Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 12:02   #3121
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
Nie ma co dyskutować! Jednak wiele kobiet z tego powodu rezygnuje z krążka więc problem jest.
bo się nasłuchały plotek
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:06   #3122
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
bo się nasłuchały plotek
plotkami to mogą kierować się zanim zaczną stosować krążek. ale wiele kobiet w trakcie jego stosowania odczuwa dyskomfort, obcieranie itd... i to nie jest nic dziwnego wcale, niektóre kobiety mają taką budowę
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:09   #3123
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
plotkami to mogą kierować się zanim zaczną stosować krążek. ale wiele kobiet w trakcie jego stosowania odczuwa dyskomfort, obcieranie itd... i to nie jest nic dziwnego wcale, niektóre kobiety mają taką budowę
ale brak komfortu to nie od razu odleżyny
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:17   #3124
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

to początek. do tego nieprzyjemne obcieranie które powoduje mikro uszkodzenia ścianek, mikro ranki... dlaczego twierdzisz ze to niemożliwe skoro wiele kobiet zwracało się do lekarzy już z takimi problemami? w tym przypadku ktoś użył słowa odleżyny w nieco innym znaczeniu , moze trochę nietrafnie, ale te kobiety które miały poważne komplikacje przy używaniu krążka wiedza o co chodzi i jak bolesne to moze być.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:21   #3125
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
to początek. do tego nieprzyjemne obcieranie które powoduje mikro uszkodzenia ścianek, mikro ranki... dlaczego twierdzisz ze to niemożliwe skoro wiele kobiet zwracało się do lekarzy już z takimi problemami? w tym przypadku ktoś użył słowa odleżyny w nieco innym znaczeniu , moze trochę nietrafnie, ale te kobiety które miały poważne komplikacje przy używaniu krążka wiedza o co chodzi i jak bolesne to moze być.
z tym, że jak Cię uwiera itd itd itp to pozbywasz się tego...
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:26   #3126
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
z tym, że jak Cię uwiera itd itd itp to pozbywasz się tego...
nie wszyscy od razu tak robią skoro tyle kobiet jednak spotyka się z tym problemem. tak jak z tabletkami- na początku myślą że przejdzie no a tak łatwo o problem. czasem wystarczy kilka dni.

już nie dyskutuję, bo to indywidualna sprawa.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 11:47   #3127
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
przecież pochwa jest 'elastyczna', a seks czy ćwiczenie mięśni kegla cały czas gdzieś tam wydaje mi się ten krążek przesuwają więc jak tu mówić o odleżynach ?
Krążek nosi się non stop przez 3 tygodnie. Nawet b.częsty seks i związane z nim przesuwanie krążka może nie wystarczyć, gdy jest się wrażliwym, ma się - jak to ujął mój lekarz neurolog - skłonność do przeczulicy. To tak jak jedna osoba unieruchomiona w łóżku nabawia się odleżyn, a druga nie. On to nazwał "odleżynami", można to nazwać bolesnymi otarciami czy ranami. "Jak zwał tak zwał", ale lepiej nie lekceważyć takich dolegliwości i cieszyć się jeśli nas nie dotyczą.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 21:04   #3128
neserere
Raczkowanie
 
Avatar neserere
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Na kanapie
Wiadomości: 71
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny potrzebuje rady !
Dzisiaj bylam u lekarza i wykupilam pierscien NuvaRing, ale kurcze zapomnialam o cos spytac. A mianowicie: biore tabletki anty od jakis dwoch lat (pisze bo to moze ma znaczenie?) dzisiaj wypada czwarta tabletka z blistru, ale zamiast niej wlozylam ringa. Czy musze sie dodatkowo zabezpieczac przez jakis czas czy pierscien zadziala od razu?
Z gory dziekuje za odpowiedz
__________________


