dretwienie rak - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-25, 09:22   #751
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

calcium 500 D polfa Łódź- jedna saszetka dziennie między posiłkami
magnezin 500 -3 tabletki dziennie po jednej po posiłkach
vit b complex- 3 razy dziennie po jednej łącznie z magnezem
Do tego higieniczny tryn życia przedewszystkim odpowioednia ilość snu, u mnie niedobór snu ma większy wpływ niz np stres,ćwiczenia fizyczne sa również wskazane, ja biegam

pierwsze efekty po 6 miesiącach więc nie można poddawać się i brać regularnie...Obecnie nie mam tak ciężkich napadów jak kiedyś,teraz mam coś takiego co nazywam mini napadem, najczęściej mam to póżniym wieczore albo nocą, robi mi się łabo, duszno i drżą mi mięśnie ale nie sa to już drgawki tak jak kiedyś...Jak wiem że nadchodzi atak to wypijam wapno, kładę się i oddycham do torebki foliowej podobno w ten sposób można "zatrzymać" atak, dodatkowo duszności mijają i można powrócić do normalnego oddech[ wiadomo przy ataku oskrzela i przepoda podlegają takim samym skurczom jak reszta mięśń stąd duszności] , może to i prawda bo od kiedy stosuję ten sposób nie miałam poważniejszego ataku...

Ta tężyczka to strasznie dziwna choroba , tzn niby choroba a nie choroba...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 17:12   #752
mari..ola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 10
Dot.: dretwienie rak

Ja biorę clperos 1000trzy razy dziennie Alfadiol(vitD3)1mg trzy razy dziennie to na stałe od 4 lat codziennie(z tym że wcześniej mniejsze dawki).

Preparaty magnezowe i okresowo aspargin.
A atak zaczyna się bardzo szybko i szybko się rozwija ,raczej nie zdąże wypić wapna (próbowałam).
Ale o tej torebce foliowej nie słyszałam,a czy to podniesie poxziom wapna --chyba raczej nie .........tylko zmieni się PH krwi.No ale moze pomoze .

Ja takich lekkich ataków to nie mam,zazwyczaj ostre i niespodziewane.
Kiedys jakos to kontrolowałam bo było to mrowienie w rękach na początku i jak to juz czułam to brałam wapno dożylnie i po sprawie.


Teraz nie jestem w stanie niczego kontrolowac.............. ........rza miałam ostry atak spowodowany stanem zapalnym (nie mogli zlokalizowac gdzie a wyniki były złe leukocytoza,Ob........... ..jak opuściłam szpital po kilku dniach okazało sie ze ząb 1 zaczął się psuć od korzenia nie było widać,ale organizm już wcześniej zaczął walczyć i było zwiększone zapotrzebowanie na wapń a ja tego nie wiedziałam bo wcześniej nic nie czułam nic mnie nie bolałao.

I jak teraz funkcjonować?
Staram się regularnie badać ogólnie.Poziom wapnia robie co 3 tygodnie .

Aż boje się bać następnego ataku i tego co go spowoduje.
mari..ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 22:23   #753
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

calperos wogóle na mnie nie działał straszna lipa spóbuj mojego preparatu, podałam Ci zestaw który najlepiej na mnie dziala a próbowałam różnych preparatów...dodatkowo jest w tym wapnie wit D i wit C co wspomaga wchłanianie tego pierwiastka....

dmuchanie w torebkę podnosi poziom zjonizowanego wapnia we krwii, przez podniesienie dwutlenku węgla czy jakoś tak to zbyt specjalistyczne dla mnie... tak powiedziała mi pani neurolog w poradni tężyczkowej

A ja mam tężyczkę magnezową , bardziej niż wapniową.podobno są różne rodzaję tężyczek...[wapniowe, magnezowe, wapniowo- magnezowe].poziomy wapnia i magnezu we krwi zawsze miałam w normie a próby tężyczkowe wybitnie dodatnie...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 09:29   #754
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: tezyczka

witam wszystkich!
U mnie rowniez zdjagnozowano tezyczke, choc sporo czasu minelo i doprowadzilo mnie do ... same wiecie bo opisywalyscie to. Ja jednak ciagle mam jekies watpliwosci, a ta paskuda nadal mnie meczy. odezwijcie sie babeczki beata z wroclawia.
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 09:46   #755
djw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 15
Dot.: dretwienie rak

ja jestem z Wrocławia, biore magnez i wapń , duze dawki, za miesiac mam kontrolę ,czy badałyscie czynnosć przytarczyc? mi endokrynolog nei zlecił
djw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 09:57   #756
maryd
Zadomowienie
 
