Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56. - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-12, 12:19   #2161
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Weź to wytłumacz tym wszystkim internetowym mędrcom, którzy Ci będą wmawiać, że jak właściciel nie nauczy psa agresji, to on nigdy nie będzie agresywny.

A co do dzieci, to sto razy wolałabym adoptowane niż własne. Mam gdzieś moje geny, a ciąża i poród to dla mnie teksańska masakra piłą mechaniczną. A do tego świat jest taki przeludniony, że po co dorabiać dzieci, skoro już są?
racja
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 12:27   #2162
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Starszy mężczyzna kłania się pierwszy kobiecie w mniej więcej swoim wieku lub starszej. Młodsza kobieta kłania się pierwsza starszemu mężczyźnie.
Ja znalazłam coś takiego na temat kłaniania się kto komu. Pomijając, czy mężczyzna kłania się kobiecie czy nie to rozumiem, że uważasz witając się na to, w jakim tempie idzie osoba z naprzeciwka, aby nie popełnić fopa?

Cytat:
Zobaczmy, co na ten temat pisze taka sława jak Edward Pietkiewicz w swojej pracy „Savoir vivre dla każdego” (Świat Książki, Warszawa 1997): „Jedni utrzymują, że pierwszy kłania się ten, kto jest lepiej wychowany, inni – że wymiana ukłonów odbywa się jednocześnie, a jeszcze inni formułują pewne reguły. A więc mężczyzna kłania się kobiecie, młodszy – starszemu, pracownik – przełożonemu, idący stojącemu, wchodzący – obecnym, jadący samochodem – idącym pieszo, pojedyncza osoba – grupie, idący schodami w górę – schodzącemu w dół, idący szybciej – idącemu wolniej” (s. 78-79).
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 12:33   #2163
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

https://www.psy.pl/pies-zaginal-po-w...hUrACQfrmvHUks

ale sie wzruszylam tą historią

Chlopiec stracil w wypadku mame i siostre, a potem szukal psa. Chlopiec czekal na nich nad morzem z dziadkami.

jakie to życie kruche, pies sie odnalazl, tata żyje, a reszta wiadomo
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 12:36   #2164
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja znalazłam coś takiego na temat kłaniania się kto komu. Pomijając, czy mężczyzna kłania się kobiecie czy nie to rozumiem, że uważasz witając się na to, w jakim tempie idzie osoba z naprzeciwka, aby nie popełnić fopa?


Zwykle, jeśli oboje idziemy piechotą, to tempo jest porównywalne.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 12:54   #2165
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Zwykle, jeśli oboje idziemy piechotą, to tempo jest porównywalne.
A można iść inaczej niż pieszo? Było napisane, że idący szybciej kłania się idącemu wolniej - jestem więc ciekawa, czy oceniasz tempo kroku zanim się przywitasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:01   #2166
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A można iść inaczej niż pieszo? Było napisane, że idący szybciej kłania się idącemu wolniej - jestem więc ciekawa, czy oceniasz tempo kroku zanim się przywitasz?
Myślę, że tu chodziło o dużo szybsze tempo niż zwykle i dlatego ten idący szybciej kłania się pierwszy, bo ten idący dużo wolniej może mieć za mało czasu na reakcję, albo może też nie zauważyć osoby, która go mijała
Nie zdarzyła mi się jeszcze sytuacja, aby starszy znajomy mi mężczyzna szedł sporo szybciej niż ja. Zwykle nie mam takiego problemu, żebym musiała oceniać czyjeś tempo, bo ono jest podobne, jak moje.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:03   #2167
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Myślę, że tu chodziło o dużo szybsze tempo niż zwykle i dlatego ten idący szybciej kłania się pierwszy, bo ten idący dużo wolniej może mieć za mało czasu na reakcję, albo może też nie zauważyć osoby, która go mijała
Nie zdarzyła mi się jeszcze sytuacja, aby starszy znajomy mi mężczyzna szedł sporo szybciej niż ja. Zwykle nie mam takiego problemu, żebym musiała oceniać czyjeś tempo, bo ono jest podobne, jak moje.
Jeśli idziesz schodami w dół to też nigdy nie mówisz pierwsza "dzień dobry" osobie wchodzącej pod górę? I nigdy nie poprawiasz włosów w miejscu publicznym? Do restauracji wchodzisz zawsze potulnie za mężczyzną?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2019-07-12 o 13:06
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 13:09   #2168
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jeśli idziesz schodami w dół to też nigdy nie mówisz pierwsza "dzień dobry" osobie wchodzącej pod górę? I nigdy nie poprawiasz włosów w miejscu publicznym? Do restauracji wchodzisz zawsze potulnie za mężczyzną?
Staram się przestrzegać zasad savoir vivre na co dzień, bo one porządkują rzeczywistość. Ale nie jestem idealna, więc pewnie i gafy mi się zdarzają
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:14   #2169
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Staram się przestrzegać zasad savoir vivre na co dzień, bo one porządkują rzeczywistość. Ale nie jestem idealna, więc pewnie i gafy mi się zdarzają
A dla mnie żaden to porządek, jeśli moją kulturę i dobre wychowanie ocenia się na podstawie mojej płci, wieku i "pozycji społecznej".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:23   #2170
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A dla mnie żaden to porządek, jeśli moją kulturę i dobre wychowanie ocenia się na podstawie mojej płci, wieku i "pozycji społecznej".
Nie ma o co się denerwować, w wielu innych dziedzinach też są zasady i prościej jest, jak wszyscy ich przestrzegają.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:24   #2171
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Nie ma o co się denerwować, w wielu innych dziedzinach też są zasady i prościej jest, jak wszyscy ich przestrzegają.
W jakiej innej dziedzinie jest taka sytuacja, że masz dwie osoby: kobietę lat 33 i mężczyznę lat 58, oboje zrobią te samą rzecz, ale tylko jedno z nich jest chamem, a drugie jest dobrze wychowane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 13:31   #2172
Kymonka
Raczkowanie
 
