Mamy sierpniowe 2018 cz.1 - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-16, 21:34   #2761
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
Sylwia te jajka to dobry pomysl. a tarty z rodziny meza nikt nie tknie bo to tacy tradycjonalisci totalni, ze obiad jak nie ma dwoch dań to to nie obiad itd maz jest wyjatkiem. Bardziej mi przychodzi na myśl bogracz albo bigos ale kto by to jadł do tortu? Sraczki by dostali. Btw mój tata wczoraj miał wracać z wyjazdu na Elbrus, lot miał z Gruzji bo taniej niż z Rosji. Stracił wszystkie dokumenty i kibluje w Tbilisi. Mam nadzieję, że uda mu się wrócić w przyszłym tygodniu bo jak nie, to muszę roczek przełożyć.
Z zębami u nas to samo, krzyk przez sen. Ja mam małą koło siebie więc tylko zerkam, ale i tak mnie to wkurza. Spała od 18:30 do 6:30 z jedzeniem 3 razy więc ok. A u nas nie ma ani jednej czwórki i się obawiam że to one tak dają jej popalić, plus nie ma u nas dwojek na dole i jednej u góry więc przed nami długa droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie poszłam w bigosy, bo nie chce alko, a takie rzeczy to mi pod wódke bardziej pasują. Jak tradycyjni to rób salatkę jarzynową I może krokiety jakieś?

Gosia gratulacje! I zazdroszcze, że nie zauważyłaś jak wychodził ten ząb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 22:19   #2762
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Panterko dostaliśmy troszkę ciuszków, kasę, z zabawek parę małych samochodzikow, takiego słonia, do którego wrzuca się piłeczki i hicior synka traktorek z przyczepka ze zwierzętami, sam jeździ, młody ma radochę.



Gosiu dziękuję😊



Sylwia przyda się jakaś przerwa w tym zabkowaniu, bo czasem można oszaleć😁



Szaruskowa a może jakieś danie kokilkowe, typu strogonow, zawsze coś ciepłego.



Sylwia ale bogata menu😊 powodzenia w przygotowaniach😊😊😊😊



My mieliśmy grilla, czyli szaszłyki, kurczaka, karkówkę, schab, kiełbaski, kaszanki, grillowane warzywa, do tego sałatkę z jajek i rzodkiewek z majonezem i jedna sałata, papryki, pomidor, cebula, mozarella i sos miodowo-musztardowy.



Z ciast tort, jabłecznik, drożdżowe ze śliwkami i sernik miodowo-cynamonowy. Kupę zostało i jemy resztki już trzeci dzień😁

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Gosiu brawa za pierwszy ząbek😊😊😊 to się chłopak naczekal😁



Szaruskowa gratki pierwszych kroczkow, u nas były trzy😊
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 06:44   #2763
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Pola się trochę rozchodziła i mam nadzieję że będzie to przełom, bo ostatnio jest takim wymagającym dzieckiem że ja nie daje rady do tego mój mąż dziś poszedł do pracy a jutro chce jechać na giełdę samochodową, co prawda tylko jakieś 4h go nie będzie, ale dla mnie 2h z takim dzieckiem to wyzwanie. Prawie w ogóle nie bawi się sama, niczym nie można jej zająć i jęczy cały czas. Jak piję kawę to stoi koło krzesła trzyma mnie i krzyczy. Jak robię coś w kuchni trzyma mnie za nogi i krzyczy. Dziś płakała jak mąż ją zabierał z sypialni żebym mogła pospać pół godziny dłużej. Najwyższy czas ją odstawić, ale odrzuca mm więc znów muszę ściągać a nie umiem za wiele ściągnąć z piersi, 40ml to szał kiedy jest przepełniona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 17:19   #2764
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Gratuluję Gosiu 1. Zęba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 19:55   #2765
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Kasza sto lat!!! spełniania wszystkich dziecięcych marzeń i niech zdrówko dopisuje !

Szaruskowa gratuluję tych kroczków, dziś 4, jutro może przejść przez pokój

Acidka ja już czuję tą jesień za pasem, nie wiem kiedy zleciało lato

Sylwia kciuki za ogarnięcie, potem zorganizuj sobie jeden dzień na pełnym luzie dla relaksu
Venir super, ale mieliście przygód w to lato! Daleko lecieliście? Chwal się!


Ogłaszam dobrą nowinę...











