BEZROBOTNI łączmy się. Część IV - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jak długo poszukujesz pracy?
od niedawna (mniej niż 3 miesiące) 78 28,89%
3 - 6 miesięcy 64 23,70%
Ponad pół roku 38 14,07%
Ponad rok 49 18,15%
Ponad 2 lata 20 7,41%
Ponad 3 i dłużej 21 7,78%
Głosujący: 270. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-29, 11:23   #691
kasiuletka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuletka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 573
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Jeśli ktoś przez 9 miesięcy poluje na pracę w zawodzie i jest to stolica ( koszty ogromne związane z wynajmem) , to raczej chce tam być.
Kuzynka, która pracuje w jednej z największych firm w Polsce mówiła mi, że u niej w pracy wylali chłopaka ( chyba nie dostał kolejnej umowy). Jest podobno bardzo obrotną osobą, kontaktowy, wygadany, itp. Niestety nie zna języków, angielski tylko podstawy. Aplikował na wszystkie ogłoszenia, nawet gdy w wymogach był język angielski zaawansowany, doświadczenie w obszarze, którego także nie miał i po 3 tygodniach znalazł ciekawą pracę. Zaraz za nim zwolniła się dziewczyna, która uznała, że skoro osoba bez większego doświadczenia i kwalifikacji znalazła od ręki pracę, to ona będzie mogła przebierać w ofertach. Staż ma duży, zna języki, 2 kierunki studiów i niestety nikt nawet nie odpowiedział na jej ofertę. Jej minusem podobno jest to, że jest mniej pewna siebie. Jeśli pracodawca pisze w ogłoszeniu, że wymaga umiejętności obsługi jakiegoś programu, a ona go nie zna lub zna go słabo nawet nie wysyła swoich dokumentów. Myślę, że doświadczenie, umiejętności to tylko połowa sukcesu, co potwierdza między innymi ten przypadek.
kasiuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 11:48   #692
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Też tak chyba zrobię
Muszę stuningować swoje CV
Lepiej tak nie rób, ja tak zrobiłam, wczoraj byłam na rozmowie i się czepiali, że trzeba dokładnie napisać co to było, bo owszem, doświadczenie jakieś to jest, ale dla pracodawcy staż TO NIE PRACA.
Mam pytanie, czy pracodawca musi jakoś uzasadnić kogo wybrał do pracy? Np. na prośbę osoby, która starała się o pracę? Byłam wczoraj na rozmowie, wydaje mi się, że miałam najlepsze kwalifikacje i doświadczenie, a wybrali kogoś innwego, myślę, że po układzie.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 11:55   #693
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez Mariatta Pokaż wiadomość
Ja do szakal - w pewnym sensie rozumiem twoją sytuację, sama mam kilku schizofreników w swoim otoczeniu. Ale mówisz, że tata odradza ci ten wyjazd - nie słuchaj rodziców, oni nie zawsze mają rację. Niestety, ale trzeba żyć własnym życiem.
sama nie wiem,teraz myślałam o tym dużo i chyba lepiej zrezygnować bo nie wiadomo,czy po tym będę miała pracę no i nie umiem zmusić się i wyjechać na te 2 dni, jakbym nie potrafiła. W dodatku po anoreksji mam ciągle stałe pory posiłków i to chyba mnie blokuje, nie umiem wziąć kanapek na drogę i po prostu zapomnieć o swoich porach posiłków
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 11:56   #694
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Jadę właśnie do koleżanki, która zajmuje się m.in. innymi rekrutacją, ma mi pomóc upiększyć wizualnie CV