Avatar maryd
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 201
GG do maryd
Dot.: dretwienie rak

Mi bardzo często drętwieja nogi, ręce żadziej.
Nieraz nie mogę normalniee noga ruszyć.
Kiedyś w nocy obudziłam się i nie mogłam ruszyć ani prawą ani lewą nogą. Normalnie jakbym była sparaliżowana.
__________________
"You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want"

maryd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 22:37   #757
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

Witam!
jeszcze nie bylam u endokrynologa ale sie wybieram . Ta nasza "paskuda" moze byc objawem spadku hormonów przytarczyc:parathormonu i kalcytoniny.Jutro bede cos wiecej na ten temat wiedziec to dam znac. Probuje tez ustalic czy we wrocku jest jakas poradnia tezyczkowa . pozdrawiam cieplutko
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-02, 22:50   #758
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

to ze masz dobry poziom wapna i magnezu we krwi to nic nie znaczy. nie masz go wystarczajaco w komorkach dlatego proba tezyczkowa jest dodatnia
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 12:04   #759
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez malinowskabeata Pokaż wiadomość
to ze masz dobry poziom wapna i magnezu we krwi to nic nie znaczy. nie masz go wystarczajaco w komorkach dlatego proba tezyczkowa jest dodatnia
dokładnie tak to samo powiedział mo neurolog w poradni tężyczkowej,
Dziewczyny jakie bierzecie na to leki tzn chodzi mi o konkretne dawkowanie i konkretne preparaty, ja swoje wyżej już opisałam


djw miqłam badanie przytarczyc właściwie na tą tężyczkę leżałam 2 razy w szpitalu przebadali mnie w zdłuż i w szeż
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 08:42   #760
djw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 15
Dot.: dretwienie rak

i jak wnessssssssssssssssssssss sNNNNNNyniki pnnnnnnnytarczyc??
djw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 08:44   #761
djw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 15
Dot.: dretwienie rak

Nesko jak wyniki przytarczyc? przepraszam za poprzedni post,ale coś sie zadziało z komputerem.
djw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-04, 16:22   #762
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

nesko ja biore calcium 300 "zdrovit" 1 tabl
3 razy MG z wit B6 i to wszystko. od paru dni czuje sie podle ta "wiedzma" mnie wykancza. Najgorsze sa te ataki z tyku plecow miedzy lopatkami zazwyczaj od tego sie zaczyna a pozniej bol przechodzi na klatke piersiowa tak jakby cos cie dusilo. no i slaba jestem ciagle jakas i palce u stop i rak mam ciagle zimne. A co u ciebie?
DJW ja tez musze zglosic sie do endokrynologa ale jakos ciagle cos wypada
a NESKO jak te wyniki przytarczyc?tez ta kwestia mnie interesuje. boze jak mnie ta "jedza" meczy pozdrowienia dla wszystkich "dretwusek"
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 22:33   #763
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

Dziewczyny kochane
ja czuję się świetnie [ właśnie wróciłam z biegania] nic mnie nie łapie puk puk odpukać...
pełnoobjawowego ataku nie miałam już baaardzo długo

moje przytarczuce są w normie, choruję tylko na hiperprolaktynemię [ ale to nie ma związku raczej] i na utajoną niedoczynność tarczycy to ma wpływ niewielki, ogólnie stwierdzono że moja tężyczka jest czynnościowa czyli ten typ tak ma.

