Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 17:24   #241
abstrakaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 15
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Ja również o IX złego słowa nie słyszałam. Idzie tam połowa mojej klasy.
Podobno atmosfera jest najlepsza, ale ja tam nie idę, ponieważ godziny, o których kończą się lekcje są straszne, plus dojazd do domu, a potem jeszcze lekcje odrób. Dopiero o 2 mogłabym pójść spać, ale podobno można się przyzwyczaić...
__________________
Matura is coming
abstrakaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 06:21   #242
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez abstrakaska Pokaż wiadomość
Ja również o IX złego słowa nie słyszałam. Idzie tam połowa mojej klasy.
Podobno atmosfera jest najlepsza, ale ja tam nie idę, ponieważ godziny, o których kończą się lekcje są straszne, plus dojazd do domu, a potem jeszcze lekcje odrób. Dopiero o 2 mogłabym pójść spać, ale podobno można się przyzwyczaić...
słyszałam, że tylko w pierwszej klasie tam się tak późno kończy. Ale spoko, na studiach można siedziec na uczelni od 7.30 do 20... (wspaniałe to były środy dla mnie ).
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 16:08   #243
Arabella25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rememberen Pokaż wiadomość
RoastedPotato

Ja również wybieram się do Unii, ale do klasy społeczno-prawniczej, ewentualnie innego humana. Interesuje mnie sprawa języków. Z angielskiego radzę sobie bardzo dobrze, ale niemiecki to jakiś dramat. Jak nauczyciele podchodzą do nauki tych przedmiotów? Jakie jest podejście nauczycieli do zajęć dodatkowych np. chóru szkolnego, teatru 19.99 itp.?

I w ogóle, czy warto tam iść? Jestem nastawiona na wysoki poziom, więc duża ilość nauki nie jest dla mnie problemem. Ze średnią ogólną 5,4-5,5 i ponad 160 pkt. poradzę sobie w tej szkole?

Pozdrawiam

Ja właśnie skończyłam II klasę w Unii, właśnie w nieszczęsnej teatralnej i niestety nie mogę powiedzieć złego słowa. Mamy świetną wychowawczynię, nawet nauczyciele dostali nam się spoko. O prawniczej nie bardzo mogę coś powiedzieć, ale z tego co wiem to jedna moja koleżanka nie wytrzymała "presji", czy coś... ogólnie to dosyć specyficzna klasa... Unijni angliści są dobrzy, nie wiem jak inni, ale nasza sorka jest całkiem, całkiem . Na humanie cisną z przedmiotów rozszerzonych (ale to standard), jeśli chodzi o przyrodę, to zależy od nauczycielki, ale to bardziej przedmiot, na którym możesz posiedzieć i posłuchać paru ciekawostek z takich dodatkowych to jedynym przedmiotem, na którym trzeba uważać jest sztuka, ale jeśli działasz w jakiś teatrach młodzieżowych, zespołach itd. to zawsze możesz coś u sorki zdziałać Z językiem polskim też nie mogę narzekać, sorka rzeczywiście od nas dużo wymaga, ale wcale nie trzeba ślęczeć do drugiej w nocy nad Mickiewiczem . Jeśli chodzi o "ekscentrycznego historyka" to chyba dokładnie wiem, o którym mowa i muszę powiedzieć, że wcale nie jest taki straszny jak go często malują, naprawdę da się z nim dogadać. Z tych ważniejszych przedmiotów pozostała nam tylko moja ukochana matematyka cóż w pierwszej klasie miałam dwa na koniec, teraz trzy ale to głównie dzięki korkom ogólnie matematyk zły nie jest, ale zawsze mogło być lepiej... Jeśli o Kantylenę i teatr 19.99 to mogą podnieść zachowanie, ale przede wszystkim ocenę ze sztuki.