Poza tym siedzę w ustawach i uczę się przed moją wtorkową rozmową w urzędzie, musi pójść mi świetnie Jestem przyzwyczajona do wysokiej skuteczności moich rozmów kwalifikacyjnych i będę bardzo rozczarowana, jeśli tej pracy nie dostanę
A poważnie - jestem realistką ze skłonnościami do pesymizmu, więc nie nastawiam się na zbyt wiele, ale chcę dać z siebie wszystko, żeby potem nie mieć do siebie pretensji, że olałam sprawę.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-12-29 o 11:58
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 11:58   #695
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
sama nie wiem,teraz myślałam o tym dużo i chyba lepiej zrezygnować bo nie wiadomo,czy po tym będę miała pracę no i nie umiem zmusić się i wyjechać na te 2 dni, jakbym nie potrafiła. W dodatku po anoreksji mam ciągle stałe pory posiłków i to chyba mnie blokuje, nie umiem wziąć kanapek na drogę i po prostu zapomnieć o swoich porach posiłków
Może jednak spróbuj?To duża szansa,że dostaniesz tę pracę, nie poddawaj się tak łatwo.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 11:59   #696
kasiuletka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuletka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 573
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Moim zdaniem należy wyjaśnić gdzie był staż, a gdzie umowa. Jeśli ktoś był na 6 stażach i tego nie zaznaczy, to pracodawca będzie skłonny pomyśleć, że umowy miał na pół roku i nigdzie mu nie przedłużyli. Od razu może odrzucić takie cv i nie będzie nawet możliwości wytłumaczenia tego faktu.
kasiuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:00   #697
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez myrcella Pokaż wiadomość
Lepiej tak nie rób, ja tak zrobiłam, wczoraj byłam na rozmowie i się czepiali, że trzeba dokładnie napisać co to było, bo owszem, doświadczenie jakieś to jest, ale dla pracodawcy staż TO NIE PRACA.
A mi właśnie bardzo pomogły staże, dzięki nim dostałam pracę

EDIT: Doczytałam, o co chodzi i popieram myrcellę - też radziłabym dokładnie opisać co i jak.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-12-29 o 12:04
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 12:03   #698
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Tylko że to nie jest praca, jest to nauka i praktyki przez 3 lata ale nie mam gwarancji,że później znajdę zatrudnienie u tego pracodawcy...
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:06   #699
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez myrcella Pokaż wiadomość
Lepiej tak nie rób, ja tak zrobiłam, wczoraj byłam na rozmowie i się czepiali, że trzeba dokładnie napisać co to było, bo owszem, doświadczenie jakieś to jest, ale dla pracodawcy staż TO NIE PRACA.
Mam pytanie, czy pracodawca musi jakoś uzasadnić kogo wybrał do pracy? Np. na prośbę osoby, która starała się o pracę? Byłam wczoraj na rozmowie, wydaje mi się, że miałam najlepsze kwalifikacje i doświadczenie, a wybrali kogoś innwego, myślę, że po układzie.
Nie musi uzasadnić, bo zwykle nie ma takiej potrzebyy - rzadko kandydaci dzwonią z takim pytaniem.
Ja dostałam kilka razy odpowiedz, dlaczego wybrali kogoś innego, a nie mnie. Sama zadzwoniłam i spytałam.
Raz usłyszałam, że byli lepsi pod wieloma względami.
Drugi raz, że nie miałam skończonych studiów i brakuje mi trochę doswiadczenia w branży.
Trzeci raz, że mam doświadczenie na wyższym stanowisku i dla nich absurdem jest moja aplikacja na to konkretne - twierdzili, że się zanudzę i szybko ucieknę.
Czwarty raz, że jestem za młoda i uważają, że sobie nie poradzę - przynajmniej takie odnieśli wrażenie.
ITD.
Myślę, że zawsze warto spytać. Ja przynajmniej wolę wiedzieć, przynajmniej nie zastanawiam się dniami i nocami, tylko coś tam wiem i zamykam temat szukając dalej.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:09   #700
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
Tylko że to nie jest praca, jest to nauka i praktyki przez 3 lata ale nie mam gwarancji,że później znajdę zatrudnienie u tego pracodawcy...
Ale płatne to wszystko przez te 3 lata?Jak tak,tym bardziej jedź.I będziesz niesamowicie "oblatana"w niemieckim,też atut.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:22   #701
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Ja byłam dziś w sprawie pracy u osoby na wysokim stanowisku. Dowiedziałam się od niej tyle, że jeden z zakładów u mnie w mieście został sprywatyzowany i wykupiony przez Francuzów. Jest obawa o zwolnienia. Ponadto powiedziała mi, że wszystkie konkursy w urzędach są ustawione. Nawet w urzędzie marszałkowskim są obstawione. Osoba ta należy do jednej z partii, stąd ma wiadomości z pierwszej ręki. Ponadto zna się ta osoba z dyrektorem UP i dowiedziała się od niego, że w tym roku ma być bardzo mała pula środków z ministerstwa na staże, prace interwencyjne. Będzie trudniej dostać staż.
Złożyłam dziś swoje CV na stoisko dziecinne w galerii. Ale nie było właściciela. A dziewczyny tam pracujące nie wiedzą kiedy będą jakie rozmowy.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiuletka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem należy wyjaśnić gdzie był staż, a gdzie umowa. Jeśli ktoś był na 6 stażach i tego nie zaznaczy, to pracodawca będzie skłonny pomyśleć, że umowy miał na pół roku i nigdzie mu nie przedłużyli. Od razu może odrzucić takie cv i nie będzie nawet możliwości wytłumaczenia tego faktu.
Zgadzam się z tym.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2011-12-29 o 13:18
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 12:27   #702
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

