Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-22, 19:25   #781
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Jest ciężko ale emocjonalnie, mama sama ze sobą itp. Ale taka opieka sama w sobie i praca z dzieckiem najłatwiejsza mocno zadaniowa, mało rozkmon jak to mówić do dziecka, czy używać "nie" czy kary czy pozwolić do 21 cyz 22 i inne takie.
Spełnianie potrzeb. Bez wychowania. Wychowanie późnej i to kosmos

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No tak, wiadomo, że im dalej w las...

W ogóle słuchajcie, Staszek chyba nauczył się w końcu jeść bez nakładki. Szczerze? W porównaniu z jedzeniem z nakładką tak mnie to boli, że chyba będzie dalej jadł z jej użyciem
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:25   #782
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Agata, no ten zapach u nas właśnie taki kwaśny, ale na pewno nie dorosły

Zaraz karmię Adę, biorę piwko 0% i uciekam do sąsiadki na paznokcie. Wieczorne egzorcyzmy przypadną tatusiowi
U nas też kwaśny

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:25   #783
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Nawet nie nadrabiam. Miałam taki ciężki dzień. Mam wrażenie, że mały coraz gorszy. Nie, wróć, coraz bardziej go rozpuściłam i chce być cały czas na rękach i to mam chodzić i nie siedzieć, bo inaczej krzyczy, a potem wyje.

Cały dzień nie śpi, a przed kąpielą mi przysypia byle gdzie i już nie ważne czy bujają czy nie, a po kąpieli oczy jak 5 złotych. Dzisiaj dałam mu zasnąć o 18tej, bo mi już bokiem wychodziły jego ryki i obudził się o 19. Wykąpałam, nakarmiłam i zasnął przy cycku, więc chyba będę mu pozwalać na te wieczorną drzemkę.

Jaki to był długi dzień
Elsabel Mnie i tak nikt nie przebije: w ciąży przytyłam 6 kg, a teraz mam 13 kg na plusie
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:27   #784
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Hm pamiętaj że male dzieci mały problem duże dzieci duży problem. Noworodek jest najłatwiejszy. Z książek przeczytasz o co mu chodzi. Tulic nocis kupę przewijać i dać jeść... Później jest coraz gorzej...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie. Też myślę, że nie wiemy co nas czeka i jeszcze będziemy wspominać czasy niemowlęce jako sielankę


Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:32   #785
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Mnie też przeraża dwulatek i noworodek, dlatego na dzień dzisiejszy chcę mieć między dziećmi różnicę 3-4 lata. Kiedyś myślałam, że szybciej będzie drugie dziecko, ale dziś już nie wiem, czy bym się sprawdziła w takiej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie było na samym początku z małym tak że od razu chciałam mieć następne dziecko, potem.bylo że jednak nie, odwlekalam, a.potem powiedziałam sobie że kiedy ma być to będzie. No i jest
Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ja juz wyszykowana i w blokach startowych czekam na TŻ i lecę na spotkanie z koleżankami i zakupy, o ile znajdę coś pasującego na mój wielki tyłek Załącznik 7684333

Wysłane z mojego LM-Q850 przy użyciu Tapatalka
Gdzie ten wielki tyłek?
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ja wam powiem, że to co mi się przydało z pierwszego macierzyństwa to umiejętność przewijania. A tak to wszystko jest kompletnie inne, dzieciak jest inny, ma inne potrzeby, problemy, przyzwyczajenia itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nawet i przewijanie inaczej ale fakt, ma małą trochę inne potrzeby itd, żadne dziecko nie jest takie samo
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Witaj w moim świecie Łatwo nie jest, łatwiej nie będzie taki lajf.
Trzymam kciuki z katatem! Ja jak patrzę na swojego to chyba łatwiej mj by było jak miał 18mcy.. Teraz już humory dramaty odpiekuchownaie(dzień 3)... No ale z brzuchem go uczyć chodzić też ciężko.. Jest ok o co Kaman! A ja nie wiem. Na pewno duża wiedzą pielęgnacji szczepień itp... Ogrom czasu a już to za mna


