Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-31, 19:44   #2791
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić..

Nosiłam jeden pierścień niepełne 3tygodnie bo czułam się z nim koszmarnie. Bóle głowy, nóg, ciągłe krwawienie, humory nie do zniesienia przeze mnie i mojego faceta. Wilczy apetyt. Jednak najbardziej za wyjęciem tego bubla przemówiły humory które psuły mój związek.
Dzisiaj wieczorem powinnam włożyć nowy.. ale nie zrobiłam tego, całkiem świadomie. Nie kupiłam nawet nowego.
Po prostu nie chcę go już używać. Dzwoniłam do ginekologa, najbliższa możliwa wizyta w sierpniu (chodzi o zmianę na tabsy), a prywatnie 80zł mnie po prostu nie stać. Faceta też mam w dołku finansowym.

Uspokójcie mnie i powiedzcie że ten miesiąc bez krążka nic nie popsuje że mogę przez ten miesiąc używać gumek a następny od nowych tabletek..
Jest to trochę skomplikowany problem, ale mam nadzieję że ten jeden miesiąc nie zrobi mi krzywdy, że nie muszę się bać o ciążę (chociaż seksu prawie 2tyg nie uprawiałam) ?

Ładnie proszę o pomoc
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:12   #2792
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Cześć

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić..

Nosiłam jeden pierścień niepełne 3tygodnie bo czułam się z nim koszmarnie. Bóle głowy, nóg, ciągłe krwawienie, humory nie do zniesienia przeze mnie i mojego faceta. Wilczy apetyt. Jednak najbardziej za wyjęciem tego bubla przemówiły humory które psuły mój związek.
Dzisiaj wieczorem powinnam włożyć nowy.. ale nie zrobiłam tego, całkiem świadomie. Nie kupiłam nawet nowego.
Po prostu nie chcę go już używać. Dzwoniłam do ginekologa, najbliższa możliwa wizyta w sierpniu (chodzi o zmianę na tabsy), a prywatnie 80zł mnie po prostu nie stać. Faceta też mam w dołku finansowym.

Uspokójcie mnie i powiedzcie że ten miesiąc bez krążka nic nie popsuje że mogę przez ten miesiąc używać gumek a następny od nowych tabletek..
Jest to trochę skomplikowany problem, ale mam nadzieję że ten jeden miesiąc nie zrobi mi krzywdy, że nie muszę się bać o ciążę (chociaż seksu prawie 2tyg nie uprawiałam) ?

Ładnie proszę o pomoc
Jeśli się zabezpieczałaś, to nie musisz bać się ciąży Przeczytaj ulotkę, tam jest wszystko napisane. Pigułki po przerwie zaczniesz brać pierwszego dnia okresu, jak przy zaczynaniu od zera.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:18   #2793
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Ja po problemach z watrobą się na NR z tabsów przesiadłam. Lekarz powiedział, że większe szkody od NR dla wątroby powoduje zwykły słodzik, nie ma porównania do tabsów. Mój hepatolog tez nie ma pod tym względem zastrzeżeń do NR, nie ma tzw. pierwszego przejścia w wątrobie, co jest przy tabletkach i najbardziej obciąża wątrobę.

http://www.agnieszka.com.pl/pierscien_nuvaring.htm
tu masz ulotkę do ściągnięcia na dole strony.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Najlepsza antykoncepcja jaką kiedykolwiek stosowałam. Teraz się staram o dziecko i odstawiłam, ale na pewno wrócę do NR.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2012-07-31 o 20:22
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:24   #2794
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jeśli się zabezpieczałaś, to nie musisz bać się ciąży Przeczytaj ulotkę, tam jest wszystko napisane. Pigułki po przerwie zaczniesz brać pierwszego dnia okresu, jak przy zaczynaniu od zera.
Dziękuję za szybką odpowiedź

Co do zabezpieczenia się.. nie rozumiem do końca. Skoro krążek wyjęłam 24 lipca a ostatnio seks był jakoś 21.. czy 22. Odstawiłam krążek i na drugi dzień od razu było krwawienie.
Od czasu wyjęcia nie było niczego, a jeśli będzie to tylko z prezerwatywą.

Bo mnie się wydaje że 'ciągłość' antykoncepcji zapewnia ciągły napływ hormonów a w trakcie przerwy - założenie kolejnego krążka na czas.

Ale skoro go nie ma, a seksu nie było to ciąży też bać się nie trzeba. Bo wstecz to chyba nie działa?


