dziewczyny doradzcie - kreska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-27, 19:39   #1
klaudioszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80

dziewczyny doradzcie - kreska


Hej, dopiero zaczynam swoją przygodę z eyelinerem, więc liczę na to, ze mnie nie zlinczujecie wstawiam zdjęcia swoich oczek, oglądam filmiki na youtubie i nadal nie umiem tej kreski zrobić porządnie.. zresztą widać na zdjęciach. Mogłybyście mi doradzić, na co mam zwrócić uwagę?? Co robię źle? Dodam, że kupiłam najzwyklejszy eyeliner w pędzelku z WIBO w rossmanie. Dodam jeszcze, że mam bardzo proste rzęsy, nijak nie da się ich podkręcić, nawet zalotką... zaraz z powrotem się prostują Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy1.jpg (12,3 KB, 239 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy2.jpg (14,0 KB, 234 załadowań)
klaudioszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 20:03   #2
sssDziubek
Zakorzenienie
 
Avatar sssDziubek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Góry ;)
Wiadomości: 3 017
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Twoja kreska nie jest zla Ci powiem ja jak zaczynalam z eyelinerem to wygladalo to gorzej. dojdziesz do wprawy w końcu
sssDziubek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 20:06   #3
emka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Z eyeliner też mam problem ale myślę, że to kwestia wprawy. Tak samo jak ze zwykłą kredką do oczu..trzeba poćwiczyć i potem już bez problemu wychodzi ładna kreska.
__________________
emka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 17:58   #4
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Ja mam identyczną budowę oka/powieki i nie uzywam eyelinera, bo w moim odczuciu optycznie zamiast zagęszczać rzęsy, robić kocie/pin up oko to obciąża jeszcze bardziej powiekę.
Spróbuj prowadzić kreskę od połowy albo 2/3 powieki, powinno być lepiej, a co do samego kształtu i płynności - z czasem nabierzesz wprawy
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 18:10   #5
azurebird
Raczkowanie
 
Avatar azurebird
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 50
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Hej!
Robisz bardzo ładną kreskę, ale lepiej gdybyś nie robiła jej na całej długości powieki tzn. od kącika oka począwszy
Uważam, że 2/3 kreski byłoby idealne
azurebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 11:22   #6
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Cytat:
Napisane przez azurebird Pokaż wiadomość
Hej!
Robisz bardzo ładną kreskę, ale lepiej gdybyś nie robiła jej na całej długości powieki tzn. od kącika oka począwszy
Uważam, że 2/3 kreski byłoby idealne
przecież jest właśnie tak 2/3
mi się tu nie podoba, że tam gdzie się kreska zaczyna, przy wewnętrznych kącikach, kreska jest taka gruba. w tym miejscu powinna być cieniutka i się rozszerzać dopiero za połową oka (tym najwyższym miejscem). Ewentualnie zrobiłabym wręcz odwrotnie - zaczęłabym kreskę tuż przy wew. kąciku, wtedy by ta grubość tak nie raziła może, a może łatwiej by ci było zrobić cieńszą na dłuższym odcinku.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 16:05   #7
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Ja bym radziła zrobić ladny ksztalt brwiom (depilacja), od razu oko by sie otworzyło.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 17:08   #8
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Ja bym radziła zrobić ladny ksztalt brwiom (depilacja), od razu oko by sie otworzyło.
jak dla mnie brwi nie są złe, ale może bym je jakimś jasnobrązowym czy szarym cieniem lekko wypełniła.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 08:53   #9
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Cytat:
Napisane przez klaudioszek Pokaż wiadomość
Hej, dopiero zaczynam swoją przygodę z eyelinerem, więc liczę na to, ze mnie nie zlinczujecie wstawiam zdjęcia swoich oczek, oglądam filmiki na youtubie i nadal nie umiem tej kreski zrobić porządnie.. zresztą widać na zdjęciach. Mogłybyście mi doradzić, na co mam zwrócić uwagę?? Co robię źle? Dodam, że kupiłam najzwyklejszy eyeliner w pędzelku z WIBO w rossmanie. Dodam jeszcze, że mam bardzo proste rzęsy, nijak nie da się ich podkręcić, nawet zalotką... zaraz z powrotem się prostują Pozdrawiam!
mi pomogła w nauce strona snobka pl jest tam taki jeden fajny opis że robimy kreske w 2 podejściach: od końca (zew. kącika) oka do wewnątrz do źrenicy a potem od środka oka (przy nosku) do środka ciągniemy drugą kreskę.Nie wiem czy piszę zrozumiale, poszukaj sobie na snobce tego odnośnika. Ale poćwiczyłam tak i już wychodzą mi proste kreski a nie "artystyczne" jak dotychczas...wew. powinny być cieńsze.
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 16:19   #10
serena.avon
Rozeznanie
 
