NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-25, 14:34   #31
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Zle zrozumialas. Moze powiem to w druga stone: Przyrost tkanki tluszczowej jest fizycznie niemozliwy kiedy dostarczasz organizmowi mniej kalorii niz on potrzebuje- wnioskuje to na podstawie twoich postow.
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 13:25   #32
wierutna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 92
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

No dziewczyny chyba znalazłam winowajce, odebrałam wyniki TSH i wyszło 5.490, norma to okolice 4-5, więc to chyba jednak niedoczynność tarczycy, choć zobaczymy co powie lekarz, ale przynajmniej bede już pewna,że to tycie nie jest już moją winą.
wierutna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 14:02   #33
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Thumbs up Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez wierutna Pokaż wiadomość
No dziewczyny chyba znalazłam winowajce, odebrałam wyniki TSH i wyszło 5.490, norma to okolice 4-5, więc to chyba jednak niedoczynność tarczycy, choć zobaczymy co powie lekarz, ale przynajmniej bede już pewna,że to tycie nie jest już moją winą.
Mam nadzieję, że szybko uporasz sie z problemem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:22   #34
wierutna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 92
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Witam,
Powiem jedno: Juz mam dość tego całego zrzucania kg!!! Czytam wszelkie porady, stosowałam się do zaleceń dzieczyn, jadłam mało a często, zapisałam się na siłownie, zmieniłam nastawienie i czekałam na efekty. Efekt kg do przodu. Już nie mam siły, mam ochote rzucić do wsyztsko w cholere i przestać o siebie dbać, juz mi sie nic nei chcę. Po co mi ładna fryzura skoro wyglądam jak świnia, nie moge na siebei patrzeć w lustrze. Owszem może i winna tarczyca, ale co z tego skoro w moim mieście nie ma endokrynologa, a najbliższym jest o dziwo jeden! oczywiscie prywatny, a na to narazie mnei nei stać.Czekam może na coś zachoruje i kg same zleca, bo innego rozwiazania nie widze...
wierutna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:32   #35
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

A jak z centymetrami?
Jeśli przybył 1 kg a cm nie, to jest dobrze, to efekt ćwiczeń siłowych. Oznacza to, ze przybyło Ci mięśni które będą spalać tłuszczyk.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 09:37   #36
pohontas
Raczkowanie
 
Avatar pohontas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 206
GG do pohontas
Unhappy nie mogę schudnąć!

mam 167 cm waze 60 kg
chcialam zrzucic 5 kg
od 2 tygodni jem wszystko ale zdecydowanie mniej, ograniczylam slodycze i codziennie cwicze ok 30 min
w efekcie prawie nie wchudlam :/
prowadze siedzacy tryb zycia (praca 8h przed komputerem)
moje cialo jest raczej umiesnione niz oblozone tluszczem ale chcialabym bardzo zeszczuplec troszke
Czy jest na to rada? Czy jest ktos, kto sie zna i powiedzialby mi jak jesc, ile itd?
__________________
...i don't want to say 'goodbye' for the summer...

...zaczynam nowy etap...

START: 03.09.2007
cel -> 55 kg >> LET'S GO!

02.09 -> 60 kg

pohontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 09:48   #37
morra111
Raczkowanie
 
Avatar morra111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 166
Dot.: nie mogę schudnąć!

hej! jesteś pewna że to mięśnie?ćwiczyłaś kiedyś sporo zanim zaczęłaś siedzący tryb życia? bo od siedzenia przed komputerem to zbytnio się mięśnie nie rozwijają.... proponuję rozbić posiłki na 5-6 małych w ciągu dnia, zrezygnować z pieczywa, ziemniaków, makaronów, oczywiście słodyczy, słodzonych napojów, smażonego jedzenia.
jedz więcej białka - kurczak, ryby, twaróg i warzyw, pij dużo niegazowanej wody. no i ćwicz oczywiście jeśli chodzi o konkretne pomysły na temat diety to zapraszam na forum Dietetyka

pozdrawiam i życzę sukcesów!
__________________
Morra


mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193128
morra111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-15, 09:56   #38
lesyeux
Zadomowienie
 
Avatar lesyeux
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 504
Dot.: nie mogę schudnąć!

