New York, New York..;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 17:03   #1
hippie_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 16

New York, New York..;)


Witam
szukałam takiego wątku, ale nie mogłam znaleźć. Wiem że są wątki dla emigrantek z USA, ale ja chciałabym aby to był wątek dla wizazanek z NOWEGO JORKU mam nadzieję że są tu takie i nie będę sama

No to ja zacznę
mam na imię Sara, 25 lat a w NYC mieszkam 2 lata nie wiem co jeszcze napisać, pewnie reszta w praniu wyjdzie
hippie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 17:54   #2
EjjSenioritta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 178
Dot.: New York, New York..;)

Jak ja Ci zazdroszcze .
EjjSenioritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 19:06   #3
hippie_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 16
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez EjjSenioritta Pokaż wiadomość
Jak ja Ci zazdroszcze .
czego?
hippie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 19:23   #4
Cinderella22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 30
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez hippie_ Pokaż wiadomość
czego?
Ohh! Ja też Ci tak strasznie zadroszczę! Poprostu nie wiem.. klimatu. Przy Ameryce, a zwłaszcza Nowym Jorku Polska i Kraków (tam mieszkam( wyglądają jak wielka dziura...
Cinderella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:18   #5
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: New York, New York..;)

Ooo! Ja też chcę do Nowego Jorku!
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:25   #6
Randa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 354
Dot.: New York, New York..;)

również Ci zazdroszczę, sama rozmyślam nad wyjazdem do Nowego Jorku ale to pewnie daleka przyszłość
__________________

60- 59 - 58 - 57 - 56 - 54kg
Randa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 21:39   #7
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: New York, New York..;)

Dziewczyno, jaką Ty jesteś szczęściarą! Stany fascynują mnie od najmłodszych lat, zawsze chciałam tam mieszkać, żyć, nie wyobrażasz sobie jak Ci zazdroszczę! I jeszcze Nowy Jork (moje wymarzone miasto, obok LA ) zamienisz się ze mną?

mam nadzieję, że jak skończę szkołę, to uda mi się wyjechać do USA (liczę na to już od dobrych kilkunastu lat )
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 06:26   #8
Papucia
Zadomowienie
 
Avatar Papucia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 954
Dot.: New York, New York..;)

Czesc Ja zaraz po maturze lece do NY i juz nie mogę się doczekać,głownie dlatego ze od roku jest tam mój TŻ:P Troche mnie przeraza wizja zostawienia wszystkiego,braku rodziny i kolezanek ale moze to byc poczatek ciekawej przygody
__________________
Jeśli chcesz znajdzies sposób
,jeśli nie chcesz znajdziesz powód





Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=670564
Papucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 10:31   #9
hippie_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 16
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez Papucia Pokaż wiadomość
Czesc Ja zaraz po maturze lece do NY i juz nie mogę się doczekać,głownie dlatego ze od roku jest tam mój TŻ:P Troche mnie przeraza wizja zostawienia wszystkiego,braku rodziny i kolezanek ale moze to byc poczatek ciekawej przygody
życzę powodzenia

Cytat:
Napisane przez BeeAnn Pokaż wiadomość
Dziewczyno, jaką Ty jesteś szczęściarą! Stany fascynują mnie od najmłodszych lat, zawsze chciałam tam mieszkać, żyć, nie wyobrażasz sobie jak Ci zazdroszczę! I jeszcze Nowy Jork (moje wymarzone miasto, obok LA ) zamienisz się ze mną?

mam nadzieję, że jak skończę szkołę, to uda mi się wyjechać do USA (liczę na to już od dobrych kilkunastu lat )
Cytat:
Napisane przez Randa Pokaż wiadomość
również Ci zazdroszczę, sama rozmyślam nad wyjazdem do Nowego Jorku ale to pewnie daleka przyszłość
Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Ooo! Ja też chcę do Nowego Jorku!
Cytat:
Napisane przez Cinderella22 Pokaż wiadomość
Ohh! Ja też Ci tak strasznie zadroszczę! Poprostu nie wiem.. klimatu. Przy Ameryce, a zwłaszcza Nowym Jorku Polska i Kraków (tam mieszkam( wyglądają jak wielka dziura...
Powodzenia
a co do Krakowa, to go uwielbiamzaraz po NYC to moje ulubione miasto
hippie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 13:28   #10
Amnesti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 208
Dot.: New York, New York..;)

hippie - to ty opowiedz nam coś więcej Swoje wrażenia zaraz na początku, życie teraz, praca, atmosfera, ludzie, przestępczość ;P
Jak sama widzisz wiele z nas to miasto fascynuje i z chęcią posłuchamy i się czegoś dowiemy!
Amnesti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:13   #11
Papucia
Zadomowienie
 
