ile seansów, ile min, jak często na solarium aby był efekt? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-14, 16:12   #1
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29

ile seansów, ile min, jak często na solarium aby był efekt?


no własnie ile seansów potrzeba aby ładnie zbrązowiec?nie chodzi mi o czekoladke ale ładny odcien
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 16:16   #2
szczesciarka
Raczkowanie
 
Avatar szczesciarka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 254
Dot.: ile razy na solarium aby był fajny efekt?

To najbardziej zależy od tego jaką masz skóre,czy szybko "łapie" cię słońce czy nie i na jaki kolor się opalasz.Mnie bardzo szybko dopadają promienie słoneczne wystarczy ok.30-60 minut i jestem brązowa a co do solarium to mi wystarcza 3x10min i jestem opalona(nie czekoladka )pozdr.
szczesciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 16:17   #3
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
ile seansów na solarium aby był efekt?

no własnie ile?nie chodzi o czekoladke ale o w miare widoczny braz
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 16:20   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: ile razy na solarium aby był fajny efekt?

Trafiłaś w krainę ,które są przeciwko solarium i namawiają na ochronę skóry filtrami powyżej 20-30

Ładny odcień to można mieć za pomocą balsamu brązującego-taniej i szybciej i do tego nie zniszczysz sobie skóry
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 16:34   #5
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: ile razy na solarium aby był fajny efekt?

stosuje wysokie filtry spf40 na twarz bo mam bardzo wrazliwa a teraz chce kupic spf100,ale własnie wacham sie miedzy solarium a balsamem.Teraz urzywam sopotu ale denarwuje mnie to ciagłe nakładanie i plamy które czasami powstaja,dlatego chce znalezc inna alternatywe.
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 16:40   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: ile razy na solarium aby był fajny efekt?

Cytat:
Napisane przez Agness!
stosuje wysokie filtry spf40 na twarz bo mam bardzo wrazliwa a teraz chce kupic spf100,ale własnie wacham sie miedzy solarium a balsamem.Teraz urzywam sopotu ale denarwuje mnie to ciagłe nakładanie i plamy które czasami powstaja,dlatego chce znalezc inna alternatywe.
Przeczytaj kilka razy swój post.Masz wrażliwą skórę,zabezpieczasz się wysokimi filtrami,czyli bardzo dobrze chronisz swoją skórę i teraz chcesz na solarium się wybrać? Niech no tylko Sylwia zobaczy ten wątek i dostaniesz

To tak jabyś miała poważne problemy z zębami,wzoro dbasz o ich higienę,ale teraz postanawiasz przez jakiś czas ich nie myć i ciągle jeść słodycze.Takie sobie to porównanie,ale trafne mam nadzieję
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 16:47   #7
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: ile razy na solarium aby był fajny efekt?

w związku z ty chciałabym isc na takie solarium aby mozna było wyłączyc czesc opalającą twarz,chyba ze masz mi do polecenia jakis fajny balsam brazujacy..?
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 17:30   #8
ptysiek
Raczkowanie
 
Avatar ptysiek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 55
Dot.: ile razy na solarium aby był fajny efekt?

Solarium to nie jest najlepszy pomysl, nawet to na ktorym mozna nie opalac twarzy. Popatrz na dojrzale kobiety, ich wiek czesto zdradza nie skora twarzy, ale szyi, dekoltu... Odradzam
Za to polecam samopalacz Nivei w sprayu (wyglada jak dezodorant). Jest swietny, kolor ladny, naturalny, nie robi smug, nie smierdzi jak inne samoopalacze, schodzi bardzo rownomiernie.
Pozdrawiam,
Ptyś
ptysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 21:53   #9
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Zależy od jakości solarium (od lamp) , myślę że 5 razy co 3 dni po 10 min. i efekt już jest satysfakcjonujący. Pozniej dla ewentualnego podtrzymania efektu możesz chodzic raz na 2 tygodnie. Ale jeżeli masz bardzo jasną karnację i nie opalałaś się wcześniej to zacznij od mniejszej dawki minut podczas pierwszej wizyty, a pozniej zwiększaj.
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 23:30   #10
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

polecam zdrowa opalenizne,a ta bynajmniej nie pochodzi z solarium...
moze lepiej sprobowac samoopalaczy i balsamow brazujacych?
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 10:19   #11
Irysekk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 790
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