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Powodzenia w odpieluchowaniu!! Jak idzie? Poproszę o relacje z postępów rok temu sama odpieluchowywalam polecam ci potette plus, przenośny nocniko-deseczka na sedes baaaardzo się przydal
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Grejpfrutowa, no to obyś postawiła na swoim! My już w domu po trzech dniach na działce. Super bylo, rodzinka chętnie zabawiała Stasia więc odpoczęłam. Super sprawdził się w podróży, w obie strony albo sobie do siebie gugał albo spał, także ekstra, bo to 100km w jedną stronę. Oby tak było jak najczęściej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dziś też wróciliśmy, z tym że mamy 50 km ale wrocilam zmeczona
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Nie. Nie Ty jedna. W piątek byli znajomi z dziećmi. Dziewczynki odpowiednio 2 lata i rok. I mówiłam dziewczynom jak ja im zazdroszczę. Tego że dziewczynki większe, że mogą się skomunikować z nimi. Kumpele oczywiście się śmiały i mówiły" zobaczysz jeszcze zatęsknisz". Pewnie tak, ale na ten moment wolałbym mieć już takie roczne dziecko. Albo chociaż takie 8-9 miesięczne. Siedzące, czworakujące. Jedzące coś innego niz tylko mleko.
I niby Ola ma już prawie te 10 tygodni, ale czas mi się wlecze niemiłosiernie. Chciałabym żeby to jakoś szybciej leciało. Serio. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Życie. Po prostu.
Ale wcale się nie dziwię szwagierstwu ( jest takie słowo???) że w któryś długi weekend ( może po Bożym Ciele) zaprowadzili córkę (1.5 roku) do żłobka, chociaż sami mieli wtedy wolne.
Mieli dzień bez dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zleci. Nim się obejrzysz.
Moja mała jutro 2 miesiące i nie wiem kiedy poszło...
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
O patrzcie Ją! Cudownosci i dla Was... Zagladaj czasem! Ja się boję życia z nastolatkami... Będzie katastrofa z moimi nerwami... Nie wiem co napisać bo żart nie, prawda nie, pocieszanie tez wkurzalo, straszyć też nie można. Kwestia podejścia i akceptacji. Jest jak jest. Show must go on. Tylko Ty możesz to zmienić i chyba nic nikt tu nie napisze mądrego że coś się magicznie zmieni. Mamy dzieci, musimy się ogarnąć i je wychowywać już całe życie. Narzekanie może ułatwić, ale to zaznacz że rady/prawda itp nie są potrzebne. Jeśli masz potrzebę ponarzekac dla samego faktu i Ci z tym lepiej
Współczuję że tak się czujesz ale mądrej rady na to nie ma. Poukładać w głowie, podejść zadaniowo, znaleźć każdego dnia małe radości. Nie oczekiwać szału emocji radości ponad niebo tylko małych radości. I to nam się kiedyś ułoży w jedno wspaniałe wspomnienie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Też się nie dziwię... Mój też w takie dni chodzi. Bo ja też potrzebuję czasem dnia wolnego. Od dziecka a on lubi chodzić więc krzywda mu się nie dzieje...

Ja uważam że okres leżącego worka kartofli jest najłatwiejszy...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja jestem.w ogóle wyrodna bo dałam do żłobka po roku, ale nie pracowałam. Z tym że u mnie m.in. ze względu na język i prace tz ( jak tz wracał to mały w ogóle nie rozumiał co do niego mówi, potem po tygodniu już jarzyl, po 2 było nieźle, po 3 było dobrze, no ale wtedy tz do pracy, i koło się zamykalo).
Ale ja byłam bardzo zadowolona ze zlobka, mały też, i chodził na 5 godzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:37   #786
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
No to piątka Fajnie że nie jestem sama wyrodna matka