Witaj ;-)

Jezeli naprawde masz umiesnione ciałko, to nie widze w tym nic złego ze nie chudniesz w rewelacyjnym tępie , jak zamiast tluszczu jak piszesz masz mięśnie- to co ORGANIZM MA SPALAĆ !
poztaym napewno ważysz mniej patrząc na to z innej strony gdyż mięśnie ważą wiecej niż tłuszczyk ;-)
pozdrawiam
lesyeux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 10:34   #39
pohontas
Raczkowanie
 
Avatar pohontas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 206
GG do pohontas
Dot.: nie mogę schudnąć!

podobno wygladam na mniej niz waze
siedzacy tryb zycia od ponad roku prowadze
musze dostosowac sie do tych zmian
dziekuje za odzew i poszperam jeszcze na forum
pozdrawiam
__________________
...i don't want to say 'goodbye' for the summer...

...zaczynam nowy etap...

START: 03.09.2007
cel -> 55 kg >> LET'S GO!

02.09 -> 60 kg

pohontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 11:00   #40
agatkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11
Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Cześć dziewczyny.
W ciąży przytyłam prawie 30 kg, udało mi się zrzucić jakieś 22 bez diety tylko karmiąc piersią przez pierwsze 3 miesiące.Póżniej nie chudłam już nic. Obecnie jestem 7 miesięcy po porodzie a moja waga stoi w miejscu- 8 kg do zrzucenia. Chodzę od 4 miesięcy na aerobik 3 razy w tygoniu a waga ani drgnie.Fakt ze nie stosuje zadnej diety.Dziewczyny co powinnam jeść żeby schudnąc a zeby jednoczesnie nie zaszkodzić mojemu dziecku które karmie piersią. Proszę o rady.
agatkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 20:12   #41
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

może zapytaj lekarza lub dietetyka, albo nawet trenera tam gdzie uczęszczesz na aerobik
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-31, 06:59   #42
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Cytat:
Napisane przez agatkus Pokaż wiadomość
Dziewczyny co powinnam jeść żeby schudnąc a zeby jednoczesnie nie zaszkodzić mojemu dziecku które karmie piersią. Proszę o rady.
najlepiej abys poszła do dietetyka. W związku z tym że karmisz piersią, nie jestem wstanie nawet wymienić produktów bo nie wiem które są 'dozwolone' a które nie przy karmieniu dziecka piersią. A nie chcę zaszkodzić.
Ew. zapytaj w: http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=21

ale najlepszym wyjściem będzie wizyta u dietetyka. Otrzymasz tam profesjonalną radę i pomoc.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 19:54   #43
agatkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Sęk w tym że w moim mieście nie ma dietetyka.

Może ktoś jednak pomoże, nadal czekam.
agatkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 17:43   #44
pirhamida
Przyczajenie
 
