Co robicie na obiad? część XX. - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-05-02, 20:27   #2131
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj było pięknie, dziś pada i wyjątkowo zimno, ciągle chodzę w zimowej kurtce! wieje kosmicznie....
Obiad dziś u mojej mamy, były udka pieczone, polędwiczka z patelni z cebulką, buraczki, coleslaw i ziemniaczki
U mnie leje

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Nie, ja swoją z pola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Mniam, zjadłabym wszystko, oprócz kaszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a ja myslałam o kupnej
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-02, 20:30   #2132
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Cudownie! Bardzo mi się podoba
Ja mam niestety słabość do wielostronicowych kobył i do serii.
Mówię niestety bo miałam kilkuletni zastój czytelniczy i w związku z tym mnóstwo zaległości
Teraz znowu wkręciłam się w serię Dumasa - 5 książek, ale 1 z serii liczy 4 tomy (razem ok. 1600 stron), 2 - 3 tomy

A w temacie jedzeniowym dziś zadebiutował koszyk do chleba!
Jestem umiarkowanie zadowolona. Chleb wyszedł W MIARĘ zgrabnie z koszyka (przykleił się naprawdę minimalnie), rozlał, ale potem odbił, a bałam się zupełnego plaskacza.
Smakowo znośnie, ale i przepis nowy i mąka inna niż zwykle. Teraz przede mną cały tydzień pracy z domu to powtórzę z wypróbowanym przepisem
Też uwielbiam serie wcześniej czytałam Camille Lackberg jak opętana, teraz Puzyńską ☺

A chlebek wygląda pysznie
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-02, 22:00   #2133
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

- rolada z indyka z suszonymi pomidorami i jarmużem,
- kasza jaglana z wiórkami marchwi i pora, - roszponka z olejem spod suszonych pomidorów

- rosół z perliczki po spacerze
- na deser zabrakło sił, więc było Prince Polo

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2021-05-02 o 22:01
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-02, 22:02   #2134
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Obiad z superfoods (proso, jarmuż, czosnek)
IMG_20210502_135850.jpg

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2021-05-02 o 22:03
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-02, 23:03   #2135
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
U mnie leje

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------


a ja myslałam o kupnej
A ja zrozumiałam, że pytasz ogólnie o smak mrożonej dyni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 02:06   #2136
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Mniam krokiety, a sernik to już w ogóle


Lulka pisała, że swoją mrozi
Ja nie pomogę bo za dynią nie przepadam, ale myślę, że jeśli lubisz i nie możesz się bez niej obyć poza sezonem to warto spróbować.
Ja właśnie z tego powodu kupuję mrożone warzywa

TŻ uwinął się dziś szybciutko więc na obiad były wołowe rolady, kasza gryczana, domowe buraczki i ogórki małosolne.
Wstawiłam też rosół - TŻ załapał się po trasie na kubek ciepłego, a resztę przerabiam na barszcz, a z mięsa robię jutro pierogi.
Pogoda dziś barowa, leje cały dzień, TŻ gra w Diablo, ja czytam. Mamy winko i chipsy - będzie lenistwo na całego
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ale cudny serniczek



Takie rolady to ja bardzo chętnie bym zjadła i te ogórki i małosolne

Mój TŻ zaczął dziś dzień od Diablo Od ostatniego grania z chłopakami ma fazę i gra, kiedy tylko ma chwilkę

Też zaraz winko wyciągniemy Chipsów co prawda nie mamy, ale trochę nachosów chyba jeszcze zostało I albo TŻ Diablo a ja książka albo planszówkę jakąś odpalimy

Obiad dziś zjedliśmy u Rodziców: plastry szynki duszone w sosie z grzybów leśnych (sos wyszedł mamie przepyszny ), gotowane ziemniaki, surówka z białek kapusty, marchewki, pora i selera naciowego z olejem lnianym.

No to zapowiada Wam sie przyjemny wieczor zazdroszcze!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Pysznie wygląda



Ale smakowity sernik


Nasze popołudnie podobne, TŻ w coś grał, ja kończyłam dwunaste Lipowo od Puzyńskiej "Pokrzyk"

Rolady pyyycha!





