Trądzik-kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-20, 09:04   #1
misia604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 85
GG do misia604

Trądzik-kosmetyki


Mam kłopot miałam trądzik, pozbyłam go się ale zostały mi blizny ;( nadal używam kosmetyków do twarzy trądzikowej ale jest problem bo one teraz mi strasznie twarz wysuszają i wszędzie mi skórka się łuszczy. Jakich mam używać kosmetyków do mycia twarzy (bardzo często pojawiają się krosty, pryszcze). Na polikach i brodzie jest sucha i jest pare wągrów, a na czole blizny i pare pryszczy. Doradźcie coś.
misia604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 09:40   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Trądzik-kosmetyki

dermatolog

i wcale sie go nie pozbylas, skoro nadal jest...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 18:33   #3
misia604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 85
GG do misia604
Dot.: Trądzik-kosmetyki

chodze do dermatologa, i teraz to go już praktycznie nie ma. Rok lub 2 lata temu to dopiero miałam ;( ale teraz już praktycznie go nie ma pare pryszczy.
misia604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:10   #4
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Trądzik-kosmetyki

wiec to nadal jest tradzik... niestety, nie oklamuj sie... zmiana jest tylko taka, ze sie "uspokoil"
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:33   #5
ananula8
Przyczajenie
 
Avatar ananula8
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik-kosmetyki

Witaj
Przede wszystkim nie powinnaś używać kosmetyków, które zawierają alkohol. Jedynym alkoholem jaki moze wystepowac w kosmetykach, ktore stosujesz moze byc alkohol cetylowy, poniewaz ma dzialanie nawilżajace. Nie powinnas uzywac mydla do mycia, tylko odpowiednio dobrane mleczko do cery lub zel do mycia i zawsze po umyciu twarzy zastosowac tonik, ktory nadaje odpowiednie PH skorze ( nie usuwa zanieczyszczen). Powinnas stosowac pilingi, ale drobnoziarniste gdy nie wystepuja zmiany ropne, a jesli takie zmiany wystepuja to pilingi enzymatyczne, ktore dodatkowo nie " rozniosą" zakazenia po twarzy. Takie pilingi mozesz robic srednio raz w tygodniu. Przy wystepowaniu zmian tradzikowych lub zaskornikach dobrze jest stosowac maseczki na bazie glinki zielonej( najlepiej kupic glinke w proszku i samemu rozrobic np. z woda mineralna do konsystencji smietany) Nie wiem jak glebokie masz blizny, ale na zanieczyszczajaca sie cere i blizny dobry jest zabieg mikrodermabrazji, ktory mozna połaczyc z uzyciem kwasów, ale nie trzeba. Takie zabiegi wykonywane sa w gabinetach kosmetycznych. Mozesz stosować krem z arnika lub biala herbata ( główne skaldniki kremu) . Kremy te sa dobrze tolerowane przez cery wrażliwe, podrażnione, odwodnione, suche( przesuszone) Nawilzaja i łagodza podraznienia.
Pozdrawiam
ananula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 09:39   #6
misia604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 85
GG do misia604
Dot.: Trądzik-kosmetyki

Dziękuje za rady napewno skorzystam
Pozdrawiam
misia604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 11:40   #7
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Trądzik-kosmetyki

spróbuj kremu Soraya, jest taki do cery trądzikowej, antybakteryjny,który redukuje blizny i zmiany trądzikowe, u mnie działa
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 14:04   #8
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Trądzik-kosmetyki

Podpisuję się pod tym co napisała Ananula8, alkohol wyszusza skórę, która wydziela większą ilość sebum, zapychając pory. Błędne koło. Wizażanki piszą jak wół, tłumaczą przysłowiowo ''jak sołtys krowie na rowie'' że nie należy wysuszać skóry. Jeśli przesuszysz swoją tłustą cerę, to ona się zrobi jeszcze bardziej tłusta-wiem, bo sama tak mam, także mam trądzik i do tego wiecznie tłusta powłokę na skórze. Osobiście polecam Ci kosmetyki bez alkoholu, maść Benzacne (5 %) na noc (ja używam i jest b. dobra) i jakiś dobry, niezapychający porów krem nawilżający na dzień, sprawdź KWC, bo nie wiem jaki przedział cenowy. Ja używam Ziaja Nuno Antybakteryjny. Do mycia jakiś delikatny płyn, najlepiej z apteki. Radzę uważaj z peelingami, ja zanim natrafiłam na taki, który nie szarpał (dosłownie!) mojej biednej skóry i pryszczy-chyba z pięć butelek wyrzuciłam.
Naprawde polecam zajrzeć do KWC, można tam znaleść b. dobre kosmetyki.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 16:11   #9
misia604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 85
GG do misia604
Dot.: Trądzik-kosmetyki

Kosmetyków z alkoholami to wgl nie używam, bo wiem że wysuszają. Więc alkoholu to się przestrzegam.
misia604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:52   #10
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Trądzik-kosmetyki

Skóra tłusta często potrzebuje nawilżenia, a jest za bardzo odtłuszczana przez niektóre posiadaczki.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 18:44   #11
betty8080
Raczkowanie
 
Avatar betty8080
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 83
Dot.: Trądzik-kosmetyki

sprobuj moze hypoarelgicznej serii Flosleka zeby te wysuszona i podraznioną skore nawilzyc
betty8080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.