W. wyszedł pierwszy ząbek! nie sprawdzałam ze 3 dni a tu dziś taka niespodzianka... na szczęście przechodzi bezboleśnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteśmy w Hiszpanii, ale że przy samej Portugalii, to niestety musieliśmy lecieć z przesiadką i noclegiem w Barcelonie.

Ooo brawo! Czyżby dolna jedynka? Super, że bezboleśnie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 20:49   #2766
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Kasza gratuluję kroczków! Jestem pewna, że te dzieciaczki, które wczoraj stawiały po 3-4 kroki za tydzień będą już przemierzać pokoje
Szaruskowa ale przylepiec ta Twoja Pola jak tak napisałaś, to zaraz mi się przypomina jak w grze Sims przy dorastaniu dziecka można wybrać sobie jego charakter i jest opcja "Przylepa" z taką ikonką koali przyklejonej do gałęzi powiem Ci coś co już wiesz - nie masz łatwo...
Venir uuu super ! Zazdroszczę widoków i pewnie pogoda też raczej stale słoneczna Fajnie, że tak podróżujecie z maluchem, przełamujecie bariery A co do ząbka to tak, dolna jedynka, obok idzie druga, iii... na kolejne chyba znów będziemy czekać kolejny rok


U nas dziś brakło jednego ogniwa bo młodszą z córek sprzedałam na noc do babci i już się posypał rytm szukali jej cały czas, ciągle kogoś brakowało do zabawy, już nie mówię, że ja ciągle miałam podniesione ciśnienie bo nie doliczałam do czterech Ciekawe czy z wiekiem będą nadal tak ze sobą mocno związani, czy indywidualizm każdego, różne zainteresowania i znajomi ich trochę porozdzielają?
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 20:42   #2767
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Helou, jak tam po "długim weekendzie"? My zdecydowaliśmy się zostać w domu i w sumie przez cztery dni właściwie byliśmy non stop we czwórkę. Niby spoko, ale chciałabym czasem jakiejś odmiany, bo mam wrażenie, że moje życie to jakiś dzień świra
Pogoda ładna to było milion spacerów, jedna dłuższa wycieczka za miasto i milion wyjść na plac zabaw (w tym jedno! ze znajomymi).

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Ja robię dwa ciasta, muffiny z ciasta do pizzy tego biedrnkowego (nie chce mi się swojego ugniatać ). Sałatkę meksykańską (ryż, kurczak, papryka, kukurydza, fasola czerwona - wszystkim smakuje I dla mnie ważne że bez majonezu, bo trochę się upału boję), jajka faszerowane, ciasto francuskie z szynka I pieczarkami (zawijasy), szynka konserwowa z serkiem topionym I słonecznikiem w galarecie, a.na ciepło dwie tarty każda z innymi dodatkami. I jakieś pierdółki do zagryzania typu oliwki, koreczki, kabanosy, mozarella itp.
Nie wiem jak dam radę .

Moje dziecko teoretycznie przespało całą noc (20:40-7), ale praktycznie to sprawa wygląda tak że ząb jej idzie I pół nocy jojczyła przez sen. Ja się zrywam na równe nogi bo ta wyje, a tu psikus bo smoczek w buzi śpi w najlepsze... I tak kilka razy .
Kasza pocieszyłaś mnie, że te trójki za jakiś czas, bo mam już dość tych zębów. Brak nam jednej czwórki, trójek I piątek...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sylwia, pięknie, gratuluję przespanej nocy To teraz życzę takiej jeszcze Tobie
Bardzo bogate to menu na roczek! Ja bym czegoś takiego sama na pewno nie ogarnęła

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
Sylwia te jajka to dobry pomysl. a tarty z rodziny meza nikt nie tknie bo to tacy tradycjonalisci totalni, ze obiad jak nie ma dwoch dań to to nie obiad itd maz jest wyjatkiem. Bardziej mi przychodzi na myśl bogracz albo bigos ale kto by to jadł do tortu? Sraczki by dostali. Btw mój tata wczoraj miał wracać z wyjazdu na Elbrus, lot miał z Gruzji bo taniej niż z Rosji. Stracił wszystkie dokumenty i kibluje w Tbilisi. Mam nadzieję, że uda mu się wrócić w przyszłym tygodniu bo jak nie, to muszę roczek przełożyć.
Z zębami u nas to samo, krzyk przez sen. Ja mam małą koło siebie więc tylko zerkam, ale i tak mnie to wkurza. Spała od 18:30 do 6:30 z jedzeniem 3 razy więc ok. A u nas nie ma ani jednej czwórki i się obawiam że to one tak dają jej popalić, plus nie ma u nas dwojek na dole i jednej u góry więc przed nami długa droga.
]
O matko, niezła historia z tatą (btw. mój brat wrócił z Elbrusa dokłądnie 6 dni przed roczkiem małej ).

