Depilacja laserowa -moje doświadczenia - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-17, 17:32   #451
katarzyna_pawlik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Ja też ot chciałam zapytać. Czy dobrze depilują laserowo ***?

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2019-06-20 o 09:12 Powód: REKLAMA
katarzyna_pawlik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 14:17   #452
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez luskas Pokaż wiadomość
Jestem po dwóch zabiegach depilacji laserowej.. włosy wypadły po pierwszym i drugim zabiegu jednak teraz odrosły praktycznie wszystkie... Czy warto kontynuować depilację czy w moim przypadku nie zda to egzaminu? Miał ktoś tak?
Tylko ci sie wydaje, że odrosły - te, które laser złapał już nie odrastają. Po prostu musisz usunac wszystkie aby nie mieć wrażenia "odrastania".
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 09:45   #453
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Marchewkowlosa Pokaż wiadomość
Tylko ci sie wydaje, że odrosły - te, które laser złapał już nie odrastają. Po prostu musisz usunac wszystkie aby nie mieć wrażenia "odrastania".
Zgadza się. A przecież włosy nie rosną wszystkie na raz, non stop wypadają, odrastają nowe, cały cykl życia włosa jest dlugi i stąd potrzeba powtarzania zabiegów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 19:41   #454
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Poważnie zastanawiam się nad laserem. Mam ciemne i gęste włosy Golę się maszynką około 3 razy w tygodniu, ale aby skóra byla gładka to bym musiała codziennie. Jest to na tyle uciążliwe że już od dłuższego czasu golę się sote-tj. bez żelu czy mydła, na sucho.

W pierwszej kolejności myślę o łydkach i wąsiku. Jak myślicie, który laser w tej chwili jest najlepszy?Czym kierować się przy wyborze konkretnego salonu?
Mówi się o max 8 zabiegach na daną partię, aby pozbyć się owłosiania. Pytanie- na jak długo to starcza? Rok/kilka lat? Czy trzeba robić cykle przypominające, jeśli tak to ile razy w roku? Czy po iluś latach trzeba zrobić cały cykl od nowa?
Co sądzicie o tych laserowych depilatorach typu Philips Lumea czy Braun- czy opłaca się inwestować w to, czy lepiej w zabieg laserem diodowym (jakim?)

Głębokie bikini- rozumiem,że tu jest depilowany cały wzgórek łonowy i okolice pachwin, tak? Czy całkiem na "łyso" łącznie z wargami sromowymi?
A płytkie bikini?? Jak wygląda laser na tej partii ciała? Czy jest to bardzo bolesne?
Inna kwestia-opalanie. Uwielbiam się opalać, słońce łatwo "łapie" moją skórę. W tym momncie jestem już dość wyraźnie opalona, myślę że w sierpniu pojadę na wakacje. Czy dobrze będzie np rozpocząć cykl laserowy od września, czy trzeba się dłużej wstrzymać? (przed latem kolejnym chcę zdażyć zrobić łydki i wąsik, żeby można było się opalać). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-06-27 o 19:43
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 16:48   #455
biraka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cześć, specjalnie założyłam konto żeby zapytać o jedną rzecz. Czy słyszałyście może o laserze "LIGHT SPEED PLATINUM" ? W jednym salonie w Rzeszowie go używają i zastanawia mnie czy jest dobry. Na stronie salonu jest napisane "PLATFORMA MEDYCZNA SPEED LIGHT PLATINIUM to laser diodowy wysokiej mocy posiadający trzy wiązki laserowe w jednym urządzeniu! Unikalna technologia zastosowana LIGHT SPEED PLATINUM rewolucjonizuje rynek zabiegów usuwania owłosienia. Nigdy dotąd nie było powszechnie stosowane w laserach rozwiązanie połączenia trzech wiązek lasera diodowego, aleksandrytowego oraz lasera Nd:Yag - wiązki 755-808-1064mm. Urządzenie posiada wbudowaną technologię E-MOTION pozwalającą na epilację praktycznie bezbolesną"
Słyszałam dużo o light sheer i dużo informacji można o nim znaleźć a o tym light speed nic nie mogłam znaleźć.
Z góry dziękuję za odpowiedz
biraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 11:33   #456
An1990
Przyczajenie
 
Avatar An1990
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 8
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Nie słyszałam, osobiście korzystałam z lasera light sheer w Poznaniu i bardzo sobie chwalę zabiegi wiec nawet nie myślę żeby eksperymentować z innymi laserami
An1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 18:15   #457
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Poważnie zastanawiam się nad laserem. Mam ciemne i gęste włosy Golę się maszynką około 3 razy w tygodniu, ale aby skóra byla gładka to bym musiała codziennie. Jest to na tyle uciążliwe że już od dłuższego czasu golę się sote-tj. bez żelu czy mydła, na sucho.

