Mamy luty 2022 :) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-14, 14:25   #871
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dziewczyny, wczoraj czytałam wpis mamy ginekolog dot. usg 3 trymestru. Nie jest to dla mnie jakaś guru wiedzy, szczególnie teraz gdy wydaje się, że biznes stanął u niej nad medycyną i merytoryką, ale warto przeczytać. Szczególnie, że odnosi się też do angielskiego zwyczaju metra. Skoro tak czy siak idziecie na dodatkowe usg to warto poczytać i zwrócić uwagę, co jest w nim ważne.
https://mamaginekolog.pl/usg-iii-trymestru-28-32-tyg/

Karolina - masz u siebie miejsce na chodzenie z 2 wózkami obok? Jeśli tak to super, u mnie w mieście czasem ciężko jednym wózkiem się przecisnąć chodnikiem. Jak obserwuje mamy z jakimiś dziwnymi amfibiami wózkowymi dla 2 dzieci to je szczerze podziwiam. Ostatnio na spacerze zaobserwowałam mamę z gondolą do której z tyłu był dopięty rodzaj "krzesełka" bez oparcia na kółkach. Trochę na zasadzie sztywnego holu w aucie. Śmieszne to było, ale jednocześnie miałam wrażenie, że straszakowi to bardzo pasowało.

Hellcat - zgłaszam się jako pracująca i planuje długo w tym stanie pozostać. Stety niestety dlatego, że prowadzę własną firmę i nie mogę sobie pozwolić na pełny urlop. Pewnie maksymalnie na miesiąc będę mogła się totalnie wyłączyć więc chciałabym, aby ten okres przypadł na czas po porodzie. Wcześniej i później, może w mniejszych ilościach, ale będę aktywna zawodowo.

W PL "urlop" rodzicielski (pisze urlop, jako skrót myślowy, bo na to się składają różnie nazwane okresy) trwa 6 miesięcy lub 12 miesięcy na klasycznym etacie. Gdy idziesz na 6-cio miesięczne zwolnienie dostajesz 100% pensji, jak idziesz na 12 miesięcy dostajesz 80% pensji. Pensja wyliczana jako średnia z ostatnich miesięcy składkowych. Przy prowadzeniu własnej firmy - jak w moim przypadku, takich luksusów nie ma, ale nie będę tu jojczeć :P No a wychowawczy może trwać 3 lata ale dostajesz w tym czasie 0zł :P
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 17:39   #872
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Orzeszkova, a, no to fajnie z tym zwolnieniem. Ciekawa jestem kto oprócz mnie jeszcze pracuje.

Ja zamawialam koszule na allegro i wzięłam L i XL. Chciałam wszystkie L ale moja mama mi poradziła większe. Rezultat? Te XL mają inny krój i wiszą na mnie jak worek a ta L leży dobrze ale może rozmiar większy byłaby lepsza. Zalety kupowania przez Internet.

U mnie też stoi niezlozone łóżeczko i ja bym już złożyła, ale mąż właśnie mnie powstrzymuje. Jak się ma pokoik dla dziecka to myślę że można składać już teraz ale jak ma stać w sypialni jak u nas to szkoda miejsca póki bobasa jeszcze nie ma.

Dziewczyny, jak jest u Was z kasa na czas urlopu wychowawczego? Ile czasu się dostaje i ile procent pensji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie u nas będzie stało w sypialni, więc to równoznaczne z tym ze bedzie w niej mniej miejsca przez kolejne dwa miesiące.

Co do pieniędzy to na czas L4 to jest 100%, później 80% jeśli wybiera się opcje urlop macierzyński+urlop rodzicielski. Jeśli ktoś zostaje tylko na macierzyńskim to 100% (w razie gdyby później się zdecydował to pozostałe tygodnie urlopu rodzicielskiego to 60%)

Ja zamówiłam dzisiaj koszule, najwyżej będę odsyłać bo wzięłam głównie M i jedna L
A ty od kiedy planujesz zwolnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 17:52   #873
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Rewelka fajny artykuł, dzięki
Jutro mam zamiar tam pocisnąć na tym USG żeby wszystko ładnie posprawdzali.

Wracając do tematu ciąży z IVF - ona się naprawdę niczym nie różni od ciąży naturalnej. Jedyna różnica w tym że wiedzą co do minuty kiedy doszło do zapłodnienia. Jednak co kraj to obyczaj. Jakoś mnie to wywoływanie nie przejmuje. Mam dziwne przeczucie że on i tak chwilę wcześniej wyjdzie a pozatym w 39 tyg będzie już bezpiecznie donoszony.

Ja też nadal pracuje ale zdalnie na laptopie w domu wiec to jednak inaczej odczuwam niż jakbym miała do biura chodzić. Pracować będę do 15 stycznia a później biorę dni urlopu i macierzyński zaczynam w dniu indukcji czyli 26.01

Tutaj płaca na macierzyńskim jest słaba a i tak mój pracodawca płaci lepiej niż większość firm. Będę miała 20 tygodni płatne 100% a później zaledwie 30% przez 19 tygodni. Po 39 tygodniach mogę wybrać dodatkowe 3 miesiące darmowe. Ale myślę że wybiorę te 39 tygodni, później urlop za cały rok i potem powrót do pracy.

U nas wszystko złożone stoi tylko dlatego że ten pokoik dodatkowy jest i trzeba było sprawdzić czy wszystkie części są itd. Myślę że jakbym za 3 miesiące chciała reklamować to by był problem.

Ja też muszę jakieś koszule dokupić i wogole zabrać się za te poważniejsze apteczne i porodowe sprawy bo jakby się młody na świat spieszył to nie mam nic takiego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 19:35   #874
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Dzień dobry, witam się w trzecim trymestrze 🥳 Szok jak szybko mi drugi zleciał.