pani-jesień, a mi nie, to zależy w jakim jesteś wieku i ile szukasz pracy. Później się pytają czemu tylko na stażach się było, jak załatwić staż u nas w PUP graniczy z cudem. Poza tym w tych miejscach co ja byłam najczęściej i tak pracy po stażu nie proponują, bo to budżetówka i ich nie stać.
Nie wiem co zrobić z tą rozmową wczoraj, mam duże podejrzenie, że jest ustawiona, ale nie wiem co z tym zrobic ani czy można to gdzieś zgłosić?
pumas dzięki za odp. JA mam wrażenie dziwne, że tam się ktoś dostał po znajomości, a tego mi i tak nie powiedzą. Mam ich w nosie, więcej tam nie pojadę ani nie złożę już u nich podania.

Edytowane przez myrcella
Czas edycji: 2011-12-29 o 12:30
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:31   #703
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

No to ja już nie wiem co mam zrobić.
Bez sensu moim zdaniem wpisać do doświadczenia parę dni umowy...
Muszę to przemyślec...
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:32   #704
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Myrcella, obawiam się, że nic z tym nie da się zrobić. De facto pracodawca może zatrudnić kogo chce. Sprawa jest do wygrania podejrzewam tylko w przypadku łapówki i dowodów na dostanie pracy po jej daniu.