Avatar Papucia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 954
Dot.: New York, New York..;)

No własnie tez sie chetnie dowiem troche wiecej bo troche mnie przeraza ten ,,inny" swiat
__________________
Jeśli chcesz znajdzies sposób
,jeśli nie chcesz znajdziesz powód





Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=670564
Papucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 14:14   #12
hippie_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 16
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez Amnesti Pokaż wiadomość
hippie - to ty opowiedz nam coś więcej Swoje wrażenia zaraz na początku, życie teraz, praca, atmosfera, ludzie, przestępczość ;P
Jak sama widzisz wiele z nas to miasto fascynuje i z chęcią posłuchamy i się czegoś dowiemy!
Na samym początku chciało mi się płakać ogromne miasto a ja byłam w nim sama(nie dosłownie)nie umiałam tam się odnaleźć. siedziałam w domu i bałam się gdziekolwiek wyjść. mieszkaliśmy na prawdę w fajnej dzielnicy(na początku Brooklyn) a ja zamiast poznawać nowych ludzi, siedziałam w domu przerabiając stare zdjęcia w PS zamiast wyjść i zrobić nowe potem zaczęłam się przełamywać. codziennie zakupy, nowa praca, długie spacery po parkach. zaczęłam poznawać coraz więcej i więcej ludzi różnych narodowości. poznawałam amerykanów, polaków, brytyjczyków, włochów etc. teraz mam mnóstwo wspaniałych przyjaciół, którzy wielokrotnie mi pomagali.
Na co dzień pracuje w biurze. z angielskim nie mam problemu bo znam doskonale. na początku znałam dobrze, tak ze spokojnie mogłam się porozumieć. przez te 2 lata znam go super dobrze(tak mi sie wydaje, bo bez problemu rozmawiam z rodowitymi amerykanami)
teraz hmm... mieszkam w dość pożądanej dzielnicy, mianowicie na Manhattanie.
mój dzień wygląda mniej więcej tak:
rano jem śniadanie pije kawę i jadę do pracy. po pracy wracam do domu i wiadomo cos posprzątam coś ugotuje, potem czas dla siebie(seriale, książki), wieczorem spotkania z przyjaciółmi lub razem z tz zostajemy w domu i oglądamy tv etc. czyli całkiem normalne życie! ciekawych ludzi można spotkać. mogę wrzucić jakieś tam"street photos" jak chcecie.
a co do przestępczości to chyba przesada. wszędzie jest przestępczość i nic na to nie poradzimy. jeszcze nikt mnie nie okradł, nikt nie pobił. NYC mi się podoba a mojego życia za nic w świecie bym nie zamieniła a póki co, muszę pracować dalej. jak chcecie to pytajcie. mam nadzieje że watek nie umrze śmiercią naturalną
hippie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:31   #13
Cinderella5x
Zadomowienie
 
