Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-14, 18:22   #1471
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

po co od razu behawiorysta??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 19:26   #1472
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez Karolina_1506 Pokaż wiadomość
Najlepiej od małego korygować zachowania niewłaściwe. Tak, żeby maluchowi nie wyrobiły się złe nawyki Na pewno wiele podpowie też dobry hodowca (nie daj się złapać jakiejś pseudohodowli, jest ich teraz dużo, gdybyś miała wątpliwości daj znać, pomogę w weryfikacji hodowli). Na pewno fajnie by było gdybyście poczytali o psiej mowie ciała, łatwiej się z psem ,,dogadać" gdy w miarę trafnie odczytujemy jego intencje. W razie problemów kontaktujcie się z behawiorystą, on pomoże, doradzi, nauczy Was jak wypracować problem.
Wlasnie na poczatek zabieram sie za czytanie, zebym w ogole potrafila pieska wybrac no i potem dobrze wychowac. Mysle ze w razie watpliwosci czy jesli bede miala problemy z pieskiem to na pewno skonsultuje z kims kto sie zna.

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Poszukaj polecanej psiej szkoły i zapisz się na przedszkole, od 3 miesiąca można ze szczeniakiem chodzić. Dowiesz się jak z psem pracować, jakimi technikami uczyć, jakie zachowania są normalne u szczeniaków, jak oduczyć złych nawyków itd. No a do tego będzie się socjalizował z innymi psiakami.
Oczywiście piesek będzie z legalnej hodowli (z rodowodem ZKwP)?
Piesek bedzie z legalnej hodowli, tyle ze w Anglii - bo tu mieszkamy. Balabym sie kupowac psa z niesprawdzonego zrodla.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 01:21   #1473
Karolina_1506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 94
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
po co od razu behawiorysta??
Nie od razu, a w razie problemów. To różnica Jeśli nie reagujemy od razu wykształcają się u psa złe nawyki. I czasem właściciel nie bardzo wie jak reagować i jak sobie z tym radzić. A psu przysłowiowe różki rosną. Dlatego lepiej interweniować od razu. A jeśli ktoś sam nie potrafi problemu rozpracować lepiej skonsultować się ze specjalistą, dla dobra własnego i psa. Jeśli sami sobie radzimy i umiemy wypracować odpowiednie zachowania nie ma potrzeby współpracy z behawiorystą

---------- Dopisano o 02:21 ---------- Poprzedni post napisano o 02:18 ----------

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Wlasnie na poczatek zabieram sie za czytanie, zebym w ogole potrafila pieska wybrac no i potem dobrze wychowac. Mysle ze w razie watpliwosci czy jesli bede miala problemy z pieskiem to na pewno skonsultuje z kims kto sie zna.



Piesek bedzie z legalnej hodowli, tyle ze w Anglii - bo tu mieszkamy. Balabym sie kupowac psa z niesprawdzonego zrodla.
A masz na oku już jakąś konkretną rasę? Dobrze byłoby gdybyś przed podjęciem decyzji pogadała z właścicielami, hodowcami. Relacja kogoś, kto obcuje z daną rasą i ma z nią doświadczenie zawsze jest więcej warta niż sama teoria ogólnie super, że odpowiedzialnie podchodzisz do sprawy Dziś dużo ludzi kupuje psa pod wpływem impulsu, bo ładny, bo znajoma ma, bo modne. A to tak nie działa.
Karolina_1506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 01:26   #1474
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez Karolina_1506 Pokaż wiadomość
Nie od razu, a w razie problemów. To różnica Jeśli nie reagujemy od razu wykształcają się u psa złe nawyki. I czasem właściciel nie bardzo wie jak reagować i jak sobie z tym radzić. A psu przysłowiowe różki rosną. Dlatego lepiej interweniować od razu. A jeśli ktoś sam nie potrafi problemu rozpracować lepiej skonsultować się ze specjalistą, dla dobra własnego i psa. Jeśli sami sobie radzimy i umiemy wypracować odpowiednie zachowania nie ma potrzeby współpracy z behawiorystą
aaliyah nie ma jeszcze żadnych problemów, więc po co polecać behawiorystę? wystarczy iść do przedszkola/szkoły, uczyć metodami pozytywnymi, poczytać nieco o psiej psychice.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 15:28   #1475
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Zastanawiam sie tez nad bichon frise. Jest mniej wymagajacy ruchowo i intelektualnie i swietnie sie sprawdza z rodzinami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2017-01-16 o 16:59
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 11:35   #1476
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Zastanawiam sie tez nad bichon frise. Jest mniej wymagajacy ruchowo i intelektualnie i swietnie sie sprawdza z rodzinami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie buldog francuski też typowy kanapowiec
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 16:06   #1477
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez basia_pn Pokaż wiadomość
W sumie buldog francuski też typowy kanapowiec

