Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-29, 22:35   #3061
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Nocwigilijna Pokaż wiadomość
Ok ale ja nie jestem syta i tyle. Ty tak ale ja nie.

Nie. Ja bym była syta, jakby ludzi o zbyt małych dochodach, nieposiadających nieruchomości, posiadających długi, wierzących albo takich, którzy nie zdali testu psychologicznego zmuszać do aborcji.


Więc decyzja kobiety to całkiem sensowny kompromis.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 22:39   #3062
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88473874]Btw, to co w załączniku.
Fajnie, że można sobie tak zmieniać zdanie. O tym Ballantines pewnie też nie wiedziała. Załącznik 7740051
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
z tego co pamiętam to na chłopców dusza wstępowała po 40 dniach a na dziewczęta po 80 dniach. Dawno temu czytałam więc mogę sie mylić.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 22:53   #3063
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88473874]Btw, to co w załączniku.
Fajnie, że można sobie tak zmieniać zdanie. O tym Ballantines pewnie też nie wiedziała. Załącznik 7740051
[/QUOTE]


Mnie to w ogóle rozwala, że jakiś koleś sobie coś wymyślił i teraz prawo całego kraju ma być dostosowane, bo ktoś tak wierzy XD Jak to się stało, że odkryliśmy fizykę kwantową, wysłaliśmy człowieka w kosmos, potrafimy całkowicie zatrzymać światło w danym ośrodku czy rozpędzać pojedyncze cząstki niemal do prędkości światła, a prawo obowiązujące w danym kraju dalej niektórzy chcieliby ustanawiać w zgodzie z wierzeniami obcych ludzi, którzy sobie coś ustalili, bo tak XD
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 22:57   #3064
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Dla mnie różnica między ciążą wymuszoną siłą, czyli gwałtem, a ciążą wynikającą ze skrajnej nieodpowiedzialności jest diametralna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najkrótsze podsumowanie o co tak serio Ballantines chodzi: głupie idiotki niech cierpią skoro debilki nie umieją się zabezpieczyć. Także tak.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 23:12   #3065
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Najkrótsze podsumowanie o co tak serio Ballantines chodzi: głupie idiotki niech cierpią skoro debilki nie umieją się zabezpieczyć. Także tak.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No raczej.
Nie leczmy palaczy, którzy zachorowali na raka, przecież sami się o to prosili.
Masz cukrzycę? Dobrze ci tak, pewnie za dużo żarlas.
Taka tam empatia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 23:33   #3066
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość

Aborcja dla ciebie jest czymś innym no ok ale dla mnie jest zupełnie czymś innym i teraz jak chcesz to pogodzić? Sorki ale się nie da tego pogodzić.
Dlatego jedynym sprawiedliwym rozwiązanie będzie pozostawienie wyboru każdej kobiecie. Niech każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 00:06   #3067
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Mnie to w ogóle rozwala, że jakiś koleś sobie coś wymyślił i teraz prawo całego kraju ma być dostosowane, bo ktoś tak wierzy XD

Pisałam o tym dzisiaj wcześniej - to narracja kk, którą Polacy dali sobie narzuć jako najważniejszy i jedynie obowiązujący dyskurs w życiu publicznym. Dopóki w tym kraju nie nastąpi oświecenie i nie pognamy tych okupantów z życia publicznego razem z liżącymi im buty politykierami, dopóty będzie się tu roztrząsać pierdy o duszy, życiu poczętym czy świętości płodu i nakładać na wszystko pojęcie zbiorowego sumienia i 'wspólnej odpowiedzialności'. Nigdy nie przestanie się tu traktować ciała kobiety jako narzędzia sprawowania i umacniania władzy ww instytucji.

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:59 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88473878]z tego co pamiętam to na chłopców dusza wstępowała po 40 dniach a na dziewczęta po 80 dniach. Dawno temu czytałam więc mogę sie mylić.[/QUOTE]


Warto wrócić do ojców kościoła i przypomnieć kilka ich mądrości.


"Zarodek płci męskiej, staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów"
św. Tomasz z Akwinu

"Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta musi służyć mężczyźnie"
Św. Augustyn

"Wartość kobiety, polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych"
Św. Tomasz z Akwinu

"Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga"
Św. Ambroży

"Kobiety są błędem natury... tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny..."
Św. Tomasz z Akwinu

"U kobiety, sama świadomość jej istnienia powinna wywołać wstyd"
Clemens Alexandrinus

"Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macierzyństwo"
św. Jan Chryzostom


