Miłośniczki Gelish - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 08:38   #61
majulek17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Miłośniczki Gelish

Witam mam nadzieje ze wy mi cos poradzicie...
Mianowicie...
do tej pory pracowalam na bazie i Top Shellac , kolorki mialam z Bluesky i bylo superrrrrr, nawet 4 tyg sie trzymaly jednak cos mnie podkusilo i zamowilam Gelish baza i top, no i sie zaczelo...
po tyg klientki dzwonia ze hybryda odpada... co moze byc powodem? podobno pazurki popękały i niektore poprostu odeszly...
Prosze poradzcie cos
majulek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 11:15   #62
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Miłośniczki Gelish

E-Urszula dzięki wielkie.

Szkoda, że tak mało na wątku zdjęć z kolorkami na pazurkach
-
za mną pierwszy raz i jest super. Metoda przypadła mi 100 razy bardziej niż żelowanie głównie z powodu zaoszczędzonego czasu
-
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 07:57   #63
wilczek_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 21
Dot.: Miłośniczki Gelish

Cytat:
Napisane przez majulek17 Pokaż wiadomość
Witam mam nadzieje ze wy mi cos poradzicie...
Mianowicie...
do tej pory pracowalam na bazie i Top Shellac , kolorki mialam z Bluesky i bylo superrrrrr, nawet 4 tyg sie trzymaly jednak cos mnie podkusilo i zamowilam Gelish baza i top, no i sie zaczelo...
po tyg klientki dzwonia ze hybryda odpada... co moze byc powodem? podobno pazurki popękały i niektore poprostu odeszly...
Prosze poradzcie cos
Robię sama paznokcie na gelish paznokcie trzymały się 5-7 dni kupiłam ph bond trzymają się min 10-14 lecz widzę że base muszę nakłada czasem dwa razy gdyż po tym preparacie na niektórych pazurkach nie łapie dodam że bardzo dużo robię prań w rękach no i nie mam zmywarki więc same wiecie nie oszczędzam.
wilczek_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 11:59   #64
Beauty 4U
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Miłośniczki Gelish

majulek17 a kładziesz primer? Wytrzymałość Gelisha zależy od wielu czynników m.in.od ciebie,ale też i klientki,chociażby od jej stanu zdrowia. Ja zauważyłam,że różnie różne kolory utrzymują się u danej osoby na tej samej bazie ( teraz mam Vitagel). Zauważ,ze po jesieni i zimie jesteśmy trochę osłabione wiec i paznokcie także. Mam jeszcze 3 inne bazy,m.in. Gellaco-EF, Nsi do zniszczonej,słabej i kruchej płytki i z Indigo,ale mimo,ze nie lubię Vitagel to na niej dość dobrze trzymają się lakiery ( nie tylko Gelish). Miałam też standardową bazę Gelish i mocno na nią nie narzekałam. Wnioski jakie wysunęłam to takie,ze różne marki u klientek różnie się sprawdzają. U jednych lepiej u innych gorzej.
Beauty 4U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:23   #65
jastere
Przyczajenie
 
Avatar jastere
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Miłośniczki Gelish

Cytat:
Napisane przez majulek17 Pokaż wiadomość
Witam mam nadzieje ze wy mi cos poradzicie...
Mianowicie...
do tej pory pracowalam na bazie i Top Shellac , kolorki mialam z Bluesky i bylo superrrrrr, nawet 4 tyg sie trzymaly jednak cos mnie podkusilo i zamowilam Gelish baza i top, no i sie zaczelo...
po tyg klientki dzwonia ze hybryda odpada... co moze byc powodem? podobno pazurki popękały i niektore poprostu odeszly...
Prosze poradzcie cos
Majulek a jak odmaczało ci się połączenie cnd i tych Bluesky?? Przyznam szczerze że trafiłam na ten wątek bo chciałam całkowicie przerzucić się na gelish ponieważ połączenie cnd baza i top z kolorami charbonne odpryskiwało mi po 10 dniach a niestety kolorówka z cnd jest bardzo droga.
jastere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 16:06   #66
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Miłośniczki Gelish

ja na bazę i top Gelish choćbym bardzo chciała to nic złego nie da się powiedzieć trzyma bite 2 tygodnie z szorowaniem dywanu, praniem recznym, codziennym zmywaniem itp top błyszczy sie do zmycia, jedynie troche zarysowań się pojawiło po ok 10 dniach. Na razie kolorki mam z a.t.a. sa super trwałe ale co kolor to całkiem inny niż na wzorniku więc przerzucam się od następnego zakkupu na inną markę.
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 16:45   #67
eqerte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
baza z Gelish'a