Avatar Cinderella5x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Huntington Beach, CA
Wiadomości: 1 302
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez hippie_ Pokaż wiadomość
Na samym początku chciało mi się płakać ogromne miasto a ja byłam w nim sama(nie dosłownie)nie umiałam tam się odnaleźć. siedziałam w domu i bałam się gdziekolwiek wyjść. mieszkaliśmy na prawdę w fajnej dzielnicy(na początku Brooklyn) a ja zamiast poznawać nowych ludzi, siedziałam w domu przerabiając stare zdjęcia w PS zamiast wyjść i zrobić nowe potem zaczęłam się przełamywać. codziennie zakupy, nowa praca, długie spacery po parkach. zaczęłam poznawać coraz więcej i więcej ludzi różnych narodowości. poznawałam amerykanów, polaków, brytyjczyków, włochów etc. teraz mam mnóstwo wspaniałych przyjaciół, którzy wielokrotnie mi pomagali.
Na co dzień pracuje w biurze. z angielskim nie mam problemu bo znam doskonale. na początku znałam dobrze, tak ze spokojnie mogłam się porozumieć. przez te 2 lata znam go super dobrze(tak mi sie wydaje, bo bez problemu rozmawiam z rodowitymi amerykanami)
teraz hmm... mieszkam w dość pożądanej dzielnicy, mianowicie na Manhattanie.
mój dzień wygląda mniej więcej tak:
rano jem śniadanie pije kawę i jadę do pracy. po pracy wracam do domu i wiadomo cos posprzątam coś ugotuje, potem czas dla siebie(seriale, książki), wieczorem spotkania z przyjaciółmi lub razem z tz zostajemy w domu i oglądamy tv etc. czyli całkiem normalne życie! ciekawych ludzi można spotkać. mogę wrzucić jakieś tam"street photos" jak chcecie.
a co do przestępczości to chyba przesada. wszędzie jest przestępczość i nic na to nie poradzimy. jeszcze nikt mnie nie okradł, nikt nie pobił. NYC mi się podoba a mojego życia za nic w świecie bym nie zamieniła a póki co, muszę pracować dalej. jak chcecie to pytajcie. mam nadzieje że watek nie umrze śmiercią naturalną
Gdzie na Manhattanie?

Ja mieszkam co prawda w Huntington Beach, w slonecznej CA, ale mam przyjaciol w NYC, w tym dwoje na Manhattanie, stad moje pytanie.
__________________
NOTHING IS FORGOTTEN... NOTHING IS EVER FORGOTTEN...

"But what is truth, Not easy to define,
We both have truths, Are yours the same as mine?"
Cinderella5x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:34   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: New York, New York..;)

macie chyba piekna pogode teraz moja mama jest i mowi ze cudownie i cieplutko
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:43   #15
Cinderella5x
Zadomowienie
 
Avatar Cinderella5x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Huntington Beach, CA
Wiadomości: 1 302
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
macie chyba piekna pogode teraz moja mama jest i mowi ze cudownie i cieplutko
Zalezy co dla kogo jest cieplutko . Ja potrzebuje 80 i wyzej, wtedy mi cieplo. Mamy kolo 68 - 72, czasem spada do 59 - 65 i troszke pada. Ale w niedziele sie opalalam .
Za to teraz przy grzejniczku siedze .
__________________
NOTHING IS FORGOTTEN... NOTHING IS EVER FORGOTTEN...

"But what is truth, Not easy to define,
We both have truths, Are yours the same as mine?"
Cinderella5x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 15:07   #16
hippie_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 16
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez Cinderella5x Pokaż wiadomość
Gdzie na Manhattanie?

Ja mieszkam co prawda w Huntington Beach, w slonecznej CA, ale mam przyjaciol w NYC, w tym dwoje na Manhattanie, stad moje pytanie.
centrum. okolice CP
A co do pogody, to u mnie dziś bardzo ładnie
aż szkoda siedzieć w pracy ach mam dzisiaj lenia... a widzę pojawiają się tu także wizazanki z PL i bardzo fajnie powiedzcie jak tam pogoda w PL, bo ja o PL to raz na nie wiem ile dzwonie
hippie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:01   #17
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: New York, New York..;)

Ameryka w rzeczywistosci to nie to samo co na filmie. Ja mieszkam w NY na Queensie(Rockaway Beach) a pracuje na Manhattanie. I wcale Wam powiem, ze zycie w NY niejest takie rozowe a w szczegolnosci na Manhattanie. Ale zobaczyc to miasto jest oczywiscie warto.
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:46   #18
hippie_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 16
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982 Pokaż wiadomość
Ameryka w rzeczywistosci to nie to samo co na filmie. Ja mieszkam w NY na Queensie(Rockaway Beach) a pracuje na Manhattanie. I wcale Wam powiem, ze zycie w NY niejest takie rozowe a w szczegolnosci na Manhattanie. Ale zobaczyc to miasto jest oczywiscie warto.
miasto tak, na pewno ciekawe
życie na Manhattanie? nie to samo co w filmie ale za tak zle nie jest
mimo że czasami jest ciezko, to uwielbiam Manhattan
hippie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:52   #19
martynoszka
Zadomowienie
 