Hop hop

neserere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 07:49   #3129
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez neserere Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje rady !
Dzisiaj bylam u lekarza i wykupilam pierscien NuvaRing, ale kurcze zapomnialam o cos spytac. A mianowicie: biore tabletki anty od jakis dwoch lat (pisze bo to moze ma znaczenie?) dzisiaj wypada czwarta tabletka z blistru, ale zamiast niej wlozylam ringa. Czy musze sie dodatkowo zabezpieczac przez jakis czas czy pierscien zadziala od razu?
Z gory dziekuje za odpowiedz
W ulotce (str. 15-16) jest opisane jak przejść z tabletek na NR. Jeśli stosowało się tabsy prawidłowo, to można odstawić je w dowolnym dniu i włożyć ringa. Tylko przy zmianie z miniatbletki jest napisane, aby się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni.
Przyznam, że nie przyszłoby mi do głowy aby tak nagle odstawić tabletki w którymś dniu i włożyć ringa. Bałabym się, że sobie namieszam w cyklu.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 17:58   #3130
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Macie tkliwe piersi?
Pomijam, że odkąd stosuje ring (1,5roku) to mi się one o rozmiar zwiększyły, ale od dłuższego czasu są tkliwe, gdzies 7 dni przed wyciągnięciem krążka, zaczynają mnie boleć, nawet tak, że jak wstaje rano to je czuje gdy się prostują, lub jak po dniu ściągam stanik to mnie bola, potem pozostaje tylko dyskomfort.

Miałam robione usg takie kontrolne i nic nie wykazało.

Hmm może za dużo wody we mnie jest.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 11:56   #3131
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
Macie tkliwe piersi?
Pomijam, że odkąd stosuje ring (1,5roku) to mi się one o rozmiar zwiększyły, ale od dłuższego czasu są tkliwe, gdzies 7 dni przed wyciągnięciem krążka, zaczynają mnie boleć, nawet tak, że jak wstaje rano to je czuje gdy się prostują, lub jak po dniu ściągam stanik to mnie bola, potem pozostaje tylko dyskomfort.

Miałam robione usg takie kontrolne i nic nie wykazało.

Hmm może za dużo wody we mnie jest.
Ja stosuję nuva ring od jakiś 6 miesięcy i (niestety) nie powiększyły mi się piersi . A co do ich "tkliwości' to nie zauważyłam żadnych zmian. Tak jak było wcześniej tak jest.
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 08:10   #3132
madziszka
Raczkowanie
 
Avatar madziszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 57
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
Macie tkliwe piersi?
Pomijam, że odkąd stosuje ring (1,5roku) to mi się one o rozmiar zwiększyły, ale od dłuższego czasu są tkliwe, gdzies 7 dni przed wyciągnięciem krążka, zaczynają mnie boleć, nawet tak, że jak wstaje rano to je czuje gdy się prostują, lub jak po dniu ściągam stanik to mnie bola, potem pozostaje tylko dyskomfort.

Miałam robione usg takie kontrolne i nic nie wykazało.

Hmm może za dużo wody we mnie jest.
Ja jestem dopiero na 5tym NR, ale od samego początku też mam tkliwe piersi. Nie cały czas, ale gdzies tak 10 dni przed okresem zaczynają się robić takie jak opisywałaś, nie przeszkadza mi to jakoś bardzo a i piersi tez mam raczej zdrowe.. może mi to jeszcze minie, ale nie zamierzam rezygnować przez to z NR, bo nie jest to dla mnie jakoś bardzo uciążliwe, natomiast jeśli Tobie to sprawia duży dyskomfort to pewnie będziesz musiała zmienić antykoncepcje
madziszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:27   #3133
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy po 3 tygodniach mogę zmienić na nowe i nie czekać na miesiączkę ? Czy nie pojawi się krwawienie ? Jak to wpłynie na @@
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:44   #3134
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Czy po 3 tygodniach mogę zmienić na nowe i nie czekać na miesiączkę ? Czy nie pojawi się krwawienie ? Jak to wpłynie na @@
to wszystko jest w ulotce:

(...) zakładając nowy pierścień bezpośrednio po usunięciu poprzedniego, bez okresu przerwy w jego stosowaniu. Nowy pierścień można stosować nie dłużej niż przez 3 tygodnie. W czasie stosowania nowego pierścienia może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 21:25   #3135
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
to wszystko jest w ulotce:

(...) zakładając nowy pierścień bezpośrednio po usunięciu poprzedniego, bez okresu przerwy w jego stosowaniu. Nowy pierścień można stosować nie dłużej niż przez 3 tygodnie. W czasie stosowania nowego pierścienia może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe.
dziękuję i przepaszam
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 15:40   #3136
hashii
Raczkowanie
 
Avatar hashii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 160
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czesc, dziewczyny!