Uwielbiam wszystko co z grzybami leśnymi
____

U mnie wczoraj były tortille a la kebab, z kurczakiem, warzywami sosem czosnkowym

Dzisiaj fryty, sałatka z pomidorkami i prażonym prażonym słonecznikiem a do tego pstrąg z czosnkiem, masłem, pietruszką i chili

Załącznik 7747709
Pycha pstrąg!

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas dzis po wczorajszych pizzach jeden z moich ulubionych dietetycznych obiadkow. Kurczak pieczony na kratce w piekarniku, kuskus z suszonymi warzywami (te kulki to wersja kuskusu dla malej, zrobilam jej za duzo) oraz mietowe tzatzyki. Brakuje jakiejs kolorowej salatki bo tak mdlo tutaj no, ale zabraklo czasu i weny Załącznik 7747714

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniam

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Pyszności


My chcieliśmy Magię i miecz wyciągać, ale kurczę za dużo zachodu z rozkładaniem muszę rozejrzeć się za czymś co mniej miejsca zajmuje


Przede mną dopiero Czarne narcyzy
A tortille też planuję niedługo, ale z rybą i - uwaga - zamierzam w końcu zrobić sama placki


W trzecią.
Odgłosy takie, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać
Ja jestem totalna noga z grami, nawet naszego PS4 nie umiem włączyć
Słuchajcie piszecie ciagle o tych grach i pytam mojego Tz w co on na tym ps4 ciagle gra tez sie okazało ze Diablo 3
Juz sie wkurzam non stop bo jest tak wciągnięty ze jak gra a ja o cos pytam to nic a nic nie słyszy. I nie odpowiada


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Cudownie! Bardzo mi się podoba
Ja mam niestety słabość do wielostronicowych kobył i do serii.
Mówię niestety bo miałam kilkuletni zastój czytelniczy i w związku z tym mnóstwo zaległości
Teraz znowu wkręciłam się w serię Dumasa - 5 książek, ale 1 z serii liczy 4 tomy (razem ok. 1600 stron), 2 - 3 tomy

A w temacie jedzeniowym dziś zadebiutował koszyk do chleba!
Jestem umiarkowanie zadowolona. Chleb wyszedł W MIARĘ zgrabnie z koszyka (przykleił się naprawdę minimalnie), rozlał, ale potem odbił, a bałam się zupełnego plaskacza.
Smakowo znośnie, ale i przepis nowy i mąka inna niż zwykle. Teraz przede mną cały tydzień pracy z domu to powtórzę z wypróbowanym przepisem
Chlebek wyglada bardzo elegancko!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Też uwielbiam serie wcześniej czytałam Camille Lackberg jak opętana, teraz Puzyńską

A chlebek wygląda pysznie
Lackberg tez poczytałam 4-5 serii ale potem troche juz mi Sue zaczęło nudzić ciagle te same klimaty.

Amerykańska uprzejmość... myslalam ze to jedynie w filmach a nie... sąsiedzi przynieśli nam dzis ciasteczka święto upieczone i jeszcze cieplutkie. Bardzo miło nam sie zrobiło .

Aha No i mam moj sprzet. Broniłam sie przed nim ale mnie dogonił. Pierwsze ciasto na pizzę fermentuje w lodowce...
Aha No i jak juz weszło w nasz zwyczaj Nachos weekendowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg C6D23E8C-34C1-4048-BBBC-33ACCC1F493E.jpg (159,2 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg C4AD7D8B-3C9F-496D-8FB7-AA6D78D3F4F8.jpg (149,1 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 431310EA-B3B2-4483-A414-9274AC3853C5.jpg (155,5 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2021-05-03 o 13:25
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 09:53   #2137
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zupa kapuściana się gotuje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-03, 11:41   #2138
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Pyszności


My chcieliśmy Magię i miecz wyciągać, ale kurczę za dużo zachodu z rozkładaniem muszę rozejrzeć się za czymś co mniej miejsca zajmuje


