BEZROBOTNI łączmy się. Część IV - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jak długo poszukujesz pracy?
od niedawna (mniej niż 3 miesiące) 78 28,89%
3 - 6 miesięcy 64 23,70%
Ponad pół roku 38 14,07%
Ponad rok 49 18,15%
Ponad 2 lata 20 7,41%
Ponad 3 i dłużej 21 7,78%
Głosujący: 270. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 18:37   #1471
kasiuletka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuletka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 573
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

mycrella, a jak to chcecie nagłośnić? nie boisz się?
kasiuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 19:20   #1472
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

na razie mam inny plan, być może, że uda mi się zatrudnić legalnie jako niania i problem z głowy, na razie się na tym skupie, mam farta, bo mam w branży opiekunek już renomę i Rodzice sami do mnie dzwonią-ja nie muszę szukać ofert, tylko jestem z polecenia, w sob. idę na rozmowę, mam nadzieję, że coś się wyjaśni dla mnie na korzyść.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 19:32   #1473
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

jest mi tak przykro, bo chciałam uczyć się i odbywać praktyki przez 3 lata.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 19:59   #1474
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

A co do kwestii ubioru. Byłam kiedyś u mnie w jednym z banków i pracownica tego banku była ubrana w dżinsach. Dla mnie to było dziwne. Zawsze w bankach chodzili na czarno- biało ubrani. Ja zawsze w czarnej spódnicy szłam na rozmowę do banku. Jedynie na przygotowaniu zawodowym nie musiałam mieć stroju typowo czarno- białego , bo nie byłam ich pracownikiem, tylko z up.
Teraz ponoć na rozmowach w bankach, rekrutujący zadają zadanie tego typu: Proszę namówić mnie, czyli tego co rekrutuje do pomalowania ścian w tym pokoju na czerwono. Osoba, która będzie mieć najlepsze argumenty do zmiany koloru na czerwony i najlepiej umiała do tego przekonać przechodzi dalej. I tak myślę, w jakich sposób namawiać na zmianę ścian na czerwono. Co wy byście odpowiadały.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:14   #1475
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
To zabcjas czemu jeszcze nie masz pracy. Jak wszystko się da. Ja pracowałam w tym markecie 2 tyg na kasie kilka lat wstecz . Długo histora i pisać nie będę. i nie dalekiej przeszłości na innym stanowisku.

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------



Ale ja bym nie potrafiła tak jak ci kierownicy w tym markecie psychicznie znęcać się nad innymi. O to mi chodziło. Nie każdy dąży do kariery kosztem znęcania się nad innymi osobami. Ja w tym markecie tylko takich kierowników widziałam. Poczytaj opinie na necie.
Opinie to ogół. Są wyjątki.Daj spokój. To, że ci było tam źle, nie znaczy, że wszystkim rowniez. A oskrazanie o wazelinarstwo i sposob w jaki ktos sie dorobil czegos jest smieszne. Kompleksy, zazdrosc, czy co bo nie rozumiem? Ja tam zazdroszcze ludziom, ktorzy radza sobie psychicznie w takich miejscach pracy

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2012-01-11 o 20:15
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:23   #1476
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
jest mi tak przykro, bo chciałam uczyć się i odbywać praktyki przez 3 lata.
od pewnego czasu czytam ten wątek więc wiem mniej więcej co tutaj pisałaś i myślę, że te miesięczne praktyki to fajna szansa, takie wyrwanie się z domu wiele daje, dzięki temu możesz nabrać pewności siebie i zwiększa to potem szanse na znalezienie pracy.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:30   #1477
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

no niby tak... tylko że nastawiona byłam na chęć dalszej nauki i życia za granicą. Nie chciałabym już wracać do domu, a jeśli to na okres do rozpoczęcia już nauki od sierpnia.
Wiem, że warto pojechać i chyba powinnam, bo odpisałam że niby się zgadzam... ale mam ciągle mętlik w głowie. A szkoda, że tak to wyglądało na prospekcie ładnie- że będzie nauka, a okazuje się, że pracodawca (jako jedyny z grupy kilku) chce najpierw "sprawdzać " przez miesiąc i niestety niekoniecznie zgodzi się na moją dalszą naukę 3 lata. Cóż, nie sądziłam, że będzie tak w rzeczywistości.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 21:32   #1478
netkia
Raczkowanie
 
