Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-27, 09:56   #3481
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Potwierdzam, w Brico jak już przecenią to takie bidulki że żal. Jakies pół roku temu udało mi się kupić za 12 zł ciapatą krówkę, ale miała ostatni zwiędnięty kwiatek, czekam na swoje kwitnienie, ale wiem, ze mam krówkę
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 10:44   #3482
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Martita1987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny była któraś z Was w Tesco zobaczyć te storczyki za 1/2 ceny czyli po 18zł? Ciekawa jestem czy tylko falki czy inne też będą.

A może w Casto coś jest ciekawego? Będę jutro przejazdem w Gorzowie to bym wdepnęłam, ale jak nie ma po co to szkoda czasu. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
umnie w Tesco byly rozne, biale z rozowym, bialo- rozowe pasiaste, bialo-rozowe w kropki, jeden teczowy, kilka zielonych, biale. Chcialam teczowego, ale zanim sie namyslilam to ktos mi go sprzatnal
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 12:40   #3483
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Ja miałam dwie miniaturki w mchu i niestety korzonki mi pogniły, a niby podlewałam jak sucho było, może warto w korę przesadzić?
dlatego właśnie napisałam że sphagnum trzeba "wyczuć".
Nie każdy da sobie radę z tego rodzaju podłożem niestety. Nawet powiedziałabym że dla większości osób jest ono problemowe bo przesycha całkiem inaczej niż kora.




Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
byłam dzisiaj w tesco i same falki, ale nic ciekawego, prawie same białe.
W inter marche były dziś po 12,99 ale strasznie biedne, kwiaty powiędnięte, przesuszone, może dało by sie cos uratowac, jakby były np. po 8 zł to bym wzieła jednego.

dziś kupiłam keramzyt i w nim bede sadzić storki, ciekawe jak beda rosły. wybrałam go ze względów ekonomicznych, najtańsze podłoże jakie znalazłam do storczyków kosztowało 25 zł (chyba ze 3 litry) a litrowa paczyszka keramzytu 3 zł.
to dlaczego nie zakupisz podłoża w sklepach internetowych lub w LM???

super podłoża- kora gruba, kora średnia, podłoza już zrobione w cenach 5-12zł za 2-4 litrów podłoża.

a co to za podłoże za 25zł bo takiego to jeszcze nie widziałam.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 12:57   #3484
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Chyba jednak przesadzę miniaturkę w korę,tylko kiedy?Po całkowitym przekwitnięciu? Przesuszę to podłożę i będę zraszać od góry.Dobry pomysł?
Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 13:16   #3485
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jagoda_w6 Pokaż wiadomość
Chyba jednak przesadzę miniaturkę w korę,tylko kiedy?Po całkowitym przekwitnięciu? Przesuszę to podłożę i będę zraszać od góry.Dobry pomysł?
Ja zmieniałam kilka razy podłoże w trakcie kwitnięcia i nic nie obleciało.. No ale to już na własne ryzyko jak to się mówi

W Tesco miałam nadzieję, że coś upoluję, ale same białe były i kilka różowych..
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 13:18   #3486
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Mam kolejny problem i proszę dobrą duszę o pomoc

Mama zalała wodą (podczas moczenia storczyków) stożek wzrostu.Wpadłam na "genialny" pomysł,żeby podsuszyć liście suszarką. Za kilka dni okazało się,że chyba poparzyłam liście ciepłym powietrzem. Wygląda to tak,jak na zdjęciu.

Co mam zrobić?Uciąć ten uszkodzony liść do zdrowego miejsca,zasypać cynamonem czy zostawić tak jak jest? Proszę o pomoc,bo kwiatek ruszył w końcu ze wzrostem,ma 3 nowe liście,5 korzeni i tu nagle coś takiego zrobiłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7240010.jpg (51,3 KB, 49 załadowań)
Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 13:27   #3487
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

ja bym zostawiła jak jest.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 17:04   #3488
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jagoda_w6 Pokaż wiadomość
Chyba jednak przesadzę miniaturkę w korę,tylko kiedy?Po całkowitym przekwitnięciu? Przesuszę to podłożę i będę zraszać od góry.Dobry pomysł?
sphagnum nie można całkiem przesuszyć bo zabierze ono wodę korzeniom a samo już nigdy nie odzyska swojej chłonności.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 18:16   #3489
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
sphagnum nie można całkiem przesuszyć bo zabierze ono wodę korzeniom a samo już nigdy nie odzyska swojej chłonności.
Wykończę się z tym podłożem:P Skąd mam wiedzieć kiedy zrosić je ponownie?Obecnie widać,że jest mocno nasiąknięte wodą.

