Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 23:10   #4891
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

W wódce smakowej grejpfruta jest tyle, co nawet kot nie napłakał...
Nie masz o co się martwić.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 15:53   #4892
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A ja dopiero do gin. idę 5 czerwca,więc na razie się nic nie dowiem na temat tych tabletek co biorę
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 17:36   #4893
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
A ja dopiero do gin. idę 5 czerwca,więc na razie się nic nie dowiem na temat tych tabletek co biorę
Po pierwsze, powinnas zapytac lekarza i/lub farmaceuty. Po drugie: ULOTKI. Ale spoko, jak dla mnie to mozesz do konca zycia seksu nie uprawiac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 18:10   #4894
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Po pierwsze, powinnas zapytac lekarza i/lub farmaceuty. Po drugie: ULOTKI. Ale spoko, jak dla mnie to mozesz do konca zycia seksu nie uprawiac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jaka Ty miła...
Po pierwsze czytałam ulotke, po drugie sprawdzalam interakcje. Poza tym czekam na wizyte u ginekologa i neurologa.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 00:09   #4895
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

No to skoro sprawdzalas interakcje, to w czym problem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 19:35   #4896
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

No czekam na wizytę u neurologa,żeby zmieniła mi leki. A jak będę u ginekologa to powiem o sprawdzonej interakcji i jestem ciekawa czy powie mi to samo.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 17:45   #4897
Amelia_93
Raczkowanie
 
Avatar Amelia_93
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Hej, pomyślałam, że napiszę w tym dziale też, jest on chyba w sumie najodpowiedniejszy. Otóż, jakiś dłuższy czas temu zakupiłam sobie Olimp Vita-min Plus dla kobiet, bez konsultacji z farmaceutą czy wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (Yasminelle), potem dowiedziałam się jednak, że zawierają soję źródło fitoestrogenów, roślinnych związków naśladujących kobiece hormony, także nie zaleca się ich przy braniu antykoncepcji i zasugerowano mi, że mogę je zmienić na MAXIVIT DLA NIEJ. Podam skład: a) WITAMINY: WITAMINA C, NIACYNA, WITAMINA E, KWAS PANTOTENOWY, WITAMINA B6, TIAMINA (WIT B1), RYBOFLAWINA (WIT B2), KWAS FOLIOWY, BETA-KAROTEN, WITAMINA D, WITAMINA B12 b) SKŁADNIKI MINERALNE: MAGNEZ, ŻELAZO, CYNK, MANGAN, MIEDŹ, JOD, SELEN, MOLIBDEN c) ŻEŃ-SZEŃ: standaryzowany wyciąg z korzenia białego żeń-szenia koreańskiego, stąd też moje pytanie, bo krążą różne opinie na ten temat i podobno żeń-szeń obniża działanie podawany w jakiejś tam ilości , niestety nie wiem jakiej, a w jednej tabletce w tym przypadku jest 50 mg żeń-szenia, z góry dziękuje za pomoc
__________________
Zwycięstw kopalnie odkryj w sobie,
wszystko siedzi w Twojej głowie!
Amelia_93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 19:45   #4898
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Działanie żeń-szenia jest porównywalne z dziurawcem - istotnie wpływa na metabolizm hormonów w wątrobie, przyspiesza go i tym samym może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Daj sobie spokój jeśli nie chcesz niespodzianki.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 19:51   #4899
Amelia_93
Raczkowanie
 
Avatar Amelia_93
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Działanie żeń-szenia jest porównywalne z dziurawcem - istotnie wpływa na metabolizm hormonów w wątrobie, przyspiesza go i tym samym może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Daj sobie spokój jeśli nie chcesz niespodzianki.

Pani Farmaceutka powiedziała, że mogę brać i tylko jakaś duża ilość żeń-szenia wpływa, zaleciła branie np hormonów rano, a witamin wieczorem, są jakieś artykuły które rzeczywiście potwierdzają wpływ żeń-szenia? Do lekarza idę dopiero za tydzień, więc wypytam, ale do tego czasu też chcę zaczerpnąć informacji.

Po za tym na stronie internetowej Maxivit Dla Niej jest adnotacja, że zalecane jest kobietom stosującym antykoncepcję hormonalną z powodów niedoboru witamin z grupy B. (nie pamiętam dokładnie których)
__________________
Zwycięstw kopalnie odkryj w sobie,
wszystko siedzi w Twojej głowie!

