TYJEMY RAZEM - dla tych, którzy chcą przytyć- część III - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 10:22   #181
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez lazy day Pokaż wiadomość
Gdyby mi ktoś to wszystko przygotowywał, to nie miałabym żadnego problemu ze śniadaniami. Ale po obudzeniu się nie mam dużo energii, więc często kończy się na tym, że biorę banana czy coś i wracam do łóżka.
Oj, skąd ja to znam Moje wieloletnie postępowanie. Albo "nie chce mi się, poczekam do obiadu"
Ale przełamałam się, robię owsianki na śniadanie. Jest postęp. Wstaje wczesniej i już nie mam poczucia - o jeju, znów muszę robić coś, co mi zajmie mnóstwo czasu Strasznie leniwa jestem.
Ale zmieniam to, cieszę się. I już nie wyobrażam sobie poranka bez porządnego śniadania.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:35   #182
Maksiunio
Zadomowienie
 
Avatar Maksiunio
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 109
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Dziękuję za miłe przyjęcie .
Ja bez śniadania nie przeżyję, bo jestem rano mega głodna . Dzisiaj w ramach tycia zjadłam jedną kanapkę więcej .
Dziewczyny, ile zjadacie dziennie kalorii? Liczycie to w ogóle?
tisiphone jak robisz owsiankę?
__________________
Tough times never last, tough people do.
Maksiunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:42   #183
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

ja nie umiem liczyc,jak kiedys zaczelam to zawyzalam podobno. Ale anoreksja to taka idiotyczna choroba,ze wymysla wszystko.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 11:14   #184
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Ja mogę Wam wszystkim szykować, cackać, zdobić,gotować co chcecie- kocham to Również rano czuję największy głód i jestem w stanie wtedy zjeść mega dużo, poza tym- śniadanie jest moim ulubionym posiłkiem Ja zjadam około 3000 kcal i przybieram 0,5-1,5 kg \ tydzień . Czasem idzie ekspresem, czasem mam zastój, czasem wręcz lekko spada i trzeba dokładać
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 11:58   #185
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Ja zjadam około 3000 kcal i przybieram 0,5-1,5 kg \ tydzień . Czasem idzie ekspresem, czasem mam zastój, czasem wręcz lekko spada i trzeba dokładać

ja pierdziu!!! 3000? gdzie mogę podpatrzeć Twoje jadłospisy? Ja dziennie zjadam ok 2.000 - 2.200 i już nie mam co jeść hahaha, a przybrać 5 kg musze, Czekam na odp
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:25   #186
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

A ja nie liczę kalorii, po prostu jem 6 posiłków dziennie: warzywa+białko+ węgle albo warzywa+tłuszcze+węgle.
Muszę się w końcu zważyć... Może babcia będzie miała wagę u siebie. Hmm, sama jestem ciekawa

Maksiunio
Owsianka? Do gotującego się mleka różne specjały: płatki oczywiście [żytnie ostatnio mi zasmakowały], syrop klonowy/miód, zarodki pszenne, suszone/świeże owoce, muesli, orzechy, czekolada... Jest nawet wątek owsiankowy, możesz czerpać inspiracje. Można zrobić sernikową, na kawie, albo budyniową

Ja najbardziej głodna jestem rano i wieczorem.

delightful_ przyznam się, podczytuję Twoje jadłospisy Świetne są. Spróbuję dobić do takiej organizacji pracy i posiłków

Ostatnio weszłam do "Krzywego zwierciadła"... Jezu, nawet nie byłam świadoma ile osób choruje. Straszna choroba. Wiedza, którą posiadałam była sucha i teoretyczna. Ale jak to się czyta to się włos jeży.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość

ja pierdziu!!! 3000? gdzie mogę podpatrzeć Twoje jadłospisy? Ja dziennie zjadam ok 2.000 - 2.200 i już nie mam co jeść hahaha, a przybrać 5 kg musze, Czekam na odp
W wątku Nasze Jadłospisy na dietetycznym
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:54   #187
magnolia3107
Raczkowanie
 
Avatar magnolia3107
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 70
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Kolejna część, ale fajnie

delightful_ nie szukasz może współlokatorki? Chętnie bym zjadała wszystko co ugotujesz no może wszystko co nie zawiera mięsa

W zamian będę ci sprzątać
__________________
Pierwsza zasada życia: nie przywiązuj się do rzeczy, miejsc i ludzi.
magnolia3107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 23:21   #188
Maksiunio
Zadomowienie
 