Ja jestem naprawdę zadowolona z tej szkoły, owszem podśmiewają się z naszej klasy, ale my to samo robimy innym atmosfera wcale nie jest "skostniała", z nauczycielami da się dogadać po ludzku i nie trzeba zarywać nocek. Osobiście czuję się tutaj jak w domu . Myślę, że z taką ilością punktów, powinnaś się dostać i spokojnie sobie poradzić

Jeśli chciałabyś wiedzieć coś więcej, zapraszam na priv
Arabella25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 11:01   #244
abstrakaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 15
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Unia wita!
Dostałam się!
Jest tu jakaś dziewczyna, która też idzie na mat-geo?
__________________
Matura is coming

Edytowane przez abstrakaska
Czas edycji: 2015-07-08 o 20:08
abstrakaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 12:49   #245
BunnyJuice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rememberen Pokaż wiadomość
abstrakaska -
1. dlaczego najgorsza? pod jakim względem?
2. ja już słyszałam opinie różne o 180 stopni, więc wychodzę z założenia, że sama muszę się przekonać
Rememberen
Nadal wybierasz się do Unii do klasy społeczno-prawniczej? Bo jeśli tak, to najprawdopodobniej będziemy razem w klasie.
BunnyJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 16:06   #246
Rememberen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cześć,



Tak, dostałam się, więc zobaczymy się we wrześniu.
Rememberen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 11:36   #247
zajonek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

A wybiera sie ktos moze do staszka? ;p
zajonek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 22:18   #248
Asha17
Przyczajenie
 
Avatar Asha17
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez abstrakaska Pokaż wiadomość
Jest tu jakaś dziewczyna, która też idzie na mat-geo?
Jest, jest!!
Z tej strony jedyna laureatka z mat-geo
Do zobaczenia we wrześniu
Asha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 10:33   #249
kati8230
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Moja przyjaciółka idzie do Staszica

Edytowane przez kati8230
Czas edycji: 2015-07-18 o 10:34
kati8230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 16:02   #250
Kwiatekxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Hej hej jest ktos tu kto sie dostal do Vlo? na biol-chem kl ID?
Kwiatekxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 10:03   #251
Verra_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Hejeczka!! Biol-chem w V ale IC
Verra_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 09:53   #252
Dumlehani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Question Licea w Lublinie

Witam,
Przeprowadziłam się z innego miasta i szukam dobrego liceum o profilu biol-chem, niestety wszystkie licea w rankingu perspektywy są zapełnione (Staszica, Kopernik, Zamoyski itd.). Proszę was o jakies propozycje, ponieważ nie jestem z Lublina i nie wiem jakie licea są dobre
Dumlehani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 19:53   #253
nattxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Moglabym prosić o kontakt? Chciałabym porozmawiać na temat 5
nattxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 17:09   #254
domowyskrzat2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Liceum nr 7 Lublin

Hej jakie macie opinie o liceum nr 7 w Lublinie? Chciała bym się tam wybrać ale nwm czy warto
domowyskrzat2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 23:33   #255
_labyrinth
Przyczajenie
 
Avatar _labyrinth
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Liceum nr 7 Lublin

Cytat:
Napisane przez domowyskrzat2000 Pokaż wiadomość
Hej jakie macie opinie o liceum nr 7 w Lublinie? Chciała bym się tam wybrać ale nwm czy warto
Osobiście nie miałam styczności z tym liceum, więc nie udzielę odpowiedzi bazując na własnych doświadczeniach. Mogę jedynie posłużyć się zasłyszanymi - od różnych osób - opiniami. Czy zatem warto? "Siódemka" to po prostu kolejna, przeciętna szkoła, która nie cieszy się żadną renomą. Wszystko zależy od tego, jakie masz ambicje i czy dobrze się uczysz. Jeśli TAK, celuj wyżej.
_labyrinth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 10:12   #256
wewantfuture
Przyczajenie
 
Avatar wewantfuture
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 26
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Ja jestem w klasie maturalnej w 4LO I nie mogę powiedzieć złego słowa o tej szkole. Atmosfera świetna, każdy dla siebie miły. Nauczyciele z dobrym podejściem do ucznia
wewantfuture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 20:01   #257
Karolynn_Black
Raczkowanie
 
Avatar Karolynn_Black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 84
Lublin - Profil z rozszerzonym angielskim.