Avatar pirhamida
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 19
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Jeśli karmisz piersią, musisz odyżwiać się zdrowo, co nie znaczy dużo i syto.
Wypróbuj dietę, którą zaproponuję, jednak przed tym radzę się skonsultować z lekarzem, gdyż nie wiem, jak to wpłynie na pokarm.
Przede wszystkim - sam sport bez diety nie odchudzi, ale to już chyba wiesz z doświadczenia. Polecę Ci sposób, dzięki któremu schudłam 20 kilogramów nie ćwicząc, nie uprawiając żadnych sportów. Sekret polega na wyeliminowaniu niektórych produktów z jadłospisu. Jeśli dokładnie zastosujesz się do wskazówek, rezultaty zobaczysz już po pierwszym tygodniu. Ale zaznaczam, nie możesz "oszukiwać" w pierwszym tygodniu diety. Możesz jeść tylko to, co wymienię za chwilę. Jeśli po tygodniu schudniesz (co gwarantuję) dam przepis na kolejne tygodnie. Tak więc - w pierwszym tygodniu możesz jeść do woli i o każdej porze:
- wszystkie warzywa zielone głównie na surowo (np. brokuły, kalafior, ogórek, rzodkiewka,brukselka,papr yka,szczypiorek,dynia,cyk oria,patison itd), bez pomidorów, marchewki, buraczków, groszku,kukurydzy - zawierają dość dużo węglowodanów
-twaróg do 5 % tluszczu bez dodatków
-jogurty bez dodatków (tzw. naturalne)
-pić dużo wody mineralnej, minimum 2 litry dziennie niegazowanej.
-stosować sól i pieprz
I to by bylo na tyle. NIE WOLNO jeść nic więcej poza tym, co wymieniłam. NIE WOLNO pić kawy ani herbaty.
Generalnie dieta eliminuje spożywanie: pieczywa, makaronów, ziemniaków i innych rzeczy, ktore zawierają węglowodany. O słodyczach nie wspomnę, bo to jest chyba oczywiste.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że pierwszy tydzień będzie montonny i może wydawać się nie do przejścia, ale jak zobaczysz efekty, to Cię zmotywuje do dalszej pracy nad sobą. W kolejnych tygodniach dochodzą nowe produkty, ale głównie jesz warzywa (bez owoców - zawierają dużo węglowodanów)
I pamiętaj - nie możesz byc głodna, dieta ta nie polega na głodzeniu się, ale na eliminacji węglowodanów.Nie liczysz też kalorii, to nie na tym polega. Jesz tak dużo i tak często, jak chcesz, ale tylko produkty wymienione powyżej.
Ja w pierwszym tygodniu schudłam prawie 3 kilo, ale pierwszy tydzień jest nieprzewidywalny, więc może być różnie...

pozdrawiam i życzę sukcesów
pirhamida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 19:31   #45
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Cytat:
Napisane przez pirhamida Pokaż wiadomość
Jeśli karmisz piersią, musisz odyżwiać się zdrowo, co nie znaczy dużo i syto.
Wypróbuj dietę, którą zaproponuję, jednak przed tym radzę się skonsultować z lekarzem, gdyż nie wiem, jak to wpłynie na pokarm.
Przede wszystkim - sam sport bez diety nie odchudzi, ale to już chyba wiesz z doświadczenia. Polecę Ci sposób, dzięki któremu schudłam 20 kilogramów nie ćwicząc, nie uprawiając żadnych sportów. Sekret polega na wyeliminowaniu niektórych produktów z jadłospisu. Jeśli dokładnie zastosujesz się do wskazówek, rezultaty zobaczysz już po pierwszym tygodniu. Ale zaznaczam, nie możesz "oszukiwać" w pierwszym tygodniu diety. Możesz jeść tylko to, co wymienię za chwilę. Jeśli po tygodniu schudniesz (co gwarantuję) dam przepis na kolejne tygodnie. Tak więc - w pierwszym tygodniu możesz jeść do woli i o każdej porze:
- wszystkie warzywa zielone głównie na surowo (np. brokuły, kalafior, ogórek, rzodkiewka,brukselka,papr yka,szczypiorek,dynia,cyk oria,patison itd), bez pomidorów, marchewki, buraczków, groszku,kukurydzy - zawierają dość dużo węglowodanów
-twaróg do 5 % tluszczu bez dodatków
-jogurty bez dodatków (tzw. naturalne)
-pić dużo wody mineralnej, minimum 2 litry dziennie niegazowanej.
-stosować sól i pieprz
I to by bylo na tyle. NIE WOLNO jeść nic więcej poza tym, co wymieniłam. NIE WOLNO pić kawy ani herbaty.
Generalnie dieta eliminuje spożywanie: pieczywa, makaronów, ziemniaków i innych rzeczy, ktore zawierają węglowodany. O słodyczach nie wspomnę, bo to jest chyba oczywiste.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że pierwszy tydzień będzie montonny i może wydawać się nie do przejścia, ale jak zobaczysz efekty, to Cię zmotywuje do dalszej pracy nad sobą. W kolejnych tygodniach dochodzą nowe produkty, ale głównie jesz warzywa (bez owoców - zawierają dużo węglowodanów)
I pamiętaj - nie możesz byc głodna, dieta ta nie polega na głodzeniu się, ale na eliminacji węglowodanów.Nie liczysz też kalorii, to nie na tym polega. Jesz tak dużo i tak często, jak chcesz, ale tylko produkty wymienione powyżej.
Ja w pierwszym tygodniu schudłam prawie 3 kilo, ale pierwszy tydzień jest nieprzewidywalny, więc może być różnie...