Przede mną dopiero Czarne narcyzy
A tortille też planuję niedługo, ale z rybą i - uwaga - zamierzam w końcu zrobić sama placki


W trzecią.
Odgłosy takie, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać
Ja jestem totalna noga z grami, nawet naszego PS4 nie umiem włączyć
To prawda, MiM strasznie dużo miejsca zajmuje, a z wszystkimi dodatkami to już w ogóle... Dlatego dawno nie graliśmy w tę grę w wersji planszowej A jest też wersja na telefon, w tę akurat na wakacjach w zeszłym roku graliśmy bardzo dużo Wygodna, nie trzeba 2 godziny rozkładać

A propos - TŻ właśnie rozkłada Cthulhu Death May Die (pewnie znowu przedwieczny nas rozwali ).

Z mniejszych gierek polecam Wam Azul, Zaginioną wyspę Arnak albo Brzdęk Zależy, co lubicie (każda z wymienionych przeze mnie jest innego typu).

Mój TŻ gra teraz w Diablo jedynkę. Ot, taki powrót do podstawówki Ja tam wolę dwójkę po sieci, w kilka osób (grało się po nocach dawno temu... ). A najbardziej właśnie trójkę - tę kilka razy wspólnie na Xbox przeszliśmy Czekam na czwórkę, ale nie wiem, czy nie będzie łudząco podobna do trójki

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas dzis po wczorajszych pizzach jeden z moich ulubionych dietetycznych obiadkow. Kurczak pieczony na kratce w piekarniku, kuskus z suszonymi warzywami (te kulki to wersja kuskusu dla malej, zrobilam jej za duzo) oraz mietowe tzatzyki. Brakuje jakiejs kolorowej salatki bo tak mdlo tutaj no, ale zabraklo czasu i weny Załącznik 7747714

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zjadłabym taki obiadek

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Cudownie! Bardzo mi się podoba
Ja mam niestety słabość do wielostronicowych kobył i do serii.
Mówię niestety bo miałam kilkuletni zastój czytelniczy i w związku z tym mnóstwo zaległości
Teraz znowu wkręciłam się w serię Dumasa - 5 książek, ale 1 z serii liczy 4 tomy (razem ok. 1600 stron), 2 - 3 tomy

A w temacie jedzeniowym dziś zadebiutował koszyk do chleba!
Jestem umiarkowanie zadowolona. Chleb wyszedł W MIARĘ zgrabnie z koszyka (przykleił się naprawdę minimalnie), rozlał, ale potem odbił, a bałam się zupełnego plaskacza.
Smakowo znośnie, ale i przepis nowy i mąka inna niż zwykle. Teraz przede mną cały tydzień pracy z domu to powtórzę z wypróbowanym przepisem
Piękny chlebek

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
No to zapowiada Wam sie przyjemny wieczor zazdroszcze!



Pycha pstrąg!



Mniam



Słuchajcie piszecie ciagle o tych grach i pytam mojego Tz w co on na tym ps4 ciagle gra tez sie okazało ze Diablo 3
Juz sie wkurzam non stop bo jest tak wciągnięty ze jak gra a ja o cos pytam to nic a nic nie słyszy. I nie odpowiada




Chlebek wyglada bardzo elegancko!



Lacjenberg tez poczytałam 4-5 serii ale potem troche juz mi Sue zaczęło nudzić ciagle te same klimaty.

Amerykańska uprzejmość... myslalam ze to jedynie w filmach a nie... sąsiedzi przynieśli nam dzis ciasteczka święto upieczone i jeszcze cieplutkie. Bardzo miło nam sie zrobiło .