Cześć, chcę studiowac lingiwstykę albo filologię. Która szkoła w Lublinie i jaki profil nie do tego najlepiej przygotuje?
Gdzie w LO są klasy z rozszerzonym jezykiem angielskim? Odpadają klasy dla umysłow ścisłych. Jestem na biol-chem-ang i nie jestem zadowolona.

Co sądzicie o klasie medialnej w XIX LO, psychologicznej w VI LO i turystycznej w XXIII?

Edytowane przez Karolynn_Black
Czas edycji: 2015-12-06 o 08:17
Karolynn_Black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 20:25   #258
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Lublin - Profil z rozszerzonym angielskim.

Cytat:
Napisane przez Karolynn_Black Pokaż wiadomość
Cześć, chcę studiowac lingiwstykę albo filologię. Która szkoła w Lublinie i jaki profil nie do tego najlepiej przygotuje?
Gdzie w LO są klasy z rozszerzonym jezykiem angielskim? Odpadają klasy dla umysłow ścisłych. Jestem na biol-chem-ang i nie jestem zadowolona.

Co sądzicie o klasie medialnej w XIX LO, psychologicznej w VI LO i turystycznej w XXIII?
Przejrzenie oferty liceów nie gryzie.

Te szkoły, które wymieniłaś, raczej dobrze cię nie przygotują, może ewentualnie VI. Zastanów się nad IX i IV, może Staszicem.

I bez urazy, ale jeśli myślisz o lingwistyce, a celujesz w XIX LO, to powinnaś mierzyć siły na zamiary.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 20:29   #259
witoriaweg
Przyczajenie
 
Avatar witoriaweg
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Red face Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Witam

Edytowane przez witoriaweg
Czas edycji: 2016-02-01 o 20:49
witoriaweg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-01, 20:46   #260
Asha17
Przyczajenie
 
Avatar Asha17
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Chodzę do Unii i generalnie panuje opinia że biol-chemy i humany dobrze tu stoją. Nie oszukuj się jednak że sam fakt, że pójdziesz do dobrej szkoły sprawi, że dostaniesz się na medycynę Zwłaszcza te "dobre" szkoły to w moim i nie tylko moim odczuciu takie miejsca, gdzie nauczycieli za bardzo nie obchodzi jak się nauczysz ani kto Ci wytłumaczy (u mnie tak średnio można liczyć na nauczycieli w tej kwestii) tylko wyniki się liczą.
O Staszicu Ci za dużo nie powiem, słyszałam tylko że mają tam fajne laboratorium (?) i generalnie w miarę warunki, ale płaci się sporo na jakieś różne składki.
Jeżeli miałabym drugi raz wybierać liceum to na pewno rozważyłabym prywatne szkoły. Mam trochę znajomych z tych szkół, zwłaszcza z Sobieskiego i tam całkiem inaczej podchodzą do uczniów, bardziej indywidualnie. Jeśli byłabys laureatką to w Sobieskim nie płaciłabyś czesnych, a w innych prywatnych czesne byłyby niższe także gra warta świeczki. W Unii czy Staszicu i tak od 2 klasy sporo osób bierze korki, nie mówiąc o maturzystach.
Asha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 20:58   #261
witoriaweg
Przyczajenie
 
Avatar witoriaweg
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Asha17 Dzięki za odpowiedź Orientujesz się jakie były progi w tym roku bo nie mogę znaleźć.