Co do moich ataków prawie zawsze zaczynały się od duszności [ opanowałam to oddychając do foliowej torebki] i mrowienia w karku...

dziewczyny spróbujcie mojego wapna [calcium 500 D polfa Łódź] jest rospuszczalne, podobno takie szybciej i lepiej się wchłania
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 14:39   #764
kasiula123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wolin
Wiadomości: 7
Dot.: dretwienie rak

czesc kobietki!bo faceta tu jeszcze nie zauwazylam,a szkodaznaczy szkoda dla nas bo dla niego oznaczalo by to jakas chorobaodebralam wyniki z tomografii komp.i ... wszystko jest w jak najwiekszym i najlepszym porzadku!cudny prezent na swieta)wiec stwierdzono "migrena porazenno-skojarzona " i z atakami musze sobie radzic jakos sama tabletkami poprostu,cale szczescie wystepuja (odpukac)rzadko!mam nadzieje ze juz w ogole nie wystapia!trzymajcie sie cieplo i wszystkim wesolych swiat!przede wszystkim zdrowych!
kasiula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 15:55   #765
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

witam i od razu duzo zdrowka zycze w te nasze piekne swieta.Ta "cholera" ciagle daje o sobie znac. Dzis dretwieje mi prawie cala prawa reka takie dziwne uczucie, ze jest niby taka slaba ale tak naprawde moge wykonywac wszystkie czynnosci. oggolnie jest mi slabo i mam wrazenie jakbym cala byla bardzo oslabiona, kuje mnie tez w tej rece niemilosiernie w roznych miejscach albo bola palce u dloni. niedobrze, a moja corcia ciagle chce mojej uwagi a ja taka nijaka. Nesko prosze napisz jakie mialas objawy na poczatku i jak to przebiegalo, jak u ciebie , bo ja mam czasem glupie mysli , ze to moze (wiesz co nawet nie chce wymieniac nazwy tej choroby-choc moje proby tezyczkowe tez wyszly dodatnie). DWJ co u ciebie? probuje zlokalizowac gdzies poradnie tezyczkowa we wrocku, ale do tej pory nic nie znalazlam, do endokrynologa ide w czwartek, po wizycie dam znac. A NESKO przybliz mi blizej haslo "tezyczka czynnosciowa". Pa kobietki i wszystkim dretwuskom jeszcze raz wszystkiego naj naj. Beata
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 17:18   #766
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

malinowskabeata
tężyczka czynnościowa tzn że nie znaleziono żadnych przyczyn psychicznych ani fizycznych tego schorzenia, mój organizm po prostu jest wrażliwszy na zmiany w stężeniu magnezu , bo jak napisałam mam tężyczkę prawdopodobnie magnezową....

u mnie zaczęło się od bezsenności i takiego jakby pobudzenia cielesnego tzn miałam wrażenie że moje ciało nie chce zatrzymać się , nie jest w stanie rozluźnić się odpocząć...potem doszły mrowienia w kończynach, potem do silnych skurczów a na koniec były już ataki i dopiero wtedy zostałam zdiagnozowana, od, początku objawów do diagnozy upłynęło ok 3 lata strasznie się namęczyłam , ale na szcząście jest już ok .
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 11:43   #767
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Smile Dot.: dretwienie rak