Masz racje, ale chce bardziej aktywnego pieska. Zdecydowalismy sie na pudla jednak.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-18, 12:43   #1478
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Hej
Co sądzicie o zmianie właściciela 6-cio miesięcznego psa (yorka)?
Czy pies jest wtedy w trudnym wieku i będzie ciężko? Czy raczej kolejny właściciel ma łatwiej?
Na co zwrócić uwagę rozmawiając z (niedługo byłym) właścicielem odnośnie charakteru, wymagań psa?

Właściciel psa (nie znam osobiście, to krewny znajomego) na pewno chce go oddać (z powodu wyjazdu z kraju). Psa też nie znamy.

Myśleliśmy o zwierzęciu dla córki (6 lat) za ok. rok- pies (właśnie małej rasy z powodu mieszkania, nie domu), kot albo papuga (jeszcze mamy zrobić testy alergiczne, ale dotąd córka nie miała objawów po kontakcie z psami).

Czytałam, że to nie jest rasa dla dzieci, ale córka uwielbia zwierzęta (przez pół swojego życia twierdzi, że będzie weterynarką ) i naprawdę ma dużo empatii- nie traktuje ich jak zabawki, szanuje ich przyzwyczajenia, preferencje, jest bardzo ostrożna- nigdy nie zrobiła żadnemu zwierzęciu krzywdy, psy ją lubią. Nie spodziewam się zagrożenia dla psa z jej strony.
Raczej obawiam się innych problemów.
Jak pies zniesie zmianę domu- raczej źle czy trudno przewidzieć? Czy raczej szybko zaakceptuje nas jako nowych właścicieli, czy nastawić się na wielomiesięczny proces, tęsknotę za poprzednim itp.?
My pracujemy, dziecko w przedszkolu/szkole) byłby sam 4 dni w tygodniu przez ok. 8 h, przez pozostałe 3 dni- sam krótko (1-2h). Czy dobrze to zniesie- zwłaszcza po zmianie właściciela?
Mamy duże mieszkanie (prawie 90 m), więc miejsca dla małego pieska dużo.

Doradźcie, czy zaopiekować się tym pieskiem? czy raczej za rok kupić szczeniaka (być może tej samej rasy) i wychowywać od początku?

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2017-02-20 o 20:36
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 14:13   #1479
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;71061966]Hej
Co sądzicie o zmianie właściciela 6-cio miesięcznego psa (yorka)?
Czy pies jest wtedy w trudnym wieku i będzie ciężko? Czy raczej kolejny właściciel ma łatwiej?
Na co zwrócić uwagę rozmawiając z (niedługo byłym) właścicielem odnośnie charakteru, wymagań psa?

Właściciel psa (nie znam osobiście, to krewny znajomego) na pewno chce go oddać (z powodu wyjazdu z kraju). Psa też nie znamy.

Myśleliśmy o zwierzęciu dla córki (6 lat) za ok. rok- pies (właśnie małej rasy z powodu mieszkania, nie domu), kot albo papuga (jeszcze mamy zrobić testy alergiczne, ale dotąd córka nie miała objawów po kontakcie z psami).

