Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-10, 06:15   #3271
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jagoda_w6 Pokaż wiadomość
Czytałam o tym.Trzeba tak naciąć,żeby odsłonić oczko,później należy posmarować to "floral paste" (można ją podobno zrobić z wazeliny i ukorzeniacza), po ok.2tyg. powinien pojawić się zalążek nowego pędu.

Nie wiem czy ryzykowałabym aż tak,bo jednak to nie jest naturalny sposób.Lepiej poczekać
O paście też czytałam, tyle, że nie domowej roboty, ale jakiejś sprowadzanej z usa.
Wychodzi na to, że chyba jednak nikt nie robił tym sposobem, więc się nie odważę raczej, bo gdyby gałązka padła czy coś to chyba coś by mnie trafiło.
Pozostaje tylko cierpliwe poczekać w takim razie.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 09:00   #3272
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diana33 cudny nowy nabytek!
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 09:39   #3273
marta19116
Przyczajenie
 
Avatar marta19116
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 12
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

takie nacinanie to jednak krzywda dla kwiatka Lepiej poczekać - jak mu się zachce to i tak sam wypuści
__________________
"Można spędzić w sposób sensowny lata z jednym człowiekiem po to, by mu pomóc w zrozumieniu siebie." Zygmunt Freud
marta19116 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 10:48   #3274
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

ja kiedys zastosowalam floral paste, efekt byl taki ze nic na tej galazce nie zakwitlo a sama roslina stracila korzenie, potem cos dzialo sie z lisciami i w efekcie wyladowala na smietniku.
przepraszam za bledy ale pisze z telefonu
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 07:58   #3275
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość

Storczyk w całej okazałości na zdjęciu 1.
o ja pierdziu!!!!!!!!!!!! ale ci kwitnie!!!! co ty mu kobito robisz???
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 20:55   #3276
MissPearl
Rozeznanie
 
Avatar MissPearl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 545
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Storczyk w całej okazałości na zdjęciu 1.
szczena mi opadła.. ale piękny!! nie mogę się napatrzeć.. jak Ty go pielęgnujesz??
też bym takiego chciała..

ale już 2 załatwiłam i boje się przygarniać kolejnego
__________________

Pomagajmy psiaczkom: www.pustamiska.pl
MissPearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 16:46   #3277
monikaa86
Raczkowanie
 
Avatar monikaa86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 50
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Ponawiam pytanie

Witam, kobitki A zwłaszcza wszystkie miłośniczki storczyków
Mam taki problem... A właściwie to nie ja, tylko babcia Bo o ile mój kwiatek ma się cudnie i właśnie szykuje się do kwitnienia (już nie mogę się doczekać), to storczyk babci znacząco podupadł na zdrowiu. Otóż z tego, co zauważyłam, to uschły mu wszystkie korzenie, a nieliczne liście, które jeszcze posiada, bardzo się pomarszczyły, a niektóre nawet zżółkły. Chciałabym wiedzieć, co jest tego przyczyną?Czyżby zbyt mała ilość wody, zbyt suche powietrze? Jak do tej pory był on trzymany na parapecie (nie wiem, który kierunek świata), gdzie mógł mieć zbyt sucho. Z drugiej jednak strony kwiatek stał tam od lat i do niedawna kwitł naprawdę okazale. Babcia chcąc go ratować przesadziła go (ponoć w specjalną mieszankę do storczyków, ale to raczej przypomina normalną ziemię niż korę, w której był wcześniej - nie wiem, co to za mieszanka). Nic to jednak nie pomogło. Teraz wyniosła go do piwnicy i postawiła na oknie, gdzie ma o wiele mniej światła. Zastanawiam się, czy go tam do reszty diabli nie wezmą. Co prawda jakiś listek nieśmiało się przebija, ale wciąż reszta ma się kiepsko. Stąd moje pytanie: Co mogło wpłynąć na ten stan rzeczy i jak go odratować? Będę szczerze wdzięczna za pomoc
monikaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 17:10   #3278
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Najlepiej jak byś pokazała zdjęcia tego bidulka.
Na pewno sprawdź to podłoże i zajrzyj do korzeni.
zrób fotki i zobaczymy co dalej.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 17:32   #3279
monikaa86
Raczkowanie
 
