Eva Naturals & czy The Ordinary? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-19, 08:00   #1
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64

Eva Naturals & czy The Ordinary?


Na zagranicznych forach amazonach bardzo dużo o produktach serach fimy Eva Naturals, ludzie porównują te sera do produktów
marki The ordinary, chodz podobno są bardziej skuteczniejsze
z lepszymi sładami niż The ordinary, czy któraś z was miała już doczynienia z tą marką serami marki Eva Naturals?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Eva naturals 1.png (198,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Eva Naturals 2.jpg (68,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: png Eva NATURALS 3.png (538,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: png Eva Naturals.png (101,2 KB, 19 załadowań)
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-01-20 o 03:21
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 03:34   #2
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

Same aktywne składniki
np. serum Vit C Eva Naturals Skin Clearing Serum zawiera:
20% Vitamin C, 2% Retinol, 3.5% Niacinamide, 5% Hyaluronic Acid, 2% Salicylic Acid,
and 10% MSM.

skład:
Ingredients overview
Organic Herbal Infusion, Organic Aloe Barbadensis Leaf (Aloe), Sodium Ascorbyl Phosphate (Vitamin C), Methylsulfonylmethane (Msm), Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide (Botanical Hyaluronic Acid), Niacinamide (Vitamin B3), Retinol, Olive Oil, Squalene, Capryloyl Salicylic Acid, Organic Rosa Canina (Rosehip Seed Oil), Carbomer, (2S)-2-Amino-5-Guanidinopentanoic Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Essential Oil), Lavandula Angustifolia (Lavender Essential Oil), Ylang Ylang Essential Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Eva Naturals vit c.png (62,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: png Eva Naturals Retinol.png (217,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: png Eva Naturals Anti Age.png (103,5 KB, 20 załadowań)
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-01-20 o 03:50
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 22:21   #3
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

To nie zawsze o to chodzi kto da więcej, kto napakuje więcej rzeczy do jednej buteleczki. Ja bym zdecydowanie odradzała to osobom, które nie są (od wielu tygodni, miesięcy) przyzwyczajone do retinolu w stężeniu 2% (lub mocniejszych retinoidów). Wydaje się, że to niezła recepta na skrzywdzenie sobie twarzy
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 04:53   #4
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87521881]To nie zawsze o to chodzi kto da więcej, kto napakuje więcej rzeczy do jednej buteleczki. Ja bym zdecydowanie odradzała to osobom, które nie są (od wielu tygodni, miesięcy) przyzwyczajone do retinolu w stężeniu 2% (lub mocniejszych retinoidów). Wydaje się, że to niezła recepta na skrzywdzenie sobie twarzy [/QUOTE]

Co masz na myśli? możesz bardziej rozwinąć?
I czy dodatek innych skladnikow np. kwasu hialuronownego
nie osłabia, działania retinolu?
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 09:29   #5
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Co masz na myśli? możesz bardziej rozwinąć?
I czy dodatek innych skladnikow np. kwasu hialuronownego
nie osłabia, działania retinolu?
Nie wiem co tu bardziej rozwijać. Skład zapowiada się na silnie drażniący, ja jestem przyzwyczajona do mocniejszych retinoidów niż 2% retinol, ale i tak mimo tego na pewno taki kosmetyk zrobiłby mi na twarzy dużą krzywdę.
A jeśli ktoś chce zaczynać retinoidy od tego... no to aż ciarki mnie przechodzą.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:55   #6
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87531260]Nie wiem co tu bardziej rozwijać. Skład zapowiada się na silnie drażniący, ja jestem przyzwyczajona do mocniejszych retinoidów niż 2% retinol, ale i tak mimo tego na pewno taki kosmetyk zrobiłby mi na twarzy dużą krzywdę.
A jeśli ktoś chce zaczynać retinoidy od tego... no to aż ciarki mnie przechodzą.[/QUOTE]

Miałam na myśli co się dzieje wtedy ze skórą, ze jest aż tak zle/jakie objawy.

Ale mnie nastraszylaś, sądziłam że dodatki takie jak kwas.hialuronowy itd. łagodzą trochę działanie retinolu 2%.


A od czego byś poleciła zacząć przygodę z retinolem?
I kiedy, po jakim czasie można by było włączyć serum Eva Naturals z 2% retinolem?
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-01-29 o 11:56
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 13:24   #7
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Miałam na myśli co się dzieje wtedy ze skórą, ze jest aż tak zle/jakie objawy.

Ale mnie nastraszylaś, sądziłam że dodatki takie jak kwas.hialuronowy itd. łagodzą trochę działanie retinolu 2%.