I tak tylko dodam od siebie - na każdego działa to inaczej, ale mnie ten kawałek gumy prawie związek rozwalił. Tak humorzasta nie byłam nigdy, ciągły płacz, szantaże emocjonalne, krzyki i obrażanie się, wyrzuty.. jak chłop to przetrwał to nie wiem, ale nie zamierzam już siebie i jego na to narażać ;/
__________________


plecaczkiem: 7250 km

Edytowane przez zjedzmniebejbe
Czas edycji: 2012-07-31 o 20:26
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 07:10   #2795
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez qatarynka Pokaż wiadomość
Chcę się przesiąść z tabletek. Czy używacie? Jak opinie? Były jakieś wpadki przy właściwym używaniu? Czy nie miałyście jakiś problemów podczas stosowania? No i czy rzeczywiście częściej łapiecie zakażenia? No i jak fizycznie przejść z tabletek na krążek?
Używam NR 1,5 roku (wcześniej3,5 roku tabsy) i dla mnie jest najlepszy z hormonalnych metod antykoncepcji (pomijając to, że w ogóle hormonalne metody antykoncepcji nie są fajne i ciągle kombinuję jak z nich zrezygnować )
1) Jest dużo wygodniejszy niż tabsy,
2) Nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych (przy tabsach, przy kolejnym opakowaniu zdarzały się przez pierwsze dni bóle brzucha)
3) infekcji MNIEJ - flora bakteryjna jest bardziej naturalna, wilgotność większa. Jak już coś złapię, to wyleczę się sama, bez leków na receptę.
4) krążek zakłada się najpóźniej w dniu, w którym rozpoczęłabyś kolejne opakowanie tabletek. Czyli możesz od razu po ostatniej tabletce, możesz w przerwie, możesz od razu po przerwie. Ja założyłam od razu po ostatniej tabletce - to podobno (tak czytałam na forum) pomaga uniknąć długich krwawień pojawiających się przy pierwszym krążku (bo zdarza się, że pierwszy krążek przedłuża krwawienie).

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Nosiłam jeden pierścień niepełne 3tygodnie bo czułam się z nim koszmarnie. Bóle głowy, nóg, ciągłe krwawienie, humory nie do zniesienia przeze mnie i mojego faceta. Wilczy apetyt. Jednak najbardziej za wyjęciem tego bubla przemówiły humory które psuły mój związek.
To Twoja pierwsza antykoncepcja hormonalna ? Masz doświadczenie z tabletkami ?

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Krążek może oszczędzać żołądek, ale wątroba po dłuższym stosowaniu i tak dostaje w kość Jak przy tabletkach i plastrach.
Pierwszy raz (a informacje o NR śledzę w różnych miejscach od ponad 2 lat) spotykam się z opinią, że krążek szkodzi wątrobie tak jak tabsy. Nie wiem, jak plastry, nie interesowałam się nimi. Zawsze czytałam, że oszczędza żołądek i przede wszystkim wątrobę.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2012-08-02 o 06:43
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 07:49   #2796
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość

To Twoja pierwsza antykoncepcja hormonalna ? Masz doświadczenie z tabletkami ?
Tak, to moja pierwsza antykoncepcja. Nie mam doświadczenia, bo zaufałam ginekologowi że właśnie ta będzie "najbardziej odpowiednia".
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 10:06   #2797
qatarynka
Raczkowanie
 
Avatar qatarynka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska czasem UK
Wiadomości: 123
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Jest już jeden (obszerny) wątek dotyczący Nuva, odsyłam do niego => https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232657 . Krótko napiszę tylko, że - jak w przypadku każdego rodzaju antykoncepcji hormonalnej - indywidualną kwestią jest, czy ta metoda zgra się z Twoim organizmem, czy też nie i doświadczenia innych dziewczyn niewiele znaczą w tym momencie. Jest grono użytkowniczek Nuva, które go sobie chwalą, ale znajdą się i takie, które wolały tabsy/inną metodę i z Nuva zrezygnowały. Jedynym sposobem, by przekonać się, czy ta metoda będzie dobra dla Ciebie, lepsza od tabsów, jest po prostu wypróbowanie jej ! Co zaś się tyczy przejścia z tabsów na Nuva - ulotka, ulotka i jeszcze raz ulotka!!! To, że odpowiem Ci teraz, nie znaczy jeszcze, że jesteś zwolniona z jej lektury, zapamiętaj to! Oto zapis z ulotki:

"3.3 When to start with the first ring

(...)

You have used a combined Pill during the last month

Start using NuvaRing at the latest the day following the tablet-free period of your present Pill. If your Pill pack also contains inactive tablets, start NuvaRing at the latest on the day after the last inactive tablet. If you are not sure which tablet this is, ask your doctor or pharmacist. Never extend the hormone-free interval of your current Pill pack beyond its recommended length.
If you have used the Pill consistently and correctly and if you are sure that you are not pregnant, you can also stop taking the Pill on any day of your current Pill pack and start using NuvaRing immediately.".