Avatar monikaa86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 50
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Najlepiej jak byś pokazała zdjęcia tego bidulka.
Na pewno sprawdź to podłoże i zajrzyj do korzeni.
zrób fotki i zobaczymy co dalej.
No teraz nie mam jak zrobić fotek, ale jak będę u babci, to oczywiście zrobię. Muszę uaktualnić dane. Przekopałam tego storczyka i jednak okazało się, że korzenie znajdujące się w ziemi doszczętnie pogniły, te znad ziemi są natomiast srebrne. Babcia te zgniłe korzenie poodrywała i jakoś ponownie umieściła storczyka w podłożu. I wystawiła na balkon. Nie wiem, czy to coś da. Co by można jeszcze zrobić z tym bidakiem?
monikaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 17:39   #3280
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez monikaa86 Pokaż wiadomość
No teraz nie mam jak zrobić fotek, ale jak będę u babci, to oczywiście zrobię. Muszę uaktualnić dane. Przekopałam tego storczyka i jednak okazało się, że korzenie znajdujące się w ziemi doszczętnie pogniły, te znad ziemi są natomiast srebrne. Babcia te zgniłe korzenie poodrywała i jakoś ponownie umieściła storczyka w podłożu. I wystawiła na balkon. Nie wiem, czy to coś da. Co by można jeszcze zrobić z tym bidakiem?
ja kiedyś tak miałam, przelałam swoje (wtedy 4 albo i 5 okazów) i właśnie miały zgniłe korzenie... poobcinałam wszystkie i wtedy zostao im po 2, w porywach do 3 korzeni, i włozyłam w nowe podłoże... zaczęły rosnąć nowe korzenie, listki, storczyki zaczynały znowu żyć. Zajęło i m to 2 lata niestety, ale teraz już cieszą mnie pięknymi kwitnieniami pierwsze kwitnienia były słabe i większość pączków opadała. Cierpliwości życzę
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 20:38   #3281
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
ja kiedyś tak miałam, przelałam swoje (wtedy 4 albo i 5 okazów) i właśnie miały zgniłe korzenie... poobcinałam wszystkie i wtedy zostao im po 2, w porywach do 3 korzeni, i włozyłam w nowe podłoże... zaczęły rosnąć nowe korzenie, listki, storczyki zaczynały znowu żyć. Zajęło i m to 2 lata niestety, ale teraz już cieszą mnie pięknymi kwitnieniami pierwsze kwitnienia były słabe i większość pączków opadała. Cierpliwości życzę
O tak cierpliwość tutaj wskazana
moje reanimki tez zaczynają dochodzić wreszcie do siebie. Co prawda pędów pewnie jeszcze długo nie zobaczę ale korzeni maja już co raz więcej, więc pewnie i pędy się pojawią.
monikaa86 Ze dwie/trzy strony temu pisałyśmy co zrobić z takim przypadkiem jak Twojej babci.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 13:37   #3282
monikaa86
Raczkowanie
 
Avatar monikaa86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 50
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
ja kiedyś tak miałam, przelałam swoje (wtedy 4 albo i 5 okazów) i właśnie miały zgniłe korzenie... poobcinałam wszystkie i wtedy zostao im po 2, w porywach do 3 korzeni, i włozyłam w nowe podłoże... zaczęły rosnąć nowe korzenie, listki, storczyki zaczynały znowu żyć. Zajęło i m to 2 lata niestety, ale teraz już cieszą mnie pięknymi kwitnieniami pierwsze kwitnienia były słabe i większość pączków opadała. Cierpliwości życzę
No cóż, czyli jest jakaś nadzieja Miło to czytać Choć trzeba uzbroić się w cierpliwość, która mam nadzieję, że popłaci

