Czerwone Pięty - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 18:39   #61
burzujka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
jestem załamana, kilka lat temu obtarłam sobie pięty od niewygodnych butów, i to dośc mocno, i powstało mi wlasnie takie cos na piętach. zauwazylam ze jak jest mi cieplo to robi sie ta skorka czerwona a jak zimno to taka sina xD nie wiem jak sie tego pozbyc chlopak mowi ze to akceptuje, a mama sie przestraszyla jak to ostatnio u mnie zobaczyla, ja jak nie pamietam to i sie nie przejmuję.. jednak juz sie zbliza lato, glupio tak chodzic w odkrytych butach co polecacie? to takie zgrubienie skóry, nie wiem jak sie pozbyc, myslalam o zluszczaniu, ale dokladnie nie wiem jak to robić

Witaj. W 100 % mam ten sam problem od ok roku. Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobic. Byłam już u kilku dermatologów i nic. Przepisali mi pełno leków i bez żadnej poprawy. Już trace powoli nadzieje na poprawe ale trzeba wierzyc
burzujka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:36   #62
psychotropina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 175
Talking Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez burzujka1 Pokaż wiadomość
Witaj. W 100 % mam ten sam problem od ok roku. Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobic. Byłam już u kilku dermatologów i nic. Przepisali mi pełno leków i bez żadnej poprawy. Już trace powoli nadzieje na poprawe ale trzeba wierzyc
dziewczyny!
znalazlam sposob, aby pozbyc sie tych zaczerwien i grubej skory w tym wlasnie mejscu: nalezy nasmarowac mocno te miejsca, lub cala stope duza iloscia masci gojacej, ja uzylam bardzo zwyklej takiej na rany,z witamina e, nastepnie owinac stopy folia spozywcza-szczelnie i na to welniane skarpety i spac. Po 9 godz spania rano patrze i nie ma czerownego, skora jest miekka, mam nadzieje ze efekt sie utrzyma.
Oczywiscie ta kosc odznacza sie,jest nierownosc, ale jest na niej normalna skora. Polecam
__________________
"Nie jestem czlowiekiem - jestem dynamitem"

Edytowane przez psychotropina
Czas edycji: 2009-06-17 o 09:38
psychotropina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:19   #63
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Czerwone Pięty

to tam jest kosc? hmm troche to sie wydaje nierealne :P a ja sobie poradziłam z zwykłą maścią na odciski - ta zgrubiała skóra odpadła, teraz jest tylko to miejsce lekko wraz wystające i czerwone, ale wygląda już możliwie...
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:30   #64
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
to tam jest kosc? hmm troche to sie wydaje nierealne :P a ja sobie poradziłam z zwykłą maścią na odciski - ta zgrubiała skóra odpadła, teraz jest tylko to miejsce lekko wraz wystające i czerwone, ale wygląda już możliwie...
to jest zakończenie ścięgna Achillesa, a więc zwyrodnienie kości w tym miejscu jest co najmniej nierealne, konsultowałam się z lekarzem, jedyne co może to wyleczyć, to czas, a i to nie jest gwarancją.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 18:55   #65
zazynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Czerwone Pięty