To zależy jaka masz karnacje, jak szybko się opalasz i jakie są lampy w solarium do którego sie wybierasz . Ja zawsze zaczynam opalanie od 10minut . Chodze co 2dni .Pierwszy raz na 10minut pozniej na 15minut i nastepnie 20minut i po 3 wyjsciach na solarium jestem brazowa tzn. widac opalenizne
__________________


Irysekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-15, 17:39   #12
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

20 minut??? Da się tyle wytrzymać?
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 22:02   #13
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Dobre jakościowo solaria mają najwięcej 15 minut maxymalnie w ofercie jednorazowo na wizytę....niewiem o jakich solariach mówisz po 20 minut ...? Chyba że chodzisz do bardzo słabych ii tych starszych.
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:00   #14
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

20 minut? to są jeszcze takie łóżka? W moim solarium max to 15 ,ale rzadko kto z tego korzysta.10-12 minut to już sporo.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:07   #15
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Jeżeli już chodzę to na 5 minut dwa razy w tygodniu bo inaczej mam poparzoną skórę na pupie, dekolcie i brzuchu. A ostatnio nie chodzę, nabawiłam się po solarium brązowych plam na brzuchu i dziękuję bardzo.
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:46   #16
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Dziewczyny tak straszycie tymi poparzeniami i w ogole.......ze choc mysle o solarium juz od dawna i nie moge sie przemoc bo jestem przeciwniczka, toza kazdym razem jak juz jestem prawie zdecydowana to wchodze na forum i juz mi sie odechciewa na nowo!!!!
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 13:52   #17
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Ja mam to szmo dlatego zdecydowałam ze zakupie balsam brązujacy bo nic innego nie wymysle!!
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:17   #18
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Ja właśnie nie rozumiem tego straszenia...jeśli ktoś umie korzystać z solarium to nie ma mowy o żdanych poparzeniach. Poza tym niektóre osoby nawet nigdy nie były w solarium i nie korzystały z kabiny opalającej a wypowiadają się że są przeciwniczkami i że od solarium są tylko poparzenia i inne negatywne skutki....(nie mówie że wszystkie)
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:41   #19
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Exclamation Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Cytat:
Napisane przez Klaudia1984
Ja właśnie nie rozumiem tego straszenia...jeśli ktoś umie korzystać z solarium to nie ma mowy o żdanych poparzeniach. Poza tym niektóre osoby nawet nigdy nie były w solarium i nie korzystały z kabiny opalającej a wypowiadają się że są przeciwniczkami i że od solarium są tylko poparzenia i inne negatywne skutki....(nie mówie że wszystkie)
Nie trzeba iść do solarium, żeby wiedzieć, że jest szkodliwe, podobnie jak nie trzeba palić papierosów, żeby wiedzieć że są szkodliwe.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 20:52   #20
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Co za porównanie....... wyobraź sobie że wiem o tym że solarium jest szkodliwe, ale słońce też jest szkodliwe a czy to znaczy że należy go unikać? eh.zresztą nie chcę mi się po raz kolejny mówić co na ten temat sądze, zresztą i tak mało osób to tu zapewne obchodzi, i w sumie dobrze. Śmieszy mnie tylko ten strach przed solarium.
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 23:45   #21
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Cytat:
Napisane przez Klaudia1984
Ja właśnie nie rozumiem tego straszenia...jeśli ktoś umie korzystać z solarium to nie ma mowy o żdanych poparzeniach. Poza tym niektóre osoby nawet nigdy nie były w solarium i nie korzystały z kabiny opalającej a wypowiadają się że są przeciwniczkami i że od solarium są tylko poparzenia i inne negatywne skutki....(nie mówie że wszystkie)
Absolutnie nikogo nie straszę, byłam ze trzy razy na 10 minut i się naprawdę poparzyłam, na 5 jest niby ok, tylko te plamki...Po prostu mojej skórze solarium nie służy a na słońcu wysiedzę może pół godziny i mi słabo sie robi więc chodzę teraz blada jak córka młynarza. Chyba też sobie jakiś balsamik zafunduję. I proszę mi nie mówić że nie umiem korzystać z solarium.
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 01:10   #22
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Cytat:
Napisane przez Klaudia1984
wyobraź sobie że wiem o tym że solarium jest szkodliwe, ale słońce też jest szkodliwe a czy to znaczy że należy go unikać? Śmieszy mnie tylko ten strach przed solarium.
No jasne, ze nalezy unikac!
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 20:38   #23
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Sonja1 - ja nie napisałam i wcale nie twierdzę że nie umiesz korzystaćz solarium, ok - być może tobie powstają jakieś plamki i jesteś skłonna do poparzeń ale wydaje mi się że te poparzenia są spowodowane tym że może za długo się opalałaś (10 min). Rozumiem że niektóre osoby mają bardzo wrażliwą skóre i im to nie służy jak najbardziej. Nie chcę bardziej wchodzić w tenb temat bo widzę że mam zupełnie inną mentalność i podejście niż co poniektóre osoby(...)