Avatar martynoszka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Namysłów | Londyn
Wiadomości: 1 658
Dot.: New York, New York..;)

hippie_ jesli chodzi o "street photos" to ja jestem jak najbardziej na TAK
uwielbiam oglądać takie zdjęcia -najczęściej w googlach coś znajduje , lub na blogach nowojorczyków . ale takie zdjecia np, widok z okna lub sąsiedztwo to raczej malo spotykane widoki, ludzie bardziej sie koncentrują na tych znanych ulicach
Hmm... może opowiesz nam jak sie znalazłaś w ny, pierwsza praca i.t.p
Pozdrawiam )
martynoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 17:43   #20
Cinderella5x
Zadomowienie
 
Avatar Cinderella5x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Huntington Beach, CA
Wiadomości: 1 302
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982 Pokaż wiadomość
Ameryka w rzeczywistosci to nie to samo co na filmie. Ja mieszkam w NY na Queensie(Rockaway Beach) a pracuje na Manhattanie. I wcale Wam powiem, ze zycie w NY niejest takie rozowe a w szczegolnosci na Manhattanie. Ale zobaczyc to miasto jest oczywiscie warto.

Moim zdaniem zycie w Ameryce ma tak samo swoje plusy i minusy jak i w innych krajach. Chwile tu juz jestem, zaczelam od Chicago (jak wiele osob), CA jednak odpowiada mojej potrzebie ciepelka .
Zobaczyc w US warto wiele miejsc, NYC jest na mojej liscie, moze niedlugo, na razie inne plany.
__________________
NOTHING IS FORGOTTEN... NOTHING IS EVER FORGOTTEN...

"But what is truth, Not easy to define,
We both have truths, Are yours the same as mine?"
Cinderella5x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 18:26   #21
Elizabetti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Waszyngton D.C.
Wiadomości: 25
Dot.: New York, New York..;)

Czesc ;-) Ja wprawdzie mieszkam w Waszyngtonie ale usilnie namawiam mojego TZ aby sie przeprowadzic do NYC, moze juz nawet na jesien tego roku jak sie zgodzi bo on ma tam cala rodzine a w D.C. prawie nikogo...no i NYC to super miasto! Wprawdzie w Waszyngtonie rowniez mieszka sie przyjemnie ( i o wiele spokojniej - jak twierdzi TZ) ale NYC to jednak NYC...
Elizabetti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 13:35   #22
hippie_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 16
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez martynoszka Pokaż wiadomość
hippie_ jesli chodzi o "street photos" to ja jestem jak najbardziej na TAK
uwielbiam oglądać takie zdjęcia -najczęściej w googlach coś znajduje , lub na blogach nowojorczyków . ale takie zdjecia np, widok z okna lub sąsiedztwo to raczej malo spotykane widoki, ludzie bardziej sie koncentrują na tych znanych ulicach
Hmm... może opowiesz nam jak sie znalazłaś w ny, pierwsza praca i.t.p
Pozdrawiam )
zdjęcia będą ale na razie nie mam jakoś czasu. jak się znalazłam w NY? moj tz ma tutaj babcie i od dziecka przyjezdzal ja odwiedzac raz na rok, na wakacje. pewnego razu pomyslal ze chcialby tu zamieszkac. ja przyjechalam z nim i spodobalo mi się na nastepny rok przeprowadzilismy się. z praca to bylo tak... tz szybko dostal prace u znajomego jego babci. ja siedzialm w domu, bo troche sie balam wyjsc, jak juz wczesniej wspomnialam. ale jak juz sie odwazylam to znalazlam w malej firmie. firma rok temu zbankrutowala i razem z tz przenieslismy sie z Brooklynu na Manhattan a ja zaczelam prace w wiekszej firmie, potem znowu w innej etc. tak ze po dzień dzisiejszy mieszkam w UWS przy Central Parku, jakbyście chciały tak dokładnie wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Elizabetti Pokaż wiadomość
Czesc ;-) Ja wprawdzie mieszkam w Waszyngtonie ale usilnie namawiam mojego TZ aby sie przeprowadzic do NYC, moze juz nawet na jesien tego roku jak sie zgodzi bo on ma tam cala rodzine a w D.C. prawie nikogo...no i NYC to super miasto! Wprawdzie w Waszyngtonie rowniez mieszka sie przyjemnie ( i o wiele spokojniej - jak twierdzi TZ) ale NYC to jednak NYC...
zgodze sie NYC to zawse bedzie ten NYC
hippie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 04:32   #23
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: New York, New York..;)