Wklejam tekst po angielsku, bo tylko taką ulotkę posiadam na kompie. Gdybyś potrzebowała pomocy, bo sobie nie radzisz z tym językiem, to daj znać . Aaa, założyłam, że stosujesz najbardziej popularny rodzaj tabsów, czyli jednofazowe dwuskładnikowe, dlatego zacytowałam adekwatny do tego fragment.

Dzięki, widzę, że wątek jest już scalony. Cholera, nie wiem jak mogło mi to umknać ... Może literówka w wyszukiwarce czy coś.
Jeszcze raz dziękuję ))))
__________________
"Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem" mistrz Woody
qatarynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 12:34   #2798
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Pierwszy raz (a informacje o NR śledzę w różnych miejscach od ponad 2 lat) spotykam się z opinią, że krążek szkodzi wątrobie tak jak tabsy. Nie wiem, jak plastry, nie interesowałam się nimi. Zawsze czytałam, że oszczędza żołądek i przede wszystkim wątrobę.
Brr, nie mogę teraz jak na złość znaleźć źródła tej informacji. Mimo wszystko, większość informacji o możliwych działaniach niepożądanych dotyczy po prostu złożonych preparatów hormonalnych, bo w przypadku NuvaRing nie zostały one jeszcze potwierdzone- jak wynika z ulotki. Faktycznie, można przeczytać w internecie, że pominięty jest metabolizm na poziomie wątroby. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć tamtą starsza publikację...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 20:11   #2799
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Zdziwiłaś mnie Weegirl tą opinią, bo mój hepatolog nie ma zastrzeżeń do NR, a absolutnie mi nie wolno brać tabsów. Bo zawartość tabletki jest aktywowana w wątrobie - to ten efekt pierwszego przejścia, który najbardziej obciąża wątrobę.

Wklejam link do stanowiska ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na temat NR. Publikacja specjalistyczna, ale na drugiej stronie właśnie jak byk napisano, że sa niskie stężenia hormonów we krwi - o połowę mniej estradiolu i omija krażenie wątrobowo - jelitowe. No i dalej w tabelach szczegółowe wyniki badań.

http://ginekolpol.com/fulltxt.php?ICID=883759

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2012-08-01 o 20:13
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 20:49   #2800
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Zdziwiłaś mnie Weegirl tą opinią, bo mój hepatolog nie ma zastrzeżeń do NR, a absolutnie mi nie wolno brać tabsów. Bo zawartość tabletki jest aktywowana w wątrobie - to ten efekt pierwszego przejścia, który najbardziej obciąża wątrobę.

Wklejam link do stanowiska ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na temat NR. Publikacja specjalistyczna, ale na drugiej stronie właśnie jak byk napisano, że sa niskie stężenia hormonów we krwi - o połowę mniej estradiolu i omija krażenie wątrobowo - jelitowe. No i dalej w tabelach szczegółowe wyniki badań.

http://ginekolpol.com/fulltxt.php?ICID=883759
Muszę przyznać, że mnie uspokoiłaś Nie znalazłam tamtej publikacji, ale podejrzewam, że od czasu jej wypuszczenia wzrosła wiedza o wpływie NuvaRing na organizm W takim razie edytuję wcześniejszy post
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 20:54   #2801
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A proszę bardzo. Ciesze się że pomogłam. Ja niestety jestem przekleństwem dla większości lekarzy - świadomy pacjent, pyta o wszystko i zadaje pytania z kosmosu. Więc ten temat to musiałam sobie jakiś czas temu obcykać.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 07:02   #2802
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Tak, to moja pierwsza antykoncepcja. Nie mam doświadczenia, bo zaufałam ginekologowi że właśnie ta będzie "najbardziej odpowiednia".
To muszę Ciebie zmartwić, ale Twój organizm w ten sposób - przynajmniej na początku - reaguje na hormony. A ich jest i tak mniej przy krążku niż przy tabsach. Moim zdaniem gin dobrze dobrał dla Ciebie metodę anty. Ja żałuję, że jak zaczynałam przygodę z hormonami, to nie było jeszcze krążka.
Wiem, że trudno wytrzymać z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, ale trzeba (o ile nie ma objawów szczególnie niebezpiecznych - są opisane w ulotce) zacisnąć zęby i przeczekać te 3-4 miesiące, aż organizm się zaadoptuje.
Moim zdaniem popełniłaś błąd rezygnując tak szybko z NR. Przy tabsach nie będzie lepiej.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2012-08-02 o 07:05
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 07:32   #2803
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Cześć

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić..

