Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 13:12   #3211
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ja mam zatrzymanie wody, tak zauważyłam że co 2 krążek, strasznie mnie to denerwuje, i tak się zaczyna około 10dni przed wyciągnięciem krążka.

a co do libido to nie stosowałam nigdy tabletek od 2 lat mam NR i tak mogę stwierdzić, że tak ze 30% to mi spadlo, no chyba, że to kwestia zimy

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość

Mogę tylko na swoim przykładzie napisać, że moje ciśnienie lekko podwyższyło się, i mam wrażenie, że bardziej przy NR niż tabsach, ale może tutaj działa łączny efekt (czyli 4 lata tabsów + 2 lata NR), może teraz częściej mierzę ciśnienie i to widzę. A częściej mierzę ciśnienie, gdyż częściej odczuwam dokuczliwy ból głowy przy zmianie pogody. Przez wiele lat miałam podręcznikowe 120/70, teraz nie mniej niż 120/80. Mój tata choruje na nadciśnienie.
hmm no przecież to ciśnienie jest książkowe
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:18   #3212
ecencia
Raczkowanie
 
Avatar ecencia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny!
Postanowiłam podzielić się z wami moimi doświadczeniami z NR. Stosowałam go ponad 3,5 roku bez odstawiania i właśnie stwierdziłam, że czas na przerwę. Kiedyś brałam Mercilon wiec mam porównanie do tabletek. Zasadniczo największym plusem NR w moim przypadku było to że nie ma problemu z codziennym połykaniem jak w przypadku tabletek i ominiecie przewodu pokarmowego. Mam chorobę lokomocyjną i wrażliwy żołądek wiec każde wymioty skutkowały stresem co do tabletki w tym przypadku NR to rewelacja. U mnie NR nie wypadał, nie przeszkadzał ale niestety były pewne skutki uboczne. Co najmniej raz na pól roku pojawiały się u mnie infekcje grzybicze lub bakteryjne mimo dbania o higienę. Ginekolog już przy pierwszej infekcji radził mi aby zmienić metodę antykoncepcji bo to wina NR. Ja długo nie chciałam zrezygnować. Niestety powtarzające sie dolegliwości skłoniły mnie wreszcie do odstwienia. Co do innych dolegliwości to miewałam silne bóle głowy w czasie tygodniowej przerwy. Libido na szczęście bardzo mi nie spadło. Dla mnie NR był by idealny gdyby nie te infekcje.
ecencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 11:45   #3213
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
hmm no przecież to ciśnienie jest książkowe
Tak ? Nie znam się na tym, sugeruję się tym iż słyszałam i czytałam, że w moim wieku powinnam mieć na /70, ciśnienie na /80, /90 jest trochę za wysokie ( a wzrosło przy NR, więc jakaś tendencja wzrostowa jest). Ale jak mieści się w ramach "książkowego" to ok

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez ecencia Pokaż wiadomość
U mnie NR nie wypadał, nie przeszkadzał ale niestety były pewne skutki uboczne. Co najmniej raz na pól roku pojawiały się u mnie infekcje grzybicze lub bakteryjne mimo dbania o higienę. Ginekolog już przy pierwszej infekcji radził mi aby zmienić metodę antykoncepcji bo to wina NR. Ja długo nie chciałam zrezygnować. Niestety powtarzające sie dolegliwości skłoniły mnie wreszcie do odstwienia. Co do innych dolegliwości to miewałam silne bóle głowy w czasie tygodniowej przerwy. Libido na szczęście bardzo mi nie spadło. Dla mnie NR był by idealny gdyby nie te infekcje.
To naprawdę współczuję, jeśli to był jedyny minus tej metody, bo niby jedyny, ale jednak znaczący. U mnie przy NR jest właśnie mniej infekcji. A jaką metodę teraz stosujesz?
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 16:07   #3214
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Trochę ponad rok temu pojawiło sie u mnie nadciśnienie. Lekarz rodzinny jak i ginekolog twierdzili, zeo to nie ma związku z tabletkami. Dla mnie pierwsza myśl jak się dowiedzialam to odstawić tabletki (brałam akurat yasmin, na tabletkach od ok 8 lat). Potem zmieniłam ginekologa i ta pani stwierdziła ze abslolutnie najlepiej odstawić. A jesli nie to nie tabletki tylką krążek, ewentualnie plastry. I tak 6 krążek prawie za mną. Ciśnienie reguluję tabletkami.
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 20:34   #3215
ecencia
Raczkowanie
 