pozdrawiam i życzę sukcesów
a co z mięsem, rybami, produktami pochodzenia zwierzęcego (np. jajka), NNKT ? (orzechy, pestki, nasiona) - przeciez nie można ciągle lecieć na twarogu (jeśli chodzi o pełnowartościowe białko). NNKT są również niezbędne... Dieta jest bardzo wybrakowana
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 19:03   #46
pirhamida
Przyczajenie
 
Avatar pirhamida
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 19
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
a co z mięsem, rybami, produktami pochodzenia zwierzęcego (np. jajka), NNKT ? (orzechy, pestki, nasiona) - przeciez nie można ciągle lecieć na twarogu (jeśli chodzi o pełnowartościowe białko). NNKT są również niezbędne... Dieta jest bardzo wybrakowana

Droga Wizażanko,
gdybyś dokładnie wczytała się w tekst pewnie dostrzegłabyś, że napisałam, że tak wygląda pierwszy tydzień diety. W kolejnych dochodzą mięso ( na początku kurczak i tuńczyk, potem wołowina i wieprzowina), ryby, sery żółte i pleśniowe, inne warzywa, a także owoce. Ale wszystko po kolei i w swoim czasie. Już w drugim tygodniu pojawia się mięsko , herbaty ziołowe, kawa...Zwróciłaś mi uwagę na ważną rzecz - zapomniałam wspomnieć o jajkach - można zjeść jedno dziennie.
I oczywiście masz całkowitą rację - nie można cały czas spożywać białka tylko z serów, ale pierwszy tydzień tak właśnie "jałowo" wygląda. Bez obaw - na końcu diety jest już tak duży wachlarz produktów, że jest z czego wybierać
pirhamida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 19:50   #47
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Cytat:
Napisane przez pirhamida Pokaż wiadomość
Droga Wizażanko,
gdybyś dokładnie wczytała się w tekst pewnie dostrzegłabyś, że napisałam, że tak wygląda pierwszy tydzień diety. W kolejnych dochodzą mięso ( na początku kurczak i tuńczyk, potem wołowina i wieprzowina), ryby, sery żółte i pleśniowe, inne warzywa, a także owoce. Ale wszystko po kolei i w swoim czasie. Już w drugim tygodniu pojawia się mięsko , herbaty ziołowe, kawa...Zwróciłaś mi uwagę na ważną rzecz - zapomniałam wspomnieć o jajkach - można zjeść jedno dziennie.
I oczywiście masz całkowitą rację - nie można cały czas spożywać białka tylko z serów, ale pierwszy tydzień tak właśnie "jałowo" wygląda. Bez obaw - na końcu diety jest już tak duży wachlarz produktów, że jest z czego wybierać
wczytałam się, ale że nie podałaś produktów na kolejny tydzień, skąd miałam wiedzieć co tam będzie ? Dlatego zapytałam co z podstawowymi produktami które powinny znajdować się w codziennej diecie.

Na temat tego sposobu odchudzania - nie wypowiem się, nie popieram tego typu diet po prostu.
ot taka moja osobista opinia
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 20:32   #48
pirhamida
Przyczajenie
 
Avatar pirhamida
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 19
Dot.: Karmie Piersią, ćwiczę I Nie Mogę Schudnąć:(