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Żadna tam wyrodna. Po prostu zmęczona. Ja dzisiaj sobie uświadomiłam że po wizycie u lekarza mieliśmy jechać na działkę albo chociaż spacer po osiedlu bi mówię do męża że może z nimi pójdę? A jeszcze miesiąc temu pierwsze co bym pomyślała, że się położę a oni niech idą. Zmęczonie jest okropne i człowiek chocby nie wiem jak starał się pozytywnie myśleć to się czasami zwyczajnie nie da. Brak snu to największa tortura. O i wiecie co? Znajoma, ktora założyła bloga (matka 2 dzieci, przy pierwszym przeplakala non sto dwa tygodnie) napisał o mega ciezkim ząbkowaniu, kilka zębów na raz i o tym jak wykończona byla. Chciała już melise dawać dziecku albo cos na sen. I tam pada bardzo wazne zdanie, ze nie jedną noc zarwala na imprezie, powroty nad ranem, a teraz gdy dziecko jej potrzebuje nie da rady? No i dała radę.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:40   #787
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87018513]Nawet nie nadrabiam. Miałam taki ciężki dzień. Mam wrażenie, że mały coraz gorszy. Nie, wróć, coraz bardziej go rozpuściłam i chce być cały czas na rękach i to mam chodzić i nie siedzieć, bo inaczej krzyczy, a potem wyje.

Cały dzień nie śpi, a przed kąpielą mi przysypia byle gdzie i już nie ważne czy bujają czy nie, a po kąpieli oczy jak 5 złotych. Dzisiaj dałam mu zasnąć o 18tej, bo mi już bokiem wychodziły jego ryki i obudził się o 19. Wykąpałam, nakarmiłam i zasnął przy cycku, więc chyba będę mu pozwalać na te wieczorną drzemkę.

Jaki to był długi dzień
Elsabel Mnie i tak nikt nie przebije: w ciąży przytyłam 6 kg, a teraz mam 13 kg na plusie [/QUOTE]No słuchaj, w przyrodzie nic nie ginie W ciąży przytyłaś mało, to później trzeba było nadrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 19:41   #788
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, ja wierzę w to, że okres noworodka jest najłatwiejszy, ale to się widzi chyba z perspektywy czasu bardziej, jak już ma się jakieś doświadczenie, wiedzę i porównanie. Dla mnie był to ciężki czas, bo hormony szalały, czułam się jakbym miała stany depresyjne itp. Po prostu ciężko znoszę zmiany w życiu ale dlatego mam nadzieję, że z drugim dzieckiem lepiej to przejdę, bo już będę wiedziała mniej więcej jak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby też tak myślę co do drugiego dziecka, a z drugiej strony bardzo boje sie myślenia "po co mi to było" tylko 200 razy mocniej, ho przecież tym razem już wiezialambym czym to pachnie

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:42   #789
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja bym bardzo chciała pojechać na msc na urlop. Na tydzień choćby. Na 3 dni, błagam, chociaż jeden dzień. Żebym nie musiała gotować, sprzątać, prać i wykonywać tych wszystkich czynności. Żeby mi ktoś podstawial pod nos gotowe, a ja bym miała tylko spać, karmić, przewijać i nosić. Niech ogarnie za mnie wszystkie obowiązki chociaż przez godzinę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:45   #790
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87018513]Nawet nie nadrabiam. Miałam taki ciężki dzień. Mam wrażenie, że mały coraz gorszy. Nie, wróć, coraz bardziej go rozpuściłam i chce być cały czas na rękach i to mam chodzić i nie siedzieć, bo inaczej krzyczy, a potem wyje.

Cały dzień nie śpi, a przed kąpielą mi przysypia byle gdzie i już nie ważne czy bujają czy nie, a po kąpieli oczy jak 5 złotych. Dzisiaj dałam mu zasnąć o 18tej, bo mi już bokiem wychodziły jego ryki i obudził się o 19. Wykąpałam, nakarmiłam i zasnął przy cycku, więc chyba będę mu pozwalać na te wieczorną drzemkę.