Krejzi, 6 cm na 2 tygodnie to za dużo? No to ile byłoby ok? Bo ja się w odstępie 2 dni o 2 cm powiększyłam i obawiam się, że tu żaden lekarz nie zwróci na to uwagi. Niesamowite jak różne jest podejście w zależności od kraju. Kiedy masz termin na usg? Fajnie że małego podejrzycie.

Tak sobie myślę, że musimy wierzyć że będzie dobrze, bo inaczej zwariujemy.

Karolina, dziękuję. Staram się wyłączyć to myślenie.

Fruczakk, Tobie się termin porodu przesunął? Bo ja mam dzień po Tobie 27+0 i mam termin na 12.02. Albo moja aplikacja coś źle pokazuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednak mam się trzymać terminu z OM . Czyli wychodzi 11.02. Pierwsze USG miałam na bardzo słabym sprzęcie i lekarka twierdzi że skoro są rozbieżności to jednak na nie nie patrzymy.
Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Są specjalne łączniki, którymi można spiąć wózki Wtedy jeden obok drugiego jedzie. My mamy obie spacerówki GB Qbit All City, ale idzie tak zrobić z każdym. Na początku wiadomo, gondola dla małego na spacerki niedaleko domu. Ale na wyjazdy będziemy brać spacerówki i w jedną wpinać fotelik z małym, a w drugiej zasiądzie roczniak Niestety gondoli tak wpiąć się nie da...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie wiedziałam, że jest taka opcja . Fajna sprawa.
Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj czytałam wpis mamy ginekolog dot. usg 3 trymestru. Nie jest to dla mnie jakaś guru wiedzy, szczególnie teraz gdy wydaje się, że biznes stanął u niej nad medycyną i merytoryką, ale warto przeczytać. Szczególnie, że odnosi się też do angielskiego zwyczaju metra. Skoro tak czy siak idziecie na dodatkowe usg to warto poczytać i zwrócić uwagę, co jest w nim ważne.
https://mamaginekolog.pl/usg-iii-trymestru-28-32-tyg/

Karolina - masz u siebie miejsce na chodzenie z 2 wózkami obok? Jeśli tak to super, u mnie w mieście czasem ciężko jednym wózkiem się przecisnąć chodnikiem. Jak obserwuje mamy z jakimiś dziwnymi amfibiami wózkowymi dla 2 dzieci to je szczerze podziwiam. Ostatnio na spacerze zaobserwowałam mamę z gondolą do której z tyłu był dopięty rodzaj "krzesełka" bez oparcia na kółkach. Trochę na zasadzie sztywnego holu w aucie. Śmieszne to było, ale jednocześnie miałam wrażenie, że straszakowi to bardzo pasowało.

Hellcat - zgłaszam się jako pracująca i planuje długo w tym stanie pozostać. Stety niestety dlatego, że prowadzę własną firmę i nie mogę sobie pozwolić na pełny urlop. Pewnie maksymalnie na miesiąc będę mogła się totalnie wyłączyć więc chciałabym, aby ten okres przypadł na czas po porodzie. Wcześniej i później, może w mniejszych ilościach, ale będę aktywna zawodowo.

W PL "urlop" rodzicielski (pisze urlop, jako skrót myślowy, bo na to się składają różnie nazwane okresy) trwa 6 miesięcy lub 12 miesięcy na klasycznym etacie. Gdy idziesz na 6-cio miesięczne zwolnienie dostajesz 100% pensji, jak idziesz na 12 miesięcy dostajesz 80% pensji. Pensja wyliczana jako średnia z ostatnich miesięcy składkowych. Przy prowadzeniu własnej firmy - jak w moim przypadku, takich luksusów nie ma, ale nie będę tu jojczeć No a wychowawczy może trwać 3 lata ale dostajesz w tym czasie 0zł :P
Też chyba miałabym problem z taką konstrukcją i przejechaniem nią, tam gdzie lubię najbardziej spacerować z wózkiem musiałabym co chwile schodzić na ulice .


Póki co dla plan jest taki że dla starszej mamy nosidło, dla małego chustę, wózkiem będą się wymieniali wedle potrzeb .


Podziwiam Was że jeszcze dajecie radę pracować .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 20:28   #875
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dziś w nocy mi się śniło, że byłam w wesołym miasteczku z córką tak z 4-5 lat i... małym synkiem na rękach. Jeszcze jedno się nie urodziło, już drugie mi w głowie.

Rewelka, przeczytałam artykuł. Ciekawa jestem co wyjdzie na tym badaniu. Poprzednie miałam w klinice leczenia niepłodności na naprawdę rewelacyjnym sprzęcie i myślę, że tym razem nie będzie aż tak dokładnie.

Skoro masz własną firmę to na pewno ciężej wziąć Ci wolne. Podziwiam, że planujesz pracować do porodu. Znam takie przypadki, ale patrząc na koleżanki one pod koniec już były mocno zmęczone. Ja sama z siebie pracowalabym dłużej, ale akurat mam póki co bardzo dobre samopoczucie i nawet siedzenie mnie nie męczy. Nie wiadomo co będzie za miesiąc.

Dzięki za wyjaśnienie urlopu. U nas dostaje się 100% na 6 tygodni przed i 8 tygodni po porodzie. Później wjeżdża wychowawczy z 66% pensji na rok. A jak chce się dłużej to można kasę podzielić na 2 czy 3 lata lub te kolejne lata nie dostawać nic. Bida straszna.