Cytat:
Napisane przez majulek17 Pokaż wiadomość
Witam mam nadzieje ze wy mi cos poradzicie...
Mianowicie...
do tej pory pracowalam na bazie i Top Shellac , kolorki mialam z Bluesky i bylo superrrrrr, nawet 4 tyg sie trzymaly jednak cos mnie podkusilo i zamowilam Gelish baza i top, no i sie zaczelo...
po tyg klientki dzwonia ze hybryda odpada... co moze byc powodem? podobno pazurki popękały i niektore poprostu odeszly...
Prosze poradzcie cos
Hej dziewczyny!
Jak wyeliminować problem odchodzenia koloru od bazy Gelisha:

Po nadaniu kształtu ( i usunięciu farfucli z wolnego brzegu) przygotowujemy płytkę i odpylamy, dokładnie myjemy cleanerem tak jak byśmy usówały czerwony lakier, potem koniecznie ph bond! Nie za dużo, bo można przebondować :P, bazę z Gelisha nakłada się bardzo cienko, wręcz otartym, lekko wilgotnym pędzelkiem wciera się ją w płytkę paznokcia . Często widzę jak stylistki nakładają bazę jak lakier bezbarwny, żeby pokryła całą płytkę na wysoki połysk - tu tkwi problem. Jeśli położymy za dużo (właśnie tak na błyszcząco) koniecznie należy usunąć warstwę dyspresyjną czystym, suchym pędzelkiem (pędzelek co jakiś czas wycierać w papier). I rzecz najważniejsza: dokładnie zamykamy wolny brzeg, bazą , każdą warstwą koloru, i topem. Prawie bym zapomniała: warto przestrzegać czasu utwardzania, za długi czas w lampie i lakier będzie mało elastyczny(co może skutkować pękaniem). Mam nadzieje, że problemy z odchodzeniem znikną na zawsze i wszystkie zakochacie się w bazie Gelisha która przy odpowiednim nakładaniu jest niesamowicie wydajna i trzyna jak beton bite 3 tygodnie jak reklamuje ją producent.
Poza tym Gelishe nie lubią lanoliny (pranie w rączkach + płynik z lanoliną i po paznokciach, kremiki do rąk z lanoliną to też nie najlepszy pomysł), nienawidzą Ciff'a i Domestosa (nabłyszczacz pęka jak szkło) - klientki muszą!!! zrozumieć że do sprzątania przyodziewać należy rękawiczki. Wielbicielki solarium powinny zaopatrzyć się w anty uv lakier gdyż top zmienia kolor po dłuższej ekspozycji na światło uv.
Wisienka na torcie: paznokietki kochają oliwkę witaminową! Smarowanie rano i wieczorem całych paluszków + paznokci od spodu gwarantuje utrzymanie paznokci w b.dobrej kondycji i dodaje elastyczności. Polecam oliwkę z Gelisha lub osławiony SolarOil CND. Pozdrawiam!
eqerte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 14:59   #68
Czarnamagia_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Miłośniczki Gelish

Dziewczyny mam problem i jak na szybko przeglądałam neta w poszukiwaniu rozwiązania to wiem że to się zdarza. A mianowicie zastygł mi top na pędzelku - normalnie twarda skorupa się zrobiła choć nawet nie stał przy lampie... Wymoczyłam w acetonie ale niestety się spsuł bo każdy włosek odstaje w inna stronę i nie da się tym malować... Miałyście tak? Poradziłyście coś na to czy już mam spisać na straty i wyrzucić?
Czarnamagia_ha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:54   #69
expert89
Raczkowanie
 
Avatar expert89
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: KRAKÓW
Wiadomości: 53
Dot.: Miłośniczki Gelish

