Biura Podróży, opinie, doświadczenia - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 00:52   #1081
stearyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 37
Dot.: Biura Podróży

Jak się planuje wyjazd z wyprzedzeniem, to odpada efekt spontaniczności.
stearyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:26   #1082
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez stearyna Pokaż wiadomość
Jak się planuje wyjazd z wyprzedzeniem, to odpada efekt spontaniczności.
no i co? jedni lubią planować inni nie...
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 08:16   #1083
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Biura Podróży

Muszę coś napisać bo nie da się subskrybować
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 09:17   #1084
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

Ja lecę w tym roku z Itaką i przyznam, że jeszcze nie poleciałam, a już mnie rozczarowali. Mam lot o 23, więc ucieka mi cały dzień... a potem powrót o 2:40, wobec czego muszę dokupić dobę hotelową.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:08   #1085
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Biura Podróży

Vivienne bp nie mają wpływu na to jakie godziny wylotów ustali linia lotnicza.....
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 12:36   #1086
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Biura Podróży

Latałam z różnymi biurami i za każdym razem wyglądało to inaczej. W zeszłym roku do Turcji z Itaką lecieliśmy z Warszawy o 6 rano, a z Katowic był wylot tego samego dnia o 1 w nocy. A z Itaką latałam już 3 razy w inne miejsca i za każdym razem o innej godzinie. To na prawdę nie zależy o biura, tylko od linii lotniczych. Za każdym razem możesz trafić inaczej. Poza tym latając z różnych miast w to samo miejsce też są przecież różne godziny. W tym roku lecimy do Egiptu z Katowic o 9, a powrót mamy o 13 i jestem zadowolona.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 21:36   #1087
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

To może warto zmienić linie lotnicze? Nie wiem, dla mnie jest to mega dyskomfort i jednak denerwuje fakt, że muszę wciąż dopłacać..

Trochę mi szkoda, że tak wyszlo, po prostu. Czasem po prostu warto sprawdzić godziny, niż sugerować się tylko biurem. Ja niestety przy first minute nie miałam tej możliwości.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 21:17   #1088
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
Vivienne bp nie mają wpływu na to jakie godziny wylotów ustali linia lotnicza.....
Bzdura. przecież linia czarterowa lata dla biur podróży więc bp jak najbardziej ma wpływ na godziny wylotów a że przewoźnikowi tak pasuje bo tak jest taniej, a bp więcej też na tym zarobi...

w Polsce funkcjonuje przeświadczenie że bp nie odpowiada za nic: za lot nie bo to linia/lottnisko, za pokoje odpowiada hotel, za wyżywienie hotel, za transfer firma przewozowa.
bp odpowiada tylko za zbieranie pieniążków
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 21:25   #1089
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez trzyfuntylnu Pokaż wiadomość
Bzdura. przecież linia czarterowa lata dla biur podróży więc bp jak najbardziej ma wpływ na godziny wylotów a że przewoźnikowi tak pasuje bo tak jest taniej, a bp więcej też na tym zarobi...
Właśnie miałam to pisać, co napisałaś wyżej.
A pracując niedawno w branży turystycznej właśnie Itaka z tego słynęła, co Vivienne napisała. I dużo klientom się to nie podobało, bo cały dzień uciekał...
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:14   #1090
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

No, czyli to tylko potwierdza moje odczucia. Moim zdaniem najgorsza opcja z możliwych.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:53   #1091
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Biura Podróży

Trzyfuntylnu Ty głupoty gadasz jak się ma 8 samolotów( a Enter Air ma tyle) to raczej linia musi sobie harmonogram lotów ustalić... i się jakoś wyrabiać... a nie że bp sobie godziny ustala... tak to przecież zawsze bo woleli dla klientów brać ranne godziny bo klienci się też godzinami kierują wybierając wylot....

pozatym coś za coś... Itaka ma najlepsze ceny a godziny znów kiepskie

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

trzyfuntulnu jak taniej ma bp? hotel jest zabbookowany od 12.... i za to się płaci..
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 10:56   #1092
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

Itaka ma najlepsze ceny? Bzdura. Są wyższe od innych biur.

