Nie rozumiem fenomenu... - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-10-08, 18:24   #4381
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Dlaczego tak trudno uwierzyć, że są trendy, które pewnym osobom nie będą się podobały, choćby wracały z uporem maniaka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:25   #4382
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W latach 90, miałam od 19 do 27 lat.

Słowo honoru, ze mieliśmy wtedy krótkie skarpetki, takie max do kostki.

Zdjęcia modowe z wtedy, są tak samo raczej przesadzone jak z teraz.



Raczej nikt nie nosił grubych, pozwijanych skarpet do krótkich butów, a zwłaszcza do sukienek/spódnic i do butów innych niż sportowe.

A już w ogóle nie kojarzę, żeby ktokolwiek nosił skarpety podciągnięte do 1/2-3/4 łydki do spódnic czy krótszych spodni.

Wtedy dużo chętniej i częściej nosiło się cienkie rajstopy, w tym cieliste.



Skarpety zaciągnięte do pol łydki, to już wtedy był synonim starszych panów w skarpetach i klapkach/sandałach do krótkich spodni. Na tym chyba w ogóle bazuje wizerunek Ferdynanda Kiepskiego.



Czym innym są skarpety do dłuższych spodni i tu w ogóle długo obowiązywała zasada, ze zwłaszcza w eleganckich stylizacjach, skarpeta powinna być tak długa, żeby nie było widać gołej łydki nawet jak się siedzi i się nogawka unosi. Zwłaszcza u mężczyzn/kobiet w garniturowych spodniach się to odnosiło.
Pamiętam mode lat 90

Dokładnie, skarpety do pół łydki+ sandaly/ klapki kubota (?) reklamowa Aldi i koszulka zonobijka= fredek kiepski
Białe, dłuższe skarpetki byly noszony pod długie spodnie, lub spodnie przed kostkę, na pewno nie do sportów lub sukienek.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:28   #4383
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W latach 90, miałam od 19 do 27 lat.
Słowo honoru, ze mieliśmy wtedy krótkie skarpetki, takie max do kostki.
Zdjęcia modowe z wtedy, są tak samo raczej przesadzone jak z teraz.

Raczej nikt nie nosił grubych, pozwijanych skarpet do krótkich butów, a zwłaszcza do sukienek/spódnic i do butów innych niż sportowe.
A już w ogóle nie kojarzę, żeby ktokolwiek nosił skarpety podciągnięte do 1/2-3/4 łydki do spódnic czy krótszych spodni.
Wtedy dużo chętniej i częściej nosiło się cienkie rajstopy, w tym cieliste.

Skarpety zaciągnięte do pol łydki, to już wtedy był synonim starszych panów w skarpetach i klapkach/sandałach do krótkich spodni. Na tym chyba w ogóle bazuje wizerunek Ferdynanda Kiepskiego.
A czym innym są skarpetki zakrywające kostkę jak nie normalnymi-długimi skarpetami? Przecież widać je z półbutów. Nie piszę przecież, że każdy nosił skarpety do połowy łydki, ale za kostkę jak najbardziej. Krótszych wtedy nie było.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ok tylko co z tego?
Sądzę, że post na który odpowiadałam wystarczająco wyjaśnia sens mojego komentarza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:33   #4384
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Ostatnie zdjęcie (oprócz młodej H. Bonham-Carter ) pokazuje świetne połączenie z butami typu oksford, mnie się bardzo zawsze podobało, bo jestem fanką stylu brytyjskiego- w tym sezonie AW wielki powrót: kraciaste wełniane płaszcze, kardigany o różnych długościach, a nawet dzianinowe kamizelki (już dawno się nie pojawiały).
Dla mnie ta dziewczyna wygląda jakby przed chwilą karmiła zwierzeta w gospodarstwie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:36   #4385
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
A jakie to lata? Bo gdy ja nosiłam glany (rok 2002, 2003), to mieli je wszyscy, nie tylko miłośnicy ciężkiej muzyki (ja np. nigdy jej nie słuchałam, a glany lubiłam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W moim gimnazjum - lata 2001, 2002, 2003 też była taka moda. Większość dziewczyn w klasie miała.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:37   #4386
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A czym innym są skarpetki zakrywające kostkę jak nie normalnymi-długimi skarpetami? Przecież widać je z półbutów. Nie piszę przecież, że każdy nosił skarpety do połowy łydki, ale za kostkę jak najbardziej. Krótszych wtedy nie było.

Skarpetki do kostki, to po prostu krótkie skarpetki.
Jak chciałam takie a nie takie kończące się wyżej na łydce, to tak w sklepie mówiłam.