Kolezanka w salonie pracuje tylko i wylacznie na Gelishu. Miala juz pare razy tak z pendzelkiem od top. Najpierw szpilka rozdzialala ewentualne poklejone wloski i prasowala zelazkiem ale nie do konca sie naprawil. Nastepnym razem dobrze zostawic zuzyja buteleczke z topu w razie takich niespodzianek bo ciezko bedzie ten naprawic :-(

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
expert89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 15:51   #70
jealousgirl
Raczkowanie
 
Avatar jealousgirl
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 97
GG do jealousgirl
Dot.: Miłośniczki Gelish

ja tak miałam już parę razy (raz utwardził mi się od promieni słonecznych, a kolejnym razem w połączeniu z wildfire shellaca).
mój sposób: odlewam trochę acetonu do zakrętki/kieliszka i wkładam pędzelek, ale tak, że muszę ją trzymać, a nie położyć i zostawić. po 3 minutach wyjmuję, wycieram w ręcznik papierowy i już. chodzi mi o to, że nie można tego pędzelka tak poprzyciskać pod kątem prostym, po to właśnie, żeby"włosie" pędzla się nie powyginało w każdą stronę. a później do topu i po paru godzinach jest super
__________________
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
jealousgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 20:47   #71
Czarnamagia_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Question Dot.: Miłośniczki Gelish

To od słońca tez może się utwardzić???
To nieźle...
No nic zamówiłam następny i będę trzymać pod kołdrą co by się nie nasłonecznił :P
Czarnamagia_ha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 11:43   #72
jealousgirl
Raczkowanie
 
Avatar jealousgirl
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 97
GG do jealousgirl
Dot.: Miłośniczki Gelish

No może ale to zdarzyło mi się raz, jak siedziałyśmy w domu i ewidentnie promienie padały na stopy, które akurat malowałam.
Jakież było moje zdziwienie!
__________________
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
jealousgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 10:07   #73
majkatoja
Zadomowienie
 
Avatar majkatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 242
Dot.: Miłośniczki Gelish

Hej
A używałyście może tego nowego topu matte od Gelish Harmony?
Coraz więcej klientek męczy mnie o hybrydy z matowym efektem...
Pracuję tylko na tej firmie i ja i moje babki jesteśmy mega zadowolone, więc nie chciałabym kombinować z inną firma bo i po co, jednak cena tego nowego topu to ok 80zł i więcej, więc przed zakupem chciałabym zasięgnąć Waszych opinii
__________________
Zapachy na wymianę
majkatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 10:34   #74
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Miłośniczki Gelish

Matowy top daje efekt satyny. Używa się tak samo jak zwykłego, po przetarciu robi się matowy . Nie wiem co więcej można napisać. Tak samo trwały jak zwykły top.Po lewo na matowym topie, stempelek lakierem bezbarwnym, w środku sam matt na czarnym lakierze, po prawo moje nieudolne esyfloresy zwykłym topem na topie matowym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MATT.jpg (15,5 KB, 207 załadowań)
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 12:39   #75
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Miłośniczki Gelish

...
ja dodam od siebie,że ten matowy top nie wygląda na wszystkich kolorach ładnie,bo zostawia taką jakby szarawą warstewke...nieźle wygląda na czerni,beżu,niektórych czerwieniach.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 21:24   #76
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Miłośniczki Gelish

czy takie matowe paznokcie są w ogóle praktyczne ? tzn czy to tylko wygląda na matowe, chropowate a jest gładziutkie ? NIe widziałam nigdy na pazurkach u kogoś dlatego pytam ....
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 09:42   #77
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Miłośniczki Gelish

Cytat:
Napisane przez Bettina_ Pokaż wiadomość
czy takie matowe paznokcie są w ogóle praktyczne ? tzn czy to tylko wygląda na matowe, chropowate a jest gładziutkie ? NIe widziałam nigdy na pazurkach u kogoś dlatego pytam ....
...
są gładkie w dotyku,nie wiem czy praktyczne bo nie nosiłam,praktycznie jest natomiast użyć na hybryde zwykłego matującego topu lakierowego,w kazdej chwili mozesz go zmyć i miec błyszczącą hybryde
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 21:43   #78
majkatoja
Zadomowienie
 
Avatar majkatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 242
Dot.: Miłośniczki Gelish