Jaki to był długi dzień
Elsabel Mnie i tak nikt nie przebije: w ciąży przytyłam 6 kg, a teraz mam 13 kg na plusie [/QUOTE]To przez cukrzycę ;D

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ja bym bardzo chciała pojechać na msc na urlop. Na tydzień choćby. Na 3 dni, błagam, chociaż jeden dzień. Żebym nie musiała gotować, sprzątać, prać i wykonywać tych wszystkich czynności. Żeby mi ktoś podstawial pod nos gotowe, a ja bym miała tylko spać, karmić, przewijać i nosić. Niech ogarnie za mnie wszystkie obowiązki chociaż przez godzinę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może to jest do zrobienia? Może chociaż hotel?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 19:58   #791
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
To może to jest do zrobienia? Może chociaż hotel?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Nie, to jest niemożliwe do zrobienia Nawet pomijając finanse, to gdy pojadę gdzies to nadal muszę decydować co bym chciała zjeść (a z tym mam problem, bo jem tylko żeby brzuch zatkac i nie mam na nic ochoty), co młody zje (co wziąć żeby w ogóle ruszył), muszę pamiętać o jego lekach, żeby umył zęby czy przebrał się w ubranie, a nie chodził w pizamie. Muszę odpowiadać na pytania pt gdzie coś jest, pamiętać nawet o rozwieszeniu mokrego ręcznika czy o tym, że co mieć spakowane w torbę na wycieczkę, gdzie będziemy iść, co będziemy robić itd. A ja bym chciała tak jak w szpitalu. Co postawią to zjem, sprzątają, nie każą mi nic robić oprócz opieki i generalnie zajmuje się tylko własną upa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 19:58   #792
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ja bym bardzo chciała pojechać na msc na urlop. Na tydzień choćby. Na 3 dni, błagam, chociaż jeden dzień. Żebym nie musiała gotować, sprzątać, prać i wykonywać tych wszystkich czynności. Żeby mi ktoś podstawial pod nos gotowe, a ja bym miała tylko spać, karmić, przewijać i nosić. Niech ogarnie za mnie wszystkie obowiązki chociaż przez godzinę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja z dzieckiem zaczęłam jeździć na wakacje chociaż że śniadaniem...


Wuwalilo mi cytowanie...
Agadzie ja też zapisałam młodego na roczek do zloba a do pracy wracałam 2 miesiące później. Musiałam odpocząć po tym całym urlopie macierzyńskim

Z pielucha różnie. Raz sika na podłogę i na pytanie dlaczego nie wolał mówi że on chciał zrobić siku na podłogę. A dziś z sukcesem poleciał zrobić kupę na toalete i dumą mnie od 2h rozpiera

Zapisuje nocnik... Bo w niedziele do kościoła poszłam że zwykłym

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:02   #793
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Wakacje z jednym i to jeszcze tylko na cycku to było to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:05   #794
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dlatego ja z dzieckiem zaczęłam jeździć na wakacje chociaż że śniadaniem...


Wuwalilo mi cytowanie...
Agadzie ja też zapisałam młodego na roczek do zloba a do pracy wracałam 2 miesiące później. Musiałam odpocząć po tym całym urlopie macierzyńskim

Z pielucha różnie. Raz sika na podłogę i na pytanie dlaczego nie wolał mówi że on chciał zrobić siku na podłogę. A dziś z sukcesem poleciał zrobić kupę na toalete i dumą mnie od 2h rozpiera

