Krem na jesien - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-10, 13:53   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Krem na jesien


Witam,

Mam cere mieszana, jakiego powinnam uzywac kremu na dzien i na noc jesienia? Nawilzajacego czy natluszczajacego? Jestem juz po 20-ce Gdyby ktoras z dziewczyn mogla mi polecic jakis dobry sprawdzony krem to bede wdzieczna

Pozdrawiam,
Claudia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-11, 12:32   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na jesien

Cześć!
Czy mieszana cera to w Twoim wypadku normalna + przetłuszcająca się czy inny przypadek?
Jeśli tlustsze partie są tylko troche zbuntowane to polecam Ci na dzień łagodny krem matująco-nawilżający Nivea (dobry i niedrogi)lub z wyższej półki: Avene Emulsion Fluide Equilibrante do cery normalnej i mieszanej (jest świetny
jeśli wolisz całkowite zmatowienie).
Jeśli od dwódziestki oddaliłaś się o jakieś 5 lat możesz strzelić sobie krem Biologie+ z Avonu i używać go na dzień i na noc. Jest lekki i nie powinien zdenerwować tłustszych partii skóry.

Na noc zaaplikuj sobie coś nawilżającego ,bo wtedy skóra się regeneruje .Ważne by ten krem był lekki ( może w formie żelu), bo typowe kremy na noc mogą spowodować powstawanie zaskórników.. Może coś z Ives Rochera lub Hydrafresh L'Oreala?
Na jesieni nie musisz natłuszczać buzi ale gdy nadejdzie zima zastosuj jakiś krem ochronny np Creme Apaisante Anti Froid z serii Bio-Camille Ives Rochera lub/i podkład np.krem koloryzujący.
Podaj mi więcej informacji bo jeśli mieszana = sucha + normalna potrzebujesz innych niż opisane przezemnie specyfików.
Pozdrawiam
Noa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 13:40   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na jesien

Witaj Noa,

Dzieki bardzo za odpowiedz. Moja cera jest tlusta w tzw. strefie T, a normalna na policzkach. Nie przetluszcza sie az tak strasznie ale jednak tworza sie zaskorniki i czasami niestety drobne wypryski, dlatego potrzebuje kremu, ktory nie bedzie zatykal mi porow.
Mam 23 lata ale zastanowie sie nad tym Biologie+ z Avonu, tylko nie wiem czy nie bedzie zbyt silny dla mojej skory...
Gdyby jeszcze jakis fajny krem przyszedl Ci do glowy to bede czekac na jego rekomendacje

Pozdrawiam serdecznie,
Claudia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 16:43   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na jesien

Cześć!
Krem avoniasty raczej nie będzie za silny (wbrew pozorom skóra wie co brać z kremu z czego zrezygnować). Ale na dzień proponuję wybrać coś z nawilżająco-matujących kremów do cery mieszanej. Po co ją przekarmiać, niech sie stara
[img]icons/icon12.gif[/img]
Przypomniały mi sie jeszcze : synergie fresh (zielony=do mieszanej) Garniera. W Yves Roher była kiedyś genialna seria i nie wiem czemu ją wycofali. Za to mają fajny krem-żel z serii baardzo nawilżającej (bialo niebieskie opakowania).
pozdrawiam + pozdarawiam
Noa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 16:43   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na jesien

Cześć!
Krem avoniasty raczej nie będzie za silny (wbrew pozorom skóra wie co brać z kremu z czego zrezygnować). Ale na dzień proponuję wybrać coś z nawilżająco-matujących kremów do cery mieszanej. Po co ją przekarmiać, niech sie stara
[img]icons/icon12.gif[/img]
Przypomniały mi sie jeszcze : synergie fresh (zielony=do mieszanej) Garniera. W Yves Roher była kiedyś genialna seria i nie wiem czemu ją wycofali. Za to mają fajny krem-żel z serii baardzo nawilżającej (bialo niebieskie opakowania).
pozdrawiam + pozdarawiam
Noa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:59   #6
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Krem na jesień

