Obiad na uczelnię bez podgrzewania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-15, 20:47   #1
Papillon Noir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19

Obiad na uczelnię bez podgrzewania?


Mam taki plan że czasami siedzę na uczelni od rana do wieczora- jeść coś wtedy trzeba, kanapki mi już zbrzydły a w stołówce też nie chcę za często jeść bo po pewnym czasie to jednak drogo wychodzi. Jednak problem z przygotowaniem sobie oiadu w domu jest taki że nie mam absolutnie jak go na uczelni podgrzać.
Możecie się może podzielić jakimiś przepisami na nie bardzo czaso- i pracochłonne dania obiadowe, które można zjeść na zimno?
Papillon Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 12:30   #2
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Cytat:
Napisane przez Papillon Noir Pokaż wiadomość
Mam taki plan że czasami siedzę na uczelni od rana do wieczora- jeść coś wtedy trzeba, kanapki mi już zbrzydły a w stołówce też nie chcę za często jeść bo po pewnym czasie to jednak drogo wychodzi. Jednak problem z przygotowaniem sobie oiadu w domu jest taki że nie mam absolutnie jak go na uczelni podgrzać.
Możecie się może podzielić jakimiś przepisami na nie bardzo czaso- i pracochłonne dania obiadowe, które można zjeść na zimno?
Tosty to znaczy sandwiche z serem i szynka albo z serem pieczarkami i cebula. Spokojnie mozna je zjesc na zimno dnia kolejnego.

Sałatki z ryzem czy makaronem.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 14:28   #3
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Tortille albo naleśniki z mięsem i warzywami. Pyszne i łatwo się je

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 18:39   #4
MadameMalonka
Raczkowanie
 
Avatar MadameMalonka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 156
Wyślij wiadomość przez MSN do MadameMalonka
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Ja z kolei lubię rozwiązanie sałatkowe. Lunchboxy przygotowuje się stosunkowo szybko, a potrafią być bardzo sycące. Teraz nawet w Biedronce były do kupienia pojemniki z wkładami chłodzącymi - dla tych, którzy wolą zimne sałatki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (70,6 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (67,5 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (94,1 KB, 76 załadowań)

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-02-17 o 08:17 Powód: Link.
MadameMalonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 11:08   #5
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Cytat:
Napisane przez MadameMalonka Pokaż wiadomość
Ja z kolei lubię rozwiązanie sałatkowe. Lunchboxy przygotowuje się stosunkowo szybko, a potrafią być bardzo sycące. Teraz nawet w Biedronce były do kupienia pojemniki z wkładami chłodzącymi - dla tych, którzy wolą zimne sałatki
Czy to zdjęcia i przepisy Twojego autorstwa? Ciekawa jestem co dokładnie jest w sałatce z pierwszego zdjęcia, wygląda cudnie
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 22:23   #6
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Czy to zdjęcia i przepisy Twojego autorstwa? Ciekawa jestem co dokładnie jest w sałatce z pierwszego zdjęcia, wygląda cudnie
Może kurczak, kukurydza, feta, mieta lub bazylia?
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 17:00   #7
MadameMalonka
Raczkowanie
 
Avatar MadameMalonka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 156
Wyślij wiadomość przez MSN do MadameMalonka
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Czy to zdjęcia i przepisy Twojego autorstwa? Ciekawa jestem co dokładnie jest w sałatce z pierwszego zdjęcia, wygląda cudnie
Tak, to moje, dziękuję Charlotte York jest całkiem blisko Przepis możesz znaleźć na Madame-Malonka.pl

Tutaj link (jeśli wizaż nie wyrzuca hiperłączy)
MadameMalonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-19, 17:51   #8
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

a może termos obiadowy lub lunch box podgrzewany?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 17:53   #9
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Ja, od kiedy zaczęłam spędzać czas poza domem od świtu do wieczora, na początku też miałam duży problem z jedzeniem (nic lepszego od kanapek, sycącego i pożywnego, nie przychodziło mi do głowy). Dlatego czytam i szukam w Internecie takich przepisów. Ludzie mają wiele ciekawych pomysłów. Mnie świetnie sprawdzają się:
- risotta, kaszotta (ryż lub kasza gotowana z warzywami, np. cukinią, papryką, bakłażanem, ja dodaję sos pomidorowy domowej roboty, jeśli jadasz mięso, możesz dodać ugotowaną i pokrojoną pierś z kurczaka)
- owsianki, płatki gryczane na mleku (nieraz wyjeżdżam z domu o 6:00, więc jem w domu tylko jakiś owoc, a porządną owsiankę dopiero w pracy)
- kulki mocy (suszone daktyle kroję, zalewam wrzątkiem, miksuję, potem dosypuję posiekane orzechy i migdały, suszone ziarenka dyni i słonecznika, kakao, formuję kulki, obtaczam w kokosie, wkładam do lodówki, a potem noszę ze sobą cały dzień w pudełeczku, smakują jak czekolada z bakaliami, są bardzo sycące, a jednocześnie zdrowsze niż batoniki kupione w sklepie)
- sałatki (robię rano normalną sałatkę z sałaty, pomidora, papryki, sosu vinegret, wkładam do pojemniczka i zabieram) i do tego bułeczki (ja piekę sama pieczywo, więc taka bułka jest naprawdę w porządku jako dodatek)
- pokrojone jabłko, gruszka, obrana i podzielona na cząstki pomarańcza lub mandarynki.