Od razu uprzedzam pytanie: wybrałam Itakę, bo miałam nadzieję, że za tym idzie jakość i komfort.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 10:58   #1093
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez trzyfuntylnu Pokaż wiadomość
Bzdura. przecież linia czarterowa lata dla biur podróży więc bp jak najbardziej ma wpływ na godziny wylotów a że przewoźnikowi tak pasuje bo tak jest taniej, a bp więcej też na tym zarobi...

w Polsce funkcjonuje przeświadczenie że bp nie odpowiada za nic: za lot nie bo to linia/lottnisko, za pokoje odpowiada hotel, za wyżywienie hotel, za transfer firma przewozowa.
bp odpowiada tylko za zbieranie pieniążków
Bzdury to TY gadasz. Wyobraź sobie, że lotnisko ma też loty rejsowe i co? BP decyduje że samolot rejsowy nie poleci o normalnej porze, bo turyści muszą leżeć od rana na plaży i czarter KONIECZNIE musi być rano ? A później jedno biuro z drugim się bije czyj samolot ma pierwszy lecieć ? O! Albo wiem ! Niech turyści się biją czy najpierw leci Egipt, Turcja albo Malediwy


Powiedz mi, że za wyżywienie w hotelu odpowiada biuro podróży a przewróce się na plecy i będę udawać biedronkę
Otóż TY wybierasz BP, TY wybierasz miejsce, TY wybierasz termin, TY wybierasz hotel, a w związku z tym TY wybierasz jak będziesz karmiony. Pójdziesz do Pani z BP powiedzieć że dzisiaj na śniadanko była jajecznica a chciałeś jajko na twardo ? Człowieku daj żyć...
Obawiam się, że jesteś takim turystą których zawsze wspołczuje rezydentom w hotelu

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Itaka ma najlepsze ceny? Bzdura. Są wyższe od innych biur.

Od razu uprzedzam pytanie: wybrałam Itakę, bo miałam nadzieję, że za tym idzie jakość i komfort.
Zależy od kierunku i hotelu.
W tamtym roku wybrałam Itakę bo miała najtaniej Dodam, że co do biura nie miałam żadnych zastrzeżeń.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:00   #1094
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

Mam nadzieję, że i w moim przypadku tak będzie. Na to w końcu liczyłam wybierając to biuro. Aczkolwiek, jak mówię, sytuacja z godzinami lotów kompletnie mi nie odpowiada.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:15   #1095
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że i w moim przypadku tak będzie. Na to w końcu liczyłam wybierając to biuro. Aczkolwiek, jak mówię, sytuacja z godzinami lotów kompletnie mi nie odpowiada.
A o której masz lot i jaka data? Zawsze są pozytywne strony każdej sytuacji
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:18   #1096
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

Wylot o 23... a powrót o 2:40. W czerwcu. Ja plusów nie widzę w tej kwestii, niestety.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:29   #1097
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Wylot o 23... a powrót o 2:40. W czerwcu. Ja plusów nie widzę w tej kwestii, niestety.
Ja bym się cieszyła, bo:
a) w samolocie noc więc można spać
b) dolecisz na miejsce i nie przywita Cię skwar więc na luzie, bez męczarni będzie transfer do hotelu
c) jeśli masz długi transfer to łatwiej zasnąć w nocy- nad ranem niż jak dolecisz o 13-15:00 w upał
d) dojedziesz do hotelu, drzemka-sen, śniadanie i cały dzień masz wolny

Bardziej wole takie godziny niż jak pierwszy raz do Turcji lecieliśmy i byliśmy na miejsu jakoś o 16-17. Rozpakować się, zjeść coś i spać bo nie masz siły na nic i dzień w plecy.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:08   #1098
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Biura Podróży

Dagunia wiesz że I LOVE YOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

Vivienne od których biur jest droższe? jednak ma najniższe ceny...
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:24   #1099
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

Dla mnie argumenty średnie i w sumie żaden mnie nie przekonuje
Cytat:
a) w samolocie noc więc można spać
Nie potrzebuję snu, wolę poczytać książkę. Poza tym mogę zasnąć i w dzień.

