Jaką patelnię kupić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-26, 09:28   #31
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: patelnie Tefal

A ja nie polecam tefala. Miałam ich kilka i każda po jakimś czasie przypalała. Ostatnio miałam właśnie tą z czerwonym kółeczkiem i po pół roku była do wyrzucenia.

Teraz zainwestowałam w patelnię Berghoffa, za 120 zł. Jest ciężka, porządna. Nie przypala i można po niej "jeździć" widelcem metalowym. Można też smażyć bez tłuszczu.

Tefal BE.

poczytaj TU
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...87#post2567587
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 12:52   #32
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: patelnie Tefal

Xantia,a którą patelnie kupiłaś? Teflonową czy tą plaster miodu?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 13:09   #33
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: patelnie Tefal

http://www.akcesoria-kuchenne.pl/ind...e&id2=patelnia

Elu, ja kupiłam patelnię jak w załączonym linku. Jestem z niej superzadowolona. Gorąco polecam - tefal przy tym to naprawdę hm, delikatnie mówiąc "kicha"
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 17:47   #34
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: patelnie Tefal

ja dopiero kupiłam na allegro zestaw Inginio więc wysyłka w drodze

kupiłam też patelnie do naleśników (taką jak na zdjeciu)


ja chce mamie pod choinke kupić paletnie Berghoffa, bo ma z tej serii Cast Line garnek i jest zachwycona (ja też ) ale niestety nagrzewają się w nim uszy a tak to byłby ideał
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tefal01.jpg (35,2 KB, 33 załadowań)
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 17:53   #35
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: patelnie Tefal

w mojej patelni berghofa nagrzewa sie tylko ta wypustka, "robiąca" za ucho. Uchwyt jest odczepiany w prosty sposób i on się nie nagrzewa. Ale ta wypustka jest odlewana w jednym kawałku razem z patelnią, więc siłą rzeczy musi się nagrzewać. Też to uważam za wadę, ale mimo wszystko wolę tą patelnię od wcześniejszych tefali.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 20:30   #36
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: patelnie Tefal

Xantia, to ja mam ta samą 26cm i tez jestem baaardzo zadowolona.

Dolly, ja mam garnek Berghoffa taki do gotowania na parze, jak się wyjmie tą część z sitem, to mamy normalny garnek. Uszy się nie nagrzewają. O crashteście tego garnka pisałam w wątku o naczyniach Beghoffa i po kilku godzinnym gotowaniu zdjęłam garnek gołymi rękoma.
A patelnia do naleśników tez mi chodzi po glowie.... tyle że jak miałam deficyt w patelniach to miałam, a teraz robi sie ich za dużo i może ta naleśnikowa nie jest mi tak niezbędna na berghoffa tez wychodzą
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 09:18   #37
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: patelnie Tefal

Ela, a który masz model garnka do gotowania na parze?
http://www.akcesoria-kuchenne.pl/ind...d2=gar-na-pare

też sobie jakiś kupie, ale za około 2 miesiące bo teraz mamy ważniejsze wydatki meszkaniowe
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-06, 10:13   #38
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: patelnie Tefal

pierwszy z twojego linka, ten z grubymi uszami
A gdybys zdecydowała sie na zakup, to polecam ci tego pana: http://allegro.pl/item131194194_supe...cm_gratis.html
Kupiłam patelnie 26cm razem z pokrywką za ok 130 zł łacznie z przesyłka, jeszcze pan dołozył mi mały nozyk gratis Patelni nie miał wystawionej, ale w podziemiu dogadalismy się , pytałam go o inne artykuły i tez ceny miał konkurencyjny w porównaniu z innymi.