Najważniejsze jest zabieranie ze sobą zdrowych, pożywnych posiłków (nie bój się nosić np. kilku pojemniczków, mnie jedzenie do pracy zajmuje prawie 3/4 torby, dopiero reszta to laptop, książki, teczki z papierami, kosmetyczka). Ja już doszłam do tego, że przyrządzam to, co zjadłabym w domu, albo przynajmniej coś podobnego, tyle że bez cebuli, czosnku, szczypiorku i innych brzydko pachnących aromatów
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 17:03   #10
MadameMalonka
Raczkowanie
 
Avatar MadameMalonka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 156
Wyślij wiadomość przez MSN do MadameMalonka
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;71235066]Ja, od kiedy zaczęłam spędzać czas poza domem od świtu do wieczora, na początku też miałam duży problem z jedzeniem (nic lepszego od kanapek, sycącego i pożywnego, nie przychodziło mi do głowy). Dlatego czytam i szukam w Internecie takich przepisów. Ludzie mają wiele ciekawych pomysłów. Mnie świetnie sprawdzają się:
- risotta, kaszotta (ryż lub kasza gotowana z warzywami, np. cukinią, papryką, bakłażanem, ja dodaję sos pomidorowy domowej roboty, jeśli jadasz mięso, możesz dodać ugotowaną i pokrojoną pierś z kurczaka)
- owsianki, płatki gryczane na mleku (nieraz wyjeżdżam z domu o 6:00, więc jem w domu tylko jakiś owoc, a porządną owsiankę dopiero w pracy)
- kulki mocy (suszone daktyle kroję, zalewam wrzątkiem, miksuję, potem dosypuję posiekane orzechy i migdały, suszone ziarenka dyni i słonecznika, kakao, formuję kulki, obtaczam w kokosie, wkładam do lodówki, a potem noszę ze sobą cały dzień w pudełeczku, smakują jak czekolada z bakaliami, są bardzo sycące, a jednocześnie zdrowsze niż batoniki kupione w sklepie)
- sałatki (robię rano normalną sałatkę z sałaty, pomidora, papryki, sosu vinegret, wkładam do pojemniczka i zabieram) i do tego bułeczki (ja piekę sama pieczywo, więc taka bułka jest naprawdę w porządku jako dodatek)
- pokrojone jabłko, gruszka, obrana i podzielona na cząstki pomarańcza lub mandarynki.

Najważniejsze jest zabieranie ze sobą zdrowych, pożywnych posiłków (nie bój się nosić np. kilku pojemniczków, mnie jedzenie do pracy zajmuje prawie 3/4 torby, dopiero reszta to laptop, książki, teczki z papierami, kosmetyczka). Ja już doszłam do tego, że przyrządzam to, co zjadłabym w domu, albo przynajmniej coś podobnego, tyle że bez cebuli, czosnku, szczypiorku i innych brzydko pachnących aromatów [/QUOTE]

To prawda, naprawdę wiele opcji jest na zabieranie jedzenia ze sobą, ale na uczelni rzadko jest możliwość podgrzania takiego jedzenia jak risotto. Jednak sałatka, shake, pokrojone warzywa czy owoce potrafią dobrze się trzymać przez cały dzień i skutecznie nasycić. Grunt to dobrze się zorganizować - zarówno przygotować to wcześniej, jak i mieć pojemną torbę
MadameMalonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 16:07   #11
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Moim zdaniem dobrym pomysłem sa sałatki chociażby z kurczakiem i makaronem, takie żeby się najeść. No i można sobie zrobić jakieś wrapy z grosem albo łososiem.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-14, 11:52   #12
zuzannapik
Raczkowanie
 
Avatar zuzannapik
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 133
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

może omlet?
zuzannapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 13:25   #13
katrin11111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Bez podgrzewania to trudno będzie. Sałatki ewentualnie gotowe dania do zalania wrzącą wodą. Ja zawsze kupowałam za 1 czy 2 zł wrzącą wodę z automatów na kawę czy herbatę. Można wybrać wrzątek. Ewentualnie wodę weź w termosie - taki 0,5 litra nie zajmuje przecież dużo miejsca.
katrin11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 13:41   #14
lyssie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 114
Dot.: Obiad na uczelnię bez podgrzewania?

Oj opcji jest sporo. Zwykle wiele potraw da się przygotować dzień wcześniej:
makaron z pomidorami i ciecierzycą ( pycha)
jajka
ewentualnie naleśniki ( również mozna zjeść bez podgrzewania chociaż oczywiście z podgrzaniem są smaczniejsze ).
Danie gotowe to również dobra opcja, aczkolwiek powiem Ci,że rzadko które mi tak naprawde smakuje bo większość to jakiś makaron z solą.... Z tych,które mi posmakowały ostatnio i mogę polecić to chyba tylko makaron Oyakaty:
http://www.oyakata.com.pl/produkty/j...onska-wolowina - czasami trudno znaleźć ale smakuje ok.
lyssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-20 14:41:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.