Cytat:
b) dolecisz na miejsce i nie przywita Cię skwar więc na luzie, bez męczarni będzie transfer do hotelu
Nie przeszkadza mi to, po to jadę do ciepłych krajów aby nacieszyć się skwarem

Cytat:
c) jeśli masz długi transfer to łatwiej zasnąć w nocy- nad ranem niż jak dolecisz o 13-15:00 w upał
Myślę, że wręcz przeciwnie Poza tym przybycie do hotelu o 13 to dla mnie najlepsza z opcji. Miałam tak w zeszłym roku i było akurat.

Cytat:
d) dojedziesz do hotelu, drzemka-sen, śniadanie i cały dzień masz wolny
No i? Ale za to poprzedniego nie mam W OGÓLE. jak przylecę o 12, to też cały następny dzień mam wolny.

Fajnie, że widzisz plusy, ja nie. Trochę mnie to rozczarowało, ale z drugiej strony takie uroki rezerwacji w first, kiedy nie ma podanych godzin. Trudno. Mam nadzieję, że obędzie się bez innych niedogodności. I nie, nie jestem narzekaczem wyjazdowym

Miczka, od Wezyra, Triady, Oasisa czy Neckermanna na przykład?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 06:40   #1100
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dla mnie argumenty średnie i w sumie żaden mnie nie przekonuje


Nie potrzebuję snu, wolę poczytać książkę. Poza tym mogę zasnąć i w dzień.


Nie przeszkadza mi to, po to jadę do ciepłych krajów aby nacieszyć się skwarem


Myślę, że wręcz przeciwnie Poza tym przybycie do hotelu o 13 to dla mnie najlepsza z opcji. Miałam tak w zeszłym roku i było akurat.


No i? Ale za to poprzedniego nie mam W OGÓLE. jak przylecę o 12, to też cały następny dzień mam wolny.

Fajnie, że widzisz plusy, ja nie. Trochę mnie to rozczarowało, ale z drugiej strony takie uroki rezerwacji w first, kiedy nie ma podanych godzin. Trudno. Mam nadzieję, że obędzie się bez innych niedogodności. I nie, nie jestem narzekaczem wyjazdowym

Miczka, od Wezyra, Triady, Oasisa czy Neckermanna na przykład?
Widzę inaczej
Zawsze możesz zrezygnować z oferty, bo zakładam że wykupiłaś ubezpieczenie od rezygnacji i pójść do tego biura gdzie będą Ci pasowały godziny lotów
Chociaż zakładam, że wtedy będzie można na coś innego ponarzekać
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 09:19   #1101
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

Nie, nie jestem osobą, która na wakacjach chodzi, aby przyczepić się do czegokolwiek . Po prostu podajesz argumenty totalnie dla mnie, niestety, nieprzydatne. Mi chodzi przede wszystkim o stracony czas i pieniądze.

Nie zamierzam rezygnować, mimo wszystko CHCĘ LECIEĆ Z ITAKĄ, jednak czuję się rozczarowana godzinami wylotów i tym, że płacę za konkretną ilość dni, tracę jeden, a za kolejny by nie musieć się męczyć z walizami i mieć gdzie się przespać ZNÓW muszę zapłacić. Czyli kasa kasa kasa.

Ale rozumiem, że nie dla wszystkich kwestia pieniędzy i czasu jest istotna bo wolą się wyspać
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 16:09   #1102
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nie, nie jestem osobą, która na wakacjach chodzi, aby przyczepić się do czegokolwiek . Po prostu podajesz argumenty totalnie dla mnie, niestety, nieprzydatne. Mi chodzi przede wszystkim o stracony czas i pieniądze.