Mogłabyś zerknąć na poparzenie liścia i doradzić mi co z nim zrobić?Z góry dziękuję
Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 18:21   #3490
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Jutro wybieram się na storczykowe polowanie . Jadąc do TŻ zajrzę do Netto, potem Tesco, a jeśli akcja zakończy się niepowodzeniem, to nalecę również Obi . W ten sposób zaliczę sklepy w 2 miastach, nie licząc swojego . Oby z pozytywnym rezultatem w postaci kwiatka
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 18:47   #3491
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

ja wtym roku chcialam wyczuc sphangum i na 3 sztuki 2 sie maja dobrze a 1 zgnily korzenie Wiec ta jedna przesadze do drobneej kory w kieliszek albo kragla szklaneczke - bo wtedy latwiej utrzymac wilgoc dla takiego malucha. By nie przesuszyc sphangum na wior mozna co drugi dzien spryskac je obficie z gory. By pozbyc sie nadmiaru wody ja wyciskam lekko doniczke - one sa bardzo mieciutkie przewaznie i maja na dole dziurke wiec latwo usunac nadmiar wody. No i mus raz na tydzien namaczanie w lato - w zime trzeba byc czujnym. Ogolnie dac jej spokojnie siedziec w tym podlozu az przekwitnie i potem przesadzic.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 19:07   #3492
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diana dla jednego storczyka nie opyla mi sie kupować całego wora podłoża, to za 25zł to był substral, to i tak tanio bo w nomi kosztował 35 zł. A LM mam daleko i bardzo nie po drodze. Zobaczymy jak mi będzie rósł w keramzycie, czytałam że troche inaczej sie go podlewa.

Dziś przesadzałam, szkoda że nie zrobiłam zdjęcia, mnóstwo korzeni, zdrowych jędrnych, nawet suchych nie było, prawie 30 min bawiłam się z czyszczeniem ze starego podłoża
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 08:19   #3493
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

pomocy! zalęgł mi sie na storczyku jakiś pajęczak i robi sieci - dobrze mi sie wydaje, że to przędziorki atakują? JUż na pewno była o tym mowa jak to zwalczyć, ale proszę o powtórkę. MAm drugiego storczyka, czy jego też profilaktycznie potraktować środkiem na te szkodniki??
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 10:52   #3494
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Zuzik06 Pokaż wiadomość
pomocy! zalęgł mi sie na storczyku jakiś pajęczak i robi sieci - dobrze mi sie wydaje, że to przędziorki atakują? JUż na pewno była o tym mowa jak to zwalczyć, ale proszę o powtórkę. MAm drugiego storczyka, czy jego też profilaktycznie potraktować środkiem na te szkodniki??
To nie koniecznie mogą być pędziorki, może to zwykły pająk.
Poszukaj w necie i porównaj sobie czy to, to samo co u ciebie.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 13:54   #3495
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

pokaże Wam jedno z moich kwitnień cieszy moje oczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1929.jpg (40,1 KB, 57 załadowań)
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 14:07   #3496
Mogra
Raczkowanie
 
Avatar Mogra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam

Czy mogę do Was dołączyć? Czytam wątek już od dawna i szczerze czerpię dużo informacji od Was.
Krótko o mnie. Moja historia ze storczykami zaczęła się dwa lata temu. Pierwszego falka dostałam od mojego M na imieniny, po miesiącu zakupiłam 2 kolejne. Niestety z braku konkretnej wiedzy (podlewanie) mój pierwszy storczyk padł po roku, pozostałe 2 przeżyły, ale nie było z nimi wesoło. Dziś mogę się pochwalić, że jestem posiadaczką 8 zdrowych, pięknie rosnących storczyków (7 falków i 1 dendrobium nobile)

