Problem z wieczorem panieńskim - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-01, 09:35   #1
Mateczka_Polka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9

Problem z wieczorem panieńskim


Cześć Kochane

Niebawem odbędzie się wieczór panieński, który mam przyjemność organizować dla mojej siostry. Istnieje natomiast ogromny problem skutecznie mi utrudniający swobodę.
Wieczór odbędzie się w moim mieście, a plan imprezy w założeniu ma wyglądać tak:
-> mini sesja z dziewczynami na 2 godziny przed imprezą;
-> wejście do klubu - w specjalnym dla nas pokoju zjemy jakiś obiad, wręczymy tort, wzniesiemy kilka toastów i zagramy w gry;
-> o 20.00 rozpoczyna się właściwa impreza w klubie.

Nie jest to jakiś szczególnie szalony plan dnia ale znajome mojej siostry utrudniają. Nie udzielają się zupełnie na grupie, którą specjalnie dla nich stworzyłam. Może jedna, góra dwie.
A najważniejszym problemem jest to, że jest nas dość mało (6 osób składkowych), więc składka wyniosła za cały wieczór 150 złotych. Dodam, że jako Świadkowa dokładam zdecydowanie więcej niż dziewczyny. Mimo tego obawiam się, że dla niektórych może to być za dużo, a zależy mi na tym, żeby przyszły wszystkie.

Czy rzeczywiście 150 zł to za dużo?
Mateczka_Polka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-01, 20:22   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Problem z wieczorem panieńskim

pojęcie dużo/mało jest bardzo mocno subiektywne.
ty znasz te dziewczyny, ty powinnaś wiedzieć, czy mogą sobie ma to pozwolić.
niestety nikt ci nie poda uniwersalnego kryterium
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-01, 21:20   #3
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Problem z wieczorem panieńskim

Każdy ma inne zarobki i inne wydatki, wiec dla każdej inna kwota będzie za duża.

Dla mnie 150 zł to nie problem. Ale jakby ktoś wymyślił imprezę zupełnie nie w moim stylu, to mimo wszystko żal by mi było tych pieniędzy.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-12, 22:51   #4
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Problem z wieczorem panieńskim

Zgadzam się z poprzedniczkami. Ale mimo wszystko organizujecie wieczór panieński wspólnie, więc powinny brać odpowiedzialność myślę i za całość imprezy. Plan fajnie przygotowany! Sesja jest super pomysłem.
Powinnaś je zmobilizować, może poprzez to, że Panna młoda jest Wam wszystkim bliska i zależy Wam aby impreza się udała bez żadnych spięć, więc trzeba się skondensować i dać 100% abyście były zadowolone z wieczoru spędzonego wspólnie
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-13, 20:17   #5
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Problem z wieczorem panieńskim

fajnie przygotowałaś wieczór panieński. Uważam że dziewczyny powinny trochę bardziej wesprzeć Cię pomocą. Jeśli chodzi o 15ozł to wcale nie jest wiele.. no ale to też kwestia indywidualna- zarobki.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-13, 21:02   #6
cosdlasiebie26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 30
Dot.: Problem z wieczorem panieńskim

Miałam podobny problem gdy organizowałam wieczór panieński przyjaciółki (też dla 6osob). W końcu poprosiłam przyjaciółkę o nr tel do osob, które się nie udzielały na grupie i wprost zapytałam. Składka 150zl dla większości okazała się za duża.
Więc żeby uszczuplić wydatki, zamiast sesji zrobiłam sama rekwizyty do zdjęć (takie jak w fotobudkach) i robiłyśmy sobie "zdjęcia z kija" przygotowałam też kilka zabaw, żeby nie spędzić czasu tylko na piciu i gadaniu - m.in fotomontaż modela w skąpych bokserkach z twarzą młodego, do którego Panna Młoda musiała przyczepić różne elementy garderoby, które musiała najpierw zgadnąć i nazwać na podstawie kształtu (z zasłoniętymi oczami) było z tym mnóstwo śmiechu
Mialam naprawdę mały budżet, który starczył jedynie na wejściówki do klubu+ stolik, prezent (siostry uparły się na bransoletkę) i tort. Więc reszta musiała być DIY jeśli chciałam urozmaicić wieczor
Zrobiłam też sama girlandę z napisem "wieczór panieński" i poprosiłam każda z dziewczyn o zrobienie sobie zdjęcia z kartką a4, na której napisały krotkie życzenia/porady na nową drogę zycia- później zrobiłam z tego duży kolaż i w ładnej ramce wręczyliśmy jej razem z bransoletką Młoda i reszta dziewczyn były zachwycone naszym wieczórem
Dla jednych 150zl na taką imprezkę to niewiele, dla innych za dużo... Najlepiej zapytać
Uważam, że zawsze można znaleźć jakąś alternatywę, nawet jeśli ma się ograniczony budżet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cosdlasiebie26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 06:50   #7
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: Problem z wieczorem panieńskim

A czy wcześniej ustaliłaś z nimi to, że tak właśnie będzie wyglądał wieczór panieński? Czy sama to po prostu wymyśliłaś? Ja nic do Twojego pomysłu nie mam, podoba mi się, jednak może im się nie podoba, i dlatego są takie niechętne
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-12 07:50:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.