Depilacja nóg a gładkie nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-08, 21:08   #1
neskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3

Depilacja nóg a gładkie nogi


Witajcie. Mam pewien problem z depilacją nóg. Mianowicie nigdy nie mogę ich do końca ogolić. To znaczy zaraz po tej czynności jak przejadę dłonią po nodze to czuję że nie jest gładka. Poza tym widzę ciemne króciutkie włoski, których po prostu ogolić się nie da choćbym przejechała po nich dziesięć razy maszynką, Dodam, że zawsze golę się pod prysznicem lub podczas kąpieli, używam pianki do golenia i czasem robię peeling przed. Nie działa nic. Ma ktoś z Was taki problem? Wiecie co można zrobić w takiej sytuacji? I nie chcę używać depilatora, bo jak używam to nie wyrywa mi wszystkich włosków i muszę poprawiać maszynką. Poza tym jakoś nie ciągnie mnie do bolesnych depilacji. Z góry dziękuję!
neskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 21:16   #2
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Też tak kiedyś miałam - myślałam, że idealnie gładkie nogi nie są mi dane. Rozwiązanie okazało się banalne - wystarczyło zainwestować w dobrą (i dobraną metodą prób i błędów) maszynkę. Z taką mogę golić nogi nawet pod wodą i są idealnie gładkie
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 21:21   #3
neskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
Też tak kiedyś miałam - myślałam, że idealnie gładkie nogi nie są mi dane. Rozwiązanie okazało się banalne - wystarczyło zainwestować w dobrą (i dobraną metodą prób i błędów) maszynkę. Z taką mogę golić nogi nawet pod wodą i są idealnie gładkie
A jaka to maszynka, jeśli można wiedziec? Ja używam Venus Breeze z wymiennymi ostrzami, tylko teraz kupuje do niej ostrza ze zwyklej gillette venus original

Edytowane przez neskaa
Czas edycji: 2017-06-08 o 22:33
neskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 09:10   #4
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Ja mam ta maszynke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...o-golenia.html i idealnie goli a do tego nawilza skore, nogi sa mega gladkie. jeszcze mozesz sprobowac plastrow do depilacji-boli, ale warto, bo nogi na dlugo sa gladkie
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 17:35   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Cytat:
Napisane przez neskaa Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam pewien problem z depilacją nóg. Mianowicie nigdy nie mogę ich do końca ogolić. To znaczy zaraz po tej czynności jak przejadę dłonią po nodze to czuję że nie jest gładka. Poza tym widzę ciemne króciutkie włoski, których po prostu ogolić się nie da choćbym przejechała po nich dziesięć razy maszynką, Dodam, że zawsze golę się pod prysznicem lub podczas kąpieli, używam pianki do golenia i czasem robię peeling przed. Nie działa nic. Ma ktoś z Was taki problem? Wiecie co można zrobić w takiej sytuacji? I nie chcę używać depilatora, bo jak używam to nie wyrywa mi wszystkich włosków i muszę poprawiać maszynką. Poza tym jakoś nie ciągnie mnie do bolesnych depilacji. Z góry dziękuję!
To nie depilacja, tylko golenie. Depilacja polega na wyrywaniu włosków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 16:25   #6
neskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Cytat:
Napisane przez Jaagodzianka Pokaż wiadomość
Ja mam ta maszynke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...o-golenia.html i idealnie goli a do tego nawilza skore, nogi sa mega gladkie. jeszcze mozesz sprobowac plastrow do depilacji-boli, ale warto, bo nogi na dlugo sa gladkie
Plastry z woskiem? A z jakiej firmy, bo kupowałam z z Veet i nic nie wyrywa, jakieś tam pojedyncze tylko chociaż robiłam wiele razy jedno miejsce. Miałam kiedyś też z Joanny i tak samo.
neskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 08:52   #7
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Cytat:
Napisane przez neskaa Pokaż wiadomość
Plastry z woskiem? A z jakiej firmy, bo kupowałam z z Veet i nic nie wyrywa, jakieś tam pojedyncze tylko chociaż robiłam wiele razy jedno miejsce. Miałam kiedyś też z Joanny i tak samo.
No ja na codzien nie uzywam plastrow, ale jak kiedys depilowalam nogi to wlasnie veet i sobie poradzil. Moze za lekko to robisz? Nie mam pojecia.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-23, 14:52   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Ja mam twarde i grube włoski i na takie coś żadne plastry nie działają, podobnie jak i kremy do depilacji. Tylko maszynka albo depilator, przy czym włoski ogolone wieczorem maszynką rano są już wyczuwalne w dotyku. Więc pozostaje mi tylko depilator. Jedyną wadą tej metody jest wrastanie włosków, bo o bólu można mówić tylko na początku, jak się usuwa wszystkie włosy na raz. Potem idzie jak z płatka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 08:04   #9
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Też mam dość ciemnie i grube włoski ale używam Vanity z olejkiem różanym Bielendy i jak dla mnie jest ok, skóra po nim jest idealnie gładka o wiele dłużej niż po goleniu maszynką gdzie włoski odrastały mi już następnego dnia
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 11:48   #10
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Depilacja nóg a gładkie nogi

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam twarde i grube włoski i na takie coś żadne plastry nie działają, podobnie jak i kremy do depilacji. Tylko maszynka albo depilator, przy czym włoski ogolone wieczorem maszynką rano są już wyczuwalne w dotyku. Więc pozostaje mi tylko depilator. Jedyną wadą tej metody jest wrastanie włosków, bo o bólu można mówić tylko na początku, jak się usuwa wszystkie włosy na raz. Potem idzie jak z płatka.
Zgadzam się, ja też mam takie doświadczenia, że faktycznie jak zapuści się włoski i czy to plastrami czy depilatorem czy np. ja robiłam pastą cukrową własnoręcznie robioną to zawsze boli, a później to już włosy odrastają nierównomiernie, więc jak się poprawia to nie boli. Z resztą jak robi się to regularnie, to szybko można się przyzwyczaić

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Generalnie, ja też mam podobnie, szczególnie jak nie jestem opalona, to po ogoleniu nóg np. na łydkach widać takie ciemniejsze kropki - nie są wyczuwalne włoski, ale kropki są, jak się opalę to ta różnica zanika. Maszynka \Venus Breeze o której piszesz u mnie się absolutnie nie sprawdziła, ja po niej mam włosy "jak chłop" twarde, sztywne, szybciej odrastają. Byłam w szoku bo ta maszynka to chyba najdroższa na rynku jest :P Także ja stosuję albo depilację plastrami - wtedy regularnie złuszczam skórę (co 2 dni zawsze), rękawicą kessa xxx, po prostu po prysznicu czy kąpieli, mocno szoruje wydepilowane miejsca

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-08-07 o 10:29 Powód: reklama
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-02 12:48:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.