No i co mogło pójść nie tak, na takich filozoficznych podwalinach ?
To musi być mądre i dobre.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-01-30 o 00:10
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-30, 03:38   #3068
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Trzymajcie mnie, bo pęknę ze śmiechu. Niektórzy chyba żyją w alternatywnym świecie.
Nie ogarniam tego, nie wiem, jak można pomyśleć, że legalna aborcja będzie naszym "nowym sportem narodowym". Jak można pomyśleć, że kobiety będą się ścigać i ustawiać się w kolejce do aborcji oraz porzucą antykoncepcję Legalna aborcja istniała w PRL i jakoś Polki i Polacy nie wymarli.
Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Przedsiębiorcy protestowali, blokowali miasta, krzyczeli na ulicach jeszcze wiosną. Jak się połapali że to nic nie daje to zaczęli działać inaczej - jak widać skuteczniej.
(...)
Nikt oprócz kobiet nie wyjdzie, bo przedsiębiorcy otwierają się sami, nie czekają na pozwolenie i nie marnują czasu na ulicach.
Lol. Otwieranie biznesów, a wstrzymanie zaplanowanych zabiegów przez lekarzy i odmowa badań to co innego.
Cytat:
Jeśli ktoś jest na tyle dorosły, żeby uprawiać seks to chyba wie, z czym to się wiąże. W czasach dzisiejszej antykoncepcji wpadki to nie jest smutny przypadek, tylko zwyczajna głupota. Jeśli któraś tak bardzo nie chce być w ciąży to może się zabezpieczyć podwójnie.
Powiedz to kobietom, które są gwałcone, a nie mają jak tego udowodnić albo nikt nie chce im wierzyć.
Aborcja to ostateczność wtedy, kiedy antykoncepcja zawiodła. To nie jest antykoncepcja i nie będzie, chyba, że ktoś ma fetysz (w co bardzo wątpię) zachodzenia co chwilę w ciążę i przerywania jej.
Cytat:
Informuję więc po raz setny - jestem za kompromisem. Nie zgadzam się na to, żeby płody były zabijane ponieważ jedna z drugą się zapomniała i pominęła tabletkę.
"Głupie baby będą skrobać się na potęgę!!!111 Bo nie umio w antykoncepcje!!!!111" Ten argument jest tak niedorzeczny jak "nie chcesz zajść w ciążę? To nie uprawiaj seksu!!!11". A co z tymi co nie zapominają? Mają cierpieć, tylko dlatego, że jakaś garstka kobiet "ma sklerozę" i od czasu do czasu nie bierze tabletek?
Cytat:
Nie zgadzam się natomiast do zmuszania kobiet do decyzji heroicznych jak rodzenie chorych dzieci oraz robienie z nich inkubatorów dla dzieci, które i tak nie będą w stanie samodzielnie funkcjonować bądź umrą po porodzie.
Zmuszanie kobiety do heroizmu jest też wtedy, kiedy, np. cierpi na tokofobię. Ciąża oraz poród (nawet jeśli wszystko przebiega prawidłowo) to dla niej największy koszmar, który może być porównywalny do noszenia martwego płodu oraz rodzenia umierającego dziecka. Może zachorować na depresją poporodową. I tak jak każda inna depresja może doprowadzić do samobójstwa.
Dalej napisałaś, że po zobaczeniu płodu i jego słitaśnych paznokci zmieniłaś swoje podejście do sprawy. Przedstawiłaś siebie jako wrażliwą osobą. Sorry laska, ale nie kupuję twojego gadania. Potrafisz być wrażliwa dla czegoś co jeszcze nie potrafi funkcjonować poza organizmem kobiety (uwaga, mocne słowo. Pasożytuje na jej organizmie), natomiast dla kobiety będącej w niechcianej ciąży oraz dla niekochanego dziecka nie masz żadnej empatii, żadnej. Gdybyś była wrażliwa to zrozumiałabyś, że ten pseudo kompromis robi wielką krzywdę, zwłaszcza kobietom w ciężkiej sytuacji życiowej. Ale ty jedynie potrafisz gadać "uprawiałaś seks bez zabezpieczenia, to masz rodzić", "nie musisz kochać, wystarczy oddać", "antykoncepcja kosztuje tyle co baton"
Cytat:
Nikt im nie każe dziecka kochać, może równie dobrze oddać do adopcji. Jest tyle par, które czekają na noworodka.
"Oddaj do adopcji" jak mnie ten argument rozwala. Ahh bo 9 miesięcy niechcianej ciąży i poród to cud, miód i orzeszki bez żadnych skutków ubocznych, bez powikłań, bez żadnych negatywnych emocji oraz wspomnień, zdrowie fizyczne i psychiczne bez zmian. Wystarczy mrugnąć, żeby przeskoczyć tyle miesięcy i kichnąć, żeby w sekundę zakończyć poród. Aaa i porzucenie potomka przy aplauzie otaczających cię ludzi, włącznie z kierowcą autobusu A czy w tej bajce też są jednorożce i smoki?
Tyle par czeka? To dlaczego domy dziecka pękają w szwach? Nie no spoko, ludzie potrafią zrobić aferę o porzuconego psa, kota, ale jednocześnie apelują, o to, żeby po porodzie "oddać" (czytaj porzucić) niechciane dziecko. Potomek na pewno będzie wdzięczny matce, za to, że go nie usunęła, bo marzeniem każdego z nich jest mieszkać w domu dziecka.
Cytat:
Środkiem do zapobiegania niechcianej ciąży jest antykoncepcja, dostępna na każdym rogu za parę groszy. I te najbiedniejsze też na antykoncepcję stać.
A co to za metoda kosztująca parę groszy? Podaj, a z chęcią się na nią rzucę.
Cytat:
Kompromis utrzymywany do środy był dla mnie takim złotym środkiem, po prostu. Bo z jednej strony rozumiem kobiety, z drugiej kurde no stawiamy na szali losy nowego istnienia, kto nam dał takie prawo?
(...)
Nie wiem, na mnie to zadziałało bardzo obrazowo. Kiedyś byłam za pełnym dostępem do aborcji, w sumie niedawno, jeszcze 2 lata temu, ale trochę mną to wstrząsnęło.
Równie można zadać pytanie - kim jest kobieta, żeby decydować o życiu lub śmierci?
A kim ty jesteś, żeby decydować o zdrowiu i życiu kobiety w niechcianej ciąży (przywołuje ponownie przykład tokofobii). Jakim prawem stawiasz wyżej płód od człowieka? Wy strażnicy moralności macie na sumieniu kobiety oraz dzieci, bo dla was liczy się tylko płód. Nie dziecko, tylko płód, sama tak napisałaś, "nie musi kochać, może oddać", więc tak samo masz w dupie kobietę jak i dziecko. Ważne, żeby się urodziło, a co dalej? Ahh no tak, cel osiągnięty, a reszta to nie twój interes.
Aborcje były, są i zawsze będą. I nic tego nie zmieni. Ale zamiast potraktować kobietę jak człowieka, a nie jak bydło i pozwolić jej, tak po prostu po ludzku dokonać aborcji w czystym i cywilizacyjnym miejscu, to nie. Musi uciekać jak uchodźca ze swojego kraju albo po kryjomu zamówić tabletki. A co z biednymi i tymi, które są uzależnione, np. od partnera? W Polsce (ponoć w cywilizowanym kraju) wypadałoby zadbać o zdrowie Polek i dać prawo do legalnej aborcji.
Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Rusza mnie, to i to bardzo dlatego nie chce żyć w kraju w ,którym się zmusza kobiety do takich tortur.Chyba użytkowniczka, do której się zwracasz tak samo więc nie wiem po co te pytanie.
Torturą jest zmuszanie kobiet do rodzenia w ogóle niechcianej ciąży.
Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
No jeśli mam stawiać na szali życie a dobre samopoczucie rodzącej to wybiorę życie. Kondycję psychiczną da się podreperować, życia nie wrócisz.
I tak, może oddać, dokładnie.
Obrzydliwe 🤮
Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jakoś znam wiele dziewczyn, które nie planowały ciąży i urodziły, kochają swoje dzieci i nikomu się krzywda nie dzieje.Nie biją ich nie wyżywają się na nich i nie obwiniają.
Ojej, naprawdę? A co z tymi co nie pokochały? Nie istnieją? Wymysł głupich feministek?
Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Odniosę się co najwyżej do jedynego nie poruszanego tutaj wątku, czyli dostępu do antykoncepcji. Ja w wieku lat 16 (czyli 10 lat temu!) bez problemów dostałam się do ginekoliga z nfz i bez problemu dostałam tabletki. Nie wiem kto tu jest odrealniony,
Powaga? Nawiązujesz do tego co było 10 lat temu? I kto tu jest odrealniony?
Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Dla mnie różnica między ciążą wymuszoną siłą, czyli gwałtem, a ciążą wynikającą ze skrajnej nieodpowiedzialności jest diametralna.
Problem tutaj jest taki. Jak udowodnić ciążę z gwałtu? Osoby zgwałcone boją się iść w tej sprawie na policję, więc jak mogą zgłosić się do lekarza w celu dokonania aborcji? Na wiele gwałtów nie ma dowodu, a nawet jeśli są to i tak przestępstwo zostaje zbagatelizowane. Dlatego w statystykach podana jest tak mała ilość aborcji z tego powodu. W takiej sytuacji, jeśli kobieta ma hajs to wyjedzie za granicę, a co jeśli nie ma? Musi urodzić dziecko z gwałtu. Więc dobrym rozwiązaniem byłaby legalna aborcja, po to aby można bez informowania kogokolwiek (w tym przypadku o gwałcie) przerwać ciążę.
Naprawdę tutaj nie trzeba wytężać umysłu, żeby zrozumieć o co chodzi. Nieważne jaki ma powód kobieta chcąca dokonać aborcji, to jest tylko jej sprawa, to jest jej osobisty powód i decyzja, nikt nie ma prawa jej osądzać i mówić co ma robić, straszyć moralnością itd. Nie jest to widzimisię, bo "mam dzisiaj zły humor, więc idę się wyskrobać, żeby poprawić sobie samopoczucie". To nie ty zaopiekujesz się nią kiedy będzie chodziła z brzuchem, kiedy urodzi i podczas przechodzenia połogu. To nie ty łaskawie zapłacisz za leczenie jej ran psychicznych i fizycznych. Nie pomożesz jej w opiece nad dzieckiem, czy nie adoptujesz. Ba! Jest to dla ciebie obca babka, o której nie wiesz, że istnieje. Jestem w pewnym stopniu zrozumieć wtrącanie się do rodziny czy znajomych, jak to typowa Grażyna, ale do życia obcej laski mieszkającej gdzieś po drugiej stronie Polski? A zgadzając się na ten przecudowny, wspaniałomyślny kompromis właśnie to robisz.