Uzywam krazka od czerwca, polecila mi go moja znajoma z pracy, ktora przeszla z tabletek na NR. Jednak dla niej nie pasowal, skarzyla sie na obfite uplawy. Dla mnie jest rewelacja. Jest to moj pierwszy srodek antykoncepcyjny, nie chcialam brac tabletek. Po pierwszym krazku mialam stan zapalny, cos mi wyskoczylo, piersi caly czas byly nabrzmiale, ale juz po drugim krazku wszystko jest super. Nawiekszy plus to dla mnie to, ze przestalam miewac migreny!!! <3 Jedynie dopadaja mnie bole glowy w przerwie miedzy krazkami. I fakt, ze zrzucilam 3 kg i waga mi stoi to cieszy W razie pytan jestem do dyspozycji. Pozdrawiam.
__________________
its better to try and fail than to not try at all
hashii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 17:59   #3137
dagadulka
Przyczajenie
 
Avatar dagadulka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej! Jestem tu nowa i zastanawiam się nad krążkiem. Cóż zastanawia mnie jedynie fakt, bo tego nigdzie znaleźć nie mogę na internetach, czy jest tak jak przy przyjmowaniu tabletek. Tabletki jak się przyjmuje to dopiero po miesiącu zażywania można współżyć, zaś JAK JEST PRZY KRĄŻKU? Tak samo?;>
__________________
I love me
dagadulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 18:04   #3138
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dagadulka Pokaż wiadomość
Hej! Jestem tu nowa i zastanawiam się nad krążkiem. Cóż zastanawia mnie jedynie fakt, bo tego nigdzie znaleźć nie mogę na internetach, czy jest tak jak przy przyjmowaniu tabletek. Tabletki jak się przyjmuje to dopiero po miesiącu zażywania można współżyć, zaś JAK JEST PRZY KRĄŻKU? Tak samo?;>
gdzie znalazłaś taką bzdurę?! bo na pewno nie w ulotce, gdzie jest napisane że tabletki działają od 1. tabletki chyba że zażyło się ja między 2 a 5 d.c. to wtedy trzeba tydzień odczekać lub dodatkowo się zabezpieczać.

nie szukaj na internecie, tylko W ULOTKACH! w internecie jest ulotka Nuva, zajrzyj tam.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 18:56   #3139
dagadulka
Przyczajenie
 
Avatar dagadulka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
gdzie znalazłaś taką bzdurę?! bo na pewno nie w ulotce, gdzie jest napisane że tabletki działają od 1. tabletki chyba że zażyło się ja między 2 a 5 d.c. to wtedy trzeba tydzień odczekać lub dodatkowo się zabezpieczać.

nie szukaj na internecie, tylko W ULOTKACH! w internecie jest ulotka Nuva, zajrzyj tam.
Chodziło mi głównie o to, że można bezpiecznie współżyć bez obaw zajścia w ciążę. Powiedział mi to ginekolog... Ale był taki super, że odstawiłam je, bo okres mi się spóźniał... A to dlatego, że nie zażyłam jej w pierwszym dniu miesiączki tylko obojętnie kiedy. A później nie miałam okresu... Cóż nie wiedziałam o co chodzi i się przestraszyłam dlatego skończyłam opakowanie i już jest w normie. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy nie zajdę w ciążę przy krótkim stosowaniu hormonów. Mój facet przyjeżdża z Anglii ok 20 stycznia i nie chcemy z prezerwatywą, dlatego pomyślałam o tych pierścieniach Ale skoro mówisz tak to może być możliwe jak mówisz. No nic zapytam jeszcze lekarza dla 100% świadomości Dziękuję za odpowiedź ^^
__________________
I love me
dagadulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 19:01   #3140
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dagadulka Pokaż wiadomość
Chodziło mi głównie o to, że można bezpiecznie współżyć bez obaw zajścia w ciążę. Powiedział mi to ginekolog... Ale był taki super, że odstawiłam je, bo okres mi się spóźniał... A to dlatego, że nie zażyłam jej w pierwszym dniu miesiączki tylko obojętnie kiedy. A później nie miałam okresu... Cóż nie wiedziałam o co chodzi i się przestraszyłam dlatego skończyłam opakowanie i już jest w normie. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy nie zajdę w ciążę przy krótkim stosowaniu hormonów. Mój facet przyjeżdża z Anglii ok 20 stycznia i nie chcemy z prezerwatywą, dlatego pomyślałam o tych pierścieniach Ale skoro mówisz tak to może być możliwe jak mówisz. No nic zapytam jeszcze lekarza dla 100% świadomości Dziękuję za odpowiedź ^^
wiem o co Ci chodziło. i tak jak mówię- to jest w ulotce. jak czasem czytam co ludziom lekarze mowią to rece opadają, naprawdę (były tu rożne dziewczyny które gdyby zastosowały się do rad lekarza to byłyby w ciązy, bo lekarz wazniejszy niz ulotka... nie! ulotka podstawowe informacje zawiera ulotka i to do niej się stosujesz- zawsze!!!) gdybys zajrzała do niej to byś wiedziała że tabletkę nalezy wziąć pierwszego dnia cyklu... dziwi mnie że nie przeczytałaś ulotki. przez to więcej biedy sobie narobiłaś niż to warte...no ale to nie watek o tabletkach, mniejsza już o to.

