Okropnie załatane zęby! Koronki, implanty? Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-06, 21:04   #1
realpearl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2

Okropnie załatane zęby! Koronki, implanty? Pomocy!


Witam,

Mam bardzo zniszczone zęby przez moja poprzednia dentystke, ktora je poprostu zle zalatala. Plomby wypadaly mi po krotkim czasie od zalozenia, byly nieszczelne co spowodowalo, ze nadal sie one psuja i sa bardzo wrazliwe. Dentystka ta zalozyla mi przez ostatnie 1,5 roku 19 plomb. Z powodu, ze ciagle wypadaly mi plomby z jedynek a zęby sie nadal pod nimi psuly, zostaly juz dawno usmiercone. Postanowilam pojsc do innego dentysty ale po poprawieniu jednego zeba tez zrezygnowalam. Widze golym okiem wciaz ten sam ubytek obok nowej plomby, dodatku zab stal sie bardzo wrazliwy na zimno i przeszkadza mi to nawet w piciu zwyklego soku (mowie o prawej dwojce). Moze to wina tego, ze korzystalam raczej z opieki NFZ niz prywatnego lekarza. Ostatnio skusilam sie na prywatna wizyte (ktora niestety kosztowala mnie 60zl), po ktorej okazalo się, że mam jeszcze 10 plom do poprawy w tym dwa zeby nadaja sie tylko do leczenia kanalowego. Wiele zebow jest wrazliwych na zimno a niektore bola nawet przy szczotkowaniu, nie wspomne juz o gryzieniu twardych rzeczy. Naprawde mam juz tego dosc, mam krzywe zeby, bardzo chce zalozyc aparat korekcyjny a nie moge w koncu zakonczyc tego leczenia od bardzo dawna (mam 20 lat). Dodam, ze bardzo dbam o zeby wiec nie jest to wina zlej higieny jamy ustnej. Blagam o jakas rade bo naprawde stracilam juz zaufanie do wszystkich dentystow w okolicy. Czy martwe jedynki kiedys bedzie trzeba zastapic koronkami lub implantami? Czy ewentualnie koronki poradzilyby sobie z tym okropnym bolem przy kontakcie z zimnem? Bardzo dziekuje za wasza pomoc
realpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 21:28   #2
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Okropnie załatane zęby! Koronki, implanty? Pomocy!

oj panna panna trzeba bylo od razu isc do prywatnego dentysty no ale po kolei jedynki sesli sa zywe i nie bardzo zniszczone to wystarczy zrobic licowki na dwie jedynki i po klopocie ,implanty wchodza tylko w gre jesli bys musiala usunac te zeby ale mysle ze nie ma takiej potzreby w ostatecznosci koronki porcelanowe,jesli chodzi o zimno pytanie brzmi czy zeby sa wrazliwe jak jesz np loda czy wdychasz powietrze czy tylko wtedy czy od czasu do czasu co zobic ? trzeba zalozyc pożadnewypelnienia u pozadnego dentysty koronki to ostatecznosz chyba ze masz bardzo bardzo zniszcone zeby no i kanalowka tamgdzie musisz obowiazkowa ach za duzo by pisac jednym slowem idz do pozadnego dentysty popytaj znajomych wywal troche kasy bo wiesz usunac mozna łatwo zab gorzej wstawic koszt jednego implantu okolo 8tys
pozdrawiam
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 21:41   #3
realpearl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: Okropnie załatane zęby! Koronki, implanty? Pomocy!

Zęby reaguja nawet na zimne powietrze Czy ta wrazliwoc jest spowodowana zlym wypelnieniem?
realpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 21:43   #4
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Okropnie załatane zęby! Koronki, implanty? Pomocy!

jeżeli jest ubytek to oczywiste jest że reagują na powietrze...wiem co mówię ale tak jak napisała ivoclar warto zainwestować w zęby i to jak najszybciej, od pruchnicy mogą porobić się różne problemy w tym np. torbiele na korzeniach (nie polecam swoją drogą usuwania ich). I powiem ci jeszcze że 60 zł za wizytę to naprawdę nei jest dużo, ja płaciłam 75 za mały ubytek, ale wiem że warto. Plomby wstawiane prywatnie za które głównie płacisz są trwalsze niż te na kasę chorych, nie szarzeją, nie szarzeją, nie żółkną co zdarza się przy tych "zwykłych" plombach...nie mówię o wstawianu z przodu lepszych plomb bo to dla meni oczywiste głównie ze względów estetycznych, ja miałam w 1 ubytek i wstawiłam na kasę czego później żałowałam bo plomba po roku zmieniła kolor i odznaczała się i trzebabyło ją wymienić.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 22:01   #5
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Okropnie załatane zęby! Koronki, implanty? Pomocy!

zeby reaguja na powietrze bo albo masz nieszcelnosc wypelnienia albo reaguja ci szyjki zebow idz do pozadnego dentysty pozdro
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.