Edytowane przez Frozen_Rose
Czas edycji: 2021-01-30 o 04:47
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 08:17   #3069
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Trzymajcie mnie, bo pęknę ze śmiechu. Niektórzy chyba żyją w alternatywnym świecie.
Nie ogarniam tego, nie wiem, jak można pomyśleć, że legalna aborcja będzie naszym "nowym sportem narodowym". Jak można pomyśleć, że kobiety będą się ścigać i ustawiać się w kolejce do aborcji oraz porzucą antykoncepcję Legalna aborcja istniała w PRL i jakoś Polki i Polacy nie wymarli.

.
Coś w tym jest.
W UK aborcja jest jak najbardziej legalna i też nie widuję tutaj Angielek ustawiających się w kolejki w oczekiwaniu na zabieg.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 08:58   #3070
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Coś w tym jest.
W UK aborcja jest jak najbardziej legalna i też nie widuję tutaj Angielek ustawiających się w kolejki w oczekiwaniu na zabieg.
Bo ogólnie w cywilizowanych krajach, w których dostęp do aborcji nie jest utrudniany przez grupę facetów u władzy, jest dużo lepsza edukacja seksualna (czy raczej w ogóle coś takiego istnieje) i sama dostępność antykoncepcji też jest dużo większa niż w PL (np. we Francji wprowadzono darmową antykoncepcję dla nastolatków w szkołach u pielęgniarki, poza tym nie ma tego cudowania z tabletką dzień po na receptę i jakichś debilnych klauzuli). A to są właśnie te czynniki, które zmniejszają wskaźniki aborcji.
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 09:05   #3071
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Bo ogólnie w cywilizowanych krajach, w których dostęp do aborcji nie jest utrudniany przez grupę facetów u władzy, jest dużo lepsza edukacja seksualna (czy raczej w ogóle coś takiego istnieje) i sama dostępność antykoncepcji też jest dużo większa niż w PL (np. we Francji wprowadzono darmową antykoncepcję dla nastolatków w szkołach u pielęgniarki, poza tym nie ma tego cudowania z tabletką dzień po na receptę i jakichś debilnych klauzuli). A to są właśnie te czynniki, które zmniejszają wskaźniki aborcji.
No, ja mam w Fr tabletki anty kompletnie za darmo, wystarczy być ubezpieczona.
Zerknęłam na statystyki i we Francji aborcja jest od wielu lat na stałym poziomie ok. 200 tys. rocznie (dokładnie od 20 lat, w 2019 lekka zwyżka, pewnie z powodu kryzysu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2021-01-30 o 09:11
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-30, 09:10   #3072
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88474282] we Francji aborcja jest od wielu lat na stałym poziomie ok. 200 tys. rocznie.
[/QUOTE]


