czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-18, 10:53   #1
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424

czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??


Jesli był podobny temat proszę o skasowanie lub przeniesienie.

Sytuacja wygląda tak:
Mam dobre dwie koleżanki,które zawsze świetnie wyglądają,mają delikatny ,ale doskonały makijaż,typu lekki podkład trochę korektora,
Generalnie cery mają w naprawdę dobrym stanie.Na moje pytanie czego używają do pielęgnacji,oczyszczania odpowiedziały ,że makijaż zmywają pod prysznicem ,zwykłym żelem pod prysznic ,na pytanie jakiego kremu używają:
jedna zwykły nivea ,a druga "jakiś" dla dzieci.
miałam nieraz okazję się przekonać ,że mówią prawdę.

no i szlag mnie trafia,że ja wydaję niemałą kasę na pianki,micelarne płyny,toniki,kremiki-sriki,a mam cerę jakbym wchodziła w wiek dojrzewania ,a mam go daaaaaawno za sobą.
jaka tu sprawiedliwość ,że jeden olewa PRAWIDŁOWĄ (chyba) pielęgnację a ma cerę jak jutrzenka,a inny (czyt.ja) się męczy.

jakie jest Wasze zdanie?
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 11:14   #2
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

życie nie jest sprawiedliwe

po pierwsze- każda cera potrzebuje innej pielęgnacji i każda wymaga czegoś innego. szczęściary z tych, których cera prawie nie wymaga niczego poza codziennym oczyszczaniem i nawilżaniem.
masz po prostu inną cerę, która jest bardziej wymagająca. może są też inne powodu stanu Twojej cery- badałaś np. hormony? Może źle się odżywiasz? powodów może myć wiele.

ja osobiście też mam problemy z cerą, a jestem już dużą kobietą
i też maseczki, peelingi, żele, toniki- a przykre niespodzianki zawsze mi się zdarzają. niestety byłoby za pięknie bez problemów- jakichkolwiek...
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 12:18   #3
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

a ja tam uważam, ze napewno coś wiecej robią tylko sie nie afiszują i "udają" ze sa idealne ja mam cere bez problemów gładka bez niespodzianek a jak dam podkład to wygląda jak z reklamy czasami ale jak przez pewien czas olewałam demikijaż, kremy itp. to wyglądałam jak zombie. Teraz choćby nie wiem co sie działo pielegnacja i rano i wieczorem musi byc i odrazu sie czuje łądniejsza
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:21   #4
SlodkoOstra
Rozeznanie
 
Avatar SlodkoOstra
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 923
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

Na pewno nie ściemniają. Wiem to po mojej siostrze, kompletnie nic z cerą nie robi a ma gładką buzię. Ja, chociaz zażywam skrzyp, piję bratki, uzywam dobrych kremów i żelów - wciąż mam cerę nastolatki No tak jak niektore z nas są ładne a inne brzydkie, nic się na to nie poradzi :P
__________________
start: 65, teraz: 64, cel I - 59,9 cel II - 58, cel III - 55, cel IV - 53

było: talia68(-6)brzuch82(-7)biodra95(-5)udo54(-5)łydka35(-1)

SlodkoOstra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:50   #5
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

wiesz to jest tak, ze wiele osob tak robi, ale z reguly to sie msci. doskonaly przyklad moja siostra, ktora robila tak przez kilka lat a potem nagle cera sie zbuntowala i dopiero pigulki plus leki plus dermokosmetyki pomogly. dermatolog stwierdzil, ze gdyby dbala porzadnie o skore a nie wlasnie zmywala make up pod prysznicem i uzywala jakichs tam kremow to mialaby piekna skore przez cale zycie a tak ma blizny.
mysle, ze tak naprawde autorka watku pyta sie o kobiety ze skora zwana "normalna", to rzadkosc ale jednak sie zdarza.

osobiscie tez latami dobieralam jak Autorka coraz to nowa pielegnacje , pomogla dopiero biochemia i to polecam.

a co do zycia to ono nie jest sprawiedliwe i zamiast zazdroscic innym polecam po prostu pokochac swoja skore (opcjonalnie biust , talie cos co czyni Ciebie wyjatkowa bo mozesz byc wylacznie soba)
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:28   #6
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

jedni mają bardziej problemową cerę inni mniej
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:46   #7
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

Każde zaniedbanie cery wyjdzie ok. 30tki - tak myślę Wtedy zbieramy co zasiałyśmy.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 16:47   #8
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Każde zaniedbanie cery wyjdzie ok. 30tki - tak myślę Wtedy zbieramy co zasiałyśmy.
być może tak jest, mi już tylko rok do 30-stki pozostał,koleżankom trochę więcej.

Do Autorek powyżej,niestety lub stety to prawda,tak własnie wygląda ich 'pielęgnacja".

