"kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-17, 15:59   #1
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23

"kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne


Moją buźkę od jakiegoś roku (może ciut mniej) szpecą nieestetyczne krostki podskórne, wyglądem przypominające kaszkę. Są to takie wybrzuszenia na skórze, z których, gdy się je wyciska, wylatuje biała maź. Widać je pod właściwym kątem lub pod słońce. To ohydztwo znajduje się głównie na brodzie. Ogromnie chciałabym się tego pozbyć, bo pryszcze i trądzik, które również posiadam, nie przeszkadzają mi AŻ tak bardzo, jak to coś Czy maść ochronna z witaminą A pomoże? Znacie jakieś domowe sposoby?
BŁAGAM O POMOC
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 16:26   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Moją buźkę od jakiegoś roku (może ciut mniej) szpecą nieestetyczne krostki podskórne, wyglądem przypominające kaszkę. Są to takie wybrzuszenia na skórze, z których, gdy się je wyciska, wylatuje biała maź. Widać je pod właściwym kątem lub pod słońce. To ohydztwo znajduje się głównie na brodzie. Ogromnie chciałabym się tego pozbyć, bo pryszcze i trądzik, które również posiadam, nie przeszkadzają mi AŻ tak bardzo, jak to coś Czy maść ochronna z witaminą A pomoże? Znacie jakieś domowe sposoby?
BŁAGAM O POMOC
Maść ochronna nie pomoże, bo ma ona działanie odżywcze i natłuszczające, co mija się z twoim celem. Idź do dermatologa po maści z nadtlenkiem benzoilu (tez są dostepne bez recepty niektóre)., kwasem azelainowym..

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-04-17 o 16:29
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 07:49   #3
Iskra82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 14
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Czy ostatnio zmieniałaś pielęgnację skóry lub krem?
Jeśli tak, to przeanalizuj skład kosmetyków, prawdopodobnie jest w nich składnik, który zapycha skórę.
Zmień żel do mycia twarzy na cos delikatnego, np. mydło Alep. Dobra jest też glinka ghassoul (marokańska), czarne mydło (savon noir). Sporo tego jest. Po prostu nie używaj zwykłego mydła, żeli z sls, bo po nich gruczoły łojowe wariują. Nie wyciskaj wągrów, bo inaczej drożdżaki się porozłażą po całej skórze. Generalnie nie da się pozbyć drożdżaków, bo są naturalną częścią flory bakteryjnej. Jednak, gdy jest ich za dużo, to wywołują szkody, wtedy trzeba zadbać o odbudowę warstwy ochronnej skóry.

Tu wklejam link do bloga, na którym jest tabelka ze składnikami, które zapychają i podrażniają:
http://uroda-kosmetyki-opinie.blogsp...h-stopien.html
Iskra82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 13:26   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez Iskra82 Pokaż wiadomość
Czy ostatnio zmieniałaś pielęgnację skóry lub krem?
Jeśli tak, to przeanalizuj skład kosmetyków, prawdopodobnie jest w nich składnik, który zapycha skórę.
Zmień żel do mycia twarzy na cos delikatnego, np. mydło Alep. Dobra jest też glinka ghassoul (marokańska), czarne mydło (savon noir). Sporo tego jest. Po prostu nie używaj zwykłego mydła, żeli z sls, bo po nich gruczoły łojowe wariują. Nie wyciskaj wągrów, bo inaczej drożdżaki się porozłażą po całej skórze. Generalnie nie da się pozbyć drożdżaków, bo są naturalną częścią flory bakteryjnej. Jednak, gdy jest ich za dużo, to wywołują szkody, wtedy trzeba zadbać o odbudowę warstwy ochronnej skóry.

Tu wklejam link do bloga, na którym jest tabelka ze składnikami, które zapychają i podrażniają:
http://uroda-kosmetyki-opinie.blogsp...h-stopien.html
Takie problemy niekoniecznie wynikają z zapchania kosmetykami. Tak moze wygladac po prostu cera trądzikowa, ktora ma autorka. Mydło alep niekoniecznie jest delikatne, tak samo jak SLS- nie jest poiwedziane ze autorkę podrażni.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 21:26   #5
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez Iskra82 Pokaż wiadomość
Czy ostatnio zmieniałaś pielęgnację skóry lub krem?
Jeśli tak, to przeanalizuj skład kosmetyków, prawdopodobnie jest w nich składnik, który zapycha skórę.
Zmień żel do mycia twarzy na cos delikatnego, np. mydło Alep. Dobra jest też glinka ghassoul (marokańska), czarne mydło (savon noir). Sporo tego jest. Po prostu nie używaj zwykłego mydła, żeli z sls, bo po nich gruczoły łojowe wariują. Nie wyciskaj wągrów, bo inaczej drożdżaki się porozłażą po całej skórze. Generalnie nie da się pozbyć drożdżaków, bo są naturalną częścią flory bakteryjnej. Jednak, gdy jest ich za dużo, to wywołują szkody, wtedy trzeba zadbać o odbudowę warstwy ochronnej skóry.