Orzeszkova, no to piąteczka z łóżeczkiem. Pewnie będziemy razem budować. Ja idę na zwolnienie od 16 grudnia, choć tak naprawdę to najpierw na urlop do końca roku. Macierzyński wypada mi dokładnie od 01.01. Jakoś 09.04 chyba zaczynam wychowawczy na 2 lata, ale z możliwością skrócenia. Zobaczymy co się uda załatwić z przedszkolem.

Krejzi, kciuki za jutro! I czekamy na relację. Może uda się Theo ladną fotkę zrobić. Ty będziesz cały miesiąc dłużej pracować niż ja. Długo. Ale miejmy nadzieję, że będziesz się dobrze czuć i dasz rade. U Was te regulacje co do płacenia są jeszcze gorsze niż u nas... Ja będę w sumie miała te 33% przez 108 miesięcy. Ale planuje złożyć wniosek o kasę na rok czyli te 66% i odkładać co się da. Może po roku coś dorwę dodatkowo co mogłabym robić z domu.

Fruczakk, to idziemy łeb w łeb. Ciekawe która z nas się pośpieszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 21:37   #876
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj czytałam wpis mamy ginekolog dot. usg 3 trymestru. Nie jest to dla mnie jakaś guru wiedzy, szczególnie teraz gdy wydaje się, że biznes stanął u niej nad medycyną i merytoryką, ale warto przeczytać. Szczególnie, że odnosi się też do angielskiego zwyczaju metra. Skoro tak czy siak idziecie na dodatkowe usg to warto poczytać i zwrócić uwagę, co jest w nim ważne.
https://mamaginekolog.pl/usg-iii-trymestru-28-32-tyg/

Karolina - masz u siebie miejsce na chodzenie z 2 wózkami obok? Jeśli tak to super, u mnie w mieście czasem ciężko jednym wózkiem się przecisnąć chodnikiem. Jak obserwuje mamy z jakimiś dziwnymi amfibiami wózkowymi dla 2 dzieci to je szczerze podziwiam. Ostatnio na spacerze zaobserwowałam mamę z gondolą do której z tyłu był dopięty rodzaj "krzesełka" bez oparcia na kółkach. Trochę na zasadzie sztywnego holu w aucie. Śmieszne to było, ale jednocześnie miałam wrażenie, że straszakowi to bardzo pasowało.

Hellcat - zgłaszam się jako pracująca i planuje długo w tym stanie pozostać. Stety niestety dlatego, że prowadzę własną firmę i nie mogę sobie pozwolić na pełny urlop. Pewnie maksymalnie na miesiąc będę mogła się totalnie wyłączyć więc chciałabym, aby ten okres przypadł na czas po porodzie. Wcześniej i później, może w mniejszych ilościach, ale będę aktywna zawodowo.

W PL "urlop" rodzicielski (pisze urlop, jako skrót myślowy, bo na to się składają różnie nazwane okresy) trwa 6 miesięcy lub 12 miesięcy na klasycznym etacie. Gdy idziesz na 6-cio miesięczne zwolnienie dostajesz 100% pensji, jak idziesz na 12 miesięcy dostajesz 80% pensji. Pensja wyliczana jako średnia z ostatnich miesięcy składkowych. Przy prowadzeniu własnej firmy - jak w moim przypadku, takich luksusów nie ma, ale nie będę tu jojczeć No a wychowawczy może trwać 3 lata ale dostajesz w tym czasie 0zł :P
Przed domem niestety mam chodnik na jeden wózek, ale spokojnie nad jezioro i do parku dam radę z dwoma dojechać W moim rodzinnym mieście też nie będzie problemu, bo chodniki szerokie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 07:25   #877
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hejka, ja właśnie siedzę na krzywej glukoza wypita, mniamu
U nas powoli do przodu leci, zgarnęłam ze strychu ubranka i posegregowałam, wyczyściłam wózek, zamówiłam otulacz do fotelika... Zostały tylko drobne zakupy i będzie można czekać na Bombelka
Aaa i w końcu wybraliśmy imię - Filip

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-15, 07:45   #878
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Hejka, ja właśnie siedzę na krzywej glukoza wypita, mniamu
U nas powoli do przodu leci, zgarnęłam ze strychu ubranka i posegregowałam, wyczyściłam wózek, zamówiłam otulacz do fotelika... Zostały tylko drobne zakupy i będzie można czekać na Bombelka
Aaa i w końcu wybraliśmy imię - Filip

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi mąż kupił glukozę cytrynowo-miętową i aż panie w laboratorium się dziwiły, że takie cuda robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 08:07   #879
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Hejka, ja właśnie siedzę na krzywej glukoza wypita, mniamu
U nas powoli do przodu leci, zgarnęłam ze strychu ubranka i posegregowałam, wyczyściłam wózek, zamówiłam otulacz do fotelika... Zostały tylko drobne zakupy i będzie można czekać na Bombelka
Aaa i w końcu wybraliśmy imię - Filip

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładne imię wybraliście, klasyczne ale nie takie za bardzo popularne.
Powodzenia na glukozie

Ja też się właśnie zbieram na wizytę i niestety muszę tam jechać dwa dni z rzędu. Dzisiaj mam wizytę a jutro USG osobno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 09:50   #880
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Hejka, ja właśnie siedzę na krzywej glukoza wypita, mniamu
U nas powoli do przodu leci, zgarnęłam ze strychu ubranka i posegregowałam, wyczyściłam wózek, zamówiłam otulacz do fotelika... Zostały tylko drobne zakupy i będzie można czekać na Bombelka
Aaa i w końcu wybraliśmy imię - Filip

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To kciuki za wyniki krzywej, daj znać czy wszystko ok