Ech te zgniłe, upadłe moralnie społeczeństwa.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 10:53   #3073
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Dokładnie to, o czym piszecie. Ile gwałtów w ogóle nie figuruje w statystykach zgłoszeń? Ile w ogóle udaje się udowodnić? Czy to, że ich tam nie ma, nie są zgłoszone lub udowodnione oznacza, że ich nie było? Nie. Oznacza to, że z powodu wstydu, strachu, obawy o to, jak się będzie potraktowaną przez policję/sąd/społeczeństwo, kobiety wolą radzić sobie samodzielnie. I samodzielnie radzą sobie z niechcianą ciążą.

Kompromis to mit. Nie istnieje w praktyce, a w teorii jest tylko po to, żeby banda typów u władzy mogła sobie tańczyć na sondażach wyborczych z hipokryzją kościelnych. No i dla dobrego samopoczucia ludzi, którzy uważają, że jak ktoś się "puszcza" to "ma za swoje".
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:53   #3074
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jakoś nie zauważyłam, by Niemcy, czy Angole jakoś zmierzali ku upadkowi a aborja jest w tych krajach dozwolona.
Aborcja jest w wiekszosci cywilizowanych krajow dozwolona i ludzie jakos nadal maja dzieci.
Australijki czesto maja sporo dzieci, znam kilka osob majacych 5-6 dzieci, i one maja te dzieci bo chcialy je miec, a nie dlatego, ze nie mogly dokonac aborcji. Gdyby nie chcialy ich miec, to bez problemu moglyby usunac ciaze do 22 tygodnia. W Kanadzie aborcja jest dozwolona bez ograniczen czasowych przez caly okres ciazy i jakos tez Kanadyjczycy nie wygineli, wrecz przeciwnie, maja sie bardzo dobrze.

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Dlatego że Twój wybór zabija inne życie i mam prawo do rozważania nad tym, że nie jest to złe pod kątem po prostu moralnym. Społeczeństwo bez zasad moralnych zmierza prosto ku upadkowi, co już wiemy na przykład z historii.
Ale dlaczego to inne zycie jest wazniejsze od mojego?


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A nie rusza Cię kobieta zmuszona do donoszenia obumarłego płodu? Albo kobieta ze swiadomością, że jej dziecko pożyje kilka godzin w bólu po to, by umrzeć? Dajcie spokój, dlaczego proliferki robią z Boga jakiegoś sadystę zasłaniając się Jego wyrokami,o których nie mają prawa sądzić?

Nie żal Ci kobiety zmuszonej do samotnego heroizmu dzień po dniu, skazanej na opiekowanie się dzieckiem, a następnie dorosłym w stanie wegetatywnym?
Trzeba byc naprawde chorym sadysta, zeby postawic dobro nieswiadomego swojego istnienia plodu ponad dobro i zdrowie fizyczne i psychiczne kobiety.

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
No jeśli mam stawiać na szali życie a dobre samopoczucie rodzącej to wybiorę życie. Kondycję psychiczną da się podreperować, życia nie wrócisz.
I tak, może oddać, dokładnie.
Dalej mówię to w kontekście aborcji na życzenie, nie przy płodach z wadami czy ciążami z gwałtu. Już wolę za każdym razem dopisać, zanim mi ktoś przyklei łatkę pro-life za wszelką cenę.
A ja zawsze wybiore odwrotnie. ZAWSZE.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No tak, dzieciak w domu dziecka, jeszcze chory, ale super życie, dzięki bogu został uratowany od aborcji! Teraz tylko 18 lat poniewierania się po placówkach, a po 18 elo i radź se sam, albo DPS.
Swietlana przyszłość!
Jezu jak czytam takie brednie, z perspektywy wychowawcy w POW z dziećmi chorymi, to aż mi niedobrze.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Ja nie musze miec do czynienia z takimi dziecmi, zeby bylo mi niedobrze od tych madrosci.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale ten byt dopiero się kształtuje, go jeszcze nie ma, nie jest świadome i zdolne do życia samodzielnego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Jak to bylo?
Na gorze roze,
na obiad dzis kotlety,
plody maja prawa i godnosc
dopoki nie zmienia sie w kobiety.

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Najkrótsze podsumowanie o co tak serio Ballantines chodzi: głupie idiotki niech cierpią skoro debilki nie umieją się zabezpieczyć. Także tak.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Empatia level: 1000. Ten sam poziom co "rozlozylas nogi, to teraz cierp". Obrzydliwe.

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Trzymajcie mnie, bo pęknę ze śmiechu. Niektórzy chyba żyją w alternatywnym świecie.
Nie ogarniam tego, nie wiem, jak można pomyśleć, że legalna aborcja będzie naszym "nowym sportem narodowym". Jak można pomyśleć, że kobiety będą się ścigać i ustawiać się w kolejce do aborcji oraz porzucą antykoncepcję Legalna aborcja istniała w PRL i jakoś Polki i Polacy nie wymarli.

Lol. Otwieranie biznesów, a wstrzymanie zaplanowanych zabiegów przez lekarzy i odmowa badań to co innego.

Powiedz to kobietom, które są gwałcone, a nie mają jak tego udowodnić albo nikt nie chce im wierzyć.
Aborcja to ostateczność wtedy, kiedy antykoncepcja zawiodła. To nie jest antykoncepcja i nie będzie, chyba, że ktoś ma fetysz (w co bardzo wątpię) zachodzenia co chwilę w ciążę i przerywania jej.

