poród w usa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-03, 00:48   #31
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: poród w usa

wiktoria99, widze ze ladnie sie odpisujesz komus kto proboje ci pomoc, skoro masz kolezanke ktora rodzila w ny to po co szukasz tu pomocy?
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 09:50   #32
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
wiktoria99, nie mam pojecia ale wiem ze wiele rzeczy trzeba zalatwic do 28 tygodnia
hejka dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z wyrobieniem maluchowi paszportu, jakie dokumenty trzeba złozyc , gdzie i ile sie na to czeka dziekuje z góry i pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
wiktoria99, widze ze ladnie sie odpisujesz komus kto proboje ci pomoc, skoro masz kolezanke ktora rodzila w ny to po co szukasz tu pomocy?
sorki nie chciałam nikogo obrazic ale poprostu przejmuje sie tym wszytkim chciała bym urodzic dzidziusia w nowym yorku i poprostu chce sie wszystkiego dowiedziec ze wszystkich stron sorki nie gniewaj sie i prosze o pomoc przepraszam i dziekuje
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 15:11   #33
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: poród w usa

chodzi ci o amerykanski paszport?

akt urodzenia, #ss, no i oboje rodzicow musi byc
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 17:00   #34
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
a jakie Ty chcesz ubezpieczenie? Panstwowe czy prywatne? O prywatnym zapomnij nie dadza ci w ciazy. Jesli chodzi o panstwowe to niby czemu my mamy placic za twoj porod? Jesli chcesz obywatela to porsze sobie za porod zaplacic zapraszamy. To jest wlasnie zmiana ktora powinna byc wprowadzona w reformie zdrowia. smiech by podatnicy placili za porody i ubezpieczenie nielegalnych

Zgadzam sie w 100% OYE. A pozniej ludzie placza, ze niemoga dostac wizy do USA. Nic dziwnego.
http://www.nytimes.com/2008/09/26/nyregion/26fraud.html niezle cwaniaki
__________________
bcbg

Edytowane przez aniahoneybunny1982
Czas edycji: 2010-03-03 o 17:04
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:04   #35
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
chodzi ci o amerykanski paszport?

akt urodzenia, #ss, no i oboje rodzicow musi byc
a czy paszporty rodziców muszą być i ile czasu sie czeka na wydanie paszportu
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 01:39   #36
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: poród w usa

.

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2012-08-14 o 16:50
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 03:07   #37
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: poród w usa

wiktoria, dokladnie po co Ci obywatel skoro ty bedziesz tu nielegalnie?

a dziewczyny, bo sama dobrze sie nie orientuje, czy jesli wyjade z usa z coreczka (chcemy wrocic do pl) to czy ona musi co jakis czas przylatywac do usa zeby utrzymac obywatelstwo? bo z zielona karta to wiem ze trzeba ale chodzi mi o obywatelstwo
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 03:37   #38
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
wiktoria, dokladnie po co Ci obywatel skoro ty bedziesz tu nielegalnie?

a dziewczyny, bo sama dobrze sie nie orientuje, czy jesli wyjade z usa z coreczka (chcemy wrocic do pl) to czy ona musi co jakis czas przylatywac do usa zeby utrzymac obywatelstwo? bo z zielona karta to wiem ze trzeba ale chodzi mi o obywatelstwo

nie w US jest prawo ziemi takze jak sie urodzisz to zawsze bedzie obywatelem US
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:46   #39
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
nie w US jest prawo ziemi takze jak sie urodzisz to zawsze bedzie obywatelem US
hejka to jak w końcu jest z tymi paszportami wiem że jest potrzebny akt urodzenia, ss i co jeszcze nasze paszporty tez musza byc i ile czasu czeka sie na wydanie paszportu i gdzie sie trzeba udac aby go złozyc dzieki za wszyskie odpowiedzi i pozdrawiam
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 15:19   #40
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: poród w usa

OYE, o dzieki dobrze wiedziec bo nie chcialabym zeby mala stracila obywatelstwo

wiktoria99, na poczcie
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:04   #41
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: poród w usa

Tak na marginesie Wiktoria immigration moze Was nawet niewpuscic do USA, bo moga byc pod wrazeniem, ze chcecie zostac tutaj na stale, bo niby poco dziecku obywatelswo amerykanskie skoro Wy i tak niemacie stalego pobytu. A poza tym obywatelstwo do niczego mu sie nieprzyda dopiero jak bedzie dorosly to bedzie mogl zadecydowac czy chce z niego skorzystac.
__________________
bcbg