Tu wklejam link do bloga, na którym jest tabelka ze składnikami, które zapychają i podrażniają:
http://uroda-kosmetyki-opinie.blogsp...h-stopien.html
Obawiałam się, że to przez kosmetyki, które używam wyskoczyła mi ta kaszka. Przez to je zmieniłam. Teraz używam tylko takich z apteki. Myję twarz mydłem siarkowym. Na noc natomiast smaruję buźkę olejkiem kokosowym, witaminą E w kapsułkach i maścią ochronną z witaminą A. Niestety żadnej poprawy nie zauważyłam. :<
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 12:08   #6
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

ja miałam taką kaszkę na czole i zwalczyłam ją effaclarem duo także polecam, grudki poznikały z czoła. Na brodzie zostały, ale tam są widoczne dopiero po naciągnięciu skóry (u mnie), więc jeżeli siedzą tak głęboko to chyba ich usunięcie nie będzie takie proste :/
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 13:24   #7
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez solll Pokaż wiadomość
ja miałam taką kaszkę na czole i zwalczyłam ją effaclarem duo także polecam, grudki poznikały z czoła. Na brodzie zostały, ale tam są widoczne dopiero po naciągnięciu skóry (u mnie), więc jeżeli siedzą tak głęboko to chyba ich usunięcie nie będzie takie proste :/
Próbowałaś może smarować tą kaszkę na brodzie maścią ochronną z witaminą A? Czytałam, że niektórym osobą ona pomogła. Niestety używam jej od poniedziałku i żadnej poprawy nie widać :< Słyszałam także o wywarze ze skrzypu, oczywiście czym prędzej zastosowałam go. Po pierwszym zastosowaniu również nie widzę żadnej różnicy Mam już tego dość. Tak bardzo chciałabym się pozbyć tych grudek
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 23:38   #8
frelkam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: śląsk DG
Wiadomości: 4
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Mam podobny problem od czasu kiedy zmieniłam kosmetyki do mycia. Wcześniej myłam zwykłym mydłem i używałam kremu antybakteryjnego ale zamieniłam mydło na żel antybakteryjny i tonik i niestety na czole mam kaszke i generalnie więcej niespodzianek. Czy powinnam zmienić kosmetyki do mycia? używam ich od ok. 1,5 miesiąca niektórzy piszą że na początku po zmianie tak bywa ale pytanie jak długo czekać widząc że jest jeszcze gorzej??
frelkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 16:14   #9
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez frelkam Pokaż wiadomość
Mam podobny problem od czasu kiedy zmieniłam kosmetyki do mycia. Wcześniej myłam zwykłym mydłem i używałam kremu antybakteryjnego ale zamieniłam mydło na żel antybakteryjny i tonik i niestety na czole mam kaszke i generalnie więcej niespodzianek. Czy powinnam zmienić kosmetyki do mycia? używam ich od ok. 1,5 miesiąca niektórzy piszą że na początku po zmianie tak bywa ale pytanie jak długo czekać widząc że jest jeszcze gorzej??
Jeżeli po 1,5 miesiąca nie zauważyłaś żadnej korzystnej zmiany, dalsze stosowanie tych specyfików nie ma sensu. Ja bym na twoim miejscu od razu wróciła do wcześniejszych kosmetyków. Widocznie te zapychają, co sprzyja powstawaniu grudek. Albo twoja skóra najzwyczajniej w świecie ich nie toleruje. Mogłabyś mi powiedzieć jakiej są firmy? Wtedy dokładniej bym się przyjrzała składowi

Muszę się czymś pochwalić! Chyba znalazłam sposób na kaszkę :O Mydło Aleppo z najmniejszym stężeniem olejku laurowego, stosuję od soboty i wydaje mi się, że zauważyłam zmiany na plus
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 07:57   #10
Deserted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Jeżeli po 1,5 miesiąca nie zauważyłaś żadnej korzystnej zmiany, dalsze stosowanie tych specyfików nie ma sensu. Ja bym na twoim miejscu od razu wróciła do wcześniejszych kosmetyków. Widocznie te zapychają, co sprzyja powstawaniu grudek. Albo twoja skóra najzwyczajniej w świecie ich nie toleruje. Mogłabyś mi powiedzieć jakiej są firmy? Wtedy dokładniej bym się przyjrzała składowi