No i serio wtedy częściej się nosiło cienkie rajstopy, nawet zimą niestety. Do tej pory pamietam jak się czasami i wymarzło i jak mężczyźni twierdzili ze kobiety to twardzielka, bo czy mróz czy upał, to w cienkich rajstopkach popylają.

No ale jaki był wybór? Spodnie albo cienkie rajstopki jak się chciało jednak w spódnicy.





Wcześniej wklejałaś zdjęcia ze skarpetkami naciągniętym na łydkę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-10-08 o 18:38
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:43   #4387
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Skarpetki do kostki, to po prostu krótkie skarpetki.
Jak chciałam takie a nie takie kończące się wyżej na łydce, to tak w sklepie mówiłam.

No i serio wtedy częściej się nosiło cienkie rajstopy, nawet zimą niestety. Do tej pory pamietam jak się czasami i wymarzło i jak mężczyźni twierdzili ze kobiety to twardzielka, bo czy mróz czy upał, to w cienkich rajstopkach popylają.

No ale jaki był wybór? Spodnie albo cienkie rajstopki jak się chciało jednak w spódnicy.





Wcześniej wklejałaś zdjęcia ze skarpetkami naciągniętym na łydkę.
Skarpetki zakrywajace kostke to są skarpetki normalnej długości. Które widać z półbutów. A rozmowa jest o tym czy skarpetki mają być widoczne z butów czy nie, a nie o tym czy są 3 cm krótsze czy dłuższe jeśli już je widać.
W latach 90 nosiło się skarpety do sukienek w tym stylu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 83d759b79961228ba8a461bce9332145.jpg (59,8 KB, 146 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-08, 18:46   #4388
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skarpetki zakrywajace kostke to są skarpetki normalnej długości. Które widać z półbutów. A rozmowa jest o tym czy skarpetki mają być widoczne z butów czy nie, a nie o tym czy są 3 cm krótsze czy dłuższe jeśli już je widać.

W latach 90 nosiło się skarpety do sukienek w tym stylu.
Ale raczej nie chodzi o to, że kawałek skarpetki wydoczny jest miedzy kostka a spodniami a ściągacz skarpetki jest schowany w spodniach a raczej większości nie podobaja się właśnie skarpetki do sukienek.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:52   #4389
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale raczej nie chodzi o to, że kawałek skarpetki wydoczny jest miedzy kostka a spodniami a ściągacz skarpetki jest schowany w spodniach a raczej większości nie podobaja się właśnie skarpetki do sukienek.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Zaczęło się od tego, że skarpetki mają być schowane. Na moich przykładowych zdjęciach były przeróżne ich wersje do różnych butów, różnej długości, spodni, spodenek i spodnic.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:56   #4390
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skarpetki zakrywajace kostke to są skarpetki normalnej długości. Które widać z półbutów. A rozmowa jest o tym czy skarpetki mają być widoczne z butów czy nie, a nie o tym czy są 3 cm krótsze czy dłuższe jeśli już je widać.
W latach 90 nosiło się skarpety do sukienek w tym stylu.
Oby to nie wróciło To są długie skarpetki, tylko ściągnięte.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 18:58   #4391
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Dla mnie ta dziewczyna wygląda jakby przed chwilą karmiła zwierzeta w gospodarstwie.
Przecież pisałam tylko o rodzaju butów

Wręcz nie wyobrażam sobie półbutów typu oksford bez widocznych skarpetek.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2021-10-08 o 19:02
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-08, 19:03   #4392
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Chimay zawsze jak pojawia sie temat ubran to piszesz posty niczym wyrocznia i nie przyjmujesz do wiadomosci, ze komus takie "stylizacje" moga sie nie podobac i wg niego sa po prostu brzydkie. I nie pomoze, ze nosilo sie X lat temu ani to, ze nosila Diana.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:03   #4393
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Lepsze takie długie widoczne skarpety, niż gołe stopy w pełnych butach, co było modne teraz. To dopiero jest okropne, na dodatek dosyć obrzydliwe.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:05   #4394
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zaczęło się od tego, że skarpetki mają być schowane. Na moich przykładowych zdjęciach były przeróżne ich wersje do różnych butów, różnej długości, spodni, spodenek i spodnic.
I na kazdym z tych zdjec wygladaja wg mnie zle.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:07   #4395
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Chimay zawsze jak pojawia sie temat ubran to piszesz posty niczym wyrocznia i nie przyjmujesz do wiadomosci, ze komus takie "stylizacje" moga sie nie podobac i wg niego sa po prostu brzydkie. I nie pomoze, ze nosilo sie X lat temu ani to, ze nosila Diana.
Bardzo podobnie odbieram posty Chimay.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:34   #4396
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Chimay, to bardzo dziwny argument - "bo kiedyś tak się nosiło". No i co z tego? Kiedyś kobiety nosiły tylko długie suknie, gorsety, upinały włosy w kok, albo nosiły kapelusze - w zależności co tam moda dyktowała. teraz jest dowolność, niech każdy nosi co mu się podoba.