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2006-10-06 o 10:34
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 08:35   #39
DeeDee13
Rozeznanie
 
Avatar DeeDee13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Miasto smoków
Wiadomości: 508
Dot.: patelnie Tefal

Mam patelnie Tefal juz od 7 lat, przy codziennym smażeniu, odgrzewaniu itp. zaczela zuzywac mi sie dopiero teraz. Jestem z niej berdzo zadowolona i na pewno kupie sobie Tefala jeszcze raz
Chętnie zapoznam się jeszcze z Waszymi opiniami na ten temat, dlatego podbijam wątek <roza>
__________________
Kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta mozliwość nie może być pewnością.
/Milan Kundera/
DeeDee13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 19:48   #40
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: patelnie Tefal

Ja mam patelnię Tefala z czerwonym kółkiem, z karbowanym dnem = do smażenia bez tłuszczu i jestem dośc zadowolona.Chociaż po kilku latach uzytkowania zaczyna złazic teflon i zbiła mi sie pokrywka, która była koszmarnie ciężka i niestabilna. Jednak ostatnio moja mama kupiła w jakims markecie patelnie włoskiej firmy, której nazwy niestety nie pamiętam i ona jest świetna. Ma 3warstwowe dno, jest karbowana, wysoka i świetnie się na niej smaży, dusi itd.Kosztowała cos ok 60 zł
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 19:25   #41
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

mam pytanie jak dbacie o patelnie teflonowe? bo wiadomo tanie nie sa a trudno zeby wydac jakas sumke a po roku ta warstwa toflonowa by sie zespula (bo tak moze byc) wiadmo nie powinno się używać do mieszania widelcy itp, a czy po zrobieniu jakiegos posilku np koltety mozna taka rozgrzana patelnie dac pod zimny 'prysznic'?
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-30, 07:22   #42
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Sonata_ona Pokaż wiadomość
mam pytanie jak dbacie o patelnie teflonowe? bo wiadomo tanie nie sa a trudno zeby wydac jakas sumke a po roku ta warstwa toflonowa by sie zespula (bo tak moze byc) wiadmo nie powinno się używać do mieszania widelcy itp, a czy po zrobieniu jakiegos posilku np koltety mozna taka rozgrzana patelnie dac pod zimny 'prysznic'?
w dziale 'moje gotowanie' masz cały wątek poświęcony patelniom teflonowym
tam na pewno szybciej znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 18:13   #43
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

polecam Tefala, moze i nie sa najtańsze, ale moja ma juz 3 lata a wyglada jak nowa
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 06:49   #44
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
polecam Tefala, moze i nie sa najtańsze, ale moja ma juz 3 lata a wyglada jak nowa
ja również używam tylko Tefala i jestem bardzo zadowolona z nich. Mam już je długo, a w ogóle nie są zniszczone.
Warto zapłacić więcej i mieć porządną patelnię na lata nawet.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 10:48   #45
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

ja również mam tefala i jest zniszczona Cały środek zdarty...Ale moja mama nie umie dbać o takie patelnie i np. przewracała naleśniki metalową łapka
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 11:02   #46
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

tez mam patelnie firmy tefal, i najlepiej od razu kupić sobie przyrządy też pokryte toflonem, ale jak z ta zimna woda? mozna bezposrednio na rozgrzana patelnie?
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 13:22   #47
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Sonata_ona Pokaż wiadomość
tez mam patelnie firmy tefal, i najlepiej od razu kupić sobie przyrządy też pokryte toflonem, ale jak z ta zimna woda? mozna bezposrednio na rozgrzana patelnie?
a dlaczego zimną ? jeśli smażysz na tłuszczu a potem chcesz myć w zimnej wodzie to to bardzo kiepski pomysł z tego względu, że cięzko domyć tłuszcz zimną wodą.
Jeśli chodzi o 'bezpieczeństwo' patelni i mycie - ja osobiście czasami myję odrazu, ale z reguły czekam aż ostygnie troszeczkę.
Poza tym nie używam oleju (no bo po co skoro to teflon) więc to też inaczej. Ale wydaje mi się że nie ma co się stać z taką patelnią, jak się ją myje zaraz po użyciu.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 17:23   #48
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