Edytowane przez aniahoneybunny1982
Czas edycji: 2010-03-04 o 17:07
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 18:16   #42
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie w 100% OYE. A pozniej ludzie placza, ze niemoga dostac wizy do USA. Nic dziwnego.
http://www.nytimes.com/2008/09/26/nyregion/26fraud.html niezle cwaniaki
Zlodzieje
-kase maja i jeszcze im malo?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:25   #43
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982 Pokaż wiadomość
Tak na marginesie Wiktoria immigration moze Was nawet niewpuscic do USA, bo moga byc pod wrazeniem, ze chcecie zostac tutaj na stale, bo niby poco dziecku obywatelswo amerykanskie skoro Wy i tak niemacie stalego pobytu. A poza tym obywatelstwo do niczego mu sie nieprzyda dopiero jak bedzie dorosly to bedzie mogl zadecydowac czy chce z niego skorzystac.
a to juz nie twój za....y interes jesli nie chcesz to nie pisz jak te wszystkie dokumenty sie załatwia ciebie nie prosze o pomoc wiec sie odczep
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:28   #44
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: poród w usa

OMG troche spokojniej, bo Ci wody odejda i beda nici z porodu w USA.

Z innego forum, podobny temat http://www.usa.info.pl/board/index.p...c=160&hl=porod
__________________
bcbg

Edytowane przez aniahoneybunny1982
Czas edycji: 2010-03-04 o 18:52
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:35   #45
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: poród w usa

hehehe
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 01:26   #46
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez wiktoria99 Pokaż wiadomość
a to juz nie twój za....y interes jesli nie chcesz to nie pisz jak te wszystkie dokumenty sie załatwia ciebie nie prosze o pomoc wiec sie odczep
a no nasz bo watpie by cie bylo stac zaplacic na porod i niestety nasze podatki beda musialy zaplacic
takze jak najbardziej nasz interes
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 09:14   #47
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
a no nasz bo watpie by cie bylo stac zaplacic na porod i niestety nasze podatki beda musialy zaplacic
takze jak najbardziej nasz interes
widzę, że nie otrzymam od was pomocy tak wiec dziękuje za wszystkie dotychczasowe wiadomości które otrzymałam od was życzę wszystkim szczęścia i niech wasze niunie rosną wam zdrowe pozdrowionka.
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 00:24   #48
2sloma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: poród w usa

Witam,

Mimo tego, ze ten wątek ciągnie się już kilka lat, nie mogę odpuścić i nie zabrać głosu.

Jestem facetem. Mam amerykański paszport. Mieszkam w Katolandzie. Planujemy z moja kobietą dziecko. Ona paszportu USA nie ma. A ponieważ nasza pierwsza ojczyzna ma długą historie przegranych wojen a w szpitalach panują zwyczaje jeszcze z czasów caratu, dziecko powinno urodzić się w Stanach.

Jest tak, że z mocy prawa moje dziecko urodzone w Polsce obywatelstwa USA mieć nie będzie. Prawo w USA mówi, że musiałbym mieszkać w USA przed 14 rokiem życia, aby obywatelstwo było dziedziczne. Inną opcją jest wspomniany wyżej poród w USA, wtedy zgodnie z Konstytucją nabywa się obywatelstwo z chwilą urodzin.

Tak się składa, że jestem podatnikiem USA. Co roku płacę w USA podatki, nawet obecnie, mieszkając w UE. Płaciłem nawet wtedy, gdy byłem nielegalnie w USA - nie liczyło się to do składek emerytalnych i można było sobie odpuścić. Uważam więc, że mam moralne prawo do tego, żeby moja kobieta miała poród 'na koszt podatnika'. Uważam też, że lepiej, żeby ta kasa była wydana na wypłatę dla lekarza niż na amunicję do Iraku.

Drażnią mnie trochę takie różne wypowiedzi 'oburzonych obywatelek'. Owszem, skandalem jest ciągnięcie z innych podatników ogromnych pieniędzy. Pracowałem w murzyńskim gettcie i wiem co tam się dzieje - mało kto pracuje. Ale z drugiej strony 1% najbogatszych oligarchów ma 60% Ameryki i ciągnie z reszty obywateli jak ciągnięto z niewolników przed wojną secesyjną. Poród 'na koszt podatnika' to naprawdę najmniejszy problem tego kraju.

