Trądzik, kuracja, tetralysal i inne leki. POMOCY WIZAŻYSTKI! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-04, 18:39   #1
_Kinga__867
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1

Trądzik, kuracja, tetralysal i inne leki. POMOCY WIZAŻYSTKI!


Hej wszystkim! A wiec zacznijmy od poczatku... Moim problemem jest tradzik( plecy to horror, dekold i twarz sa NAWET ok). 5dni temu udałam sie do dermatologa najlepiej ocenianego w okolicy ale tez dosc drogiego. Dodam, iz byla to moja pierwsza wizyta u jakiegokolwiek lekarza tego typu. Pani doktor mnie obejrzala i przepisala leki, wytlumaczyla jak stosowac. Jednak sama od siebie nie raczyla nic powiedziec i musialam ja wypytywac o kazda rzecz bo no o pielegnacji nawet nie wspomniala tak samo o diecie jak i opalaniu. Ale no coz, bylam tam na 19.30, mogla byc zmeczona. Jednak nie zadala mi tez zadnych waznych pytan, przykladowo od kiedy mam tradzik itp. Nie okreslila nawet mojego rodzaju cery ktory mg okreslic jako tradzikowa, mieszana i wrazliwa ale z tendencja do przetluszczania. Zostawmy na razie ten temat, bo ogolem wizyta byla dosc pomocna. Zostaly mi przepisane leki takie jak: tetralysal( przez 2 opakowania rano i wieczorem jedna tabletka,a kolejne dwa 1 dziennie) duac do stosowania rano na plecy dekold i pojedyncze niedoskonalosci na twarzy i epiduo. Dotychczas duaca nie udalo mi sie kupic i zamowilam z apteki przez internet( za kilka dni dojdzie) epiduo uzylam raz, poniewaz zalecono stosowanie 3 razy w tygodniu, wybralam sb wt, czw, sb bo tak mi najwygodniej. I teraz najwazniejsze. TETRALYSAL. Na razie wzielam 7 tabletek. Po pierwszych dwoch dniach mialam podwyzszona temperature czulam sie zle i bolalo mnie tak specyficznie gardlo, ale juz nie odczuwam skutkow ubocznych. Dotknal mnie jednak OGROMNY WYSYP NA PLECACH. Kilka WIELKICH ropnych pryszczy, a tysiace zaskornikow zamienilo sie w czerwone grudy. Czy to normalne? Czy ten lek dziala na zasadzie ze najpierw jest duzo gorzej, wyciaga wszystko ja zewnatrz a potem nastepuje stopniowa poprawa? Widzialam w internecie duzo egatywnych opinii na jego temat: same skutki uboczne, brak efektow, powrot tradziku po krotkim czasie itd ale jednak pani dermatolog mi go przepisala, wiec chyba nie jest taki zly ¿ Z GORY WSZYSTKIM DZIEKUJE ZA ODP, I TAK WIEM, BYLO JUZ DUZO WATKOW O TYM LEKU JEDNAK NIGDZIE NIE ZNALAZLAM ODP NA NURTUJACE MNIE PYTANIE.



•Trądzik niszczący życie•
_Kinga__867 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-04 19:39:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.