Bardzo ładne imię.
Mój syn dalej bezimienny, wahamy się między dwoma imionami - jedno jest trochę ryzykowne (mało popularne itp) ale nam się podoba a drugie to bezpieczny kompromis (ładnie brzmi z nazwiskiem, spełnia nasze kryteria, jest klasyczne i popularne) ale za to mniej nam się podoba . Może do porodu wybierzemy .
Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Ładne imię wybraliście, klasyczne ale nie takie za bardzo popularne.
Powodzenia na glukozie

Ja też się właśnie zbieram na wizytę i niestety muszę tam jechać dwa dni z rzędu. Dzisiaj mam wizytę a jutro USG osobno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia na obu wizytach, daj znać jak tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 11:01   #881
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Co do terminu porodu to jak ostatnio byłam na tym echu serca to lekarka powiedziała, że ona obstawia u mnie bardziej połowe stycznia jako termin porodu ale oficjalnie trzymamy sie terminu 1 luty według pierwszych badań prenatalnych i będziemy na bieżąco obserwować. Ale młoda podobno dosyć szybko rośnie. Ogólnie to boję się, żeby nie urosła np. ponad 4 kg, bo mam cały czas plan na poród naturalny, a wiadomo że z tą większą wagą to ciężko.

Cieszę się natomiast, że moja waga stanęła w miejscu i od miesiąca praktycznie nic nie przybrałam, zatrzymałam się na +9kg i mam nadzieję, że zostanie tak jak najdłużej

I powiem Wam jeszcze, że chyba kończę robić wyprawkę. Zostało mi tylko spakować torbę do szpitala. Nie sądziłam, że to powiem, ale trochę mnie ta wyprawka zmęczyła, pewnie sporo rzeczy nawet raz nie użyję, a dochodze do wniosku, że jak się okaże że coś będzie potrzebne do pójdziemy do sklepu/apteki i dokupimy, w końcu teraz wszystko dostępne od ręki.
Jak czytam czasami ile niektóre mamy kupują to zaczyna mnie to przerażać.
Ale jesli kogoś faktycznie to cieszy to oczywiście nie neguję ani nie krytykuję tego

Aha i zostało mi jeszcze zarezerwować apartament w szpitalu i dedykowaną położną, ale to podobno po 30. tygodniu dopiero. Chociaż podejrzewam , że ze względu na covid i znów wstrzymane odwiedziny to chętnych będzie pewnie dużo więcej.

A 3. prenatalne mam w środę, trochę przeraża mnie, że to już ostatnie
Powiecie mi co ile macie teraz wizyty u ginekologa? I co ile macie zaplanowane na kolejne tygodnie?

Edytowane przez maddzia007
Czas edycji: 2021-11-15 o 11:06
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-15, 11:02   #882
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
To kciuki za wyniki krzywej, daj znać czy wszystko ok

Bardzo ładne imię.
Mój syn dalej bezimienny, wahamy się między dwoma imionami - jedno jest trochę ryzykowne (mało popularne itp) ale nam się podoba a drugie to bezpieczny kompromis (ładnie brzmi z nazwiskiem, spełnia nasze kryteria, jest klasyczne i popularne) ale za to mniej nam się podoba . Może do porodu wybierzemy . Powodzenia na obu wizytach, daj znać jak tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogło być lepiej po wizycie - przypaletala mi się anemia jakiś czas temu, zażywam żelazo i zamiast być lepiej to pogorszyły mi się jeszcze wyniki. W moczu tez wyszły leukocyty i ketony, ale lekarka mówiła że najbardziej prawdopodobne że źle pobrałam mocz do badania. Zwłaszcza że 2 tygodnie wcześniej badałam mocz w innej placówce i było w porządku...
Między jakimi imionami się wahacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 11:14   #883
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Na anemię polecam zakwas buraczany. Spróbuj. Mi się po 2-3 butelkach poprawiły wyniki. Jeśli do tej pory nie piłaś to smak może wydawać Ci się nietrafiony ale przyzwyczaisz się. Ja sobie polewam do kieliszka i udaję że piję winko



Lekarza miałam do tej pory co 4 tygodnie, jednak teraz kolejna po 3, następna po 2 tygodniach. Na dalsze nie mam jeszcze planu, ale wiem, że będą coraz częściej.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 11:52   #884
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Co do terminu porodu to jak ostatnio byłam na tym echu serca to lekarka powiedziała, że ona obstawia u mnie bardziej połowe stycznia jako termin porodu ale oficjalnie trzymamy sie terminu 1 luty według pierwszych badań prenatalnych i będziemy na bieżąco obserwować. Ale młoda podobno dosyć szybko rośnie. Ogólnie to boję się, żeby nie urosła np. ponad 4 kg, bo mam cały czas plan na poród naturalny, a wiadomo że z tą większą wagą to ciężko.

Cieszę się natomiast, że moja waga stanęła w miejscu i od miesiąca praktycznie nic nie przybrałam, zatrzymałam się na +9kg i mam nadzieję, że zostanie tak jak najdłużej

I powiem Wam jeszcze, że chyba kończę robić wyprawkę. Zostało mi tylko spakować torbę do szpitala. Nie sądziłam, że to powiem, ale trochę mnie ta wyprawka zmęczyła, pewnie sporo rzeczy nawet raz nie użyję, a dochodze do wniosku, że jak się okaże że coś będzie potrzebne do pójdziemy do sklepu/apteki i dokupimy, w końcu teraz wszystko dostępne od ręki.
Jak czytam czasami ile niektóre mamy kupują to zaczyna mnie to przerażać.
Ale jesli kogoś faktycznie to cieszy to oczywiście nie neguję ani nie krytykuję tego

Aha i zostało mi jeszcze zarezerwować apartament w szpitalu i dedykowaną położną, ale to podobno po 30. tygodniu dopiero. Chociaż podejrzewam , że ze względu na covid i znów wstrzymane odwiedziny to chętnych będzie pewnie dużo więcej.