Witam, nie wiem czy wątek ten jest nadal akutalny, ale postanowiłam, że odświeżę, gdyż też mam problem z piętami, myślę, że podobny do waszego.
Trwa to już od jakiegos roku, powstało od noszenia zbyt ciasnego, "nierozchodzonego" obuwia. A wygląda to tak, że po pierwsze nad piętą, na zakończeniu ścięgna Achillesa, mam zgrubienie, pięta jest w tym miejscu jakby wysunięta do tyłu, a skóra na niej różowa ;/ natiomiast z boku po zewnętrznej stronie mam również zgrubienie, na którym skóra jest czerwona, lub sina gdy jest zimno (po zamoczneiu długo w wodzie robi się biała)
Mam nadzieję, że dokładnie opisałam sój przypadek i zdołacie mi pomóc, bo już nie wiem czego próbować, skóra na piętach nie wygląda jakoś tragicznie, nic nie boli, ale chciałabym mieć ładne stópki, a nie ciągle zaróżowione. Moja mama ma ponad 40tkę, a pięty w lepszym stanie ode mnie : (
Pozdrawiam.
zazynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 22:53   #66
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez zazynka Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy wątek ten jest nadal akutalny, ale postanowiłam, że odświeżę, gdyż też mam problem z piętami, myślę, że podobny do waszego.
Trwa to już od jakiegos roku, powstało od noszenia zbyt ciasnego, "nierozchodzonego" obuwia. A wygląda to tak, że po pierwsze nad piętą, na zakończeniu ścięgna Achillesa, mam zgrubienie, pięta jest w tym miejscu jakby wysunięta do tyłu, a skóra na niej różowa ;/ natiomiast z boku po zewnętrznej stronie mam również zgrubienie, na którym skóra jest czerwona, lub sina gdy jest zimno (po zamoczneiu długo w wodzie robi się biała)
Mam nadzieję, że dokładnie opisałam sój przypadek i zdołacie mi pomóc, bo już nie wiem czego próbować, skóra na piętach nie wygląda jakoś tragicznie, nic nie boli, ale chciałabym mieć ładne stópki, a nie ciągle zaróżowione. Moja mama ma ponad 40tkę, a pięty w lepszym stanie ode mnie : (
Pozdrawiam.
ja też mam ten problem i nic nie pomaga, męczę się z tym od baaardzo dawna i nie mam już do tego cholerstwa siły :/
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:09   #67
laurntina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Czerwone Pięty

No dziewczyny, ja o swoim problemie zaczęłam tu pisać jakieś 2 lata temu. Z tego też powodu zarejestrowałam się na wizażu Tak mnie to prześladowało, a teraz mam wrażenie, że same troszkę zbielały... czas na nie podziałał.. Owszem to nie jest to, co kiedyś, zgrubienie nadal pozostało i delikatne zaróżowienie, ale już tak nie razi w oczy.
Wszystkie wymienione w tym wątku sposoby nie zadziałały, a wydałam chyba majątek na każdy nowy sposób o ktorym przeczytalam, wliczając w to zniszczone prześcieradła od mazideł i strzaskane nerwy :P

Naprawde zwykła pielęgnacja i czas działa tylko na to paskudztwo. Poza tym w wakacje zaobserwowałam, że chyba co druga dziewczyna ma coś nie tak z tymi piętami, więc nie ma co sie wstydzić, tylko przyzwyczaić się.
laurntina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 12:31   #68
burzujka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez psychotropina Pokaż wiadomość
dziewczyny!
znalazlam sposob, aby pozbyc sie tych zaczerwien i grubej skory w tym wlasnie mejscu: nalezy nasmarowac mocno te miejsca, lub cala stope duza iloscia masci gojacej, ja uzylam bardzo zwyklej takiej na rany,z witamina e, nastepnie owinac stopy folia spozywcza-szczelnie i na to welniane skarpety i spac. Po 9 godz spania rano patrze i nie ma czerownego, skora jest miekka, mam nadzieje ze efekt sie utrzyma.
Oczywiscie ta kosc odznacza sie,jest nierownosc, ale jest na niej normalna skora. Polecam
I rzeczywiście to pomaga? dermatolog kiedyś wspominała mi o tym ale mowiła żeby zastosować to w ostateczności ponieważ wiąże się to z jakimś ryzykiem, nie pamiętam dokładnie jakim ale coś było. Jakiej maści użyłaś? nazwa
burzujka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:58   #69
laurntina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Czerwone Pięty

Nie pomaga... tez to robilam.
laurntina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:33   #70
burzujka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czerwone Pięty