Nie zamierzam rezygnować, mimo wszystko CHCĘ LECIEĆ Z ITAKĄ, jednak czuję się rozczarowana godzinami wylotów i tym, że płacę za konkretną ilość dni, tracę jeden, a za kolejny by nie musieć się męczyć z walizami i mieć gdzie się przespać ZNÓW muszę zapłacić. Czyli kasa kasa kasa.

Ale rozumiem, że nie dla wszystkich kwestia pieniędzy i czasu jest istotna bo wolą się wyspać
Wyspać nie - bardziej żałują życia,wakacji i urlopu na marudzenie i widzenie wszystkiego w czarnych barwach
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 17:03   #1103
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biura Podróży

Ale ja nic nie widzę w czarnych barwach Boże, tak trudno to zrozumieć? Na wakacjach nie tracę czasu na narzekanie, cieszę się chwilą i nie zajmuję się pierdołami, jak za zimna woda w basenie, za rzadkie posiłki i tym, że za wiele schodów jest w hotelu. Nie gnębię też rezydentów. Nie znasz mnie, a po wpisie, że nie podobają mi się godziny wylotów wyrobiłaś sobie zdanie, że jestem wakacyjnym narzekaczem No bez jaj. Narzeknęłam sobie jeden raz, że zrobiono mnie czy też sama się zrobiłam w bambuko, a Ty na tej podstawie robisz mi portret psychologiczny i stwierdzasz, ze narzekaniem sobie psuję urlop. A to akurat G prawda, bo jestem osobą, która cieszy się tym co ma.

Czuję się tylko wydymana przez biuro/ linie lotnicze i naciągnięta na dodatkowe koszty, których miałam nadzieję nie ponosić decydując się na konkretnego touroperatora. A, że wyszło jak wyszło, szkoda. Ale dorabianie do tego całej ideologii uważam za niesprawiedliwe.

Z mojej strony EOT, bo widzę, że tylko tracę czas na udowadnianie, że nie jestem wielbłądem
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:34   #1104
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Biura Podróży

Wybierając Touroperatora nie wybiera się godzin absolutnie... zresztą często się słyszy że Itaka ma słabe godziny...

cena zresztą bardziej zależy od stanardu hotelu, kierunku, wyżywienia... z tego co wiem porównójąc 1 hotel który ma kilka biur podróży Itaka ma niższe ceny ale w sumie nie ma się o co sprzeczać ;D
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 23:55   #1105
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość

pozatym coś za coś... Itaka ma najlepsze ceny a godziny znów kiepskie

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

trzyfuntulnu jak taniej ma bp? hotel jest zabbookowany od 12.... i za to się płaci..
piszesz że Itaka ma najlepsze ceny ale godziny kiepskie a linijke niżej że przez te późne wyloty bp ponosi większe koszty. zdecyduj się co od czego zależy bo wychodzi na to że Itaka ma niższe ceny bo ma większe koszty...

@Dagunia
Lotniska w Polsce notują stały (miesiąc do miesiąca roku poprzedzajacego) wzrost ruchu lotniczego (np. kwiecień Poznań + 24%, Łódź +52%, Bydgoszcz +40%, Wrocław +35%). Więc możliwości na polskich lotniskach są olbrzymie.
Największe w Polsce Okęcie może obsłużyć 34 operacje lotnicze na godzinę.

Linii czrterowych w Polsce jest kilka. Latają głównie na trasach krótkich (dalsze kierunki to dla Polaka ciągle luksus) więc lepiej można wykorzystać maszyny.
8 samolotów Enter Air to wcale nie jest mało. W Holandii jest praktycznie jedna duża linia czarterowa (5 samolotów) wszystkie loty o dogodnych godzinach z Amsterdamu (ruch lotniczy ponad 2x większy niż na 10 lotniskach w Polsce).

Więc mała liczba linii czarterowych/samolotów/trudności ze względu na duży ruch lotniczy to bajka.

