Uniwersytet Pedagogiczny cz. II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-04, 22:44   #2641
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez olka123beauty Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY !!
RATUNKU!
Miała może któraś z Was z Dr. Ligęzą?
Ewentualnie zna kogoś kto miał z nim.

Proszę o pomoc !!
Ja miałam psychologię rozwojową (ćwiczenia) z dr Ligęzą
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 14:32   #2642
olka123beauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Chodzi o wykłady/ ćwiczenia z psychologii rozwojowej !
Bo niestety za niedługo mam u niego poprawkę i chciałabym dowiedzieć się czy ktoś był w podobnej sytuacji i jak wyglądało to u niego
olka123beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 21:29   #2643
taka ja
Wtajemniczenie
 
Avatar taka ja
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 238
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Miałam z dr pare lat temu ten egzamin. U nas wiekszosc go dosc dobrze zdala, ale z tego co pamietam to poprawke wyblagali u dr przed wakacjami bo to chyba 2 osoby byly tylko i pisali ten sam test.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
taka ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 22:00   #2644
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez olka123beauty Pokaż wiadomość
Chodzi o wykłady/ ćwiczenia z psychologii rozwojowej !
Bo niestety za niedługo mam u niego poprawkę i chciałabym dowiedzieć się czy ktoś był w podobnej sytuacji i jak wyglądało to u niego
Z tego, co pamiętam u nas poprawki były ustne (i nawet nie wiem czy z dr. Ligęzą czy nie z samą dr Lasotą), wszyscy zdali i podobno trudno nie było
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 10:56   #2645
ewi156
Raczkowanie
 
Avatar ewi156
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Małopolska :)
Wiadomości: 112
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Dziewczyny a ja mam takie troche głupie pytanie ;d Zajęcia na UP w piątki sa normlanie? Bo moja kolezanka, która poszła na UR twierdzi, ze nie bedzie miała zajec w piątki :d I w sumie ciekawa jestem jak to jest na naszej uczelni, czy to zalży od kierunku albo coś Aaa i orientujecie sie może kiedy pojawia sie plany zajęć? :P
__________________
"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż że się mylili, nie czekaj ani chwili dłużej..." - Magik.





`Mógłby być już piątek`
ewi156 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 10:58   #2646
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez ewi156 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam takie troche głupie pytanie ;d Zajęcia na UP w piątki sa normlanie? Bo moja kolezanka, która poszła na UR twierdzi, ze nie bedzie miała zajec w piątki :d I w sumie ciekawa jestem jak to jest na naszej uczelni, czy to zalży od kierunku albo coś Aaa i orientujecie sie może kiedy pojawia sie plany zajęć? :P
dokładnie, to zależy od uczelni i od wydziału. To samo tyczy się planów zajęć, zależy na jakim wydziale jesteś
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:34   #2647
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
dokładnie, to zależy od uczelni i od wydziału. To samo tyczy się planów zajęć, zależy na jakim wydziale jesteś
U siebie (PPiW) najdłużej zajęcia w piątki miałam do 14. A plan zajęć na I roku dostaliśmy w dniu wręczenia indeksów, na II roku starościna przekazała nam go kilka dni przed rozpoczęciem.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2014-09-09 o 12:36
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 10:53   #2648
12 Stonka
Zakorzenienie
 
Avatar 12 Stonka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Wiadomości: 6 559
GG do 12 Stonka
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Hej, Wizażanki!

Mam mały kłopot, gdyż nie wiem, co wybrać na II stopniu studiów. Jestem po filologii polskiej z oligofrenopedagogiką (oczywiście na UP). Dostałam się na magisterkę na dwóch kierunkach - na pedagogikę społeczno-opiekuńczą i na pedagogikę specjalną. Nie wiem, który wybrać. Czy jest tu jakaś absolwentka któregoś z tych kierunków? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
__________________
,,Teraz wiem, dlaczego wymyślono słowo "miłość", dlaczego musiano je wymyślić: to jedyne
słowo bliskie opisania tego, co teraz czuję, tej dziwnej mieszanki bólu, przyjemności,
strachu i radości, które przepełniają mnie jednocześnie."
12 Stonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 20:38   #2649
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez 12 Stonka Pokaż wiadomość
Hej, Wizażanki!

