czerwone plamy po effaclar a.i corrector! pomozcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-10, 10:53   #1
marta112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 22

czerwone plamy po effaclar a.i corrector! pomozcie!


Uzyłam wczoraj effaclaru a.i corrector na zmienione patrie skóry, wiem ze powinno sie go stosowac punktowo, ale krostki pojawily sie blisko koło siebie i posmarowałam je gruba warstwa(nawet bardzo) na noc jako jeden obszar.Dzisiaj rano w tym miejscu pojawił sie wielki czerwony placek!Mam bardzo jasna skóre i niestety bardzo sie to odznacza nawet po zamaskowaniu( wyglada to troche jak spalona skóra).Czym powinnam to potraktowac aby zmiejszyc zaczerwienienie do jutra( wazne spotkanie)?? Dziekuje Wam serdecznie za pomoc!
marta112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 11:36   #2
justyna83
Raczkowanie
 
Avatar justyna83
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 50
GG do justyna83
Re: czerwone plamy po effaclar a.i corrector! pomozcie!

Czy oprócz zmienionego koloru skóra jest podrażniona??? Bo jeśli nie to widocznie tylko "poparzyłaś" sobie lekko i powinno do wieczora zblednąć. Ja tak miałam jak za dużo nałożyłam Benzacne, najlepiej jak nałożysz na to miejsce jakiś krem nawilżając – chłodzący.
justyna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 11:49   #3
marta112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 22
Re: czerwone plamy po effaclar a.i corrector! pomozcie!

dziekuje za odpowiedz troche mnie uspokojiłas informacją ze do wieczora powinno to zblednac, skóra nie jest podrazniona tylko jest zmieniony kolor, smaruje kremem nawilzającym cały czas, ale moze powinnam zastosowac jakis specyfik aptekowy?
marta112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 11:54   #4
justyna83
Raczkowanie
 
Avatar justyna83
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 50
GG do justyna83
Re: czerwone plamy po effaclar a.i corrector! pomozcie!

Nie wiem czy jest jakis specyfik na takie cos, moze jakas wizazanka miala podobny problem...?? Ja jak juz mi sie cos takiego przydazy to nakladam w to miejce gruba warstwe kremu i samo do wieczora przechodzi. Bedzie OK.
justyna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 21:32   #5
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: czerwone plamy po effaclar a.i corrector! pomozcie!

Na przyszłość: punktowo i cienko, poza tym doradca dermokosmetyczny polecał mi dobrze wklepać, żeby nie zostawić "błony". Lepiej ewentualnie nałożyć za parę godzin znowu.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 19:16   #6
holga
Raczkowanie
 
Avatar holga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: dogodna
Wiadomości: 57
Dot.: czerwone plamy po effaclar a.i corrector! pomozcie!

Pozwoliłam sobie tutaj napisać, aby nie tworzyć nowego wątku o takim samym problemie.
Chyba z winy hormonów po lewej stronie na mojej prawie gładkiej twarzy pojawiły się "ropniaki". Nie za dużo, ale mimo wszystko odwiedziłam dermatologa w przychodni, który stwierdził: nooo, trądzik młodzieńczy (nawiasem- dość ciekawe w moim wieku). Przepisał skinoren. Nie zakupiłam, bo wiele lat temu miałam ten lek, nie pomógł. Zdałam się na siebie, poprosiłam w aptece o poradę. Nie miałam wyprysków na całej twarzy, tylko punktowo. Poradzono mi effaclar a.i.. Zakupiłam.
Teraz moje pytanie: faktycznie "ropniaczki" zasychają i znikają! Jednak pozostaje po nich czerwona plamo-ranka! Jestem w kropce, bo nie wiem czy mam smarować dalej te miejsca(na opakowaniu jest napisane/przeczytałam w wielu wypowiedziach, że ten korektor goi ranki). Przestałam używać effaclaru i posmarowałam "ranki" maścią z witaminą A. Jednak podrażnienia nie znikneły. Co powinnam zrobić? Smarować dalej effaclarem?
__________________
5 miesiąc nie farbuję włosów





holga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.