A od czego byś poleciła zacząć przygodę z retinolem?
I kiedy, po jakim czasie można by było włączyć serum Eva Naturals z 2% retinolem?
Silne podrażnienie, łuszczenie, pieczenie, nadwrażliwość.
Na stronie TO. czytamy, że nie zaleca się stosowania niacynamidu wraz z witaminą C.

Z moich doświadczeń ani z witaminą C, ani z retinolem, nawet słabszym - 1%, bo podrażnienie gotowe. Nie bardzo też wiem, po co tam ten kwas salicylowy.

Zacznij od retinolu 1% lub serum granactive retinoid 2-5% TO.
Od stężenia wit C powyżej 15% puchną mi oczy, podobnie przy retinolu 2%.
Jeśli masz delikatną cerę, to zacznij od retinolu 0,5%.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 13:36   #8
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

Nie wiem ile kwasu hialuronowego jest w tym kwasie - bo tu wygląda na to, że jest ekstrakt roślinny, który albo zawiera albo przypomina kwas hialuronowy.

Jeszcze te olejki etetyczne w już i tak drażniącym kosmetyku... no chociaż tyle można było odpuścić, nie trzeba dodatkowo dokręcać potencjału drażniącego

Czy kwas hialuronowy łagodzi działanie retinolu? Raczej nie, nie powiedziałabym... prędzej albo jest neutralny względem retinolu, albo wręcz dokręca działanie i przenikanie.

Zdrowo jest zaczynać od małych stężeń. Przy wrażliwej cerze 0,5% to może być nawet za dużo na start. Jak jest potrzeba łagodzenia, to coś poszło nie tak, stężnie niedopasowane do możliwości.
Naprawdę zdrowo jest nie wychodzić z założenia, że małe stężenia nie zadziałają, że chce się od razu więcej. Jak się nie bawiło nigdy w retinoidy to tak naprawdę nie zna się możliwości swojej skóry, nie ma co optymistycznie zakładać, że dobrze zniesie od razu nawet 0,5% a co dopiero 2%...

Plus taka kwestia: czy dążenie do najwyższych stężeń retinolu ma tak naprawdę sens? Czy może lepiej przerzucić się na mocniejsze retinoidy niż retinol, np. retinaldehyd?



Wybór kosmetyku trochę też zależy od własnych potrzeb, typu skóry, trzeba trochę wybrać pod siebie. Fajną opcją na start może być krem Bandi z 0,2% retinolu, ale on raczej nie jest przeznaczony dla tłustych skór. Całkiem uniwersalną opcją z dopracowaną pod różnymi względam formułą jest Neutrea - baza kremowa sporo lżejsza niż w Bandi, z Olivem 1000, z witaminą E, z niacynamidem. Tu już jest 0,5% retinolu. Albo właśnie sera z TO
Przy tłustych, trądzikowych cerach dobrą opcją może być Biretix, jest z kwasem salicylowym. Sama miałam do tej pory tylko jeden produkt z retinolem, bo zaczynałam od innych retinoidów , ale on zdecydowanie nie jest do regularnego częstego używania, również nie na start.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Tu wit C jest co prawda w innej formie niż kwas askorbinowy, jest SAP. Ale nadal tak duże stężenie niesie potencjał drażniący. Zresztą - nie wiem czy takie stężenie robi sens, czy już przynosi więcej skutków ubocznych niż korzyści. Są badania potwierdzające skuteczność SAP w róznych aspektach w stężeniu 5%. Bardzo możliwe, że przy stężeniu 20% wcale nie będzie większych rezultatów, a dojdzie jedynie podrażnienie. Które jest dodatkowo podkręcane przez retinol w dużych ilościach + inne kwasy.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 16:38   #9
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Eva Naturals & czy The Ordinary?

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87544290]Nie wiem ile kwasu hialuronowego jest w tym kwasie - bo tu wygląda na to, że jest ekstrakt roślinny, który albo zawiera albo przypomina kwas hialuronowy.

Jeszcze te olejki etetyczne w już i tak drażniącym kosmetyku... no chociaż tyle można było odpuścić, nie trzeba dodatkowo dokręcać potencjału drażniącego

Czy kwas hialuronowy łagodzi działanie retinolu? Raczej nie, nie powiedziałabym... prędzej albo jest neutralny względem retinolu, albo wręcz dokręca działanie i przenikanie.

