Gotowanie - organizacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-24, 09:52   #1
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715

Gotowanie - organizacja


Cześć, ostatnio poatanowilam parę rzeczy ulepszyć w moim życiu, padło teraz na kuchnię i gotowanie. W związku z tym mam do was parę pytań :

- jak organizujecie sobie gotowanie w kuchni - gotujecie wtedy kiedy jest potrzeba czy np na kilka dni do przodu?
- jakie potrawy mrozicie? Jakie przetwory robicie?
- czy na jesień - zimę gromadzicie mrożonki np z owoców i warzyw sezonowych?
- czy produkty sypkie przechowujecie w oryginalnych opakowaniach czy przesypujecie do pojemniczkow?
Oraz jeśli tak to jakie pojemniczki możecie polecić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 13:49   #2
Lacerta89
Raczkowanie
 
Avatar Lacerta89
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 45
Dot.: Gotowanie - organizacja

Dobra organizacja w kuchni to podstawa. Ja wszystkie produkty sypkie po zakupie przesypuje do plastikowych przezroczystych pojemników (kupuje je najczęściej w marketach, bo są w korzystnych cenach np. firmy CURVER), to samo dotyczy wędlin,sera. Przechowuje je w szafkach, gdzie "z brzegu" stoją te najczęściej używane typu przyprawy, ulubione kasze, a z tyły te potrzebne sporadycznie. Dużym plusem jest to, że zawsze widzę co w nich jest, nic się nie rozsypuje po szafkach. Osobno trzymam produkty do pieczenia i osobno te na "słono".
Co do mrożenia, to zawsze staram się mieć zamrożone trochę owoców sezonowych (dużo piekę) i zieleniny. Mrożę je w pojemnikach np. po lodach, podpisuje wcześniej markerem. Dzięki temu zawsze mam porządek w zamrażarce i łatwo mogę coś znaleźć czy np. wybrać potrzebną ilość owoców, bez konieczności rozmnażania całej paczki.
Gotuję różnie, ale raczej codziennie, jeśli czegoś zrobię więcej to też pakuję do pojemnika i do zamrażarki, a jak nie mam weny do gotowania to zawsze coś jest gotowe pod ręka. Przetworów raczej nie robię, jeśli tak to tylko to czego nie ma w sklepach, pojawia się sezonowo albo jest drogie (np. nutella że śliwek, marmolada pigwowa, którą lubię używać do ciast, mus z dyni). Tradycyjne przetwory typu ogórki, kompotu, soki, sałatki, buraki to nie moja bajka
Co do samego gotowania, to jeśli robię potrawy z mięsem to wieczerom przed spaniem wyciągam je z zamrażarki a rano wkładam do lodówki i popołudniu mam mięsko na obiad, chyba że coś wymaga dłuższej obróbki jak np. dziczyzna, to marynuję mięsko minimum na 24h. Samo gotowanie to już osobny temat rzeka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lacerta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 10:37   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Gotowanie - organizacja

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Cześć, ostatnio poatanowilam parę rzeczy ulepszyć w moim życiu, padło teraz na kuchnię i gotowanie. W związku z tym mam do was parę pytań :

- jak organizujecie sobie gotowanie w kuchni - gotujecie wtedy kiedy jest potrzeba czy np na kilka dni do przodu?
W tygodniu kiedy oboje z mężem pracujemy mamy zazwyczaj w lodówce jakąś zupę czy kotlety usmażone na kilka dni naprzód.
Jak nas najdzie np na pizzę to i po pracy wyrabiam ciasto
W weekend zazwyczaj jest coś na bieżąco (lub w knajpie).
Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
- jakie potrawy mrozicie? Jakie przetwory robicie?
Nic mrożę potraw i tylko mięso trzymam w zamrażalniku (i czasem lody).
Nie robię żadnych przetworów.
Spożycie dżemu u mnie może 1 słoik rocznie, u męża może 2, więc się nie opłaca bawić. Owoce tanie nie są, cukier i prąd kosztuje.
Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
- czy na jesień - zimę gromadzicie mrożonki np z owoców i warzyw sezonowych?
Nie
Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
- czy produkty sypkie przechowujecie w oryginalnych opakowaniach czy przesypujecie do pojemniczkow?
Oraz jeśli tak to jakie pojemniczki możecie polecić
Pojemniki.
Mamy kilka : szklane Bodum, plastikowe jakieś z marketu.
Plastikowe na mąkę, cukier, a szklane na ryż i kaszę.
Plastiki po 4 latach nadają się już do wymiany. Poszarzały i denko się poluzowało.
Szklane wyglądają jak nowe. Bodum są w porządku, ale swoje kosztują. Widziałam też fajne i tanie szklane pojemniki Luminarc.
Sama się nad nimi zastanawiam, bo chcę wymienić swój plastikowy lunch box na szklany.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg i-bodum-pojemnik-presso-11099-01.jpg (9,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg i-branq-pojemnik-dozownik-easy-way-green-81212.jpg (27,7 KB, 12 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 17:20   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gotowanie - organizacja

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Cześć, ostatnio poatanowilam parę rzeczy ulepszyć w moim życiu, padło teraz na kuchnię i gotowanie. W związku z tym mam do was parę pytań :

- jak organizujecie sobie gotowanie w kuchni - gotujecie wtedy kiedy jest potrzeba czy np na kilka dni do przodu?
- jakie potrawy mrozicie? Jakie przetwory robicie?
- czy na jesień - zimę gromadzicie mrożonki np z owoców i warzyw sezonowych?
- czy produkty sypkie przechowujecie w oryginalnych opakowaniach czy przesypujecie do pojemniczkow?
Oraz jeśli tak to jakie pojemniczki możecie polecić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
- zawsze gotuje duza ilosc i to co nie zjemy porcjuje i mroze na pozniej, tym samym gotuje raz na kilka dni, czesto w ogole jemy poza domem
- mroze bigos, pierogi, ciasta, domowa pizze i tarty, zupy kremy, miesa, przetworow nie robie. Nie wiem czemu, ale podobnie jak poprzedniczce sloiki kojarza mi sie glownie z dzemami.
- nie gromadze owocow ani warzyw. U nas jest duzy wybor owocow i warzyw caly rok.
- produkty sypkie zalezy. Czesto sa sprzedawane od razu w pojemnikach/sloikach/puszkach i wtedy nie musze przesypywac. Z kolei te ktore, sa w papierowej torebce czy w worku foliowym przesypuje do pojemnikow z ikea. Te ikeowe sa w porzadku (plastik) i w zasadzie moge polecic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-03 18:20:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.