kamień nazębny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-01, 13:30   #31
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: kamień nazębny

ja ostatnio mam manię na punkcie zębów, czytuję fora o zębach, ortodoncji i odkryłam dobrą pastę przeciw kamieniowi, i teraz oprócz mojej ulubionej Elmex zawitała Vilcacora, o której wyczytałam na forum o aparatach ortodontycznych
ma ciemny kolor, jak na paste to dla mnie troche dziwny ale naprawde dobrze oczyszcza po niektórych miałam uczucie że niedomyłam zęby, a ta naprawde jest dobra nie czuję już osadu na zębach teraz namawiam moja mame żeby spróbowała, ja kupiłam swoją w sklepie zielarskim za coś ok.15 czy 16zł
naprawde polecam myje nią zeby naprzemian z Elmex
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 13:53   #32
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: kamień nazębny

Dziewczyny czy usuwanie kamienia u dentysty jest darmowe?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 14:20   #33
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: kamień nazębny

Cytat:
Napisane przez Asik_
Dziewczyny czy usuwanie kamienia u dentysty jest darmowe?

raz w roku można usunąć kamień na "kasę chorych".
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 17:32   #34
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: kamień nazębny

Ja ostatnio miałam pierwszy raz w życiu usuwany kamień (zęby mam idealnie, 3 plomby w ciągu całego życia, ale okazało się że kamień jest choć w ogóle go nie było widać, więc jak Wy poznajecie że macie kamień?), ale bolało tak strasznie, że dentystka musiała przerwać bo miałam taki refkluks, że prawie na nią zwymiotowałam i wyłam z bólu Jak Wam usuwają ten kamień że Was nie boli?
Kupiłam sobie pastę Colgate Total, bo pisze na niej że m.in. zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i kamienia, oraz usuwa płytkę nazębną (a kamień to właśnie skrystalizowana płytka) oraz płyn do płukania jamy ustnej Listerine (strasznie pali więc dodaję do niego odrobinę wody). Mam nadzieję że to choć trochę pomoże..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 06:03   #35
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: kamień nazębny

ja na usuwanie kamienia musze chodzić raz na 1,5 roku, osadza sie niewiadomo czemu bo kawy nie pije, papierosów nie pale dbam o zeby używam płynów zapobiegających osadzaniu się kamienia.
na usuwanie kamienia chodze prywatnie płace 120 zl. zabieg nie boli, mi zawsze usuwa ultradzwiękami kamień, jak bylam 1.5 roku temu na usuwaniu kamienia to zaproponowala mi potem moja dentystka ze takie oczyszczone ząbki można polakierować fluorem to będą mocniejsze i zgodziłam sie doplacilam 30 zl. po 1.5 roku przerwy przyszlam znowu na kontrole i usuwanie kamienia i żadnej dziurki

a jesli chodzi o zapobieganie kamieniowi to dentystka zawsze mówi ze powinnam podczas mycia zębów to powinnam szczotkować zęby ruchami wymiatajacymi czyli jak juz umyje zęby to szczotką wymiatać ząbki od dołu go góry. mam nadzieje ze rozumiecie co mam na myśli tylko że mi sie nigdy nie chce ale przy regularnym praktykowaniu podobno daje dobre efekty
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 22:35   #36
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: kamień nazębny

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jak Wam usuwają ten kamień że Was nie boli?
Można usuwać ze znieczuleniem przecież i wtedy nic nie boli.


Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
a jesli chodzi o zapobieganie kamieniowi to dentystka zawsze mówi ze powinnam podczas mycia zębów to powinnam szczotkować zęby ruchami wymiatajacymi czyli jak juz umyje zęby to szczotką wymiatać ząbki od dołu go góry
No przecież tak się powinno myć prawidłowo zęby, bo jak inaczej?
Ruchami wymiatającymi, od dziąsła oraz powierzchnie gryzące zębów.
Nie szorować w poziomie, bo doprowadzi to do obniżenia linii dziąseł, a w konsekwencji do utraty zębów, to tak w telegraficznym skrócie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 11:43   #37
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: kamień nazębny

znieczulenie??? LITOŚCI!!!!!!
to ja zadam pytanie jak wam usuwają kamien że was boli??
to może lepiej zmienić dentyste
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 08:44   #38
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: kamień nazębny