Witam, może jestem zbyt wygodna, że zakładam nowy wątek, ale mam pytanie.. Otóż mamy jesień, jest dosyć zimno.. Moja cera, jest cerą mieszaną, ale bardzo łatwo ulega przesuszeniu, mam kilka zmian trądzikowych, ale leczę je, jak i przebarwienia skinorenem (zamierzam przerzucić się na skinoren). Moja cera nie jest w zasadzie cerą problematyczną, ale kurację jaką prowadzę już około 2 tygodni, przesuszyła mi delikatnie twarz, a po wyjściu na dwór jest ona strasznie spięta. Czy mogę uzywac jakis kremow na dwor? Mam 18 lat, szukajac na wizazu, byc moze nieudolnie, takich kremow nie znalazlam.. bylo tylko kilka gap...
Mysle, o kremie ochronnym, ale nie mam pojecia jaki krem wybrac. I jeszcze jedno pytanie, czy uzywanie kremu ochronnego nie bedzie kolidowac z acne dermem? Slyszalam, o uzywaniu filtrow, ale teraz jakos slonca nie ma, wiec moze ten krem ochronny bylby wystarczajacy...
Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 22:37   #7
nimfa_lesna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Krem na jesień

Jeżeli chodzi o stosowanie kremów gdy stosuje się inne specyfiki - nie wiem szczerze czy są jakieś przeciwwskazania, powinnaś raczej zapytać o to dermatologa, żeby się upewnić. Sama miałam kiedyś problemy z twarzą, więc wiem co to za ból - albo za tłusta twarz albo za sucha - wszystko jakoś samo przeszło po walecznych bojach i olaniu wrednej pani dermatolog - stare dzieje. Nie wiem czy teraz coś stosujesz i nie wiem także czy krem nie wchodziłby w jakąś interakcje (tzn nie osłabiał działania maści)
Jeżeli chodzi o kremy to trzeba moim zdaniem dobrać wg swoich potrzeb - na każdego działa coś innego. Ja wypróbowałam już kilka:
- z Lirene nawilżający z serii desing your style- delikatne nawilżenie + kilka pryszczy, potem witalizujący i matujący z tej samej serii - niestety zbyt słabo nawilżały - w okresie taki jak ten miałam suchą twarz
- z AA z bławatkiem
- z NIVEA krem na noc nawilżający a na dzień odświeżający - powiem że działanie miały dosyć dobre w tym zestawie, nawilżałam skórę nocą + lekki krem na dzień
- obecnie używam z Garniera nawilżającego z ekstraktem z winogron i tego póki co będę się trzymać (przed nałożeniem kremu płyn miceralny)
Na razie mi pomaga, bo wiecznie miałam przesuszona twarz z skłonnością do jakiś delikatnych zmian skórnych.
nimfa_lesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 11:31   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem na jesień

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Witam, może jestem zbyt wygodna, że zakładam nowy wątek, ale mam pytanie.. Otóż mamy jesień, jest dosyć zimno.. Moja cera, jest cerą mieszaną, ale bardzo łatwo ulega przesuszeniu, mam kilka zmian trądzikowych, ale leczę je, jak i przebarwienia skinorenem (zamierzam przerzucić się na skinoren). Moja cera nie jest w zasadzie cerą problematyczną, ale kurację jaką prowadzę już około 2 tygodni, przesuszyła mi delikatnie twarz, a po wyjściu na dwór jest ona strasznie spięta. Czy mogę uzywac jakis kremow na dwor? Mam 18 lat, szukajac na wizazu, byc moze nieudolnie, takich kremow nie znalazlam.. bylo tylko kilka gap...
Mysle, o kremie ochronnym, ale nie mam pojecia jaki krem wybrac. I jeszcze jedno pytanie, czy uzywanie kremu ochronnego nie bedzie kolidowac z acne dermem? Slyszalam, o uzywaniu filtrow, ale teraz jakos slonca nie ma, wiec moze ten krem ochronny bylby wystarczajacy...
Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz
Przy Skinorenie nie musisz używać filtrów, tak pisze producent na swojej stronie:
http://mlodziez.skinoren.pl/faq/25/zobacz
Na przesuszenie i podrażnienie skóry najlepsze są kremy kojące, odżywcze, przy dużym przesuszu można używać też maści na noc. Możliwe, że wystarczy używanie takiego kremu na noc a na dzień innego, nawilżającego. Tym bardziej, że kremy odżywcze są zazwyczaj tłustawe i niekoniecznie nadadza się dla mieszanej cery na dzień. Największy wybór takich kremów mają marki apteczne, ale trzeba liczyć się z wydatkiem od 50 zł w górę. Niektórzy używają kremów dla niemowląt, które też są kojące np taki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.