Nosiłam jeden pierścień niepełne 3tygodnie bo czułam się z nim koszmarnie. Bóle głowy, nóg, ciągłe krwawienie, humory nie do zniesienia przeze mnie i mojego faceta. Wilczy apetyt. Jednak najbardziej za wyjęciem tego bubla przemówiły humory które psuły mój związek.
Dzisiaj wieczorem powinnam włożyć nowy.. ale nie zrobiłam tego, całkiem świadomie. Nie kupiłam nawet nowego.
Po prostu nie chcę go już używać. Dzwoniłam do ginekologa, najbliższa możliwa wizyta w sierpniu (chodzi o zmianę na tabsy), a prywatnie 80zł mnie po prostu nie stać. Faceta też mam w dołku finansowym.

Uspokójcie mnie i powiedzcie że ten miesiąc bez krążka nic nie popsuje że mogę przez ten miesiąc używać gumek a następny od nowych tabletek..
Jest to trochę skomplikowany problem, ale mam nadzieję że ten jeden miesiąc nie zrobi mi krzywdy, że nie muszę się bać o ciążę (chociaż seksu prawie 2tyg nie uprawiałam) ?

Ładnie proszę o pomoc
krązek ma mniejszą dawkę hormonów od tabletek (w wiekszosc).

A czemu ma cos popsuć miesiąc bez krażka. Zaczniesz tabletki i zobaczysz.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 11:54   #2804
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
To muszę Ciebie zmartwić, ale Twój organizm w ten sposób - przynajmniej na początku - reaguje na hormony. A ich jest i tak mniej przy krążku niż przy tabsach. Moim zdaniem gin dobrze dobrał dla Ciebie metodę anty. Ja żałuję, że jak zaczynałam przygodę z hormonami, to nie było jeszcze krążka.
Wiem, że trudno wytrzymać z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, ale trzeba (o ile nie ma objawów szczególnie niebezpiecznych - są opisane w ulotce) zacisnąć zęby i przeczekać te 3-4 miesiące, aż organizm się zaadoptuje.
Moim zdaniem popełniłaś błąd rezygnując tak szybko z NR. Przy tabsach nie będzie lepiej.
Zgadzam się. U mnie pierwszy miesiąc też był ciężki, przeczekałam i przy każdym kolejnym było już lepiej. Przy okazji wizyty u ginekologa wspomniałam o początkowych dolegliwościach, a on z uśmiechem stwierdził, że to hormony dały mi popalić i przypomniał mi, że NR ma dużo mniejszą zawartość hormonów niż np. tabletki i naprawdę mogło być gorzej.
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 15:50   #2805
jua1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 20
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Ja wczoraj zaczęłam używać Nuva Ring. Na razie czuję się normalnie, nie czuję go, nie wypada, jest komfortowy.

Dwa lata wcześniej brałam 3miesiące Cilest i miesiąc Midiane. Odstawiłam bo miałam dużo efektów ubocznych: zatrzymanie wody, zły humor a w samotności wręcz depresja, wypadanie włosów, pogorszenie cery (trądzik lecze do teraz), ciągłe bóle jajników o takiej sile że nie mogłam normalnie funkcjonować.

