Co robicie na obiad? część XX. - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-04-20, 13:06   #1981
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja wczoraj wróciłam późno do domu, zakupy do ogrodu za długo trwały, na obiad frytki i surówka z marchewki, dziś mam dużo spraw do załatwienia, idę też do siostry i zamawiamy pizzę.
My znowu podobnie

Frytki, ćwiartki z kurczaka pieczone, i coleslaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-20, 16:19   #1982
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ja się zabieram już dłuższą chwilę za Twoje kotlety z kalarepy, ale co jestem w warzywniaku, to kalarepy nie ma Pamiętam, że mówiłaś, że Wasze z mamą były surowe, nie podgotowywane, tyle, że to podgotowywanie pewnie skraca smażenie?
Tak i ja już chyba pozostanę przy tym podgotowywaniu. Dodatkowo przy wersji z serem, dzięki temu że były ciepłe to ten ser zlepił dwa plastry i wszystko się bezproblemowo trzymało
Mam nadzieję, że niedługo uda Ci się kupić, ja już czekam na warzywny sezon (zwłaszcza na szparagi w innej cenie niż 18 zł. za pęczek ). I na bób, ale to w lipcu

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
U mnie dzis standardowo Nachos. Słuchajcie totalnie nigdy mnie to nie interesowało ale od kiedy tutaj mieszkamy robie to regularnie. Ciepłe Nachos sa tak chrupiące i delikatne. Z miesem mielonym.
Wyglada troche śmietnikowo ale smakuje . Pierwszy talerz moj, ja lubie z sosami osobno i kwaśna smietana tam swietnie pasuje. Tz woli pomieszane i bez śmietany ale on ogólnie jest niejogurtowy ani śmietanowy. Raz w dzieciństwie sie zatruł i juz nie je zimnych śmietan ani jogurtu ( swoja droga to chyba jedyne czego nie je ).
Super pomysł! Nigdy nie robiłam i w ogóle rzadko nachosy kupujemy, muszę nadrobić

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ja dziś planuję wege burgery, frytki i sałatkę do tego (sałata, ogórek, pomidorki koktajlowe, oliwki, czerwona cebula, czerwony ocet winny i oliwa, prażone pestki słonecznika, pinii i dyni).
A kotlet jaki?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wszystko wyglada mega pysznie!!! A ta kalarepę jakos mielilas czy to plaster tej kalarepy??? Interesujące!
Plaster obgotowany (niecałe 10 minut), panierka mąka - jajo - bułka. W jednej wersji dwa plastry kalarepy przełożone plasterkiem sera salami.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Frytki, ćwiartki z kurczaka pieczone, i coleslaw
Mniam

U mnie naleśniki ze szpinakiem i 2 rybami: dorszem i wędzonym łososiem. Do tego sos czosnkowy z koperkiem.
Dobre, ale chyba wolę z samym szpinakiem z dodatkiem orzechów włoskich.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210420_165913_427.jpg (92,3 KB, 52 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-20, 20:05   #1983
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Przepiękna. Totalnie w moim guście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Kocham placki po węgiersku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

A mówią, że to najlepsze frytki q

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Bardzo ciekawe te kotlety z kalarepy. Jadłam z 10 lat temu u teściów kalarepę z bułką tartą. Smakowało ok.

U mnie dziś totalna powtórka ze wczkraj, bo zostało sporo pulpetów. A 6 nawet trafiło do zamrażarki na czarną godzinę. Prawdziwa z nas rodzina pulpetów, kochamy je jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dzisja takie były w wersji wegańskiej

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja wczoraj miałam wykłady cały dzień to poszłam na łatwiznę, wegańskie nugetsy- naprawdę bardzo dobre, warzywa na parze z posypką orzechową, do tego frytki, a potem upiekłam na szybko ciasto z jabłkami, a lukier z likieru słony karmel
Co to za nugetsy?

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

I jak zrobić posypkę?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-20, 20:08   #1984
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Aha gwacamole robiłam sama, niestety salsa była kupna. Nie dostanę tak smakowych pomidorow zeby zrobic salsę ktora choć troche smakowałaby jak salsa...

