Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-25, 08:27   #2161
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Widać, że się nigdy nie chodziło na żaden wykład z antropologii, co? Dowiedziałabyś się, że brak kultury też jest kulturą.
A co ja bym miała robić na wykładzie z antropologii? Myślisz, że na każdych studiach jest obowiązkowo taki przedmiot albo że każdy skończył studia humanistyczne? Bardzo dziwny przytyk


Możecie sobie cytować definicje (pop)kultury, ile tylko chcecie, ale to nie zmieni mojego zdania, że jak wchodzę na forum o nazwie "Kultura", a tam 90% tematów jest typu "Warsaw shore", "Rolnik szuka żony", "Love island" czy "Barwy szczęścia", to jednak to jakoś świadczy o naszym społeczeństwie. Sam fakt, że coś leci w telewizji nie robi z byle g*wna kultury, ani nawet popkultury. Dla mnie to jest powód do refleksji, a nie przerzucania się definicjami z wikipedii.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 08:57   #2162
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
A co ja bym miała robić na wykładzie z antropologii? Myślisz, że na każdych studiach jest obowiązkowo taki przedmiot albo że każdy skończył studia humanistyczne? Bardzo dziwny przytyk


Możecie sobie cytować definicje (pop)kultury, ile tylko chcecie, ale to nie zmieni mojego zdania, że jak wchodzę na forum o nazwie "Kultura", a tam 90% tematów jest typu "Warsaw shore", "Rolnik szuka żony", "Love island" czy "Barwy szczęścia", to jednak to jakoś świadczy o naszym społeczeństwie. Sam fakt, że coś leci w telewizji nie robi z byle g*wna kultury, ani nawet popkultury. Dla mnie to jest powód do refleksji, a nie przerzucania się definicjami z wikipedii.
Też mnie to rozbawiło. Nie wiem, gdzie w moim planie w klasie mat-fiz w LO lub później na politechnice na wydziale mechanicznym miałam mieć zajęcia z antropologii. Może jeszcze teatr i filozofia?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 09:00   #2163
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87274625]A mnie wlasnie zdzilwil kolejny watek pieterkowy, i oburzenie autorki, ze tesciowa pali na dole w swoim domu, a smrodek papierosowy dolatuje na pieterko [/QUOTE] mnie też. Ale na żywo moja jedna znajoma miała pretensje do teściów, u których na pięterku (wydzielonym jako odrębne mieszkanie) mieszkają od lat kilkunastu, że to nie jest przepisane na nich. Plus inne pretensje typu, że jak im teściowa przychodzi w trakcie ich wyjazdu dłuższego zwierzęta zostawione dokarmiac i oporządzić to naniosła dużo piachu "a tak było ładnie posprzątane" i tez teksty, ze jej nie cierpi itp.
i to sa zachowanie, które mnie dziwią, a u osób, które od własnych rodziców dostaly tyle co nic, jedynie mnóstwo problemów, jeszcze bardziej.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 09:15   #2164
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87276279]mnie też. Ale na żywo moja jedna znajoma miała pretensje do teściów, u których na pięterku (wydzielonym jako odrębne mieszkanie) mieszkają od lat kilkunastu, że to nie jest przepisane na nich. Plus inne pretensje typu, że jak im teściowa przychodzi w trakcie ich wyjazdu dłuższego zwierzęta zostawione dokarmiac i oporządzić to naniosła dużo piachu "a tak było ładnie posprzątane" i tez teksty, ze jej nie cierpi itp.
i to sa zachowanie, które mnie dziwią, a u osób, które od własnych rodziców dostaly tyle co nic, jedynie mnóstwo problemów, jeszcze bardziej.[/QUOTE]

Texz mnie zdziwil ten watek, ale mam podobna sytuacje w swoim otoczeniu. Moja kolezanka wprowadzila sie na pietro do tesciowej. Namowil ja maz, bo dom jest duzy, tesciowa sama, pietro wolne.
Zrobili duzy remont, wladowali tam kupe pieniedzy, mieszkaja tam juz ponad 4 lata, maja dwoje dzieci, ale...

oni nie utrzymuja kontaktow z ta tesciowa na dole

Maja osobne wejscie do domu, ok. Ale wciaz

Nie rozumiem jak mozna mieszkac w jednym domu i W OGOLE ze soba nie rozmawiac.