Mam nadzieje ze z Ringiem się to nie powtórzy
jua1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 20:15   #2806
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Dziewczyny, potrzebuję porady
Mam ewidentne zapalenie pęrzecha:/ jutro lekarz...myślę, a nawet liczę na furagin, ale u mnie raczej zawsze kończyło się antybiotykiem...i tu jest problem, w poniedziałek wieczorem włożyłam krążek po przerwie i wtedy też uprawiałam sex z TŻem, czy w pierwszym tygodniu stosowania antybiotyk już po 4/5 dniach od stosunku będzie bezpieczny? postaram się w razie czego poprosić lekarza o któryś z tych antybiotyków nie mających wpływu na krążek, ale nie wiem jak to będzie... jak myślicie? boję się, że jakieś szanse na ciążę będą...a z leczeniem chyba nie dam rady do poniedziałku wytrzymać...na pewno nie dam...nie znam tego lekarza więc też boję się tak do końca zaufać jego zapewnieniom...
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 20:21   #2807
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję porady
Mam ewidentne zapalenie pęrzecha:/ jutro lekarz...myślę, a nawet liczę na furagin, ale u mnie raczej zawsze kończyło się antybiotykiem...i tu jest problem, w poniedziałek wieczorem włożyłam krążek po przerwie i wtedy też uprawiałam sex z TŻem, czy w pierwszym tygodniu stosowania antybiotyk już po 4/5 dniach od stosunku będzie bezpieczny? postaram się w razie czego poprosić lekarza o któryś z tych antybiotyków nie mających wpływu na krążek, ale nie wiem jak to będzie... jak myślicie? boję się, że jakieś szanse na ciążę będą...a z leczeniem chyba nie dam rady do poniedziałku wytrzymać...na pewno nie dam...nie znam tego lekarza więc też boję się tak do końca zaufać jego zapewnieniom...
Wszelkie kuracje, podczas których dochodzi do obniżenia skuteczności antykoncepcji hormonalnej, nie działają wstecz. Znaczy to, że możesz się bezpiecznie kochać z chłopakiem do dnia poprzedzającego przyjmowanie leków obniżających skuteczność. Dodatkowe zabezpieczenie obowiązuje tylko w trakcie kuracji + tydzień po jej zakończeniu, NIGDY przed .
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 20:45   #2808
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Wszelkie kuracje, podczas których dochodzi do obniżenia skuteczności antykoncepcji hormonalnej, nie działają wstecz. Znaczy to, że możesz się bezpiecznie kochać z chłopakiem do dnia poprzedzającego przyjmowanie leków obniżających skuteczność. Dodatkowe zabezpieczenie obowiązuje tylko w trakcie kuracji + tydzień po jej zakończeniu, NIGDY przed .
A co z przeżywalnością plemników w drogach rodnych kobiety?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 21:30   #2809
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A co z przeżywalnością plemników w drogach rodnych kobiety?
Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej plemniki nie mają praktycznie żadnych szans na dłuższe (tzn. pow. 24 h) przeżycie w niepłodnym śluzie, nie mówiąc już o ich przedostaniu się do górnego odcinka macicy czy jajowodów (które - UWAGA! - nie wliczają się do dróg rodnych), gdzie mogą przeżyć do tygodnia (a przecież mamy jeszcze spowalniane ruchu rzęsek jajowodów i ograniczanie narastania błony śluzowej macicy, gdyby blokada owulacji zawiodła). Trzeba też wziąć pod uwagę, że odblokowywanie owulacji to proces, który nie następuje od tak sobie. Muszą zostać uruchomione kolejne ogniwa prowadzące do jajeczkowania, co "chwilę" zajmuje. Poza tym preparaty, które wymuszają dodatkowe zabezpieczenie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, w większości przypadków nie niwelują jej skuteczności całkowicie, lecz jedynie ją obniżają (o ile dobrze pamiętam - góra o kilka/kilkanaście %). Kolejna istotna rzecz: okres półtrwania w organizmie hormonów z tabletek czy innych metod antykoncepcji hormonalnej wynosi ok. 30 h, dana dawka jest natomiast dostarczana co 24 h, więc w pewnym sensie zostaje jakiś zapas hormonów "na zaś" (stąd m.in. dopuszczalne spóźnienie do 12 h bez szkody dla skuteczności), co właśnie sprawia, że do owulki nie dojdzie tak hop-siup. Jeśli powyższe informacje Cię nie przekonują, to weź pod uwagę, że nigdy nie można przewidzieć, iż zachorujemy i będziemy musiały przyjmować leki wpływające na skuteczność antykoncepcji, czego producenci tabsów także mają świadomość, więc gdyby zabezpieczanie się "do przodu" lub wcześniejszy celibat przed daną kuracją były konieczne, to na pewno byłaby o tym mowa w ulotce .

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2012-08-15 o 21:39 Powód: Dopiski.
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 21:56   #2810
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hmm no właśnie kiedyś też byłam przekonana, że jest tak jak mówisz, ale jak zaczęłam o tym myśleć to zaczęłam mieć wątpliwości:P

Krążek ma tylko 3h tolerancji, nie jak w przypadku tabletek 12. W ulotce znajduje się info, że w momencie kiedy znajdzie się poza pochwą dłużej niż 3h w pierwszym tygodniu stosowania skuteczność jest obniżona, i stosunki z tygodnia przed są niezabezpieczone, stąd moje wątpliwości...w sumie obniżenie albo zahamowanie jego działania przez antybiotyk jest równoznaczne z np. wypadnięciem i organizm nie widzi różnicy. Ale fakt faktem, gdyby plemniki miały przeżyć tyle dni to jakieś terminatory, chociaż jestem zdania, że jak ktoś nie chce dzieci to akurat jemu się trafią:P a ja ogólnie pechowa kobieta jestem:P no i owulacja w pierwszym tygodniu stosowania występuje chyba relatywnie szybko

Ogólnie nie chce mi się wierzyć, że ciąża jest w takim przypadku możliwa, ale jednak mam wątpliwości czy tak nie jest:P

Kiedyś jak brałam Cilest byłam dużo pewniejsza co do takich sytuacji, do krążka mam nie wiem czemu mniejsze zaufanie.