Avatar Maksiunio
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 109
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Ja mogę Wam wszystkim szykować, cackać, zdobić,gotować co chcecie- kocham to Również rano czuję największy głód i jestem w stanie wtedy zjeść mega dużo, poza tym- śniadanie jest moim ulubionym posiłkiem Ja zjadam około 3000 kcal i przybieram 0,5-1,5 kg \ tydzień . Czasem idzie ekspresem, czasem mam zastój, czasem wręcz lekko spada i trzeba dokładać
3000? Podziwiam. Ja do 2000 ledwo dobijam. Ale możliwe, że zaniżam przy liczeniu . I też chcę się u Ciebie stołować
Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Maksiunio
Owsianka? Do gotującego się mleka różne specjały: płatki oczywiście [żytnie ostatnio mi zasmakowały], syrop klonowy/miód, zarodki pszenne, suszone/świeże owoce, muesli, orzechy, czekolada... Jest nawet wątek owsiankowy, możesz czerpać inspiracje. Można zrobić sernikową, na kawie, albo budyniową
Dużo pomysłów, dzięki . Muszę spróbować owsianki na wodzie, bo ta na mleku mi nie podchodzi (a szkoda).
Cytat:
Napisane przez magnolia3107 Pokaż wiadomość
delightful_ nie szukasz może współlokatorki? Chętnie bym zjadała wszystko co ugotujesz no może wszystko co nie zawiera mięsa
Jesteś wegetarianką? Czym zastępujesz mięso?
Gdybyście były zainteresowane kaloriami, to polecam Wam fajną stronkę http://www.ilewazy.pl/. Korzystam z niej, bo muszę wyliczać ilość węglowodanów, ale podają też inne wartości. Według mnie przydatna.
__________________
Tough times never last, tough people do.
Maksiunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 07:06   #189
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość

ja pierdziu!!! 3000? gdzie mogę podpatrzeć Twoje jadłospisy? Ja dziennie zjadam ok 2.000 - 2.200 i już nie mam co jeść hahaha, a przybrać 5 kg musze, Czekam na odp
Na Naszych Codziennych Jadłospisach czasem zamieszczam Ze ' zwykłych ' posiłków również wychodzi 2300- max 2600, ale do każdego posiłku dodaję orzechy\ migdały\ pestki dynii i słonecznika podprażone na patelni, sezam, jem mnóstwo wszelkich owoców; a pestki dodaję od makaronu, przez ryż, rybki, owsianki, placki, naleśniki, kanapki, jogurty, wszystko tym wzbogacam I świetnie się komponują ze wszystkim, polecam !

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
A ja nie liczę kalorii, po prostu jem 6 posiłków dziennie: warzywa+białko+ węgle albo warzywa+tłuszcze+węgle.
Muszę się w końcu zważyć... Może babcia będzie miała wagę u siebie. Hmm, sama jestem ciekawa

Maksiunio
Owsianka? Do gotującego się mleka różne specjały: płatki oczywiście [żytnie ostatnio mi zasmakowały], syrop klonowy/miód, zarodki pszenne, suszone/świeże owoce, muesli, orzechy, czekolada... Jest nawet wątek owsiankowy, możesz czerpać inspiracje. Można zrobić sernikową, na kawie, albo budyniową

Ja najbardziej głodna jestem rano i wieczorem.

delightful_ przyznam się, podczytuję Twoje jadłospisy Świetne są. Spróbuję dobić do takiej organizacji pracy i posiłków

Ostatnio weszłam do "Krzywego zwierciadła"... Jezu, nawet nie byłam świadoma ile osób choruje. Straszna choroba. Wiedza, którą posiadałam była sucha i teoretyczna. Ale jak to się czyta to się włos jeży.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------



W wątku Nasze Jadłospisy na dietetycznym

Dziękuję, bardzo mi miło Ja też musiałam długo pracować, żeby nauczyć się organizować posiłki tak, żeby nie czuć się przejedzona, a żeby waga szła w górę .

I masz rację, choroba jest straszna i bardzo trudno ją zrozumieć ..