W pierwszej kolejności myślę o łydkach i wąsiku. Jak myślicie, który laser w tej chwili jest najlepszy?Czym kierować się przy wyborze konkretnego salonu?
Mówi się o max 8 zabiegach na daną partię, aby pozbyć się owłosiania. Pytanie- na jak długo to starcza? Rok/kilka lat? Czy trzeba robić cykle przypominające, jeśli tak to ile razy w roku? Czy po iluś latach trzeba zrobić cały cykl od nowa?
Co sądzicie o tych laserowych depilatorach typu Philips Lumea czy Braun- czy opłaca się inwestować w to, czy lepiej w zabieg laserem diodowym (jakim?)

Głębokie bikini- rozumiem,że tu jest depilowany cały wzgórek łonowy i okolice pachwin, tak? Czy całkiem na "łyso" łącznie z wargami sromowymi?
A płytkie bikini?? Jak wygląda laser na tej partii ciała? Czy jest to bardzo bolesne?
Inna kwestia-opalanie. Uwielbiam się opalać, słońce łatwo "łapie" moją skórę. W tym momncie jestem już dość wyraźnie opalona, myślę że w sierpniu pojadę na wakacje. Czy dobrze będzie np rozpocząć cykl laserowy od września, czy trzeba się dłużej wstrzymać? (przed latem kolejnym chcę zdażyć zrobić łydki i wąsik, żeby można było się opalać). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Trzeba zrobić o 8 do 10 zabiegów, potem przypominające raz lub 2 razy do roku, niektóre dziewczyny twierdzą, że co 2 lata im wystarcza przypominający. W bikini pełnym depiluje się wszystko, wargi i szparę międzypośladkową też. Opalać się nie wolno, bo laser gorzej będzie działać i może oparzyć skórę.
Zabiegi robi się co 8 tygodni, po piątym można wydłużyć przerwę między zabiegami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-10, 17:20   #458
teresasab88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Depilacja laserowa jest świetna pod warunkiem, że wykonują ją profesjonaliści. No i warto jednak kilkukrotnie powtórzyć zabieg, bo bez tego ciężko o trwały efekt.

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2020-01-11 o 15:41 Powód: Reklama
teresasab88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 16:08   #459
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez teresasab88 Pokaż wiadomość
Depilacja laserowa jest świetna pod warunkiem, że wykonują ją profesjonaliści. No i warto jednak kilkukrotnie powtórzyć zabieg, bo bez tego ciężko o trwały efekt.
Kilkukrotnie? Ja jestem po 7 zabiegach i jeszcze mnie kilka czeka, więc kilkukrotnie to mało powiedziane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Edytowane przez fifi_xd
Czas edycji: 2020-01-11 o 16:10
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 00:00   #460
Malgos07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Ja korzystam z depilacji ***. Jest to jedyna depilacja, która jest całkowicie bezbolesna i jedna z najnowocześniejszych obecnie na rynku. Sama potwierdzam, że zabiegi są BEZBOLESNE. Działają w technologii laserowej ale oddziaływają intensywnym światłem pulsacyjnym. Minimalna ilość zabiegów to 7 lub 10, u mnie już po 4 zabiegu odrastają tylko włosy w niewielkich kępkach tzw. placki. Pozostałe części gładkie i niesamowite uczucie gładkich nóg ale sama skóra jest bardzo miła w dotyku. Po zakończonej serii wykonuje się zabiegi przypominające raz lub dwa razy w roku. Osobiście jestem zachwycona przede wszystkim dlatego że to NIE BOLI trwa bardzo szybko. Technologia in motion sprawia że sam zabieg to kilka bądź kilkanaście minut i to raz w miesiącu. Podobno działają na jasne włosy i przez cały rok. Ja jestem zadowolona tak jak mówili tak też to wszystko przebiega. Dla mnie super.