Avatar ecencia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Teraz stosuje prezerwatywy bo tragedii nie będzie gdybym zaszla. W kwietniu biore slub.
ecencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:39   #3216
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Tak ? Nie znam się na tym, sugeruję się tym iż słyszałam i czytałam, że w moim wieku powinnam mieć na /70, ciśnienie na /80, /90 jest trochę za wysokie ( a wzrosło przy NR, więc jakaś tendencja wzrostowa jest). Ale jak mieści się w ramach "książkowego" to ok

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------



To naprawdę współczuję, jeśli to był jedyny minus tej metody, bo niby jedyny, ale jednak znaczący. U mnie przy NR jest właśnie mniej infekcji. A jaką metodę teraz stosujesz?
a co Ty masz za wiek, ani dzieckiem, ani niemowlęciem nie jesteś chyba, także jako osoba dorosła powinnaś mieć do 139 i do 89.
Nadciśnienie jest jak pierwsze przekracza 140 albo drugie 90
Ale od 180 (pierwsze) albo 100 (drugie) to poważnie wtedy się robi.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ecencia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Postanowiłam podzielić się z wami moimi doświadczeniami z NR. Stosowałam go ponad 3,5 roku bez odstawiania i właśnie stwierdziłam, że czas na przerwę. Kiedyś brałam Mercilon wiec mam porównanie do tabletek. Zasadniczo największym plusem NR w moim przypadku było to że nie ma problemu z codziennym połykaniem jak w przypadku tabletek i ominiecie przewodu pokarmowego. Mam chorobę lokomocyjną i wrażliwy żołądek wiec każde wymioty skutkowały stresem co do tabletki w tym przypadku NR to rewelacja. U mnie NR nie wypadał, nie przeszkadzał ale niestety były pewne skutki uboczne. Co najmniej raz na pól roku pojawiały się u mnie infekcje grzybicze lub bakteryjne mimo dbania o higienę. Ginekolog już przy pierwszej infekcji radził mi aby zmienić metodę antykoncepcji bo to wina NR. Ja długo nie chciałam zrezygnować. Niestety powtarzające sie dolegliwości skłoniły mnie wreszcie do odstwienia. Co do innych dolegliwości to miewałam silne bóle głowy w czasie tygodniowej przerwy. Libido na szczęście bardzo mi nie spadło. Dla mnie NR był by idealny gdyby nie te infekcje.
nie mam problemów z NR takich.
Ale zauważyłam, że jeśli nie stosuje tych różnych cudownych środków do higieny intymnej to nie mam zupełnie problemów z infekcjami. Wcześniej zdarzało mi się stosować to i infekcje się przytrafiały.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 09:15   #3217
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
a co Ty masz za wiek, ani dzieckiem, ani niemowlęciem nie jesteś chyba, także jako osoba dorosła powinnaś mieć do 139 i do 89.
Nadciśnienie jest jak pierwsze przekracza 140 albo drugie 90
Ale od 180 (pierwsze) albo 100 (drugie) to poważnie wtedy się robi.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

nie mam problemów z NR takich.
Ale zauważyłam, że jeśli nie stosuje tych różnych cudownych środków do higieny intymnej to nie mam zupełnie problemów z infekcjami. Wcześniej zdarzało mi się stosować to i infekcje się przytrafiały.
Dzięki za wyjaśnienie co do ciśnienia - zapamiętam to sobie