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez magnolia3107 Pokaż wiadomość
Kolejna część, ale fajnie

delightful_ nie szukasz może współlokatorki? Chętnie bym zjadała wszystko co ugotujesz no może wszystko co nie zawiera mięsa

W zamian będę ci sprzątać
Pewnie, zapraszam Na taki układ- oczywiście ! Ja też za mięsem nie przepadam, oprócz tego najbardziej chudziutkiego z chudziutkich Więc z pewnością odnalazłabyś coś dla siebie

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Maksiunio Pokaż wiadomość
3000? Podziwiam. Ja do 2000 ledwo dobijam. Ale możliwe, że zaniżam przy liczeniu . I też chcę się u Ciebie stołować

Dużo pomysłów, dzięki . Muszę spróbować owsianki na wodzie, bo ta na mleku mi nie podchodzi (a szkoda).

Jesteś wegetarianką? Czym zastępujesz mięso?
Gdybyście były zainteresowane kaloriami, to polecam Wam fajną stronkę http://www.ilewazy.pl/. Korzystam z niej, bo muszę wyliczać ilość węglowodanów, ale podają też inne wartości. Według mnie przydatna.
Ja dobijam właśnie wyżej wymienionymi . Spróbujcie, żołądka nie rozciąga, a kalorie są



I biorę Was wszystkie !
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 07:40   #190
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Oj, to chyba ja jedna tutaj dam się pokroić za tatara, albo polską kiełbasę, co?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:40   #191
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

specjalnie pojechałam dzisiaj do Lidla z zamiarem kupna masła orzechowego, ale nie było Wziełam :
  1. paczkę rodzynek sułtańskich
  2. paczkę wiórków kokosowych
  3. 2 paczki suszonych tropikalnych owoców
  4. czekoladowe musli

29.08.2012 ważyłam się w aptece (waga elektroniczna)- pokazało 50,5kg
dzisiaj 31.08 ważyłam się u sąsiadki (waga elektroniczna)- pokazało 51,3 kg wiem, że różnica ta może być spowodowana inną wagą, ale i tak cieszy Bo od poniedziałku się wzielam za jedzenie i ... wydaje mi się, że chyba nawet nie odstają mi tak kości biodrowe jak odstawały
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 16:27   #192
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

a ja mam 49,5 przy 175,5 .
wychodzę z anoreksji. od jakies 2 tygodni zaczelam jesc mamine obiady i dorzucilam posilek.
Brzuch wystaje,jestem zapchana ,ale coz. WALCZĘ.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 16:42   #193
magnolia3107
Raczkowanie
 
Avatar magnolia3107
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 70
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Maksiunio jem bardzo dużo fasoli, 2-3 razy w tygodniu. Czasami nawet gotuję sobie fasolę i potem podjadam ją jak orzeszki przed telewizorem
__________________
Pierwsza zasada życia: nie przywiązuj się do rzeczy, miejsc i ludzi.
magnolia3107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 07:40   #194
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez magnolia3107 Pokaż wiadomość
Maksiunio jem bardzo dużo fasoli, 2-3 razy w tygodniu. Czasami nawet gotuję sobie fasolę i potem podjadam ją jak orzeszki przed telewizorem
Nie wzdyma Cię ?
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 10:48   #195
Maksiunio
Zadomowienie
 
Avatar Maksiunio
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 109
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
a ja mam 49,5 przy 175,5 .
wychodzę z anoreksji. od jakies 2 tygodni zaczelam jesc mamine obiady i dorzucilam posilek.
Brzuch wystaje,jestem zapchana ,ale coz. WALCZĘ.
Powodzenia
Cytat:
Napisane przez magnolia3107 Pokaż wiadomość
Maksiunio jem bardzo dużo fasoli, 2-3 razy w tygodniu. Czasami nawet gotuję sobie fasolę i potem podjadam ją jak orzeszki przed telewizorem
Fasola dobra rzecz . My jemy często czerwoną fasolę, bo mój mąż nie przepada za mięsem.
Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Na Naszych Codziennych Jadłospisach czasem zamieszczam Ze ' zwykłych ' posiłków również wychodzi 2300- max 2600, ale do każdego posiłku dodaję orzechy\ migdały\ pestki dynii i słonecznika podprażone na patelni, sezam, jem mnóstwo wszelkich owoców; a pestki dodaję od makaronu, przez ryż, rybki, owsianki, placki, naleśniki, kanapki, jogurty, wszystko tym wzbogacam I świetnie się komponują ze wszystkim, polecam !
Będę musiała wypróbować .
Pochwalę się, że wczoraj przekroczyłam 2000 kcal
__________________
Tough times never last, tough people do.
Maksiunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 11:49   #196
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Moze mi ktos pwiedziec czy przekraczam tutaj 2000 tys kcal?