Aha No i mam moj sprzet. Broniłam sie przed nim ale mnie dogonił. Pierwsze ciasto na pizzę fermentuje w lodowce...
Aha No i jak juz weszło w nasz zwyczaj Nachos weekendowe
Hehe, skąd ja to znam Jedyny sposób - dołączyć do gry

Ale kusisz tymi nachosami
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 12:54   #2139
Foood
Przyczajenie
 
Avatar Foood
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 2
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Jajeczniczka na bekonie

Edytowane przez Foood
Czas edycji: 2021-05-03 o 14:24
Foood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 13:24   #2140
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

My na dzien dostaliśmy rosół od teścia, teraz dopiero powoli biorę się za obiad. Będą pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, i sałatka z pomidorowy i cebulki w śmietanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 16:22   #2141
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja dostałam od mamy Tż-ta krupnik, więc odpadło mi dziś gotowanie
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-03, 16:50   #2142
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Obiad z superfoods (proso, jarmuż, czosnek)
Wygląda cudnie

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Słuchajcie piszecie ciagle o tych grach i pytam mojego Tz w co on na tym ps4 ciagle gra tez sie okazało ze Diablo 3
Juz sie wkurzam non stop bo jest tak wciągnięty ze jak gra a ja o cos pytam to nic a nic nie słyszy. I nie odpowiada

Amerykańska uprzejmość... myslalam ze to jedynie w filmach a nie... sąsiedzi przynieśli nam dzis ciasteczka święto upieczone i jeszcze cieplutkie. Bardzo miło nam sie zrobiło .

Aha No i mam moj sprzet. Broniłam sie przed nim ale mnie dogonił. Pierwsze ciasto na pizzę fermentuje w lodowce...
Aha No i jak juz weszło w nasz zwyczaj Nachos weekendowe
Haha, mój TŻ na szczęście ma fazy na PS4. Średnio raz na kwartał przez ok. tydzień. Nawet jak w zeszłym roku siedział 5 miesięcy na zwolnieniu z tą nogą to myśleliśmy, że wreszcie sobie pogra za wszystkie czasy, ale też - tydzień i koniec
Piękne ciasteczka, że też ja nie mam takich sąsiadów

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A propos - TŻ właśnie rozkłada Cthulhu Death May Die (pewnie znowu przedwieczny nas rozwali ).

Z mniejszych gierek polecam Wam Azul, Zaginioną wyspę Arnak albo Brzdęk Zależy, co lubicie (każda z wymienionych przeze mnie jest innego typu).
Zaraz idę oglądać te gry, dziękuję

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
My na dzien dostaliśmy rosół od teścia, teraz dopiero powoli biorę się za obiad. Będą pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, i sałatka z pomidorowy i cebulki w śmietanie
Mniam, zjadłabym pulpeciki

U nas pierogi z mięsem i barszcz. Ale barszcz wyszedł paskudny kupiłam małe pudełeczko kiszonych buraków u mojej sprzedawczyni z targowiska, wydaje mi się, że już kiedyś od niej brałam... ale ten dodatek położył cały garnek. Fuj fuj fuj, no nie lubię na zakwasie barszczu, TŻ też nie. Liczyłam na to, że upchnę mojemu tacie, ale też mówi, że nie lubi... będę musiała wylać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210503_171436.jpg (93,4 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210503_171510.jpg (75,8 KB, 37 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 20:04   #2143
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj makaron ze szpinakiem w sosie śmietanowym i na gore parmezan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oooo coś dla mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Pysznie wygląda



Ale smakowity sernik


Nasze popołudnie podobne, TŻ w coś grał, ja kończyłam dwunaste Lipowo od Puzyńskiej "Pokrzyk"

Rolady pyyycha!





Uwielbiam wszystko co z grzybami leśnymi
____

U mnie wczoraj były tortille a la kebab, z kurczakiem, warzywami sosem czosnkowym

Dzisiaj fryty, sałatka z pomidorkami i prażonym prażonym słonecznikiem a do tego pstrąg z czosnkiem, masłem, pietruszką i chili

Załącznik 7747709

Oooo kebsik! Zjadłabym!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas dzis po wczorajszych pizzach jeden z moich ulubionych dietetycznych obiadkow. Kurczak pieczony na kratce w piekarniku, kuskus z suszonymi warzywami (te kulki to wersja kuskusu dla malej, zrobilam jej za duzo) oraz mietowe tzatzyki. Brakuje jakiejs kolorowej salatki bo tak mdlo tutaj no, ale zabraklo czasu i weny Załącznik 7747714