A co do higieny intymnej, to ja od jakiegoś czasu podmywam się tylko wodą i jest o niebo lepiej niż gdy stosowałam nawet łagodne środki niby specjalnie do higieny intymnej. Czasem przemywam się mydełkiem naturalnym z nanosrebrem (naturalny antybiotyk)
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 10:27   #3218
Efti
Raczkowanie
 
Avatar Efti
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czekam na @ i będę wypróbowywała NR , także dołączę do Waszego grona
__________________
Keep Ya Head Up
Efti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 07:35   #3219
hell_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Unhappy wyjęcie krążka- kiedy krwawienie?

Witam Was, mam takie pytanie- jak u Was jest z miesiączką po wyjęciu NR? Martwię się, gdyż wyjęłam krążek 1 dz. wczesniej niż powinnam (po 20 dniach) czyli w środę, dziś jest sobota i krwawienia dalej nie mam...Ostatnio jak wyjmowałam, okres pojawił się już po 2 dniach (ale chyba dlatego że wcześniej nie robiłam przerwy w stosowaniu NR). Wiem,że jest to sprawa indywidualna, każda ma inny organizm, ale chciałam wiedzieć jakie są u Was dysproporcje i czy muszę się martwić... Chyba zrobię sobie jutro rano test...My God!
__________________
Tak mało jest potrzebne do szczęścia w życiu...To wszystko jest w Tobie, w Twoim myśleniu.
hell_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 10:00   #3220
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-01 o 22:31
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 11:34   #3221
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
To sprawa indywidualna, po kilku cyklach juz będziesz wiedzieć. To nie ma znaczenia, że wyjęłaś dzień wcześniej. U mnie krwawienie się pojawiało 3/4 dnia po usunięciu, w poniedziałek wieczorem wyjmowałam, najcześciej w nocy z czwartku na piątek okres był. Bez nerwów A nowy krążek jeszcze w czasie okresu zakładałam i po załozeniu w dwa dni było po wszystkim. Super sprawa, ten NR. Teraz jestem w trakcie statrań o dzieciątko, ale na pewno wrócę do tej metody antykoncepcji.
U mnie identycznie (:
Jestem bardzo zadowolona z tej formy antykoncepcji. Jesteśmy z TŻem razem od prawie sześciu lat, zdarzały się różne sytuacje, w których będąc na tabletkach miałam mega stres... Raz na wakacjach się zatrułam, wymioty, biegunka i mega rozkmina - tabletka się przyjęła, czy nie? Za każdym razem, gdy lekarka dawała mi antybiotyk, później grzebałam w necie szukając wskazówek - osłabia działanie antykoncepciuchów, czy nie?

Przy NuvaRingu nie ma tych problemów, cena też ujdzie (w Aptekarzu Warszawskim płaciłam ostatnio koło 120 zł za trójpak).
Jedyny mój problem to taki, że przed każdym stosunkiem musimy go wyjąć To ma swoje zalety, prowadzi w prostej linii do przyjemnej dla mnie gry wstępnej, ale zawsze to trochę dyskomfort.
Uprzedzam pytania "a po cholerę go wyjmujesz?" Po prostu z nim w środku jakoś mam mniejszą przyjemność, dziwnie tam jest.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 13:33   #3222
hell_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie posiadam się z radości- jest miesiączka! Dostałam wczoraj (sob) późnym wieczorem. Dzięki za wspierające mnie odpowiedzi, buziaki!
__________________
Tak mało jest potrzebne do szczęścia w życiu...To wszystko jest w Tobie, w Twoim myśleniu.
hell_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 18:04   #3223
English Breakfast
Raczkowanie
 