"w moich czasach" nikt nie chodził na staże. Każdy odbębniał praktykę studencką, a potem sam próbował swoich sił na rynku pracy. Wydaje mi się, że staże są traktowane mało poważnie zwłaszcza, gdy nie są w korporacjach z możliwością zostania.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:47   #705
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś w sprawie pracy u osoby na wysokim stanowisku. Dowiedziałam się od niej tyle, że jeden z zakładów u mnie w mieście został sprywatyzowany i wykupiony przez Francuzów. Jest obawa o zwolnienia. Ponadto powiedziała mi, że wszystkie konkursy w urzędach są ustawione. Nawet w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie są obstawione. Osoba ta należy do jednej z partii, stąd ma wiadomości z pierwszej ręki. Ponadto zna się ta osoba z dyrektorem UP i dowiedziała się od niego, że w tym roku ma być bardzo mała pula środków z ministerstwa na staże, prace interwencyjne. Będzie trudniej dostać staż.
No to brawa dla tej wysoko postawionej osoby,że przekazuje takie informacje osobom postronnym. U mnie w mieście trwa śledztwo właśnie w takiej sprawie.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 12:50   #706
kasiuletka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuletka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 573
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Mycrella, na jakim Ty świecie żyjesz? Każdy praktycznie dziś skończył studia, chce pracować i jeśli nawet ktoś mu może w znalezieniu tej pracy, to nie znaczy, że ta osoba się nie nadaje do niej, tylko ma otworzoną furtkę dalej. Każdy kto jest władny w ,,załatwianiu'' jest czyimś wujkiem, ojcem, bratem, sąsiadem lub po prostu musi się zrewanżować, bo jemu też ktoś kiedyś pomógł. Jeśli chodzi o jakiś konkurs. W danej instytucji pracuje dajmy na to 100 osób, z czego 10 jest na stanowiskach kierowniczych i ma wpływ na przebieg rekrutacji. Zakładam, że 5 osób chce kogoś wsadzić na jedno miejsce i tu pojawia się problem, bo swój nie może wsadzić swojego, gdyż jest za duża konkurencja, a co dopiero wpakować kogoś z ulicy. Jeżeli szef zatrudni kogoś po znajomości w firmie, to ta osoba, która poleciła mu pracownika, pomoże mu w czymś innym. Takie jest życie. Robienie rabanu tutaj nic nie da. Tak dzieje się od lat.
Gdy ja poszłam na wolontariat, jedna z pań tam pracujących powiedziała mi wprost, bo dziwiła się, że mam taki zapał do pracy : ,, Dziś nie szuka się pracy Droga Pani, tylko znajomości''. Pewnie miała rację, ale co zrobić...
kasiuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:10   #707
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
sama nie wiem,teraz myślałam o tym dużo i chyba lepiej zrezygnować bo nie wiadomo,czy po tym będę miała pracę no i nie umiem zmusić się i wyjechać na te 2 dni, jakbym nie potrafiła. W dodatku po anoreksji mam ciągle stałe pory posiłków i to chyba mnie blokuje, nie umiem wziąć kanapek na drogę i po prostu zapomnieć o swoich porach posiłków
Nawet, jeśli nie dostaniesz tej pracy, to czym ryzykujesz?! Niczym! I tak jesteś bezrobotna. Co innego, gdybyś dla tego wyjazdu musiała zrezygnować z pracy i bała się, że po nim Cię nie zatrudnią - wtedy OK. Ale w takiej sytuacji? Popełnisz ogromną głupotę, jeśli nie pojedziesz. No ale pewnie tego nie zrobisz. Jedyne, co potrafisz, to użalać się na nasze państwo, pracodawców. Zamiast wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystywać okazje Ty wolisz zrezygnować, a potem narzekać, że pracy nie ma. Zastanowiłaś się nad sobą dziewczyno w ogóle? Nie sądzisz, że winę za swoje bezrobocie ponosisz tylko i wyłącznie Ty? Biadolisz, że już w depresję wpadasz z powodu 3-letniego braku pracy, a kiedy pojawia się super okazja - nie wykorzystujesz jej. Rób tak dalej, a zostaniesz bezrobotna do końca życia.

Posiłki - kolejna wymówka. Moja koleżanka podczas wyjazdu na wakacje (doba w autokarze) była na diecie. Zapakowała więc sobie w pojemniki próżniowe sałatki i inne dania i jadła je o tej porze, o której zjadłaby je w domu. Ale dla Ciebie to kolejna wymówka. Ciekawe, co zaraz wymyślisz, żeby nie jechać.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:10   #708
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

