Problem z pielęgnacją cery suchej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 15:26   #1
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231

Problem z pielęgnacją cery suchej.


Cześć dziewczyny.
Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo już nie wiem co mam robić. Naczytałam się na wizażu, biochemii, porad kosmetycznych i tylko głupsza się od tego zrobiłam, wszystko mi się pomieszało i głowa rozbolała.
Mam 34 lata, cerę suchą,( ostatnio troszkę się przetłuszcza w okolicy nosa), już od dłuższego czasu skóra traci jędrność, powstały zmarszczki, wcale nie pierwsze, delikatne, mimiczne. Ja mam po prostu zmarchy jak 50 latka na policzkach, w okolicach ust i oczu, kurze łapki aż do skroni
Do tej pory używałam kremów mocno nawilżających i przeciwzmarszczkowych (eucerin, vichy, yves rocher). Ale nie ma żadnego efektu. Teraz zrobiły mi sie w dodatku wypryski, podejrzewam, ze sprawcą jest podkład vichy.
Co ja mogę zrobić dla mojej cery, żeby jej stan się poprawił ? Myślałam o oczyszczaniu bez sls, kremy z kwasami?Może kremy LPR? nie wiem.
I podkładu do mojej cery też nie mogę znaleźć, oprocz tego wszystkiego, mam sporo do ukrycia, sińce, popękane naczynka i piegi. Każdy podkład, który to zakrywa, włazi mi w zmarchy i wygląda tragicznie.
Mieszkam w Niemczech i nie mam dostępu do kosmetyków polskich firm.
Pomóżcie proszę Jak dbać i czym się malować ??
__________________


Edytowane przez Magdalena512
Czas edycji: 2014-01-15 o 16:21
Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 16:14   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

jeśli masz zmarszczki w okolicach oczu to unikaj cieni perłowych które podkreślą zmarszczki. podkład masz gęsty czy plynny ? pod oczy jasny korektor pod oczy ale nie rozświetlający, również na naczynka korektory ale zielone. bazy nie polecam poniewaz utrwalając makijaz bardzo wysuszają skóre.
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 12:26   #3
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo już nie wiem co mam robić. Naczytałam się na wizażu, biochemii, porad kosmetycznych i tylko głupsza się od tego zrobiłam, wszystko mi się pomieszało i głowa rozbolała.
Mam 34 lata, cerę suchą,( ostatnio troszkę się przetłuszcza w okolicy nosa), już od dłuższego czasu skóra traci jędrność, powstały zmarszczki, wcale nie pierwsze, delikatne, mimiczne. Ja mam po prostu zmarchy jak 50 latka na policzkach, w okolicach ust i oczu, kurze łapki aż do skroni
Do tej pory używałam kremów mocno nawilżających i przeciwzmarszczkowych (eucerin, vichy, yves rocher). Ale nie ma żadnego efektu. Teraz zrobiły mi sie w dodatku wypryski, podejrzewam, ze sprawcą jest podkład vichy.
Co ja mogę zrobić dla mojej cery, żeby jej stan się poprawił ? Myślałam o oczyszczaniu bez sls, kremy z kwasami?Może kremy LPR? nie wiem.
I podkładu do mojej cery też nie mogę znaleźć, oprocz tego wszystkiego, mam sporo do ukrycia, sińce, popękane naczynka i piegi. Każdy podkład, który to zakrywa, włazi mi w zmarchy i wygląda tragicznie.
Mieszkam w Niemczech i nie mam dostępu do kosmetyków polskich firm.
Pomóżcie proszę Jak dbać i czym się malować ??
A jak oczyszczasz twarz rano i wieczorem?
Jak wyglada Twoja obecna pielegnacja typu maseczki/peeling?
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 11:18   #4
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Hej dziewczyny, dziekuję za odpowiedzi
Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
jeśli masz zmarszczki w okolicach oczu to unikaj cieni perłowych które podkreślą zmarszczki. podkład masz gęsty czy plynny ? pod oczy jasny korektor pod oczy ale nie rozświetlający, również na naczynka korektory ale zielone. bazy nie polecam poniewaz utrwalając makijaz bardzo wysuszają skóre.
Cieni perłowych używam bardzo rzadko, korektorów- dokładnie takich jak napisałaś, kilka dni temu kupiłam podkład maybaline satin dream i jestem z niego w miarę zadowolona, nie włazi w zmarchy, nie zapycha, w połączeniu z korektorem daje zadowalający efekt.