Avatar English Breakfast
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 101
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Uprzedzam pytania "a po cholerę go wyjmujesz?" Po prostu z nim w środku jakoś mam mniejszą przyjemność, dziwnie tam jest.
Ja wcześniej nie wyjmowałam, może raz na jakiś czas, ale teraz wyjmuję z jednego względu : podczas jednego stosunku dwukrotnie się wysunął trochę i w czasie 'pchnięcia' przez partnera poczułam tak ogromny ból, że szok.. dlatego wolę wyjąć i mieć z głowy
English Breakfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 07:05   #3224
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Jestem bardzo zadowolona z tej formy antykoncepcji. Jesteśmy z TŻem razem od prawie sześciu lat, zdarzały się różne sytuacje, w których będąc na tabletkach miałam mega stres... Raz na wakacjach się zatrułam, wymioty, biegunka i mega rozkmina - tabletka się przyjęła, czy nie? Za każdym razem, gdy lekarka dawała mi antybiotyk, później grzebałam w necie szukając wskazówek - osłabia działanie antykoncepciuchów, czy nie?

Przy NuvaRingu nie ma tych problemów, cena też ujdzie (w Aptekarzu Warszawskim płaciłam ostatnio koło 120 zł za trójpak).
.
Problem pierwszy (wymioty, biegunka) NR faktycznie niweluje, ale drugiego (antybiotyki) absolutnie nie!!!
W ulotce jest napisane, antybiotyki z jakiej grupy osłabiają działanie krążka, a z jakiej nie. Więc dalej trzeba grzebać w necie, aby się upewnić.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2013-03-18 o 12:35
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 01:25   #3225
Arta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 256
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
odwiedziłam ginekologa (rutynowa kontrola) i pytałam o zmianę środka antykoncepcyjnego. Od 9 lat biorę Novynette - czy mój organizm dobrze go toleruje? Chyba tak, nie mam bolesnych miesiączek, ani owulacji, nic się nie dzieje, "jedyne" co - nie mogę schudnąć (ni grama!), a libido jest bardzo niskie...

Lekarz powiedział (w skrócie), że najważniejsze, by organizm dobrze tolerował lek, a skoro tak jest, to nie widzi potrzeby zmian. Z tym, że zaproponował alternatywę w postaci plastrów (jestem na nie) i krążka właśnie. Najpierw jednak zlecił szereg badań wątrobowych, tarczycowych i na krzepliwość krwi...

Przyszłam do domu, poczytałam i zaczęły się me wątpliwości...
Pytanie 1) Czy miałyście tak, że miesiączka pojawiała Wam się później, niż powinna - i co wtedy z krążkiem? Ja po odstawieniu tabletek na 7-dniową przerwę krwawienie mam dopiero w ok. 4 dniu i trwa do drugiego dnia, gdy już tabletkę biorę. Zwyczajnie martwię się, że sytuacja może być identyczna i jak wtedy z higieną? Tampon, krążek i co jeszcze?

2) Na jakimś forum przeczytałam, że laski kupują 3 krążki za trochę ponad 60zł. TO REALNE? (pytam, bo np. w ☠☠☠☠☠☠☠ jest ponad 100)

3) Widzę w Waszych postach, że wzrostu libido nie odnotowałyście - ale może jednak ktoś... ?

4) Jak sądzicie - czy jest realna szansa na to, że zmienię środek antykoncepcyjny i w końcu schudnę? Oczywiście, że WIEM, że od samego wkładania krążka niewiele się zmieni, ale czy mój organizm może w ten sposób dostać bodziec, by ruszyć ze spalaniem i docenić me wysiłki? [nie odbierajcie tego pytania naiwnie]
__________________
Arta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 14:52   #3226
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