Avatar netkia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 105
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Pomimo dorywczej pracy, też czuję się bezrobotna. Potęguja tą świadomość jeszcze inne zakręty życiowe, pośrednio ze sobą powiązane. Wielu moich znajomwych bardzo się o mnie "troszczy" bardzo często zasypując mnie nie tyle radami co pytaniami : Co teraz zamierzasz zrobić ze swoim życiem? Jak wyobrażasz sobie przyszłość? Znam swoją sytuację i wiem co powinnam robić z tym czy innym problem. Czasem się udaje a czasem nie. Może jestem w tym momencie w nie odpowiednim miejscu lub w nie odpowiednim czasie. Od koleżanek mających pracę na etacie nie oczekuję aby rozumiały moją sytuację bo w detalach jej nie znają a ja ze względu na różne okoliczności nie opowiadam wszystkiego każdemu. Ostatnio od bardzo dobrej koleżanki usłyszałam, że powinnam w końcu poważnie zastanowić się nad swoim życiem Nie użalam się nad sobą nawet rozmów o pracy czy tez jej braku nie prowokuję. Ide na piwko z kumpelą zadowolona, że w końcu pogadam o czymś przyjemnym a tu co, zostaje zasypana lawiną pytań w temacie na czasie czyli pracy a raczej jej braku. Do tego jeszcze próba wzbudzenia we mnie poczucia winy jak tak można wogóle I jak tu się ma człowiek pozytywnie nastawić Dobrze, że już jestem na takim etapie, że chyba nikt mnie już nie potrafi zniechęcić, załamać ani też bardzo zmotywować swoim gadaniem
netkia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 22:00   #1479
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
no niby tak... tylko że nastawiona byłam na chęć dalszej nauki i życia za granicą. Nie chciałabym już wracać do domu, a jeśli to na okres do rozpoczęcia już nauki od sierpnia.
Wiem, że warto pojechać i chyba powinnam, bo odpisałam że niby się zgadzam... ale mam ciągle mętlik w głowie. A szkoda, że tak to wyglądało na prospekcie ładnie- że będzie nauka, a okazuje się, że pracodawca (jako jedyny z grupy kilku) chce najpierw "sprawdzać " przez miesiąc i niestety niekoniecznie zgodzi się na moją dalszą naukę 3 lata. Cóż, nie sądziłam, że będzie tak w rzeczywistości.
To super, że jedziesz. Przecież możliwe, że się okaże że zostaniesz na te 3 lata.A jeśli nie to może tam ci się spodoba i jeśli nie ta praktyka to jakąś inną pracę załapiesz.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 22:04   #1480
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
no niby tak... tylko że nastawiona byłam na chęć dalszej nauki i życia za granicą. Nie chciałabym już wracać do domu, a jeśli to na okres do rozpoczęcia już nauki od sierpnia.
Wiem, że warto pojechać i chyba powinnam, bo odpisałam że niby się zgadzam... ale mam ciągle mętlik w głowie. A szkoda, że tak to wyglądało na prospekcie ładnie- że będzie nauka, a okazuje się, że pracodawca (jako jedyny z grupy kilku) chce najpierw "sprawdzać " przez miesiąc i niestety niekoniecznie zgodzi się na moją dalszą naukę 3 lata. Cóż, nie sądziłam, że będzie tak w rzeczywistości.
Jedź, jedź! Ja ci powodzenia zycze. Jest szansa, że zostaniesz. Jesli sie nie uda to popatrz na to z tej strony, ze nie siedziałaś w domu na bezrobociu, a nabylas nowe doświadczenia Nic w zyciu nie idzie na marne.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:24   #1481
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
A co do kwestii ubioru. Byłam kiedyś u mnie w jednym z banków i pracownica tego banku była ubrana w dżinsach. Dla mnie to było dziwne. Zawsze w bankach chodzili na czarno- biało ubrani. Ja zawsze w czarnej spódnicy szłam na rozmowę do banku. Jedynie na przygotowaniu zawodowym nie musiałam mieć stroju typowo czarno- białego , bo nie byłam ich pracownikiem, tylko z up.
Teraz ponoć na rozmowach w bankach, rekrutujący zadają zadanie tego typu: Proszę namówić mnie, czyli tego co rekrutuje do pomalowania ścian w tym pokoju na czerwono. Osoba, która będzie mieć najlepsze argumenty do zmiany koloru na czerwony i najlepiej umiała do tego przekonać przechodzi dalej. I tak myślę, w jakich sposób namawiać na zmianę ścian na czerwono. Co wy byście odpowiadały.
co do ubioru, zalezy gdzie pracuje. Pracownicy, ktorzy nie maja non stop stycznosci z ludzmi to chodza ubrani na luzno. Gdybys weszla np na dzial informatyczny, ogólnie tam gdzie klienci nie maja wstepu to sie chodzi w luzackim stylu. Nawet w powyciaganym swetrze;]
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 09:29   #1482
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
jest mi tak przykro, bo chciałam uczyć się i odbywać praktyki przez 3 lata.
Naprawdę chciałaś? Bo ja pamiętam, jak szukałaś wymówek, żeby tylko nie jechać.