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
O tak cierpliwość tutaj wskazana
moje reanimki tez zaczynają dochodzić wreszcie do siebie. Co prawda pędów pewnie jeszcze długo nie zobaczę ale korzeni maja już co raz więcej, więc pewnie i pędy się pojawią.
monikaa86 Ze dwie/trzy strony temu pisałyśmy co zrobić z takim przypadkiem jak Twojej babci.
W takim razie pędzę przeszukać poprzednie strony Dziękuję za rady Za jakiś czas dam znać, co ze storczykiem
monikaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:09   #3283
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

witam stroczykomaniaczki, zastanawiam sie, czy uzywacie moze nawozów w postaci takich pałeczek, które sie wkłada w doniczke i w czasie podlewania delikatnie sie rozpuszczają? Nie kupiłam odżywki w płynie, bo bałam sie, ze źle pomieszam i że spale chemia kwiotka, ale teraz sama nie wiem, chciałabym, żeby mi ładnie kwitły a tu tak srednio idzie... Spróbuję teraz systemu ze zmianą temperatur ponoc działa cuda
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 09:53   #3284
nikusia1101
Raczkowanie
 
Avatar nikusia1101
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 129
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Zuzik06 Pokaż wiadomość
witam stroczykomaniaczki, zastanawiam sie, czy uzywacie moze nawozów w postaci takich pałeczek, które sie wkłada w doniczke i w czasie podlewania delikatnie sie rozpuszczają? Nie kupiłam odżywki w płynie, bo bałam sie, ze źle pomieszam i że spale chemia kwiotka, ale teraz sama nie wiem, chciałabym, żeby mi ładnie kwitły a tu tak srednio idzie... Spróbuję teraz systemu ze zmianą temperatur ponoc działa cuda
ja również przypinam się do pytania o pałeczki nawozowe takie typowe do storczyków
nikusia1101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 11:01   #3285
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez nikusia1101 Pokaż wiadomość
ja również przypinam się do pytania o pałeczki nawozowe takie typowe do storczyków
Pałeczki nawozowe wg mnie, chyba bardziej mogą popalić korzenie, niż dawka nawozu rozcieńczona w większej ilości wody niż zalecana przez producenta nawozu.
Każdy kto już ma kilka lat doświadczeń z tymi roślinami wie, że nigdy nie leje się nawozu tyle ile zaleca producent.
Pałeczki rozpuszczają się wolniej i chyba roślina bardziej jest narażona na przenawożenie.
Storczyka raczej nie nawozi się przy każdym podlewaniu, więc pałeczki raczej to chyba zły pomysł. No ale to jest moje zdanie
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 11:49   #3286
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

a czy ktoś używa tych pałeczek i może powiedzieć czy storczyki to znoszą?
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 15:06   #3287
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

witajcie dziewczyny, znow przychodze prosic o rade.
Ok 12 dni temu obcielam swojemu storkowi zgnile korzenie i przesadzilam go do nowej kory. Na pocztaku czesc kwiatow klapnela, potem odzyla, teraz calkiem opadla (wszystkie znajdowaly sie na jednym pedzie kwiatowym). Od tamtego czasu (tj podciecia korzeni) moczylam go dwa razy, oba z nawozem. Od kilku dni opadaja mu paki, a dzisiaj zobaczylam na kwiatku jakas dziwna, zolta, przezroczsta ciecz. Co sie dzieje? Co znow spieprzylam?Tak sie cieszylam, ze nie stracil kwiatow po przesadzeniu, a tu taki pasztet...Pomozcie prosze
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 15:22   #3288
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Pomożecie?

Mam storczyka z marmurkowymi liśćmi. Ale dwa ostatnie wyrosły zielone Co może być przyczyną? Nie zmieniałam nic z jego pielęgnacji. Wcześniej pielegnowałam go w ten sam sposób i wyrastały marmurkowe.


Czy wełnowce skaczą? Kiedyś zauważyła maleńkie cosik podobne do wełnowca na liściu. Potem nic niepokojącego nie zauważyłam u żadnego storczyka z tego okna. A dziś znalazłam to samo na biurku. Wydaje się to śmieszne, możecie się śmiać Ale to naprawdę wygladało jak mini wełnowiec. Czy to mogło być tak jak opisuję czy wysoka temperatura mi zaszkodziła?


EDIT: Swego czasu daaawno temu pisałyście tutaj o jakimś super dobrym nawozie do storczyków. Ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Znacie jakieś 'super dobre' przetestowane nawozy?