Co do drugiej części twojej wypowiedzi Klient kupuje w BP kompletną wycieczkę więc BP (pośrednio) odpowiada za wyżywienie. To BP wybiera hotele do swojej oferty (doskonale wiedząc co dany hotel sobą reprezentuje).

Doskonale wiesz o co mi chodzi. Ale idąc twoim tokiem rozumowania np. za obiad nie odpowiada BP, nie odpowiada również hotel, tylko kucharz.

Cytat:
Napisane przez Dagunia
Obawiam się, że jesteś takim turystą których zawsze wspołczuje rezydentom w hotelu
Nie słusznie. Nie korzystam. Obawiaj się o polskie BP. Mają się coraz gorzej. Bo są drogie i za nic nie chcą odpowiadać i coraz częściej pasożytują na klientach
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 08:33   #1106
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez trzyfuntylnu Pokaż wiadomość


Co do drugiej części twojej wypowiedzi Klient kupuje w BP kompletną wycieczkę więc BP (pośrednio) odpowiada za wyżywienie. To BP wybiera hotele do swojej oferty (doskonale wiedząc co dany hotel sobą reprezentuje).

Doskonale wiesz o co mi chodzi. Ale idąc twoim tokiem rozumowania np. za obiad nie odpowiada BP, nie odpowiada również hotel, tylko kucharz.
No tak, ale to klient wybiera hotel, a to od hotelu zależy jakie oferuje wyżywienie, można przeczytać na stronie opinie, dołożyć kilka stówek i wybrać lepszy hotel, a nie tylko narzekać. Nie rozumiem jak BP ma odpowiadać za wyżywienie przecież w garnki im nie zgaląda
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:07   #1107
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez asi1989 Pokaż wiadomość
No tak, ale to klient wybiera hotel, a to od hotelu zależy jakie oferuje wyżywienie, można przeczytać na stronie opinie, dołożyć kilka stówek i wybrać lepszy hotel, a nie tylko narzekać. Nie rozumiem jak BP ma odpowiadać za wyżywienie przecież w garnki im nie zgaląda
Ale Klient z BP podpisuje umowe. Jeżeli coś jest nie tak to w BP składa reklamacje.

Klient wybiera hotel. Oczywiście ale może wybrać tylko te hotele które BP ma w ofercie. A BP w garnki nie zagląda. Ale losowo wybiera hotele? Po nazwie? Nikt z BP nigdy danego hotelu nie widział?

Nie rozumiem w takim razie jaki sens ma ocenianie BP przecież one za nic nie odpowiadają?
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:59   #1108
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez trzyfuntylnu Pokaż wiadomość
Ale Klient z BP podpisuje umowe. Jeżeli coś jest nie tak to w BP składa reklamacje.

Klient wybiera hotel. Oczywiście ale może wybrać tylko te hotele które BP ma w ofercie. A BP w garnki nie zagląda. Ale losowo wybiera hotele? Po nazwie? Nikt z BP nigdy danego hotelu nie widział?

Nie rozumiem w takim razie jaki sens ma ocenianie BP przecież one za nic nie odpowiadają?
No, a jak, BP nic nie wie, nie zna hoteli i menu, nie wie, jak wyglądają pokoje

Jeszcze trzeba dodać, że jest coś takiego, jak study tour, które organizują touroperatorzy dla właścicieli i pracowników BP. Kto był ten wie, fajna sprawa
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 22:50   #1109
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
No, a jak, BP nic nie wie, nie zna hoteli i menu, nie wie, jak wyglądają pokoje
to wtedy nie jest BP tylko nieprofesjonalne pseudoBP

sama zresztą odpowiedziałaś w drugim akapicie
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 22:53   #1110
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez trzyfuntylnu Pokaż wiadomość
to wtedy nie jest BP tylko nieprofesjonalne pseudoBP

sama zresztą odpowiedziałaś w drugim akapicie

To była ironia
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-12 17:32:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.