Muszę się czymś pochwalić! Chyba znalazłam sposób na kaszkę :O Mydło Aleppo z najmniejszym stężeniem olejku laurowego, stosuję od soboty i wydaje mi się, że zauważyłam zmiany na plus
jakby ci pomogło to napisz. mam ten sam kłopot co ty, do effaclara duo wolę narazie nie wracać
bo raz mnie podrażnia, a raz nie. tym bardziej teraz, kiedy 3/4 kosmetyków to robi ;/
Deserted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 08:06   #11
frelkam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: śląsk DG
Wiadomości: 4
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

zaczełam używać kosmetyków ziaji (Żele do mycia nano, tonik nano, piling bardzo mocny ziaja med)po wyczytaniu dobrych opini na KWC ale najwyraźniej to nie dla mnie... a zależy mi jak najszybciej doprowadzić twarz do porządku bo za 1,5 miesiąca biore ślub
Spróbuje mydełka dziękuje za podpowiedź

Edytowane przez frelkam
Czas edycji: 2013-04-23 o 08:07
frelkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 10:13   #12
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Zauważyłam niewielką poprawę. Jestem cierpliwa, bo wiem, że pożądane efekty nie pojawią się od razu. Kiedy zaczęłam używać tego mydełka, na dzień dobry pojawiło się kilka pryszczyków, nie były to jakieś wielkie wulkany... Widocznie moja skóra musiała się przyzwyczaić do naturalnego kosmetyku, bo teraz jest już o wiele lepiej. Zauważyłam, że krostki szybciej się goją.
W poszukiwaniu rady na podskórną gulę, która wyskoczyła mi na brodzie, natrafiłam także na kolejny sposób na kaszkę.
Mieszanka: maść ichtiolowa, pasta cynkowa i MaxiBiotic.
Postanowiłam wypróbować tą metodę i dzisiaj przez pół dnia będę chodziła z tą miksturą na twarzy, bo mam wolne
Kolejnym niesamowitym wynalazkiem są okłady ze skrzypu i nagietka. Jestem dopiero po pierwszym stosowaniu, a już wydaje mi się, że jest lepiej. Ślady po pryszczach są mniej widoczne
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 16:37   #13
Deserted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Zauważyłam niewielką poprawę. Jestem cierpliwa, bo wiem, że pożądane efekty nie pojawią się od razu. Kiedy zaczęłam używać tego mydełka, na dzień dobry pojawiło się kilka pryszczyków, nie były to jakieś wielkie wulkany... Widocznie moja skóra musiała się przyzwyczaić do naturalnego kosmetyku, bo teraz jest już o wiele lepiej. Zauważyłam, że krostki szybciej się goją.
W poszukiwaniu rady na podskórną gulę, która wyskoczyła mi na brodzie, natrafiłam także na kolejny sposób na kaszkę.
Mieszanka: maść ichtiolowa, pasta cynkowa i MaxiBiotic.
Postanowiłam wypróbować tą metodę i dzisiaj przez pół dnia będę chodziła z tą miksturą na twarzy, bo mam wolne
Kolejnym niesamowitym wynalazkiem są okłady ze skrzypu i nagietka. Jestem dopiero po pierwszym stosowaniu, a już wydaje mi się, że jest lepiej. Ślady po pryszczach są mniej widoczne
a gdzie można takie mydło kupić i za ile ?
Deserted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 22:21   #14
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez Deserted Pokaż wiadomość
a gdzie można takie mydło kupić i za ile ?
Te mydełko jest prawdopodobnie dostępne w każdej mydlarni W moim mieście jest niestety tylko Organique. Ekspedientka poleciła mi to z najmniejszym stężeniem olejku laurowego (5-8%, o ile dobrze pamiętam). Efekty są naprawdę niewielkie, ale słyszałam, że 40 procentowe rewelacyjnie działa! Mimo smrodu tego mydło, postanowiłam sięgnąć po kolejne, tym razem z większym stężeniem :P Zamówiłam na argani.pl i teraz tylko czekam na przesyłkę. Niestety jest to dość drogi kosmetyk. Kosztuje od 20 zł w wzwyż. Wszystko zależy od ilości olejku laurowego.
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 09:01   #15
Deserted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