pytalam sie ze wzgledu na to iz moja genialna siostra tak robi, nie dosc ze leja ta zimna woda to patelnia teflonowa a daje tyle tluszczu ze az mi sie nie dobrze robi bleh...
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 11:48   #49
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

dziś oglądałam gazetkę z hipermarketu real i jest tam patelnia firmy Tefal (z czerwonym kółeczkiem w środku) za 44,95 (28 cm) mniejsza też jest.
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-04, 14:30   #50
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: patelnie Tefal

up

Ja miałam patelnie tefala od jakichs 3 lat, niestety ostatnio strasznie zaczęła mnie wkurzać, bo srodek sie troche podniósł wiec smazenie np nalesników to byl jakis koszmar.. w dodatku teflon zaczal zlazic, a nie zamierzam go jesc kupilam sobie wiec nowego tefala, bo więcej jak 100 zł za patelnię narazie płacić nie zamierzam, wiec tefal pod wzgledem ceny jest ok zobaczymy ile ta nowa patelnia ze mna wytrzyma...
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 15:00   #51
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: patelnie Tefal

W moim Tefalu teflon nie złazi Ja jestem bardzo zadowolona-cena porównywalna z tanimi patelniami,ale jakość pierwsza klasa-lekka,nie przywiera nic,łatwo umyć

aha-ja używam tylko drewnianych łopatek do teflonu-melaninowe uszkodziły mi teflonowy garnek(nie Tefala)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 15:12   #52
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: patelnie Tefal

Pierwsza patelnie tefala z tym hotspotem czy jak to tam nazywaja (czerwone kolko) na srodku kupilismy jeszcze w PL. Patelnia rewelacja - ale poprzez uzytkowanie jej przez innych czlonkow mej rodziny wyglada juz niespecjalnie.

Tutaj tez mam Tefala, z kolkiem 2 lata juz i rewela. Patelnia nie jest zniszczona, widac slady uzytkowania, owszem ale teflon na miejscu, brak odpryskow, deformacji, nagrzewa sie szybko, nie przywiera nic...

Teraz chce kupic Woka (bo jednem mam ale jest beznadziejny) to tez wybiore tefal.

kiedys kupilismy taka zwykla patelnie, no myslalam, ze mnie trafi - tluszcz tak pryskal, ze smazenie bez poparzen bylo niemozliwe. Polecam wiec z czystym sumieniem tefalowe patelenki.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 19:44   #53
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: patelnie Tefal

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W moim Tefalu teflon nie złazi Ja jestem bardzo zadowolona-cena porównywalna z tanimi patelniami,ale jakość pierwsza klasa-lekka,nie przywiera nic,łatwo umyć

aha-ja używam tylko drewnianych łopatek do teflonu-melaninowe uszkodziły mi teflonowy garnek(nie Tefala)

hm, u mnie zaczęło troche przywierać jak smażę,wiec z pewnoscia teflon zlazł ale generalnie uwazam tak jak Ty - ceny nie sa wygorowane (no jeszcze zalezy jaki model ) a jakosc calkiem ok.

a łopatek uzywam teflonowych (kupilam kiedys z patelnia teflonowa do grillowania) albo drewnianych, tak wiec to nie w tym rzecz poprostu rowniez Tefal nie jest wieczny
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 14:56   #54
Fritillaria
Raczkowanie
 
Avatar Fritillaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: patelnie Tefal

Jestem szczęśliwą posiadaczką zestawu Tefal Ingenio oraz pojedynczej patelni do naleśników. Zestawu używam już 2,5 roku, patelni do naleśników 6mc, wszystko myję w zmywarce. Choć tak naprawdę nie ma tu za wiele mycia - nic nie przywiera, tłuszczu można dawać minimalną ilość, wszystko rewelacyjnie trzyma temperaturę i bardzo równomiernie się nagrzewa. Cud, miód i ultramaryna.
Fritillaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 17:23   #55
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie
 