A 3. prenatalne mam w środę, trochę przeraża mnie, że to już ostatnie
Powiecie mi co ile macie teraz wizyty u ginekologa? I co ile macie zaplanowane na kolejne tygodnie?
Co 3 tygodnie. Przyszłych nie mam zaplanowanych, bo on mi na każdej wizycie wyznacza datę kolejnej. Żeby nie było - chodzę prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 13:18   #885
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Co do terminu porodu to jak ostatnio byłam na tym echu serca to lekarka powiedziała, że ona obstawia u mnie bardziej połowe stycznia jako termin porodu ale oficjalnie trzymamy sie terminu 1 luty według pierwszych badań prenatalnych i będziemy na bieżąco obserwować. Ale młoda podobno dosyć szybko rośnie. Ogólnie to boję się, żeby nie urosła np. ponad 4 kg, bo mam cały czas plan na poród naturalny, a wiadomo że z tą większą wagą to ciężko.

Cieszę się natomiast, że moja waga stanęła w miejscu i od miesiąca praktycznie nic nie przybrałam, zatrzymałam się na +9kg i mam nadzieję, że zostanie tak jak najdłużej

I powiem Wam jeszcze, że chyba kończę robić wyprawkę. Zostało mi tylko spakować torbę do szpitala. Nie sądziłam, że to powiem, ale trochę mnie ta wyprawka zmęczyła, pewnie sporo rzeczy nawet raz nie użyję, a dochodze do wniosku, że jak się okaże że coś będzie potrzebne do pójdziemy do sklepu/apteki i dokupimy, w końcu teraz wszystko dostępne od ręki.
Jak czytam czasami ile niektóre mamy kupują to zaczyna mnie to przerażać.
Ale jesli kogoś faktycznie to cieszy to oczywiście nie neguję ani nie krytykuję tego

Aha i zostało mi jeszcze zarezerwować apartament w szpitalu i dedykowaną położną, ale to podobno po 30. tygodniu dopiero. Chociaż podejrzewam , że ze względu na covid i znów wstrzymane odwiedziny to chętnych będzie pewnie dużo więcej.

A 3. prenatalne mam w środę, trochę przeraża mnie, że to już ostatnie
Powiecie mi co ile macie teraz wizyty u ginekologa? I co ile macie zaplanowane na kolejne tygodnie?
Fajnie, że lekarka obstawia połowę stycznia, ominęłaby Cię spora część ciężkiej końcówki ciąży a jednak już dziecko donoszone i można bezpiecznie rodzic

Kciuki za USG w środę w takim razie .
Ja mam wizyty mniej więcej co 4 tygodnie, między ostatnimi dwoma wizytami mam odstęp 2-tygodniowy.
Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Mogło być lepiej po wizycie - przypaletala mi się anemia jakiś czas temu, zażywam żelazo i zamiast być lepiej to pogorszyły mi się jeszcze wyniki. W moczu tez wyszły leukocyty i ketony, ale lekarka mówiła że najbardziej prawdopodobne że źle pobrałam mocz do badania. Zwłaszcza że 2 tygodnie wcześniej badałam mocz w innej placówce i było w porządku...
Między jakimi imionami się wahacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj, słabo kazali Ci powtórzyć badanie moczu?
Ludwik nam się podoba, ale trochę się boimy że otoczenie może się reagować . A takim bezpieczniejszym ale mniej ulubionym imieniem jest Adam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 16:55   #886
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
Fajnie, że lekarka obstawia połowę stycznia, ominęłaby Cię spora część ciężkiej końcówki ciąży a jednak już dziecko donoszone i można bezpiecznie rodzic

Kciuki za USG w środę w takim razie .
Ja mam wizyty mniej więcej co 4 tygodnie, między ostatnimi dwoma wizytami mam odstęp 2-tygodniowy.
Oj, słabo kazali Ci powtórzyć badanie moczu?
Ludwik nam się podoba, ale trochę się boimy że otoczenie może się reagować . A takim bezpieczniejszym ale mniej ulubionym imieniem jest Adam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludwik brzmi super, ciekawie i oryginalnie znam jednego Ludwika i super chłopak. Adaś za to bezpieczniejsza opcja.

No właśnie nie powtarzam badania bo patrzyli że z 3.11 badanie miało dobry wynik, pytali czy coś bolało/piekło przy oddawaniu moczu ale nie kojarzę takiej sytuacji. Na kolejną wizytę ta, będę robić badanie więc zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:06   #887
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dziewczyny, apropos łóżeczka. Czy któraś z Wam ma, kupiła, lub testowała dłużej łóżeczko chicco nex2me forever? Pytam, bo właśnie je złożyliśmy i jestem MEGA rozczarowana mechanizmem obniżania boku. Strasznie się zacina i w sumie nie ma opcji aby robić to jedną ręką/po cichu w nocy. Tym samym do wyboru zostaje całkowite obniżenie lub podciągnięcie do góry. A nie o to mi chodziło, liczyłam, że będzie to chodziło na tyle płynnie aby spokojnie w nocy obniżać bok i go podnosić na śpiocha. Nie wiem czy to wada tego konkretnego łóżeczka i go reklamować czy ogólnie ten model "tak ma".
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:48   #888
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Wiecie co, szkoda że nasz pierwszy post nie jest zaktualizowany. Fajnie by było widzieć kto na kiedy ma termin i jakie imiona wybrane. I żeby tak według terminu szło... Krejzi, a może masz ochotę zrobić update w swoim poście? Byłaś pierwsza, która odpowiedziała. Jak coś to mogę takiego posta sklecić i Ci podesłać. Czy Zacpanarapem jest na FB?

