moja cera sie zmienia?:( nie umiem sobie z tym poradzic :/ - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-02, 14:14   #61
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: moja cera prosi o pomoc !

Do cery tlustej nie nalezy uzywac tych typowych wysuszaczy, bo powoduja wieksze wydzielanie sebum. Polecam zaopatrzyc sie w kremy nawilzajace i odzywiajace cere, to na pewno pomoze
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 15:14   #62
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: moja cera prosi o pomoc !

Cytat:
Napisane przez mona_private91 Pokaż wiadomość
Witam,

Proszę o poradę na temat kosmetyków, jakie mogę użyć, jak mogę załagodzić moje problemy.

Ogólnie moja skóra twarzy jest bardzo jasna, na strefie T jest tłusta, skóra w okolicy policzków jest porowata, po nocy aż się świeci z nadmiaru sebum. To samo dzieje się w pomieszczeniach zawilgoconych. W okolicy skroni, przy ustach jest sucha, po umyciu wodą całej twarzy jest jakby ściągnięta i piecze, więc smaruję ją kremem Nivea. Początkowo myslałam że mam cerę tłustą więc używałam kosmetyków zawężających pory, peelingu raz w tygodniu do tego maskę z glinki. Ale po jakimś czasie jakby zmieniła się na suchą. Nie wiem już jakich kosmetyków używać co zrobić by moja twarz wyglądała promieniście.

Pomocy.
Do mycia używasz samej wody? Ja również jak dziewcyny powyzej polecam łagodny żel do mycia twarzy wrażliwej/ alergicznej. Takie żele nie wysuszają cery a delikatnie oczyszczają. Po żelu tonik łagodzący nie alkoholowy- może się zdarzyć że po użyciu takiego żelu nie będzie już ci potrzebny tonik bo takie delikatne żele nie szorują buzi jak każde inne drogeryjne A na koniec krem nie żaden ostry tylko lekki na noc intensywniue nawilżający nie zapychający (może lżejszy niż nivea?), na dzień możesz stosować do cery mieszanej lub nawilżający
Jesli nie używasz żelu a twoja cera źle reaguje na samą wodę przestaw się na płyny micelarne+ krem
Maseczki z glinki stosuj na strefę T na policzki możesz użyć nawilżającej. Pellingi ostrożnie, na razie sobie daruj skoro cera na policzkach jest wysuszona, to może je dodatkowo podrażnić.

Doprowadź skórę do "neutralności" tj. nie do przesuszenia- nie do suchości ani wzmożonej produkcji sebum, a potem oceniaj jaki masz rzeczywiście rodzaj skóry A na mat puder, może być transparentny

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-04-02 o 15:17
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 23:33   #63
sun27
Przyczajenie
 
Avatar sun27
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: moja cera prosi o pomoc !

Ja też mam delikatną skórę no i zdarzało się również, że moja cera popadała z jednej skrajności w drugą. Niby stosowałam już dużo kremów, ale efekt miały krótkotrwały. Od niedawna używam płynu Vichy Purete Thermale i jestem bardzo zadowolona skóra wygląda ładnie i zdrowo, no i ten efekt utrzymuje się cały czas
sun27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.