Edytowane przez milka1696
Czas edycji: 2012-08-15 o 22:01
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 22:37   #2811
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Hmm no właśnie kiedyś też byłam przekonana, że jest tak jak mówisz, ale jak zaczęłam o tym myśleć to zaczęłam mieć wątpliwości:P

Krążek ma tylko 3h tolerancji, nie jak w przypadku tabletek 12. W ulotce znajduje się info, że w momencie kiedy znajdzie się poza pochwą dłużej niż 3h w pierwszym tygodniu stosowania skuteczność jest obniżona, i stosunki z tygodnia przed są niezabezpieczone, stąd moje wątpliwości...w sumie obniżenie albo zahamowanie jego działania przez antybiotyk jest równoznaczne z np. wypadnięciem i organizm nie widzi różnicy. Ale fakt faktem, gdyby plemniki miały przeżyć tyle dni to jakieś terminatory, chociaż jestem zdania, że jak ktoś nie chce dzieci to akurat jemu się trafią:P a ja ogólnie pechowa kobieta jestem:P no i owulacja w pierwszym tygodniu stosowania występuje chyba relatywnie szybko

Ogólnie nie chce mi się wierzyć, że ciąża jest w takim przypadku możliwa, ale jednak mam wątpliwości czy tak nie jest:P

Kiedyś jak brałam Cilest byłam dużo pewniejsza co do takich sytuacji, do krążka mam nie wiem czemu mniejsze zaufanie.
Tak, w przypadku krążka odpada możliwość maksymalnie dwunastogodzinnego spóźnienia z racji tego, że mamy do czynienia z mniejszą dawką hormonów i dostarczaną w inny sposób niż w przypadku tabsów chociażby (w związku z tym innej długości może być też okres półtrwania hormonów w organizmie), reszta jednak wciąż jest aktualna . Oczywiście możesz sobie wkręcać różne scenariusze, ale podstawa to zdrowy rozsądek , no i ulotka. Twój komfort psychiczny jest najważniejszy, więc zrobisz jak zechcesz, aczkolwiek wcześniej udzielałam się na forum dotyczącym tylko i wyłącznie antykoncepcji, pisałam ludziom to samo, co piszę tu i nikt przeze mnie nie zaciążył (a wierz mi - mam świra na punkcie odpowiedzialności za to, co piszę innym - nawet obcym - ludziom i gdybym nie była pewna tego, co piszę, to nie narażałabym swoją niewiedzą kogoś na tak poważne konsekwencje jak niechciana ciąża!), choć zdaję sobie sprawę, że to żaden argument. Btw, przy najbliższej wizycie skonsultuj się w tej sprawie ze swoim ginem - zapewne powie Ci to samo: leki obniżające skuteczność nie działają wstecz . Tak czy siak plemniki ze stosunku, o którym pisałaś, nie są już żadnym zagrożeniem.

[Swoją drogą dobrze wnioskuję, że masz 16 lat (1696 - 16 = wiek, 96 = rocznik ?!)? Uwielbiam rozsądne i odpowiedzialne młode kobiety, a takich jak na lekarstwo teraz ...]
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-16, 09:36   #2812
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Chciałabym mieć ciągle 16 lat ale niestety lata lecą a ja mam już 24, chociaż faktycznie nick faktycznie może zmylić...:p Czasem mam wrażenie, że ciąży boję się bardziej niż jak miałam te 16 lat