Drażniące jest też to zgrywanie się na 'wielkich i praworządnych obywateli'. Nie mieszkałem w USA rok czy dwa tylko dużo dłużej i znam tzw. realia. Wiem dobrze, że jedna z drugą opowiadały cuda wianki na 'interview' w 'Immigration' żeby dostać papiery. I zaręczam, że w 'taxach' każdej z nich znajdę wydumane odliczenia podatkowe. No i niech któraś mi powie, że zrzekła się dotacji z kieszeni innych podatników na dziecko - tzw. 'tax credit'.

Tak więc weźcie się dziewczyny w garść i okażcie trochę 'solidarności jajników' zamiast tradycyjnej wyniesionej z Polski katolickiej zawiści. Popatrzcie jak się Hindusi czy Portorycy ze sobą trzymają i uczcie się od mądrzejszych.
2sloma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 17:39   #49
motorynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez kacha:) Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, w lutym tego roku urodzilam w usa coreczke moge wiec sluzyc rada gdyby ktoras z was nie wiedziala jak tam zalatwic ubezpieczenie dla siebie i dziecka przed porodem bo bez ubezpieczenia niestety trzeba placic za kazda usluge medyczna a ceny sa niewyobrazalnie wysokie...


kochana spadlas mi chyba z nieba jestem w poczatkowym stajum ciazy i nie mam pojecia co i jak mieszkam w NY i musze znalezc dobry szpiyal i zalatwic sobie ubezpieczenie bede wdzieczna za pomoc i cenne wskazowki
motorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-14, 21:47   #50
martinitaste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: poród w usa

Cześć wszystkim. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Wyglądam na maxymalnie 5 miesiąc. Za tydzień jadę do konsula po wizę mam nadzieję ,że dostanę,
Chcę rodzić w USA . wiem ze mozna latać tak do 34-36 tygodnia maxymalnie ale tym to sie mniej stresuję.

*Czy jest tu ktoś kto rodził w stanach i może i coś na ten temat opowiedzieć ? Czy jeśli dostanę wizę mogą mnie nie wpuścić tylko dlatego ,że jestem bruzchata dzieciata ? Czy byłoby to nie etyczne itp i raczej nie mam się czym martwić ?
Pozdrawiam
martinitaste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 09:45   #51
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: poród w usa

Ja nie z USA ale i tak sie zapytam: jaka wizę chcesz dostać? I jak chcesz zapłacić za poród tam?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 12:26   #52
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Ja nie z USA ale i tak sie zapytam: jaka wizę chcesz dostać? I jak chcesz zapłacić za poród tam?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

to akurat nie problem nasze podatki placa za porod nielegalnym
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 05:35   #53
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: poród w usa

Z tego co wiem, to w USA rodzi się podobnie jak w UK. Czyli jeżeli nie masz komplikacji, to asystuje Ci położna. Ginekolog tylko przychodzi sprawdzić czy wszystko idzie zgodnie z planem.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 09:07   #54
martinitaste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: poród w usa

Polecę oczywiście jak tylko dostanę wizę, a co do płacenia no to mam na to pieniądze. Chodzi mi raczej o to ,że martwię się ,że przelecę 12 h do USA i na granicy mnie cofną. Czy to możliwe ? Pytam osoby z doświadczeniem .
martinitaste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 18:22   #55
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez martinitaste Pokaż wiadomość
Polecę oczywiście jak tylko dostanę wizę, a co do płacenia no to mam na to pieniądze. Chodzi mi raczej o to ,że martwię się ,że przelecę 12 h do USA i na granicy mnie cofną. Czy to możliwe ? Pytam osoby z doświadczeniem .
Znam jedna osobe, ktora leciala w ciazy do Stanow, moja przyjaciolka. Jej nie cofneli ale, leciala do meza-Amerykanina, w Stanach juz na nia czekala GC(slub i wszystko zalatwiali w Polsce przez ambasade), ona leciala na wizie malzenskiej.

A Ty na jakiej wizie chcesz leciec? Na turystycznej?? Myslisz, ze Ci dadza? Przeciez zobacza, ze jestes w ciazy.

Pisalas, ze Cie stac na porod, czyli zdajesz sobie sprawe, ze to moze kosztowac $10 000? I to przy dobrych wiatrach, jak sa powiklania, moze kosztawac wiecej.

Po urodzeniu, chcesz zostac w Stanach, czy wracasz do Polski?


Hey OYE Wrocilas juz z Polski? Ja lece za 2 tyg, niecale, juz sie nie moge doczekac:jupi :
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-17 19:22:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.