Spróbowałam tej okluzji czyli tej maści z workiem foliowym i tak jak myślałam... efekt jest odwrotny! żałuje że to zrobiłam bo mi sie pogorszylo! masakra, tak to chociaż było troche wysuszone a teraz jest cały czas wilgotne i na dodatek sine jak śliwka! już nie mam sił na to...
burzujka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:44   #71
zazynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez burzujka1 Pokaż wiadomość
Spróbowałam tej okluzji czyli tej maści z workiem foliowym i tak jak myślałam... efekt jest odwrotny! żałuje że to zrobiłam bo mi sie pogorszylo! masakra, tak to chociaż było troche wysuszone a teraz jest cały czas wilgotne i na dodatek sine jak śliwka! już nie mam sił na to...
Ja spóbowałam z maścią na odciski, ale moim zdaniem zrobiłam coś źle, a mianowicie oderwałam 'na siłę' te warstwy maści, i też mi się pogorszyło, pięty były jeszcze bardziej czerwone, masakra. Ale nie martw się, po paru dniach wrócą do 'normalnego' stanu, o ile normalny stan mozna nazwać ten, przed smarowaniem.. I o ile oczywiście w Twoim przypadku będzie tak samo jak u mnie.
Ja tez juz nie wiem co by tu wymyślić, boje się robić coś 'mechanicznego' żeby tego stanu nie pogorszyć na dobre
zazynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 18:42   #72
rata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez zazynka Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy wątek ten jest nadal akutalny, ale postanowiłam, że odświeżę, gdyż też mam problem z piętami, myślę, że podobny do waszego.
Trwa to już od jakiegos roku, powstało od noszenia zbyt ciasnego, "nierozchodzonego" obuwia. A wygląda to tak, że po pierwsze nad piętą, na zakończeniu ścięgna Achillesa, mam zgrubienie, pięta jest w tym miejscu jakby wysunięta do tyłu, a skóra na niej różowa ;/ natiomiast z boku po zewnętrznej stronie mam również zgrubienie, na którym skóra jest czerwona, lub sina gdy jest zimno (po zamoczneiu długo w wodzie robi się biała)
Mam nadzieję, że dokładnie opisałam sój przypadek i zdołacie mi pomóc, bo już nie wiem czego próbować, skóra na piętach nie wygląda jakoś tragicznie, nic nie boli, ale chciałabym mieć ładne stópki, a nie ciągle zaróżowione. Moja mama ma ponad 40tkę, a pięty w lepszym stanie ode mnie : (
Pozdrawiam.
Boziu...Kochana ! mam dokładnie ten sam problem po odciskach gdy je usunelam sa one sine gdy jest zimno a czerwone gdy jest cieplo...gdy je natomiast mocze te miejsca robia sie miale znalazlas moze cos na to cholerstwo? prosze kogos o pomoc i pozdrawiam
rata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:48   #73
dzej138
Przyczajenie
 
Avatar dzej138
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Czerwone Pięty

W momencie gdy to zauważyłam to myślałam, że mam to od urodzenia.....;] Jak pisałyście wcześniej, każdy detal stopy jest wyciumciany, tylko te pięty...U mnie to wystaje na ok. 7mm i ma 2cm x 1cm. Niezależnie od pogody jest ciągle sine... Niedługo idę do dermatologa i do ortopedy. Mam nadzieję, że jest na to jakiś prosty, nieskomplikowany sposób...
Pozdrawiam Was serdecznie
dzej138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 14:57   #74
zazynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Czerwone Pięty

I jak, udało Wam się jakoś usunąć te ślady? U mnie nic się nie polepszyło, nawet czasem wydaje mi się że jest lepiej, ale po pewnym czasie znów się pogarsza i tak wkółko
zazynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 18:07   #75
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czerwone Pięty

Cytat:
Napisane przez zazynka Pokaż wiadomość
I jak, udało Wam się jakoś usunąć te ślady? U mnie nic się nie polepszyło, nawet czasem wydaje mi się że jest lepiej, ale po pewnym czasie znów się pogarsza i tak wkółko
no właśnie nie udało, od kilku lat borykam się z tym problemem próbowałam już masy metod
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 09:37   #76
zazynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Czerwone Pięty

Wczoraj jeszcze trochę poszperałam i przeczytałam, że czasem pomaga okład z kostek lodu (2, 3 kostki przykładać z przerwami ok 20 minut dziennie). " Takie leczenie zmniejsza zwykle te guzki, które są najczęściej spowodowane obrzękiem tkanek leżących głębiej" ale jakoś i tak w to nie wierzę :\ Spróbuję bo nie mam innego pomysłu już.
zazynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:48   #77
madamadama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czerwone Pięty