Dodam jeszcze, że przed i po zakończeniu diety zrobiłam sobie podstawowe badania. Z ciekawostek - przed rozpoczęciem diety mój cholesterol wynosił 280 (lekarz zalecił dietę, ale nie powiedział, co mam jeść...). Po skończeniu diety spadł do 130, więc wynik całkiem zadowalający. Reszta wyników także lepsza. Co do diety...głównie ograniczamy węglowodany, zmieniamy sposób odżywiania.
W chwili obecnej już się nie odchudzam. Osiągnęłam, co chciałam i staram się to utrzymywać, unikając słodyczy, pieczywa, makaronów, ziemniaków itp. Nie mam efektu jo-jo. Raz w tygodniu pozwalam sobie na małe szaleństwa w postaci np. czegoś słodkiego. Ważne jest, kiedy nadchodzi kryzys i mamy ochotę zwyczajnie zjeść coś innego niż przewiduje dieta, zjeść to, na co mamy ochotę, ale jednorazowo, a nie np. rozłożyć sobie przyjemności na kilka dni. Powoduje to, że waga na dzień lub dwa może wzrosnąć, ale potem wraca do normy. Natomiast regularne "sprawianie sobie żywieniowych przyjemności" (np. kilka dni z rzędu) powoduje, że waga stopniowo się wznosi i nie spada.
Niestety jestem osobą z natury podatną na tycie (geny ?) i w chwili obecnej nie uważam swojego sposobu odżywiania za dietę, ale po prostu za zmianę nawyków żywieniowych.
Czuję sie też o wiele lepiej - przestałam mieć problemy z cerą, odkąd jem więcej warzyw.
pirhamida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:18   #49
xxxGosia1234xxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Unhappy Jak mogę schudnąć? Moja historia

Witajcie Mam 14 lat, 162cm oraz 82 kilo;/
Już od dzieciństwa miałam problemy z wagą... gdy miałam 8 lat przez 2 miesiące chodziłam do dietetyczki nie ukrywam że chudłam ( 1 kg w tydzień) niestety przytyłam;/ gdy miałam 10 lat pojechałam po raz pierwszy do sanatorium z wagą 51 kg.. udało mi się zrzucić 5. niestety mam słaba wolę i znowu przytyłam.. Rodzice wysłali mnie po raz drugi do sanatorium rok później... Schudłam 4 kilo ale również przytyłam... gdy miałam 13 lat przeszłam na dietę kopenhaską schudłam aż 7 kilo niestety później przytyłam 14;/ od pół roku staram sie ćwiczyć codziennie ( 200 pół brzuszków, 200 rowerków, 200 półprzysiadów) niestety waga stoi w miejscu... ograniczam jedzenie a tu nic;/ zależy mi na schudnięciu ok 15 kg... Chce to zrobić dla pewnego chłopaka... Oraz dla siebie aby czuć sie lepiej... Znacie może jakieś skuteczne sposoby aby schudnąć? Najbardziej zależy mi na udach( 69 cm) Jakieś diety) Ćwiczenia? Herbatki? preparaty? Cokolwiek... z góry dziękuje;*
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0306849312.jpg (30,6 KB, 135 załadowań)

Edytowane przez xxxGosia1234xxx
Czas edycji: 2008-07-25 o 21:16
xxxGosia1234xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 19:33   #50
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

Cytat:
Napisane przez xxxGosia1234xxx Pokaż wiadomość
Witajcie Mam 14 lat, 162cm oraz 82 kilo;/
Już od dzieciństwa miałam problemy z wagą... gdy miałam 8 lat przez 2 miesiące chodziłam do dietetyczki nie ukrywam że chudłam ( 1 kg w tydzień) niestety przytyłam;/ gdy miałam 10 lat pojechałam po raz pierwszy do sanatorium z wagą 51 kg.. udało mi się zrzucić 5. niestety mam słaba wolę i znowu przytyłam.. Rodzice wysłali mnie po raz drugi do sanatorium rok później... Schudłam 4 kilo ale również przytyłam... gdy miałam 13 lat przeszłam na dietę kopenhaską schudłam aż 7 kilo niestety później przytyłam 14;/ od pół roku staram sie ćwiczyć codziennie ( 200 pół brzuszków, 200 rowerków, 200 półprzysiadów) niestety waga stoi w miejscu... ograniczam jedzenie a tu nic;/ zależy mi na schudnięciu ok 15 kg... Chce to zrobić dla pewnego chłopaka... Oraz dla siebie aby czuć sie lepiej... Znacie może jakieś skuteczne sposoby aby schudnąć? Najbardziej zależy mi na udach( 69 cm) Jakieś diety) Ćwiczenia? Herbatki? preparaty? Cokolwiek... z góry dziękuje;*
Witam Gosiu widzę, że jesteś nową użytkowniczką więc zapytam Cię czy szukałaś na Wizażu podobnych wątków?
Jeśli tylko dobrze poszukasz znajdziesz MASĘ istotnych dla siebie porad. Od wsparcia psychicznego w chudnięciu przez wszystkie możliwe porady dotyczące diety, ćwiczeń, specyfików wspomagających do trików ubraniowych
Jest tu wieeele dzielnych Wizażanek które schudły nie tylko 15kg ale i dużo więcej
Miłego przegrzebywania Wizażu, trzymam za Ciebie kciuki
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:34   #51
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