tez bym musiała przez Internet zamawiać, bo w okolicy z mydlarnią by było ciężko ;/
cena myślę, że jest odpowiednia, w końcu to nie jest pierwsze lepsze mydło. nigdy o tym mydle nie słyszałam, jak chodziłam do dermatolog to ta mi nawet nie wspomniała, trochę się boję żebym się czerwona nie zrobiła bo mam cerę wrażliwą i naczynka nawet bezalkoholowe toniki mnie podrażniają. czasami mam tej twarzy dosyć od kilku dobrych lat łykałam leki, od niecałego roku mam spokój.
Deserted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 10:15   #16
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez Deserted Pokaż wiadomość
tez bym musiała przez Internet zamawiać, bo w okolicy z mydlarnią by było ciężko ;/
cena myślę, że jest odpowiednia, w końcu to nie jest pierwsze lepsze mydło. nigdy o tym mydle nie słyszałam, jak chodziłam do dermatolog to ta mi nawet nie wspomniała, trochę się boję żebym się czerwona nie zrobiła bo mam cerę wrażliwą i naczynka nawet bezalkoholowe toniki mnie podrażniają. czasami mam tej twarzy dosyć od kilku dobrych lat łykałam leki, od niecałego roku mam spokój.
Nie masz się czego obawiać. Mydełko na pewno nie podrażnia, wręcz przeciwnie, łagodzi i nawilża. To jest naturalny kosmetyk, więc nie powinien ci szkodzić. Zawiera TYLKO oliwę, olejek laurowy i wodę morską. Jeśli nie jesteś uczulona na żaden z wymienionych składników, nie powinien Cie w żadnym stopniu uczulać. Działa jak naturalny antybiotyk, różni się od innych mydełek swoimi właściwościami leczniczymi. Do cery naczynkowej nadawałoby się 5 procentowe stężenie, ale przy takim na efekty trzeba czekać jakiś czas. Pamiętaj, że im mydło starsze, tym lepsze. O wieku informuje nas kolor w środku. Im ciemniejszy odcień zielonego, tym mydełko jest starsze
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 10:57   #17
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Obawiałam się, że to przez kosmetyki, które używam wyskoczyła mi ta kaszka. Przez to je zmieniłam. Teraz używam tylko takich z apteki. Myję twarz mydłem siarkowym. Na noc natomiast smaruję buźkę olejkiem kokosowym, witaminą E w kapsułkach i maścią ochronną z witaminą A. Niestety żadnej poprawy nie zauważyłam. :<
....
stosując taka pielęgnacje tylko pogarszasz stan cery,bo...zapychasz ja jeszcze bardziej... olej kokosowy jest chyba najbardziej komogennym olejem,to samo maść z vit A jest na wazelinie..... wit E barrrdzo zapycha więc........ kup łagodny żel do mycia np BABYDREAM z rossmana dla niemowlaków,czarne mydło Savon Noir..jako oczyszczacz-maseczka i peeling enzymatyczny w jednym,do tego najwilżający-niezapychajacy lekki krem i samo to juz powinno pomóc.....unikaj za wszelka cenę kosmetyków mających w składzie parafine-paraffinum liquidum,mineral oil,trigliceryde..
ps.w dziale pytania do kosmetyczki są chyba 2 wątki o niezapychających kremach...tam wpisałam cała liste czego mozna bezpiecznie używać i co nie uczula.
ps.2
ja bym radziła raczej kupić Savon Noir<np z Avebio do kupienia w sieci> niż Aleppo....bo jednak olej laurowy potrawi uczulić...ja np po nim małam straszna kaszke podskórną własnie.... natomiast czyste czarne mydło,swietnie działa tez łagodząco na naczynka i nadwrażliwość..nie zaognia zmian.

ps.3 nagietek NIE NA SŁOŃCE=poparzenie słoneczne.