Czytałam, że to nie jest rasa dla dzieci, ale córka uwielbia zwierzęta (przez pół roku swojego życia twierdzi, że będzie weterynarką ) i naprawdę ma dużo empatii- nie traktuje ich jak zabawki, szanuje ich przyzwyczajenia, preferencje, jest bardzo ostrożna- nigdy nie zrobiła żadnemu zwierzęciu krzywdy, psy ją lubią. Nie spodziewam się zagrożenia dla psa z jej strony.
Raczej obawiam się innych problemów.
Jak pies zniesie zmianę domu- raczej źle czy trudno przewidzieć? Czy raczej szybko zaakceptuje nas jako nowych właścicieli, czy nastawić się na wielomiesięczny proces, tęsknotę za poprzednim itp.?
My pracujemy, dziecko w przedszkolu/szkole) byłby sam 4 dni w tygodniu przez ok. 8 h, przez pozostałe 3 dni- sam krótko (1-2h). Czy dobrze to zniesie- zwłaszcza po zmianie właściciela?
Mamy duże mieszkanie (prawie 90 m), więc miejsca dla małego pieska dużo.

Doradźcie, czy zaopiekować się tym pieskiem? czy raczej za rok kupić szczeniaka (być może tej samej rasy) i wychowywać od początku? [/QUOTE]
Bierzcie psa. To jeszcze szczeniak i na pewno się dogadacie.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:39   #1480
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Tekila
dziękuję.
Niedługo się okaże, czy trafi do nas
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 07:53   #1481
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

ja bym się upewniła, czy facet oddaje psa z powodu wyjazdu czy jakiś problemów, czy to zdrowotnych czy wychowawczych. chociaż może 4 miesiące temu, biorąc psa, nie wiedział jeszcze, że wyjeżdża na stałe za granicę...

dopytałabym się o relacje psa z innymi psami, o jego przyzwyczajenia, o to ile zostawał sam, o kontakty z dziećmi, o zachowanie na spacerze, o zachowanie jak przychodzą goście, o to gdzie śpi, czy jest nauczony, że ludzkich kończyn się nie gryzie, czy umie odpoczywać czy nie, jak znosił zostawanie samemu. dopytałabym o zdrowie, obejrzała książeczkę czy są szczepienia, odrobaczenia, czy nie ma wpisanych jakiś wizyt. i zapytałabym, skąd ma psa. będziesz wtedy miała obraz tego, czego się możesz spodziewać i co ewentualnie będziesz musiała odkręcać.
a jeśli się zdecydujecie, to jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji odwiedźcie psa, wyjdźcie z nim na spacer i sprawdźcie wszystko na żywo. półroczny pies spokojnie zniesie zmianę miejsca zamieszkania, więc o to się nie martwcie.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-22, 13:51   #1482
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Czy ktoś mógłby mi pomóc z listą legalnych hodowli chihuahua? Nie mogę nic znaleźć na stronie związku kynologicznego
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 14:13   #1483
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi pomóc z listą legalnych hodowli chihuahua? Nie mogę nic znaleźć na stronie związku kynologicznego
tu masz aktualne szczenięta: http://www.1.kynolog.nazwa.pl/index....ona=szczenieta
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 14:41   #1484
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7118982 1]tu masz aktualne szczenięta: http://www.1.kynolog.nazwa.pl/index....ona=szczenieta[/QUOTE]