Zapisuje nocnik... Bo w niedziele do kościoła poszłam że zwykłym

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Kupa to jest meeega postęp!! Po 3 dniach, no rewelka powiem ci! Mój zawołał pierwszy raz po prawie miesiącu
Spoko,.ja ze sobą wszędzie taszczylam nocnik albo nakładkę na kibelek, a na potette trafiłam w Rossmanie przypadkiem, i naprawdę mega się sprawdził, do torby od wózka się zmieści spokojnie. Nie mam go tu w pl żeby ci pokazać, a nie jestem pewna zapisu nazwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:08   #795
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja okresu noworodka nie wspominam dobrze, niestety ale brakowalo mi cierpliwosci do jego placzkow. Za czesto sie na niego denerwowalam gdy plakal a ja nie wiedzialam czemu. Plus nierzespane noce doprowadzaly mnie do szalu. Zaluje ze jakos nie wczuwalam sie badziej, prawie nie pamietam juz pierwszego miesiaca, jaki byl malutki. Nie mam ani jednego video, zdjec moze z 7. Tragedia nie wiem o czym ja myslalam. Np teraz moge caly dzien z malym gugac i uwielbiam to. W ogole jego placz nie doprowadza mnie juz do szalu. Pobudki w nocy sa nadal ciezkie, ale jako to leci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:10   #796
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
No słuchaj, w przyrodzie nic nie ginie W ciąży przytyłaś mało, to później trzeba było nadrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ehhh szkoda gadać, szczuplejsza w ciąży byłam


Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
To przez cukrzycę ;D

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

To może to jest do zrobienia? Może chociaż hotel?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Cukrzyca albo tarczyca - nie wiem kiedy dam rad w ogóle badania zrobić. Drugi tydzień mam dietę cukrzycową i dopiero waga stanęła.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:13   #797
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Wakacje z jednym i to jeszcze tylko na cycku to było to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak mówisz? Czyli warto jechać? Bo ciągle się zastanawiam

Agadzie, na też zmęczona, zaraz idę spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:16   #798
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Lilly po wakacjach z rocznym które jadło głównie paluszki albo w porywach frytki, bo wszystko inne było ble, fuj i niedobre to serio doceniasz, że wsadzisz cycka w gębę i masz dobre, podgrzane i zawsze przy sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

No i dodatkowo bez strachu o zatrucie pokarmowe jeśli w knajpie coś się trafi nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:19   #799
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

No i wróciłam z niepomalowanym kciukiem. Tż zadzwonił, że już nie daje rady. Faken szit. Ponosiłam 15 minut i zasnęła teraz zneutralizowałam jeszcze starszą i ogarnę już sama tego kciuka a tak przyjemnie jak ci ktoś inny maluje!

A ja bardzo nie lubię tego przysłowia, że małe dzieci mały kłopot itd i tekstów w stylu zobaczysz jak będzie miało rok, 2, 5, 10, 15... Nie uważam, że teraz to mam z dziećmi coraz większy kłopot. Prawdę mówiąc z najstarszym mam chyba najmniejszy zapewne okres nastoletni może przynieść wiele niespodzianek, już teraz widzę jak synem targają emocje, wcześniej nigdy tak nie miał. Ale nie nakręcam się póki co i wierzę, że jakoś to wszyscy przeżyjemy
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 20:19   #800
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ja juz wyszykowana i w blokach startowych czekam na TŻ i lecę na spotkanie z koleżankami i zakupy, o ile znajdę coś pasującego na mój wielki tyłek Załącznik 7684333

Wysłane z mojego LM-Q850 przy użyciu Tapatalka
Wyglądasz pięknie !

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:35   #801
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Na stronie lidla wyprzedaż: zamówiłam sobie dwie sukienki
Ktoś ma termomixa z lidla i się podzieli wrażeniami?
I dostałam dzisiaj 500+ szokłam normalnie
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:40   #802
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

A i Sq pisałas kiedyś o tym, że musisz uspokoić Hele smokiem i podmieniasz na cycka. Przechodzę przez ten etap, a jak nie zdążę wsadzić to jest alarm, odpychanie się, itd. Weź karm na zewnątrz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 20:54   #803
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ja juz wyszykowana i w blokach startowych czekam na TŻ i lecę na spotkanie z koleżankami i zakupy, o ile znajdę coś pasującego na mój wielki tyłek Załącznik 7684333