poza tym nagietek jest zaliczany do jednej z najbardziej uczulających roslin.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-04-24 o 11:02
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:46   #18
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
stosując taka pielęgnacje tylko pogarszasz stan cery,bo...zapychasz ja jeszcze bardziej... olej kokosowy jest chyba najbardziej komogennym olejem,to samo maść z vit A jest na wazelinie..... wit E barrrdzo zapycha więc........ kup łagodny żel do mycia np BABYDREAM z rossmana dla niemowlaków,czarne mydło Savon Noir..jako oczyszczacz-maseczka i peeling enzymatyczny w jednym,do tego najwilżający-niezapychajacy lekki krem i samo to juz powinno pomóc.....unikaj za wszelka cenę kosmetyków mających w składzie parafine-paraffinum liquidum,mineral oil,trigliceryde..
ps.w dziale pytania do kosmetyczki są chyba 2 wątki o niezapychających kremach...tam wpisałam cała liste czego mozna bezpiecznie używać i co nie uczula.
ps.2
ja bym radziła raczej kupić Savon Noir<np z Avebio do kupienia w sieci> niż Aleppo....bo jednak olej laurowy potrawi uczulić...ja np po nim małam straszna kaszke podskórną własnie.... natomiast czyste czarne mydło,swietnie działa tez łagodząco na naczynka i nadwrażliwość..nie zaognia zmian.

ps.3 nagietek NIE NA SŁOŃCE=poparzenie słoneczne.

poza tym nagietek jest zaliczany do jednej z najbardziej uczulających roslin.
To ja już po prostu nie wiem co mam robić... Mogę zrezygnować z maści z witaminą A, olejku kokosowego. Ten żel BABYDREAM również z chęcią kupię. Ale wydałam na te dwa mydła Aleppo 70 złotych! Pieniądze wyrzucone w błoto? Teraz mam przestać tego używać? O___O Dam szanse tym mydełkom. Słyszałam, że wielu osobom pomogły. Co do nagietka, to... chyba popadnę w depresję. Owszem, zauważyłam, że od kiedy zaczęłam go pić, wyskoczyły mi gdzieniegdzie krostki. Nawet na rękach i dekolcie, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej :O Może rzeczywiście mnie uczula.. Jak to po wybiciu nagietka nie można wychodzić na słońce? O ZGROZO.
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 19:03   #19
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
To ja już po prostu nie wiem co mam robić... Mogę zrezygnować z maści z witaminą A, olejku kokosowego. Ten żel BABYDREAM również z chęcią kupię. Ale wydałam na te dwa mydła Aleppo 70 złotych! Pieniądze wyrzucone w błoto? Teraz mam przestać tego używać? O___O Dam szanse tym mydełkom. Słyszałam, że wielu osobom pomogły. Co do nagietka, to... chyba popadnę w depresję. Owszem, zauważyłam, że od kiedy zaczęłam go pić, wyskoczyły mi gdzieniegdzie krostki. Nawet na rękach i dekolcie, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej :O Może rzeczywiście mnie uczula.. Jak to po wybiciu nagietka nie można wychodzić na słońce? O ZGROZO.
...
spokojnie,skoro zamówiłas alepo to spróbuj go,w razie jak zauważysz powiększenie kaszki to będzie znak,ze tobie nie służy..
Nagietek wyklucz w lecie i do picia i na skóre...bardzo fotouczula,moga sie pojawic plamy posłoneczne,rodzaj poparzenia Skóry<podobnie jest z dziurawcem i vit A> Co by ci tu polecic do smarowani,niezapychająceg o i dobrego na lato....może Bepanthen krem(w tubce) do kupienia w aptece,zawiera vit B5 dodatkowo uspokaja i łagodzi stany zapalne...możesz używac zamiast normalnego kremu.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 23:00   #20
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
spokojnie,skoro zamówiłas alepo to spróbuj go,w razie jak zauważysz powiększenie kaszki to będzie znak,ze tobie nie służy..
Nagietek wyklucz w lecie i do picia i na skóre...bardzo fotouczula,moga sie pojawic plamy posłoneczne,rodzaj poparzenia Skóry<podobnie jest z dziurawcem i vit A> Co by ci tu polecic do smarowani,niezapychająceg o i dobrego na lato....może Bepanthen krem(w tubce) do kupienia w aptece,zawiera vit B5 dodatkowo uspokaja i łagodzi stany zapalne...możesz używac zamiast normalnego kremu.
Dziękuję za dobre rady Chyba uratowałaś mnie od tych poparzeń i plam! Chlałam ten nagietek codziennie po dwa kubki. Stosowałam z niego też parówki i okłady. Rzeczywiście, wysyp był, ale zbagatelizowałam to, gdyż byłam pewna, że skóra się oczyszcza.. a jednak... Większość kremów mnie podrażnia i uczula. Skusiłam się ostatnio na "AA Cera wrażliwa". Jak dotąd spisuje się zadowalająco. Ale może sięgnę po polecany przez ciebie kremik... Mam już tyle tych specyfików w domu, że dosłownie w nich tonę. Taką intensywną kurację przeciwtrądzikową zaczęłam półtora miesiąca temu. Nakupowałam pełno tego wszystkiego... Wydałam ok. 400 zł. Wszystkie moje pieniążki, które powinnam odkładać, idą na kosmetyki.. No cóż
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 11:20   #21
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Dziękuję za dobre rady Chyba uratowałaś mnie od tych poparzeń i plam! Chlałam ten nagietek codziennie po dwa kubki. Stosowałam z niego też parówki i okłady. Rzeczywiście, wysyp był, ale zbagatelizowałam to, gdyż byłam pewna, że skóra się oczyszcza.. a jednak... Większość kremów mnie podrażnia i uczula. Skusiłam się ostatnio na "AA Cera wrażliwa". Jak dotąd spisuje się zadowalająco. Ale może sięgnę po polecany przez ciebie kremik... Mam już tyle tych specyfików w domu, że dosłownie w nich tonę. Taką intensywną kurację przeciwtrądzikową zaczęłam półtora miesiąca temu. Nakupowałam pełno tego wszystkiego... Wydałam ok. 400 zł. Wszystkie moje pieniążki, które powinnam odkładać, idą na kosmetyki.. No cóż
....
najważniejszy jest umiar w pielęgnacji,kilka kosmetyków wyselekcjonowanych i tego się trzymaj,nadmiar bardzo szkodzi skórze,jeżeli TY kosmetykami nie będziesz jej szkodzić,to ona ma niejako szanse się samowyregulować...więc oczyszczanie<a nie odtłuszczanie> peelingi enzymatyczne,maseczki glinkowe/czarne mydło/lub aleppo i nawilżanie...powinien pomóc taki reżim kosmetyczny.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-04-25 o 11:23
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 19:27   #22
Membarissa
Raczkowanie
 