Psycho, jak tam wyszła krzywa? Bardzo ładne imię wybraliście.

Karolina, też chciałam glukozę smakowa ale wygląda na to że u nas nie jest aż tak popularna.

Orzeszkova, średnio po tej wizycie. Jakie teraz kroki podejmiecie? Kciuki za usg jutro.

Fruczakk, imię mega! Mało spotykane ale nie dziwne, za to eleganckie i stylowe. Mnie się bardzo podoba. Może jak się synek urodzi i na niego spojrzycie to imię samo się wybierze.

Madzia, to może Ty będziesz pierwsza. Ale ponad 4 kg to już bardzo dużo. Oby mała nie przesadziła z wzrostem. Ja też z wielu rzeczy w wyprawce zrezygnowałam i mam zamiar w razie co dokupić. Wszystko teraz dostępne jest bez problemu. A tak to się nakupuje i później leży. Ja mam za półtora tygodnia wizytę i od tego czasu już co 2 tygodnie, z tym że co druga wizyta to chyba samo ktg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 19:30   #889
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hellcat mogę sklecić taką listę. Jutro się zacznę bawić wiec śmiało zacznijcie wpisywać tutaj dane.

My dziś po tym USG z uwagi na ten ujowy pomiar krawiecki
Mega strata czasu,babeczka pojęcia nie miała jak sprzęt obsługiwać wiec zawołała kogoś innego. Tyle mi żelu na brzuch walnęła że pływałam a młody czkawki dostał 🤣
A najlepsze że za każdym razem jej kopał tą głowicę i jeszcze bardziej ją to stresowało.

W każdym razie sprawdzała poziom płynów ale wszystko dobrze, przepływy w pępowinie też eleganckie wiec fałszywy alarm.
Fajnie było go zobaczyć,już taki się duży na ekranie wydaje mimo ze nadal nie podają wagi ani długości
Z ciekawostek to nadal nadal głową do góry ale podobno jak sie wkoncu obróci to tak zostanie, zobaczymy

Rewelka my dziś złapaliśmy mega okazję na Chicco next2me dream. Prawie jak nówka,ledwo używana. Kto by pomyślał że jeszcze ludzie gumtree używają.
Ale co do pytania to nasz nie ma zamka a taki guzik jakby się do góry naciska i ten bok na dół schodzi i akurat jest to ciche rozwiązanie wiec faktycznie może ten model ma się tak do siebie?

Psycho mnie też glukoza smakowała jak wyniki ? Piękne imię

Fruczakk - następna z super imieniem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-15, 21:50   #890
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Wiecie co, szkoda że nasz pierwszy post nie jest zaktualizowany. Fajnie by było widzieć kto na kiedy ma termin i jakie imiona wybrane. I żeby tak według terminu szło... Krejzi, a może masz ochotę zrobić update w swoim poście? Byłaś pierwsza, która odpowiedziała. Jak coś to mogę takiego posta sklecić i Ci podesłać. Czy Zacpanarapem jest na FB?

Psycho, jak tam wyszła krzywa? Bardzo ładne imię wybraliście.

Karolina, też chciałam glukozę smakowa ale wygląda na to że u nas nie jest aż tak popularna.

Orzeszkova, średnio po tej wizycie. Jakie teraz kroki podejmiecie? Kciuki za usg jutro.

Fruczakk, imię mega! Mało spotykane ale nie dziwne, za to eleganckie i stylowe. Mnie się bardzo podoba. Może jak się synek urodzi i na niego spojrzycie to imię samo się wybierze.

Madzia, to może Ty będziesz pierwsza. Ale ponad 4 kg to już bardzo dużo. Oby mała nie przesadziła z wzrostem. Ja też z wielu rzeczy w wyprawce zrezygnowałam i mam zamiar w razie co dokupić. Wszystko teraz dostępne jest bez problemu. A tak to się nakupuje i później leży. Ja mam za półtora tygodnia wizytę i od tego czasu już co 2 tygodnie, z tym że co druga wizyta to chyba samo ktg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chyba bym zwykłej nie przełknęła Nienawidzę jeść/ pić słodkiego, jak jestem głodna. A tu ten smak trochę zabijał słodycz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 21:56   #891
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Krejzi, dziwne to usg. To jakaś praktykanta była? Szkoda, że nie podali wymiarów czy wagi, ale najważniejsze że wszystko u Was dobrze.

Co do listy to u mnie bez zmian: termin na 12.02, pierwsze dziecko, dziewczynka - Johanna

Karolina, ja chciałam malinowa ho koleżanka miała, ale gdzie tam, bez szans.

Liczycie ruchy bobasów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 22:10   #892
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Krejzi, dziwne to usg. To jakaś praktykanta była? Szkoda, że nie podali wymiarów czy wagi, ale najważniejsze że wszystko u Was dobrze.

Co do listy to u mnie bez zmian: termin na 12.02, pierwsze dziecko, dziewczynka - Johanna

Karolina, ja chciałam malinowa ho koleżanka miała, ale gdzie tam, bez szans.

Liczycie ruchy bobasów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Praktykantka która powinna być już na emeryturze conajmniej 10 lat
Dokładnie, najważniejsze że jest dobrze wiec nie będę rozpamiętywać.