Cytat:
Napisane przez leukano Pokaż wiadomość
Sprezentowałam mojej mamie na Gwiazdkę takie serum regeneracyjne - Matricium. Producentem jest Bioderma, francuska firma, więc myślę że z łatwością znajdziesz w Niemczech. Jest to kuracja miesięczna, ma poprawić jędrność skóry, złagodzić objawy starzenia się, itp. Po tygodniu moja mama powiedziała, że widzi pierwsze efekty, teraz jest w połowie opakowania i zamówiła już sobie u mnie prezent na Dzień Matki;p
Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi Do najtańszych nie należy, ale plusem jest to, że powinno się stosować 4 razy do roku tylko.
Pozdrawiam cieplutko!
Przyjrzę się temu serum, nigdy o nim nie słyszałam. Może na początek poszukam próbek.
Dziękuję za info

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
A jak oczyszczasz twarz rano i wieczorem?
Jak wyglada Twoja obecna pielegnacja typu maseczki/peeling?
Wieczorem mleczko i tonik (ostatnio kupiłam tez piankę z alverde i ją testuję) Rano, zależy ile mam czasu, tonik lub ostatnio właśnie ta pianka. Peelingi raz, czasem dwa w tygodniu, w zależności od stanu skóry i pory roku, ścierajacy lub enzymatyczny. Maseczki zawsze po peelingu.
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 11:30   #5
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dziekuję za odpowiedzi

Cieni perłowych używam bardzo rzadko, korektorów- dokładnie takich jak napisałaś, kilka dni temu kupiłam podkład maybaline satin dream i jestem z niego w miarę zadowolona, nie włazi w zmarchy, nie zapycha, w połączeniu z korektorem daje zadowalający efekt.


Przyjrzę się temu serum, nigdy o nim nie słyszałam. Może na początek poszukam próbek.
Dziękuję za info