Mam dziś wizytę u gina, bo mam wrażenie, że zapalenie pęcherza to nie jedyny problem, zresztą to chyba zaraził mnie TŻ, bo u niego też zaczyna się coś dziać a był 3 dni temu dziwnym trafem na basenie:/To nie jest moje pierwsze zapalenie spowodowane basenem
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-16, 10:34   #2813
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej plemniki nie mają praktycznie żadnych szans na dłuższe (tzn. pow. 24 h) przeżycie w niepłodnym śluzie, nie mówiąc już o ich przedostaniu się do górnego odcinka macicy czy jajowodów (które - UWAGA! - nie wliczają się do dróg rodnych), gdzie mogą przeżyć do tygodnia (a przecież mamy jeszcze spowalniane ruchu rzęsek jajowodów i ograniczanie narastania błony śluzowej macicy, gdyby blokada owulacji zawiodła). Trzeba też wziąć pod uwagę, że odblokowywanie owulacji to proces, który nie następuje od tak sobie. Muszą zostać uruchomione kolejne ogniwa prowadzące do jajeczkowania, co "chwilę" zajmuje.
Niby tak, a z drugiej strony bywają takie przypadki... Choć przyznam ze za czasów stosowania anty.hormonalnej zdarzało mi się brać antybiotyk i nie zabezpieczać się dodatkowo - w ciążę nie zaszłam
Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Poza tym preparaty, które wymuszają dodatkowe zabezpieczenie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, w większości przypadków nie niwelują jej skuteczności całkowicie, lecz jedynie ją obniżają (o ile dobrze pamiętam - góra o kilka/kilkanaście %). Kolejna istotna rzecz: okres półtrwania w organizmie hormonów z tabletek czy innych metod antykoncepcji hormonalnej wynosi ok. 30 h, dana dawka jest natomiast dostarczana co 24 h, więc w pewnym sensie zostaje jakiś zapas hormonów "na zaś" (stąd m.in. dopuszczalne spóźnienie do 12 h bez szkody dla skuteczności), co właśnie sprawia, że do owulki nie dojdzie tak hop-siup. Jeśli powyższe informacje Cię nie przekonują, to weź pod uwagę, że nigdy nie można przewidzieć, iż zachorujemy i będziemy musiały przyjmować leki wpływające na skuteczność antykoncepcji, czego producenci tabsów także mają świadomość, więc gdyby zabezpieczanie się "do przodu" lub wcześniejszy celibat przed daną kuracją były konieczne, to na pewno byłaby o tym mowa w ulotce .
Jak akurat antykoncepcji hormonalnej nie stosuję więc nie masz mnie co przekonywać Pytałam z ciekawości.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 11:10   #2814
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Mam problem.
11 sierpnia skonczylo mi sie krwawienie z odstawienia. Wczoraj po ponad 3 tyg. przerwie kochalam sie wieczorem z tz. Dzisiaj rano podczas toalety zobaczylam krew, bylo jej dosyc duzo. Jakbym miała normalny okres. Podejrzewam też, że mogę mieć infekcję (dlatego dodatkowo użyliśmy prezerwatywy), gdyż biorę antybiotyk po zabiegu i czuję w miejscu intymnym pieczenie i dyskomfort (dlatego profilatktycznie stosuje probiotyk i maść).
Z czego to może być? Wina krążka? Dodam, że stosuję go od maja.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 11:53   #2815
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Mam problem.
11 sierpnia skonczylo mi sie krwawienie z odstawienia. Wczoraj po ponad 3 tyg. przerwie kochalam sie wieczorem z tz. Dzisiaj rano podczas toalety zobaczylam krew, bylo jej dosyc duzo. Jakbym miała normalny okres. Podejrzewam też, że mogę mieć infekcję (dlatego dodatkowo użyliśmy prezerwatywy), gdyż biorę antybiotyk po zabiegu i czuję w miejscu intymnym pieczenie i dyskomfort (dlatego profilatktycznie stosuje probiotyk i maść).
Z czego to może być? Wina krążka? Dodam, że stosuję go od maja.
Prawdopodobnie wina antybiotyku (osłabienie działania) lub tak jak mówisz jakaś infekcja.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 14:21   #2816
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie wina antybiotyku (osłabienie działania) lub tak jak mówisz jakaś infekcja.
Tylko, że biorę Taromentin (Amoxicillinum + Acidum Clavulanicum).
A w ulotce krążka piszą, że te antybiotyki z amoksycylina nie osłabiają działania

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

A jednak doczytałam, że może osłabiac działanie doustnych anty, wiec pewnie i krążka Dobrze, że uzyliśmy tej gumki dodatkowo