Witam
z piętami mam problem już od ok. 8 lat. Pięty po bokach są czerwone i zgrubiałe ( ta granica pomiędzy normalną a zgrubiałą skórą jest bardzo widoczna). Po wpływem wilgoci są natomiast białe. taką "dziwną" skórę mam też po bokach na dużych palcach u stóp. Pewnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednie obuwie. Oczywiście próbowałam wszystkiego. Polecane przez lekarza preparaty z mocznikiem nie przyniosły żadnych skutków. Wydaje mi się że delikatna poprawę daje jedynie regularne i niestety częste ścieranie naskórka i smarowanie maścią Gehwol na spękane stopy. Jeżeli znajdziecie na to sposób to proszę dajcie znać, bo każdy kto ma takie stopy wie jaki to mega kompleks.
madamadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 17:49   #78
laurntina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Czerwone Pięty

No jakiś tam kompleks to jest, ale idzie się przyzwyczaić. Ja nie zwracam już tak na to uwagi... Nic nie dało skutku i się z tym zwyczajnie pogodziłam Tak naprawdę, to tylko my na to zwracamy uwagę... inni nawet nie zauważa naszego kompleksu, dopóki im palcem go nie pokażemy. Pozdrawiam czerwonopiętne
laurntina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 11:10   #79
madadan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwone Pięty

ehhh... te czerwone piety. tez to mam. piąty są czerwone lub sine-zależy od tego czy ciepło czy zimno w stopy, wymoczone w cieplej wodzie stają się białe. jeden dermatolog uznał, że to poprostu odparzenia od nieodpowiedniego obuwia, przepisał laiticort, drugi, że to reakcja alergiczna skóry na jakąś maść. najgorsze jest to, że pięty strasznie mnie pieką, kiedy np.leże na placach i mają kontakt z łóżkiem. najlepsze w tym wszystkim jest to, że być może ten drugi dermatolog miał rację, kiedy wyjechałam w zeszłym roku do pracy zagranicę, dosłownie na miesiąc, wszystko to zniknęło, normalne ładne pięty, chwila (jakies 2-3 miesiące) w polsce i znowu to samo. sama nie wiem co to może być. nawet jestem w stanie to zaakceptowac ale to pieczenie nie daje mi żyć.
madadan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 12:15   #80
laurntina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Czerwone Pięty

Moje na szczęście mnie nie bolą, dlatego to olałam...
laurntina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:50   #81
joanna871
Raczkowanie
 
Avatar joanna871
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 101
Dot.: Czerwone Pięty

kurde ja mam to juz chyba 10lat jak nie dluzej ,dbm o stopy bardzo a efektu i tak nie ma,probowlam wszystkiego i nic nie dzial jkbym miala kase poszlabym do chirurga bo juz mam dosyc ,od wielu lat nie zalozylam sandalkow ani tez klapeczkow bo to jest okropne ,nogi mam zgrabne zadbane opalone a tu nagle na stopach nie dosc ze wystaja jkby rogolce co wyglada jak jakies okropne znieksztalcenie i wada stopy to do tego ciagle ta rozowa skora a jak jest choc troszke chlodniej to doslownie jakbym sliwki miala nad pietami tak sinieja mam tego dosyc i tak mi wstyd w lato musze nosic pelne buty i chyba nwet bardziej od tych sliw wkurzaja mnie te jakby wystajace kosci nad ietami ochyda,te mi sie to robilo od ciasnych butow itd itp nie wiem jak to zniwelowac walcze z tym pond 10lat i nic a chce ubrac wkoncu sandalki,pomozcie bo juz nie moge jak usunac te kosci ???
joanna871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 19:10   #82
Katri_n
Przyczajenie
 
Avatar Katri_n
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4
Talking CHORE nunki hehe