Ale apetyczne wszystko!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 08:17   #1985
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj pierwszy raz jadłam pizzę z dynią, była tam pieczona dynia, ser pleśniowy, orzechy włoskie i rukola, pychota!
a dziś w końcu w domu, carbonara!
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 08:19   #1986
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Tak i ja już chyba pozostanę przy tym podgotowywaniu. Dodatkowo przy wersji z serem, dzięki temu że były ciepłe to ten ser zlepił dwa plastry i wszystko się bezproblemowo trzymało
Mam nadzieję, że niedługo uda Ci się kupić, ja już czekam na warzywny sezon (zwłaszcza na szparagi w innej cenie niż 18 zł. za pęczek ). I na bób, ale to w lipcu


Super pomysł! Nigdy nie robiłam i w ogóle rzadko nachosy kupujemy, muszę nadrobić


A kotlet jaki?


Plaster obgotowany (niecałe 10 minut), panierka mąka - jajo - bułka. W jednej wersji dwa plastry kalarepy przełożone plasterkiem sera salami.


Mniam

U mnie naleśniki ze szpinakiem i 2 rybami: dorszem i wędzonym łososiem. Do tego sos czosnkowy z koperkiem.
Dobre, ale chyba wolę z samym szpinakiem z dodatkiem orzechów włoskich.



Superowe naleśniki


Kotlet gotowiec - dobra kaloria.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 11:08   #1987
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U mnie naleśniki ze szpinakiem i 2 rybami: dorszem i wędzonym łososiem. Do tego sos czosnkowy z koperkiem.
Dobre, ale chyba wolę z samym szpinakiem z dodatkiem orzechów włoskich.
Nie jestem fanką naleśników, ale takie bym jadła jak szalona
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-21, 12:57   #1988
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
ryż z truskawkami
Marzę o makaronie z truskawkami... niech no tylko się sezon rozkręci!

Dziś będą warzywa w stylu azjatyckim z ryżem i tofu zmieniajacym życie od jadłonomi.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 12:59   #1989
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Bagietki z grillowanymi cevapcici i karmelizowaną cebulką
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 13:37   #1990
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz jadłam pizzę z dynią, była tam pieczona dynia, ser pleśniowy, orzechy włoskie i rukola, pychota!
a dziś w końcu w domu, carbonara!
Jakie to były nugettsy?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 13:37   #1991
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jakie to były nugettsy?
Biedronkowe
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-21, 13:38   #1992
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia jak robisz te naleśniki z orzechami bez ryby
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 16:09   #1993
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Pelagia jak robisz te naleśniki z orzechami bez ryby
Korzystam z tego przepisu https://kulinarni.tvn.pl/przepisy/pr...akiem,190.html tylko szpinak doprawiam po swojemu

A dziś od rana tata z ekipą na kawie więc upiekłam babeczki kawowe z bitą śmietaną.
Potem był obiad - smażony kurczak, brązowy bulgur z groszkiem, cytryną i miętą i szparagi smażone na maśle z migdałami i serem. Tylko, że szparagi były okrutnie rozlazłe, praktycznie puree
TŻ zastępuje w pracy kolegę, ogólnie ma ciężkie dni teraz no i wczoraj zarzekał się, że na dziś w ogóle mam go nie brać pod uwagę przy obiedzie bo wróci bardzo późno.
Ale jakieś tam spotkanie odwołano w ostatniej chwili, więc TŻ zamiast być później był wcześniej - wszedł do domu dokładnie w momencie kiedy szparagi na parze były prawie gotowe. Więc zanim na szybko rozmroziłam jeszcze jedną pierś z kurczaka to rozgotowały się na amen
Kaszy akurat miałam dosyć na 2 osoby bo nadmiar chciałam dodać sobie do sałatki z tuńczykiem do pracy, ale trudno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210421_104619.jpg (180,8 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210421_164651.jpg (223,3 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210421_164714.jpg (186,7 KB, 53 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 17:30   #1994
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U mnie dzis tez misz masz. Pierwsze w sezonie szparagi (koooocham ! ) , camembert w panierce z zurawina, krokiety ziemniaczane (by dziecko mialo co jesc ) oraz mizeria bo te krokiety to same mi nie wchodzily
Ja tez uwielbiam szparagi, ale czekam, aż trochę potanieją Obiad świetny, zjadłabym taki

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość

U mnie dzis standardowo Nachos. Słuchajcie totalnie nigdy mnie to nie interesowało ale od kiedy tutaj mieszkamy robie to regularnie. Ciepłe Nachos sa tak chrupiące i delikatne. Z miesem mielonym.
Jak z meksykańskiej restauracji