Edytowane przez Amelia_93
Czas edycji: 2014-05-29 o 19:52
Amelia_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 20:09   #4900
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Właśnie nie ma takich dokładnych badań. Wszędzie się podaje, że "nie powinien wpływać". A nie że nie wpływa, bądź że wpływa powyżej takiej a takiej dawki. Ale niewątpliwie usprawnia pracę wątroby w rozkładaniu wszelkich toksyn, w tym leków. Tak samo działa dziurawiec, a co do niego już wątpliwości nie ma. Twoja decyzja.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 20:23   #4901
Amelia_93
Raczkowanie
 
Avatar Amelia_93
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Właśnie nie ma takich dokładnych badań. Wszędzie się podaje, że "nie powinien wpływać". A nie że nie wpływa, bądź że wpływa powyżej takiej a takiej dawki. Ale niewątpliwie usprawnia pracę wątroby w rozkładaniu wszelkich toksyn, w tym leków. Tak samo działa dziurawiec, a co do niego już wątpliwości nie ma. Twoja decyzja.
Dlatego ciężko mi się odnieść, bo ziele z dziurawca jest wpisane do ulotki, a żeń-szeń nie, no i jest mowa o jakiejś dużej dawce, ale nie wiem o jakiej i próbuje się dowiedzieć. Tym bardziej tak jak mówie, że jest adnotacja o tym, że suplement zalecany kobietom stosującym antykoncepcje hormonalną doustną. A ze względu na rozkładanie toksyn może dlatego zalecają przyjmowanie ich w odstępach.
__________________
Zwycięstw kopalnie odkryj w sobie,
wszystko siedzi w Twojej głowie!
Amelia_93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 08:32   #4902
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Czy syrop sonna stres o składzie
Strychnos ignatii D12
Strychnos ignatii D8
Strychnos ignatii D6
Delphinium staphisagria D12
Avena sativa D1
Acidum phosphoricum D4
Valeriana officinalis D3
Zinicum isovalerianicum D8
Delphinium Staphisagria D4
Delphinium Staphisagria D8
obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

może Wy mi pomożecie bo w aptece nie są pewni albo nie wiedzą i mówią abym przeczytała ulotke i skład, a ja nie wiem co te łacińskie nazwy znaczą tylko wiem, co to jest Valeriana offcinalis.
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-01, 10:37   #4903
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A co mowi ulotka?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-01, 12:58   #4904
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

w ulotce nie jest nic napisane na ten temat o interakcji z tabletkami
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-01, 14:56   #4905
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez slowikowa Pokaż wiadomość
Czy syrop sonna stres o składzie
Strychnos ignatii D12
Strychnos ignatii D8
Strychnos ignatii D6
Delphinium staphisagria D12
Avena sativa D1
Acidum phosphoricum D4
Valeriana officinalis D3
Zinicum isovalerianicum D8
Delphinium Staphisagria D4
Delphinium Staphisagria D8
obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