Frutti, dziękuję za podpowiedź
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:43   #2817
kasiczka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Czesc dziewczyny. Przechodzę na ten krążek z tabletek yasminelle po których miałam strszne zmainy nastrojów i depresję. Tylko mam problem z doliczeniem sie dni w których wyciągam krązek i dnia w którym muszę go ponownie założyć.mam nadzieje, że jakaś życzliwa duszyczka mi pomoże i nie zaśmiece wątku
Dziś ok 21 rozpoczynam stosowanie i wyciągam go po 21 dniach czyli w poniedziałek za 21 dni. Potem robie 7 dniową przerwe i zaczynam liczyć od dnia wyjęcia tą przerwe(czyli od pn. czy od następnego dnia?) i kolejny krążek wkładam w poniedziałek? czy może w inny dzień? Proszę rozpiszcie mi to bo ja z tego stresu już mam mętlik w głowie i chyba coś już motam. No i mam nadzieje,że ta metoda antykoncepcji nie wprowadzi aż tak emocjonalnego zamętu w moim ogranizmie
kasiczka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 20:22   #2818
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez kasiczka17 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Przechodzę na ten krążek z tabletek yasminelle po których miałam strszne zmainy nastrojów i depresję. Tylko mam problem z doliczeniem sie dni w których wyciągam krązek i dnia w którym muszę go ponownie założyć.mam nadzieje, że jakaś życzliwa duszyczka mi pomoże i nie zaśmiece wątku
Dziś ok 21 rozpoczynam stosowanie i wyciągam go po 21 dniach czyli w poniedziałek za 21 dni. Potem robie 7 dniową przerwe i zaczynam liczyć od dnia wyjęcia tą przerwe(czyli od pn. czy od następnego dnia?) i kolejny krążek wkładam w poniedziałek? czy może w inny dzień? Proszę rozpiszcie mi to bo ja z tego stresu już mam mętlik w głowie i chyba coś już motam. No i mam nadzieje,że ta metoda antykoncepcji nie wprowadzi aż tak emocjonalnego zamętu w moim ogranizmie
skoro brałaś yasminelle, to nie powinnaś mieć problemów z krążkiem, bo to działa tak samo.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 20:36   #2819
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez kasiczka17 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Przechodzę na ten krążek z tabletek yasminelle po których miałam strszne zmainy nastrojów i depresję. Tylko mam problem z doliczeniem sie dni w których wyciągam krązek i dnia w którym muszę go ponownie założyć.mam nadzieje, że jakaś życzliwa duszyczka mi pomoże i nie zaśmiece wątku
Dziś ok 21 rozpoczynam stosowanie i wyciągam go po 21 dniach czyli w poniedziałek za 21 dni. Potem robie 7 dniową przerwe i zaczynam liczyć od dnia wyjęcia tą przerwe(czyli od pn. czy od następnego dnia?) i kolejny krążek wkładam w poniedziałek? czy może w inny dzień? Proszę rozpiszcie mi to bo ja z tego stresu już mam mętlik w głowie i chyba coś już motam. No i mam nadzieje,że ta metoda antykoncepcji nie wprowadzi aż tak emocjonalnego zamętu w moim ogranizmie
na tej stronie wątku była dyskusja na ten temat więc mozesz poczytac
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post17783423
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 07:31   #2820
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Krążek Nuva Ring - opinie, sugestie, wady i zalety

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Tylko, że biorę Taromentin (Amoxicillinum + Acidum Clavulanicum).
A w ulotce krążka piszą, że te antybiotyki z amoksycylina nie osłabiają działania
A jednak doczytałam, że może osłabiac działanie doustnych anty, wiec pewnie i krążka Dobrze, że uzyliśmy tej gumki dodatkowo
A gdzie doczytałaś, że jednak osłabia?
Bo ja bym kierowała się tym, co piszą w ulotce NR - że akurat amoksycylina tej antykoncepcji nie osłabia. Zresztą brałam kilka m-cy temu antybiotyk właśnie z amoksycyliną i kierując się ulotką nie zabezpieczałam się dodatkowo. Choć pewnie zawsze lepiej "chuchać na zimne"...

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiczka17 Pokaż wiadomość
C
Dziś ok 21 rozpoczynam stosowanie i wyciągam go po 21 dniach czyli w poniedziałek za 21 dni. Potem robie 7 dniową przerwe i zaczynam liczyć od dnia wyjęcia tą przerwe(czyli od pn. czy od następnego dnia?) i kolejny krążek wkładam w poniedziałek? czy może w inny dzień? Proszę rozpiszcie mi to bo ja z tego stresu już mam mętlik w głowie i chyba coś już motam. No i mam nadzieje,że ta metoda antykoncepcji nie wprowadzi aż tak emocjonalnego zamętu w moim ogranizmie
Zapamiętaj, że zawsze wyciągasz i wkładasz w ten sam dzień tygodnia.
Wkładasz zawsze w poniedziałek, wyciągasz po 3 tygodniach zawsze w poniedziałek, po 7 dniach wkładasz nowy krążek zawsze w poniedziałek.
Wkładaj i wyciągaj najlepiej o tej samej porze - tolerancja w przypadku krążka jest krótsza niż w przypadku tabsów - wynosi 3 h (tabsy 12 h)

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
skoro brałaś yasminelle, to nie powinnaś mieć problemów z krążkiem, bo to działa tak samo.
Ale właśnie kasiczka17 z Yasminelle miała problemy, więc jeśli piszesz, że działa tak samo, to znaczy że właśnie może mieć problemy...

Od siebie napiszę, że skoro krążek ma niższą zawartość hormonów niż tabsy to jest duża szansa, że nie będzie dokuczliwych skutków ubocznych. Zawsze warto spróbować...
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.