1 fotka kolory falków
2 fotka nowe storczyki kupione 11.07 na wyprzedaży po 5 złotych
3 fotka wygląd storczyków z dni 11.o7
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg storczyki.jpg (88,0 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nowe.jpg (123,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fota z 11.07.12.jpg (119,4 KB, 60 załadowań)
Mogra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 14:38   #3497
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
pokaże Wam jedno z moich kwitnień cieszy moje oczy
Wow - elegancki i piękny!
Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 18:47   #3498
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Z moich sobotnich odwiedzin w Netto i Tesco wróciłam z niczym. Na pocieszenie w Obi zastałam spory wybór storków po 16,98zł sztuka . Sprawiłam sobie 2 kwiatki, a po telefonicznej konsultacji zakupiłam 1 również mamie . Fotki zdobyczy wstawię jutro po powrocie do domku.

Mam również pytanie do osób bardziej doświadczonych: czy storek ze złamanym stożkiem wzrostu ma szansę na przeżycie? Widziałam w sklepie pięknie kwitnącego trzypędowca - miał łącznie ponad 20 kwiatów, za to jedynie 2 liście, a cały środek wyłamany. Z tego też względu go nie kupiłam, choć uroda oraz obfitość kwiecia mnie ujęły za serce. Dobrze zrobiłam? Bo tak sobie myślę, że może by sobie poradził i był prawdziwą ozdobą domowej kolekcji.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
pokaże Wam jedno z moich kwitnień cieszy moje oczy
Cudny
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 19:04   #3499
nikusia1101
Raczkowanie
 
Avatar nikusia1101
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 129
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

ibyza cudowny moje zazwyczaj mają po 5-6 kwiatków, czekam na takie kwitnienie jak twoje
Mograpiękna kolekcja i nowe nabytki
nikusia1101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 20:08   #3500
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

ganimedea miałam przypadek z wyłamanym stożkiem wzrostu, przez przypadek mój tata zawadził firanką i się ułamał.. storczyk w niedługim czasie wypuścił 2 basal keiki, które około miesiąca temu już przesadziłam i mam 2 nowe roślinki Niestety dorosły storczyk zakończył tym swój żywot..
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 20:39   #3501
ikaaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar ikaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 418
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

A ja chcę storczyk we włosy / bukiet / dekorację sali / stołów / auta na swoim ślubie ...Albo mieczyki / goździki / orchideę
__________________
26.05.2005'
15.07.2011'
03.08.2013'
ikaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 21:30   #3502
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
ganimedea miałam przypadek z wyłamanym stożkiem wzrostu, przez przypadek mój tata zawadził firanką i się ułamał.. storczyk w niedługim czasie wypuścił 2 basal keiki, które około miesiąca temu już przesadziłam i mam 2 nowe roślinki Niestety dorosły storczyk zakończył tym swój żywot..
Tak właśnie myślałam - że kwitnie obficie w celu przedłużenia gatunku, po czym obumrze. A gwarancji wypuszczenia młodych nie ma...
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 05:32   #3503
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Z moich sobotnich odwiedzin w Netto i Tesco wróciłam z niczym. Na pocieszenie w Obi zastałam spory wybór storków po 16,98zł sztuka . Sprawiłam sobie 2 kwiatki, a po telefonicznej konsultacji zakupiłam 1 również mamie . Fotki zdobyczy wstawię jutro po powrocie do domku.

Mam również pytanie do osób bardziej doświadczonych: czy storek ze złamanym stożkiem wzrostu ma szansę na przeżycie? Widziałam w sklepie pięknie kwitnącego trzypędowca - miał łącznie ponad 20 kwiatów, za to jedynie 2 liście, a cały środek wyłamany. Z tego też względu go nie kupiłam, choć uroda oraz obfitość kwiecia mnie ujęły za serce. Dobrze zrobiłam? Bo tak sobie myślę, że może by sobie poradził i był prawdziwą ozdobą domowej kolekcji.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------