Wieczorem mleczko i tonik (ostatnio kupiłam tez piankę z alverde i ją testuję) Rano, zależy ile mam czasu, tonik lub ostatnio właśnie ta pianka. Peelingi raz, czasem dwa w tygodniu, w zależności od stanu skóry i pory roku, ścierajacy lub enzymatyczny. Maseczki zawsze po peelingu.
Wydaje mi sie, ze powinnas zwrocic uwage na to, zeby dobrze pozbyc sie makijazu i zanieczyszczen wieczorem. Czyli mleczko/plyn mieclarny (co tam lubisz) po pierwsze, po drugie pianka lub inny preparat, ktory zmywa reszte bo samo mleczko nie jest do konca skuteczne.
Stad tez moga brac sie wypryski bo nie doczyszczas twarzy do samego konca.
Jak juz masz czysta buzie, nastepny krok to tonik- przywraca naturalne PH skorze i na to krem, czy serum czy olejek.
Dobrze jest tez umyc twarz jakas delikatna pianka rano.
Sama mam od zawsze cere sucha i bardzo balam sie, ze uzywajac wody jeszcze bardziej mi sie wysuszy, ale kluczem jest znalezieniem deliktanego produktu- ktory nie tylko myje, ale tez troszke pielegnuje.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 13:53   #6
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze powinnas zwrocic uwage na to, zeby dobrze pozbyc sie makijazu i zanieczyszczen wieczorem. Czyli mleczko/plyn mieclarny (co tam lubisz) po pierwsze, po drugie pianka lub inny preparat, ktory zmywa reszte bo samo mleczko nie jest do konca skuteczne.
Stad tez moga brac sie wypryski bo nie doczyszczas twarzy do samego konca.
Jak juz masz czysta buzie, nastepny krok to tonik- przywraca naturalne PH skorze i na to krem, czy serum czy olejek.
Dobrze jest tez umyc twarz jakas delikatna pianka rano.
Sama mam od zawsze cere sucha i bardzo balam sie, ze uzywajac wody jeszcze bardziej mi sie wysuszy, ale kluczem jest znalezieniem deliktanego produktu- ktory nie tylko myje, ale tez troszke pielegnuje.
Chyba zrobiłam za duży skrót myślowy. Najpierw mleczko lub płyn mic., nastepnie w wannie, pianka alverde- https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...jedwabiem.html (wcześniej używałam żelu głęboko oczyszczającego z YR- https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-cleanser.html ale wydaje mi się, że dla mojej bardzo delikatnej naczynkowej cery, jest za ostry do codziennego używania.)
Po kapieli tonik, na koniec krem.
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:14   #7
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Chyba zrobiłam za duży skrót myślowy. Najpierw mleczko lub płyn mic., nastepnie w wannie, pianka alverde- https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...jedwabiem.html (wcześniej używałam żelu głęboko oczyszczającego z YR- https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-cleanser.html ale wydaje mi się, że dla mojej bardzo delikatnej naczynkowej cery, jest za ostry do codziennego używania.)
Po kapieli tonik, na koniec krem.
A no widzisz, od razu lepiej
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 16:52   #8
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
A no widzisz, od razu lepiej
Może i lepiej ale pomimo oczyszczania, kremowania, nawilżania itd. i tak wylądam okropnie
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 17:20   #9
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Może i lepiej ale pomimo oczyszczania, kremowania, nawilżania itd. i tak wylądam okropnie
Wiesz co, ja bym na Twoim miejscu poszla do dermatologa lub kosmetyczki. Wyglada na to, ze nie robisz nic zlego w codziennej pielegnacji wiec moze nalezaloby spojrzec na to wszytsko fachowym okiem.
Kosmetyczka Ci przedstawi pare opcji, pare rodzajow kwasow odpowiednich dla Twojej cery i potrzeb. Niekoniecznie musisz sie od razu decydowac na wszytsko, ale zanotuj i sobie o tym poczytaj.
Bedziesz wiedziala, w ktora strone sie kierowac

Co do dobrania podkladu to chyba trzeba szukac do skutku (jest osobny watek dotyczacy podkladow; odcieni i roznych problematycznych cer). Niekoniecznie kupowac pelnowymiarowe produkty, ale nawet i probki.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=699993&page=30
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 23:33   #10
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Bardzo chciałabym pójść do kosmetyczki, problem w tym, że mieszkam w Niemczech, w dodatku w strasznej dziurze . Do najbliższego sensownego miasta mam około 80 km, a do Polski nie wiem kiedy przyjadę. Nie bylam juz prawie dwa lata i póki co, nie zanosi się na wyjazd . No nic. Będę szukać, w końcu znajdę cos dla siebie. Na początek kupiłam sobie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ej-na-noc.html i to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gojibeere.html i chcę zamówić to serum z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html, (tylko trochę potrwa, zanim mi ktoś z Polski to przywiezie) no i jakiś krem z filtrem, tylko jeszcze nie wiem jaki.
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 07:56   #11
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Problem z pielęgnacją cery suchej.

Ja generalnie posiadam suchą skórę całego ciała i szczerze ciężko było mi sobie poradzić z nią szczególnie zimą. Pamiętam, że miałam również problem w Grecji kiedy wykąpałam się w mocno zasolonym morzu Egejskim - moja skóra po prostu totalnie się wysuszyła !
Bardzo pomaga olejek arganowy. Ja obecnie używam balsamu CeCe: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...body-balm.html Mam również masełko i z obu produktów jestem bardzo zadowolona. Cudownie pachną, moja skóra po prostu je chłonie i jest potem taka nawilżona i delikatna Pozdrawiam !
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-11 08:56:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.