Edytowane przez witoriaweg
Czas edycji: 2016-02-01 o 20:49
witoriaweg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:01   #262
Asha17
Przyczajenie
 
Avatar Asha17
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/

Zakładka statystyki przyjętych

Edytowane przez Asha17
Czas edycji: 2016-02-21 o 08:39
Asha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:15   #263
witoriaweg
Przyczajenie
 
Avatar witoriaweg
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Dziękuje
witoriaweg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 21:53   #264
Lilii159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cześć,
żeby ułatwić wybór jeśli chodzi o liceum postanowiłam napisać ten post. Sama miałam podobny problem. Na wstępie zaznaczam, że głównie będę mówić o V LO z mojej perspektywy (opinia subiektywna).
Uważam, że jest to liceum godne polecenia. Mi na biol-chemie trafili się pozytywni nauczyciele. Oznacza to, że jeśli ktoś chce to jest w stanie wyciągnąć z lekcji wiele za sprawą nauczyciela i własnej pracy. Do tej pory nie spotkałam się z uczącym, który nie rozumiałby problemu rozszerzeń i związanego z tym brakiem czasu/krytykującego za oceny. Wiadomo, osobowości nauczycieli są różne i to już zależy od Ciebie czy polubisz ich. W szkole chętnie korzysta się z pomocy naukowych. Na wychowaniu fizycznym nauczyciele oferują basen, łyżwy itd. Ogółem szkoła otwarta na inicjatywy.
Kiedy przyszłam do szkoły bardzo obawiałam się ludzi. Cóż, jak każdy. Nie spotkałam się do tej pory z jakaś niemiłą sytuacją na przerwach czy chamstwem (zaznaczam, iż to jest sprawa indywidualna ponieważ to uczniowie tworzą szkołę, a zawsze trafi się ktoś z nieciekawym charakterem z naszej perspektywy).
W szkole dostaje się identyfikator, lecz mało kto sprawdza to czy ktoś go nosi (warto mieć przy sobie).
Szatnie niestety ale są ciasne jak na taką ilość osób. Często jest z tym problem, bo dane klasy kończą o tych samych godzinach i robi się tłok, gdzie nie można przejść. Dwie osoby, które się zgłoszą lub zostaną wybrane, otrzymują klucze.
Na przerwach leci muzyka, która relaksuje. Oczywiście nie zawsze trafi się Twój ulubiony typ
W V LO nie ma stołówki. Jako rekompensata mamy sklepik, który jest oblegany ze względu na kanapki trafiające w gust wielu osób.
Chciałam też zaznaczyć, że szkoła ma dobre umiejscowienie. Dojeżdża tam dużo autobusów.
Na koniec chciałabym powiedzieć jeszcze jedną rzecz. W liceum jest inaczej, niż w gimnazjum. Pewnie w paru kwestiach to poczujecie. Musicie wiedzieć, iż wkraczacie tam w oczach nauczycieli jako prawie dorośli ludzie i tak was będą traktować.
Z góry przepraszam za błędy i mam nadzieję, że moja opinia będzie pomocna. W razie pytań najlepiej zwracać się na forum.
Lilii159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 13:32   #265
Judit17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

V LO w Lublinie ODRADZAM!!! Niektórzy nauczyciele są owszem ok, ALE większość, a w tym między innymi facet od geografii i angielskiego (nazwiska są wszystkim uczniom znane, wystarczy kogoś spytać) to jedna wielka masakra! Zero nowoczesnych metod nauczania, niski poziom, strata czasu i nuda na lekcjach, a potem trzeba korki brać, żeby spokojnie do matury dotrzeć. Dzięki korepetycjom szkoła ma dobrą zdawalność matury, ale to chyba nie tak powinno być. Nauczyciele powinni przygotować uczniów, a nie rodzice płacić za korepetycje! Brak dodatkowych zajęć w klasach 1. tylko dla klas 3. bo raptem nauczycielom zależy, czy co? Nie ma żadnej pracy i pomocy dla uczniów z DYSLEKSJĄ - przychodzą z czerwonymi paskami na świadectwach, bo w gimnazjum mogli liczyć na pomoc i dodatkową pracę odpowiednimi metodami, a w V LO są pozostawieni sami sobie i traktowani jak dzieci gorszego Boga. Wstyd dla dyrektora i nauczycieli!
Jak ktoś jest nieobecny, a tego dnia był sprawdzian to musi mieć zwolnienie od lekarza - porażka! Przecież szkoła ponadgimnazjalna jest nieobowiązkowa, więc jak ktoś nie chciałby chodzić na lekcje z lenistwa to by nie szedł do szkoły średniej tylko do roboty.
Jak uczeń reprezentuje szkołę na zawodach, to dyrekcja dumna i szczyci się sukcesami sportowców, ale żeby dać potem takiemu uczniowi więcej czasu na nadrobienie materiału z lekcji, na których go nie było, to nie każdy nauczyciel ma gest, a powinno to być obowiązkiem.
Jeszcze ważna rzecz - lekcje niektóre klasy mają do późna, nawet do 18.00!!! Długo można by pisać! NIE POLECAM V LO w Lublinie!