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Tak i ja już chyba pozostanę przy tym podgotowywaniu. Dodatkowo przy wersji z serem, dzięki temu że były ciepłe to ten ser zlepił dwa plastry i wszystko się bezproblemowo trzymało
Mam nadzieję, że niedługo uda Ci się kupić, ja już czekam na warzywny sezon (zwłaszcza na szparagi w innej cenie niż 18 zł. za pęczek ).
Dziś mi się udało kupić kalarepki I robiłam Twoje kotleciki. Tak jak pisałaś ostatnio, obgotowałam tak około 10 minut (następnym razem pokroję w cieńsze plastry) i smażyłam w panierce, ale bez sera. Podawałam z dipem czosnkowym i pomidorkami koktajlowymi i szczypiorkiem. Fajna odmiana

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz jadłam pizzę z dynią, była tam pieczona dynia, ser pleśniowy, orzechy włoskie i rukola, pychota!
Ciekawe połączenie

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

A dziś od rana tata z ekipą na kawie więc upiekłam babeczki kawowe z bitą śmietaną.
Potem był obiad - smażony kurczak, brązowy bulgur z groszkiem, cytryną i miętą i szparagi smażone na maśle z migdałami i serem. Tylko, że szparagi były okrutnie rozlazłe, praktycznie puree
TŻ zastępuje w pracy kolegę, ogólnie ma ciężkie dni teraz no i wczoraj zarzekał się, że na dziś w ogóle mam go nie brać pod uwagę przy obiedzie bo wróci bardzo późno.
Ale jakieś tam spotkanie odwołano w ostatniej chwili, więc TŻ zamiast być później był wcześniej - wszedł do domu dokładnie w momencie kiedy szparagi na parze były prawie gotowe. Więc zanim na szybko rozmroziłam jeszcze jedną pierś z kurczaka to rozgotowały się na amen
Kaszy akurat miałam dosyć na 2 osoby bo nadmiar chciałam dodać sobie do sałatki z tuńczykiem do pracy, ale trudno
Wszystko bardzo smaczne. Jak robiłaś muffinki?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 17:34   #1995
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj błyskawiczny makaron z cukinią, bakłażanem i ciecierzycą ze świeżymi ziołami. Potem jeszcze lekki krupnik.

Dziś polędwiczki w kremowym sosie porowym, ziemniaki i marchew na parze, ćwikła.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 17:39   #1996
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Biedronkowe
Masz zdjecie opakowania? Jadłaś moze curry ze słoiczka?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 17:41   #1997
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Korzystam z tego przepisu https://kulinarni.tvn.pl/przepisy/pr...akiem,190.html tylko szpinak doprawiam po swojemu

A dziś od rana tata z ekipą na kawie więc upiekłam babeczki kawowe z bitą śmietaną.
Potem był obiad - smażony kurczak, brązowy bulgur z groszkiem, cytryną i miętą i szparagi smażone na maśle z migdałami i serem. Tylko, że szparagi były okrutnie rozlazłe, praktycznie puree
TŻ zastępuje w pracy kolegę, ogólnie ma ciężkie dni teraz no i wczoraj zarzekał się, że na dziś w ogóle mam go nie brać pod uwagę przy obiedzie bo wróci bardzo późno.
Ale jakieś tam spotkanie odwołano w ostatniej chwili, więc TŻ zamiast być później był wcześniej - wszedł do domu dokładnie w momencie kiedy szparagi na parze były prawie gotowe. Więc zanim na szybko rozmroziłam jeszcze jedną pierś z kurczaka to rozgotowały się na amen
Kaszy akurat miałam dosyć na 2 osoby bo nadmiar chciałam dodać sobie do sałatki z tuńczykiem do pracy, ale trudno
Cuda a tunczych chodzi za mna od 4 miesiecy . Oj jade jutro na zakupy to robie Twoja sałatkę. Tylko musze okolice jeszcze poznać okładanie...
To hummus tam jest czy jakies puree???
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 17:41   #1998
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Korzystam z tego przepisu https://kulinarni.tvn.pl/przepisy/pr...akiem,190.html tylko szpinak doprawiam po swojemu