NESKO!
Dzieki za szybka odpowiedz. Wiec wydaje mi sie ze ja rowniez mam ta tezyczke czynnosciowa, bo czesto sie stresuje i denerwuje z byle powodu lub wyolbrzymiam czasem wiele spraw. U mnie zaczelo sie to tuzpo porodzie( a oze juz w trakcie ciazy) ale wowczas chyba nie zwracalam na to uwagi. Niestety mialam cesarke, gdyz nie bylam w stanie urodzic wlasnymi silami. Po powrocie do domu wiadomo jak jest z malenstwem ciagla opieka strach przed nieznanym , a bliskich jak na lekarstwo. Pochodze z Zielonej Gory a moj maz Z wroclawia, wiec przed slubem byla przepowadzka, a co sie z tym wiaze brak rodziny, jeszcze nowych znajomosci , obce otoczenie i tylko maz byl przy mnie. A wiec tuz po porodzie budzac sie rano mialam zdretwiale dlonie i stopy i na placz dziecka od razu mrowlo mi cialo. Poniwaz w trakcie ciazy przytylam sporo (ok 45 kg) startujac z wagi 48kg zaczelam sie szybko odchudzac .Zrzucilam zbedne kilogramy w szybkim tempie i czulam sie bardzo oslabiona.Poszlam do lkarza rodzinnego z tymi dretwieniami ale on zmierzyl mi ciesnienie (jestem racze niskocisnieniowcem) i zwalil sprawe na samopoczucie poporodowe. A rece jak dretwialy tak dretwialy i stopy tez. W marcu 2006 roku mialam dziwny atak bedac u tesciowej (teraz sie domyslam , ze byl to prawdopodobnie 1 atak tezyczki
0. Zaczelo sie od stop i szlo do gory "stado mrowek" , zrobilo mi sie slabo , cisnienie spadlo i myslalam ze zemdleje. Po chwili przeszlo, ale oslabienie zostalo. Zaczelam wiec znow batalie z lekarzami . Zroblam cale przeswietlenie kregoslupa
9najgorszy mam odcinek szyjny -kyfotonia, lekkie wysuwanie sie krazka, ale nie wypada dysk). Tesciowa polecila mi swojego kreglarza , gdzie po kilku wizytach masazu i nastawian dostalam takich boli glowy i zawrotow , ze powiedzialam ze wiecej tam nie pojde. on tez , na moje pytanie , skad to oslabienie i te skurcze, powidzial z mysli ,ze to moze byc , ale on nie jest pewny na 100% sm. Wiec calkiem sie zalamalam. Tu niespelna roczna corcia a tu straszna wizja.... Ale nie przestalam dalej szukac. I nagle 1 maja dostalam takiego ataku dusznosc , zaczelo sie z tylu miedzy lopatkami taki scisk i objelo jak obrecz klatke piersiowa bol dusznosc, a podeszwy stop przechodzily akies prady. Trafilam do szpitala, ale tam zrobili rezonans odc. piersiowego, bo na tym poziomie zasygnalizowalam bol. On nic nie wykazal. Wiec udalam sie prywatnie do neurologa przesympatycznej kobietki,ktora tylko po moich opowiesciach od razu powiedziala mi ze to tezyczka i dala mi skierowanie na proby tezyczkowe, ktore wyszly dodatnie(jakies liczn samiistne potenjaly: triptety i cos tam jeszcze). w calym tym moim czasie walki o diagnoze badalo mie oklo 5 neurologow
9 ciagle pytalam ich , czy moze miec to zwiazek z sm, a oni twierdzili , ze nie. NESKO zastanawiam sie czy ty rowniez mialas badz masz czasem takie watpliwosci, czy zasem jestes taka slaba lub bylas taka slaba, ze wydawalo ci sie ze nie podniesiesz reki lub nogi, co w rzeczywistosci nie bylo prawda , bo moglas wykonac kazdy ruch. Ja zapisalam sie na czrwiec, zrobic ponowne proby, gdyz nia mialam tak jak ty mialas , te proby kontrolnej. No i fanie , ze sie dobrze czujesz , u mnie dignoza tez po okolo 1 roku. Dopiero tak naprawde on grudnia 2006 zaczelam brac magnez i wapno na stale i raz lepiej raz gorzej. najgorsze to te skurcze jakby lataly po calym ciele a pozniej to oslabienie? Nesko co z tym zrobic, tez tak mialas?Chyba rzuce palenie a ostanio pale duzo i nie wiem czy to ma wplyw na ta"cholere"? A NESKO ile masz lat, w koncu pyta cie kobitka... ja 29. pozdrawiam i duzo zdrowka zycze. BEATA

a Dziewczyny dlaczego u was cisza z ciekwoscia czytalam wasze watki i nagle gdzies zniknelyscie. ppiszcie prosze.
DWJ gdzie robilas proby tezyczkowe ... a na Energetycznej.. i aki jest ich opis
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 17:10   #768
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

Beatko, mam 31 lat i były takie momenty że byłam tak słaba ze nie mogłam podnieść się z łóżka...Tak naprawdę dobrze poczułam się po 6 miesiącach regularnego brania preparatów które podałam do tego potrzeba trochę systematyczności, ale opłaca się Jeśli bierzesz sup;ementy dopiero od grudnia to nic dziwnego że jeszcze nie czujesz się dobrze....Bierz systematycznie leki, wysypiaj się, zacznij uprawiać jakiś sport nawet jak wydaje Ci się że nie masz siły[ ja zaczęłam biegać a myślałam że nie mam siły, ćwiczenia wzmocniły mój organizm i powodują że możesz w zdrowy sposób odreagować stres] , koniecznie ogranicz picie kawy i napojów które wypłukują te mikroelementy...A jeśli chodzi o pytanie o SM to myślę że tego nie mam byłam kilka razy w szpitalu na to i na neurologii i na endokrynologii myślę że by mnie zdiagnozowali prawidłowo...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 19:16   #769
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