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
no niby tak... tylko że nastawiona byłam na chęć dalszej nauki i życia za granicą. Nie chciałabym już wracać do domu, a jeśli to na okres do rozpoczęcia już nauki od sierpnia.
Wiem, że warto pojechać i chyba powinnam, bo odpisałam że niby się zgadzam... ale mam ciągle mętlik w głowie. A szkoda, że tak to wyglądało na prospekcie ładnie- że będzie nauka, a okazuje się, że pracodawca (jako jedyny z grupy kilku) chce najpierw "sprawdzać " przez miesiąc i niestety niekoniecznie zgodzi się na moją dalszą naukę 3 lata. Cóż, nie sądziłam, że będzie tak w rzeczywistości.
Ja mam dla Ciebie radę - zejdź z kompa i ucz się porządnie niemieckiego, tak żeby ten pracodawca nie miał wątpliwości, że warto zostawić Cię tam na 3 lata. Ja wcale się nie dziwię, że on najpierw chce Was sprawdzać.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:51   #1483
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
To super, że jedziesz. Przecież możliwe, że się okaże że zostaniesz na te 3 lata.A jeśli nie to może tam ci się spodoba i jeśli nie ta praktyka to jakąś inną pracę załapiesz.
no cóż, wolę się nie nastawiać i rozczarować. Ale spróbować można (choć nie zmienia to faktu, że cholernie się boję)

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Jedź, jedź! Ja ci powodzenia zycze. Jest szansa, że zostaniesz. Jesli sie nie uda to popatrz na to z tej strony, ze nie siedziałaś w domu na bezrobociu, a nabylas nowe doświadczenia Nic w zyciu nie idzie na marne.
masz rację. najwyżej znów będę się kisiła w domu

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Naprawdę chciałaś? Bo ja pamiętam, jak szukałaś wymówek, żeby tylko nie jechać.