Mam mały kłopot, gdyż nie wiem, co wybrać na II stopniu studiów. Jestem po filologii polskiej z oligofrenopedagogiką (oczywiście na UP). Dostałam się na magisterkę na dwóch kierunkach - na pedagogikę społeczno-opiekuńczą i na pedagogikę specjalną. Nie wiem, który wybrać. Czy jest tu jakaś absolwentka któregoś z tych kierunków? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Pedagogikę specjalną zdecydowanie Za dużo znam bezrobotnych absolwentek społeczno- opiekuńczej żeby ją doradzać...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 17:50   #2650
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Hej, w związku z tym, że już w środę muszę wybrać promotora pracy magisterskiej (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) proszę was o opinię jeśli któregoś znacie:

Prof. Muchacka
Prof. Kraszewski
Prof. Dormus
Prof. Czaja-Chudyba [ta wydała mi się trochę niezrównoważona, więc raczej odpada..]
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 18:01   #2651
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Hej, w związku z tym, że już w środę muszę wybrać promotora pracy magisterskiej (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) proszę was o opinię jeśli któregoś znacie:

Prof. Muchacka
Prof. Kraszewski
Prof. Dormus

Prof. Czaja-Chudyba [ta wydała mi się trochę niezrównoważona, więc raczej odpada..]
Pogrubione- miałam z nimi zajęcia. Ja bym chyba wybrała prof. Kraszewskiego lub prof. Dormus. Prof. Muchacka jest baaardzo sympatyczna, ale wydaje mi się za mało wymagająca. Prof. Kraszewski jest bardzo przepisowy, nie wiem czy czasem aż nie za bardzo..., ale przy tym jest niesamowicie kulturalny i z klasą. Prof. Dormus bardzo sympatyczna, przykłada się do pracy i jest chętna do pomocy, nie robi większych problemów
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-05, 18:24   #2652
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Pogrubione- miałam z nimi zajęcia. Ja bym chyba wybrała prof. Kraszewskiego lub prof. Dormus. Prof. Muchacka jest baaardzo sympatyczna, ale wydaje mi się za mało wymagająca. Prof. Kraszewski jest bardzo przepisowy, nie wiem czy czasem aż nie za bardzo..., ale przy tym jest niesamowicie kulturalny i z klasą. Prof. Dormus bardzo sympatyczna, przykłada się do pracy i jest chętna do pomocy, nie robi większych problemów
W sumie dopiero raz ich widziałam przez chwilkę (oprócz prof. Muchackiej) dlatego wolałam spytać. Dziękuję
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 10:08   #2653
burlesque90
Zakorzenienie
 
Avatar burlesque90
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich:)
Wiadomości: 5 952
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Również wybrałabym prof. Kraszewskiego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
24 VIII 2013


burlesque90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 18:03   #2654
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Hej, w związku z tym, że już w środę muszę wybrać promotora pracy magisterskiej (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) proszę was o opinię jeśli któregoś znacie:

Prof. Muchacka
Prof. Kraszewski
Prof. Dormus
Prof. Czaja-Chudyba [ta wydała mi się trochę niezrównoważona, więc raczej odpada..]
to zalezy czego Ty oczekujesz od promotora
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 19:15   #2655
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez ewcia1368 Pokaż wiadomość
to zalezy czego Ty oczekujesz od promotora
Oczekuję tego, że będzie współpracował, pomocny, ale równocześnie nie będzie się czepiał każdego szczegółu, czy też nie wyjedzie gdzieś nagle albo ciągle seminaria będą przepadały. W sumie nie ma to w tym przypadku większego znaczenia, bo poznam swojego promotora dopiero jak się zapiszę na jego seminarium, gdyż nie miałam z nimi wcześniej do czynienia
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 20:28   #2656
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Oczekuję tego, że będzie współpracował, pomocny, ale równocześnie nie będzie się czepiał każdego szczegółu, czy też nie wyjedzie gdzieś nagle albo ciągle seminaria będą przepadały. W sumie nie ma to w tym przypadku większego znaczenia, bo poznam swojego promotora dopiero jak się zapiszę na jego seminarium, gdyż nie miałam z nimi wcześniej do czynienia
no to myslę że z wymienionych Twoim wymaganiom powinien sprostać prof. Kraszewski z tej trójki bo prof. Dormus w ogóle nie znam i nie miałam z nią do czynienia. Ogólnie to myślę że nie ma się co spinać napisanie pracy to nic trudnego
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 09:36   #2657
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Dziewczyny, mam pytanie. Kiedy III rok ma letnią sesję egzaminacyjną na naszej uczelni- w tym terminie, co wszyscy czy jakoś wcześniej?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 14:51   #2658
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Jest tu ktoś z hiszpańskiego?
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:27   #2659
ewi156
Raczkowanie
 