Edytowane przez Prezes Kuli Ziemskiej
Czas edycji: 2012-06-17 o 15:28
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 16:36   #3289
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny, znow przychodze prosic o rade.
Ok 12 dni temu obcielam swojemu storkowi zgnile korzenie i przesadzilam go do nowej kory. Na pocztaku czesc kwiatow klapnela, potem odzyla, teraz calkiem opadla (wszystkie znajdowaly sie na jednym pedzie kwiatowym). Od tamtego czasu (tj podciecia korzeni) moczylam go dwa razy, oba z nawozem. Od kilku dni opadaja mu paki, a dzisiaj zobaczylam na kwiatku jakas dziwna, zolta, przezroczsta ciecz. Co sie dzieje? Co znow spieprzylam?Tak sie cieszylam, ze nie stracil kwiatow po przesadzeniu, a tu taki pasztet...Pomozcie prosze
generalnie nie przesadza sie storczyków, które kwitną ( w ogóle kwiatów w okresie kwitnienia) wiec nie dziwie sie, ze zrzucił pąki, bo było to dla niego obciążeniem i cała siła kwiatka idzie teraz w korzenie, zeby je odbudowac. Posypałaś miejsca cięcia cynamonem, albo węglem?
co do tej cieczy, która sie pojawiła nie mam pojecia...
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-17, 17:02   #3290
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Mnie się zdarzało przesadzić storka podczas kwitnienia i nie zauważyłam nic niepokojącego. Kwitł dalej tak samo

A co do cieczy, to chodzi Ci o takie lepkie kropelki na łodyżce? To nic złego. Czytałam dawno temu, że w ten sposób storczyk coś tam sobie reguluje poprzez wytwarzanie takich kropelek. Ale nie pamiętam co

Edytowane przez Prezes Kuli Ziemskiej
Czas edycji: 2012-06-17 o 17:03
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 17:23   #3291
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Tak, chodzi o cos w rodzaju wody, ktora lekko lepi sie na palcach i pachnie "zielenina". Zauwazylam, ze kapie z miejsca, z ktorego odpadl kwiatek.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Zuzik06 Pokaż wiadomość
generalnie nie przesadza sie storczyków, które kwitną ( w ogóle kwiatów w okresie kwitnienia) wiec nie dziwie sie, ze zrzucił pąki, bo było to dla niego obciążeniem i cała siła kwiatka idzie teraz w korzenie, zeby je odbudowac. Posypałaś miejsca cięcia cynamonem, albo węglem?
co do tej cieczy, która sie pojawiła nie mam pojecia...
Wiem, ze nie powinno sie go przesadzac poczas kwitnienia, ale tak doradzono mi w tym watku
Oczywiscie, obciete korzenie zostaly zabezpieczone cynamonem.
Paczki robia sie jakby czerwonawe, marszcza sie i odpadaja.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 18:10   #3292
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Tak, chodzi o cos w rodzaju wody, ktora lekko lepi sie na palcach i pachnie "zielenina". Zauwazylam, ze kapie z miejsca, z ktorego odpadl kwiatek.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------


Wiem, ze nie powinno sie go przesadzac poczas kwitnienia, ale tak doradzono mi w tym watku
Oczywiscie, obciete korzenie zostaly zabezpieczone cynamonem.
Paczki robia sie jakby czerwonawe, marszcza sie i odpadaja.
katja_24 te kropelki to pewnie gutacja. To nic groźnego.
co do pąków to było raczej do przewidzenia. Przy słabym systemie korzeniowym pąki nie utrzymają sie długo.
Moczyłaś go w ciągu 12 dni dwa razy. To trochę za często.
Chyba, że było naprawdę sucho.

Lepiej może utnij ten pęd do końca. Niech kwiatek skupi się na odbudowie korzeni. Na nowy pęd przyjdzie jeszcze pora.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 19:34   #3293
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Wiem, ze nie powinno sie go przesadzac poczas kwitnienia, ale tak doradzono mi w tym watku
Oczywiscie, obciete korzenie zostaly zabezpieczone cynamonem.
Paczki robia sie jakby czerwonawe, marszcza sie i odpadaja.
mój tak regował na przyniesienie go ze sklepu do domu, pogubił połowę pączków -wiec jest to reakcja na zmienne warunki, nie przejmowałabym się zbytnio. Obserwuj czy nie marnieje, powinno być dobrze.