A dziś od rana tata z ekipą na kawie więc upiekłam babeczki kawowe z bitą śmietaną.
Potem był obiad - smażony kurczak, brązowy bulgur z groszkiem, cytryną i miętą i szparagi smażone na maśle z migdałami i serem. Tylko, że szparagi były okrutnie rozlazłe, praktycznie puree
TŻ zastępuje w pracy kolegę, ogólnie ma ciężkie dni teraz no i wczoraj zarzekał się, że na dziś w ogóle mam go nie brać pod uwagę przy obiedzie bo wróci bardzo późno.
Ale jakieś tam spotkanie odwołano w ostatniej chwili, więc TŻ zamiast być później był wcześniej - wszedł do domu dokładnie w momencie kiedy szparagi na parze były prawie gotowe. Więc zanim na szybko rozmroziłam jeszcze jedną pierś z kurczaka to rozgotowały się na amen
Kaszy akurat miałam dosyć na 2 osoby bo nadmiar chciałam dodać sobie do sałatki z tuńczykiem do pracy, ale trudno
Przypomniałaś mi o tym przepisie. Dziękuję <3 dawno nie robiłam nalesników ze szpinakiem i pieczarkami bez sera
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 18:23   #1999
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja dzisiaj gotowałam fasolkę po bretońsku, pewnie na dwa dni będzie ☺ dawno nie jadałam, miałam ochotę ☺
Nie umiem w zdjęcia zup, więc wygląda tak sobie

IMG_20210421_191737-01_copy_843x1501.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-21, 18:46   #2000
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Dziś mi się udało kupić kalarepki I robiłam Twoje kotleciki. Tak jak pisałaś ostatnio, obgotowałam tak około 10 minut (następnym razem pokroję w cieńsze plastry) i smażyłam w panierce, ale bez sera. Podawałam z dipem czosnkowym i pomidorkami koktajlowymi i szczypiorkiem. Fajna odmiana

Wszystko bardzo smaczne. Jak robiłaś muffinki?
Cieszę się! Zamierzam wprowadzić więcej kalarepy do naszego menu bo bardzo lubię, a zazwyczaj jadłam solo na surowo no i te kotlety. A jakby tak zupę krem?
Tu przepis na muffinki http://mojepasjekrakow.blogspot.com/...mietanowa.html ale mam taką refleksję, że trufle są zbędne chociaż to one zwróciły moją uwagę na ten przepis
Chodzi mi to, że jak babeczki były ciepłe to te trufle były pysznie lekko płynne (wiem bo mi 2 szt. trochę wypłynęły ) no ale na ciepłe nie położę bitej śmietany. Potem jak były wystudzone to trufle zrobiły się twarde i gorzej się je jadło.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wczoraj błyskawiczny makaron z cukinią, bakłażanem i ciecierzycą ze świeżymi ziołami. Potem jeszcze lekki krupnik.

Dziś polędwiczki w kremowym sosie porowym, ziemniaki i marchew na parze, ćwikła.
Kremowy sos porowy brzmi jak coś mega pysznego

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Cuda a tunczych chodzi za mna od 4 miesiecy . Oj jade jutro na zakupy to robie Twoja sałatkę. Tylko musze okolice jeszcze poznać okładanie...
To hummus tam jest czy jakies puree???
Hummus

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi o tym przepisie. Dziękuję <3 dawno nie robiłam nalesników ze szpinakiem i pieczarkami bez sera
Cieszę się

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj gotowałam fasolkę po bretońsku, pewnie na dwa dni będzie ☺ dawno nie jadałam, miałam ochotę ☺
Nie umiem w zdjęcia zup, więc wygląda tak sobie
Bardzo apetyczne, uwielbiam fasolkę po bretońsku, a rzadko robię bo mi się nie chce fasoli gotować chociaż mam szybkowar

A ja na jutro zrobię makaron bo mi tata przywiózł świeżą dostawę Odgapię od Knife - będzie z brokułami i słonecznikiem
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 19:17   #2001
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia ale kusisz tymi babeczkami! Muszę zrobić te sałatkę z kaszą i tuńczykiem

U mnie dziś łazanki że słodkiej kapusty, z pieczarkami, kiełbaska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-21, 20:42   #2002
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie wczorajszy pieczony kurczak z dynia i ziemniaczkami oraz najlepsza na swiecie mloda kapusta z wedzonym boczkiem, miodem , zasmazka i koperkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 07:58   #2003
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Masz zdjecie opakowania? Jadłaś moze curry ze słoiczka?
jadłam nugettsy w sobotę, to opakowanie nie mam już