"Głupie baby będą skrobać się na potęgę!!!111 Bo nie umio w antykoncepcje!!!!111" Ten argument jest tak niedorzeczny jak "nie chcesz zajść w ciążę? To nie uprawiaj seksu!!!11". A co z tymi co nie zapominają? Mają cierpieć, tylko dlatego, że jakaś garstka kobiet "ma sklerozę" i od czasu do czasu nie bierze tabletek?

Zmuszanie kobiety do heroizmu jest też wtedy, kiedy, np. cierpi na tokofobię. Ciąża oraz poród (nawet jeśli wszystko przebiega prawidłowo) to dla niej największy koszmar, który może być porównywalny do noszenia martwego płodu oraz rodzenia umierającego dziecka. Może zachorować na depresją poporodową. I tak jak każda inna depresja może doprowadzić do samobójstwa.
Dalej napisałaś, że po zobaczeniu płodu i jego słitaśnych paznokci zmieniłaś swoje podejście do sprawy. Przedstawiłaś siebie jako wrażliwą osobą. Sorry laska, ale nie kupuję twojego gadania. Potrafisz być wrażliwa dla czegoś co jeszcze nie potrafi funkcjonować poza organizmem kobiety (uwaga, mocne słowo. Pasożytuje na jej organizmie), natomiast dla kobiety będącej w niechcianej ciąży oraz dla niekochanego dziecka nie masz żadnej empatii, żadnej. Gdybyś była wrażliwa to zrozumiałabyś, że ten pseudo kompromis robi wielką krzywdę, zwłaszcza kobietom w ciężkiej sytuacji życiowej. Ale ty jedynie potrafisz gadać "uprawiałaś seks bez zabezpieczenia, to masz rodzić", "nie musisz kochać, wystarczy oddać", "antykoncepcja kosztuje tyle co baton"

"Oddaj do adopcji" jak mnie ten argument rozwala. Ahh bo 9 miesięcy niechcianej ciąży i poród to cud, miód i orzeszki bez żadnych skutków ubocznych, bez powikłań, bez żadnych negatywnych emocji oraz wspomnień, zdrowie fizyczne i psychiczne bez zmian. Wystarczy mrugnąć, żeby przeskoczyć tyle miesięcy i kichnąć, żeby w sekundę zakończyć poród. Aaa i porzucenie potomka przy aplauzie otaczających cię ludzi, włącznie z kierowcą autobusu A czy w tej bajce też są jednorożce i smoki?
Tyle par czeka? To dlaczego domy dziecka pękają w szwach? Nie no spoko, ludzie potrafią zrobić aferę o porzuconego psa, kota, ale jednocześnie apelują, o to, żeby po porodzie "oddać" (czytaj porzucić) niechciane dziecko. Potomek na pewno będzie wdzięczny matce, za to, że go nie usunęła, bo marzeniem każdego z nich jest mieszkać w domu dziecka.

A co to za metoda kosztująca parę groszy? Podaj, a z chęcią się na nią rzucę.

A kim ty jesteś, żeby decydować o zdrowiu i życiu kobiety w niechcianej ciąży (przywołuje ponownie przykład tokofobii). Jakim prawem stawiasz wyżej płód od człowieka? Wy strażnicy moralności macie na sumieniu kobiety oraz dzieci, bo dla was liczy się tylko płód. Nie dziecko, tylko płód, sama tak napisałaś, "nie musi kochać, może oddać", więc tak samo masz w dupie kobietę jak i dziecko. Ważne, żeby się urodziło, a co dalej? Ahh no tak, cel osiągnięty, a reszta to nie twój interes.
Aborcje były, są i zawsze będą. I nic tego nie zmieni. Ale zamiast potraktować kobietę jak człowieka, a nie jak bydło i pozwolić jej, tak po prostu po ludzku dokonać aborcji w czystym i cywilizacyjnym miejscu, to nie. Musi uciekać jak uchodźca ze swojego kraju albo po kryjomu zamówić tabletki. A co z biednymi i tymi, które są uzależnione, np. od partnera? W Polsce (ponoć w cywilizowanym kraju) wypadałoby zadbać o zdrowie Polek i dać prawo do legalnej aborcji.

Torturą jest zmuszanie kobiet do rodzenia w ogóle niechcianej ciąży.

Obrzydliwe 🤮

Ojej, naprawdę? A co z tymi co nie pokochały? Nie istnieją? Wymysł głupich feministek?

Powaga? Nawiązujesz do tego co było 10 lat temu? I kto tu jest odrealniony?

Problem tutaj jest taki. Jak udowodnić ciążę z gwałtu? Osoby zgwałcone boją się iść w tej sprawie na policję, więc jak mogą zgłosić się do lekarza w celu dokonania aborcji? Na wiele gwałtów nie ma dowodu, a nawet jeśli są to i tak przestępstwo zostaje zbagatelizowane. Dlatego w statystykach podana jest tak mała ilość aborcji z tego powodu. W takiej sytuacji, jeśli kobieta ma hajs to wyjedzie za granicę, a co jeśli nie ma? Musi urodzić dziecko z gwałtu. Więc dobrym rozwiązaniem byłaby legalna aborcja, po to aby można bez informowania kogokolwiek (w tym przypadku o gwałcie) przerwać ciążę.
Naprawdę tutaj nie trzeba wytężać umysłu, żeby zrozumieć o co chodzi. Nieważne jaki ma powód kobieta chcąca dokonać aborcji, to jest tylko jej sprawa, to jest jej osobisty powód i decyzja, nikt nie ma prawa jej osądzać i mówić co ma robić, straszyć moralnością itd. Nie jest to widzimisię, bo "mam dzisiaj zły humor, więc idę się wyskrobać, żeby poprawić sobie samopoczucie". To nie ty zaopiekujesz się nią kiedy będzie chodziła z brzuchem, kiedy urodzi i podczas przechodzenia połogu. To nie ty łaskawie zapłacisz za leczenie jej ran psychicznych i fizycznych. Nie pomożesz jej w opiece nad dzieckiem, czy nie adoptujesz. Ba! Jest to dla ciebie obca babka, o której nie wiesz, że istnieje. Jestem w pewnym stopniu zrozumieć wtrącanie się do rodziny czy znajomych, jak to typowa Grażyna, ale do życia obcej laski mieszkającej gdzieś po drugiej stronie Polski? A zgadzając się na ten przecudowny, wspaniałomyślny kompromis właśnie to robisz.
Zgadzam sie z kazdym slowem.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Dokładnie to, o czym piszecie. Ile gwałtów w ogóle nie figuruje w statystykach zgłoszeń? Ile w ogóle udaje się udowodnić? Czy to, że ich tam nie ma, nie są zgłoszone lub udowodnione oznacza, że ich nie było? Nie. Oznacza to, że z powodu wstydu, strachu, obawy o to, jak się będzie potraktowaną przez policję/sąd/społeczeństwo, kobiety wolą radzić sobie samodzielnie. I samodzielnie radzą sobie z niechcianą ciążą.