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Kasza sto lat!!! spełniania wszystkich dziecięcych marzeń i niech zdrówko dopisuje !

Szaruskowa gratuluję tych kroczków, dziś 4, jutro może przejść przez pokój

Acidka ja już czuję tą jesień za pasem, nie wiem kiedy zleciało lato

Sylwia kciuki za ogarnięcie, potem zorganizuj sobie jeden dzień na pełnym luzie dla relaksu
Venir super, ale mieliście przygód w to lato! Daleko lecieliście? Chwal się!


Ogłaszam dobrą nowinę...











W. wyszedł pierwszy ząbek! nie sprawdzałam ze 3 dni a tu dziś taka niespodzianka... na szczęście przechodzi bezboleśnie.
za ząbek! jest co świętować!

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
U nas dziś brakło jednego ogniwa bo młodszą z córek sprzedałam na noc do babci i już się posypał rytm szukali jej cały czas, ciągle kogoś brakowało do zabawy, już nie mówię, że ja ciągle miałam podniesione ciśnienie bo nie doliczałam do czterech Ciekawe czy z wiekiem będą nadal tak ze sobą mocno związani, czy indywidualizm każdego, różne zainteresowania i znajomi ich trochę porozdzielają?
Gosia, super, że są ze sobą tacy zżyci Robicie z mężem dobrą robotę, że potraficie ich tak wychować
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-19, 06:25   #2768
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Acidka dzień świra... jakie to dobre określenie mnie też brakuje czegoś innego niż siedzenia z Polą ale powoli chce to zmieniać. Wg męża możemy w październiku spróbować z tym studio ale zobaczymy.
Pola ma skok, niby jeszcze nie jest to jakieś apogeum (o zgrozo) i jest trudna chwilami. Pisałam już o tym i się nie zmieniło więc nie będę się rozwlekac. Chyba dziś w nocy wyszła jej dwójka bo do 24 w ogóle nie dała mi spać a potem często ssała pierś. Wstała za to O 7
U nas nie było długiego weekendu bo mąż pt i sb pracował, za to niedziela bardzo miła- basen, babcia, drzemka, spacer i plac ze znajomymi i ich córka 16mies. I u drugiej babci. Padła jak mucha nadal walczę o jedzenie mm ale cienko nam idzie. Wczoraj zjadła pół butli na noc mojego z mm i rzuciła nią i chciała pierś. Wiem że to proces ale ciężko mi idzie ściąganie z piersi laktatorem... dziewczyny kp macie z tym problem? Ja często 10ml i kaplica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 18:09   #2769
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Też mam dzień świra do tego że myślę czy kupić nervosal czy może lepiej jedno piwo lepiej zadziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 19:16   #2770
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2023-11-14 o 20:21
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 20:57   #2771
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Szaruskowa - chyba żadna z nas już teraz laktatorem nie ściąga... A przypomnij, czemu chcesz Polę odstawić teraz?

Sarahxoxo - no, fajnie, że roczek się udał Jak tam Twoje ciążowe samopoczucie?

Panterko - piwo smaczniejsze
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-19, 22:14   #2772
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

I piwo wypiłam truskawkowe.
U nas pierwszy prezent dziś był bidon skip hopa i wymienne rurki w nim były nawet, 6par skarpet ABS i pociąg smiki ze zwierzątkami który sam jedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 12:46   #2773
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

hej. Acidka w zasadzie nie tyle ja już chcę ją odstawić z nia na dzień, co chciałabym, żeby zmierzało to w tym kierunku. Jest szansa, że poprawi się parę aspektów, jak spanie czy skrzywienie na punkcie mamy
U nas wczoraj całkiem ciekawy dzień. plac zabaw, sala zabaw, sklepy itd. mała miała dobry humor pierwszy raz od dawna, w tym sensie że była cierpliwa itd. ale dziś znów jęczy i marudzi. od rana gryzie gryzak, więc zębiska...
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 13:51   #2774
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2023-11-14 o 20:21
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 20:26   #2775
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Podziwiam dziewczyny z tak mała różnica wieku między dziećmi, ja z moimi czasem wariuje, bo nie wiem, którym się zająć w danej chwili, a jedno ma już 4.5 roku😂 powoli widać jednak zazdrość u córci o braciszka, mimo, że staram się z nią spędzać sporo czasu również sama.