500 ml mleka + 4 lyzki manny
pol grahamki z serem bialym i dzemem(2 lyzki)
pol grahamki z 2 plastrami szynki,serem zoltym,pomidorem

joguert+2 lyzki migdalow i kokosa+ borowki

obiad
4 chochle zupy z kielbasa,na maslee ze smietana+ warzywa i ziemniaki

200 sera z piatnicy twarożku
razowy z polowa sera moj ulubiony i pomidorem
razowy z serem zoltym i ogorem
razowy z szynka2 plastry,serem,pomidorem,o gorem

2 piwka
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 17:38   #197
magnolia3107
Raczkowanie
 
Avatar magnolia3107
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 70
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Nie wzdyma Cię ?
Nie, bo najpierw zalewam fasolę gorącą wodą i zostawiam na jakieś 2 godz.
Potem wylewam tę wodę, wlewam nową i dopiero gotuję
__________________
Pierwsza zasada życia: nie przywiązuj się do rzeczy, miejsc i ludzi.
magnolia3107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 21:19   #198
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

eh eh eh bylam tu X lat temu i dalej jestem chuda

obecnie 161/2cm, waga skacze między 47-48

kiedys mialam większy zapas do tuczenia jednak odechciewa mi się bo mój max to było 49kg a wtedy już się tak obzeralam ze zolądek wysiadal;/ widac taki moj organizm i waga iw iecej nie przyjmuje..

mam tak ze jak np jem tydzien mnije to odrazu mam 1-2kg mniej ;O tez tak macie? musze sie obzerac zeby miec taka wage ;/
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 23:15   #199
Maksiunio
Zadomowienie
 
Avatar Maksiunio
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 109
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Moze mi ktos pwiedziec czy przekraczam tutaj 2000 tys kcal?

500 ml mleka + 4 lyzki manny
pol grahamki z serem bialym i dzemem(2 lyzki)
pol grahamki z 2 plastrami szynki,serem zoltym,pomidorem

joguert+2 lyzki migdalow i kokosa+ borowki

obiad
4 chochle zupy z kielbasa,na maslee ze smietana+ warzywa i ziemniaki

200 sera z piatnicy twarożku
razowy z polowa sera moj ulubiony i pomidorem
razowy z serem zoltym i ogorem
razowy z szynka2 plastry,serem,pomidorem,o gorem

2 piwka
Według moich wyliczeń to jest ponad 2000 kcal, ale nie jestem pewna, jak liczyć zupę . Poczyniłam założenie, że mleko jest pełnotłuste (3.2%) a ser półtłusty. No i piwo jest bardzo kaloryczne .
Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
mam tak ze jak np jem tydzien mnije to odrazu mam 1-2kg mniej ;O tez tak macie? musze sie obzerac zeby miec taka wage ;/
Ja się rzadko ważę . Przede wszystkim wolno tyję. A chudnę głównie od stresu i wtedy to leci bardzo szybko. Może po prostu taka Twoja natura . Robiłaś sobie badania tarczycy? Czasami to nie pozwala przytyć.
Znowu przekroczyłam 2000 kcal, ale to zasługa 2 kieliszków wina
__________________
Tough times never last, tough people do.
Maksiunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 11:46   #200
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Hm... Z racji tego, że noszę okulary i mam ich wiele par dziś było mierzenie. I większość nie pasuje. Przytyłam, na twarzy przynajmniej. No i mogę nosić bluzkę w której wyglądałam dość "trupio". Teraz jest ok. To motywujące
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 10:51   #201
agneshelene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 343
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Jak w ogóle liczyć kalorie w rzeczach smażonych, pieczonych, gotowanych tudzież "obrabianych" w jakikolwiek inny sposób? Jest jakiś ogólny przelicznik czy to zależy od produktu? Nie miałam pojęcia, że w ogóle dobicie do 2000 kalorii jest takie trudne...
agneshelene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 13:42   #202
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Trudne?no nie powiedzialabym.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 15:45   #203
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Trudne?no nie powiedzialabym.
dla agneshelene- widocznie jest to problem. Życzę Ci kochana wytrwałosci!