Dzieki za szybka odpowiedz. Widzisz ja juz taka jestem , ze szybko sie nakrecam i kazdy nowy objaw traktuje jak sm.Niestety jesli chodzi o choroby nie jestem optymistka, wszystko widze w czarnych barwach. Mialam robiony rezonans , ktory wyszedl prawidlowo, nawet nie potrzebowali kontrastu. Tak czasami mysle sobie czy ta proba tezyczkowa jest gwarantem,ze rzeczywiscie sie ja ma. Bardzo chcialabym gdzies te wszystkie moje emocje odreagowac, jednak na razie poki co to nie mam takiej mozliwosci. Siedze z moja prawie 2 letnia corcia w domu, a przedtem bylam bardzo czynna zawodowo. Z wyksztalcenia jestem tlumaczka j. niemieckiego , mialam wlasna szkole jezykowa i ciagle wir pracy. Teraz siedze w domu i chyba mam za duzo czasu i glupoty przychodza mi do glowy. Rodzina daleko, tesciowa niechetna do pomocy, a szkodz mi malutkiej oddawac tak szybko do niani(taka juz jestem). Tak wiec kolko sie zamyka. Moj maz bardzo duzo pracuje ale obiecal mi ,ze bedzie wracal wczesniej, wtedy ja zapisze sie na aerobik lub basen albo rzeczywiscie to beganie to niezly pomysl. Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia, czy mialas lub masz problemy ze wzrokiem. Ja mam stwierdzony astygmatyzm, ale czasami a ostatnio dosc czesto mam takie jakby mroczki przed oczami, mam okulary jednak rzadko je nosze. Co na ten temat sadzisz. A i chyba wyprobuje twoj zestaw tezyczkowy. Podobno lepiej brac osobno magnez i wit b6 a nie w jednej tabletce tak ja ja obecnie zazywam. czekam na nowiny od ciebie beata
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-10, 09:08   #770
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

Jeśli jesteś tłumaczką , możesz pracować w domu, i na ten czas zatrudnić nianię, Ty w innym pokoju pracujesz one w innym bawią się, albo są na spacerze, albo zatrudniać nianię na 3 godz 2 ray w tygodniu i wyskoczyć na siłownię czy na basen, albo biegać wieczorem, kiedy mąż jest w domu i może zostać z dzieckiem Przeopraszam jeśli za bardzo wtrącam się w Twoje życie ale jak widzisz można to jakoś rozwiązać, najważniejsze żebyś zaczęła ćwiczyć, aktywność fizyczna jest wskazana

Ja biorę magnez + osobno wit B complex [ tam jest wit B6 ale są też inne dobrze wpływające na układ nerwowy więc warto pobrać] Mówię Ci spróbuj mojej kombinacji, jest najtańszym rozwiązaniem [ obcykałam już ceny i zawartości magnezu i wapnia w tebletkach ] i jak dla mnie najskuteczniejszym....

Nie dziwię sie że masz takie myśli odnośnie chorób bo sama takie miałam jak cały czas źle się czułam, teraz może wydawać się że że jestem wyluzowana ale jak czułam te drętwienia i mrowienia to też cały czas martwiłam się , bo wcześniej raczej byłam zdrowa i nie byłam przyzwyczajona do tego że coś ze mną jest nie tak.Teraz po prostu dobrze się czuję więc nie myślę o chorobach, mam nadzieję że u Ciebie też tak będzie tylko poczekaj troszę stosuj się do wskazówek lekarzy...
Co do próby tężyczkowej to chyba ona jest po to żeby to zdiagnozować...

Jeśli chodzi o mroczki przez oczkami to zapewne zmiany ciśnienie też tak miałam....Normalnie zdarzyło mi sie zemdleć parę razy, nawadniaj po prostu pożądnie organizm , ale jak zaczniesz biegać to i tak będziesz musiała pić więcej płynów polecam wodę "kingę" ma dużo mafnezu i wapnia a mało sodu więc dobra jest bo nie zatrzymuje wody w organizmie
pozdrawiam serdecznie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:16   #771
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