heh... wiem co przeżywasz, ja się mogę załamać... jestem obleśna (tak mi się wydaje, że nie chcę sie ze mną nikt gadać bo jestem tłuściochem ;( ) wzrost 1.65 waga 80kg ... ;( i jak tu się nie załamać...


;(

ale jak masz kogoś koleżanki, kolegów to się nie zamartiwaj
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:37   #52
xxxGosia1234xxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

Cytat:
Napisane przez klasnoludka0092 Pokaż wiadomość
heh... wiem co przeżywasz, ja się mogę załamać... jestem obleśna (tak mi się wydaje, że nie chcę sie ze mną nikt gadać bo jestem tłuściochem ;( ) wzrost 1.65 waga 80kg ... ;( i jak tu się nie załamać...


;(

ale jak masz kogoś koleżanki, kolegów to się nie zamartiwaj

Wiem co czujesz Tez tak się czuje.. Najgorsze jest to ze moje przyajciółki sa ładne, szczupłe i maja wsparcie w chłopakach;/ Damy jakos radę Bynajmniej musimy!
xxxGosia1234xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:39   #53
xxxGosia1234xxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

Cytat:
Napisane przez hotmaui Pokaż wiadomość
Witam Gosiu widzę, że jesteś nową użytkowniczką więc zapytam Cię czy szukałaś na Wizażu podobnych wątków?
Jeśli tylko dobrze poszukasz znajdziesz MASĘ istotnych dla siebie porad. Od wsparcia psychicznego w chudnięciu przez wszystkie możliwe porady dotyczące diety, ćwiczeń, specyfików wspomagających do trików ubraniowych
Jest tu wieeele dzielnych Wizażanek które schudły nie tylko 15kg ale i dużo więcej
Miłego przegrzebywania Wizażu, trzymam za Ciebie kciuki


Hm... Przeszukałam dużo wątków nie tylko na Tym forum... Ale nie wiem czy one są odpowiednie dla mojego wieku;/
xxxGosia1234xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:42   #54
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

hehehe... ale wiesz chodzi mi o to, że poprostu nie potrafię nawiązać rozmowy bo się wstrętnie czuję... (

Też udało mi się schudnąć 12kg (boże ile bym dała żeby tyle schudnąć... :-(( ) i co? przytyłam... (

ehhh... :-(

i też bym tyle chciała schudnąć tyle ile ty chcesz... =((

Ja wiem, że nigdy nie będę miała koleżanek, a tymbardziej chłopaka... mogę o tym zapomnieć...


heh nom damy, ty na 100% dasz
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:44   #55
Dawko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

Jestem chłopakiem. Ważę 90 kg i mam 170 wzrostu. W marcu wykryto u mnie nadczynność tarczycy(wkońcu). I się lecze, ważyłem 96 kg a teraz 90 kg. Trochę mało, ale zabrałem się za treningi,pompki itp.
Jak ktoś znajdzie coś ciekawego to proszę o przesłanie linku, tutaj na forum lub na pw

Pozdrawiam
Dawko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:47   #56
xxxGosia1234xxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

Cytat:
Napisane przez klasnoludka0092 Pokaż wiadomość
hehehe... ale wiesz chodzi mi o to, że poprostu nie potrafię nawiązać rozmowy bo się wstrętnie czuję... (