Edytowane przez Judit17
Czas edycji: 2016-02-20 o 13:36
Judit17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 06:45   #266
Karolynn_Black
Raczkowanie
 
Avatar Karolynn_Black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 84
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Też chodzę do V, na biol-chem-ang, ale nie zgadzam się z opinią koleżanki. Nauczyciel geografii, faktycznie może wydawać się specyficzny, ale jesli nie jest się na mat geo to można wytrzymać. Angielskiego uczy mnie kobieta w średnim wieku ale jestem zadowolona. Poziom jest wysoki, fakt, jak ktoś jest mniej zdolny to musi się wspomóc korepetycjami, natomiast w mojej klasie nie brakuje też takich, którzy ich nie potrzebują. Ja jedynie jestem niezadowolona co do poziomu nauczania jezyka niemieckiego - uczyłam się go w gimnazjum, a nawet grupa zaawansowana zamiast iść do przodu, ma powtórkę z poprzednich lat. Ogólnie uczyć trzeba się raczej sporo, poziom jest wysoki, ale jak jesteś zdolna i zorganizowana to dasz radę. Poza tym, atmosfera jest bardzo przyjazna, można spotkać wielu ciekawych ludzi.
Karolynn_Black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:10   #267
zatarzynka
Przyczajenie
 
Avatar zatarzynka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

W tym roku muszę wybrać szkołę ponadgimnazjalną, interesują mnie raczej przedmioty z zakresu humanistycznych, rozważałam kilka szkół.. Na pierwszy wybór chciałam wziąć III LO (Unię) i klasę prawniczo-społeczną, bądź dziennikarską, lecz boję się, że poziom będzie zbyt wysoki. Uczę się dobrze, 160 punktów uda mi się bez problemu zdobyć, ale czy to nie będzie za mało? Słyszałam wiele o tzw. ''wyścigu szczurów'' i nieprzeciętnym lansie w tej szkole.. Nie wiem, co myśleć.. Może są tu jacyś uczniowie z klas humanistycznych w Unii? Proszę o pomoc
zatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 19:53   #268
kropka132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Wybieram sie do liceum nr 6 wos-hist i mam pytanie o co chodzi z
Do oddziału obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych

Ocena sprawności fizycznej dla kandydatów wybierających zajęcia boksu odbędzie są 02.06.2016 r. czy boks jest obowiązkowy ?
kropka132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 13:08   #269
Uczen6lo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Nie słyszałam o żadnym egzaminie sprawnościowym. Boks nie jest przedmiotem obowiązkowym, ale każdy ma możliwość uczęszczania na zajęcia, które są po lekcjach. Masz możliwość uczęszczania na zajęcia tańca (jazz lub hip-hop) zamiast boksu.
Uczen6lo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 22:07   #270
Tarkeeezz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Witam. Czy do IV Lo trudno się dostać? Przewiduję że będę miał jakieś 120+ punktów, wybieram się do klasy humanistyczej.
Tarkeeezz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-14 08:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.