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kocham kuskus i z chęcią bym zjadła taki obiad


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 20:13   #2144
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja dzisiaj miałam tagiatelle z bolognese ☺ dobre mi wyszło, ale sos się cały rozpaćkał na talerzu o wyglądało średnio
Więc musicie uwierzyć na słowo, że było smaczne
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 20:23   #2145
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś wreszcie, pierwszy raz w życiu, zrobiłam kluski śląskie. Do tego klopsiki wieprzowe duszone w sosie koperkowym i surówka z własnej kapusty kiszonej.

Utwierdziłam się dziś w przekonaniu, że nie potrafię robić klusków Wyszły mi straszne brzydale, jakieś takie potwornie nieforemne. Ciasto kleiło mi się do rąk mimo, że dodałam mąki nawet więcej niż w przepisie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210503_161238_resized_20210503_083335097.jpg (99,0 KB, 43 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 20:56   #2146
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Dziś wreszcie, pierwszy raz w życiu, zrobiłam kluski śląskie. Do tego klopsiki wieprzowe duszone w sosie koperkowym i surówka z własnej kapusty kiszonej.

Utwierdziłam się dziś w przekonaniu, że nie potrafię robić klusków Wyszły mi straszne brzydale, jakieś takie potwornie nieforemne. Ciasto kleiło mi się do rąk mimo, że dodałam mąki nawet więcej niż w przepisie
A jakich kartofli użyłaś? ☺
Dobre kartofle to połowa sukcesu. Przeciskałaś przez praskę czy po prostu utłukłaś?
No i więcej mąki też może być przyczyną, mąka ziemniaczana się tak klei właśnie, w przypadku klusek wcale więcej nie znaczy lepiej ☺

Smaczne chociaż wyszły? bo wyglądają całkiem dobrze ☺
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-03, 22:30   #2147
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

pomysł na białąrzepę?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 10:39   #2148
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś risotto z groszkiem podane z resztką rolady z indyka i suszonych pomidorów.
Wczoraj ta sama rolada z warzywami na parze + sos spod pieczenia
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
pomysł na białąrzepę?
Surówka (z jakimś owocem: gruszka, jabłko, ananas lub z marchwią), pasta do chleba z kwaśną śmietaną (pasuje do jajek podobnie jak chrzan), cieniutkie plastry do kanapek, dodatek do gulaszu (u mnie akurat pół na pół z wieprzowiną, ale wegetariański pewnie też może być)

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2021-05-04 o 10:41
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 10:48   #2149
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Dziś wreszcie, pierwszy raz w życiu, zrobiłam kluski śląskie. Do tego klopsiki wieprzowe duszone w sosie koperkowym i surówka z własnej kapusty kiszonej.

Utwierdziłam się dziś w przekonaniu, że nie potrafię robić klusków Wyszły mi straszne brzydale, jakieś takie potwornie nieforemne. Ciasto kleiło mi się do rąk mimo, że dodałam mąki nawet więcej niż w przepisie
jak dla mnie to bardzo ładne!
Ja dziś robię klopski w sosie koperkowym, puree i surówka z selera
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-04, 10:49   #2150
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie wczoraj byl taki sos a la fajita (mieso mielone drobiowe, cebula i papryka w piorka, do tego troche koncentratu i przyprawione na ostro) i do tego pancakes pelnoziarniste orkiszowe. Jadlam to danie troche jak takie miekkie tacos.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 12:36   #2151
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wygląda cudnie


Haha, mój TŻ na szczęście ma fazy na PS4. Średnio raz na kwartał przez ok. tydzień. Nawet jak w zeszłym roku siedział 5 miesięcy na zwolnieniu z tą nogą to myśleliśmy, że wreszcie sobie pogra za wszystkie czasy, ale też - tydzień i koniec
Piękne ciasteczka, że też ja nie mam takich sąsiadów