Dziękuję Ci bardzo! Nie mogłam się połapać w tej stronie...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 14:54   #1485
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo! Nie mogłam się połapać w tej stronie...
nie ma za co
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:16   #1486
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Hej. Zastanawiam się nad pieskiem rasy labrador. Marzy mi się od wielu lat. Tylko jest jeden problem. Rodzice. Oni nie przepadaja za duzymi psami. Zawsze były z nami małe psy. Ostatnio odeszła od nas nasza kochana suczka Santanka. Była cudownym yorkiem. Bardzo za nią tęsknie. Ale nie wyobrażam sobie naszego domu bez psa. Bez mokrego noska który wita przy schodach. Nie chce jeszcze narazie sprowadzać nowego członka rodziny do domu bo jest jeszcze za wczesnie, ale rozważam to. Tylko no właśnie jak przekonać rodziców do wiekszego psa? Ogólnie mamy warunki dobre na jego utrzymanie. Duży dom, ogród, dookoła las. Tylko jak wspominam o tym psie to im się włos jeży na głowie. Czasami myślę żeby kupić tego pieska i postawić ich przed faktem dokonanym. Tylko nie jestem za bardzo przekonana co do tego pomysłu. Może ktos był w podobnej sytuacji? Może mi ktoś coś poradzi jakich mam uzyc przekonujących argumentów? Pozdrawiam
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:20   #1487
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

A dlaczego rodzice nie chcą? jakie argumenty podają?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:25   #1488
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A dlaczego rodzice nie chcą? jakie argumenty podają?
- Bo duży
- Bo pewnie dużo je i na karmę trzeba będzie wydać fortunę
- Bo lubią małe psy
- Że na takiego psa pewnie będzie szło dużo pieniędzy

Nie wiem jak mam ich przekonać. Wiem ,że będzie bardzo ciężko.
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:27   #1489
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Rodzice mają rację. Im większy pies, tym droższe utrzymanie. One dużą żrą, dorosły samiec waży średnio około 40 kg. W razie leczenie, wiele leków jest dawkowanych na kilogram masy ciała, im większy pies tym drożej. Nie bierz psa wbrew rodzicom i nie przekonuj ich na siłę, weźcie mniejszego pieska.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-05, 20:32   #1490
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Rodzice mają rację. Im większy pies, tym droższe utrzymanie. One dużą żrą, dorosły samiec waży średnio około 40 kg. W razie leczenie, wiele leków jest dawkowanych na kilogram masy ciała, im większy pies tym drożej. Nie bierz psa wbrew rodzicom i nie przekonuj ich na siłę, weźcie mniejszego pieska.
Wiem ,że tak jeste. No ale przeciez inni ludzie mają większe psy.... Ja bym juz sama dla niego kupowała ta karmę, tylko żeby po prostu był z nami. Dlatego naprawdę nie chce nic robic wbrew ich woli, ale czasami się nad tym zastanawiam. No ale nie do końca mi o to chodzi. Lubie małe psy, ale marzy mi się większy pies. Czy naprawdę większy pies to jest duży klopot?
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:35   #1491
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Ja mam labradora. Nigdy w życiu więcej nie zdecyduję się na tak dużego psa.
Karma dobrej jakości to średnio 300 zł miesięcznie na bydlątko. Masz tyle wydać co miesiąc? leczenie to już w ogóle masakra.
Nie wniesiesz do samochodu, nie weźmiesz na ręce w razie ataku innego psa, nie podniesiesz go jeśli coś mu się stanie. naprawdę, jeśli duży pies, to cała rodzina musi być zaangażowana w opiekę.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:38   #1492
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja mam labradora. Nigdy w życiu więcej nie zdecyduję się na tak dużego psa.
Karma dobrej jakości to średnio 300 zł miesięcznie na bydlątko. Masz tyle wydać co miesiąc? leczenie to już w ogóle masakra.
Nie wniesiesz do samochodu, nie weźmiesz na ręce w razie ataku innego psa, nie podniesiesz go jeśli coś mu się stanie. naprawdę, jeśli duży pies, to cała rodzina musi być zaangażowana w opiekę.
Trochę smutno mi ,że tak piszesz.... Liczyłam , że może ktoś mi pomoże jakoś ogarnąć sytuacje. No ale napisałaś swoje odczucia i szanuje to. Dzięki
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:42   #1493
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Jestem przeciwna braniu psa wbrew rodzicom. Jestem przeciwna braniu psa jeśli nie ma porządnej poduszki finansowej. Ja mojemu misiowi oddałabym nerkę, ale to nie zmienia faktu, że koszty są naprawdę spore.
Poza tym to jest rasa z określonymi potrzebami w kwestiach wychowania, nauki i warunków życia. Ja ogólnie odradzam tę rasę ludziom, którzy nie wiedzą z czym to się je.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2017-03-05 o 20:44
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:51   #1494
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja mam labradora. Nigdy w życiu więcej nie zdecyduję się na tak dużego psa.
Karma dobrej jakości to średnio 300 zł miesięcznie na bydlątko. Masz tyle wydać co miesiąc? leczenie to już w ogóle masakra.
Nie wniesiesz do samochodu, nie weźmiesz na ręce w razie ataku innego psa, nie podniesiesz go jeśli coś mu się stanie. naprawdę, jeśli duży pies, to cała rodzina musi być zaangażowana w opiekę.
Zgadzam się
Taki york pewnie zjadał w rok tyle co duży pies w miesiąc czy dwa, to ogromna różnica. My też mamy dużego psa i ja także drugi raz na dużą rasę bym się nie zdecydowała.
Może zamiast labradora (czemu akurat ta rasa?), poszukaj nieco mniejszego pieska o podobnym charakterze?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:53   #1495
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