Zdrowo jest zaczynać od małych stężeń. Przy wrażliwej cerze 0,5% to może być nawet za dużo na start. Jak jest potrzeba łagodzenia, to coś poszło nie tak, stężnie niedopasowane do możliwości.
Naprawdę zdrowo jest nie wychodzić z założenia, że małe stężenia nie zadziałają, że chce się od razu więcej. Jak się nie bawiło nigdy w retinoidy to tak naprawdę nie zna się możliwości swojej skóry, nie ma co optymistycznie zakładać, że dobrze zniesie od razu nawet 0,5% a co dopiero 2%...

Plus taka kwestia: czy dążenie do najwyższych stężeń retinolu ma tak naprawdę sens? Czy może lepiej przerzucić się na mocniejsze retinoidy niż retinol, np. retinaldehyd?



Wybór kosmetyku trochę też zależy od własnych potrzeb, typu skóry, trzeba trochę wybrać pod siebie. Fajną opcją na start może być krem Bandi z 0,2% retinolu, ale on raczej nie jest przeznaczony dla tłustych skór. Całkiem uniwersalną opcją z dopracowaną pod różnymi względam formułą jest Neutrea - baza kremowa sporo lżejsza niż w Bandi, z Olivem 1000, z witaminą E, z niacynamidem. Tu już jest 0,5% retinolu. Albo właśnie sera z TO
Przy tłustych, trądzikowych cerach dobrą opcją może być Biretix, jest z kwasem salicylowym. Sama miałam do tej pory tylko jeden produkt z retinolem, bo zaczynałam od innych retinoidów , ale on zdecydowanie nie jest do regularnego częstego używania, również nie na start.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Tu wit C jest co prawda w innej formie niż kwas askorbinowy, jest SAP. Ale nadal tak duże stężenie niesie potencjał drażniący. Zresztą - nie wiem czy takie stężenie robi sens, czy już przynosi więcej skutków ubocznych niż korzyści. Są badania potwierdzające skuteczność SAP w róznych aspektach w stężeniu 5%. Bardzo możliwe, że przy stężeniu 20% wcale nie będzie większych rezultatów, a dojdzie jedynie podrażnienie. Które jest dodatkowo podkręcane przez retinol w dużych ilościach + inne kwasy.[/QUOTE]

Dziekuje za twoje porady, mam już u siebie wlasnie dwa sera od Eva Naturals,
3 dni temu przyszla paczka z serum Eva Naturals Peptide, i serum Eva Naturals Serum vit C, serum z Peptydami zaczynam stosować, a te drugie serum z Vitaminą C, chyba się boję...

Skład serum Eva Naturals z Peptydami "Collagen Stimulating Peptide Complex Serum"
koszt około 60zł

Aqua (Water),
Cassia Angustifolia Seed Extract (botanical hyaluronic acid),
Hamamelis Virginiana Water (Witch Hazel),
Glycerin (Kosher, Vegetable),
Aloe Barbadensis Leaf Juice (Organic Aloe),
Simmondsia Chinensis Seed Oil (Organic Jojoba),
Sodium Pca,
Sodium Lactate,
Arginine,
Aspartic Acid,
Glycine,
Alanine,
Serine,
Valine,
Isoleucine,
Proline,
Threonine,
Histidine,
Phenylalanine,
Centella Asiatica Extract (Organic Gotu Kola),
Equisetum Arvense Extract (Horsetail),
Geranium Maculatum Extract (Wild Geranium),
Taraxacum Officinale Extract (Dandelion),
Hydroxyethyl Ethylcellulose,
Carrageenan,
Potassium Sorbate,
Sodium Benzoate,
Ethylhexylglycerin.

Taki skład chyba krzywdy nie zrobi?


A tu skład tego serum z Vit C, z 2% retinolem-"Vitamin C Plus Skin Clearing Serum". koszt 60zł,
którego boję się użyć i chyba będzie stało...

Skład:
Organic Herbal Infusion,
Organic Aloe Barbadensis Leaf (Aloe),
Sodium Ascorbyl Phosphate (Vitamin C),
Methylsulfonylmethane (MSM),
Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide (botanical hyaluronic acid),
Niacinamide (Vitamin B3),
Retinol,
Olive Oil Squalene,
Capryloyl Salicylic Acid,
Organic Rosa Canina (Rosehip Seed Oil),
Carbomer,
(2s)-2-Amino-5-guanidinopentanoic Acid,
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Essential Oil),
Lavandula Augustifolia (Lavender Essential Oil),
Ylang Ylang Essential Oil,
Phenoxyethanol,
Ethyl Hexyl Glycerin.
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-02-01 o 16:57
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-01 17:38:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.