Juz drugi raz sie z tym spotykam, bo w ten sam sposob zyla moja ciotka ze swoja wlasna corka, ale to juz byly grubsze sprawy i szkoda opisywac ;-)
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 09:20   #2165
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ja mieszkam w jednym bloku z teściową i najczęściej się z nią widuję, jak się mijamy na zakupach na osiedlu Nie czuję żadnej potrzeby, żeby do niej chodzić. Mój TŻ chodzi tak raz na tydzień-dwa na 20-30 minut.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 09:29   #2166
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też mnie to rozbawiło. Nie wiem, gdzie w moim planie w klasie mat-fiz w LO lub później na politechnice na wydziale mechanicznym miałam mieć zajęcia z antropologii. Może jeszcze teatr i filozofia?


Filozofię akurat potrafią wepchnąć na tak różne kierunki studiów, że można się zdziwić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Ja mam na sąsiedniej ulicy bliską rodzinę, a jestem u nich może 3 razy w roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 09:45   #2167
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Mogłabym dostać link do wątku o pięterku i papierosowej teściowej?
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 09:47   #2168
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Mogłabym dostać link do wątku o pięterku i papierosowej teściowej?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271273

chyba o to chodzi, bo po tytule mi sie kojarzy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:07   #2169
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
A co ja bym miała robić na wykładzie z antropologii? Myślisz, że na każdych studiach jest obowiązkowo taki przedmiot albo że każdy skończył studia humanistyczne? Bardzo dziwny przytyk
A mnie dziwi nadwrażliwość wizażanek. Serio. Rzucić im definicją słowa kultura, a one to biorą za osobisty przytyk. Serio?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:11   #2170
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A mnie dziwi nadwrażliwość wizażanek. Serio. Rzucić im definicją słowa kultura, a one to biorą za osobisty przytyk. Serio?
To przeczytaj jeszcze raz swoj post i zastanow sie, czy aby na pewno to nie byl osobisty przytyk.


Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Widać, że się nigdy nie chodziło na żaden wykład z antropologii, co? Dowiedziałabyś się, że brak kultury też jest kulturą.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:12   #2171
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87276351]Ja mieszkam w jednym bloku z teściową i najczęściej się z nią widuję, jak się mijamy na zakupach na osiedlu Nie czuję żadnej potrzeby, żeby do niej chodzić. Mój TŻ chodzi tak raz na tydzień-dwa na 20-30 minut.[/QUOTE]

Wydaje mi sie, ze to jednak cos innego niz wspolny dom, ktorym trzeba jednak ustalic kwestie rachunkow, ogrzewania, ewentualnych remontow itd.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 10:14   #2172
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Z takich rzeczy jeszcze mnie dziwi jak moja mama (Ale pewnie nie tylko ona) ze mną rozmawia. Jakby nie istniała żadna antykoncepcja np. koleżanka ma krucho z kasą "pojawi się drugie dziecko", kolega ma problem z pracą nie ukończył studia, bo młodo założył rodzinę i chyba faktycznie wpadł z żoną "ludzie się poślubiają, a przecież wiadomo, że można się spodziewać w takiej sytuacji dziecka" nawet w takich luźnych rozmowach o niczym "pojawi się dziecko, bo to nigdy nie wiadomo" "Może się przydarzyc" tak jakby ludzie w związkach nigdy się nie zabezpieczali i nie mieli nad niczym władzy i zarówno jakby nigdy nie planowali dzieci. Wchodzisz w związek i nie znasz dnia ani godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmmm, wiesz co? To chyba nie jest takie rzadkie w starszym pokoleniu. Ono było chyba z tą antykoncepcją jakoś na bakier. Jestem w stanie się założyć, że moja babcia nie wiedziała co to. (Zresztą miała już dzieci, zanim wynaleziono pigułkę). Mama musiała lepiej ogarniać, skoro jestem jedynaczką, ale wciąż mam wrażenie, że w tym PRL-u to wiedza na ten temat nie była taka rozpowszechniona i oczywista jak dzisiaj. Ludziom tak jakoś nagle rosły brzuchy i pojawiały się dzieci. Przynajmniej właśnie po sposobie, w jaki o tym mówią, można tak pomyśleć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:16   #2173
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Texz mnie zdziwil ten watek, ale mam podobna sytuacje w swoim otoczeniu. Moja kolezanka wprowadzila sie na pietro do tesciowej. Namowil ja maz, bo dom jest duzy, tesciowa sama, pietro wolne.
Zrobili duzy remont, wladowali tam kupe pieniedzy, mieszkaja tam juz ponad 4 lata, maja dwoje dzieci, ale...

oni nie utrzymuja kontaktow z ta tesciowa na dole

Maja osobne wejscie do domu, ok. Ale wciaz

Nie rozumiem jak mozna mieszkac w jednym domu i W OGOLE ze soba nie rozmawiac.