Avatar Kymonka
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 90
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

A co do dzieci, to sto razy wolałabym adoptowane niż własne. Mam gdzieś moje geny, a ciąża i poród to dla mnie teksańska masakra piłą mechaniczną. A do tego świat jest taki przeludniony, że po co dorabiać dzieci, skoro już są?
Amen. Nigdy nie rozumialam tego całego zamieszania wokól więzów krwi i tego, że rodziny sie nie wybiera. Co jest dla mnie juz szczytem absurdu w momencie kiedy relacje rodzinne opieraja sie na tym, że nie istnieją poza formalnym "przecież to rodzina wiec trzeba".
Kymonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:35   #2173
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W jakiej innej dziedzinie jest taka sytuacja, że masz dwie osoby: kobietę lat 33 i mężczyznę lat 58, oboje zrobią te samą rzecz, ale tylko jedno z nich jest chamem, a drugie jest dobrze wychowane?
Nie miało to być dosłowne. Ale ok, jeśli niemowlę beknie po jedzeniu to nie jest chamskie, jeśli zrobi tak osoba dorosła, to chamskie jest.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:37   #2174
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Nie miało to być dosłowne. Ale ok, jeśli niemowlę beknie po jedzeniu to nie jest chamskie, jeśli zrobi tak osoba dorosła, to chamskie jest.
A czy w tym przykładzie ma znaczenie płeć tego dziecka i dorosłego? Pominę, że przykład słaby, bo dziecko nie jest świadome wielu rzeczy.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:42   #2175
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A czy w tym przykładzie ma znaczenie płeć tego dziecka i dorosłego? Pominę, że przykład słaby, bo dziecko nie jest świadome wielu rzeczy.
Ale wiek już tak.
Niestety żyjemy w społeczeństwie i łatwiej jest, gdy większość stosuje się do zasad. Jeśli ktoś tego nie robi, to musi się liczyć z tym, że jest postrzegany w przypadku np zasad savoir-vivre jak ktoś niekulturalny. A czy go to obejdzie, czy nie, to już inna sprawa.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 13:45   #2176
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ale wiek już tak.
Niestety żyjemy w społeczeństwie i łatwiej jest, gdy większość stosuje się do zasad. Jeśli ktoś tego nie robi, to musi się liczyć z tym, że jest postrzegany w przypadku np zasad savoir-vivre jak ktoś niekulturalny. A czy go to obejdzie, czy nie, to już inna sprawa.
Masz rację, zasady z podziałem na płeć są bardzo spoko. Wszystko było w porządku i panował ład, kiedy tylko mężczyźni mieli prawa wyborcze.

Słabe, że ktokolwiek popiera "zasady", zgodnie z którymi w absolutnie tej samej sytuacji będę oceniona jako niekulturalna lub dobrze wychowana przez wzgląd na moją płeć.

I bardzo jestem ciekawa - jaki to ład i porządek panuje na świecie przez to, że ludzie w określonej kolejności mówią sobie "dzień dobry"? Rozumiem, że gdyby mówili po prostu jako pierwsi, kiedy kogoś pierwsi widzą albo nie daj Boże powiedzieli jednocześnie, to ziemia by się zawaliła i świat absolutnie nie może tak funkcjonować?