Avatar Membarissa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tarragona, Spain
Wiadomości: 57
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Hej mam ostatnio problem ze swoja cera i bardzo licze na jakies rady... a mianowicie moja skora po tej zimie byla w bardzo zlej kondycji dlatego też postanowilam zmienic swoje kosmetyki do pielegnacji ... wydaje mi sie ze byla bardzo przesuszona i mialam problem z zaczerwieniami i krostkami na policzkach.. po kazdym myciu mialam ochydne czerwone placki na policzkach i czasem na czole... Od ok 2 miesiecy uzywam zestawu 3 kroków Qlinique do skory suchej i wrazliwej, kremu nawilżajacego Moisture Surge Intense Skin Fortifying Hydrator i maseczki oczyszczjacej anti blemish... skutkiem tej zmiany jest wlasnie tytułowa "kaszka na twarzy" i w dalszym ciagu zaczerwienione poliki.. nie odstawilam tych kosmetykow poniewaz czytalam, ze na poczatku ich uzywania skora sie oczyszcza i to jest normalne.. jednak wysyp wszelkiego zła na mojej twarzy trwa juz 2 miesiace wiec chyba czas skonczyc z Qlinique? jesli tak to czego uzywac zeby moja skora wrocila do normy?
__________________
"Świat jest dokładnie taki, jakim go postrzegamy..."
Membarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 12:50   #23
LadyNina
Zadomowienie
 
Avatar LadyNina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 311
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Wraz z nadejściem wiosny pojawiło się u mnie takie coś... Ratujcie :-(
Mam AZS, cerę suchą, jestem bardzo silnie uczulona na wszystkie trawy, zboża i drzewa. Proszę pomóżcie bo nie wiem już co robić! Dekolt mogę zakryć ale to COŚ zaczęło robić się na mojej twarzy 4 dni temu i wygląda paskudnie :-(
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050126.jpg (89,7 KB, 349 załadowań)
__________________
wymiany z Niną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post44561507

XVX since 2001
LadyNina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 20:32   #24
LadyNina
Zadomowienie
 
Avatar LadyNina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 311
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

i co nikt nie odpowie?
__________________
wymiany z Niną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post44561507

XVX since 2001
LadyNina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 14:45   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez LadyNina Pokaż wiadomość
i co nikt nie odpowie?
idz do dermatologa
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:27   #26
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
idz do dermatologa
Najlepsza rada
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 13:16   #27
Oneuponatime7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 1
Dot.: "kaszka na twarzy" - zaskórniki zamknięte, krotski podskórne

Cytat:
Napisane przez LadyNina Pokaż wiadomość
i co nikt nie odpowie?
Cześć, czy udało Ci się to wyleczyć?
Oneuponatime7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-23 14:16:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.