Juz drugi raz sie z tym spotykam, bo w ten sam sposob zyla moja ciotka ze swoja wlasna corka, ale to juz byly grubsze sprawy i szkoda opisywac ;-)
Widocznie za sobą nie przepadają. Choć z drugiej strony wtedy tym bardziej nie rozumiem po co mieszkać w jednym domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:17   #2174
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Patrząc na ilość wpadek (chociażby na słynnych wątkach pięterkowych) to chyba nadal wiedza tajemna. Chyba, że to "wpadki" są.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:17   #2175
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
To przeczytaj jeszcze raz swoj post i zastanow sie, czy aby na pewno to nie byl osobisty przytyk.
Litości! Informacja jest taka: jakbyś miała zajęcia z antropologii, toby Ci tam powiedzieli, że wszelka ludzka działalność jest kulturą (w przeciwieństwie do natury), brak kultury też, więc widać, że nie chodziłaś. Jak Ci powiem, że nie znasz jakiegoś pojęcia z fizyki kwantowej albo z psychologii, to też się obrazisz? Poza tym, jak się ma chociaż minimum dystansu, to chyba można zauważyć, że nie napisałam tego do końca na poważnie? No kurde, to zdanie nawet nie wygląda poważnie jak dla mnie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:20   #2176
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Litości! Informacja jest taka: jakbyś miała zajęcia z antropologii, toby Ci tam powiedzieli, że wszelka ludzka działalność jest kulturą (w przeciwieństwie do natury), brak kultury też, więc widać, że nie chodziłaś. Jak Ci powiem, że nie znasz jakiegoś pojęcia z fizyki kwantowej albo z psychologii, to też się obrazisz? Poza tym, jak się ma chociaż minimum dystansu, to chyba można zauważyć, że nie napisałam tego do końca na poważnie? No kurde, to zdanie nawet nie wygląda poważnie jak dla mnie.
Taaaak, tak, teraz nagle się okazuje, że post nie był na poważnie, tylko ja nie mam dystansu litości
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:38   #2177
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Z takich rzeczy jeszcze mnie dziwi jak moja mama (Ale pewnie nie tylko ona) ze mną rozmawia. Jakby nie istniała żadna antykoncepcja np. koleżanka ma krucho z kasą "pojawi się drugie dziecko", kolega ma problem z pracą nie ukończył studia, bo młodo założył rodzinę i chyba faktycznie wpadł z żoną "ludzie się poślubiają, a przecież wiadomo, że można się spodziewać w takiej sytuacji dziecka" nawet w takich luźnych rozmowach o niczym "pojawi się dziecko, bo to nigdy nie wiadomo" "Może się przydarzyc" tak jakby ludzie w związkach nigdy się nie zabezpieczali i nie mieli nad niczym władzy i zarówno jakby nigdy nie planowali dzieci. Wchodzisz w związek i nie znasz dnia ani godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To nie tylko tamto pokolenie wyznaje pogląd "jak jest ślub musi być dziecko". Rozmawiałam z, w tamtym czasie, chłopakiem koleżanki, który mnie uświadamiał, że po slubie w ciągu roku MUSI być dziecko, bo inaczej po co brać ślub. Jego koledzy nie mają i nawet nie planują na ten moment i on chodzi i im KAŻE mieć dziecko. 3 lata później twierdzi, że nie wolno młodych małżeństw pytać o plany ciążowe, to niegrzeczne niczyja sprawa, ale pogląd mu się zmienił tylko dlatego, że po ślubie, po roku, nawet w ciążę się im zajść nie udało. Gdyby nie to, to dalej by ludziom do łóżek zaglądał. A facet jest koło 30
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:45   #2178
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271273