A wysokie skarpetki - wysokie mam namyśli do połowy łydki fantastycznie skracają i pogrubiają nogi. Jeśli ktoś pragnie takiego efektu to czemu nie? Niech nosi.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:41   #4397
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Chimay zawsze jak pojawia sie temat ubran to piszesz posty niczym wyrocznia i nie przyjmujesz do wiadomosci, ze komus takie "stylizacje" moga sie nie podobac i wg niego sa po prostu brzydkie. I nie pomoze, ze nosilo sie X lat temu ani to, ze nosila Diana.
Przecież pisałam, że to kwestia gustu. A z kolei nie pisałam, że każda ze stylizacji mi się podoba, tylko że widoczne skarpetki były jeszcze całkiem niedawno całkiem normalne w różnych wydaniach i że teraz ta moda wraca. W odpowiedzi na post Cavy, że "to się nie przyjmie". Moje posty to garstka ciekawostek, które przepadły z biegiem czasu. Mnie akurat interesuje, jak ludzie się kiedyś ubierali i co było normą estetyczną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:41   #4398
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Chimay zawsze jak pojawia sie temat ubran to piszesz posty niczym wyrocznia i nie przyjmujesz do wiadomosci, ze komus takie "stylizacje" moga sie nie podobac i wg niego sa po prostu brzydkie. I nie pomoze, ze nosilo sie X lat temu ani to, ze nosila Diana.
Taaak, wg Chimay wszyscy podążają za modą, nawet jak nie to i tak na pewno podążają Ja nie mówię, że moda nie odgrywa roli, ale bez przesady. Masa ludzi nosi rzeczy, które im się po prostu podobają, wystarczy spojrzeć na ulicę i popatrzeć co kto nosi i na ile to się zgadza z aktualnymi trendami.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:45   #4399
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88940630]Chimay, to bardzo dziwny argument - "bo kiedyś tak się nosiło". No i co z tego? Kiedyś kobiety nosiły tylko długie suknie, gorsety, upinały włosy w kok, albo nosiły kapelusze - w zależności co tam moda dyktowała. teraz jest dowolność, niech każdy nosi co mu się podoba.

A wysokie skarpetki - wysokie mam namyśli do połowy łydki fantastycznie skracają i pogrubiają nogi. Jeśli ktoś pragnie takiego efektu to czemu nie? Niech nosi.[/QUOTE]