Avatar sylwusiaaniolek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 450
GG do sylwusiaaniolek
Dot.: patelnie Tefal

ja mam w sumie 2 patelnie tefala !! są super... moja mama tez uzywa tylko ich
__________________
Po prostu SYLWIA

Uczę się szyć na maszynie

Moje małe "dzieła" Galeria - zajrzyj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737889
sylwusiaaniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 10:46   #56
p_a_t21
Przyczajenie
 
Avatar p_a_t21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 25
Dot.: patelnie Tefal

my z mężem kupilismy patelnie tefal z 1,5 roku temu i mimo iż mozna na niej uzywac metelowych sztućców czego i tak nie robilismy bo mamy komplet drwenianych szpatułek do patelni to i tak powłoka sie zniszczyła poza tym patelnia sie wygieła i srodek został wypchniety do góry szczerze to nie jestem zadowolona ale moze to akutat ten egzemplaz był jakis taki trefny
p_a_t21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 10:54   #57
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: patelnie Tefal

wczoraj kpiłam z mama patelnie Tefala 28cm
dzisiaj wypróbowałam - i jestem pozytywnie zaskoczona
na próbę użyłam troszkę oliwy do smażenia, ale raczej nie była ona potrzebna
już zabierałam sie do zeskrobywania omleta z patelni, a tu okazało się że ona wcale się nie przylepił - wiem ze to śmieszne, ale naprawdę przeżyłam szok
szybko się nagrzewa, rączka jest zimna

ogólnie super sprawa - ciekawe jak długo będzie się dobrze sprawować
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:49   #58
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: patelnie Tefal

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Zamierzamy z TŻ wykosztować się raz a porządnie i kupić patelnię Tefala, bo znów kolejna patelnia z promocji w supermarkecie nadaje się do wyrzucenia Chcemy postawić na Tefal bo ceny nie są jeszcze takie najgorsze, a jakość (jak mniemamy) chyba niezła. Mamy rację?
Powiedzcie, jak Wam się na Tefalu smaży? Jak z trwałością tych patelni? Jaki macie model itp. itd.
I jeszcze jedno - czy to prawda, że na niektórych modelach Tefala można smażyć zupełnie bez tłuszczu? Wypatrzyliśmy na Allegro taki zestaw http://www.allegro.pl/item120606511_...tka_tefal.html i w sumie się zastanawiamy, bo cena korzystna, tylko nigdzie nie możemy znaleźć informacji o tym co to za model dokładnie
ano bez tłuszczu można spokojnie smażyc
moja patelnia tefala ma wybrzuszony lekko środek juz drugi raz mamy taki przypał z tą patelniawydaje mi się że przez płyte ceramiczna tak mam(nierownomiernie grzeje bo mam tandetną kuchenke)jakos po bokach się chyba za mocno nagrzewa i może dlatego tak jest....tefal to i tak (chyba)najlepsze co można kupic,te wybrzuszenie zrobiło sie po okolo 8 miesiącach od kupienia,a dodam że jest używana co najmniej 3 razy w tygodniu.
anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 06:35   #59
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: patelnie Tefal

Tak się zastanawiam dlaczego niektórym z Was wyginają się środki tych patelni czy garnków. Komplet Ingenio mam od trzech lat i używam go przynajmniej kilka razy w tygodniu. Klasyczną patelnię Tefal mam od roku i nic takiego się nie dzieje.

Może przyczyną jest to, że zalewacie jeszcze ciepłą patelnię wodą? Jest ona zawsze chłodniejsza niż powierzchnia patelni. To może powodować wypaczenie się dna i jego odkształcanie.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 08:58   #60
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie
 
Avatar sylwusiaaniolek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 450
GG do sylwusiaaniolek
Dot.: patelnie Tefal

mi tez nic takiego sie niedzieje z patelniami
__________________
Po prostu SYLWIA

Uczę się szyć na maszynie

Moje małe "dzieła" Galeria - zajrzyj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737889
sylwusiaaniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 23:59:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.