Ja jestem obecnie chora, biorę antybiotyk- i na jedzenie patrzeć nie mogę. A szkoda bo już w tamtym tygodniu tak dobrze szło, waga poskoczyła a teraz znowu będzie do tylu
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:41   #204
Maksiunio
Zadomowienie
 
Avatar Maksiunio
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 109
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez agneshelene Pokaż wiadomość
Jak w ogóle liczyć kalorie w rzeczach smażonych, pieczonych, gotowanych tudzież "obrabianych" w jakikolwiek inny sposób? Jest jakiś ogólny przelicznik czy to zależy od produktu? Nie miałam pojęcia, że w ogóle dobicie do 2000 kalorii jest takie trudne...
Ja korzystam z tej strony, o której pisałam www.ilewazy.pl. To co mi się na niej podoba to normy podawane dla porcji a nie wagi danego produktu (np. porcja leczo, plaster wędliny itp.). Poza tym, muszę liczyć też węglowodany, więc jest dla mnie wielkim ułatwieniem taka baza wiedzy.
Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Trudne?no nie powiedzialabym.
Dla mnie też trudne, niestety. Mam wrażenie, jakby wszystko miało bardzo mało kalorii . No, ale nie powinnam jeść mącznych produktów, więc wiele tuczących potraw mi odpada.
Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość
Ja jestem obecnie chora, biorę antybiotyk- i na jedzenie patrzeć nie mogę. A szkoda bo już w tamtym tygodniu tak dobrze szło, waga poskoczyła a teraz znowu będzie do tylu[/COLOR][/FONT]
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
__________________
Tough times never last, tough people do.
Maksiunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 21:05   #205
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez Maksiunio Pokaż wiadomość
Ja korzystam z tej strony, o której pisałam www.ilewazy.pl. To co mi się na niej podoba to normy podawane dla porcji a nie wagi danego produktu (np. porcja leczo, plaster wędliny itp.). Poza tym, muszę liczyć też węglowodany, więc jest dla mnie wielkim ułatwieniem taka baza wiedzy.

Dla mnie też trudne, niestety. Mam wrażenie, jakby wszystko miało bardzo mało kalorii . No, ale nie powinnam jeść mącznych produktów, więc wiele tuczących potraw mi odpada.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Mi też trudno przekraczać określoną ilość kcal, dlatego sypię niebotyczne ilości prażonych pestek dyni i słonecznika, sezamu, orzechów, migdałów etc do posiłków. Objętościowo malutko, a kalorycznie całkiem sporo ; )
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 21:11   #206
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Kiedys mi mowiono,ze strasznie zawyzam,wiec moze dla mnie to takie proste.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:33   #207
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez Dziwnograj Pokaż wiadomość
Granole potrafia być kaloryczne ale warto jeszcze sobie dosypać orzechów, dodać miodu (chociaż dla mnie sama jest bardzo słodka) i oczywiście pełnotłuste mleko! A polecam jeszcze takie ekspresowe owsianki (może nie na śniadanie ale przekąska) jakoś na E się nazywały...nie pamiętam. Dobre to, całkiem znośna wielkościowo porcja, a bardzo kaloryczna
Do wielu ciepłych potraw można dodać np. łyżkę masła albo trochę śmietany. Polecam do owsianek itp. właśnie dodawać, byle dobrej jakości, pachnące masło lub słodką śmietankę. To bardzo dobrze robi na smak i konsystencję Można też dodawać ich do np. puree ziemniaczanego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:06   #208
agneshelene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 343
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Trudne?no nie powiedzialabym.
Wiesz, z jednej strony nigdy nie liczyłam kalorii - bo i po co mi to, skoro chuda jestem. Ale jak teraz się za to zabrałam, to wyszło na jaw, że największą przeszkodą jest praca, w której spędzam 12 godzin dziennie (zwykle 4 dni w tygodniu) i serio nie mam pomysłu, jak mając pół godziny przerwy mogę rozplanować posiłki. Zwykle poza czymś bardziej obiadowym (o ile mi się chce sobie coś takiego przyrządzić i zabrać) zjadam bagietkę i 2-3 banany, a to skandalicznie mało...
Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość
dla agneshelene- widocznie jest to problem. Życzę Ci kochana wytrwałosci!