pamiętaj- zawsze stosujesz się do ulotki!

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2012-12-03 o 19:03
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:34   #3141
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Półtoragodzinne opóźnienie włożenia krążka po przerwie nie zmniejsza jego skuteczności antykoncepcyjnej, prawda? Dobrze rozumiem, że to mniej niż 3 godziny, więc nie ma żadnego znaczenia?
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:38   #3142
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Półtoragodzinne opóźnienie włożenia krążka po przerwie nie zmniejsza jego skuteczności antykoncepcyjnej, prawda? Dobrze rozumiem, że to mniej niż 3 godziny, więc nie ma żadnego znaczenia?
dobrze rozumiesz dopiero po 3 godz. antykoncepcja może być zachwiana.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 21:31   #3143
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
dobrze rozumiesz dopiero po 3 godz. antykoncepcja może być zachwiana.
zasiedziałam się na wizażu i całkiem zapomniałam, że o 19 miałam włożyć wolałam się upewnić, dzięki za odpowiedź

ogólnie rzecz biorąc, właśnie użytkuję czwarty krążek i na razie sobie chwalę. wiadomo, na każdego działa inaczej, ale ja działanie uboczne już chyba mam za sobą, no może pomijając płaczliwość, ale to w sumie mam od zawsze
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 17:29   #3144
madziszka
Raczkowanie
 
Avatar madziszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 57
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

hej doradźcie! jestem w trakcie 5go NR i w dalszym ciągu mam delikatne bóle podbrzusza, prawie codziennie i trwają one dosłownie pare sekund, nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, po prostu zastanawiam się czy to minie? i czy to może oznaczać, że powinnam zmienić antykoncepcję?
madziszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 06:17   #3145
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Moje doswiadczenie z nuva ring:

Nie chcialam tabletek, mialam przykre doswiadczenia, uslyszalam o nuva ring. Poszlam do lekarza, lekarka bardzo chwalila wiec kupilam (DROGIIII :P ) stosowalam tylko jeden miesiac:
Bol głowy nie do zniesienia.
Suchość, suchość....
Brak libido....
Ponadto mialam dyskomfort, ze to nie jest na swoim miejscu i mi wypadnie...
To nie dla mnie niestety!
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 21:13   #3146
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Niestety pierwsze pozytywne emocje opadły. Mając krążek w sobie mam wrażenie, ze ciągle chce mi się siku. Nie jestem w stanie przespać nocy (wstaję po 2 razy). Bez krązka nie ma tego problemu. Dodatkowo przy tym nacisku na pęcherz trochę pobolewa.
Pojawiają sie problemy z twarza i wypryskami. Tabletki zaczęłam stosować lasnie dlatego, ze leki na trądzik nie pomagały. Mialam spokoj, a teraz znow cxos wyskakuje. Może ma to związek z pora roku (mam nadzieję).
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 10:31   #3147
malaOlaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 330
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witajcie

Można się przyłączyć? Ginekolog zapisał mi NR. Jeszcze nie wykupiłam, bo mam straszne obawy... Od 8 lat stosuje tabletki, co niestety skończyło się mega suchością, libido na poziomie minusowym i tragicznymi bólami głowy w czasie 7dniowej przerwy (które trwaja przez całe 7 dni!)
Czytam i czytam o tym NR, ale obawiam się, że będzie albo wypadał, albo wpadnie za głęboko przy współżyciu i nie bede mogla go wyciagnąć-z góry przepraszam jesli plotę głupoty mam tez klopotliwa cere-co jakis czas mnie nachodza jakies okropne wypryski i trzymaja sie dluzszy czas...