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2020-01-27 o 11:35 Powód: Reklama
Malgos07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 06:53   #461
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Czy przed depilacja laserową LS mogę pozbyć się włosów kremem? Czy tylko golenie, a po wszelkich kremach też muszę odczekać jakiś czas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-19, 16:04   #462
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Czy przed depilacja laserową LS mogę pozbyć się włosów kremem? Czy tylko golenie, a po wszelkich kremach też muszę odczekać jakiś czas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wskazane jest golenie z uwagi na mozliwe podraznienie skory kremem.
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 14:43   #463
Kredka03
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

znalazłam fajny artykuł dotyczący depilacji laserowej polecam https://ktomalek.pl/blog/czy-depilac...-dziala/w-1045
Kredka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 22:52   #464
dosia105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 50
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Witajcie, dziewczyny. Jesienia ubieglego roku zdecydowalam sie na depilacje laserowa pach. Na zabiegi chodzilam regularnie i efekty byly widoczne. Jakos w trakcie chyba piatego zabiegu w marcu pani z gabinetu poinformowala mnie, ze od maja gabinet zamykaja na zawsze, ale ze mysli ze do tego czasu uda nam sie skonczyc cala serie, a byc moze nawet nastepny zabieg w kwietniu bedzie juz mogl byc ostatni. Jak sie okazalo - w kwietniu wybuchla pandemia koronawirusa i wszystkie gabinety zostaly zamkniete do odwolania. No wiec wizyta mi przepadla, ale szczerze mowiac watpilam, czy faktycznie jeszcze tylko ten jeden zabieg wystraczy. Teraz mamy maj i wloski pod pachami mocno sie zagescily i wzmocnily... Co mam w takiej sytuacji zrobic? Czy moge zadac zwrotu pieniedzy od nieistniejacego juz gabinetu kosmetycznego? Nie ze wzgledu na pandemie, bo na to oczywiscie nikt nie mial wplywu, ale ze wzgledu na to, ze rozpoczynajac serie zabiegow nikt mnie nie uprzedzil, ze moge jej nie skonczyc w tym gabinecie. A moze jesli wroce do depilacji jesienia (po ok. pol roku), to nie bede musiala powtarzac calej serii? Czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji lub moze wypowiedziec sie jako pracownik gabinetu?
dosia105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 09:32   #465
Elis_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Depilacja laserowa todla mnie hit! Ja miałam robione 6 zabiegów na nogi, bikini i pachy i po 3 latach dalej cieszę się gładką skórą�� myśle, że wybór lasera i miejsca, w którym ma być zrobiony zabieg jest istotna. Ja robiłam xxx. Uważam, że to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Już nie pamiętam co to podrażnienia, krostki, i kłujące włoski.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2020-05-14 o 12:17 Powód: reklama
Elis_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 07:13   #466
autorma
Raczkowanie
 
Avatar autorma
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 34
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Trzeba tutaj na pewno zwracać uwagę na to na jaki laser się wybieracie bo jednak skutecznośc moze być rózna. Wiele gabinetow ogłasza, ze ipl jest skuteczny ale tak naprawde nie wiem czy czytałyście, ale nie jest to laser ale jedynie depilacja światłem oraz depilacja taka nie daje praktycznie żadnych rezultatow. Dobrze jest na pewno zdecydować się na light sheer, zabieg daje lepsze rezultaty. http://supernowosci24.pl/wybierz-sie...laczego-warto/

Edytowane przez autorma
Czas edycji: 2020-07-31 o 12:48
autorma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 11:54   #467
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 24
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez dosia105 Pokaż wiadomość
Witajcie, dziewczyny. Jesienia ubieglego roku zdecydowalam sie na depilacje laserowa pach. Na zabiegi chodzilam regularnie i efekty byly widoczne. Jakos w trakcie chyba piatego zabiegu w marcu pani z gabinetu poinformowala mnie, ze od maja gabinet zamykaja na zawsze, ale ze mysli ze do tego czasu uda nam sie skonczyc cala serie, a byc moze nawet nastepny zabieg w kwietniu bedzie juz mogl byc ostatni. Jak sie okazalo - w kwietniu wybuchla pandemia koronawirusa i wszystkie gabinety zostaly zamkniete do odwolania. No wiec wizyta mi przepadla, ale szczerze mowiac watpilam, czy faktycznie jeszcze tylko ten jeden zabieg wystraczy. Teraz mamy maj i wloski pod pachami mocno sie zagescily i wzmocnily... Co mam w takiej sytuacji zrobic? Czy moge zadac zwrotu pieniedzy od nieistniejacego juz gabinetu kosmetycznego? Nie ze wzgledu na pandemie, bo na to oczywiscie nikt nie mial wplywu, ale ze wzgledu na to, ze rozpoczynajac serie zabiegow nikt mnie nie uprzedzil, ze moge jej nie skonczyc w tym gabinecie. A moze jesli wroce do depilacji jesienia (po ok. pol roku), to nie bede musiala powtarzac calej serii? Czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji lub moze wypowiedziec sie jako pracownik gabinetu?
jeśli nie miałaś wykupionego pakietu, którego jeszcze nie zużyłaś i nie upłynął termin jego ważności to nie masz żadnych podstaw do roszczeń. możesz kontynuować zabiegi w jakimkolwiek innym gabinecie. jeśli jednak miałaś wykupiony pakiet, zostały ci niewykorzystane zabiegi i nie upłynął termin wazności pakietu (informacje z pewnością masz w umowie lub regulaminie, przeczytaj) to masz roszczenie, równiez w przypadku zakończenia działalności gabinetu, za niewywiązanie się z umowy.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