Też udało mi się schudnąć 12kg (boże ile bym dała żeby tyle schudnąć... :-(( ) i co? przytyłam... (

ehhh... :-(

i też bym tyle chciała schudnąć tyle ile ty chcesz... =((

Ja wiem, że nigdy nie będę miała koleżanek, a tymbardziej chłopaka... mogę o tym zapomnieć...


heh nom damy, ty na 100% dasz
Az tak pewnie to ja się nie czuje;/ Już tyle razy próbowałam i zawsze to samo;/ więcej wiary w siebie!
xxxGosia1234xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:47   #57
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

no ale zobaczcie..
jak chcecie to potraficie..
schudlyscie,a potem brak konsekwencji i juz kilogramy znowu przybywaja...
zycze duzo samozaparcia i oparcia w bliskich przede wszystkim
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:48   #58
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

hmmm, może ja mam nadczynność tarczycy <myśli>

wypisz mi objawy jakie miałeś przy nadczynnośći tarczycy, dzięki .
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:59   #59
xxxGosia1234xxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

Cytat:
Napisane przez klasnoludka0092 Pokaż wiadomość
hmmm, może ja mam nadczynność tarczycy <myśli>

wypisz mi objawy jakie miałeś przy nadczynnośći tarczycy, dzięki .
Nie znam sie na Tym;/;/ A można wiedzieć ile masz lat?
xxxGosia1234xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 20:04   #60
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Lightbulb Dot.: Jak mogę schudnąć? Moja historia

Cytat:
Napisane przez xxxGosia1234xxx Pokaż wiadomość
Wiem co czujesz Tez tak się czuje.. Najgorsze jest to ze moje przyajciółki sa ładne, szczupłe i maja wsparcie w chłopakach;/ Damy jakos radę Bynajmniej musimy!
Kochanie nie wmawiaj sobie, że jesteś nie ładna! My sami oceniamy się o wiele krytyczniej niż inni. Jeśli spotykasz się z jakimiś uwagami to kompletnie to OLEJ bo ...przepraszam za to co powiem ale chłopcy w tym wieku mają siano zamiast mózgów i z braku racjonalnych pomysłów jak zwrócić na siebie uwagę dziewczyn - wybierają najbardziej idiotyczne pomysły jakie tylko się da.

Cytat:
Napisane przez xxxGosia1234xxx Pokaż wiadomość
Hm... Przeszukałam dużo wątków nie tylko na Tym forum... Ale nie wiem czy one są odpowiednie dla mojego wieku;/
Bardzo dobrze, że zdajesz sobie sprawę, że wszystko należy dobierać również do wieku Masz 14 lat - w tym wieku dziewczyny dojrzewają, w naszym organizmie jest burza hormonów a zwłaszcza estrogenów, które są odpowiedzialne za nasze tycie - i tym samym zawdzięczamy im nasze kobiece kształty Większość dziewczynek w tym okresie tyje. Ja również w Twoim wieku byłam grubsza ale z czasem figura i metabolizm bardzo się zmieniają i teraz np. wyobraź sobie, że marzę aby przytyć bo przy wzroście 169cm ważę 49 kg.
Nic nie jest u nas kobiet przesądzone - zwłaszcza, Ty nie przesądzaj sprawy bo jest bardzo młodziutka.
Bardzo dobrze, że codziennie ćwiczysz ale powinnaś udać się z Mamą również do dobrego dietetyka, który powie Ci jak powinnaś się odżywiać. Dobra dieta to absolutna podstawa! ...i oczywiście trzeba trzymać się jej żelazną ręką ;>! Absolutnie zapomnij o jakichkolwiek głodówkach! Całe Twoje ciało i mózg intensywnie sie rozwijają i musisz się nimi dobrze zaopiekować (zwłaszcza mózgiem - bo tak naprawdę tylko tam znajduje się cały seksapile kobiety ) ale to Ci wytłumaczę za jakieś 4 lata

Oczywiście nie muszę wspominać o tym, że konieczne jest wsparcie jakiegoś dobrego lekarza, prawda Gosiu ? W tym muszą Ci pomóc Rodzice
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.