U nas jak na złość 4 dni przed powrotem do domu dopadło dzieci przeziębienie🙄 całe lato w zimnym morzu się pluskali i nic im nie było, wracamy do domu i już chorują🙄 wyczuwam spisek😁
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 21:25   #2776
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U nas nadal czasem nie wiem czy zająć się mlodzianem czy 6-latkiem. 4-latek bawi się sam... Kwestia charakteru chyba.

Zabrałam się za odstawienie smoka,druga nocka z naciętymi dziurkami. Jest ok nie zauważył różnicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 10:54   #2777
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U nas dziś 1 drzemka, paradoksalnie wolę jak mała wstaje po 6 a nie po 7 jak dziś. Jest za mała na 1 drzemkę a za duża żeby w 12h spać 2 razy. Przynajmniej u Poli to nie przejdzie. Musiałabym późno ja położyć. Marudzi ale próbuje ją przetrzymać do 12:30.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 13:52   #2778
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
U nas dziś 1 drzemka, paradoksalnie wolę jak mała wstaje po 6 a nie po 7 jak dziś. Jest za mała na 1 drzemkę a za duża żeby w 12h spać 2 razy. Przynajmniej u Poli to nie przejdzie. Musiałabym późno ja położyć. Marudzi ale próbuje ją przetrzymać do 12:30.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas dwa dni temu była jedna drzemka, bo ta pierwsza była za późno i później już była lipa ją usypiać.... W dzień imprezy roczkowej też chcę jedną, bo się nie wyrobię inaczej... Ale mnie to nie martwi, bo jak będzie ludzi dużo i dzieci to nie powinna marudzić.

Ja jedzenie ogarnę jakoś sama, ale sprzątam na raty cały tydzień , bo moje dziecko nie pobawi się samo 5 minut więc muszę robić wszystko jak śpi, albo jest mąż a w tym tygodniu ma cały tydzień taką zmianę jakby go nie było... Jak ja podziwiam samotne matki... Jakbym była na miejscu Panterki to chyba bym oszalała lub umarła z głodu. To dziecko mi tak sępi z talerza (a ja jem na szybko płatki z zimnym mlekiem to jej nie dam)... Już mam patent na nią że jej daje jabłka suszone, bo najdłużej to memla

Dzisiaj środa to zdaje się Jula świętuje wszystkiego najlepszego - żeby zdrowo rosła i żeby była wyrozumiały dla matki, bo ta ma na bank przekichane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 17:32   #2779
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Dokładnie, dużo zdrowia dla Julki i sił dla Panterki
Sylwia u mnie dokładnie to samo. Mąż nieobecny, sprzątam na raty w sumie od soboty bo zaczęłam od okien które już i tak musiałabym umyć bo Pola uwielbia przy nich stać i je lizać. Poza tym doskonali wchodzenie na balkon i do mieszkania z balkonu więc okna są wymacane. Pola też prawie wcale się nie bawi sama ! Kiedy się u Ciebie zaczęło? U mnie od paru tygodni jest najgorzej... i ciągle wiesza mi się na nogach dziś dostała pierwszy raz w domu metalowy garnuszek który mam od niedawna i łyżeczkę to było 10 minut zabawy. A ja za ten czas biegalam... sprzątałam kuchnię skończyłam obiad itd...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez szaruskowa
Czas edycji: 2019-08-21 o 17:36
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-21, 19:07   #2780
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2023-11-14 o 20:21
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 20:32   #2781
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Hehe dzięki ja wszystko zrobiłam sama poza tortem. Barszcz czerwony, kotlety z cyca, marchewka z groszkiem, ziemniaki, kopytka kupne, śledzie sama robiłam, pasta rybna z kuskusem i serkiem granii, jajka w majo, kubeczek z serkiem śmietankowym jak Almette ale marki Biedro, talerz z pomidorem, ogórki konserwowe, rzodkiewki, ser żółty, sopocka.
Tort może wam SZARUSZKOWA wstawić.
Z prezentów 2 lalki różne, wózek 3w1 dla lalek smiki, szczeniaczka fishera, misiek kucyk (lubi kucyki coś to jej będzie chyba 5 i każdy inny), kartkę urodzinowa, kasę. Wcześniej dostała 6 skarpet z ABS, kolejkę i bidon o którym pisałam. Na urodziny była dziś u fryzjera i nic nie policzyla za usługę.