Cudny

wszystko zależy od tego z jakiego powodu stracił ten stożek wzrostu.
Mogło być to spowodowane jakąś chorobą- zgnilizna itp. i wtedy bym go nie kupowała.
Mogło to także być uszkodzenie mechaniczne- wtedy albo wypuści znów ze środka listka (jeśli uszkodzenie nie było zbyt duże) lub wypuści basalkeiki co jest najbardziej prawdopodobne.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 07:47   #3504
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
wszystko zależy od tego z jakiego powodu stracił ten stożek wzrostu.
Mogło być to spowodowane jakąś chorobą- zgnilizna itp. i wtedy bym go nie kupowała.
Mogło to także być uszkodzenie mechaniczne- wtedy albo wypuści znów ze środka listka (jeśli uszkodzenie nie było zbyt duże) lub wypuści basalkeiki co jest najbardziej prawdopodobne.
Miał w samym środku zaschniętą już "dziurę" po liściach około 1x1 cm, co przy pozostałym tylko 2 liściach wyglądało nieciekawie. Pozostałe liście wyglądały zdrowo. Sądzę, że to było uszkodzenie mechaniczne, choć raczej nie najświeższe.
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 08:56   #3505
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Miał w samym środku zaschniętą już "dziurę" po liściach około 1x1 cm, co przy pozostałym tylko 2 liściach wyglądało nieciekawie. Pozostałe liście wyglądały zdrowo. Sądzę, że to było uszkodzenie mechaniczne, choć raczej nie najświeższe.

jeśli miał dziurę zaschniętą to raczej to uszkodzenie mechaniczne nie było.

Popatrz na zdjęcia tutaj- http://www.storczykarze.pl/forum/vie...BCka&start=250

zapewne storczyk który widziałas wyglądal podobnie.
Dzieje się tak kiedy ktoś zaleje stożek wzrostu i woda dłużej utrzymuje się między listkami- wtedy stożek gnije.
Może być tak również przez jakieś choroby.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 19:33   #3506
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
jeśli miał dziurę zaschniętą to raczej to uszkodzenie mechaniczne nie było.

Popatrz na zdjęcia tutaj- http://www.storczykarze.pl/forum/vie...BCka&start=250

zapewne storczyk który widziałas wyglądal podobnie.
Dzieje się tak kiedy ktoś zaleje stożek wzrostu i woda dłużej utrzymuje się między listkami- wtedy stożek gnije.
Może być tak również przez jakieś choroby.
Tamten miał tak na równo zaschnięte, jakby go ktoś ściął nożem, ale może rzeczywiście był nieprawidłowo pielęgnowany.

Oto moje nowe nabytki . Białasek wędruje do mamy, dwa pozostałe moje (choć i tak stoją na jednym parapecie )

PS. W jednej z doniczek przez ściankę widać malutkiego białego grzybka na nóżce. Ktoś już takiego tu wstawiał, więc bez obaw kupiłam kwiatek. Często można w tym wątku się czegoś nauczyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00372.jpg (100,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00369.jpg (121,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00368.jpg (121,8 KB, 27 załadowań)
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 22:00   #3507
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

W Obi Cambrie po 19 zł widziałam. Nawet się zastanawiałam
W Cambriach patrzy się na bulwy? Żeby były zieloniutkie, gładziutkie i nie pomarszczone?
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 07:51   #3508
Mogra
Raczkowanie
 
Avatar Mogra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam

Dziś będę nie daleko Castoramy, nie wiem czy zajrzeć. Ktoś wie czy jest tam coś ciekawego?

Muszę wam pokazać tego storczyka z allegro, jest śliczny, myślałam o jego kupnie, w końcu ktoś mnie ubiegł
allegro.pl/przesliczny-phalaenopsis-storczyk-2-pedy-i2520575274.html
Mogra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 09:44   #3509
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Skoro mowa o storkach z Allegro, to jest sens kupowac? przezyja podroz? Widzialam, ze sa w sprzedazy przekwitniete roslinki, wiec kolor kwiatow to zagadka, ale za to 10 zlotych za sztuke. Warto takie cos kupic?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 09:48   #3510
Martita1987
Raczkowanie
 
Avatar Martita1987
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 432
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziewczyny kupiłam wczoraj cambrie i nawet nie myślałam, że ona tak mocno pachnie. Wczoraj zaniosłam ją do pracy, a dziś jak weszłam to całe biuro mi pachnie. Zapach jest podobny do jaśminu, konwalii, bzu taki mix zapachów. Śliczny słodki aromat Zdjęcie będzie później
__________________
Zapraszam na bloga: http://zakatekrozmaitosci.blogspot.com/
Martita1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.