tetracyklina - kilka ważnych pytań :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-12, 16:14   #1
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166

tetracyklina - kilka ważnych pytań :)


Mam kilka pytań odnośnie stosowania tetracykliny:

1. Czy stosowanie tetracykliny ( oczywiście na trądzik) może mieć jakieś skutki uboczne ??
2. Czy jest to antybiotyk hormonalny ?
3. Czy jego stosowanie może wpłynąć np. na moja wage lub samopoczucie ?
4. Czy podczas stosowania tetracykliny moge stosować kremy z kwasami? (np. effaklar K lub Lysanel Activ)
5. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć zanim zaczne ją stosować ??

Może to troche duzo pytań, ale bardzo prosze o jakom kolwiek odpowiedź. !! Zanim zaczne ją stosować poprostu chciałabym się coś wiecej o niej dowiedzieć . O tym czy moge sie spodziewać jakis konsekwencji czy nie ?? A może któraś z was stosowała tetracykline w walce z trądzikiem i może mi powiedzieć coś na jej temat ? przedewszystkim czy pomaga ? Czy sa jakieś widoczne efekty >??

Z góry dziekuje za odpowiedzi
__________________
===

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 16:52   #2
Wunia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Re: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

To rzeczywiście dużo pytań - sama nie wiem, od czego zacząć, ale to, co wydaje się najważniejsze, to UWAŻAJ NA ZĘBY. Ja brałam (o ile dobrze pamiętam nazwę) tetralysal dość długo i niestety nikt mnie nie uprzedził, że może mieć on negatywny wpływ na stan mojego uzębienia... A że ząbki mam słabe tak czy inaczej, to nietrudno się domyśleć, czym to się skończyło A myślę, że wystarczyłoby poinformować stomatologa, że biorę ten antybiotyk i chodzić trochę częściej na wizyty kontrolne...

Myślę, że można brać tetracyklinę i stosować np. Effaclar K, bo sama tak robiłam (zgodnie z sugestiami mojej pani dermatolog).

Poza tym nie zauważyłam żadnych innych skutków ubocznych (oprócz tych nieszczęsnych zębów) - żadnego tycia, złego samopoczucia itp. Powiedziałabym nawet, że samopoczucie bardzo mi się poprawiło - wraz z bardzo wyraźnym cofaniem się trądziku

To tyle ode mnie. Buźki i... powodzenia!
Wunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 17:16   #3
paktofonika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 4
Re: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

Tetracyklina nie jest antybiotykiem hormonalnym,mozna brac bez obaw o przytycie.Osobiście uważam że to słaby antybiotyk na trądzik,bralam go dość długo i wywołał tylko grzybice pochwy(jak to antybiotyk),pozatym żadnych zdecydowanych efektów.Po paro miesięcznej kuracji tylko osłabia organizm,a trądzik i tak wraca.Biorąc go trzeba unikać słońca.Pozdro.
Malinka24 napisał(a):
> Mam kilka pytań odnośnie stosowania tetracykliny:
>
> 1. Czy stosowanie tetracykliny ( oczywiście na trądzik) może mieć jakieś skutki uboczne ??
> 2. Czy jest to antybiotyk hormonalny ?
> 3. Czy jego stosowanie może wpłynąć np. na moja wage lub samopoczucie ?
> 4. Czy podczas stosowania tetracykliny moge stosować kremy z kwasami? (np. effaklar K lub Lysanel Activ)
> 5. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć zanim zaczne ją stosować ??
>
> Może to troche duzo pytań, ale bardzo prosze o jakom kolwiek odpowiedź. !! Zanim zaczne ją stosować poprostu chciałabym się coś wiecej o niej dowiedzieć . O tym czy moge sie spodziewać jakis konsekwencji czy nie ?? A może któraś z was stosowała tetracykline w walce z trądzikiem i może mi powiedzieć coś na jej temat ? przedewszystkim czy pomaga ? Czy sa jakieś widoczne efekty >??
>
> Z góry dziekuje za odpowiedzi

Malinka24 napisał(a):
> Mam kilka pytań odnośnie stosowania tetracykliny:
>
> 1. Czy stosowanie tetracykliny ( oczywiście na trądzik) może mieć jakieś skutki uboczne ??
> 2. Czy jest to antybiotyk hormonalny ?
> 3. Czy jego stosowanie może wpłynąć np. na moja wage lub samopoczucie ?
> 4. Czy podczas stosowania tetracykliny moge stosować kremy z kwasami? (np. effaklar K lub Lysanel Activ)
> 5. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć zanim zaczne ją stosować ??
>
> Może to troche duzo pytań, ale bardzo prosze o jakom kolwiek odpowiedź. !! Zanim zaczne ją stosować poprostu chciałabym się coś wiecej o niej dowiedzieć . O tym czy moge sie spodziewać jakis konsekwencji czy nie ?? A może któraś z was stosowała tetracykline w walce z trądzikiem i może mi powiedzieć coś na jej temat ? przedewszystkim czy pomaga ? Czy sa jakieś widoczne efekty >??
>
> Z góry dziekuje za odpowiedzi
paktofonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 21:42   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

A jak można zapobiec problemom z zębami podczas kuracji tetracykliną?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 12:06   #5
paktofonika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 4
Re: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

hmm w moim przypadku tetracyklina nie wplynela negatywnie na zmianę koloru zębów.Na ulotce piszą że u dzieci poniżej 12 roku życia tetracyklina powoduje przebarwienia zębów.
paktofonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 11:04   #6
themonczyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

Cześć Dziewczyny!na forum jestem nowicjuszem w kwestii wypowiedzi, ale od dłuższego czasu śledzę różna wątki. Ja też zmagałam się z trądzikiem, nie było tragicznie, ale było źle :/przeszło po 3 miesiącach antybiotyków: tertracyklina i detoxycyklina, do smarowania najpierw jakiś mix z siarczanami, później davercin i na koniec amoksiklav, który wciąż kontynuuję i uważam za cudeńko - blizny znikają piszę do Was, ponieważ w połowie kuracji został mi zmieniony antybiotyk i zostały mi prawie 2 opakowania tetralysalu - w sumie 27 tabletek po 150 mg, termin ważności do 10.2012, które chętnie oddam w dobre ręce, jeśli ktoś właśnie jest przy zakupie, to proponuję promocję: 25zł z wysyłką pod wskazany adres
themonczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:51   #7
meguszka122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

Kupię tetralysal, meguszka122@tlen.pl

pilne.
meguszka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.