Jutro idę z nią na bilans i niestety na 95% ma infekcje jakaś w buzi poza tym że ząb/zęby wychodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Dziękujemy za wszystkie życzenia zwłaszcza te dotyczące zdrowia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 08:53   #2782
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Hehe dzięki ja wszystko zrobiłam sama poza tortem. Barszcz czerwony, kotlety z cyca, marchewka z groszkiem, ziemniaki, kopytka kupne, śledzie sama robiłam, pasta rybna z kuskusem i serkiem granii, jajka w majo, kubeczek z serkiem śmietankowym jak Almette ale marki Biedro, talerz z pomidorem, ogórki konserwowe, rzodkiewki, ser żółty, sopocka.
Tort może wam SZARUSZKOWA wstawić.
Z prezentów 2 lalki różne, wózek 3w1 dla lalek smiki, szczeniaczka fishera, misiek kucyk (lubi kucyki coś to jej będzie chyba 5 i każdy inny), kartkę urodzinowa, kasę. Wcześniej dostała 6 skarpet z ABS, kolejkę i bidon o którym pisałam. Na urodziny była dziś u fryzjera i nic nie policzyla za usługę.

Jutro idę z nią na bilans i niestety na 95% ma infekcje jakaś w buzi poza tym że ząb/zęby wychodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Dziękujemy za wszystkie życzenia zwłaszcza te dotyczące zdrowia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, ładnie się napracowałaś wszystkiego dobrego dla Julki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 16:16   #2783
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Byłam na bilansie:
*11,54kg
* 79cm
*97 centyl
* do okulisty ma iść
* morfologia i TSH profilaktycznie
* Ida jej wszystkie 4 na raz dlatego nie chce jeść- mam żel recepturowy i drugi zwykły
* do preluksacyjnej idzie 24 albo 27 września (muszę na lodówce na wsi spr) hehe

Ze sobą:
* podejrzanie refluksa mam iść na gastroskopię termin już mam na początku października
" podejrzenie insulinoodpornosci- mam zrobić krzywą insulinowa i od razu zrobią cukrowa
* miałam podwyzszone dziś ciśnienie(mam dziennik pomiaru robić no wcale nie dziwne jak z auta wyjęłam wózek, dziecko, torbę musiałam przejść dłuższy kawałek i dziecko z torbą wnieść na góre oraz cały tydzień był hard. Już widzę te pomiary z rana niskie a na spanie wysokie tym bardziej że wieczorem wszystko sprzątam, myję, coś gotuję na kolejny dzień i czasem się wykąpie bez dziecka jak potrzebuje depilację robić
* mam do zrobienia morfo, mocz, wszystkie tłuszcze
* dochodzi jeszcze TSH i ft4 co mi Endo wcześniej dał i kazał po 6tyg zrobić

Wieczorem odbieram jej receptury żel. Pędzlować mam jednym i drugim po 3 razy więc w sumie 6 razy wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 19:41   #2784
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

hej, ja cały tydzień mam zapchany spotkaniami ze znajomymi (dzieciatymi), dziś też skoczyłam na zakupy roczkowe. mała mnie dziś zaskoczyła, bo między 10:30 a 13 była u mnie koleżanka z córką 13 mies. i Pola cały czas się bawiła i nie wymagała zbyt wiele mojej atencji jestem trochę przestraszona wizją tego roczku, ale uznałam, że jak czegoś nie posprzątam, albo przygotuję przy gościach, to się nic nie stanie. moja teściowa ma tendencję do przychodzenia dużo wcześniej na imprezy, więc muszę też wszystko zrobić z zapasem czasu. za to jutro mama przypilnuje mi małej między drzemkami, żebym mogła zrobić ciasta i trochę posprzątać, a resztę machnę w sobotę. tort Panterki mogę wstawić, ale teraz nie mam telefonu koło siebie.
za tydzień w sobotę mam pierwszą sesję zdjęciową od dawna, w sensie zlecenie. nawet się nie ogłaszam, ale to sąsiadka mojej siostry i jej powiedziała, że robię zdjęcia. trochę się stresuję... muszę uśpić małą i cisnąć 70km na sesję, potem mąż ją przejmuje, później mama a ja przed drugą drzemką.