Witam wizazanki Powiedzcie mi dziewczyny czy to prawda, ze im czesciej bede oczyszczac zeby to beda mi sie robily szpary miedzy zebami i potem coraz wieksze?
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 08:55   #39
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: kamień nazębny

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
znieczulenie??? LITOŚCI!!!!!!
to ja zadam pytanie jak wam usuwają kamien że was boli??
to może lepiej zmienić dentyste
Na NFZ usuwają tradycyjną metodą czyli takim hakiem. To nie jest może ból ale czujesz jak by Ci wyrywano zęby od dołu, ja nie byłam w stanie tego znieść. A potem się je poleruje taką jakby szlifierką, to już jest ból.
Prywatnie można sobie usunąć bezboleśnie ultradźwiękami, koszt ok 100zł.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 10:29   #40
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: kamień nazębny

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Na NFZ usuwają tradycyjną metodą czyli takim hakiem. To nie jest może ból ale czujesz jak by Ci wyrywano zęby od dołu, ja nie byłam w stanie tego znieść. A potem się je poleruje taką jakby szlifierką, to już jest ból.
Prywatnie można sobie usunąć bezboleśnie ultradźwiękami, koszt ok 100zł.
a skąd w większości placówek ściąga się kamień zarówno na NFZ jak i prywatnie już tylko ultradźwiękami. Chyba już tylko nieliczne przychodnie stosują jeszcze ręczną metodą usuwania kamienia.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 11:14   #41
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: kamień nazębny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
a skąd w większości placówek ściąga się kamień zarówno na NFZ jak i prywatnie już tylko ultradźwiękami. Chyba już tylko nieliczne przychodnie stosują jeszcze ręczną metodą usuwania kamienia.
Dzwoniłam do chyba 10 przychodni i w żadnej nie ściągają za darmo ultradźwiękami na NFZ
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 14:05   #42
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: kamień nazębny

Pracuje u dentysty i moge Wam trocheeczke powiedziec z doswiadczenia, ze Przede wszystkim najwiecej kamienia zbiera sie na dolnych przednich zebach od strony jezyka i na gornych ostatnich(zapomnialam jak sie nazywaja-trzonowe???) Oral-B elektryczne(ta z okragla glowka) najlepsza na swiecie. Zreszta same widzicie zeby umyte szczoteczka manualna a elektryczna. Po zwyklej jakos tak dalej te zeby brudne sie wydaja. 2min dziennie wystarcza+nic dentystyczna. najlepiej zeby myc po kazdym jedzeniu. kamien to stwardniala bakteria, ktora nieusunieta w odpowiednim czasie po prostu stwardnieje i wtedy mozna tylko usunac wu dentysty. dlatego trzeba jak najszybciej to usunac. niektorzy pacjenci przychodza na czyszczenie nawet co 2-3 miesiace mimo, ze dbaja o higiene jamy ustnej. Plyn do plukania jamy ustnej najlepszy jest z alkoholem(Listerine, Scoop-niewiem jakie marki sa w Polsce). Zaden inny niezabije tylu bakterii. Bardzo dobrze jest tez uzywac taki gumowy stymulator do dziasel. Zdrowe dziasla, zdrowe zeby.
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 16:06   #43
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: kamień nazębny

Odpowie mi ktos? Nie wiem czy oczyszcza zeby czy nie Nie wyobrazam sobie miec szpary miedzy zebami, przy moich prostych zabkach.
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 18:49   #44
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: kamień nazębny

Nie no chyba zartujesz. Ktos Ci glupot naopowiadal. Jak niebedziesz czyscic to dostaniesz paradontozy i Ci calkiem wypadna. A tak naprawde to zeby moga sie przesunac ale sa to tak mikroskopijne przesuniecia, ze sie nieczuje.
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:05   #45
olevka120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: kamień nazębny