1. Sprawa indywidualna.
2. Zależy od apteki, być może gdzieś jest realne, ale na pewno nie w znanych sieciowych aptekach
3. Sprawa indywidualna, again. U każdego jest z tym inaczej, na prawdę.
4. Być może Novy powodowały u Ciebie zatrzymywanie się wody, bo z tego one trochę słyną... i teraz może być lepiej przede wszystkim ruch!
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 21:45   #3227
Arta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 256
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzięki Frutti.
__________________
Arta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 12:34   #3228
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Arta Pokaż wiadomość
Pytanie 1) Zwyczajnie martwię się, że sytuacja może być identyczna i jak wtedy z higieną? Tampon, krążek i co jeszcze?
2) Na jakimś forum przeczytałam, że laski kupują 3 krążki za trochę ponad 60zł. TO REALNE?
3) Widzę w Waszych postach, że wzrostu libido nie odnotowałyście - ale może jednak ktoś... ?
4) Jak sądzicie - czy jest realna szansa na to, że zmienię środek antykoncepcyjny i w końcu schudnę?
ad 1) u mnie tylko przy I krążku (używam od 2 lat) miesiączka i krążek nałożyły się na siebie. Nie ma problemów z higieną, najpierw wkładamy krążek, potem tampon, tylko trzeba uważać przy wyciąganiu tamponu, bo można niechcąco podhaczyć NR i go wyciągnąć (mi to się zdarzyło). Mi zawsze okres zaczyna się 2 dni po wyciągnięciu NR i kończy zanim założę kolejny krążek.
ad 2) dla mnie to nierealne, choć brzmi wspaniale...
ad 3) niestety - mój przykład nie daje nadziei. Rzuciłam tabsy dla krążka ze względu na libido. Nic nie ruszyło. Może warto rozważyć odstawienie na kilka m-cy antykoncepcji hormonalnej, powrót naturalnego libido i dopiero wtedy zacząć stosować krążek.
ad 4) nie mam wiedzy w tym temacie. U mnie na szczęście tabsy czy krążek nie spowodowały wzrostu wagi, ale z kolei od kilku m-cy biorę tabletki na bóle neuropatyczne i niestety po nich moja waga wzrosła (aż 6 kg), mimo regularnego ruchu. Więc wiem, że samo zalecenie "więcej ruchu" na niewiele się zda, gdy trafisz na leki spowalniające przemianę materii. Choć hormony chyba głównie zatrzymują wodę i stąd wzrost wagi.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2013-03-18 o 12:37
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 12:56   #3229
jennam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny!
Mam pytanie, jestem w trakcie używania pierwszego krążka. Wczesniej stosowałam plastry Evra. Krążek założyłam w sobote, ale niestety z powodu okropnego bólu podbrzusza [nie spowodowanego krążkiem, ale wolałam sprawidzić] wyjęłam krążek wczoraj [niedziela] w nocy. Założyłam go spowrotem dzisiaj ok 13. czy w związku z tym nowy krążek mam założyć za 3 tyg od dzisiaj czy od soboty?
Z góry dziekuję za odp. ; )
jennam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 13:32   #3230
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jennam Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Mam pytanie, jestem w trakcie używania pierwszego krążka. Wczesniej stosowałam plastry Evra. Krążek założyłam w sobote, ale niestety z powodu okropnego bólu podbrzusza [nie spowodowanego krążkiem, ale wolałam sprawidzić] wyjęłam krążek wczoraj [niedziela] w nocy. Założyłam go spowrotem dzisiaj ok 13. czy w związku z tym nowy krążek mam założyć za 3 tyg od dzisiaj czy od soboty?
Z góry dziekuję za odp. ; )
Zakładam, że pytasz o to, w jaki dokładnie dzień za 3 tyg wyciągnąć krążek, a nie założyć kolejny (bo kolejny zakładamy po tygodniu od wyciągnięcia poprzedniego).
Przyznam, że nie wiem, jak zachowuje się krążek, gdy wkłada się go na 1 dzień, wyciąga na 1 dzień i znowu wkłada. Jakieś hormony się zdążyły uwolnić, ale ile, chyba tego nie wie nawet producent... Najbezpieczniej byłoby wyciągnąć krążek po 3 tyg. od "ostatecznego" włożenia czyli w poniedziałek, ale do tego czasu dodatkowo się zabezpieczać.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 14:04   #3231
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć, za 2 tygodnie dołączę do dziewczyn stosujących NR Cały czas szukam antykoncepcji hormonalnej, przy której nie miałabym migren...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 17:40   #3232
Lhot
Przyczajenie
 
Avatar Lhot
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja również wkrótce dołączę do grona korzystających z krążków W związku z tym chciałam zapytać wizażanki z Krakowa - gdzie najtaniej udało Wam się kupić NR? I za ile? Z mojego wstępnego wywiadu wynika, że w Niezapominajce są po 46 zł i tańszych nie widziałam ;> Pozdrawiam!
__________________
nie ma końca. nie ma początku.
jest tylko niezaspokojona pasja życia.