Ja nie liczę ale zwracam uwagę na jego trend ruchowy czyli rano po śniadaniu, po lunchu i na wieczór. Co ciekawe w nocy też zauważyłam że wierzga i czasem się zastanawiam kiedy on śpi.
Czuć też że przybrał na sile bo czasem zaboli jak kopnie mocno a dzisiaj tak nieprzyjemnie trochę bo tak czuję jakby mnie nogą albo ręką w pochwie smyrał 🤣
Tych ruchów mi chyba będzie brakować bo wtedy czuję że to taki nasz czas



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 22:28   #893
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Krejzi, dziwne to usg. To jakaś praktykanta była? Szkoda, że nie podali wymiarów czy wagi, ale najważniejsze że wszystko u Was dobrze.

Co do listy to u mnie bez zmian: termin na 12.02, pierwsze dziecko, dziewczynka - Johanna

Karolina, ja chciałam malinowa ho koleżanka miała, ale gdzie tam, bez szans.

Liczycie ruchy bobasów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, to nawet nie wiedziałam, że jest malinowa

Ja nie liczę. Poprzednio też nie liczyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 22:50   #894
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Krejzi, haha, no to super przuczona ta "praktykantka". Ja też ten czas odczuwam jako coś co już nie wróci. I każdą minutę i kopniaka celebruję. 🥰

Tak jak Wy ja też nie liczę ruchów. Nie sądzę żeby to mogło mnie uspokoić, wręcz przeciwnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 23:13   #895
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Krejzi, haha, no to super przuczona ta "praktykantka". Ja też ten czas odczuwam jako coś co już nie wróci. I każdą minutę i kopniaka celebruję. 🥰

Tak jak Wy ja też nie liczę ruchów. Nie sądzę żeby to mogło mnie uspokoić, wręcz przeciwnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jedyne, co zauważam to fakt, że te ruchy są inne niż ruchy młodego z pierwszej ciąży. Młody wtedy rano spał, jak zabity do 11 lub 12. Nawet w szpitalu położne kazały mi zjeść cukierka, żeby się na KTG choć ciut poruszył. No, ale nie działało🤣🤣 Dopiero na kolejnym buszował. Zresztą ja wiedziałam kiedy on śpi, a kiedy wariuje, bo to były określone godziny. Teraz jest chaos i mały potrafi mi się w każdej chwili wiercić lub długo siedzieć spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 06:25   #896
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Ludwik brzmi super, ciekawie i oryginalnie znam jednego Ludwika i super chłopak. Adaś za to bezpieczniejsza opcja.

No właśnie nie powtarzam badania bo patrzyli że z 3.11 badanie miało dobry wynik, pytali czy coś bolało/piekło przy oddawaniu moczu ale nie kojarzę takiej sytuacji. Na kolejną wizytę ta, będę robić badanie więc zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to dobrze, że chociaż nie sieją paniki z tym wynikiem a jak to żelazo? Masz dalej suplementować czy coś dodatkowo zalecili?
Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hellcat mogę sklecić taką listę. Jutro się zacznę bawić wiec śmiało zacznijcie wpisywać tutaj dane.

My dziś po tym USG z uwagi na ten ujowy pomiar krawiecki
Mega strata czasu,babeczka pojęcia nie miała jak sprzęt obsługiwać wiec zawołała kogoś innego. Tyle mi żelu na brzuch walnęła że pływałam a młody czkawki dostał 🤣
A najlepsze że za każdym razem jej kopał tą głowicę i jeszcze bardziej ją to stresowało.

W każdym razie sprawdzała poziom płynów ale wszystko dobrze, przepływy w pępowinie też eleganckie wiec fałszywy alarm.
Fajnie było go zobaczyć,już taki się duży na ekranie wydaje mimo ze nadal nie podają wagi ani długości
Z ciekawostek to nadal nadal głową do góry ale podobno jak sie wkoncu obróci to tak zostanie, zobaczymy

Rewelka my dziś złapaliśmy mega okazję na Chicco next2me dream. Prawie jak nówka,ledwo używana. Kto by pomyślał że jeszcze ludzie gumtree używają.
Ale co do pytania to nasz nie ma zamka a taki guzik jakby się do góry naciska i ten bok na dół schodzi i akurat jest to ciche rozwiązanie wiec faktycznie może ten model ma się tak do siebie?

Psycho mnie też glukoza smakowała jak wyniki ? Piękne imię

Fruczakk - następna z super imieniem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale cyrk z tym USG .
Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Krejzi, dziwne to usg. To jakaś praktykanta była? Szkoda, że nie podali wymiarów czy wagi, ale najważniejsze że wszystko u Was dobrze.

Co do listy to u mnie bez zmian: termin na 12.02, pierwsze dziecko, dziewczynka - Johanna

Karolina, ja chciałam malinowa ho koleżanka miała, ale gdzie tam, bez szans.

Liczycie ruchy bobasów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie liczę chyba na fb pisałam że martwi mnie to, że mój młody to leń, myślę że liczenie tylko by mnie stresowało.

Tak jak Karolina mam porównanie do poprzedniej ciąży i zupełnie inaczej czuje ruchy



Jade właśnie na badania krwi i moczu, korek jest taki że raczej na pewno się spóźnię
Co do listy to moja aktualizacja:

Fruczakk, tp. 11.02.2021, drugie dziecko, chłopiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 06:53   #897
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
No to dobrze, że chociaż nie sieją paniki z tym wynikiem a jak to żelazo? Masz dalej suplementować czy coś dodatkowo zalecili? Ale cyrk z tym USG . Ja nie liczę chyba na fb pisałam że martwi mnie to, że mój młody to leń, myślę że liczenie tylko by mnie stresowało.