pumas nie tylko w korporacjach, ja miałam staże w budżetówce, a na Państwową pracę nikt nigdy krzywo nie patrzył, wręcz przeciwnie. Wiem, że nic z tym nie zrobię. Wiem, że dziś wszędzie jest nepotyzm, startowałam nie raz do urzędów i nie mam pociotka, a 3 razy doszłam do ostatniego etapu, i co? I nic Dalej roboty nie mam.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:13   #709
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś w sprawie pracy u osoby na wysokim stanowisku. Dowiedziałam się od niej tyle, że jeden z zakładów u mnie w mieście został sprywatyzowany i wykupiony przez Francuzów. Jest obawa o zwolnienia. Ponadto powiedziała mi, że wszystkie konkursy w urzędach są ustawione. Nawet w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie są obstawione. Osoba ta należy do jednej z partii, stąd ma wiadomości z pierwszej ręki. Ponadto zna się ta osoba z dyrektorem UP i dowiedziała się od niego, że w tym roku ma być bardzo mała pula środków z ministerstwa na staże, prace interwencyjne. Będzie trudniej dostać staż.
Złożyłam dziś swoje CV na stoisko dziecinne w galerii. Ale nie było właściciela. A dziewczyny tam pracujące nie wiedzą kiedy będą jakie rozmowy.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------



Zgadzam się z tym.
ale to ze wysoko postawiona i ze z partii to wcale nei znaczy ze ma wiadomości z pierwszej reki, a ponadto jadna partia na druga psioczy i uwaza o niej jak najgorzej. Z mojego doświadczenia miedzy ludźmi wysoko postawionymi i z partii jest dużo zawiści, rywalizacji, a niekoniecznie checi pomocy.

a jesli jest jak mowisz to nic tylko doniesienie do niku czy jakiegos innego.

źle świadczy o tej osobie ze tak mówi, a ze z partii jest to jako osoba chcąca służyć ludziom powinna się zając ta sprawa.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 13:14   #710
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
No to brawa dla tej wysoko postawionej osoby,że przekazuje takie informacje osobom postronnym. U mnie w mieście trwa śledztwo właśnie w takiej sprawie.
Śledztwo aż ?
Moja koleżanka była na konkursie w urzędzie w Rzeszowie. I na oczach wszystkich było widać ,że konkurs jest obstawiony. Do jednej ze 100 osób biorących udział w konkursie mówili po imieniu, a do reszty Pan, Pani. I ta właśnie osoba, do której mówili po imieniu wygrała konkurs.

Nasz obecny burmistrz zwalania ludzi przyjętych za czasów poprzedniej burmistrz i przyjmuję swoich. Zwolnił moją znajomą przyjętą za czasów poprzedniej burmistrz. Mąż mojej kuzynki dostał się teraz do urzędu do pracy. Rok wcześniej wiedział, że jedna Pani z urzędu odejdzie za rok i że, tą pracę dostanie. Poprzednia burmistrz nawet konkursów nie organizowała jak kogoś nowego przyjmowała do urzędu.

Bardzo często są konkursy obstawione. Głośno nawet o tym się mówi. Nikt nawet wiele nie ukrywa, że po znajomości robi w urzędzie.

A w jakiej sprawie dokładnie toczy się to śledztwo u was.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2011-12-29 o 13:16
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:18   #711
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez myrcella Pokaż wiadomość
pumas nie tylko w korporacjach, ja miałam staże w budżetówce, a na Państwową pracę nikt nigdy krzywo nie patrzył, wręcz przeciwnie. Wiem, że nic z tym nie zrobię. Wiem, że dziś wszędzie jest nepotyzm, startowałam nie raz do urzędów i nie mam pociotka, a 3 razy doszłam do ostatniego etapu, i co? I nic Dalej roboty nie mam.
niekoniecznie, ja dostalam się bez pociotkow, na stanowisko panstwowe

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Śledztwo aż ?
Moja koleżanka była na konkursie w urzędzie w Rzeszowie. I na oczach wszystkich było widać ,że konkurs jest obstawiony. Do jednej ze 100 osób biorących udział w konkursie mówili po imieniu, a do reszty Pan, Pani. I ta właśnie osoba, do której mówili po imieniu wygrała konkurs.