Kompromis to mit. Nie istnieje w praktyce, a w teorii jest tylko po to, żeby banda typów u władzy mogła sobie tańczyć na sondażach wyborczych z hipokryzją kościelnych. No i dla dobrego samopoczucia ludzi, którzy uważają, że jak ktoś się "puszcza" to "ma za swoje".
Kompromis to nie mit, to kpina. Niby daje mozliwosc wyboru, ale tylko troszeczke, co by sie gUpie baby nie rozhulaly i nie skrobaly co miesiac na potege
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:59   #3075
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Ja jestem urwa załamana, nie dość, że kryzys ekonomiczny, to jeszcze teraz to, piękne życie mi się maluje.

W Polsce takich osób jak Ballantines jest niestety wiele, z głęboko wżartą w podświadomości indoktrynacją kleru. Klasyczna polaczkowa święto☠☠☠liwość.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 12:17   #3076
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem odbierania życia od tak, w imię swojej wygody, zwłaszcza w kontekście płodu, który ma już najważniejsze narządy i jest zdrowy. Tak jak Ty nie rozumiesz mojego stanowiska tak ja nie musze rozumieć Twojego
A ja nie rozumiem odbierania komus wygody w imie podtrzymania przy zyciu niechcianego plodu, bo dla kogos odmienny wybor to zlo i chce forsowac swoje poglady rowniez w odniesieniu do zycia innych ludzi
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 12:40   #3077
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Przedsiębiorcy protestowali, blokowali miasta, krzyczeli na ulicach jeszcze wiosną. Jak się połapali że to nic nie daje to zaczęli działać inaczej - jak widać skuteczniej.

Nikt oprócz kobiet nie wyjdzie, bo przedsiębiorcy otwierają się sami, nie czekają na pozwolenie i nie marnują czasu na ulicach.
Aha. Przedsiębiorcy nie czekają na pozwolenie i sami otwierają swoje biznesy. A jak Twoim zdaniem kobiety same mają sobie poradzić w sytuacji, gdy potrzebują dokonać aborcji? Drucianym wieszakiem?

Już teraz jest potrzebne rozwiązanie, nie za rok, za dwa. Teraz.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 13:30   #3078
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Coś w tym jest.
W UK aborcja jest jak najbardziej legalna i też nie widuję tutaj Angielek ustawiających się w kolejki w oczekiwaniu na zabieg.
Bo dla ludzi za kompromisem, pro-life itd. cywilizowane kraje to właśnie te, które ograniczają prawa reprodukcyjne kobiet. Natomiast państwa dające prawo decydowania o sobie, czyli rząd traktuje kobiety jako istoty myślące, to społeczeństwo chylące się ku upadkowi. Logika tak bardzo A patrząc na mapę aborcji przeraża mnie, to że wiele Polek preferuje państwa mające właśnie taką "sprawiedliwość". No ale Polska to kraj głównie ludzi mających mentalność niewolniczą, więc nie ma co dziwić, że tak się u nas dzieje.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Dokładnie to, o czym piszecie. Ile gwałtów w ogóle nie figuruje w statystykach zgłoszeń? Ile w ogóle udaje się udowodnić? Czy to, że ich tam nie ma, nie są zgłoszone lub udowodnione oznacza, że ich nie było? Nie. Oznacza to, że z powodu wstydu, strachu, obawy o to, jak się będzie potraktowaną przez policję/sąd/społeczeństwo, kobiety wolą radzić sobie samodzielnie. I samodzielnie radzą sobie z niechcianą ciążą.

Kompromis to mit. Nie istnieje w praktyce, a w teorii jest tylko po to, żeby banda typów u władzy mogła sobie tańczyć na sondażach wyborczych z hipokryzją kościelnych. No i dla dobrego samopoczucia ludzi, którzy uważają, że jak ktoś się "puszcza" to "ma za swoje".
Niedawno usłyszałam, uwaga cytuje, będzie obrzydliwie "ciąża z gwałtu jest to bardzo nikły procent, więc po co zawracać sobie tym głowę" 🤮 No i właśnie tacy ludzie mają czelność decydować o innych.


W ogóle ten podział na gorszą i lepszą ciążę jest absurdalny. Chory płód albo pochodzący z gwałtu jest be, możesz usunąć, ale najpierw udowodnij (jak w praktyce to wygląda to wszyscy wiedzą, no prawie wszyscy), ale jak "głupia baba daje dupy" to jest ok, masz rodzić, to jest twoja kara. Co to ma być? Czyli co? "Człowiek w brzuchu" nie ma prawa do życia, ponieważ powstał z czynu zabronionego albo jest chory, więc może zostać "zabity", ale jak zaistniał z dobrowolnego seksu to ma obowiązek się urodzić? Co to za podział na gorszy i lepszy? Dlaczego ci za kompromisem mają prawo określać, który płód może zostać "zabity", a który nie?