Boje sie zajscia w ciaze, poniewaz razem z mężem podjelismy juz dawno decyzje ze dzieci nie chcemy miec.
Mam nadcisnienie (i tu ginekolog stwierdzil ze NR bedzie lepiej na mnie dzialal niz tabletki) i nadzerke (ale dowiedzialam sie od niego ze nadzerka nie przeszkadza przy stosowaniu NR).

Zostało mi jeszcze jedno opakowanie tabletek i gdy je skończe mam założyć w trzeci dzień krwawienia z odstawienia krazek.
Lekarz przepisal mi od razu 2 krazki, jak myslicie czy wykupic je? Nie chce wyrzucic kasy w bloto jesli okaze sie ze zle sie z nim czuje, przeszkadza mi albo cos? Czy jednak zastosowac te 2 krazki? Jednak przy tabletkach tez zalecaja min 3 opakowanie zeby sie przyzwyczaic.

Z gory dziekuje za opinie

Pozdrawiam wszystkie Władczynie Pierścienia
__________________
29.06.2012 ŻONKA

Edytowane przez malaOlaa
Czas edycji: 2012-12-10 o 10:34
malaOlaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 12:41   #3148
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wykup oba, bo przecież organizm potrzebuje ok. 3 miesięcy żeby się przyzwyczaić i żebyś mogła zobaczyć, czy dana metoda Ci służy. Hormony to hormony
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 13:36   #3149
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jestem pawie dobę po pierwszej aplikacji... mam wrażenie jakby zaczęły swędzieć mnie sutki okolice intymne
__________________

Edytowane przez effulla
Czas edycji: 2012-12-11 o 03:28
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 07:20   #3150
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malaOlaa Pokaż wiadomość
Od 8 lat stosuje tabletki, co niestety skończyło się mega suchością, libido na poziomie minusowym i tragicznymi bólami głowy w czasie 7dniowej przerwy (które trwaja przez całe 7 dni!)
Czytam i czytam o tym NR, ale obawiam się, że będzie albo wypadał, albo wpadnie za głęboko przy współżyciu i nie bede mogla go wyciagnąć-z góry przepraszam jesli plotę głupoty mam tez klopotliwa cere-co jakis czas mnie nachodza jakies okropne wypryski i trzymaja sie dluzszy czas...
Mam nadcisnienie (i tu ginekolog stwierdzil ze NR bedzie lepiej na mnie dzialal niz tabletki) i nadzerke (ale dowiedzialam sie od niego ze nadzerka nie przeszkadza przy stosowaniu NR).
Zostało mi jeszcze jedno opakowanie tabletek i gdy je skończe mam założyć w trzeci dzień krwawienia z odstawienia krazek.
Lekarz przepisal mi od razu 2 krazki, jak myslicie czy wykupic je? Nie chce wyrzucic kasy w bloto jesli okaze sie ze zle sie z nim czuje, przeszkadza mi albo cos? Czy jednak zastosowac te 2 krazki? Jednak przy tabletkach tez zalecaja min 3 opakowanie zeby sie przyzwyczaic.
1) mi pól roku zajęło mentalne przestawienie się z tabsów na krążek. Nie żałuję.
2) moje oczekiwania w zakresie obniżonego przez tabsy libido nie sprawdziły się, ale nawilżenie bardzo się poprawiło
3) NR nigdy mi nie wypadł, ani nie wpadł za głęboko.
4) jeśli chodzi o cerę, to zauważyłam (na podstawie śledzenia forum), że problemy z cerą przy NR mają kobiety, które "z natury" miały piękną, niekłopotliwą cerę. Ja od zawsze mam małe problemy z cerą, przy krążku nie jest ani lepiej ani gorzej.
5) zauważyłam, że przy NR nieznacznie zwiększyło mi się ciśnienie.
6) moim zdaniem powinnaś wykupić te 2 krążki, właściwie to 3. Jeśli bierzesz tabsy, to nie sądzę, abyś przy NR dostała jakiś objawów niebezpiecznych dla zdrowia, przy których musiałabyś natychmiast odstawić NR i pieniądze poszłyby na marne.
8) pytanie: czy stosujesz tampony ?
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.