Nasz obecny burmistrz zwalania ludzi przyjętych za czasów poprzedniej burmistrz i przyjmuję swoich. Zwolnił moją znajomą przyjętą za czasów poprzedniej burmistrz. Mąż mojej kuzynki dostał się teraz do urzędu do pracy. Rok wcześniej wiedział, że jedna Pani z urzędu odejdzie za rok i że, tą pracę dostanie. Poprzednia burmistrz nawet konkursów nie organizowała jak kogoś nowego przyjmowała do urzędu.

A w jakiej sprawie dokładnie toczy się to śledztwo u was.
śledztwo czemu nie, jak już o partii mowa, to niektórzy za nepotyzm wylecieli.

A to, że ten burmistrz tak robi to naprawdę winien sie ktoś tym zająć, bo jak nikt mu nie da "po łapach" to każdy tak robić będzie.

W sumie to to, że tak się dzieje, jest winą samych ludzi, którzy nic z tym nie robią.

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2011-12-29 o 13:20
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:41   #712
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Kilka razy padło tu pytanie, dlaczego osoby pracujące wypowiadają się na wątku, teoretycznie, dla bezrobotnych.
Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują.To forum jest właśnie dla Ciebie.

Tu piszę wyraźnie dla kogo ten wątek.
Wystarczy spojrzeć trochę w górę.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:41   #713
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Dziewczyny, ja chyba jestem jakaś ograniczona, nie jestem w stanie zrozumieć tej dyskusji o urzędach i ustawionych stanowiskach. Tak jest od wielu lat, że w urzędach praca z pokolenia na pokolenie, wszystko zostaje w rodzinie. Naprawdę nie widzicie, że marnujecie swój czas? Po co się oburzacie? Dostarcza wam to jakiejś rozrywki? Ja znalazłam staż, od poniedziałku zaczynam, chyba, że po dzisiejszej rozmowie z Panami Prezesami dostanę normalną pracę i będę się zajmować dokumentacją i koordynacją pracy innych

Tymczasem dziewczyny życzę udanej i szampańskiej imprezy w sylwestra i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!! Ja jadę sobie poświętować z TŻ-em
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:54   #714
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

kalae są wyjątki od reguły, ale jest ich tak mało jak pokazuja m.in. raporty NIKu, że i tak nikt w to nie wierzy.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 13:59   #715
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
sama nie wiem,teraz myślałam o tym dużo i chyba lepiej zrezygnować bo nie wiadomo,czy po tym będę miała pracę no i nie umiem zmusić się i wyjechać na te 2 dni, jakbym nie potrafiła. W dodatku po anoreksji mam ciągle stałe pory posiłków i to chyba mnie blokuje, nie umiem wziąć kanapek na drogę i po prostu zapomnieć o swoich porach posiłków
nawet na umowie o prace nie wiadomo jak dlugo sie bedzie mialo prace.

może sprubuj weź te kanapki jakies owoce, saletki,

może popros kogoś z rodziny kto ma samochod czy moglby z toba pojechac, akurat jest wolne wiec moze ktos bedzie mial czas.

sprobuj, potem zawsze mozesz zrezygnowac jesli cos ci nie bedzie pasowac.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez myrcella Pokaż wiadomość
kalae są wyjątki od reguły, ale jest ich tak mało jak pokazuja m.in. raporty NIKu, że i tak nikt w to nie wierzy.
ale sa
i jest to cos optymistycznego
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 15:52   #716
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
niekoniecznie, ja dostalam się bez pociotkow, na stanowisko panstwowe
Ja również. Kilka razy w różnych miastach w różnych instytucjach. Mogę potwierdzić, że się da.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 15:53   #717
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Śledztwo aż ?
Moja koleżanka była na konkursie w urzędzie w Rzeszowie. I na oczach wszystkich było widać ,że konkurs jest obstawiony. Do jednej ze 100 osób biorących udział w konkursie mówili po imieniu, a do reszty Pan, Pani. I ta właśnie osoba, do której mówili po imieniu wygrała konkurs.