A stosowanie kosmetyków właściwie też ma swoje plusy,
te zapachy,nowe miłe konsystencje...
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 12:45   #9
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

Dla mnie fenomenem jest moja babcia - skonczy w styczniu 91 lat i nie ma prawie w ogole zmarszczek. Buźka jest napięta, czoło gładkie, jedynie kilka kurzych łapek wokół oczu. Całe życie używała tylko kremu Nivea...
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 13:18   #10
kasiax.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 993
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

Cytat:
Napisane przez hawrodytka Pokaż wiadomość
Dla mnie fenomenem jest moja babcia - skonczy w styczniu 91 lat i nie ma prawie w ogole zmarszczek. Buźka jest napięta, czoło gładkie, jedynie kilka kurzych łapek wokół oczu. Całe życie używała tylko kremu Nivea...
Podobnie jest z moją mamą.. Co prawda ma "dopiero" 50lat, ale na twarzy ani pół zmarszczki, jej skóra wygląda lepiej niż tych wszystkich "gwiazd" po botoksach, skalpelach, "naciąganiach" i kremach za tysiące dolarów. Też całe życie używa kramu Nivea, nigdy w życiu nie użyła podkładu/ pudru, bo po prostu tego nie potrzebuje. A makijaż oczu zmywa tym co ma pod ręką - żelem pod prysznic, mydłem, szamponem do włosów..

Drugi przykład - znajoma w moim wieku - z lenistwa i braku funduszy używa najtańszych kremów (nierzadko kupionych na bazarze..) twarz myje tylko mydłem, a znaleźć u niej jakiegoś pryszcza, czy niedoskonałość graniczy z cudem. Skórę ma jak pupka niemowlaka - zdrową, gładką i śliczną.

Ja wydaję kupę kasy na kosmetyki do twarzy i mimo, że mam już 23 lata, to twarz świeci mi się jak latarnia morska, mam brzydkie widoczne pory i pojawiają się czasami przykre niespodzianki:/. Nie wiem w czym tkwi sekret.. może właśnie w tym, że jak skóra dostaje takie duże dawki różnych kosmetyków to się buntuje? Nie mam pojęcia, ale życie jest niesprawiedliwe!
__________________


Edytowane przez kasiax.
Czas edycji: 2010-11-19 o 13:20
kasiax. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 13:41   #11
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

a wiecie dziewczyny, ze krem nivea stworzyl jakis projektant ( nie pamietam nazwiska, ale jak bede pamietac to sprawdze) i sprzedal patent bo nie mial jak sie utrzymac stad panie uzywajace tego kremu maja tak piekna skore ( moja mama rowniez)??
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 15:01   #12
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

Ja tez to zauwazylam. i mialam okazje przekonac sie na wlasnej skorze. Uzywalam tonikow, zeli itd od kilku lat. lubilam mocne alkoholowe, gruboziarniste peelingi. W sumie na poczatku nie mialam wiekszych problemow ze skora, pojedyncze wypryski przed okresem. ale to co bylo ostatnio...masakra. Bylam u lekarza, zrobilam wymaz w labolatorium. Gronkowiec oczywiscie glowne podjerzenie jest na te wszystkie toniki. Bo dezynfekujac skore, oprocz zlych bakterii usuwalam tez naturalna wrstwe ochronna skory. W rezultacie skora bez zadnej warstwy ochronnej nie potrafila sie obronic i zakazila sie gronkowcem- mialam wysyp w calej strefie T. poskorne gule itd. Teraz uzywam antybiotykow i jest ok. Mysle ze najwazniejsze to nie masakrowac skory zbyt mocnymi produktami.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 20:47   #13
kanni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 207
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

a ja mam 27 lat i mam idealnie gladka cere nigdy nie uzywalam nic oprocz kremu nivea najzwyklejszego w niebieskiem plaskim pudelku maluje sie okazjonalnie podklad i puder plus jakis cien i tusz. Mysle z enajlepszy sposob jak sie chce miec ladna skore to nie meczyc jej fluidami na codzien tylko dac jejoddychac u mjnie to sie sprawdza a jak masz ladna skore to w sumie zadne pudry niesa nawet potrzebne pozdrawiam

i jak widac po wypowiedziach krem NIVEA nie ma sobie rownych! ja sie pod tym podpisuje 100%
__________________
Moje wymianki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=447878

Edytowane przez kanni
Czas edycji: 2010-11-19 o 20:50
kanni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 15:50   #14
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: czy można olewać pielęgnację cery i mimo to dobrze wyglądać??

W pewnym sensie mogę to potwierdzić. Jak każda nastolatka miałam lepsze i gorsze momenty dla mojej cery, pojawiały się krosty i inne przykre rzeczy. Co robiłam? Toniki, peelingi, żele, wszystko to cudownie oczyszczało, niestety chwilowo, jak już wspomniała wcześniej asik niszczyły one barierę ochronną skóry. Przestawiłam się na codzienne, rano i wieczorem zmywanie twarzy naparem z ziół, zwykły krem nawilżający, którym zmywam także tusz do rzęs i cera wygląda o niebo lepiej. Nie ma nic gorszego niż nadmiernie wysuszać tłustą skórę, która wyprodukuje dwukrotnie więcej łoju niż powinna. Szkoda, że człowiek jest mądry po szkodzie..
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.