Dlaczego dziwny? Stopki które po nich przyszły są okropnie niepraktyczne, jednak moda je wylansowała na mocny trend. A noszenie pełnego obuwia na gołą stopę to jak napisała Noane jednak z lekka fuj, bo takie buty zbierają cały ten syf, który się na stopach tworzy w ciągu dnia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-08, 19:46   #4400
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dlaczego dziwny? Stopki które po nich przyszły są okropnie niepraktyczne, jednak moda je wylansowała na mocny trend. A noszenie pełnego obuwia na gołą stopę to jak napisała Noane jednak z lekka fuj, bo takie buty zbierają cały ten syf, który się na stopach tworzy w ciągu dnia.
Tak, tylko moda moda, ludzie w ogole nie maja preferencji, noszą stopki, bo są modne a ty jestes alternatywna i wolisz dlugie skarpety do spodnic.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:48   #4401
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Taaak, wg Chimay wszyscy podążają za modą, nawet jak nie to i tak na pewno podążają Ja nie mówię, że moda nie odgrywa roli, ale bez przesady. Masa ludzi nosi rzeczy, które im się po prostu podobają, wystarczy spojrzeć na ulicę i popatrzeć co kto nosi i na ile to się zgadza z aktualnymi trendami.
No bo tak jest. Jesteśmy dziećmi swoich czasów i przez nie, także przez dominujące w nich trendy estetyczne, jesteśmy kształtowani mniej lub bardziej. Nie rozumiem, po co się o to oburzać. No chyba że ktoś się nosi na wiktoriańską pannę to spoko, rzeczywiście go współczesna moda nie dotyczy.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tak, tylko moda moda, ludzie w ogole nie maja preferencji, noszą stopki, bo są modne a ty jestes alternatywna i wolisz dlugie skarpety do spodnic.
W ogóle nie jestem alternatywna. Cieszę się że moda na normalne skarpetki wraca.
I ludzie maja oczywiście preferencje. W obrębie tego, co jest aktualnie modne i jest normą estetyczną.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-10-08 o 19:50
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:53   #4402
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Normalne skarpety są i zawsze były caly czas dostepne w sklepach. Chcesz to kupujesz. Dlaczego sie cieszysz, ze "moda wraca"? Co to dla ciebie zmienia?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 19:58   #4403
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Normalne skarpety są i zawsze były caly czas dostepne w sklepach. Chcesz to kupujesz. Dlaczego sie cieszysz, ze "moda wraca"? Co to dla ciebie zmienia?
To że są też ciuchy, które lepiej będą do ewentualnych stylizacji pasować. Bo nie widzę np mody lat 00 i tych mocno przylegających fasonów z długimi skarpetkami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 20:06   #4404
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Cieszę się że moda na normalne skarpetki wraca.
To wcześniej ich nie nosiłaś, bo nie było na nie mody? Piszesz o modzie na stopki - nigdy ich nie nosiłam, od zawsze krótkie skarpetki, takie żeby były równo z butami. Ale ja w sumie nie noszę ani balerin, ani mokasynów ani oksfordów czy jak one się tam nazywają (nawet nie wiem co to za buty), przez większość roku popylam w adidasach (uznanych tutaj na wizażu za brzydkie), nawet do spódnic i sukienek.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 20:13   #4405
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To wcześniej ich nie nosiłaś, bo nie było na nie mody? Piszesz o modzie na stopki - nigdy ich nie nosiłam, od zawsze krótkie skarpetki, takie żeby były równo z butami. Ale ja w sumie nie noszę ani balerin, ani mokasynów ani oksfordów czy jak one się tam nazywają (nawet nie wiem co to za buty), przez większość roku popylam w adidasach (uznanych tutaj na wizażu za brzydkie), nawet do spódnic i sukienek.
Nosiłam, ale nie do sukienek. Odkąd zaczęłam grzebać w historii mody, zauważyłam że dużo było takich połączeń i sama zaczęłam je testować. Przy okazji okazało się, że buty ktore do tej pory robiły problemy noszone ze stopkami, z normalnymi skarpetkami wcale mnie nie obcierają.
Trend na białe skarpety do połowy łydki i daddy shoes, który teraz się lansuje akurat mi sie nie podoba, ale widzę, że skarpetki robią się widoczne i pojawiają się też w innych wersjach ni "na Dianę". I to mnie cieszy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 20:15   #4406
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Dla mnie jedyne skarpetki akceptowalne, to takie które nie wystają z butów.
Jedyna sytuacja zwykłych skarpet, to w górach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 20:16   #4407
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Od wieków nosze takie skarpetki i nie obchodzi mnie co jest modne a co nie, w innych mi niewygodnie. Wyjatkiem sa spacery przy duzym mrozie, ale na te okazje mam skarpety, ktore nie doprowadzaja mnie do szalu i troche mi zajelo znalezienie takich.
Skarpety "domowe" tez mam krotkie.
STOPKI-BAWELNIANE-SKARPETKI-CZARNE-SKARPETY-35-38.jpeg
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 20:31   #4408
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Od wieków nosze takie skarpetki i nie obchodzi mnie co jest modne a co nie, w innych mi niewygodnie. Wyjatkiem sa spacery przy duzym mrozie, ale na te okazje mam skarpety, ktore nie doprowadzaja mnie do szalu i troche mi zajelo znalezienie takich.
Skarpety "domowe" tez mam krotkie.
Załącznik 7760097
O, to ja takie nosze. Nie wystają z adidasów, a buty nie obcierają mi kostek.
Nawet znalazłam w Action całe czarne dziecinne rozmiar 31-34 - są idealne
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 20:35   #4409
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Chimay, ja Cię wspieram, tez lubie skarpetki wystające z butów, w mojej opinii dopełniają stylizacje. Dzisiaj również do botków miałam długie skarpetki i do tego dżinsy przed kostkę. Stopki bardziej do sportowych butów nosze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-08, 20:36   #4410
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To wcześniej ich nie nosiłaś, bo nie było na nie mody? Piszesz o modzie na stopki - nigdy ich nie nosiłam, od zawsze krótkie skarpetki, takie żeby były równo z butami. Ale ja w sumie nie noszę ani balerin, ani mokasynów ani oksfordów czy jak one się tam nazywają (nawet nie wiem co to za buty), przez większość roku popylam w adidasach (uznanych tutaj na wizażu za brzydkie), nawet do spódnic i sukienek.
Dla mnie to są dalej bardzo krótkie skarpetki tj nie zakrywające kostki. Chociaż na pewno praktyczniejsze niż przeklęte stopki.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Chimay, ja Cię wspieram, tez lubie skarpetki wystające z butów, w mojej opinii dopełniają stylizacje. Dzisiaj również do botków miałam długie skarpetki i do tego dżinsy przed kostkę. Stopki bardziej do sportowych butów nosze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszy mnie, że nie jestem sama w teamie "widoczne skarpety"
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-22 14:32:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.