Edytowane przez szaruskowa
Czas edycji: 2019-08-22 o 19:44
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 21:47   #2785
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
Dokładnie, dużo zdrowia dla Julki i sił dla Panterki
Sylwia u mnie dokładnie to samo. Mąż nieobecny, sprzątam na raty w sumie od soboty bo zaczęłam od okien które już i tak musiałabym umyć bo Pola uwielbia przy nich stać i je lizać. Poza tym doskonali wchodzenie na balkon i do mieszkania z balkonu więc okna są wymacane. Pola też prawie wcale się nie bawi sama ! Kiedy się u Ciebie zaczęło? U mnie od paru tygodni jest najgorzej... i ciągle wiesza mi się na nogach dziś dostała pierwszy raz w domu metalowy garnuszek który mam od niedawna i łyżeczkę to było 10 minut zabawy. A ja za ten czas biegalam... sprzątałam kuchnię skończyłam obiad itd...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem dokładnie, ona nigdy za długo sama się sobą nie zajmowała, ale potrafiła np. 20 minut na macie leżeć, odkąd raczkuje jest chyba gorzej, a odkąd staje to już wogole. Trochę to moja wina, bo zamiast siedzieć i cieszyć chwilą spokoju to zerkałam do niej co parę minut, bo ona ma dziwne zabawy, np. Siedzi i bawi się drzwiami (otwiera/zamyka) a ja tylko czekam aż paluch przytrzaśnie... Mamy szklaną ławę, której kantów nie da się zabezpieczyć (te żelowe narożniki ściąga chociaż mnie się wydaje że przykleiłam na zawsze...) a ona oczywiście najwięcej czasu poświęca na chodzenie wokół tej ławy, a że czasem straci równowagę to nie muszę kończyć... Więc nie mogę nic zrobić w kuchni bo jej nie widzę kompletnie. W kuchni tylko włącza zmywarkę i piekarnik (ja potem nie umiem budzika wyłączyć ). Ale jest taka przylepa, że makaronu nawet nie mogę odcedzić bo od razu wyje jak ją dam na podłogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Byłam na bilansie:
*11,54kg
* 79cm
*97 centyl
* do okulisty ma iść
* morfologia i TSH profilaktycznie
* Ida jej wszystkie 4 na raz dlatego nie chce jeść- mam żel recepturowy i drugi zwykły
* do preluksacyjnej idzie 24 albo 27 września (muszę na lodówce na wsi spr) hehe

Ze sobą:
* podejrzanie refluksa mam iść na gastroskopię termin już mam na początku października
" podejrzenie insulinoodpornosci- mam zrobić krzywą insulinowa i od razu zrobią cukrowa
* miałam podwyzszone dziś ciśnienie(mam dziennik pomiaru robić no wcale nie dziwne jak z auta wyjęłam wózek, dziecko, torbę musiałam przejść dłuższy kawałek i dziecko z torbą wnieść na góre oraz cały tydzień był hard. Już widzę te pomiary z rana niskie a na spanie wysokie tym bardziej że wieczorem wszystko sprzątam, myję, coś gotuję na kolejny dzień i czasem się wykąpie bez dziecka jak potrzebuje depilację robić
* mam do zrobienia morfo, mocz, wszystkie tłuszcze
* dochodzi jeszcze TSH i ft4 co mi Endo wcześniej dał i kazał po 6tyg zrobić

Wieczorem odbieram jej receptury żel. Pędzlować mam jednym i drugim po 3 razy więc w sumie 6 razy wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie te czwórki cholerne mnie wykończą też! Mojej jedna wyszła i idą trzy na raz i też nie chce jeść, ślini się jak diabli, gryzie wszystko co dorwie i co chwilę ma ataki płaczu!

To weź się za siebie, bo jesteś wszystkim dla Julki i sobie nie poradzi sama jak Ty upadniesz na zdrowiu. Wysyłam wirtualnego kopa w dupkę to działania!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 09:09   #2786
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Zaczęłam działać właśnie już wcześniej zaczynając od przepisania do jej przychodni żeby z nią chodzić.
Pansoral nam przepisała ale on jest bez recepty więc może i tobie pomoże bo ja miałam bobodent, dentinox i bonjela z UK. Później jak się doczytam mogę ci przepisać żel a właściwie płyn recepturowy który nam dała.
Silikony na palec z roska są do tego niezastąpione.