Witam
Widze ze watek dla dziewczyn z NY wiec sie oddzywam i ja
Mam nadzieje ze bedzie Nas wiecej
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014

Edytowane przez zaaaabcia
Czas edycji: 2010-04-19 o 04:37
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 18:08   #24
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez hippie_ Pokaż wiadomość
zdjęcia będą ale na razie nie mam jakoś czasu. jak się znalazłam w NY? moj tz ma tutaj babcie i od dziecka przyjezdzal ja odwiedzac raz na rok, na wakacje. pewnego razu pomyslal ze chcialby tu zamieszkac. ja przyjechalam z nim i spodobalo mi się na nastepny rok przeprowadzilismy się. z praca to bylo tak... tz szybko dostal prace u znajomego jego babci. ja siedzialm w domu, bo troche sie balam wyjsc, jak juz wczesniej wspomnialam. ale jak juz sie odwazylam to znalazlam w malej firmie. firma rok temu zbankrutowala i razem z tz przenieslismy sie z Brooklynu na Manhattan a ja zaczelam prace w wiekszej firmie, potem znowu w innej etc. tak ze po dzień dzisiejszy mieszkam w UWS przy Central Parku, jakbyście chciały tak dokładnie wiedzieć


zgodze sie NYC to zawse bedzie ten NYC
A moge zapytac jak dostalas legalny pobyt? Bo jakos tak wszystko pieknie i latwo ci poszlo

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2010-04-19 o 18:19
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:39   #25
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: New York, New York..;)

Hej! I ja sie przywitam w watku nowojorskim. Mieszkam w Brooklynie.

Dzisiaj zapowiada sie nam ladny dzien Co mi jednak z tego jak przezebilam sie w piatek i bol gardla i katar nie daja mi spokoju Nie zapomnijmy tez o bolu glowy

Hippie - wstaw te obiecane street fotos Bardzo lubie ogladac (robic tez) zdjecia.
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 05:10   #26
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: New York, New York..;)

Cos cisza zapanowala na watku ...
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 21:11   #27
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
A moge zapytac jak dostalas legalny pobyt? Bo jakos tak wszystko pieknie i latwo ci poszlo
pewnie jakos dostala, czy to jest teraz w tym watku najwazniejsze? zaraz kazdy sie bedzie musial spowiadac co i jak.

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
Cos cisza zapanowala na watku ...
ech bedzie dym bo sie zaczela akcja pt. jak dostalas legalny pobyt
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:46   #28
Cinderella22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 30
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
pewnie jakos dostala, czy to jest teraz w tym watku najwazniejsze? zaraz kazdy sie bedzie musial spowiadac co i jak.


ech bedzie dym bo sie zaczela akcja pt. jak dostalas legalny pobyt
Ohh.... Srubka, przesadzasz. Przecież takie wątki są właśnie po to, żeby się m.in. takich rzeczy dowiedzieć.... No chyba że chcesz założyć wątek " Jak dostałaś legalny pobyt w USA".....


A tak pozatym, chciałam założyć nowy wątek, ale pomyślałam że nie ma sensu :P
Mam takie zapytanie. Wybitnie kocham Nowy Jork i w ogóle całe Stany. Kiedy skończę szkołę średnią bardzo chciałabym się choć na kilka miesięcy (jeśli mi się tam nie spodoba w co wątpię ) tam zamieszkać. Drogie wizażanki, doradzacie czy odradzacie? Czy mogę jechać "w ciemno" ? Tzn. załatwić sobie mieszkanie ale pracy np. poszukać na miejscu? JAką dzielnice proponujecie dla takiego 19 letniego "dzieciaka" :P W ogóle, jak się do takiego wyjazdu przygotować??