Natomiast nie jestem zwolennikiem obcinania pędów, bo mogą z niego wyjść nowe łodyżki.
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 19:53   #3294
nikusia1101
Raczkowanie
 
Avatar nikusia1101
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 129
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

hej, ostatnio zauważyłam na moim Dendrobium Nobile zawiazane pączki wielkości hmmm z 0,4-0,5 cm. Do tej pory stało w dzień i w nocy na balkonie, jedynie gdy ostre słońce wychodziło zabierałam je do domku, podlewane dosyć nieregularnie, a że jako już straciłam nadzieję na kwitnienie ostatnimi czasy nie przygladalam mu się wogóle dlatego paczki zauważone dosyć późno moje pytanie brzmi co dalej? czy ma tam stac do rozwinięcia kwiatów czy zabrać do domu? jeśli tak to kiedy?
nikusia1101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 09:59   #3295
Lady Marmalade
Wtajemniczenie
 
Avatar Lady Marmalade
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 929
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Zuzik06 Pokaż wiadomość
mój tak regował na przyniesienie go ze sklepu do domu, pogubił połowę pączków -wiec jest to reakcja na zmienne warunki, nie przejmowałabym się zbytnio. Obserwuj czy nie marnieje, powinno być dobrze.

Natomiast nie jestem zwolennikiem obcinania pędów, bo mogą z niego wyjść nowe łodyżki.


zgadzam sie, poza tym lodyzka zawiera jakies tam wartosci odzywcze dla naszego kwiatka ktora sa wazne, jak lodyzka uschnie i zabierze wszystko ze soba to obcinac a jak bedzie zielona to po co? moze wypusci z oczka nowy ped
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!
Lady Marmalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 10:14   #3296
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Marcelkowa, podlalam go wa razy: 1 raz 5 dni po przesadzeniu, drugi raz po kolejnych 8 dniach.
Dzieki za pomoc dziewczyny
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 19:35   #3297
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Moze ktoś mi coś poradzi.

STorczyk mój puszcza listek i pęd, listek widać że rośnie, a pęd jakiś taki niemrawy rośnie już pół roku. Ponadto na głównym pędzie na którym były kwiatki, wyrosły listki rozwijają się pięknie, takie jakby dwa dodatkowe storczyki na łodydze, maja po 3-4listki.

Ale główne liście więdną, już przesadzałam tego storczyka z 2miesiące temu oczyściłam korzeń itd.

Zastanawiam się co z nim jest, skoro rosnie i ładnie się rozwija młody listek w głównych liściach , dodatkowe te dwa storczyki na lodydze + 1 pęd dodatkowy, co znaczy że roślina żyje, dlatego zatem te inne liscie główne więdną?
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 08:09   #3298
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

a dałabyś rade wrzucić foto? Moze puszcza nowe dziecko na łodydze i to bedzie kiedyś do wsadzenie w doniczkę osobno i być moze jego całe siły idą w tego malucha, ale ciezko mi powiedziec bo jestem wzrokowcem
a nawozisz go, jak czesto podlewasz, gdzie stoi? Po przesadzeniu duzo mu wywaliłaś korzeni?
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 10:05   #3299
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

troche tych korzeni wyrzuciłam, na pewno puszcza nowe dzieci i to dwójkę, ponadto puszcza jeden listek.

sadze ze nadrobił te korzenie skoro puszcza ten listek.

zdjęcia postaram się dodać.

nawożę ale z różną częstotliwością, podlewam też różnie ale raczej go przesuszam niż przelewam

a jest na oknie od południowej strony, ale okno jest z balkonem i nie świeci na niego zbyt,.

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2012-06-19 o 10:07
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 10:17   #3300
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0054.jpg (60,3 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0055.jpg (62,9 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0056.jpg (54,3 KB, 42 załadowań)
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.