Zresztą nie wiem jak bardzo trzeba nienawidzić kobiet, żeby karać je za seksualność. To jest takie dziecinne i żałosne. Takie myśli może mieć tylko zakompleksiony, zniewieściały mały człowieczek, mający problemy z samym sobą i wyżywający się na innych. A najbardziej krytykują ci, którzy mają najwięcej do ukrycia.

Edytowane przez Frozen_Rose
Czas edycji: 2021-01-30 o 13:31
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 13:33   #3079
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość

Zresztą nie wiem jak bardzo trzeba nienawidzić kobiet, żeby karać je za seksualność.
Bardzo, Polska to jednak kraj zalosnych mizoginow u wladzy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.

Edytowane przez kasztanka3
Czas edycji: 2021-01-30 o 13:35
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-30, 14:01   #3080
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Bo to taka logika ze niechciana ciaza, z gwaltu albo z uszkodzeniem plodu to "dar bozy".
Syruacja jest inna gdy ciaza jest z in vitro albo ze zwiazku bez slubu koscielnego bo wtedy to " Owoc grzechu"

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 14:40   #3081
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Bo to taka logika ze niechciana ciaza, z gwaltu albo z uszkodzeniem plodu to "dar bozy".
Syruacja jest inna gdy ciaza jest z in vitro albo ze zwiazku bez slubu koscielnego bo wtedy to " Owoc grzechu"
A jak dziecko jest księdza, to człowieczeństwo 9 miesięcznego płodu tuż przed porodem jest niepewne.

https://gloswielkopolski.pl/porod-na...iem/ar/1070882

Jak chodziło o dziecko księdza, który nie wezwał karetki do rodzącej kochanki, to nie dało się stwierdzić, czy to dziecko tuż przed porodem to już człowiekiem i tym samym niejasne było, czy ksiądz popełnił przestępstwo nie wzywając karetki.

Wniosek z tego taki, że w Polsce w ciąże zajść najlepiej z księdzem, wtedy będą wątpliwości, czy płód to człowiek do samego porodu.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 15:48   #3082
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
A jak dziecko jest księdza, to człowieczeństwo 9 miesięcznego płodu tuż przed porodem jest niepewne.

https://gloswielkopolski.pl/porod-na...iem/ar/1070882

Jak chodziło o dziecko księdza, który nie wezwał karetki do rodzącej kochanki, to nie dało się stwierdzić, czy to dziecko tuż przed porodem to już człowiekiem i tym samym niejasne było, czy ksiądz popełnił przestępstwo nie wzywając karetki.

Wniosek z tego taki, że w Polsce w ciąże zajść najlepiej z księdzem, wtedy będą wątpliwości, czy płód to człowiek do samego porodu.
Rzyg. Poród bez obecności osoby przeszkolonej niesie ryzyko zarówno dla zdrowia/życia matki i płodu/dziecka. Nawet z tym sznurem owiniętym to jak słusznie zauważono to nie wyrok w szpitalu mogliby monitorować sytuację i użyć specjalnych narzędzi, na cito zrobić cesarkę, reanimować i od razu na OIOM. A zamiast s☠☠☠☠ysyna posadzić że dla własnych korzyści narażał zdrowie i życie to sędzia się zastanawia kiedy jest się człowiekiem Paradoks że jednocześnie biedaczek może być niedomyślny i nie wiedzieć że trzeba wezwać karetkę (czego uczą dzieci od przedszkola/podstawówki że to obowiązek i jak nie potrafią pomóc to nie muszą ale zadzwonić to prawny obowiązek) ale jednocześnie taki domyślny i niemal fale USG w oczach że karetka niepotrzebna i że poród przebiega prawidłowo że nie trzeba karetki w tym momencie.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 16:13   #3083
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś jest na tyle dorosły, żeby uprawiać seks to chyba wie, z czym to się wiąże. W czasach dzisiejszej antykoncepcji wpadki to nie jest smutny przypadek, tylko zwyczajna głupota. Jeśli któraś tak bardzo nie chce być w ciąży to może się zabezpieczyć podwójnie.
Niedobrze się robi czytając takie argumenty.
Prawie jak "Puszczalskiej zachciało się seksu, to niech teraz rodzi za karę".
Polska ma najgorszy dostęp do antykoncepcji w Europie - nie w UE - w Europie. To jest fakt, a nie wymysł. To, że Ty tego nie widzisz, nie znaczy, że problemu nie ma. Skoro Ty kupiłaś 10 lat temu tabletki, to tak faktycznie, każda nastolatka je sobie załatwi. Brawa za tę argumentację.
Nie wspominając o tym, że żadna metoda nie daje 100% pewności. Biorąc tabletki regularnie codziennie o tej samej godzinie jest prawdopodobieństwo, nikłe, ale jest, że zajdziesz w ciążę. Są przypadki kobiet, które zaszły w ciążę, w ten sposób i jedna z drugą nie zapomniały o tabletce. I co, niech rodzą, bo seksu się zachciało, a nie zabezpieczyło podwójnie, prawda?
A co z gwałtami? Gwałtami w związkach, małżeństwach, rodzinie? "Niech pamiętają o antykoncepcji, ba, podwójnej?".
Nie ma czegoś takiego jak "aborcja na życzenie". Zrozum, że żadna kobieta nie życzy sobie mieć aborcji. Za to każda kobieta, która się na nią decyduje ma swój powód. Gwałt w związku, niedojrzały parter, odejście partnera, bieda, młody wiek, antykoncepcja zawodzi, choroba i wiele innych. Każdy kobieta w swoim własnym sumieniu powinna ocenić, czy ten powód jest dobry, a nie inna kobieta, czy mężczyzna.
Twoja moralność nie pozwala Ci zrobić aborcji, okej, nie rób jej, ale dlaczego narzucać swoje zdanie innym kobietom?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 16:20   #3084
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez nightingale__ Pokaż wiadomość
Twoja moralność nie pozwala Ci zrobić aborcji, okej, nie rób jej, ale dlaczego narzucać swoje zdanie innym kobietom?
Juz inna madra mi wczoraj napisala, ze skoro ona uwaza, ze cos jest zle, to chcialaby, zeby bylo nielegalne
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 16:29   #3085
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Juz inna madra mi wczoraj napisala, ze skoro ona uwaza, ze cos jest zle, to chcialaby, zeby bylo nielegalne
Ludzie kierują się emocjami i potem formułują do tego powody. Emocje podpowiadają że jak złe -> zakazać -> będzie tego mniej o te biedniejsze osoby oraz ludzie będą wzrastać w poczuciu że jest złe bo nielegalne więc będzie jeszcze mniej. A to kompletna bzdura udowodniona naukowo, ale jak fakty nie zgadzają się z emocjami to tym gorzej dla faktów
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 16:45   #3086
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Juz inna madra mi wczoraj napisala, ze skoro ona uwaza, ze cos jest zle, to chcialaby, zeby bylo nielegalne
Ja rozumiem, że każdy ma swoje zdanie, poglądy i są kobiety, które nieważne jak poważna byłaby sytuacja nie usunęłyby ciąży. Komuś się może aborcja nie podobać, może jej nie pochwalać, nie zgadzać się z wyborami innych kobiet. Ale dlaczego to prawo do wyboru, do decydowania o swoim życiu kogoś tak boli? Dlaczego od razu tak pogardliwie wyrażać się o drugiej kobiecie, że "jedną z drugą zapomniała tabletki"? Przecież dramaty ludzkie są przeróżne, nie nam oceniać, czy konkretna sytuacja jest wystarczająco trudna, żeby usunąć ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 16:50   #3087
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez nightingale__ Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że każdy ma swoje zdanie, poglądy i są kobiety, które nieważne jak poważna byłaby sytuacja nie usunęłyby ciąży. Komuś się może aborcja nie podobać, może jej nie pochwalać, nie zgadzać się z wyborami innych kobiet. Ale dlaczego to prawo do wyboru, do decydowania o swoim życiu kogoś tak boli? Dlaczego od razu tak pogardliwie wyrażać się o drugiej kobiecie, że "jedną z drugą zapomniała tabletki"? Przecież dramaty ludzkie są przeróżne, nie nam oceniać, czy konkretna sytuacja jest wystarczająco trudna, żeby usunąć ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mnie to zastanawia, bo te wszystkie kompromisy i inne badziewia i (ukazane m.in. tutaj w watku) poglady na ten temat w Polsce to jest jakis fenomen, jakiego (na szczescie) nigdzie indziej nie widzialam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 18:00   #3088
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jak to bylo?
Na gorze roze,
na obiad dzis kotlety,
plody maja prawa i godnosc
dopoki nie zmienia sie w kobiety.
Albo osoby homo/trans/niebinarne Trochę warunków trzeba spełnić, żeby być w tym kraju uznawanym za człowieka