Wysłane z mojego LM-Q850 przy użyciu Tapatalka
Super wyglądasz
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
U nas dzień spania/marudzenia. Zn jak nie śpi to marudzi
Ja bym bardzo chciała małą dać do żłobka, ale państwowy mamy jeden na gminę i dzieci full. Ale ja nie chce zostawiać Małej z teściową a moja mama nie da już rady, bo jest schorowana i chodzi o kuli. Więc zostanie pewnie prywatny żłobek... (Chociaż tż będzie oburzony że nie z teściową, ale kurrrrrła, nie oszukujemy się, czego ona ją nauczy. Żłobek naprawdę rozwija, jak patrzę po tż bratanicy. A teściowa? Ani nie poczyta za bardzo, bo sama tego nie robi, nie ma takiego "nawyku". To dziecku będzie tylko dukać. Nie za bardzo jest ogarnięta co się z dziećmi teraz robi. Moja mama siedziała z moim bratankiem, to naprawdę młody miał co robić, bo i czytali i tłukli w garnki i malowali, układali klocki, kolorowanki kolorowanki...ehh No aktualnie z teściową to jestem na nie. Ale pewnie nie będę miała siły przebicia, bo jest na miejscu.
A kazałam staremu zapisać mała do żłobka. ( z tekstem że "jak się dostanie, a nie będziemy chcieli to zawsze możemy zrezygnować, a alternatywa jest")

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym miała opory na twoim miejscu, mam nadzieję że tż weźmie Twoja stronę
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
My juz po. Lekarz super. Do nosa dalej spray i odciagnie. Niestety, ale mamy obserwować w kierunku alergii BMK bo lekko szorstkie policzki i ciemieniucha

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
My też dzisiaj poszłyśmy z katarem i też jest ok osłuchowo policzki może sobie obciera jak leży na brzuszku?
Cytat:
Napisane przez Monia858585 Pokaż wiadomość
Hej.

Kochane, chciałam Wam baaardzo podziękować, że mogłam z Wami spędzić te 9 miesięcy ciąży i czas po porodzie, że mogłam się żalić, wysłuchać dobrych rad Tak wogóle u nas wszystko super. Ale ciężko znaleźć mi czas na wizaż. Ogólnie mało czasu spędzam przy kompie. Także życzę Wam cierpliwości, zdrówka i pociechy z dzieciaków ja się odmeldowuje. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Was serdecznie
Wszystkiego dobrego![1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87018615]Ehhh szkoda gadać, szczuplejsza w ciąży byłam





Cukrzyca albo tarczyca - nie wiem kiedy dam rad w ogóle badania zrobić. Drugi tydzień mam dietę cukrzycową i dopiero waga stanęła.[/QUOTE]Ale Ci współczuję diety, ja bym nie dała rady

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:10   #804
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
A i Sq pisałas kiedyś o tym, że musisz uspokoić Hele smokiem i podmieniasz na cycka. Przechodzę przez ten etap, a jak nie zdążę wsadzić to jest alarm, odpychanie się, itd. Weź karm na zewnątrz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja polewam sutka mm, żeby mały w ogóle chycił Ze smoczkiem nie działało. W ogóle on woli własne palce od smoczka.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:17   #805
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87018763]Ja polewam sutka mm, żeby mały w ogóle chycił Ze smoczkiem nie działało. W ogóle on woli własne palce od smoczka.[/QUOTE]E to na mojego wyciśnięte mleko nie działa Głupio mi mega, bo on się rozwyje, wszyscy się gapia, sutek mi lata naokoło no, bo przecież się odgina i kombinuje i ni grzyba nie da się wtedy zasłonić, bo przecież bysmy obydwoje szału dostali jeszcze z jakąś szmatą latającą wokół nas. Najgorzej, że zawsze boję się, że widzi mnie jakiś rodzic z przedszkola i mi wstyd, że widzi nauczycielkę swojego dziecka z cyckiem na wierzchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:25   #806
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Super wyglądasz Też bym miała opory na twoim miejscu, mam nadzieję że tż weźmie Twoja stronę My też dzisiaj poszłyśmy z katarem i też jest ok osłuchowo policzki może sobie obciera jak leży na brzuszku?Wszystkiego dobrego!Ale Ci współczuję diety, ja bym nie dała rady