Avatar ewi156
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Małopolska :)
Wiadomości: 112
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Hej dziewczyny Jestem na I roku BN aleee czuje, że ten kierunek jest chyba nie dla mnie ;d Pojawiła sie u mnie myśl, oo ewentualnym II kierunku w przyszłym roku. Zastanawialam sie nad PPiWSz bo miałam w planach składac papiery w tym roku, ale jakos w siebie zwątpiłam jak usłyszałam ile co roku jest chętnych. I tu moje pytanie Myslicie, ze mogłabym sie przeniesc bez problemów w przyszłym roku na ten kierunek? A jeśli nie to gdybym ciągneła 2 "naraz " too mysliscie, ze jakies przedmioty by mi sie zdublowały i wystarczyłoby wtedy tylko przepisanie oceny/zaliczenia?
__________________
"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż że się mylili, nie czekaj ani chwili dłużej..." - Magik.





`Mógłby być już piątek`
ewi156 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 20:02   #2660
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez ewi156 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jestem na I roku BN aleee czuje, że ten kierunek jest chyba nie dla mnie ;d Pojawiła sie u mnie myśl, oo ewentualnym II kierunku w przyszłym roku. Zastanawialam sie nad PPiWSz bo miałam w planach składac papiery w tym roku, ale jakos w siebie zwątpiłam jak usłyszałam ile co roku jest chętnych. I tu moje pytanie Myslicie, ze mogłabym sie przeniesc bez problemów w przyszłym roku na ten kierunek? A jeśli nie to gdybym ciągneła 2 "naraz " too mysliscie, ze jakies przedmioty by mi sie zdublowały i wystarczyłoby wtedy tylko przepisanie oceny/zaliczenia?
Duża liczba chętnych nie znaczy, że trudno się dostać. Przynajmniej na UP niestety sporo progi obniżyli U mnie (2 lata temu) ostatnia os. przyjęta z II listy miała 80% (było nas coś ponad 40), w tym roku próg obniżyli do ok 50% z rozszerzenia zwiększając limit do ok 150 osób, porażka
Przenieść? Raczej nie, w końcu program jest zupełnie inny. Do mnie przeniosły się koleżanki ze specjalnej, ale w końcu też pedagogika.
Pewnie parę przedmiotów udało by się przepisać, ale to też zależy od prowadzącego. U nas niektórzy nie zgadzali się na przepisywanie. Inna sprawa, że na I i II roku ciężko ciągnąć 2 kierunki. Mam takie osoby na roku i dopiero teraz im lżej, a wcześniej było ciężko to pogodzić.
A tak w ogóle to nie chcę Cię zniechęcać, ale naprawdę z pracą po ped. będzie coraz ciężej, ba, już jest bardzo ciężko.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:04   #2661
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Dziewczyny, czy któraś z Was miała może egzaminy z: terapii pedagogicznej u dr Grzywniak, matematyki u dr Nawolskiej, edukacji polonistycznej u dr Zadęckiej- Cekiery oraz z edukacji środowiskowej u prof. Potyrały? Możecie coś powiedzieć o tych egzaminach?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:23   #2662
Suzzi11
Raczkowanie
 
Avatar Suzzi11
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 467
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Witam Wszystkie studentki/absolwentki/miłośniczki UP

Poszukuję informacji na temat kierunku neofilologii, specjalność j.hiszpański stosowany II stopnia dzienne (komunikacja kulturowa). Otóż byłaby to moja druga magisterka robiona już z czystej przyjemności i pasji do tegoż języka Czy może są tu obecne studentki/absolwentki, które mogłyby wyrazić swoją opinię o tym kierunku? Zastanawiam się pomiędzy nim, a podobnym na UJ (kultura i języki krajów romańskich), porównywałam już plany studiów, ale chciałabym znać informacje od Was z pierwszej ręki.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!
Suzzi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:38   #2663
fragile_27
Zadomowienie
 
