Kwas migdałowy do kupnego toniku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-05, 09:50   #1
0Pussy0
Przyczajenie
 
Avatar 0Pussy0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Question

Kwas migdałowy do kupnego toniku?


Witam,

Mam pytanko, zastanawiam się nad samoróbką toniku z kwasem migdałowym, korzystałam z produktu Apis Home Terapis z kwasem migdałowym, niestety szału nie robił... coś tam niby się działo, lecz zauważalne dopiero przy bliższym spotkaniu z lustrem, dobrym oświetleniem, i po zużyciu prawie całej zawartości buteleczki 200 ml.
I oto pytania
- Czy mogę mieszać kwas migdałowy w proszku, z gotowcem, tonik np. Tołpa, chcę uzyskać stężenie 20 % ph 4.0?
- Jeżeli nie, to czy mieszając w wodzie do iniekcji, lub wodzie demineralizowanej, by ułatwić rozpuszczalność kwasu migdałowego, etanol, lub spirytus, liczyć z gramaturą wody jako jedność, czy osobno np.
Roztwór 20%:
- 20 g kwasu migdałowego
+ 80 g wody
+ ileś tam etanolu
?

- Często czytam, że kwasu migdałowego nie trzeba neutralizować produktem do tego dostosowanym, wystarczy przemyć dużą ilością zimnej wody miejsce poddane jemu działaniu, czy to prawda?
- Jeżeli nie, czy można neutralizować kwas na skórze, roztworem z sody oczyszczonej, zwykłej sklepowej stosowanej do wypieków?

Sama nie wiem czy to ma być tonik, czy jednak peeling. Sądząc po 20% stężeniu, na pewno będzie ktoś negował, gdybym miała nazwać to tonikiem, więc nazwę to peelingującym tonikiem.

Z góry dziękuję za porady
0Pussy0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 10:50:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.