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy pasuje to na plotkowe ale spróbuję Jak domowymi sposobami radzicie sobie z kamieniem nazębnym? Ja chodzę do dentysty na czyszczenie 2 razy w roku, ale kamień szybko pojawia się znowu, mimo że dbam o higienę jamy ustnej. No ale właśnie: jak samemu usuwać kamień i jak zapobiegać? Może jakieś specjalne gumy do żucia zmieniające pH jamy ustnej?
kamień powstaje z osadzającej sie płytki nazębnej( biały nalot) jesli niedokładnie szczotkujemy zęby, dochodzi do jej utwardzania. jesli juz maz kamien i przebarwienia, same pasty i gumy nie pomogą. trzeba udać sie na profesjonalne czyszczenie zębów(zbieg trwa okolo godziny sklada sie z kilku faz, troche nie przyjemny, ale na efekt koncowy, warto troche poczekac i pocierpiec potem dopiero mozna uzywac past antybakteryjnych i płynow z fluorem- opóżnia powstawanie płytki nazebnej, i łatwiej bedzie nad nia zapanowac powodzenia
olevka120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 16:05   #46
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: kamień nazębny

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dzwoniłam do chyba 10 przychodni i w żadnej nie ściągają za darmo ultradźwiękami na NFZ
A ja zawsze mam ultradźwiękami. W ramach państwowej wizyty na NFZ.
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 12:41   #47
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: kamień nazębny

czy ktoś się orientuje gdzie we Wrocławiu można usunąć kamień ultradźwiękami w ramach NFZ-u? Co jaki czas można usunąć w ramach NFZ-u? (co rok?) dziękuję za odp.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 10:39   #48
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: kamień nazębny

Ja stosuję dobrą pastę na kamień nazębny. Wyleczyła mi ząbki, a do tego dłużej mam świeży oddech. Znacie tą pastę? http://www.ajona.pl/ajona.html
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 11:07   #49
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: kamień nazębny

stosowałam, nie działała
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 12:12   #50
Nieoficjalnie
Zakorzenienie
 
Avatar Nieoficjalnie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 430
Dot.: kamień nazębny

Miałam usuwany kamień nazębny całkiem niedawno.
Nie zastosowała dentystka u mnie żadnego znieczulenia, używała jakiegoś dziwnego wiertełka i trwało to jakieś 3 minuty.
Nie powiem, że to było przyjemne, ale na pewno nie bolało.

To wszystko przez to, że nie wyrobiłam sobie do tej pory nawyku mycia wewnętrznej strony zębów
__________________
Tydyrytkom
Nieoficjalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 14:13   #51
martinia
Zakorzenienie
 
Avatar martinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 845
Dot.: kamień nazębny

przede wszystkim trzeba powiedzieć, że istnieją dwa rodzaje kamienia - może nie wyrażam się jakoś precyzyjnie, ale piszę co mówiła mi dentystka - a więc:
kamień osadza się na zębach od dziąsła w górę (przy dolnych zębach) i od dziąsła w dół (przy górnych) - taki kamień można usuwać w pewnym stopniu samemu bo w miarę łatwo odchodzi np. wyskubując go - widelcem, jakiś patyczkiem itp (może to miała na myśli ta osoba pisząca na początku wątku o łuskaniu słonecznika)
i drugi rodzaj (z którym niestety mam osobiście do czynienia) kamień który zamiast nad dziąsła, odkłada się w ich głąb, przylepia się i ciężko go usunąć samemu. jest ostry i nieusuwany może prowadzic do parodontozy (ta ostrość rozrywa jakieś włókna zębowe czy coś, przez co ząbki mogą wypadać - tak obrazowo powiedziane, bo nie zagłębiam się w takie tematy)

stosuję różnego rodzaju pasty przeciwko odkładaniu się kamienia, płuczę usta płynem, stosuję nić dentystyczną i dokładnie myję zęby - nie pomaga. przynajmniej raz na pół roku muszę chodzić na zdjęcie kamienia, a powinnam i częściej. Dentystka powiedziała mi, że niektórzy mają już takie predyspozycje do odkładania się kamienia na zębach, i nic tego nie zmieni
martinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:26   #52
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: kamień nazębny

Hmmm może to wyjaśnia, dlaczego Ajona pomogła mi bardzo z moim kamieniem nazębnym, a tiare nie.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.