NESKO kochana jestes wielka!
Dziekuje CI bardzo za cenne wskazowki.Jutro ide do apteki i zakupuje TWOJ "codzienny prowiant" Rzeczywiscie wiele spraw mozna sobie jakos usprawnic i nie nalezy tak ciagle gdybac, ze moze to to albo tamto.
Przeciez postawiono diagnoze, ktora okazala sie trafna i dobrze, bo nie wiem jak znioslabym cos gorszego. Bardzo podziwiam ludzi, ktorzy maja wiecej optymizmu niz ja, ale ciesze sie bardzo , ze mamy kontakt ze soba, bo jakos lepiej robi sie czlowiekowi na duszy. Dzis mam sie troszke lepiej, prawa reka tylko jakas taka oslabiona i palce jej dretwieja. W ostatnia niedziele bylam w szpitalu , poniewaz mialam jelitowke i musieli mi podac elektrolity, choc rzecz jasna wyniki krwi(zrobili mi na miejscu) byly dobre.Wiec wkuli sie w prawe ramie(paskudny weflon) i tak wolno to splywalo, wiec sobie troszke to przyspieszylam, i teraz sie zastanawiam czy to aby nie od tego mam teraz taka oslabina reke(od dloni az do ramienia). Poza tym jutro mam egzamin na prawko ( to juz moj 4 praktyczny) wiec moze tym razem sie uda. NESKO a co ty porabiasz , jaka masz prace, jestesmy w tym samym wieku praktycznie a juz takie przykre doswiadczenia za soba.Z TWOICH postow wynika, ze mieszkasz w Warszawie lub okolicy. Bylam tam raz w zyciu i bardzo bym chciala wybrac sie jeszcze raz. Pozdrawiam. beata.

Laski a u WAS cisza tylko my Z NESKA cos ostatnio drukujemy. PIszcie babeczki co u WAS , a moze dretwienia odeszly?(zycze wszystkim tego) Czekamy
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 22:15   #772
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

obecnie szukam pracy, i też robię prawko, na razie mam za sobą kurs teoretyczny, i 2 godziny jazd

Mam nadzieję żemój zestaw:
[calcium 500 D polfa Łódź- jedna saszetka dziennie między posiłkami
magnezin 500 -3 tabletki dziennie po jednej po posiłkach
vit b complex- 3 razy dziennie po jednej łącznie z magnezem
Do tego higieniczny tryn życia przedewszystkim odpowioednia ilość snu, u mnie niedobór snu ma większy wpływ niz np stres,ćwiczenia fizyczne sa również wskazane, ja biegam] Ci pomoże napewno nie będzie to od razu ale z czasem napewno takMam takie wrażenie że najważniejsze dla nas jest utrzymanie stałego poziomu tych pierwiastków bo nasze organizmy za mocno reagują na wachania ich stężeń.Wysnułam taki wniosek po tym jak na chwilkę odstawiam leki i po jakiś czasie czuję że to wraca...

I nie mów hop tfu tfu może Ty niedługo będziessz mnie pocieszać bo przez to prawo jady jakoś strasznie stresuję się.....

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2007-04-10 o 22:50
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 13:36   #773
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

NESKO!

Zdalam i mam prawko. To byl czwarty raz i kupa stresu, ale wkoncu sie udalo.zaczelam brac te leki co TY i moze nastapi jakas poprawa.... Narazie reka boli ale gdzies w barku i jakas taka inna jest, kluje mnie tam niemilosiernie i wtedy te glupie mysli powracaja. A jesli chodzi o to moje spanie, to roznie bywa. Moja corcia ma teraz fochy i budzi sie w nocy, tak wiec cienko u mnie z wysypianiem sie. Piszesz , ze szukasz pracy, to rzeczywiscie tak jak i kurs prawa jazdy dosc stresujaca sprawa. Jednak tak sobie mysle, ze w koncu i Tobie sie uda i bedziemy swietowac!
A powiedz mi jeszce NESKO czy Ciebie w walce z ta "paskuda" wspieraja bliscy? Napisze dzis jeszce do Ciebie ale jak wroce do wroclawia,bo narazie siedze u mojej mamy. pa
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 09:17   #774
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

Beatko mnie wspiwrał tylko mój TZ, Rodzina traktowała to trochę z niedopwierzaniem, niestety Ale daliśmy radę

u mnie objawy jakie pojawiły się ostatnio to mrowienie i drętwienie policzków, ale już mija bo zadbałam o odpowiednio długi sen, nawadnianie itp