Nasz obecny burmistrz zwalania ludzi przyjętych za czasów poprzedniej burmistrz i przyjmuję swoich. Zwolnił moją znajomą przyjętą za czasów poprzedniej burmistrz. Mąż mojej kuzynki dostał się teraz do urzędu do pracy. Rok wcześniej wiedział, że jedna Pani z urzędu odejdzie za rok i że, tą pracę dostanie. Poprzednia burmistrz nawet konkursów nie organizowała jak kogoś nowego przyjmowała do urzędu.

Bardzo często są konkursy obstawione. Głośno nawet o tym się mówi. Nikt nawet wiele nie ukrywa, że po znajomości robi w urzędzie.

A w jakiej sprawie dokładnie toczy się to śledztwo u was.
Wygoogluj sobie "afera w urzędzie marszałkowskim w białymstoku". Zaczęło się od podrobienia dokumentów, a potem to już cała reszta się posypała (czyli właśnie m.in. zatrudnianie po znajomościach czy przyznawanie dotacji w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej).
http://www.tvn24.pl/12690,1693504,0,...wiadomosc.html
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 15:57   #718
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

U mnie się dostały bez pleców 2 koleżanki na resztę zatrudnioną po ukłądzie. Ta reszta jest niestety dużo większa. O czymś to świadczy i to nie najlepiej.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 18:02   #719
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Hej kobietki!
mam problem a raczej dylemat gdzie wpisać to w cv.
od 25 lipca miałam 4-miesięczny staz po którym dostalam Umowe na zastępstwo dokladnie od 25 listopada do 8 grudnia. mam to rozdzielić i staz wpisać w inna rubrykę a te kilka dni zastępstwa w doświadczenie? czy połączyć i wpisać w jedno miejsce?
Ja bym polaczyla,wpisz stanowisko,obowiazki,ze szczegolow bedziesz sie tlumaczyc pozniej jak Cie zaprosza na rozmowe.
Cytat:
Napisane przez smerfetka_25 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Niestety też nie mogę znaleźć pracy:/ Przeprowadziłam się se środkowej Polski na południe do Bielska-B. i niestety z pracą w moim zawodzie jest tragicznie;/ Czy są tu osoby z B-B?
Mam nadzieję,że na początku Nowego Roku coś się zmieni na lepsze;/
Póki co zapisałam się na jakieś kursy żeby nie siedzieć w domu i myślę również o wolontariacie, bo lepiej robić coś za darmo niż nic nie robić
Pozdrawiam
PowodzeniaI zgadzam sie z pogrubionym

Cytat:
Napisane przez Mariatta Pokaż wiadomość
Ja do szakal - w pewnym sensie rozumiem twoją sytuację, sama mam kilku schizofreników w swoim otoczeniu. Ale mówisz, że tata odradza ci ten wyjazd -nie słuchaj rodziców, oni nie zawsze mają rację. Niestety, ale trzeba żyć własnym życiem.
Zgadzam sie-jakbym sluchala rodzicow to do tej pory pewnie bym mieszkala w zabitej dechami dziurze,mieszkala przy mamusi z mezem pewnie alkoholikiem...
Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
Tylko że to nie jest praca, jest to nauka i praktyki przez 3 lata ale nie mam gwarancji,że później znajdę zatrudnienie u tego pracodawcy...
Ale bedziesz miala chociaz cos wpisac do CV,a moze to zaprocentuje zdobyciem pozniej pracy,poznaniem ciekawych ludzi w podobnej sytuacji jak Ty?Ja bym sie przemogla i jechala,chociaz domyslam sie ze Ci jest trudno...masz jakas osobe ktora Cie wspiera ?

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-12-29 o 18:03
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 18:11   #720
asdf123
Raczkowanie
 
Avatar asdf123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 497
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

myrcella, ale gdybyś to ty dostała możliwość pracy po znajomości, to byś nie skorzystała z okazji tzn. wolałabyś z takiej możliwości zrezygnować i dalej być bezrobotną? Niestety, w naszym kraju jest to walka z wiatrakami.
asdf123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-28 11:38:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.