U nas progres zjadła śniadanie taką ilość jaką jadła przed zębami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Przez te zęby nie mam kiedy skończyć ja wprowadzać w nową komodę i stary słupek do którego kiedyś TŻ na prezent robił na zamówienie dodatkowe przegródki do takiego mam wstawione po dwie na każde piętro https://images.app.☠☠☠☠☠☠☠/TUVDoP2szEp8zojx9

U nas na większość spać od czasu czwórek musi grać i świecić projektor słoń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 11:01   #2787
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 11:42   #2788
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

hej, wpadam tylko na chwilę, bo mam taki sajgon, że nie wiem gdzie mam ręce włożyć akurat skończyłam robić raffaello bez pieczenia i sernik, który będę przykrywać musem malinowym, ale zrobię go i wyleję dopiero po ostudzeniu, pewnie popołudniu, jak mąż wróci. mała jest u mamy i Bogu dzięki. mam też do zabrania od niej mnóstwo rzeczy- rozkładany stół, krzesła, filiżanki... w sumie to chyba tyle mąż niewiele mi pomoże, koło 17 pewnie przejmie malucha i 1,5h będę miała na sprzątanie. jutro rano musi jechać na spawalnię, bo robi kurs spawacza parę godzin go nie będzie, więc jestem wniebowzięta :P potem wyślę go po tort i pompować balony helem, więc pewnie do drzemki będę sama, a po drzemce przychodzą goście. także 2 dni mam wycięte z życiorysu, ale jutro będzie po wszystkim. lecę, bo 2h tak zleciały, że masakra. na szczęście kocham piec, więc przyjemnie.
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 06:20   #2789
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Sylwia spóźnione wszystkiego najlepszego dla Polci* zdrówka, udanej imprezy i żeby dała mamie trochę odpocząć bawiąc się samodzielnie
U nas noc ciężka, nie spałam do 3 w nocy ani trochę bo mała przez zęby co chwilę popłakiwała przez sen albo siadala na łóżko. Udało się po kilku godzinach sprawić żeby spała w ciszy. Teraz śpi dalej z tatą, ale chyba będę się tarasic żeby wstała bo chce żeby miała 2 drzemki:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 19:14   #2790
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

hej, chyba mnie rozerwie, bo napisałam dość długi post o roczku po czym mnie wyrąbało z wizażu i się nie dodał

jednym słowem było bardzo ciężko się wyrobić, między 8 a 15 prawie biegałam po domu, dodatkowo męża w tych godzinach łącznie 5h nie było w domu i wtedy sama zajmowałam się córką i szykowałam urodziny. jak był, to zajmował się małą a ja sprzątałam i gotowałam. łącznie był tort, 2 ciasta, sałatka gyros, sałatka warstwowa z makaronu, zimna płyta i tortille. mało co jedzenia zeszło, pokroiłam takie kawały tortu, że nikt już nie miał dużo miejsca na inne jedzenie. mimo to po dokładkach widziałam, że smakowało i wszyscy chwalili, że się napracowałam (a pochwały od rodziny męża liczą się x5 :P). teściowie nic oprócz tortu nie zjedli i ulotnili się po 1h, wg mnie trochę brak taktu, ale jak kto uważa
drzemka dziś jedna 1h i 15min, noc ciężka, spałam między 3 a 7 a mała między 2 a 8, wcześniej co chwilę popłakiwała przez sen z powodu zębów.
mamy ostatnio straszne odparzenia. wcześniej nigdy się jej nie zdarzyły, max różowa pupa a teraz czerwona i aż krosty mąka, sudocrem i krem recepturowy z apteki nie dają rady... strasznie mi jej żal. nie wiem jak pomóc, bo to chyba też od ząbkowania.
dodaję zdjęcie mojego tortu, niestety Panterko nie wrzucę Twojego, bo mam je na telefonie, a nie umiem z niego wrzucać fotek na wizaż :/
https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ad5d99ba1ba08.jpg.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0903.jpg (58,9 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez szaruskowa
Czas edycji: 2019-08-24 o 19:19
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 12:50:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.