może Wy mi pomożecie bo w aptece nie są pewni albo nie wiedzą i mówią abym przeczytała ulotke i skład, a ja nie wiem co te łacińskie nazwy znaczą tylko wiem, co to jest Valeriana offcinalis.
Po 1 możesz sprawdzić tutaj: http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=patient
A po 2, może zadzwoń do ginekologa. Ja tak zawsze robię, żeby się upewnić
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 16:47   #4906
Nataya91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziewczyny, a jak to w końcu jest z lekami na przeziębienie? Wszędzie pełno różnych wersji i już zgłupieć można. Mam Fervex do picia i Aspirynę - mogę je wziąć bez strachu, że obniżą skuteczność? Trzeba zachować jakąś przerwę pomiędzy braniem leków? I jak to w końcu jest z paracetamolem - wpływa czy nie wpływa? Proszę o pomoc...
Nataya91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 22:12   #4907
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nataya91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to w końcu jest z lekami na przeziębienie? Wszędzie pełno różnych wersji i już zgłupieć można. Mam Fervex do picia i Aspirynę - mogę je wziąć bez strachu, że obniżą skuteczność? Trzeba zachować jakąś przerwę pomiędzy braniem leków? I jak to w końcu jest z paracetamolem - wpływa czy nie wpływa? Proszę o pomoc...
Co do paracetamolu, nie obniża przy nieprzekraczaniu maksymalnej dawki dziennej, która wynosi 3 g (6 standardowych 500mg tabletek). Poczytaj skład swoich leków i zobacz, ile zawierają paracetamolu, co do fervexu to ze spokojem, sama go brałam niedawno przez jakieś 2-3 dni. Dzwoniłam do ginekologa, żeby się upewnić, czy nie wpłynie na skuteczność anty, ale powiedział, że taka dawka nie. więc się nie przejmuj. Aspiryna nie wpływa. Co do godzin przyjmowania lekarstw, ja dla świętego spokoju biorę o innej porze, niż anty, ale no, nie przejmuj się
Swoją drogą mój znakomity rodzinny mi powiedział, że sam stan przeziębienia obniża skuteczność anty jednak przekładam wiedzę ginekologa nad wiedzę owego lekarza, który nie pierwszy raz się nie popisał
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 06:18   #4908
Nataya91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ziggy_Stardust Pokaż wiadomość
Co do paracetamolu, nie obniża przy nieprzekraczaniu maksymalnej dawki dziennej, która wynosi 3 g (6 standardowych 500mg tabletek). Poczytaj skład swoich leków i zobacz, ile zawierają paracetamolu, co do fervexu to ze spokojem, sama go brałam niedawno przez jakieś 2-3 dni. Dzwoniłam do ginekologa, żeby się upewnić, czy nie wpłynie na skuteczność anty, ale powiedział, że taka dawka nie. więc się nie przejmuj. Aspiryna nie wpływa. Co do godzin przyjmowania lekarstw, ja dla świętego spokoju biorę o innej porze, niż anty, ale no, nie przejmuj się
Swoją drogą mój znakomity rodzinny mi powiedział, że sam stan przeziębienia obniża skuteczność anty jednak przekładam wiedzę ginekologa nad wiedzę owego lekarza, który nie pierwszy raz się nie popisał
Dzięki ogromne za odpowiedź W niektórych miejscach są informacje o 1000mg paracetamolu, co wydawało mi się dość mało... Aspirynę wzięłam 3 godziny przed wzięciem tabletki więc wydaje mi się, że to wystarczająca ilość czasu, prawda?
Nataya91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 06:53   #4909
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Przeciez napisala, ze aspiryna nie wplywa.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 08:44   #4910
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nataya91 Pokaż wiadomość
Dzięki ogromne za odpowiedź W niektórych miejscach są informacje o 1000mg paracetamolu, co wydawało mi się dość mało... Aspirynę wzięłam 3 godziny przed wzięciem tabletki więc wydaje mi się, że to wystarczająca ilość czasu, prawda?
Prawda, prawda jak nie wpływa, to obojętnie, czy 3 h przed, czy godzinę. Nie martw się
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 22:04   #4911
Elendila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Czy krople do oczu mogą mieć wpływ na tabletki? Mam krople ZUMA, w skład których wchodzi: wyciąg ze świetlika 10%, wyciąg z rumianku 10%, wyciąg z bławatka 10%, wyciąg oczaru wirginijskiego 10%, fosforan dwusodu, dwuwodorofosforan sodu, choler sodu, wersenian czterosodu, chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona. Lub czy wpływają jakoś krople do oczu Starazolin?

Edytowane przez Elendila
Czas edycji: 2014-06-04 o 22:11
Elendila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 06:41   #4912
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elendila Pokaż wiadomość
Czy krople do oczu mogą mieć wpływ na tabletki? Mam krople ZUMA, w skład których wchodzi: wyciąg ze świetlika 10%, wyciąg z rumianku 10%, wyciąg z bławatka 10%, wyciąg oczaru wirginijskiego 10%, fosforan dwusodu, dwuwodorofosforan sodu, choler sodu, wersenian czterosodu, chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona. Lub czy wpływają jakoś krople do oczu Starazolin?
Krople nie wpływają na antykoncepcję.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 07:02   #4913
Amelia_93
Raczkowanie
 
Avatar Amelia_93
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cześć Dziewczyny, mam pytanie. Piję herbatkę "dla żołądkowców", bo niestety żołądek mam wrażliwy, w jej skład wchodzi: owoc róży, ziele ślazu, owoc bzu czarnego, głogu, tarniny, ziele bukwicy, przytuli, kwiat ślazu, nagietka, liść babki zwyczajnej. Wiem, że z ziół ziele dziurawca wpływa, jednak czytając niektóre rzeczy mam wrażenie, że o połowie substancji która ma jakiś wpływ nawet nie napisali.. Orientuje się któraś?
__________________
Zwycięstw kopalnie odkryj w sobie,
wszystko siedzi w Twojej głowie!
Amelia_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 10:52   #4914
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam.
Mam problem. Dostałam kurację antybiotykiem Zinnat na 10 dni. Wiem, że w ciągu jego brania i przez 7 dni muszę się dodatkowo zabezpieczać. (biorę Syndi 35). Okazało się jednak, że w trakcie tej 7 dniowej 'karencji' zacznie mi się przerwa w tabsach. Czy muszę z niej zrezygnować i od razu rozpocząć nowe opakowanie? Czy nawet, jeżeli nie będę uprawiać seksu to i tak muszę od razu lecieć z nowym opakowaniem? Jest mi to bardzo nie na rękę, ponieważ jeżeli tak zrobię, kolejne krwawienie będzie przez cały mój wyjazd wakacyjny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 13:03   #4915
Monka543
Raczkowanie
 