Lhot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 18:20   #3233
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy dałoby się zrobić do wątku sondę taką jak przy zbiorowym o antykoncepcji hormonalnej żebyśmy miały wgląd jakie skutki uboczne NR są najczęstsze ?

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Czy dałoby się zrobić do wątku sondę taką jak przy zbiorowym o antykoncepcji hormonalnej żebyśmy miały wgląd jakie skutki uboczne NR są najczęstsze ?
PS jak tam z cerą u Was przy NR?
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 19:32   #3234
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dałoby się, ale po co? u każdego skutki będą inne, z innym nasileniem. Jak w przypadku każdej antykoncepcji hormonalnej.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 00:06   #3235
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dałoby się, ale po co? u każdego skutki będą inne, z innym nasileniem. Jak w przypadku każdej antykoncepcji hormonalnej.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 19:06   #3236
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lhot Pokaż wiadomość
Ja również wkrótce dołączę do grona korzystających z krążków W związku z tym chciałam zapytać wizażanki z Krakowa - gdzie najtaniej udało Wam się kupić NR? I za ile? Z mojego wstępnego wywiadu wynika, że w Niezapominajce są po 46 zł i tańszych nie widziałam ;> Pozdrawiam!
W "euroaptece" w Solvayu swego cZasu
były po 42
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 20:01   #3237
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, jaki kolor ma wasz krązek po wyjęciu po 21 dniach? Ja przed chwilą usunęłam 7 krążek i jest mleczny. Nie zwracałam wcześniej uwagi, ale wydaje mi się, ze byly przezroczyste. Przy zakładaniu był przezroczysty. Boję się, że nie działał tak jak powinien.
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 21:57   #3238
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dałoby się, ale po co? u każdego skutki będą inne, z innym nasileniem. Jak w przypadku każdej antykoncepcji hormonalnej.
Zauważyłam sondę na tym o tabletkach i akurat tak mi przyszło na myśl 'podsumowanie' krążka żeby widzieć jakich w jego przypadku akurat mogę się spodziewać z częstszym natężeniem skutków ubocznych... sonda by przecież nie przeszkadzała ale jak nie chcecie to trudno pozdrawiam
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 00:40   #3239
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Zauważyłam sondę na tym o tabletkach i akurat tak mi przyszło na myśl 'podsumowanie' krążka żeby widzieć jakich w jego przypadku akurat mogę się spodziewać z częstszym natężeniem skutków ubocznych... sonda by przecież nie przeszkadzała ale jak nie chcecie to trudno pozdrawiam
Ale w ulotce są przecież opisane częste i mniej częste skutki uboczne, jak w każdym leku Więc po co sonda? Już ktoś to za nas zrobił
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 22:44   #3240
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jomic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki kolor ma wasz krązek po wyjęciu po 21 dniach? Ja przed chwilą usunęłam 7 krążek i jest mleczny. Nie zwracałam wcześniej uwagi, ale wydaje mi się, ze byly przezroczyste. Przy zakładaniu był przezroczysty. Boję się, że nie działał tak jak powinien.
Po wyjęciu ma rzeczywiście inny kolor (tzn jest mniej transparentny), to normalne. Po wyjęciu nie masz co się martwić (: Co innego jeśli przed włożeniem (po wyjęciu z opakowania) nie jest przeźroczysty, wtedy rzeczywiście może być coś nie tak, np był przetrzymywany w złej temperaturze.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.