Avatar fragile_27
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 310
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Suzzi, z tego co mi wiadomo, w tym roku nie udało się wystartować z tym kierunkiem- nie było chętnych, pewnie dlatego, że dopiero od tego roku akademickiego była możliwość rozpoczęcia studiów mgr z hiszpańskiego na UP. Plus to (ale mogę się mylić), że obecny 3 rok licencjatu był w ogóle pierwszym jeśli chodzi o tą filologię (mam nadzieję, że wyraziłam się jasno ) Generalnie babka od literatury bardzo ubolewała, że nie udało się w tym roku już zacząć ;p

O ile dotrwam, to sama wybieram się na ten kierunek. Wykładowcy są w porządku.
__________________
'Baby we both know
That the nights were mainly made
For saying things that you can't say tomorrow day'
fragile_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 00:49   #2664
Suzzi11
Raczkowanie
 
Avatar Suzzi11
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 467
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Fragile, dziękuję za odpowiedź. Właśnie zastanawiam się pomiędzy tym a podobnym na UJ (oczywiście o ile w ogóle się zdecyduje, gdyż nie jestem po licencjacie z filologii). Mimo wszystko jeszcze raz dzięki
Suzzi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:11   #2665
uska1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Czesc Dziewczyny!!!! Czy któraś z Was miała okazję pisać egzamin z pedagogiki przedszkolnej u prof Waloszek? pamietacie jakie zagadnienia sa na egzaminie? Bo czuje ze jestem daleko od zdania potrzebuje pomocyyyyyy, słyszałam, ze ciężko jest zdać, ale można trzy razy pOdhodzic. z goooooory Dziękuję!!!!!
uska1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 09:36   #2666
greenzielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez uska1234 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny!!!! Czy któraś z Was miała okazję pisać egzamin z pedagogiki przedszkolnej u prof Waloszek? pamietacie jakie zagadnienia sa na egzaminie? Bo czuje ze jestem daleko od zdania potrzebuje pomocyyyyyy, słyszałam, ze ciężko jest zdać, ale można trzy razy pOdhodzic. z goooooory Dziękuję!!!!!
Cześć, ja pisałam u niej egzamin ale było to jakieś trzy lata temu, mogę wkleić jakie wtedy były pytania jeśli chcesz
A czy ciężko jest zdać? No nie wiem, u nas na roku było około 60 osób i tylko chyba trzy - cztery miały poprawkę na której pani prof. była bardzo miła i wszystkie zdały

Edytowane przez greenzielona
Czas edycji: 2015-03-09 o 09:38
greenzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 06:06   #2667
uska1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

greenzielona jeżeli tylko je masz/pamiętasz to pewnie!
Co do zdawania, to nie wiem juz sama. Czytałam ze wydziwia z tymi pytaniami, że od jakiegoś czasu dla kazdego przygotowujr osobną kopertę z pytaniami. No i biorąc pod uwagę jakie i ile zadań mieliśmy na zaliczenie to obawiam sie najgorszego
uska1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 16:00   #2668
AnnaMaria663
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cześć! Interesuje mnie filologia rosyjska, ewentualnie romańska na UP. Trudno się dostać? Jaki jest poziom? Jak wyglądają zajęcia?
AnnaMaria663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 11:25   #2669
greenzielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez uska1234 Pokaż wiadomość
greenzielona jeżeli tylko je masz/pamiętasz to pewnie!
Co do zdawania, to nie wiem juz sama. Czytałam ze wydziwia z tymi pytaniami, że od jakiegoś czasu dla kazdego przygotowujr osobną kopertę z pytaniami. No i biorąc pod uwagę jakie i ile zadań mieliśmy na zaliczenie to obawiam sie najgorszego
- co to znaczy, że pedagogika przedszkolna jako subdyscyplina
pedagogiki jest nauką społeczną?
-wyraź swój pogląd na usytuowanie zabawy w programie edukacyjnym
-kogo interes reprezentuje podstawa programowa, a kogo program

1. O zabawie, czy można ją organizować? Jakie aspekty może organizować dorosły?
2. Dzieciństwo odkryto dość późno, jakie przyczyny i skutki?
Największe uwzględnienie XIX wieku.
3. Treści programu, które podane są na wyrost.