Zaraz idę oglądać te gry, dziękuję


Mniam, zjadłabym pulpeciki

U nas pierogi z mięsem i barszcz. Ale barszcz wyszedł paskudny kupiłam małe pudełeczko kiszonych buraków u mojej sprzedawczyni z targowiska, wydaje mi się, że już kiedyś od niej brałam... ale ten dodatek położył cały garnek. Fuj fuj fuj, no nie lubię na zakwasie barszczu, TŻ też nie. Liczyłam na to, że upchnę mojemu tacie, ale też mówi, że nie lubi... będę musiała wylać

Oj pierogi z miesem ale bym zjadła

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Dziś wreszcie, pierwszy raz w życiu, zrobiłam kluski śląskie. Do tego klopsiki wieprzowe duszone w sosie koperkowym i surówka z własnej kapusty kiszonej.

Utwierdziłam się dziś w przekonaniu, że nie potrafię robić klusków Wyszły mi straszne brzydale, jakieś takie potwornie nieforemne. Ciasto kleiło mi się do rąk mimo, że dodałam mąki nawet więcej niż w przepisie
Obiad jak od mamy. Dawno nie jadłam klusek śląskich

U mnei pizza ale wybaczcie bo nie zrobiłam fotki po upieczeniu . Zapomniałam.
Jednak make miałam zwykła i do tego ten piekarnik tutaj ma tylko funkcje „bake” i „broil” i nie wiedziałam na co nastawic. Wyczytałam w necie ze najpierw 550 na bake i potem 5 minut na broil i pizzę wstawic... pierwsza wyszła super ale kolejne dwie nie były chrupiące bo nie nagrzewalam piekarnika od nowa... musze to dopracować.

Aha No i najwazniejsze nie miałam tartej mozzarelli dałam jakis hiszpański ser typu trzy rodzaje sera i zupełnie nie pasował
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 786A8D75-0523-4517-BFC2-87AFAC1C49D0.jpg (188,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 51FCAE07-4C12-4D93-8754-BE7C32106915.jpg (229,8 KB, 37 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 16:37   #2152
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ananas, ryz, kurczak majonez co jeszcze dać do takiej sałatki??? Ktos zna ja? Czy tam była kukurydza i szalotka czy nie???
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 16:38   #2153
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Dziś wreszcie, pierwszy raz w życiu, zrobiłam kluski śląskie. Do tego klopsiki wieprzowe duszone w sosie koperkowym i surówka z własnej kapusty kiszonej.

Utwierdziłam się dziś w przekonaniu, że nie potrafię robić klusków Wyszły mi straszne brzydale, jakieś takie potwornie nieforemne. Ciasto kleiło mi się do rąk mimo, że dodałam mąki nawet więcej niż w przepisie
Kluski wyglądają bardzo ładnie

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ananas, ryz, kurczak majonez co jeszcze dać do takiej sałatki??? Ktos zna ja? Czy tam była kukurydza i szalotka czy nie???
Kukurydza na pewno, polecam jeszcze dodatek orzechów mogą być włoskie albo nerkowce albo nawet solone ziemne.

Ja postanowiłam odstąpić resztę pierogów chłopakom - TŻ-towi dziś, tacie jutro.
Dla siebie trochę improwizowałam, rozmroziłam kawałek ciasta francuskiego na czarną godzinę, zrobiłam farsz ze szpinaku i fety. Do tego cukinia pieczona z pecorino, sos sezamowy i domowe małosolne i kimchi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210504_172050.jpg (215,0 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez Pelagia_W
Czas edycji: 2021-05-04 o 16:41
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 17:09   #2154
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Knife kluski są śliczne, co Ty chcesz

U mnie dziś ziemniaki odgrzewane z patelni, pulpety w sosie, i kupne buraczki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 18:49   #2155
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kluski wyglądają bardzo ładnie


Kukurydza na pewno, polecam jeszcze dodatek orzechów mogą być włoskie albo nerkowce albo nawet solone ziemne.