Ja tez to mam i też bym chciała ładne buciki założyć szcupła zgrabna a tu taki ZONKkkk najlepsze, że byłam u lekarza kazano mi zrobić zdjątko girek ze wszystkich stron i wszystko w porzo (jak dla mnie średnio w porządku) poszłam z tym zdjęciem do lekarza a ON że stawy kości itp są w normie nie ma zmian ani zwyrodnień że ten guzek to nie od kości...więc od kurde czego??i tu padła odp. od bardzo fantazyjnie fantastycznych i wygodnych modnych i pięknych szpilek przyciasnych itp butów....to by się zgadzało.....Dalej wybłagałam skierowanie do ORTOPEDY wizyta na 22.12.2011 OSTRO chyba zdechnę do tego czasu....Postanowiłam trochę poczytać o tym dziadostwie i EUREKA inaczej mówią na to zgrubienie (odcisk,itp.) jest na to sposób (maście, płyny, plastry itp) ja mam maść GEMI na odciski przez 3 dni smarować cienką warstwą i zakleić plastrem (rano i wieczorem smarować)i w WEŁNIANE SKARPETY żeby cieplutko miało hehe,następnie nie zmywając poprzedniej warstwy powtarzać operacje przez następne ranki i wieczory. Najpierw robi się białe potem trzeba wymoczyć nogi w gorącej wodzie i odchodzi można delikatnie podwadzić ale nie zrywać na siłę, w razie konieczności kuracje powtórzyć narazie widzę male efekty ale lepsze to niż jak było będę dawać znać narazie robię przerwę żeby zdrowej skóry nie smarować i poczekam z kilka dni i odnowa powtórzę bo nie wszystko mi zlazło...Jestem dobrej myśli i będę walczyć z tym badziewiem Ahaaa i najlepiej jeszcze mieć maść na rany i maść z witaminą A żeby wszystko było ok...Trzymajcie kciuki PLEASSS...jak nic nie wygra z tym to zostaje chirurg i skalpel.......Pozdr awiam wszystkie zgrubiałe nóżki
Katri_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 18:37   #83
moja94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: CHORE nunki hehe

Cytat:
Napisane przez Katri_n Pokaż wiadomość
Ja tez to mam i też bym chciała ładne buciki założyć szcupła zgrabna a tu taki ZONKkkk najlepsze, że byłam u lekarza kazano mi zrobić zdjątko girek ze wszystkich stron i wszystko w porzo (jak dla mnie średnio w porządku) poszłam z tym zdjęciem do lekarza a ON że stawy kości itp są w normie nie ma zmian ani zwyrodnień że ten guzek to nie od kości...więc od kurde czego??i tu padła odp. od bardzo fantazyjnie fantastycznych i wygodnych modnych i pięknych szpilek przyciasnych itp butów....to by się zgadzało.....Dalej wybłagałam skierowanie do ORTOPEDY wizyta na 22.12.2011 OSTRO chyba zdechnę do tego czasu....Postanowiłam trochę poczytać o tym dziadostwie i EUREKA inaczej mówią na to zgrubienie (odcisk,itp.) jest na to sposób (maście, płyny, plastry itp) ja mam maść GEMI na odciski przez 3 dni smarować cienką warstwą i zakleić plastrem (rano i wieczorem smarować)i w WEŁNIANE SKARPETY żeby cieplutko miało hehe,następnie nie zmywając poprzedniej warstwy powtarzać operacje przez następne ranki i wieczory. Najpierw robi się białe potem trzeba wymoczyć nogi w gorącej wodzie i odchodzi można delikatnie podwadzić ale nie zrywać na siłę, w razie konieczności kuracje powtórzyć narazie widzę male efekty ale lepsze to niż jak było będę dawać znać narazie robię przerwę żeby zdrowej skóry nie smarować i poczekam z kilka dni i odnowa powtórzę bo nie wszystko mi zlazło...Jestem dobrej myśli i będę walczyć z tym badziewiem Ahaaa i najlepiej jeszcze mieć maść na rany i maść z witaminą A żeby wszystko było ok...Trzymajcie kciuki PLEASSS...jak nic nie wygra z tym to zostaje chirurg i skalpel.......Pozdr awiam wszystkie zgrubiałe nóżki
I jak?? zeszło Ci to dziadostwo?, ja mam to samo na piętach. stosowałam już ten olejek rycynowy z kwaskiem cytrynowym, niby coś się złuszczało, ale baaaardzo powoli. A teraz mam zamiar kupić płyn Acerin do usuwania odcisków. mam nadzieję, że zadziała
moja94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 22:31   #84
Katri_n
Przyczajenie
 
Avatar Katri_n
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4
Dot.: CHORE nunki hehe

Buhahahaha co lekarz to inna opinia tylko operacyjnie to jednak kość urosła sobie dodatkowa załamka SZOKKKKKKKKkkk
Katri_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 16:08   #85
yogobelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 23
Dot.: CHORE nunki hehe