Edytowane przez Cinderella22
Czas edycji: 2010-04-28 o 19:52
Cinderella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:51   #29
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez Cinderella22 Pokaż wiadomość
Ohh.... Srubka, przesadzasz. Przecież takie wątki są właśnie po to, żeby się m.in. takich rzeczy dowiedzieć.... No chyba że chcesz założyć wątek " Jak dostałaś legalny pobyt w USA".....
Cinderella22, a ja mysle, ze Srubka nie przesadza tylko prawde pisze. Pytanie na temat tego jak ktos dostal legalny pobyt, bo cos danej osobie tak szybko i latwo poszlo, brzmi raczej zlosliwie
Poza tym nie sadze, zeby OYE chciala sie dowiedziec na temat tego jak sie zalatwia legalny pobyt
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!

Edytowane przez schoolcraft
Czas edycji: 2010-04-28 o 19:53
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 21:04   #30
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: New York, New York..;)

Cytat:
Napisane przez Cinderella22 Pokaż wiadomość
Ohh.... Srubka, przesadzasz. Przecież takie wątki są właśnie po to, żeby się m.in. takich rzeczy dowiedzieć.... No chyba że chcesz założyć wątek " Jak dostałaś legalny pobyt w USA".....


A tak pozatym, chciałam założyć nowy wątek, ale pomyślałam że nie ma sensu :P
Mam takie zapytanie. Wybitnie kocham Nowy Jork i w ogóle całe Stany. Kiedy skończę szkołę średnią bardzo chciałabym się choć na kilka miesięcy (jeśli mi się tam nie spodoba w co wątpię ) tam zamieszkać. Drogie wizażanki, doradzacie czy odradzacie? Czy mogę jechać "w ciemno" ? Tzn. załatwić sobie mieszkanie ale pracy np. poszukać na miejscu? JAką dzielnice proponujecie dla takiego 19 letniego "dzieciaka" :P W ogóle, jak się do takiego wyjazdu przygotować??
nie przesadzam, tylko po co sie pytac kogos na 'dzien dobry', skad ma legalny pobyt, czy w ogole go ma etc. to sa sprawy prawne, o ktorych sie nie dyskutuje i lepiej nie dyskutowac, dlatego tez nie rozumiem po co takie pytanie padlo. A gdyby autorka odpowiedziala, ze przesiedziala wize i jest nielegalnie, to zaraz by byla nagonka etc. wiec po co robic dym.

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Cinderella22, a ja mysle, ze Srubka nie przesadza tylko prawde pisze. Pytanie na temat tego jak ktos dostal legalny pobyt, bo cos danej osobie tak szybko i latwo poszlo, brzmi raczej zlosliwie
Poza tym nie sadze, zeby OYE chciala sie dowiedziec na temat tego jak sie zalatwia legalny pobyt
dzieki

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Cinderella22 Pokaż wiadomość
Ohh.... Srubka, przesadzasz. Przecież takie wątki są właśnie po to, żeby się m.in. takich rzeczy dowiedzieć.... No chyba że chcesz założyć wątek " Jak dostałaś legalny pobyt w USA".....


A tak pozatym, chciałam założyć nowy wątek, ale pomyślałam że nie ma sensu :P
Mam takie zapytanie. Wybitnie kocham Nowy Jork i w ogóle całe Stany. Kiedy skończę szkołę średnią bardzo chciałabym się choć na kilka miesięcy (jeśli mi się tam nie spodoba w co wątpię ) tam zamieszkać. Drogie wizażanki, doradzacie czy odradzacie? Czy mogę jechać "w ciemno" ? Tzn. załatwić sobie mieszkanie ale pracy np. poszukać na miejscu? JAką dzielnice proponujecie dla takiego 19 letniego "dzieciaka" :P W ogóle, jak się do takiego wyjazdu przygotować??
i jeszcze, to jak sie zalatwia legalny pobyt, pytaj prawnika, dobrego prawnika a nie osob na forum nie mowie zlosliwie, ale prawo imigracyjne jest bardzo zawile i ze ktos ci powie A, nie oznacza ze tak faktycznie jest, wiec nie sadze, zeby forum bylo dobrym zrodlem info o zalatwianiu legalnosci.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.