chyba o to chodzi, bo po tytule mi sie kojarzy
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Hmmm, wiesz co? To chyba nie jest takie rzadkie w starszym pokoleniu. Ono było chyba z tą antykoncepcją jakoś na bakier. Jestem w stanie się założyć, że moja babcia nie wiedziała co to. (Zresztą miała już dzieci, zanim wynaleziono pigułkę). Mama musiała lepiej ogarniać, skoro jestem jedynaczką, ale wciąż mam wrażenie, że w tym PRL-u to wiedza na ten temat nie była taka rozpowszechniona i oczywista jak dzisiaj. Ludziom tak jakoś nagle rosły brzuchy i pojawiały się dzieci. Przynajmniej właśnie po sposobie, w jaki o tym mówią, można tak pomyśleć.
Moja mama słabo ogarniała chyba, bo z ojcem wpadli po drugim stosunku a ja powstałam z mitu, że gdy kobieta karmi piersią to nie zajdzie w ciążę Wydaje mi się, że wcześniej ludzie za antykoncepcję mieli jakieś zabobony, które jak widać, nie do końca działały. Może w miastach wiedza była lepiej rozpowszechniona, ale na wsiach, szczególnie tu na wschodzie to było z nią na bakier.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
To nie tylko tamto pokolenie wyznaje pogląd "jak jest ślub musi być dziecko". Rozmawiałam z, w tamtym czasie, chłopakiem koleżanki, który mnie uświadamiał, że po slubie w ciągu roku MUSI być dziecko, bo inaczej po co brać ślub. Jego koledzy nie mają i nawet nie planują na ten moment i on chodzi i im KAŻE mieć dziecko. 3 lata później twierdzi, że nie wolno młodych małżeństw pytać o plany ciążowe, to niegrzeczne niczyja sprawa, ale pogląd mu się zmienił tylko dlatego, że po ślubie, po roku, nawet w ciążę się im zajść nie udało. Gdyby nie to, to dalej by ludziom do łóżek zaglądał. A facet jest koło 30
Żałosny, zaściankowy typ.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:49   #2179
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Texz mnie zdziwil ten watek, ale mam podobna sytuacje w swoim otoczeniu. Moja kolezanka wprowadzila sie na pietro do tesciowej. Namowil ja maz, bo dom jest duzy, tesciowa sama, pietro wolne.
Zrobili duzy remont, wladowali tam kupe pieniedzy, mieszkaja tam juz ponad 4 lata, maja dwoje dzieci, ale...

oni nie utrzymuja kontaktow z ta tesciowa na dole

Maja osobne wejscie do domu, ok. Ale wciaz

Nie rozumiem jak mozna mieszkac w jednym domu i W OGOLE ze soba nie rozmawiac.

Juz drugi raz sie z tym spotykam, bo w ten sam sposob zyla moja ciotka ze swoja wlasna corka, ale to juz byly grubsze sprawy i szkoda opisywac ;-)

Nie dziwi mnie to zupełnie. Są takie sytuacje, że ktoś z rodziny okazuje się po prostu podły i następuje zerwanie kontaktu, ale np. trudno wyprowadzić się i zupełnie olać 80 letnią kobietę, która nie jest na tyle chora, by zamieszkała w domu opieki, ale też nie jest samodzielna, bo nie zrobi zakupów czy nie pojedzie do lekarza. Zatem ludzie ze sobą mieszkają, ale nie mają bliskich relacji.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 11:43   #2180
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
To nie tylko tamto pokolenie wyznaje pogląd "jak jest ślub musi być dziecko". Rozmawiałam z, w tamtym czasie, chłopakiem koleżanki, który mnie uświadamiał, że po slubie w ciągu roku MUSI być dziecko, bo inaczej po co brać ślub.


Jezus, tak. W marcu bralam slub, w dodatku mam 34 lata, i nie zlicze ile pytan o to czy w koncu jestem w ciazy od tego czasu dostalam
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 11:48   #2181
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że masz umowę, która go zobowiązuje do zabijania pod groźbą rozwodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiscie i grzecznie sie z obowiazkow malzenskich wywiazuje

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87274625]A mnie wlasnie zdzilwil kolejny watek pieterkowy, i oburzenie autorki, ze tesciowa pali na dole w swoim domu, a smrodek papierosowy dolatuje na pieterko [/QUOTE]

Gdyby ktos u mnie zamieszkal i narzekal na moje nawyki, to szybko bym tej osobie pokazala gdzie sa drzwi Nie ogarniam tego, jak mozna miec taki tupet i az tak roszczeniowa postawe


Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Nigdy o tym nie myślałam, ale rzeczywiście zwrot "pojawiło się dziecko" brzmi jak wielka niespodzianka, jakoś niepoważnie. Urodziło sie/przyszło na swiat dziecko znaczy zupełnie to samo i też nie określa okoliczności, a jakoś brzmi lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam sie.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87276351]Ja mieszkam w jednym bloku z teściową i najczęściej się z nią widuję, jak się mijamy na zakupach na osiedlu Nie czuję żadnej potrzeby, żeby do niej chodzić. Mój TŻ chodzi tak raz na tydzień-dwa na 20-30 minut.[/QUOTE]