Ja mam dla Ciebie radę - zejdź z kompa i ucz się porządnie niemieckiego, tak żeby ten pracodawca nie miał wątpliwości, że warto zostawić Cię tam na 3 lata. Ja wcale się nie dziwię, że on najpierw chce Was sprawdzać.
jakbym nie chciała, nie pisałabym o tym w ogolechyba?
Co do nauki, to chyba poziom nienajgorszy reprezentuję skoro poradziłam sobie bez tlumaczy
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:03   #1484
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
jakbym nie chciała, nie pisałabym o tym w ogolechyba?
Co do nauki, to chyba poziom nienajgorszy reprezentuję skoro poradziłam sobie bez tlumaczy
Pisałaś, że nie pojedziesz, bo nie kupisz tam soczewek, że musisz pilnować pór posiłków i tak dalej. A co do poziomu - czy ja napisałam, że masz kiepski poziom? Nie, ale douczyć się zawsze dobrze. Może Cię zaskoczę, ale nawet osoby mówiące w obcym języku biegle nie znają wszystkich słów. Wbrew pozorom jeszcze wiele jest zawsze do nauki. I to Ci radzę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:12   #1485
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

tak, bo mam problmy i dlatego jest ciężko podjąć taką decyzję!
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:17   #1486
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

W każdym razie uważam, że super by było, gdybyś pojechała i na pewno bardziej uwierzyłabyś w siebie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:19   #1487
Celebre
Raczkowanie
 
Avatar Celebre
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 468
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
tak, bo mam problmy i dlatego jest ciężko podjąć taką decyzję!
Zawsze jest ciężko podjąć dezycję o wyjeździe z kraju. Ba, na wyjazd z miasta ciężko jest się zdecydować. Dobrze, że znasz język - to połowa sukcesu. W Twojej sytuacji, czyli tak długiego bezrobocia to może być jednak bardzo dobra decyzja, tutaj nie masz nic, tam Ci jednak cos proponuja,a więc Powodzenia.
Celebre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:29   #1488
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

szakal z jednej strony Ci gratuluję a z drugiej Tuskowi i jemu podobnym tylko o to chodzi żeby jak najwięcej osób stąd wyjechało, nasz PUP załamuje ręce, że tak mało Polaków chce praować u Niemca, bo się przeliczyli i myśleli, że jak do granicy blisko, to więcej ludzi wyjedzie, a tu zonk.
http://www.sfora.biz/Polacy-nie-chca...o-placa-a39340
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 11:49   #1489
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

szkoda, że muszę czekać miesiąc na to. Obym się nie rozmyśliła
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 12:42   #1490
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
szkoda, że muszę czekać miesiąc na to. Obym się nie rozmyśliła
To jak przyjda ci takie mysli punkij sie w głowę Pomysl, że masz szanse sie czegos zaczepic, a ja na przyklad jestem teraz bez niczego, zadnej propozycji, szansy na prace itd...dalej szukam, a ty masz juz cos prawie zrealizowane. Plan na przyszłość, konkretny cel -> wyjazd.

A miesiac to dobry czas na przygotowania. Kup co musisz, poucz sie jezyka
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 12:46   #1491
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
szkoda, że muszę czekać miesiąc na to. Obym się nie rozmyśliła
miesiąc szybko zleci, lepiej mieć czas na przygotowanie się, ta praktyka będzie związana z informatyką? jeśli tak możesz się też w tym trochę sama podszkolić
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 13:59   #1492
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

n
Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
co do ubioru, zalezy gdzie pracuje. Pracownicy, ktorzy nie maja non stop stycznosci z ludzmi to chodza ubrani na luzno. Gdybys weszla np na dzial informatyczny, ogólnie tam gdzie klienci nie maja wstepu to sie chodzi w luzackim stylu. Nawet w powyciaganym swetrze;]
A ona akurat była od obsługi klienta. Sprzedawca inaczej mówiąc.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