1. Co to znaczy, że pedagogika jest nauką a w szczególności nauką wyjaśniającą?
2. Jakie zadania wynikają z funkcji diagnostyczno-prognostycznej przedszkola?
3. Jakie są przyczyny marginalizacji zabawy przez nauczycieli?
4. Teoretycy twierdzą, że ich zadaniem jest tworzenie

(chyba programów) a praktycy, że ich zadaniem jest realizacja zadań
przewidzianych podstawą programową. Na czym wg Ciebie polega konflikt pomiędzy nimi? Czyje interesy powinien reprezentować zarówno teoretyk jak i praktyk?


I dodatkowe;
1. Dzieciństwo materią życia- wyjaśnij
wieloaspektowość tego stwierdzenia. I coś tam żeby się odwołać do
stwierdzenia Arystotelesa "nie trwońmy więc czasu". I jeszcze jak się
ma do tego podstawa programowa.
2. Ania ustawicznie wzbrania się przed pójściem do przedszkola.
Wyjaśnij jakie mogą być pedagogiczne przyczyny tego stanu, traktując
Anię jako przedmiot i podmiot edukacji.
3. Odwołaj się do jednego przykładu zabawki (omawianego na zajęciach) określanej jako "edukacyjna". I tutaj nie pamiętam co było ale swoje zdanie trzeba było wyjaśnić na podstawie paradygmatów edukacji. (chyba
czy rzeczywiście można je określać mianem edukacyjnych?)


Przepraszam, że tak chaotycznie ale pozbierałam to z naszego grupowego maila Powodzenia!
greenzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 14:43   #2670
uska1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Pedagogiczny cz. II

Cytat:
Napisane przez greenzielona Pokaż wiadomość
- co to znaczy, że pedagogika przedszkolna jako subdyscyplina
pedagogiki jest nauką społeczną?
-wyraź swój pogląd na usytuowanie zabawy w programie edukacyjnym
-kogo interes reprezentuje podstawa programowa, a kogo program

1. O zabawie, czy można ją organizować? Jakie aspekty może organizować dorosły?
2. Dzieciństwo odkryto dość późno, jakie przyczyny i skutki?
Największe uwzględnienie XIX wieku.
3. Treści programu, które podane są na wyrost.


1. Co to znaczy, że pedagogika jest nauką a w szczególności nauką wyjaśniającą?
2. Jakie zadania wynikają z funkcji diagnostyczno-prognostycznej przedszkola?
3. Jakie są przyczyny marginalizacji zabawy przez nauczycieli?
4. Teoretycy twierdzą, że ich zadaniem jest tworzenie

(chyba programów) a praktycy, że ich zadaniem jest realizacja zadań
przewidzianych podstawą programową. Na czym wg Ciebie polega konflikt pomiędzy nimi? Czyje interesy powinien reprezentować zarówno teoretyk jak i praktyk?


I dodatkowe;
1. Dzieciństwo materią życia- wyjaśnij
wieloaspektowość tego stwierdzenia. I coś tam żeby się odwołać do
stwierdzenia Arystotelesa "nie trwońmy więc czasu". I jeszcze jak się
ma do tego podstawa programowa.
2. Ania ustawicznie wzbrania się przed pójściem do przedszkola.
Wyjaśnij jakie mogą być pedagogiczne przyczyny tego stanu, traktując
Anię jako przedmiot i podmiot edukacji.
3. Odwołaj się do jednego przykładu zabawki (omawianego na zajęciach) określanej jako "edukacyjna". I tutaj nie pamiętam co było ale swoje zdanie trzeba było wyjaśnić na podstawie paradygmatów edukacji. (chyba
czy rzeczywiście można je określać mianem edukacyjnych?)


Przepraszam, że tak chaotycznie ale pozbierałam to z naszego grupowego maila Powodzenia!
moja pierwsza reakcja na te pytania:
ale dziękuję! czyli z tego wnioskuję, że mieliście po 3 pytania + dodatkowe jakieś tak?
a nie wiesz czy ona co roku przygotowuje coś nowego czy raczej treść egzaminu się powtarza? jezu to za dwa tyg a ja jestem w d....
uska1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-19 22:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.