Avatar serena.avon
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 819
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Tak naprawdę kreska to kwestia wprawy Każdy ma swoje sposoby na równą linię, najlepiej znaleźć samemu najlepszy dla siebie Nie poddawaj się i ćwicz, ćwicz, ćwicz! Zobaczysz, że szybko dojdziesz do perfekcji
serena.avon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 20:38   #11
anizali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 9
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Potwierdzam.
Próbuj, a dojdziesz do perfekcji
Praktyka czyni mistrza.
anizali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 08:11   #12
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

mam podobna budowe oka jak założycielka wątku i tez mam problem z kreskami, w tej chwili zakupiłam skosny pędzel i ćwicze cieniami ,licze na postępy i wytrwałośc w nauce w zrobieniu nie tyle równych co identycznych kresek (przeważnie jedna jest wyżej druga nizej przy wewnętrznym kąciku oka) spróbuje z eyelinerem w żelu
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 13:08   #13
martolina1982
Zakorzenienie
 
Avatar martolina1982
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 213
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

ta kreska musi jakby zlac się z okiem. sprawić, ze bedzie sie wydawalo, ze twoje oko tak fajnie idzie do góry, wiec ja bym koncówke pogrubiła. nie rób jej az od kącika wewn tylko od 2/3. początek ma byc cieniusieńki, zeby zanadto nie właziła krecha na powiekę dopiero końcówka grubsza.
martolina1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:46   #14
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Sposobów na kreskę jest mnóstwo! Każdy musi sobie znaleźć odpowiedni dla siebie. Ja na przykład przerobiłam wszystkie możliwe pędzelki, eye-linery, a kreski takie z ogonkiem i tak mi nie wychodzą... :P No... Chyba, że mam mnóstwo czasu, cierpliwości i chęci .

Sposobem na wszystko jest przede wszystkim praktyka .
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 23:05   #15
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Ja robiłam kreski na początku zwykłym czarnym cieniem i skośnym pędzelkiem. Jak mi coś nie wyszło łatwo było zmyć, później dopiero poprawiałam to linerem. To moim zdaniem chyba najlepszy sposób dla początkujących. Jesli chodzi o eyelinery vibo to one chyba mają taki gąbeczkowy pędzelek? Jeśli tak to wcale Ci się nie dziwie, że kreska Ci nie wychodzi, mi takim pędzelkiem do dziś ciężko jest zrobić ładną kreskę
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 08:28   #16
ankulka505
Raczkowanie
 
Avatar ankulka505
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 33
Dot.: dziewczyny doradzcie - kreska

Nie rób sobie kreski kochana - przy Twojej powiece nie jest wskazana
Kiedy robisz sobie kreskę, jak na zdjęciu, zakrywasz nią całą widoczną ruchomą powiekę, której jak wiesz niewiele widać. W ten sposób tylko zamykasz oko i nie powiększasz go, nawet jeśli zrobisz inną kreskę, to i tak się "schowa".

Jeśli chcesz sobie zaznaczyć górną powiekę to użyj pędzelka i eyelinera w żelu i unieś górną powiekę tak aby widzieć linię rzęs od dołu - tam zamaluj eyelinerem przerwy między rzęsami - optycznie je sobie zagęścisz.

Jeśli chcesz sobie powiększyć oko, to zrób sobie głębię brązowym cieniem - namaluj sobie tzw. banana, dzięki któremu stworzysz iluzję, że masz ruchomą powiekę i nadasz głębi swoim oczom. Banana stworzysz rysując brązowym cieniem kreskę w załamaniu powieki i porządnie ją rozcierając.

Pozdrawiam!
ankulka505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.