Jenn - wiesz jedni wolą się opalać na słońcu tudzież solarium i mieć piękną opaloną skórę, a inni wolą unikać słońca bo woą być biali , można i tak.......gusta są różne więc w to też nie wnikam naprawdę. Jak unikasz słońca to życzę powodzenia
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 20:46   #24
elektra_17
Przyczajenie
 
Avatar elektra_17
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

byłam ze 3 razy i jestem juz w miarę widocznie opalona, a wszystko dlatego,że użyłam przyspieszacza
elektra_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 20:48   #25
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Cytat:
Napisane przez Klaudia1984

Jenn - wiesz jedni wolą się opalać na słońcu tudzież solarium i mieć piękną opaloną skórę, a inni wolą unikać słońca bo woą być biali , można i tak.......gusta są różne więc w to też nie wnikam naprawdę. Jak unikasz słońca to życzę powodzenia
Pieknie opalona Klaudio, a czy ja napisalam, ze jestem biala? I w czymze to zyczysz mi powodzenia?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 21:00   #26
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: ile seansów na solarium aby był efekt?

Chodzi mi o to unikanie słońca - nie rozumiem ludzi którzy go unikają bo sama uwielbiam kąpiele słoneczne i leżenie na plaży na słoneczku przez cały rok czekam na moją ulubioną porę roku i to mi sprawia przyjemność, ale nieważne naprawdę nieważne w sumie...życze powodzenia w życiu, nie chcę się kłucić a już widzę że to właśnie by z tego wyszło, już taką mam nature że zbyt pewna siebie jestem i piszę co myśle czasem aż za dużo więc naprawde Jenn z całym szacunkiem nie piszę już nic.
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 16:13   #27
Aniik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4
Post Ile czasu na solarium?

Zwracam się do was z prośbą o pomoc

Właśnie wróciłam z 2tygodniowych wakacji w Grecji, na więcej wyjazdów nie mam już w to lato co liczyć. Nie bardzo zadowolona jestem z opalenizny na nogach (na tle warszawianek wypadam bardzo blado ) i zastanawiam się czy jest sens wpaść na solarium i "podrasować" opalenizne. Nie chciałabym być zdana na chwyty reklamowe pań z solarium, więc proszę o radę: ile minut mniej/więcej powinnam tam spędzić? Dodam, że jestem blondynką o w miarę jasnej karnacji, teraz owszem, trochę opaloną.

pozdrawiam
Aniik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:00   #28
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Ile czasu na solarium?

hmm no moze ja sie nie znam ale z tego co ja widze jak chodze to u mnie w mieście panie potrafią znakomicie doradzić co jak i do czego. Ale jak sie chcesz trwale opalić a nie tylko spiec to uważam że na dłużej niż 10 min nie warto iść tak nie wiecej niz 2-3razy w tygodniu...
hmm poczekaj az sie jacyś "eksperci" od solariów wypowiedzą bo może ja sie nie znam i wprowadzam Cie w błąd
pozdrawiam
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:50   #29
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Ile czasu na solarium?

U większości kobiet nogi opalają się najtrudniej.Ja polecam balsam brązujący lub też samoopalacz.Przyciemnisz tylko tą część ciała,którą chcesz,czyli nogi
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 20:33   #30
Po Prostu Klaudia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 57
Dot.: Ile czasu na solarium?

Prawda jest taka że wszytsko zależy od jakości solarium. Te nowsze z mocniejszymi lampami mają max 15 min do przeznaczenia w jednorazowej wizycie. (przeważnie są to stojące tuby turbo) Radze ci skorzystać w zależności od tego czy chcesz uzyskać efekt mocnej opalenizny czy tylko taki "średni". W tym drugim przypadku wystarczy pare wizyt. Ja osobiście na powiem ci że zwykle dobre efekty widać po 3 wizytach w solarium. 3 x 10 min co drugi dzień. A pozniej w celu podtrzymania opalenizny raz w tygodniu. Ale w końcu teraz mamy lato więc może warto narazie korzystać z naturalnego słoneczka.
__________________
.
Po Prostu Klaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-25 22:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.