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Zresztą nie wiem jak bardzo trzeba nienawidzić kobiet, żeby karać je za seksualność. To jest takie dziecinne i żałosne. Takie myśli może mieć tylko zakompleksiony, zniewieściały mały człowieczek, mający problemy z samym sobą i wyżywający się na innych. A najbardziej krytykują ci, którzy mają najwięcej do ukrycia.
Ja myślę, że każdy Polak i Polka mają w sobie takie uprzedzenie do seksualności kobiet, od dziecka tak byliśmy wychowywani (na szczęście z tego da się po części wyleczyć), pomijam te wszystkie jabłka i szklanki, lekcje religii w szkole (ja miałam z nawiedzoną kobietą, która ewidentnie zrobiła mi w tym względzie krzywdę) i stąd ta popularność tych poglądów, tak bardzo odmiennych od reszty Europy, niektórzy próbują sobie to racjonalizować, ale tak naprawdę chodzi właśnie o pokazanie, że kobiety nie mają prawa do seksu i swojego ciała, wyboru, o wszystkim będzie decydować wąska grupa białych mężczyzn, którzy nie mają pojęcia o przebiegu ciąży i psychice człowieka. I gówno mają wspólnego z empatią skoro rzucają teksty 'jak umrze to umrze' albo 'można oddać'
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 18:29   #3089
LonleyPaladin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 114
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Jestem za kompromisem aborcyjnym ale aborcja zdrowych dzieci tylko dlatego że się "wpadło" i dziecko nie pasuje do jakiegoś planu, jest ciężarem to dla mnie za dużo. Więc stanowczo nie popieram legalnej aborcji na żądanie, i uważam że powinno się to ścigać i karać z urzędu takie osoby. Jeżeli nie chcesz mieć dzieci to nie uprawiaj seksu, albo się zabezpieczaj. Seks to przyjemność ale również odpowiedzialność i możliwe konsekwencje z tego wynikające. Zawsze można podwiązać sobie jajniki za granicą i hulać do woli.

Edytowane przez LonleyPaladin
Czas edycji: 2021-01-30 o 18:32
LonleyPaladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 18:32   #3090
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez LonleyPaladin Pokaż wiadomość
Jestem za kompromisem aborcyjnym ale aborcja zdrowych dzieci tylko dlatego że się "wpadło" i dziecko nie pasuje do jakiegoś planu, jest ciężarem to dla mnie za dużo. Więc stanowczo nie popieram legalnej aborcji na żądanie, i uważam że powinno się to ścigać i karać z urzędu takie osoby. Jeżeli nie chcesz mieć dzieci to nie uprawiaj seksu, albo się zabezpieczaj. Seks to przyjemność ale również odpowiedzialność i możliwe konsekwencje z tego wynikające.
Hahahahah
Co z osobami, które nie chcą mieć dzieci w ogóle? Celibat całe życie?
W ogóle śmieszne, może przeczytaj najpierw poprzednie posty, bo właśnie takie argumenty jak twoje zostały osmieszone
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.