czy to normalne miesiączkowanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-26, 11:01   #1
AAANNNIIIAAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 145

czy to normalne miesiączkowanie?


witam!

Pierwszy okres dostałam w wakacje jak szłam do gimnazjum(13 lat) potem nie miałam przez 4 miesiące, i potem już miałam zawsze. Teraz kończę liceum a moja miesiączka jest dalej nieregularna. Tzn jest średnio co miesiąc, ale raz co 27 dni a czasami nawet co 35 dni i tak różnie, to po 29 to po 33 to po 30 to po 28 i tak dalej cały czas. Czy to jest normalne?

I dwa że są to bolesne miesiączki,szczególnie pierwszy dzień(bóle brzucha,pleców,cała blada, osłabnięcia, czasami nawet wymioty, i dwa razy na pogotowiu ''zawitałam'').

co z tym robić? U ginekologa jeszcze nie byłam nigdy.

Pozdrawiam i czekam na rady.
AAANNNIIIAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 11:03   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

Cytat:
Napisane przez AAANNNIIIAAA Pokaż wiadomość
witam!

Pierwszy okres dostałam w wakacje jak szłam do gimnazjum(13 lat) potem nie miałam przez 4 miesiące, i potem już miałam zawsze. Teraz kończę liceum a moja miesiączka jest dalej nieregularna. Tzn jest średnio co miesiąc, ale raz co 27 dni a czasami nawet co 35 dni i tak różnie, to po 29 to po 33 to po 30 to po 28 i tak dalej cały czas. Czy to jest normalne?

I dwa że są to bolesne miesiączki,szczególnie pierwszy dzień(bóle brzucha,pleców,cała blada, osłabnięcia, czasami nawet wymioty, i dwa razy na pogotowiu ''zawitałam'').

co z tym robić? U ginekologa jeszcze nie byłam nigdy.

Pozdrawiam i czekam na rady.
Kobieta to nie zegarek wiec takie wahania to nie jest nic nienormalnego moim zdaniem.
A do ginekologa wypadałoby sie w koncu udac.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 11:59   #3
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

najlepiej, zebys poszla do lekarza, okaze sie co jest przyczyna nieregularnych okresow, to jest najlepszy sposob, bo trudno tak powiedziec czy w twoim przypadku ta nieregularnosc jest ot, tak twoja "uroda" czy to cos powazniejszego.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 13:16   #4
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

Cytat:
Napisane przez AAANNNIIIAAA Pokaż wiadomość
witam!

Pierwszy okres dostałam w wakacje jak szłam do gimnazjum(13 lat) potem nie miałam przez 4 miesiące, i potem już miałam zawsze. Teraz kończę liceum a moja miesiączka jest dalej nieregularna. Tzn jest średnio co miesiąc, ale raz co 27 dni a czasami nawet co 35 dni i tak różnie, to po 29 to po 33 to po 30 to po 28 i tak dalej cały czas. Czy to jest normalne?

I dwa że są to bolesne miesiączki,szczególnie pierwszy dzień(bóle brzucha,pleców,cała blada, osłabnięcia, czasami nawet wymioty, i dwa razy na pogotowiu ''zawitałam'').

co z tym robić? U ginekologa jeszcze nie byłam nigdy.

Pozdrawiam i czekam na rady.
Ja uważam, że nie masz powodów do obaw. Moim zdaniem Twoje miesiączki są regularne. To nie zawsze jest tak, że co 28 dni ma się okres- jak w zegarku. Normą są cykle od 28 do 35 dni a Ty się łapiesz w tym pułapie.

Poza tym wszystko ma wpływ na cykl- i stres i choroba, więc czasem i to może być powodem, że się spóźnia lub śpieszy.

Ale jeśli uważasz, że coś jest nie tak- ginekolog jest od tego, żeby rozwiać wątpliwości.
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 13:49   #5
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

Ja też uważam, że twoje cykle są normalne, ale pisałaś że kończysz liceum i jeszcze nie byłas u ginekologa więc chyba czas najwyższy ginekolodzy nie gryzą
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 21:18   #6
koxaine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

dokładnie tak jak poprzedniczki uważam, że jakiegoś ogromnego powodu do niepokoju nie masz, ale jeśli masz się męczyć i denerwować to zwyczajnie zapisz się do lekarza zawsze jest szansa, że Ci pomoże, no i może coś da się zrobić z tymi bólami i wyregulować cykl. Warto spróbować.

POWODZENIA
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around
koxaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 09:29   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

Cytat:
Napisane przez AAANNNIIIAAA Pokaż wiadomość
co z tym robić? U ginekologa jeszcze nie byłam nigdy.
No i sama sobie odpowiedziałaś.

Co z tym zrobić? Iść do ginekologa.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 16:39   #8
Patikkkk
Raczkowanie
 
Avatar Patikkkk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 477
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

witam
mam taki problem mam 15 lat okres dostalam jakis ponad rok temu chyba tak.
byl on normalny niezbyt regularny ale byl trwal 3-5 dni. Na wakacjach wyjechalm do stanow i przez 2 miesiace nei mialam okresu wrocilam no i mialam tam po paru tygodniach pozniej bylma chora tzn mailam grye zoladkowa akurat wtedy kiedy okres mialm byc no i byl 2 dniowy z malym krawawieniem i tyle pozniej nie bylo i bylma hcora bo antybiotyk bralam ale od tego czasu uplynelo prawie 2 miesiace ostatni mialam chyba w polowie grudnia i nie mam okresu tylko przez 1-2 dni byl brazowy sluz tylko raz i tyle a teraz to taki zwykły bialawo-przezroczysty sluz wudzilea sie codziennie taki jak zaniczmym mialm okres. chyba .... co mi jest ??? prosze o pomoc ...
__________________
Czasem warto się zgubić...
by znaleźć To, Czego się szuka...

Patikkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 20:33   #9
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

Okres moga przesuwac lub zmniejszac jego intensywnosc takie czynniki jak np. stres, zmiana klimatu, choroba, leki. Poza tym jestes jeszcze złoda i masz miesiaczki od roku, wiec wciąz organizm moze sie regulowac. Mysle, ze nie ma sie czym martwic, poczekaj jeszcze, jezeli nie dostaniesz okresu to udaj sie do ginekologa. Ja szczerze mowiac jestem zwolenniczka namawiania dziewczyn zeby poszly do ginekologa po pierwszej miesiaczce, bo warto się badac i miec kontakt z lekarzem.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 12:50   #10
Patikkkk
Raczkowanie
 
Avatar Patikkkk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 477
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

dzieki ))
__________________
Czasem warto się zgubić...
by znaleźć To, Czego się szuka...

Patikkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.