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2019-07-12 o 13:53
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 14:49   #2177
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Przeczytaj zasady savoir-vivre i wszystko stanie się jasne.
No tak. Nieśmiertelny zbiór zasad z dooopy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Nie ma o co się denerwować, w wielu innych dziedzinach też są zasady i prościej jest, jak wszyscy ich przestrzegają.
Tak. Na przykład istnieją zasady BHP, żeby pracownikowi nie urwało ręki.

Zasady zapisu, żeby każdy czytający zrozumiał, co się do niego napisało bez problemu.

Zasady savoir vivre to zasady, które nikomu nie ułatwiają życia, a często są sprzeczne z logiką i łatwością życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 16:22   #2178
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Weź to wytłumacz tym wszystkim internetowym mędrcom, którzy Ci będą wmawiać, że jak właściciel nie nauczy psa agresji, to on nigdy nie będzie agresywny.

A co do dzieci, to sto razy wolałabym adoptowane niż własne. Mam gdzieś moje geny, a ciąża i poród to dla mnie teksańska masakra piłą mechaniczną. A do tego świat jest taki przeludniony, że po co dorabiać dzieci, skoro już są?

A co do mówienia dzień dobry, to zawsze miałam to kompletnie gdzieś. Jak ktoś mi mówi, to odpowiadam, żeby nie być burakiem, a jak nie to nie.
Wydaje mi się, że człowiek też może nagle stać się psychopata bez powodu

Ja bym wolała własne z ciekawości i żeby obejść procedury adopcyjne. To nie jest dobre słowo, że bym wolała, bo w sumie widzę takie widzę plusy a minus ogromny w postaci porodu i ciąży.
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
https://www.psy.pl/pies-zaginal-po-w...hUrACQfrmvHUks

ale sie wzruszylam tą historią

Chlopiec stracil w wypadku mame i siostre, a potem szukal psa. Chlopiec czekal na nich nad morzem z dziadkami.

jakie to życie kruche, pies sie odnalazl, tata żyje, a reszta wiadomo
Też się wzruszyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 17:39   #2179
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
obecnie jadę na 2 etaty i w związku z tym, domem nie zajmuję się w ogóle. nie sprzatam, nie piorę, nie gotuję, nie robię zakupów... każda jedna kobieta z którą o tym rozmawiam jest w szczerym szoku, że mój TŻ (dobrowolnie!) przejął wszystkie obowiązki i radzi sobie nie gorzej niż ja.
aż się czasem zastanawiam z jakimi 'kalekami życiowymi' te kobiety żyją, że są aż tak zaskoczone, że facet może umieć zrobić na obiad lazanię i posegregować pranie
No nie? Też mnie to dziwi. Bo jak, kobieta która pracuje wraca i ma ogarniać a facet po pracy wraca.... i co?

Mój mąż ma hopla na punkcie segregacji prania. Robocze białe, robocze kolorowe. Białe, kolorowe, ciemne. Osobno dziecka. Osobno majtki i skarpetki. Plus ręczniki.

Przyznam się też że często żyjemy w balaganie. Bywa że wracamy tak zmęczeni że siłę mamy tylko na zabawę z dzieckiem.
Wszyscy żyją
Marzę o pani która by przychodziła posprzątać ale nie mogę trafić na dobrą, serio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86986591]Kilkulatek bardziej uwiązuje w domu niż niemowlak. Że już o chorobach nie wspomnę. Dopóki dziecko nie trafi do przedszkola to jest zwykle zdrowe jak ryba i można sobie z nim pojechać kiedy chcesz i gdzie chcesz pakujesz do samochodu i nie martwisz się, że jutro musi iść do przedszkola albo mieć odrobione lekcje na następny dzień w szkole. A przedszkole to wylęgarnia chorób. Dziecko w pierwszym roku przedszkola potrafi mieć przez tydzień biegunkę, kolejne 3 dni w przedszkolu i gluty przez kolejne 2 tygodnie, wyzdrowieje na 5 dni i kolejne 1,5 tygodnia znowu siedzi w domu bo kaszel, idzie do przedszkola na 12 dni, już się cieszysz a tu nagle znowu biegunka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Totalny stereotyp.
Nie wrzucaj wszystkich dzieci do jednego worka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 19:15   #2180
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja po prostu o wiele lepiej widzę siebie jako opiekuna dziecka, z którym mogę się już komunikować, z którym mogę spędzać czas i robić rzeczy, w których ono świadomie uczestniczy, które rozumie mnie i które ja rozumiem.
Nie mam doświadczenia z niemowlakami, ale z 4-5 latkami można naprawdę świetnie się komunikować.
Mnie za to przeraża myśl, że dziecko dorasta. Pewnie dlatego, że kiedyś opiekowałam się taką małą dziewczynką... Cały dzień razem i bez nudy, naprawdę fajnie spędzałyśmy czas. Potem zaczęła dorastać i z różnych względów spotykałyśmy się rzadziej. Dziś jest już nastolatką. Jak czasem przyjdzie do mnie do domu to nie umiem jakoś z nią nawiązać tej więzi, co dawniej. Kiedyś sięgałyśmy po kredki i to wystarczyło za rozrywkę. Teraz mam wrażenie, że szybko się nudzi wszystkim. Ani pogadać jak z przyjaciółką, ani kolorować. Znajomość trochę umiera. Z własnym dzieckiem na pewno jest inaczej, ale... Dziwne jest to dorastanie.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 19:25   #2181
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość

Mój mąż ma hopla na punkcie segregacji prania. Robocze białe, robocze kolorowe. Białe, kolorowe, ciemne. Osobno dziecka. Osobno majtki i skarpetki. Plus ręczniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To tak jak ja.
Posunęłam się nawet do narzucenia rodzinie jednolitej kolorystyki. Mają nosić jasne, ciemne, albo kolorowe. Jednocześnie. Żadnej samowolki.
Oczywiście i tak mają to w d.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 19:41   #2182
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Nie mam doświadczenia z niemowlakami, ale z 4-5 latkami można naprawdę świetnie się komunikować.
Mnie za to przeraża myśl, że dziecko dorasta. Pewnie dlatego, że kiedyś opiekowałam się taką małą dziewczynką... Cały dzień razem i bez nudy, naprawdę fajnie spędzałyśmy czas. Potem zaczęła dorastać i z różnych względów spotykałyśmy się rzadziej. Dziś jest już nastolatką. Jak czasem przyjdzie do mnie do domu to nie umiem jakoś z nią nawiązać tej więzi, co dawniej. Kiedyś sięgałyśmy po kredki i to wystarczyło za rozrywkę. Teraz mam wrażenie, że szybko się nudzi wszystkim. Ani pogadać jak z przyjaciółką, ani kolorować. Znajomość trochę umiera. Z własnym dzieckiem na pewno jest inaczej, ale... Dziwne jest to dorastanie.
To jest kwestia tego, że po pierwsze nie miałyście kontaktu, a po drugie ona nie jest Twoim dzieckiem - więc macie dziwną relację, bo ani z Was rodzina, ani koleżanki. Znajoma z pracy ma córkę nastolatkę i absolutnie to uwielbia - mówi, że nigdy nie miały lepszego kontaktu, bo chodzą razem do kina, na kawę, siedzą na plotach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 19:50   #2183
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To jest kwestia tego, że po pierwsze nie miałyście kontaktu, a po drugie ona nie jest Twoim dzieckiem - więc macie dziwną relację, bo ani z Was rodzina, ani koleżanki. Znajoma z pracy ma córkę nastolatkę i absolutnie to uwielbia - mówi, że nigdy nie miały lepszego kontaktu, bo chodzą razem do kina, na kawę, siedzą na plotach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak dziecko już jest dorosłe? Też sobie tego nie wyobrażam

Ale moja mama lubi mnie chyba jako dorosłą... Jak się już widzimy czy słyszymy to właśnie jakaś kawa, plotki. Też mi się wydaje, że jak byłam młodsza to nie miałyśmy aż tak dobrego kontaktu jak teraz. Tylko u mnie trochę inna sytuacja, bo nas mama zostawiła z ojcem. Jako nastolatka miałam do niej żal a teraz to właśnie bardziej jak koleżanki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 20:20   #2184
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Ja tam zawsze z mama byłam blisko, czy za dzieciaka czy jako dorosła.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 22:33   #2185
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Weterynarze i ich rady dotyczące żywienia zwierząt to temat-rzeka. Ale jak można oczekiwać czegoś innego, skoro 90% z nich ma notesiki, długopisy i tablice z logo Royala, a w gablotce pełna wystawka tych karm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, to temat rzeka. Ja naprawde nie wiem kto to poleca. Nie trzeba byc weterynarzem zeby rozumiec ze ten sklad jest za duzy.