dziewczyny, jak jest z depilacją laserową jasnych włosów? Mam jasną skórę i jasne włosy na rękach i nogach, taki średni blond. włoski mam słabe, wrastają, peelingi nie dają rady. chciałabym wypróbować laser, ale obawiam się, że w gabinetach będą mnie przekonywać, bym robiła kolejne zabiegi, choc nic to mi nie da - wiadomo, biznes to biznes, dla gabinetów warto zaryzykować, a ja nie chce ryzykowac kilku tys zł na fiasko. macie jakies doświadczenia z tym?
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-19, 13:27   #468
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Poważnie zastanawiam się nad laserem. Mam ciemne i gęste włosy Golę się maszynką około 3 razy w tygodniu, ale aby skóra byla gładka to bym musiała codziennie. Jest to na tyle uciążliwe że już od dłuższego czasu golę się sote-tj. bez żelu czy mydła, na sucho.

W pierwszej kolejności myślę o łydkach i wąsiku. Jak myślicie, który laser w tej chwili jest najlepszy?Czym kierować się przy wyborze konkretnego salonu?
Mówi się o max 8 zabiegach na daną partię, aby pozbyć się owłosiania. Pytanie- na jak długo to starcza? Rok/kilka lat? Czy trzeba robić cykle przypominające, jeśli tak to ile razy w roku? Czy po iluś latach trzeba zrobić cały cykl od nowa?
Co sądzicie o tych laserowych depilatorach typu Philips Lumea czy Braun- czy opłaca się inwestować w to, czy lepiej w zabieg laserem diodowym (jakim?)

Głębokie bikini- rozumiem,że tu jest depilowany cały wzgórek łonowy i okolice pachwin, tak? Czy całkiem na "łyso" łącznie z wargami sromowymi?
A płytkie bikini?? Jak wygląda laser na tej partii ciała? Czy jest to bardzo bolesne?
Inna kwestia-opalanie. Uwielbiam się opalać, słońce łatwo "łapie" moją skórę. W tym momncie jestem już dość wyraźnie opalona, myślę że w sierpniu pojadę na wakacje. Czy dobrze będzie np rozpocząć cykl laserowy od września, czy trzeba się dłużej wstrzymać? (przed latem kolejnym chcę zdażyć zrobić łydki i wąsik, żeby można było się opalać). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Najlepsze opinie czytałam o LightSheer i Vectus, aktualnie poddaję się depilacji LightSheer.

Na jak długo starcza - mi udzielono informacji, że nikt tego nie powie na 100%. Jedna osoba będzie musiała zrobić zabieg przypominający raz w roku, druga raz na dwa lata, trzecia raz na pięć lat, a czwarta już nigdy nie będzie musiała wrócić. I to po prostu kwestia indywidualna czy jakieś włoski zaczną z czasem odrastać.

Ja bym się w IPL nie pchała.

U mnie bikini obejmuje praktycznie całość (wraz ze szparą pośladkową), tylko nie dojeżdżają już pod same wargi sromowe.

Im jaśniejsza skóra do depilacji laserowej, tym lepiej. Nie powinno się nawet używać samoopalacza, więc poczekałabym, aż opalenizna zejdzie. W "moim" salonie minimalna przerwa po opalaniu musi wynieść 4-6 tygodni.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-19 14:27:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.