Przypomniała mi się doś ważna rzecz , jak byłam na pierwszej wizycie w poradni tężyczkowej dostałam skierowanie na mase badań z krwi , w tym na poziom Vit B12 i okazało się że mam bardzo duży niedobór , neurolog powiedział że trzeba jak naszybciej jego poziom , dostałam serię zastrzyków a potem kontrolne badanie krwi i już było ok, może zbadaj to...dodatkowo neurolog powiedział że niedobór wyrównuje się tylko zastrzykami, tabletki są nieskuteczne, bo oczywiście nie chciałam brać zastrzyków ttylko tabletki ....
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 20:50   #775
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

NESKO!
Nareszcie w domciu.JUtro ide na badania endokrynologiczne, maja mnie przebadac od stop do glow.A i jeszce bede robic zdjecia rentgenowskie odcinka szyjnego , bo z nim nie hallo i tezyczka moze byc wlasnie z tego powodu. Dretwienia troche mnie mecza, ale jakos tak optymistycznie sie ostatnio nastawiam, wiec mam nadzieje , ze wkoncu ta "cholera" troszke odpusci.A co u Ciebie, jak poszukiwania pracy?
Mnie moj maz na poczatku traktowal jak chipochondryczke, ale jak zobaczyl pierwszy pelnoobjawowy atak to sie wystraszyl i spuscil z tonu. Tylko moja mama czula, ze cos jest nie tak, bo zna mnie bardzo dobrze i wie, ze na glupoty nie marnowalabym czasu. Teraz czekam na moje autko i wiele powinno sie zmienic...
Biore tez Twoj codzienny zestawik super witaminek i zobaczymy co dalej...
Jutro po badaniach wstepnych dam znac... Caluski
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 20:55   #776
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

DJW!
Odezwij sie wkoncu. Tezyczka wciaz aktualna...
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 20:57   #777
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

NATA, EDWINIA< OLEOLE co sie dzieje dziewczeta? Nic nie piszecie?Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na Wasze posty.
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 09:38   #778
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez malinowskabeata Pokaż wiadomość
NESKO!
Nareszcie w domciu.JUtro ide na badania endokrynologiczne, maja mnie przebadac od stop do glow.A i jeszce bede robic zdjecia rentgenowskie odcinka szyjnego , bo z nim nie hallo i tezyczka moze byc wlasnie z tego powodu. Dretwienia troche mnie mecza, ale jakos tak optymistycznie sie ostatnio nastawiam, wiec mam nadzieje , ze wkoncu ta "cholera" troszke odpusci.A co u Ciebie, jak poszukiwania pracy?
Mnie moj maz na poczatku traktowal jak chipochondryczke, ale jak zobaczyl pierwszy pelnoobjawowy atak to sie wystraszyl i spuscil z tonu. Tylko moja mama czula, ze cos jest nie tak, bo zna mnie bardzo dobrze i wie, ze na glupoty nie marnowalabym czasu. Teraz czekam na moje autko i wiele powinno sie zmienic...
Biore tez Twoj codzienny zestawik super witaminek i zobaczymy co dalej...
Jutro po badaniach wstepnych dam znac... Caluski
poproś go o zbadanie poziomu wit B 12
Co do zestawu to jakbyś znalazła coś tańszego i dużą zawartością to daj znać
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 08:52   #779
djw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 15
Dot.: dretwienie rak

witam, nie dostawałam wogóle powiadomoeń,ze piszecie, dopiero dzis tu weszłam.bo mi zaczłą znowu dretwiecpoliczek i miałam mrowienie na plecach, miedzy łopatkami. powieka jakby mniej mrugała,ale znowu, z tym,ze miałam sporo stresów, wiec sie nasiliło próby tężyczkowe robiłam w Marciniaku na traugutta, gdzie u nas jest dobra przychodnia tężyczkowa?
djw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 18:56   #780
malinowskabeata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 38
Dot.: dretwienie rak

DJW
Nie ma we Wrocku poradni tezyczkowej, bo pytalam juz wszedzie , sprawdzalam tez na internecie. Ja na etapie badan endokrynologicznych. Dzis mam dziwna noge, taka slaba jakos, a w ogole parszywy nastroj, ze wyc sie chce!!! pa kobitki
malinowskabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-13 20:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.