Avatar Monka543
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 442
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Hey
Mam anginę i dzisiaj przepisała mi doktor antybiotyk na 7 dni - Taromentin. Dodatkowo dostałam antybiotyk w kroplach do oczu, bo mam strasznie zaczerwienione - Dicortineff. Jestem teraz w 3 tygodniu brania tabletek Midiana, opakowanie skończy mi się w niedzielę. Mam normalnie brać tabletki do końca tygodnia, zrobić tygodniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie? Czy przez ten antybiotyk mam jakoś inaczej postępować? I przez tydzień brania antybiotyku i tydzień po dodatkowo się zabezpieczać? Proszę o odpowiedzi, bo trochę się martwię...

Edytowane przez Monka543
Czas edycji: 2014-06-05 o 19:44
Monka543 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 14:00   #4916
Effy123
Raczkowanie
 
Avatar Effy123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 61
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Ja mam ciekawe pytanie: Drożdze piwowarskie w tabletkach a tabletki antykoncepcyjne? W ulotce cisza, a drożdze przyśpieszają procesy metaboliczne...
__________________
09.02.2015 r! Zaczynam odchudzanie!

Start 62kg!
Effy123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 19:08   #4917
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ulquiorra4 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam problem. Dostałam kurację antybiotykiem Zinnat na 10 dni. Wiem, że w ciągu jego brania i przez 7 dni muszę się dodatkowo zabezpieczać. (biorę Syndi 35). Okazało się jednak, że w trakcie tej 7 dniowej 'karencji' zacznie mi się przerwa w tabsach. Czy muszę z niej zrezygnować i od razu rozpocząć nowe opakowanie? Czy nawet, jeżeli nie będę uprawiać seksu to i tak muszę od razu lecieć z nowym opakowaniem? Jest mi to bardzo nie na rękę, ponieważ jeżeli tak zrobię, kolejne krwawienie będzie przez cały mój wyjazd wakacyjny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
A nie możesz dobrać kilku pigułek? Tak, aby 7 dni po antybiotyku jeszcze brać a dopiero potem rozpocząć przerwę... Wtedy zabezpieczenie będzie pełne a Ty okresu nie dostaniesz na wyjeździe....
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 20:18   #4918
Monka543
Raczkowanie
 
Avatar Monka543
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 442
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A można normalnie zrobić przerwę w tabletkach pomimo brania antybiotyku? Część leczenie antybiotykiem wypada mi pod koniec 3 tygodnia,a część podczas przerwy. Czy trzeba łączyć opakowania?
Monka543 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 20:29   #4919
mymanic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam
Zażyłam olejek rycynowy o godzinie koło 17:00(na zaparcie), nie wystąpiło jeszcze wypróżnienie.. Zażyłam tabletkę antykoncepcyjną o 21:00. Czy jeśli nie wystąpi wypróżnienie w ciągu 4h, to nie mam się czego obawiać? Czy dla pewności używać dodatkowego zabezpieczenia?
mymanic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 23:28   #4920
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Monka543 Pokaż wiadomość
A można normalnie zrobić przerwę w tabletkach pomimo brania antybiotyku? Część leczenie antybiotykiem wypada mi pod koniec 3 tygodnia,a część podczas przerwy. Czy trzeba łączyć opakowania?
Nie rozumiem, dlaczego nalezaloby laczyc opakowania.





Cytat:
Napisane przez mymanic Pokaż wiadomość
Witam
Zażyłam olejek rycynowy o godzinie koło 17:00(na zaparcie), nie wystąpiło jeszcze wypróżnienie.. Zażyłam tabletkę antykoncepcyjną o 21:00. Czy jeśli nie wystąpi wypróżnienie w ciągu 4h, to nie mam się czego obawiać? Czy dla pewności używać dodatkowego zabezpieczenia?
Ale ulotka mowi o biegunce, nie jednej kupie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.