Moi tesciowe mieszkaja niecaly kwadrans spacerem od nas, moj maz widzi sie z nimi ok. raz na tydzien czy dwa wlasnie, byloby to rzadziej, ale tesc nie mowi po angielsku wcale, a tesciowa dosc slabo, wiec czesto potrzebuja jego pomocy. Ja sie z nimi widze naprawde rzadko, maksymalnie raz w miesiacu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 12:42   #2182
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ja sie dziwie dzis samej sobie wczoraj i dzis zaplanowalam wolne, zeby ogarnac domowa papierkologie, rachunki firmowe,poszukac kursu doszkalajacego jezyk, zrobic test wyslany przez agencje, umowic sie na zmiane opon, upiec chleb i wogole cos ugotowac w tym tygodniu, od paru dni chodzi za mna mieso z wolnowara Wczoraj zrobilam nic, dzis juz pol dnia umknelo, a ja nadal sie obijam
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 12:44   #2183
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87277007]Ja sie dziwie dzis samej sobie wczoraj i dzis zaplanowalam wolne, zeby ogarnac domowa papierkologie, rachunki firmowe,poszukac kursu doszkalajacego jezyk, zrobic test wyslany przez agencje, umowic sie na zmiane opon, upiec chleb i wogole cos ugotowac w tym tygodniu, od paru dni chodzi za mna mieso z wolnowara Wczoraj zrobilam nic, dzis juz pol dnia umknelo, a ja nadal sie obijam [/QUOTE]

norma
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:00   #2184
Igaruniek
Raczkowanie
 
Avatar Igaruniek
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 47
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87277007]Ja sie dziwie dzis samej sobie wczoraj i dzis zaplanowalam wolne, zeby ogarnac domowa papierkologie, rachunki firmowe,poszukac kursu doszkalajacego jezyk, zrobic test wyslany przez agencje, umowic sie na zmiane opon, upiec chleb i wogole cos ugotowac w tym tygodniu, od paru dni chodzi za mna mieso z wolnowara Wczoraj zrobilam nic, dzis juz pol dnia umknelo, a ja nadal sie obijam [/QUOTE]

Czuje cię, ja zbieram sie od dwoch tygodni zeby wreszcie napisać pisma do urzędu
Igaruniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:01   #2185
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Igaruniek Pokaż wiadomość
Czuje cię, ja zbieram sie od dwoch tygodni zeby wreszcie napisać pisma do urzędu


Ja do jednego urzędu idę od kwietnia i jeszcze nie doszłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:04   #2186
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87277007]Ja sie dziwie dzis samej sobie wczoraj i dzis zaplanowalam wolne, zeby ogarnac domowa papierkologie, rachunki firmowe,poszukac kursu doszkalajacego jezyk, zrobic test wyslany przez agencje, umowic sie na zmiane opon, upiec chleb i wogole cos ugotowac w tym tygodniu, od paru dni chodzi za mna mieso z wolnowara Wczoraj zrobilam nic, dzis juz pol dnia umknelo, a ja nadal sie obijam [/QUOTE]

mnie trochę motywuje zrobienie takiej 'fizycznej' listy rzeczy do zrobienia i powieszenie jej w widocznym miejscu, tak żebym ją widziała co chwilę i czuła się osądzana, że jeszcze nic nie zrobiłam
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:11   #2187
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Litości! Informacja jest taka: jakbyś miała zajęcia z antropologii, toby Ci tam powiedzieli, że wszelka ludzka działalność jest kulturą (w przeciwieństwie do natury), brak kultury też, więc widać, że nie chodziłaś. Jak Ci powiem, że nie znasz jakiegoś pojęcia z fizyki kwantowej albo z psychologii, to też się obrazisz? Poza tym, jak się ma chociaż minimum dystansu, to chyba można zauważyć, że nie napisałam tego do końca na poważnie? No kurde, to zdanie nawet nie wygląda poważnie jak dla mnie.
Ja je odebrałam bardzo agresywnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:14   #2188
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Litości! Informacja jest taka: jakbyś miała zajęcia z antropologii, toby Ci tam powiedzieli, że wszelka ludzka działalność jest kulturą (w przeciwieństwie do natury), brak kultury też, więc widać, że nie chodziłaś. Jak Ci powiem, że nie znasz jakiegoś pojęcia z fizyki kwantowej albo z psychologii, to też się obrazisz? Poza tym, jak się ma chociaż minimum dystansu, to chyba można zauważyć, że nie napisałam tego do końca na poważnie? No kurde, to zdanie nawet nie wygląda poważnie jak dla mnie.
zależy jak to powiesz. jako osoba wykształcona powinnaś wiedzieć, że sposób formułowania swoich myśli ma znaczenie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:23   #2189
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Wydelikacenie współczesnych ludzi tak strasznie mnie męczy...
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:25   #2190
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Wydelikacenie współczesnych ludzi tak strasznie mnie męczy...
nic nie usprawiedliwia bycia chamskim. masz problem z ludźmi to z nimi nie rozmawiaj - to naprawdę proste
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.