Tak jak Karolina mam porównanie do poprzedniej ciąży i zupełnie inaczej czuje ruchy



Jade właśnie na badania krwi i moczu, korek jest taki że raczej na pewno się spóźnię
Co do listy to moja aktualizacja:

Fruczakk, tp. 11.02.2021, drugie dziecko, chłopiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żelazo mam brać dalej, biorę teraz dwa razy dziennie. Już dużo tych tabletek mam, duża garść się uzbiera przez cały dzień a z tymi dużymi to mam problem z przelknieciem.

Do aktualizacji: Orzeszkova, tp 29.01 chłopiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 15:42   #898
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi odnośnie czestotliwości wizyt, ja własnie będę miała wizyte w poniedziałek i to będzie 5 tygodni od ostatniej wizyty i własnie będe pytać jak mam umawiać kolejne wizyty, ale mam nadzieję, ze też już będe mieć częściej, bo jednak teraz raz w miesiacu to trochę mało

Powtórzyłam dziś morfologię i już któryś raz z rzędu mam podwyższone leukocyty, w poniedziałek dopytam o to, bo niby to w ciąży normalne, a jednak jakoś nie daje mi spokoju.


Dziewczyny a możecie przypomnieć, które z Was szczepiły się na covid w ciązy? Zbieram się do tego już od dawna i zebrać nie mogę, cały czas mam jakieś wątpliwości i nie wiem co robić tydzien temu szczepiłam się na grypę i jeszcze planuję się na krztusiec zapisac i zostanawiam się czy nie za dużo tego wszystkiego

No i jestem po ostatnich prenatalnych (kiedy to zleciało ). Wszystko w porządku, poza tymi ogniskami hyperechogenicznymi w serduszku, no ale to też dalej tylko do obserwacji. Młoda waży równo 1500 g i z tych dzisiejszych pomiarów wychodzi już tydzień 29+5 więc rośniemy zdrowo
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 18:13   #899
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi odnośnie czestotliwości wizyt, ja własnie będę miała wizyte w poniedziałek i to będzie 5 tygodni od ostatniej wizyty i własnie będe pytać jak mam umawiać kolejne wizyty, ale mam nadzieję, ze też już będe mieć częściej, bo jednak teraz raz w miesiacu to trochę mało

Powtórzyłam dziś morfologię i już któryś raz z rzędu mam podwyższone leukocyty, w poniedziałek dopytam o to, bo niby to w ciąży normalne, a jednak jakoś nie daje mi spokoju.


Dziewczyny a możecie przypomnieć, które z Was szczepiły się na covid w ciązy? Zbieram się do tego już od dawna i zebrać nie mogę, cały czas mam jakieś wątpliwości i nie wiem co robić tydzien temu szczepiłam się na grypę i jeszcze planuję się na krztusiec zapisac i zostanawiam się czy nie za dużo tego wszystkiego

No i jestem po ostatnich prenatalnych (kiedy to zleciało ). Wszystko w porządku, poza tymi ogniskami hyperechogenicznymi w serduszku, no ale to też dalej tylko do obserwacji. Młoda waży równo 1500 g i z tych dzisiejszych pomiarów wychodzi już tydzień 29+5 więc rośniemy zdrowo
Ja się szczepilam przed ciążą
Też jestem po szczepionce na grypę, a na krztusiec planuje około 33-34tc.

A jak młoda była ułożona? Główka do dołu czy poprzecznie?
Ładna waga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 18:42   #900
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cześć dziewczyny, znowu mi nie po drodze było z wizażem, az wstyd . Wczoraj świętowałam urodziny, 29 lat minelo 🥳.
Dzisiaj odebraliśmy wózek . I na zajęciach gimnastycznych z fizjo uro-gin na szkole rodzenia usłyszałam że pięknie kontroluje mięśnie dna miednicy . Bo mieliśmy takie ćwiczenia i fizjo sprawdzała u każdej ciężarnej po kolei. A wcześniej mnie nastraszono że mogę mieć problemy z tymi mięśniami bo mój brzuszek jest nisko osadzony i to wywoluje wtedy większy nacisk. Ale się okazuje że jest wszystko w porządku .
Ja następna wizytę mam za 4 tyg od poprzedniej, bo lekarz stwierdził że jest wszystko w porządku więc nie ma co jeszcze zagęszczać częstotliwości. Ale kolejne będą już częściej.
Fruczakk, Ludwik piękne imię mimo że nie znam żadnego Ludwika. Wydaje się takie dystyngowane . Adaś też ładne ale na pewno bardziej zachowawcze.
Orzeszkova, ketony w moczu mogą wychodzić jeśli wcześnie jadasz kolacje i masz za długa przerwę nocna. Może na to zwróć uwagę.
Krejzi do twoich opisów badań i pomiarów brzucha to ja nie mma słów. Najważniejsze że wszystko w porządku .
Ruchow nie liczę bo Młody jest tak ruchliwy że praktycznie musiałabym liczyć non stop . Jest głową w dół i jeszcze od wczoraj sobie macha bardzo rączkami przy głowie bo czuje jak mi grzebie tak na samym dole i jak czasami za mocno machnie to strasznie nieprzyjemne uczucie.
Madzia super, duża dziewczyna ️. Ja na covid się szczepiłam przed ciąża. Ale mam pytanie co do szczepionki na krztusiec - normalnie w przychodni u rodzinnego to zalatwialyscie? Wykupuje się ta szczepionke na receptę czy jest refundacja? Mój lekarz przyjmuje prywatnie i w sumie nic mi nie wypisał i nie powiedział nic więcej niż że zaleca się zaszczepić . A już nie było czasu żebym wypytała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-05 16:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.