Witajcie, też mam problem z piętami - czytając Wasze wypowiedzi stwierdziłam, że też mam w tym miejscu skórę twardszą i czerwieńszą, ale bardziej niż kolor denerwuje mnie to jak bardzo wystają. Boję się, że to nie kwestia skóry, ale właśnie kości, choć kiedyś nie miałam tak sterczących pięt... Dodatkowo nie mogę nosić butów, które trzymają się na pięcie, bo mi "klapią" - moja chuda i dodatkowo wystająca pięta nie utrzymuje mi butów ;(
Właśnie postanowiłam zastosować metodą z kwaskiem i olejkiem, ale chciałam zapytać co mogłabym zastosować zamiast olejku?
Pozdrawiam!
yogobelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 21:43   #86
moja94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Czerwone Pięty

Ja chyba teraz wolałabym usunąć ten czerwony kolor, bo tego wystającego "czegoś" nie widać przynajmniej na pierwszy rzut oka, a bordowy kolor niestety rzuca się w oczy z daleka;/ macie jakieś pomysły żeby tą skórę rozjaśnić? w internecie nie mogę znaleźć nic na ten temat
moja94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 18:52   #87
agoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwone Pięty

Widzę, że sporo czasu minęło od ostatniego posta, nie liczę więc specjalnie na to że wątek zmartwychwstanie, ale jeśli którejś z Was ostatecznie udało się znaleść skuteczny sposób na to utrapienie to byłabym bardzo wdzięczna za rady. Problem mam ten sam, a jedyne co przyszło mi do głowy kiedy wszystkie metody zawiodły, to smarowanie tych nieszczęsnych pięt korektorem albo podkładem jak zakładam buty z odkrytą piętą
agoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 11:44   #88
Katri_n
Przyczajenie
 
Avatar Katri_n
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4
Dot.: Czerwone Pięty

A więc powiem tak pięty pokochać i się przyzwyczaić nie którzy tak maja jak stwierdził mi lekarz nieliczni!!! czyli jesteśmy wyjątkowe To można usunąć owszem ale tylko chirurgicznie a to łączy się z późniejszym kalectwem bo niedaleko tej kości są ścięgna Achillesa i możemy do końca życia jeździć już -nie chodzić!!!! To są słowa lekarza specjalisty, odnotowano przypadki źle przeprowadzonej operacji i tyle!!!!! co do koloru to może zamiast to ruszać i szorować i traktować jakimiś dziwnymi rzeczami proponuje nawilżać bo czym bardziej to ruszacie tym bardziej staje się czerwone i zacznie świecić w nocy hehe nie ma rady dziewczyny trzeba żyć dalej ja już sobie tym głowy nie zawracam fakt w lato to przypomina o tym jak jest wstrętne i wkurzające i że buty trzeba kupować już odpowiednio pod to, żeby nie było tego widać. Lekarz proponował jeszcze ograniczyć nacisk na tą kość i nie kupować za ciasnych szpilek. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Katri_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:03   #89
marthaa1
Przyczajenie
 
Avatar marthaa1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwone Pięty

U mnie pojawil sie ten sam problem przez nowe martensy, acerin na odciski nie pomoze, a jeszcze spapra sprawe, czego jestem zywym przykladem.
Zaczynam smarowac piety "Cepanem"- lek na blizny (koszt okolo 16zl).To co mamy na pietach to najprawdopodobniej blizny- reakcja obronna. Lek ma splycac blizne, przywrocic skorze normalny koloryt. Posmarowalam piete pierwszy raz i juz jest progres. Mam nadzieje, ze pojdzie tak dalej, gdy uporam sie z problem, dam znac, jak wyglada sytulacja.
marthaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 18:47   #90
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Czerwone Pięty

Od dawna borykam się z tym problemem. Jedne z lekarzy polecił mi codziennie naklejać plasterki żelowe zapytałam go, czy wie, ile by to kosztowało, to swierdził, że przecież mogę chodzić BOSO

Inna genialna pani stwierdziła, że to na pewno moja budowa stopy jest zła, ale co w niej nie tak, to już nie powiedziała

Nie wiem, co mam z tym robić, bo nawilżanie nie pomaga. Jest to jedyny defekt moich stóp, wszystko poza tym jest mięciutkie i piękne, tylko te pięty sine.

Zastanawiam się, czy to nie sa jakies problemy z krążeniem krwi?
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-28 07:59:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.