Ktos tutaj pisal, ze sucha karma jest zla. Moj pies jest bardzo wybredny. Jak juz dopasujemy jakas mokra karme, to po tygodniu przestaje ja jesc. Najlepiej sprawdza sie u nas karma sucha. Kupujemy wolfsblut - bez zboz, dobry sklad. Jestem bardzo zadowolona. Czasami dam mu mokra karme 100% miesa , ale to tak raz na tydzien moze.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 23:21   #2186
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Nie mam doświadczenia z niemowlakami, ale z 4-5 latkami można naprawdę świetnie się komunikować.
Mnie za to przeraża myśl, że dziecko dorasta. Pewnie dlatego, że kiedyś opiekowałam się taką małą dziewczynką... Cały dzień razem i bez nudy, naprawdę fajnie spędzałyśmy czas. Potem zaczęła dorastać i z różnych względów spotykałyśmy się rzadziej. Dziś jest już nastolatką. Jak czasem przyjdzie do mnie do domu to nie umiem jakoś z nią nawiązać tej więzi, co dawniej. Kiedyś sięgałyśmy po kredki i to wystarczyło za rozrywkę. Teraz mam wrażenie, że szybko się nudzi wszystkim. Ani pogadać jak z przyjaciółką, ani kolorować. Znajomość trochę umiera. Z własnym dzieckiem na pewno jest inaczej, ale... Dziwne jest to dorastanie.
Ile lat ma ta wasza nastolatka?
Do nas też przychodzi, znam ja od kilku lat. Kiedyś zawsze graliśmy w gry roznego rodzaju. Teraz jest rzadziej bo woli koleżanki (pewnie i kolegow) i szybciej idzie do domu, bo ma jakieś swoje zajęcia.
Ale lubimy pogadać we dwie, jak jest ochota to sobie oplotkujemy wszystkich, opowie o perypetiach miłosnych koleżanek, historyjki że szkoły. Śmiesznie się tego słucha, bo mam 30, a wydaje mi się jakbym sama wczoraj miała te problemy. Może to kwestia osobowości, niektórzy nie lubią dużo mówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 08:48   #2187
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Mój kot jedną karmę tak lubi, że robi po niej 2 kupy na dobę. No bez przesadyzmu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 12:29   #2188
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ile lat ma ta wasza nastolatka?
Do nas też przychodzi, znam ja od kilku lat. Kiedyś zawsze graliśmy w gry roznego rodzaju. Teraz jest rzadziej bo woli koleżanki (pewnie i kolegow) i szybciej idzie do domu, bo ma jakieś swoje zajęcia.
Ale lubimy pogadać we dwie, jak jest ochota to sobie oplotkujemy wszystkich, opowie o perypetiach miłosnych koleżanek, historyjki że szkoły. Śmiesznie się tego słucha, bo mam 30, a wydaje mi się jakbym sama wczoraj miała te problemy. Może to kwestia osobowości, niektórzy nie lubią dużo mówić.
14 lat. Ale rzadko się widywałyśmy przez kilka lat. No i ona ma dość zamknięty charakter, właśnie rozmowa się za bardzo nie klei. Chyba po prostu nie jest jedną z tych nastolatek, z którymi się plotkuje o mniejszych i większych głupotkach. Owszem, pośmiejemy się trochę, ale to ja bardziej nakręcam rozmowę i nieco mnie to męczy.
Miłosne perypetie i historyjki jej nie kręcą, a to faktycznie byłby nośny temat.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 14:13   #2189
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Dziwi mnie, że McDonald pakuje zamówienia z ubereats w milion toreb... po co to? Zapakowaliby w 1 i też by było. Nie nie zamawiam ogromnej ilości jedzenia. Np. takie 2foryou - 1 torba na frytki 2 torba na cheeseburgera (te papierowe torby). No po co to tak marnować papier ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 14:38   #2190
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86990428]Dziwi mnie, że McDonald pakuje zamówienia z ubereats w milion toreb... po co to? Zapakowaliby w 1 i też by było. Nie nie zamawiam ogromnej ilości jedzenia. Np. takie 2foryou - 1 torba na frytki 2 torba na cheeseburgera (te papierowe torby). No po co to tak marnować papier ...
[/QUOTE]


Przykładowo zamawiają dwie osoby - wegetarianin frytki, a jego partner cheeseburgera.

Za to mieliby niezłą chryję, więc wola zapakować tak.


U nas pewnie mniej, ale w Stanach mogliby mieć problemy. A że mają standardy na cały świat, to u nas tez tak jest.


(Przynajmniej tak się nauczyłam z pracy w takich miejscach, że kiedyś gdzieś był o to pozew/problem i firmy wolą się zabezpieczać, jeśli ktoś ma inny pomysł lub zna prawdziwy powód, chętnie przeczytam.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-01 13:05:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.