Ja postanowiłam odstąpić resztę pierogów chłopakom - TŻ-towi dziś, tacie jutro.
Dla siebie trochę improwizowałam, rozmroziłam kawałek ciasta francuskiego na czarną godzinę, zrobiłam farsz ze szpinaku i fety. Do tego cukinia pieczona z pecorino, sos sezamowy i domowe małosolne i kimchi.

Ooo to mi sie podoba dzieki Pelagia

A myślicie zeby dodać czosnek do sosu??? Chce wymieszać majonez z jogurtem do tego :conf used:.


Twoje paszteciki wygladaja pysznie!
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 19:31   #2156
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ananas, ryz, kurczak majonez co jeszcze dać do takiej sałatki??? Ktos zna ja? Czy tam była kukurydza i szalotka czy nie???
Kukurydza napewno
Ale bym taka zjadla ! Mam jakas faza na ananasa

U nas dzis i wczoraj zeberka po cygansku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 20:53   #2157
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zjadłabym cos z botwniki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 21:24   #2158
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ananas, ryz, kurczak majonez co jeszcze dać do takiej sałatki??? Ktos zna ja? Czy tam była kukurydza i szalotka czy nie???
kukurydza, ser żółty, seler paski ( ze słoika)
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-04, 23:13   #2159
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziekuje za porady ale zjednałam prawie nasz nowy dom z ziemią . Kupiłam wędzone udko indycze i chciałam je upiec w piekarniku... włączyłam piekarnik na 410 Farenheit czyli 200 celciusza i zaczęło sie dymić nad kuchenka, otworzyłam piekarnik a tam ogień... nagle cały piekarnik zaczal dymić czarnym smogiem. Wyłączyłam w sekundę piekarnik wzięłam psy i syna na dwor... włączył sie alarm jak szalony, nie dało rady go wylaczyc. Odnalazłam komórkę i do Tz. Przyjechał od razu ale zanim przyjechał dym i ogień sie uspokoiło... i odnalazłam przyczynę. Włożyłam kratkę z papierem pergaminowym w szufladę pod kuchenkę... a tam jak sie okazuje jest otwarty ogień . Nigdy w życiu sie z czyms takim nie spotkałam. Papier pergaminowy sie zapalił, kratki sie spaliły totalnie...
Jakim sposobem otwarty ogień w szufladzie pod kuchenka . Po co w takim razie jest tam ta szuflada
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6C74019D-431A-4A21-A75C-229085F98E70.jpg (61,6 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3E9F572A-1368-46EB-9C54-5036B3C09928.jpg (147,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0BA71AFA-1BC1-4338-A37D-8C0636968886.jpg (116,6 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2021-05-04 o 23:16
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-05, 07:11   #2160
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Dziekuje za porady ale zjednałam prawie nasz nowy dom z ziemią . Kupiłam wędzone udko indycze i chciałam je upiec w piekarniku... włączyłam piekarnik na 410 Farenheit czyli 200 celciusza i zaczęło sie dymić nad kuchenka, otworzyłam piekarnik a tam ogień... nagle cały piekarnik zaczal dymić czarnym smogiem. Wyłączyłam w sekundę piekarnik wzięłam psy i syna na dwor... włączył sie alarm jak szalony, nie dało rady go wylaczyc. Odnalazłam komórkę i do Tz. Przyjechał od razu ale zanim przyjechał dym i ogień sie uspokoiło... i odnalazłam przyczynę. Włożyłam kratkę z papierem pergaminowym w szufladę pod kuchenkę... a tam jak sie okazuje jest otwarty ogień . Nigdy w życiu sie z czyms takim nie spotkałam. Papier pergaminowy sie zapalił, kratki sie spaliły totalnie...
Jakim sposobem otwarty ogień w szufladzie pod kuchenka . Po co w takim razie jest tam ta szuflada
Ale "atrakcje", współczuję!!!!

U mnie dziś jednak robię klopsy, wczoraj TŻ prosił o placki ziemniaczane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210504_173454.jpg (154,1 KB, 33 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.