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Nie, on mało na brzuchu. Ale jestem dobrej myśli i lekarz przynajmniej ogarnięty, bo powiedzieial ze do obserwacji i to się diagnozuje a nie od razu mm dla alergików. On pracuje na intensywnej terapii niemowlaków i ogólnie wizyta z 30 minut trwała, zrobił nam wykład o sapce, regluksie i ogólnie super wrażenie. Jak wychodziliśmy następna wchodziła dziewczynka na oko z 6 lat i od razu uśmiech od ucha do ucha i "ciiiieeeść" do lekarza, a on "ciiiieeeść"

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Obkupilam Kaziolka w 5 10 15

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Czy Wasze też się tak drapią? Mój ma główkę zdrapana. Myślałam, że to przez to, że się taki ruchliwy zrobił, ale lekarz powiedział, że może vyo sweziec ciemieniucha ;(

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:26   #807
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87018667]Na stronie lidla wyprzedaż: zamówiłam sobie dwie sukienki
Ktoś ma termomixa z lidla i się podzieli wrażeniami?
I dostałam dzisiaj 500+ szokłam normalnie[/QUOTE]Ja mam, ale ta pierwszą wersję chyba ogólnie wiele nie odbiega od thermo, tyle że mój nie ma wagi i interwału, ale i bez tego daje radę. Jest trochę wolniejszy niż oryginał ale nie jakoś drastycznie. Gotowanie na parze - nie widzę roznicy. Porównanie mam bo moja mama ma oryginał, też starszy model, ale nowszy od najstarszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:29   #808
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87018667]Na stronie lidla wyprzedaż: zamówiłam sobie dwie sukienki
Ktoś ma termomixa z lidla i się podzieli wrażeniami?
I dostałam dzisiaj 500+ szokłam normalnie[/QUOTE]Moja mama ma. Ja mam tm i uważam że różnica praktycznie żadna
Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
No i wróciłam z niepomalowanym kciukiem. Tż zadzwonił, że już nie daje rady. Faken szit. Ponosiłam 15 minut i zasnęła teraz zneutralizowałam jeszcze starszą i ogarnę już sama tego kciuka a tak przyjemnie jak ci ktoś inny maluje!

A ja bardzo nie lubię tego przysłowia, że małe dzieci mały kłopot itd i tekstów w stylu zobaczysz jak będzie miało rok, 2, 5, 10, 15... Nie uważam, że teraz to mam z dziećmi coraz większy kłopot. Prawdę mówiąc z najstarszym mam chyba najmniejszy zapewne okres nastoletni może przynieść wiele niespodzianek, już teraz widzę jak synem targają emocje, wcześniej nigdy tak nie miał. Ale nie nakręcam się póki co i wierzę, że jakoś to wszyscy przeżyjemy
Może nie tyle provlem co wyzwania itp. Ale fakt jest granica. Ze jest moment że odchowane i jakoś leci.. Powiem 8lar? Że już 1klasa za nami, lekcje itp wypracowane schematy i chyba nie ma jescze afer o imprezy, o telefon (kiedy daje się telefon?)
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Lilly po wakacjach z rocznym które jadło głównie paluszki albo w porywach frytki, bo wszystko inne było ble, fuj i niedobre to serio doceniasz, że wsadzisz cycka w gębę i masz dobre, podgrzane i zawsze przy sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

No i dodatkowo bez strachu o zatrucie pokarmowe jeśli w knajpie coś się trafi nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi chyba z 1.5 było najlepiej na wakacjach...
Jak miał 3 mce i jak miał 1.5 to były najlepsze nasze urlopy... Ten teraz ciężko mi odnieść
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Tak mówisz? Czyli warto jechać? Bo ciągle się zastanawiam