retrivery są duże albo średnie. Ciekawe właśnie, dlaczego ta rasa akurat?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2017-03-05 o 20:54
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 21:07   #1496
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jestem przeciwna braniu psa wbrew rodzicom. Jestem przeciwna braniu psa jeśli nie ma porządnej poduszki finansowej. Ja mojemu misiowi oddałabym nerkę, ale to nie zmienia faktu, że koszty są naprawdę spore.
Poza tym to jest rasa z określonymi potrzebami w kwestiach wychowania, nauki i warunków życia. Ja ogólnie odradzam tę rasę ludziom, którzy nie wiedzą z czym to się je.
No a co może sz powiedzieć na temat tych psów? Jakie masz doświadczenia?
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 21:11   #1497
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

A co chcesz wiedzieć? Na temat labków napisano tomy , a fora internetowe pękają w szwach od informacji.
Ja ludziom odradzam bo naoglądają się reklam ze słodkim szczeniaczkiem labradora, potem usłyszą o psich przewodnikach i dogoterapeutach i JUŻ BIERĄ LABLADORA
A te psy trzeba wychować, trzeba im poświęcić dużo czasu, trzeba je traktować jak członka rodziny a jednocześnie konsekwentnie uczyć odpowiednich zachowań i zapewnić zajęcie. Bez tego będziesz miała dużego, silnego psa, który będzie sfrustrowany, nie do opanowania, a znudzony zrobi ci armagedon w domu i/lub ogrodzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 21:34   #1498
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Po prostu mi się te psy podobają. Chciałabym mieć psa z którym będe mogła wychodzic na spacery. Takie moje marzenie.
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 21:56   #1499
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez Miviki666 Pokaż wiadomość
Po prostu mi się te psy podobają. Chciałabym mieć psa z którym będe mogła wychodzic na spacery. Takie moje marzenie.
Z każdym psem można (a nawet trzeba!) wychodzić na spacery, nieważne mały czy duży. Labrador to rasa aktywna, potrzebuje dużo ruchu i stymulacji umysłowej, masz aż tyle chęci i cierpliwości żeby codziennie poświęcać min. godzinę, dwie tylko na to? Jesteś świadoma, że sam zakup szczenięcia to jakieś 1500zł (i więcej)? Że często chorują na dysplazję?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 21:57   #1500
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

eeee? what? z każdym psem wychodzi się na spacery. ABSOLUTNIE NIE BIERZ LABRADORA. weź jakiegoś małego psa o niekłopotliwym charakterze.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.