A u nas w UP panie doradcy zawodowe, między innymi ta co prowadzi ten kurs boja się o pracę. Dziś na kursie rozmawiały dość głośno między sobą o reorganizacji. Liczyły,że coś mało osób mają. A tych doradców różnorodnych namnożyło się w UP. Nikt nie chce do nich chodzić. Bo i po co? Pani prowadząca ten kurs rozwiązuje testy psychologiczne i ćwiczenia w postaci rysowania. U nas doradca też dziewczynie po pielęgniarstwie doradza wyjazd za granicę. Codziennie rano jak wchodzę do UP siedzi 15 osób do rejestracji jako bezrobotni. Jak wychodzę dalą siedzą do rejestracji. Nigdy tak wielkiej ilości nie było. Ponoć liczba bezrobotnych u nas z wrasta. Jak na razie nasz UP żadnych kursów nie ma dla bezrobotnych, po za tym głupim co chodzę , który co miesiąc organizują. Są dziewczyny na kursie,które się przyznały,że w ogóle nie wiedzą jak zakłada się zwykłą pocztę na necie np na www. interia.pl

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-01-12 o 14:01
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:00   #1493
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Niektóre z Was narzekają, że praca jest tylko dla studentów, ale ja się z tym nie zgodzę. Mnie dobija, jak wysyłam aplikację na jakieś ogłoszenie, oddzwaniają i kiedy dowiadują się, że studiuję, to nagle mówią: "Oj, to w takiej sytuacji tylko darmowe praktyki" - mimo, że spełniałam wymagania (b. dobra znajomość jednego z wymienionych języków obcych). Tak samo u mnie na wydziale wisi ogłoszenie. Wymagania: biegły angielski i niemiecki, dyspozycyjność 30 godz. tygodniowo, dla absolwentów - umowa o pracę, dla studentów - darmowe praktyki.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:51   #1494
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

tak, namyślę się co powinnam zabrać ze sobą, posłucham sity i czytałam trochę o programowaniu.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:58   #1495
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV


Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2012-01-12 o 15:00
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:59   #1496
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

W ogłoszeniach do sklepów itp często teraz widzę wymagany status studenta. Dużo studentów bardzo chętnie idzie na darmowe praktyki do biur, więc firmy to wykorzystują. Zamiast wziąść na umowę o pracę wolą darmowego praktykanta. Bo po co komuś płacić. Dlatego pracy nie ma. Kilka osób tutaj pisało nawet,że chętnie nawet kilka razy poszło by na takie darmowe praktyki, by tylko mieć doświadczenie. Tak mi się wydaje.

Invisible myślisz o zmianie pracy ? Pisałaś o ile pamiętam,że masz pracę.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-01-12 o 15:07
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 15:00   #1497
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

szakal - powodzenia
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 15:16   #1498
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Invisible myślisz o zmianie pracy ? Pisałaś o ile pamiętam,że masz pracę.
Tak, mam pracę, ale wolałabym robić coś z tłumaczeniami, a moja obecna praca niewiele ma z tym wspólnego. Niestety, póki nie skończyłam studiów, to w tej dziedzinie jedynie darmowe praktyki. Wiem, że wielu studentów musi je robić, a poza tym szuka doświadczenia i firmy to wykorzystują, ale język znam, więc spełniam wymóg podstawowy, a tylko dlatego, że jeszcze nie jestem absolwentką, to mi łachę robią, że mnie na praktyki wezmą. Także moim zdaniem lepiej już być po studiach.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 19:33   #1499
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Także moim zdaniem lepiej już być po studiach.


też mi sie tak kiedyś wydawało... ale jak już jestem PO STUDIACH to oprócz tego, że umieram z braku obowiązków, to jeszcze utwierdzam się w przekonaniu, że straciłam 5 lat na dziennych...mogłam sobie studiować zaocznie i teraz miałabym to wszystko, czego chcą od absolwentów - tytułu i kilku lat doświadczenia

A tak...z tytułem magistra kwitnę na bezpłatnym stażu i zastanawiam się, czy mi go przedłużą, czy też wyląduję znów w fazie "nicnierobienia"

frustracja mnie ogarnia głęboka
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 19:46   #1500
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się. Część IV

Aphrodisyack, a jest szansa, że po tym bezpłatnym stażu zatrudnią Cię na jakąś umowę chociaż?
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-28 11:38:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.