Agadzie, na też zmęczona, zaraz idę spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedz!!!!
Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Kupa to jest meeega postęp!! Po 3 dniach, no rewelka powiem ci! Mój zawołał pierwszy raz po prawie miesiącu
Spoko,.ja ze sobą wszędzie taszczylam nocnik albo nakładkę na kibelek, a na potette trafiłam w Rossmanie przypadkiem, i naprawdę mega się sprawdził, do torby od wózka się zmieści spokojnie. Nie mam go tu w pl żeby ci pokazać, a nie jestem pewna zapisu nazwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u nas bałam się że będzie problem bo nie chciał próbować o płakał i mówił że nie ściągamy pampka a za chwilę kupa. A dziś chyba magia żłobkowwgo tłumu zadziałała
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
A i Sq pisałas kiedyś o tym, że musisz uspokoić Hele smokiem i podmieniasz na cycka. Przechodzę przez ten etap, a jak nie zdążę wsadzić to jest alarm, odpychanie się, itd. Weź karm na zewnątrz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pikole... U mnie to było ponad tydzień temu... Co za dzieciory!!
Dodaj do opisu jeszcze że jak dziecko wyje to leci melko i zalewazsz mu oko... Choć nos też co dobrze bo kropienie nosa można odhaczyc na liście zadań
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
E to na mojego wyciśnięte mleko nie działa Głupio mi mega, bo on się rozwyje, wszyscy się gapia, sutek mi lata naokoło no, bo przecież się odgina i kombinuje i ni grzyba nie da się wtedy zasłonić, bo przecież bysmy obydwoje szału dostali jeszcze z jakąś szmatą latającą wokół nas. Najgorzej, że zawsze boję się, że widzi mnie jakiś rodzic z przedszkola i mi wstyd, że widzi nauczycielkę swojego dziecka z cyckiem na wierzchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jw

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 22:07   #809
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Moja mama ma. Ja mam tm i uważam że różnica praktycznie żadna Może nie tyle provlem co wyzwania itp. Ale fakt jest granica. Ze jest moment że odchowane i jakoś leci.. Powiem 8lar? Że już 1klasa za nami, lekcje itp wypracowane schematy i chyba nie ma jescze afer o imprezy, o telefon (kiedy daje się telefon?)
Mi chyba z 1.5 było najlepiej na wakacjach...
Jak miał 3 mce i jak miał 1.5 to były najlepsze nasze urlopy... Ten teraz ciężko mi odnieść Jedz!!!! No u nas bałam się że będzie problem bo nie chciał próbować o płakał i mówił że nie ściągamy pampka a za chwilę kupa. A dziś chyba magia żłobkowwgo tłumu zadziałała Ja pikole... U mnie to było ponad tydzień temu... Co za dzieciory!!
Dodaj do opisu jeszcze że jak dziecko wyje to leci melko i zalewazsz mu oko... Choć nos też co dobrze bo kropienie nosa można odhaczyc na liście zadań Jw

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Oczywiście że magia tłumu! nie wiem czy kiedyś pisałam, ale jak mój Dominik poszedł do żłobka to jeszcze nie chodził. Znaczy nie chodził sam, bo przy meblach i owszem, no ale sam nie bo ilekroć się puszczał mebla to był ryk, bał się chyba. No i w żłobku byl jako jedyny z grupy raczkujący. Po ilu? 3 dniach? 4 ? - zaczął chodzić


Uf już w łóżku. Padam. Moje dzieci wstały dziś radosnie przed 7 rano, mała jeszcze dospala ale on już nie.a poszlam późno spać, potem typowy dzień turysty w kurorcie (mama loda, mama chciałbym poskakać, mama gra, prooooooszeeee), pakowanie, powrot. No padam, jeszcze plastik od koła w wózku się rozwalił totalnie (byl lekko uszkodzony, ale dawał radę), to koła zamówiłam, mam nadzieję że szybko przyjdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 23:22   #810
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agadzie a noce to jak sucha pielucha czy wysadzalas?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:36 ----------

Oby kola były przed weekendem!!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.