Wczoraj jakoś mi nie smakowała carbonara, za mało wody z gotowania zostawiłam i było za suche.
A dziś pesto orzechowo-pietruszkowe i makaron znów
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 11:21   #2004
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś będzie tarta z pieczrakami i boczniakami, bo ostatnio mi się grzyby śnią po nocach.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 15:26   #2005
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pierogi ruskie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 15:46   #2006
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Cieszę się! Zamierzam wprowadzić więcej kalarepy do naszego menu bo bardzo lubię, a zazwyczaj jadłam solo na surowo no i te kotlety. A jakby tak zupę krem?
Tu przepis na muffinki http://mojepasjekrakow.blogspot.com/...mietanowa.html ale mam taką refleksję, że trufle są zbędne chociaż to one zwróciły moją uwagę na ten przepis
Chodzi mi to, że jak babeczki były ciepłe to te trufle były pysznie lekko płynne (wiem bo mi 2 szt. trochę wypłynęły ) no ale na ciepłe nie położę bitej śmietany. Potem jak były wystudzone to trufle zrobiły się twarde i gorzej się je jadło.

Ja jako dziecko jadłam zupę z kalarepy, ale była to tradycyjna zupa nie krem.
Dziękuję za przepis na muffinki, ale utknęłam na kawie rozpuszczalnej. Dla mnie to profanacja, nie uznaję, nie kupuję, tylko ziarnista, ostatecznie mielona

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś łazanki że słodkiej kapusty, z pieczarkami, kiełbaska
Lubię zarówno z kiszonej, jak i słodkiej kapusty.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U mnie wczorajszy pieczony kurczak z dynia i ziemniaczkami oraz najlepsza na swiecie mloda kapusta z wedzonym boczkiem, miodem , zasmazka i koperkiem.
Kapusta brzmi smakowicie

U nas spaghetti z sosem warzywnym (cukinia, papryka, czosnek, śmietana).
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 18:49   #2007
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś łazanki że słodkiej kapusty, z pieczarkami, kiełbaska
Zjadłabym, też lubię i ze słodkiej i z kiszonej, ale ze słodkiej chyba bardziej

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Dziś będzie tarta z pieczrakami i boczniakami, bo ostatnio mi się grzyby śnią po nocach.
Mniam, zazdro

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ja jako dziecko jadłam zupę z kalarepy, ale była to tradycyjna zupa nie krem.
Dziękuję za przepis na muffinki, ale utknęłam na kawie rozpuszczalnej. Dla mnie to profanacja, nie uznaję, nie kupuję, tylko ziarnista, ostatecznie mielona
Noooo ja bardzo chciałabym ekspres taki porządny, jak mam w pracy. Albo kawiarkę jak u taty, ale nie wiem jaka sprawdziłaby się na płycie elektrycznej...

Dzisiaj zrobiłam wspomniany makaron z brokułami. Jak na złość, akurat TŻ oczywiście je dzisiaj poza domem i mogłabym poszaleć z serami, a akurat żadnego nie miałam sensownego. Dałam szafir i grana padano, ale aż prosiło się o jakiegoś śmierdzielka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210422_183556_977.jpg (216,5 KB, 54 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 19:21   #2008
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Noooo ja bardzo chciałabym ekspres taki porządny, jak mam w pracy. Albo kawiarkę jak u taty, ale nie wiem jaka sprawdziłaby się na płycie elektrycznej...

Dzisiaj zrobiłam wspomniany makaron z brokułami. Jak na złość, akurat TŻ oczywiście je dzisiaj poza domem i mogłabym poszaleć z serami, a akurat żadnego nie miałam sensownego. Dałam szafir i grana padano, ale aż prosiło się o jakiegoś śmierdzielka
My mamy ekspres ciśnieniowy i nie oddałabym go za skarby świata- uwielbiam Z kawiarek wiem, że polecane są bialetti, ale bardziej nie pomogę, bo nigdy nie miałam, z alternatyw polecam też kawę z drippera i aeropressu (z chemexa mi średnio smakuje), albo ostatecznie z french pressu. Można się tym fajnie pobawić, popróbować, posmakować
Makaron mega, jest tam też rukola?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 22:15   #2009
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zupa caldo verde (muszę zużyć mrożony jarmuż),
kurczak z warzywnym ryżem (danie z TM: cukinia, marchew, kurczak, ryż ma parze, a na dole sos z cebulą, natką pietruszki i śmietaną)

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 10:22   #2010
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Może kogoś zainteresuje szparagowa zupa krem z czosnkiem bo widziałam, ze ostatnio coś były wspominane a dzisiaj akurat przeglądałam gazetę i był taki przepis
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6C8BF385-5F81-4646-BCA4-DA4A9F3CE5A5.jpg (208,1 KB, 44 załadowań)
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.