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi... i zdjęcia - bardzo pomocne, fajny ten top matujący
Boję się kombinować stosowania zwykłego topu matującego na hybrydę, ale skoro się sprawdza, to jaką sprawdzoną firmę polecacie?
__________________
Zapachy na wymianę
majkatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:12   #79
miki1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Gelish + bluesky

Dziewczyny co myślicie o tym połączeniu ? Baza i top z gelish harmony, natomiast kolorki z bluesky . Chodzi mi głównie o trwałość . Czy pracuje któraś z was na takim połączeniu? Bardzo będę wdzięczna za opinie
miki1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 09:40   #80
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Gelish + bluesky

gelish współpracuje praktycznie z każdą marką. Ja łączylam baze i top gelish z kolorami bluesky i nie bylo problemow.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:48   #81
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Gelish + bluesky

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
gelish współpracuje praktycznie z każdą marką. Ja łączylam baze i top gelish z kolorami bluesky i nie bylo problemow.
czuszka a miałaś top i bazę z Bluesky?
są lepsze od CZ? wczoraj kosmetyczka mi zrobiła oryginalnym CND i niebo, a ziemia w porównaniu do CZ. Ale powiedziała, że w trwałości i jakości kolorów CND a Bluesky nie widzi różnicy.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:54   #82
miki1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Dot.: Gelish + bluesky

jak długo gelish i bluesky utrzumują się na paznokciach ?
miki1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:58   #83
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Gelish + bluesky

bazy i topu z bluesky nie mialam. W "lakierach hybrydowych" yashe pisala cos wiecej o niej.
Kolor nie ma wplywu na trwalosc manicure-to baza i odpowiednie zabezpieczenie wolnego brzegu robi swoje. Czy wiec pomalujesz kolorem z bluesky czy innej firmy bedzie trzymac sie tak samo. Ja zmieniam co 10-14 dni ze wzgledu na nieestetyczny odrost.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:26   #84
Kama2410
Raczkowanie
 
Avatar Kama2410
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 136
Dot.: Miłośniczki Gelish

Dziewczyny mam pytanie: właśnie dostałam bazę i top z gelisha, więc dziś będę wykonywać nim pierwsze mani. Matowicie płytkę pod Gelisha, czy nie? bo nie wiem czy profilaktycznie zmatowić czy rzeczywiście nie trzeba...
Kama2410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 13:16   #85
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Miłośniczki Gelish

jedni matowia drudzy nie. Zrob sobie test-jedna reke matowisz druga nie i porownasz efekt.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 14:11   #86
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Miłośniczki Gelish

Klientkom trochę matowie,bo jednak lepiej się trzyma,zwłaszcza od strony ''skórek'' sobie bym nie matowiła.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 09:19   #87
Kama2410
Raczkowanie
 
Avatar Kama2410
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 136
Dot.: Miłośniczki Gelish

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Klientkom trochę matowie,bo jednak lepiej się trzyma,zwłaszcza od strony ''skórek'' sobie bym nie matowiła.
Dzięki. Sobie trochę zmatowiłam bo niestety zostały mi resztki bazy po ostatnim mani i musiałam zetrzeć, ale mamie zrobiłam bez matowienia, bo ona nie chciała. Zobaczę jak u niej będzie się trzymać, a sobienastępnym razem też matowić nie będę.
Kama2410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 06:32   #88
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Miłośniczki Gelish

a wpisywałaś w wyszukiwarkę "IBD"? jest tu mnóstwo informacji na ten temat, tylko nie w tym wątku.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 12:31   #89
kacha_a_a
Raczkowanie
 
Avatar kacha_a_a
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 73
Dot.: Miłośniczki Gelish

Dziewczyny, zdarzyło się Wam, że baza Gelisha tworzy mikro bąbelki na paznokciu? nie wiem czemu, mam oryginalną, nakładam dosyć cienką warstwę i przy koloże one wychodzą
kacha_a_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 13:50   #90
ultravioletx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Gelish + bluesky

hej dziewczyny zamierzam kupic tak na dobry początek zestaw właśnie z bluesky czyli baze kolorki i top. i teraz mam takie pytanko... czy primer jest konieczny czy wystarczy sama baza kolorek i potem nawierzchniowy?? i jaki cleaner polecacie? no i najważniejsze... czym to usnać? będę baaaardzo wdzieczna jeśli któraś mnie oświeci:P
ultravioletx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-08 09:15:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.