Ja jestem obecnie chora, biorę antybiotyk- i na jedzenie patrzeć nie mogę. A szkoda bo już w tamtym tygodniu tak dobrze szło, waga poskoczyła a teraz znowu będzie do tylu
Dziękuję! Tobie życzę prędkiego powrotu do zdrowia

Cytat:
Napisane przez Maksiunio Pokaż wiadomość
Ja korzystam z tej strony, o której pisałam www.ilewazy.pl. To co mi się na niej podoba to normy podawane dla porcji a nie wagi danego produktu (np. porcja leczo, plaster wędliny itp.). Poza tym, muszę liczyć też węglowodany, więc jest dla mnie wielkim ułatwieniem taka baza wiedzy.

Dla mnie też trudne, niestety. Mam wrażenie, jakby wszystko miało bardzo mało kalorii . No, ale nie powinnam jeść mącznych produktów, więc wiele tuczących potraw mi odpada.
Dzięki wielkie! Na jutro planuję polędwiczki w marynacie z miodem, myślę, że przemycę do tego pestki słonecznika, skoro są kaloryczne no i chyba czas zacząć to wszystko gdzieś notować...
agneshelene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:39   #209
sarayy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 435
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

wracam i ja do Was! niestety nie z moją planowaną wagą na miesiąc wrzesień ..wplątana w problemy żołądkowo-jelitowe nie mogę jadać jak bym chciała i jak lubię= często, smacznie i zdrowo zamieniło się w ostrożne, mało ilościowo i nie dające radości odżywianie się podbijam kaloryczność jak się da (masło, śmietanka, ba- nawet biało pieczywo!- zalecenie gastrologa) więc przynajmniej waga nie leci w dół...Mam nadzieje, że po pokonaniu choroby ruszę znowu z moim P!
Gratuluję wszystkim nabierającym, przybierającym i zaokrąglającym się, zazdroszczę codziennych jadłospisów- piękneeee i życzę wytrwałości!
sarayy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 11:28   #210
Maksiunio
Zadomowienie
 
Avatar Maksiunio
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 109
Dot.: AKCJA: Tyjemy Razem - część III

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Mi też trudno przekraczać określoną ilość kcal, dlatego sypię niebotyczne ilości prażonych pestek dyni i słonecznika, sezamu, orzechów, migdałów etc do posiłków. Objętościowo malutko, a kalorycznie całkiem sporo ; )
Muszę się koniecznie w nie zaopatrzyć
Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Kiedys mi mowiono,ze strasznie zawyzam,wiec moze dla mnie to takie proste.
Mnie się wydaje, że ja zaniżam. Bo zawsze sobie myślę - e, moja kromka chleba/porcja/łyżka jest chyba mniejsza. I odejmuję kalorie. W UK podobało mi się, że na opakowaniach podawali normy dla jednej porcji. W Polsce też coraz częściej to spotykam. Zdecydowanie ułatwia liczenie kalorii.
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Do wielu ciepłych potraw można dodać np. łyżkę masła albo trochę śmietany. Polecam do owsianek itp. właśnie dodawać, byle dobrej jakości, pachnące masło lub słodką śmietankę. To bardzo dobrze robi na smak i konsystencję Można też dodawać ich do np. puree ziemniaczanego.
Dobry pomysł, dzięki . Ja na razie dodaję majonez do kanapek, żeby było bardziej kalorycznie .
Cytat:
Napisane przez agneshelene Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie! Na jutro planuję polędwiczki w marynacie z miodem, myślę, że przemycę do tego pestki słonecznika, skoro są kaloryczne no i chyba czas zacząć to wszystko gdzieś notować...
Mniam, mniam. Ja notuję w kalendarzu. A z pracą rozumiem - według mojego lekarza powinnam jeść nie rzadziej niż co 2-3 godziny, ale weź to wykonaj w pracy!
Cytat:
Napisane przez sarayy Pokaż wiadomość
wracam i ja do Was! niestety nie z moją planowaną wagą na miesiąc wrzesień ..wplątana w problemy żołądkowo-jelitowe nie mogę jadać jak bym chciała i jak lubię= często, smacznie i zdrowo zamieniło się w ostrożne, mało ilościowo i nie dające radości odżywianie się podbijam kaloryczność jak się da (masło, śmietanka, ba- nawet biało pieczywo!- zalecenie gastrologa) więc przynajmniej waga nie leci w dół...Mam nadzieje, że po pokonaniu choroby ruszę znowu z moim P!
Witaj ! Szybkiego powrotu do zdrowia (i niech dobra waga będzie z Tobą )
__________________
Tough times never last, tough people do.
Maksiunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-29 22:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.